TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 19:03

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013, 02:13 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6542
Yaş:
Amerika Birleşik Devletleri Gizli Servisi USSS (İngilizce: United States Secret Service) başta Amerikan başkanı olmak üzere ABD senato üyeleri ve başkanlık adaylarını korumak ile yükümlü ve bu görev için her türlü yurt içi kolluk kuvvetleri ve istihbarat birimlerinden istihbarat ve personel desteğini alma yetkisine sahip hükumete bağlı bir güvenlik servisidir. 1963 yılında 35. Amerikan başkanı John F. Kennedy'nin Dallas Teksas'ta üstü açık arabasından halkı selamlarken eski bir deniz piyadesi olan Lee Harvey Oswald tarafından İtalyan üretimi 7.92x57mm lik Carcano Model 1891/38 keskin nişancı tüfeği ile suikaste kurban gitmesinin ardından hazine bakanlığının içinde kurulmuş, 2003 yılında hazine bakanlığından ayrılıp ayrı bir teşkilat halini almıştır, teşkilat halihazırda ABD ana kara güvenlik kuvvetlerinin bir parçasıdır .

Teşkilatın silahlı kolu Karşıt Saldırı Takımları CAT (İngilizce: Counter Attack Teams) ve Acil durum Müdahale Takımları ERT (İngilizce: Emergency Response Teams) olmak üzere ikiye ayrılır. CAT takımları korunacak kişiye herhangi bir gezi, konuşma ve yurt içi/yurt dışı ziyaretinde girişilecek bir saldırıda üniformalı ve üniformasız olarak saldırgan kişi ve/veya kişileri olabildiğince hızlı bir şekilde etkisiz hale getirmek, ERT takımları ise korunan kişiyi olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde saldırı noktasından güvenli bir yere taşımak ile yükümlüdür. CAT takımları aynı zamanda Beyaz Sarayı merkez kabul eden 4 km yarı çaplı güvenlik çemberini polis güçleri ile müşterek olarak Polis üniformalı ve sivil kıyafetli olarak korumakla yükümlüdür. Bu iki birim personeli USSS dışında FBI ve farklı eyaletlerden SWAT personeli arasından seçilir. Eğitimlerinde ileri seviye yakın koruma taktikleri, yakın mesafe silahsız dövüş teknikleri, her türlü yara ve KBRN saldırılarına karşı ilk yardım, gözlem-planlama ve ileri seviye sürüş teknikleri öğretilir. Eğitimler genellikle müşterek olarak FBI bünyesinden eğitmenlerin katılımı ile gerçekleştirilir.

Teşkilatın silahlı kolu dışında korunacak kişinin ziyaret edeceği yurt içi/yurt dışı yerlere ziyaret öncesi gidip farklı ulaşım hatları oluşturan, yol güzergahı ve kapalı alanlarda herhangi bir patlayıcı madde ve silah araması yapan ve geziyi planlayan keşif, öncü, istihbarat ve K-9 köpek takımları vardır. Bu takımlar daima ABD içinde FBI, ATF, SWAT ve eyalet polisi, ABD dışında ise yabancı kolluk kuvvetleri ile müşterek ve koordineli olarak çalışırlar.

USSS in toplam çalışan personel sayısının 4,400 dolaylarında olduğu bilinmek ile birlikte silahlı personel sayısı gizli tutulmakta ve 160 civarı olduğu düşünülmektedir. Aynı zamanda diğer istihbarat birimlerinden de belli bir zaman dilimi içinde geçici olarak USSS adına çalışan sivil/silahlı personelin olduğu için net bir sayı vermek zorlaşmaktadır.Teşkilatın yıllık bütçesi 1,9 Milyar Dolardır...


Resim


Kuruluş: 1968
Personel: 4,400
Yıllık Savunma Bütçesi: 1,9 Milyar Dolar


Servis Tabancaları:
-SIG sauer P229
-FN Five-seveN
-Glock 22

Makineli Tabancalar:
-HK MP5
-FN P90

Pompalı Tüfekler:
-Remington 870

Piyade Tüfekleri:
-Colt M4A1
-KAC SR-16

Keskin Nişancı Tüfekleri:
-KAC M110 SASS
-Remington 700
-Remington M40A3

NOT: Bu yazı tamamen bana ait olup başka bir forum, blog ve benzeri bir internet sitesinde yayınlanmak için şahsımdan izin alınmalıdır

_________________
Resim


En son DENO tarafından 28 Oca 2016, 20:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013, 02:14 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6542
Yaş:
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013, 02:22 
Çevrimiçi
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 03:06
Mesajlar: 7352
Yaş:
Eline sağlık.
Alıntı:
Resim
Obama yerine bir başkası olsa, İtalyan mafyası derim :)
Alıntı:
Teşkilatın silahlı kolu Karşıt Saldırı Takımları CAT (İngilizce: Counter Attack Teams) ve Acil durum Müdahale Takımları ERT (İngilizce: emergency Response Teams) olmak üzere ikiye ayrılır.
Sanıyorum Türkiye'de de benzer bir yapı var.

_________________
It is the duty of the patriot to protect his country from it's government.
-Thomas Paine


Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013, 11:44 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 28 Eyl 2013, 22:22
Mesajlar: 313
Yaş:
Resim

Sanırım şu arkadaş da USSS üyesi.

_________________
-Savaş,hiçbir zaman birden bire ortaya çıkmaz.

-Carl von Clausewitz


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013, 15:37 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6542
Yaş:
Alıntı:
Resim

Sanırım şu arkadaş da USSS üyesi.
Yerde yatan 2 kişi ve onlara müdahale eden 3 kişide USSS ajanı. Fotoğraf 1981 yılında Reagen'ın Washington Hilton otelinden çkarken suikast girişimine uğramasından hemen sonra çekilmiş. Yerde yaralı yatan 2 USSS ajanı saldırganı görüp reagen ın önüne siper alarak saldırganın ateşlediği 6 kurşundan 5 ini gövdelerine yiyerek durdurmuşlar ve Reagan a tek kurşun gelmiş. Olayda kimse yaşamını yitirmemiş

Hoş o zamanlar başkana sadece 5 silahlı USSS ajanı eşlik ediyormuş.O günden sonra prosedürleri kapsamlı olarak değiştirmişler

_________________
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2013, 20:30 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 5198
Yaş:
SS in bir görevide ABD dolarını ve itibarını korumaktır . Devamlı olarak sahte dolar basanları dünya çapında takip ederler.
Federal reserve yani ABD merkez bankası ve ekonomi yönetiminin koruması görevide SS e aittir.


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 6 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye