TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 14:01

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Gazozbilim
MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 03:25 
Uzaklaştırıldı

Bir ara bana gazoz sormuştunuz Eskişehir'de satılıyormuş diye o Çamlıca gazoz muydu acaba :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 03:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ben de gazoz içmeyi severim tercihen Sprite ve Uludağ içerim.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 03:31 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Piyasada meyveli, limonlu olarak satılan içeceklerin istisnasız hepsi yapay tatlandırıcılar kullanılarak yapılır. Limonlu soda içecekseniz şayet orjinal maden suyunun içerisine limon sıkarak içmenizi öneririm. Diğerleri safsatadır sadece. Sağlıklı yaşayacağım gol yemeyin de :)

Ayrıca şekerin de papucunu dama atıp mısır şurubu denilen daha ucuzunu kullanmaya başlamışlar.

Light diye tabir edilenlere kanan var mı acaba? Aspartam, sakarin gibi tehlikeleri ustaca gizlenmiş yapay tatlandırıcılardan bolca bulunan keriz suyu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 03:38 
Akıncılar

Uludağ en sevdiğim gazoz, birde niğde gazozu var onunda ayrı bir tadı var, içilesidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 04:18 
Akıncılar

Bulabilirsem Niğde gazozu içiyorum.
İstanbulda heryerdede bulunmuyor maalesef..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 07:08 
Uzaklaştırıldı

Pek bir yerelliği kalmadı hatta finansal sıkıntı nedeniyle alman döhlere satıldı ama yine de Aroma > Karaman önemli meşrubat üreticilerindendir.

Konu dışı: Sn. harzemşah eczahane işletmiyorsunuz değil mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 07:41 
Süvariler

Memleketimin gazozudur zafer zafer gazoz Denizli'ye gelen yada Denizli'li olan bilir tadını aylardır Erzurumdayım özletti kendini bu gazoz :D bu arada Niğde gazozu arasında pek bi fark yoktur ama Erzurum'da Niğde gazozunun fiyatının öğrenince dudağım uçukladı :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 10:44 
Üye

Bir Niğdeli olarak gazozumuzun çok sevilmesi beni gururlandırdı.Ülkemize gazozu'da ilk getiren Niğdeli bir rumdur.Ayrıca Niğde gazozu ta elin Amerikasına bile gönderiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 12:35 
Üye

Alıntı:
Pek bir yerelliği kalmadı hatta finansal sıkıntı nedeniyle alman döhlere satıldı ama yine de Aroma > Karaman önemli meşrubat üreticilerindendir.

Konu dışı: Sn. harzemşah eczahane işletmiyorsunuz değil mi?
Yok eczacı değilim. :)
O Tolga Acar adlı eczacıyı ben de izliyorum.
Ama o kişinin kolleksiyonunun çizgisi belli değil. Yerli/yabancı, kola/gazoz, depositolu/depositolu birbirlerine karışmış durumda diye düşünüyorum...
Alıntı:
Bir Niğdeli olarak gazozumuzun çok sevilmesi beni gururlandırdı.Ülkemize gazozu'da ilk getiren Niğdeli bir rumdur.Ayrıca Niğde gazozu ta elin Amerikasına bile gönderiliyor.
Niğde Gazozu çok başarılı bir dağıtım ağına sahip. Üstelik üretim aşamasında tatlandırıcı da kullanılmıyorlar. Tebrik etmek gerek firmayı. Ama aromatik yapısı biraz zayıf.

ABD de yer yer Uludağ Gazopzu da bulunabiliyor...
Alıntı:
Memleketimin gazozudur zafer zafer gazoz Denizli'ye gelen yada Denizli'li olan bilir tadını aylardır Erzurumdayım özletti kendini bu gazoz :D bu arada Niğde gazozu arasında pek bi fark yoktur ama Erzurum'da Niğde gazozunun fiyatının öğrenince dudağım uçukladı :D
Denizli tam bir gazoz cenneti. Halen üretimde 5 adet şirket var;

Zafer,
Yeni Zafer,
Efe,
Saray,
Can.

Denizli de okuyan biri olarak Zafer gazozu tek geçerim üstüne de tanımam

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 16:33 
Genel Yetkili

Ben meşrubat alırken şekersiz olmasına özen gösteriyorum spor yaptığım için.Kalorisiz ürünleri tercih ediyorum acaba hata mı yapıyorum?

-Medreseden beslenirse kültürün,bir elde tespihle takke,diğer elde ibrikle seccade.Bilimde pusulan olmadığı sürece,dolaşıp durursun gündüz gece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 16:36 
Süvariler

Çocukken Bursa'da Karlıdağ diye bir gazoz içtiğimi hatırlıyorum. Sonrasında bir daha bulamadım. Hiç hatırlayanınız var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 16:50 
Akıncılar

Beypazarı Doğal Maden suları... Ayrıca gazoz'da üretiyormuş... Ama içindeki minarelleri bilemem...

Özellikle Beypazarı C vitaminli sodası var ki yemede, pardon içmede yanında yat... :lol: :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 16:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

YEŞİL FATSA

Resim

Elvan Gazoz

Resim

Aksel Gazoz

Resim

Menta Gazoz

Resim

Bu arada Bağlar gazozu Safranbolu'ya ait.

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 17:09 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bana ait değiller malasef üstadım,nette buldum satılıklar.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 19:38 
Süvariler

6-7 sene önce bir kahvehanede, bir büyüğümün yanında, okey masasında sinekken, amcaların; "çek ufaklığa bir gazoz" demesi ile ilk kez tanışmıştım Niğde Gazozla. :)

O tadı bir daha kendisinde bile bulamadım niyeyse. Belki de mekandan dolayıdır. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 20:28 
Genel Yetkili

-Medreseden beslenirse kültürün,bir elde tespihle takke,diğer elde ibrikle seccade.Bilimde pusulan olmadığı sürece,dolaşıp durursun gündüz gece

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 23:15 
Genel Yetkili

Aşağıdaki adreste onlarca unutulmuş gazoz firmasına ait gazoz şişelerinin fotoğraflarına ulaşabilirsiniz.

http://tolgaacar.com.tr/Galeri.aspx?Gal ... =148&Menu=

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ara 2012, 23:32 
Genel Yetkili

Alıntı:
Benim koleksiyonun yanında fazlasıyla sönük... :oops:
O adreste yüzlerce gazoz-kola şişesi mevcut, o halde sizde binlercesi olmalı :))
Benim elimde ise sadece 1 adet 1991 yılından kalma körfez savaşı görmüş açılmamış pepsi şişesi var, bir ara resmini çeker eklerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2012, 01:07 
Süvariler

"Sukraloz". Bu bir şeker türevi. Bildiğimiz şeker. Bir molekülü değiştirildiği için vucut tanımıyor ve sindirmeden dışarı atıyor. Şeker olduğu içinse tadı mükemmel.
Tehlikeli gördüm bunu, tıpkı diğer yapay tatlandırıcılar gibi. Yapay tatlandırıcıların esas tehlikesi kanser yapıcılığından ziyade şu şekilde;

Eğer şeker tadı alıyorsanız pankreas insülin salgılayacaktır. Bu kandaki şekeri eritir. Ama vücuda giren madde şeker olmadığı için kandaki şeker oranı hızla düşecek. Vücut size sinyal verecek, siz daha çok şeker isteyeceksiniz. Böylece şekerli gördüğünüz yapay şekerli yiyecekten daha çok tüketeceksiniz ama kandaki şeker artmayacak. Aksi gibi daha çok insülin salgılanarak azalacak.

En güzeli Türk Sanat Müziği eşliğinde maden suyu (soda değil, dikkat) tüketmek. Maden suyu vücuda, TSM ruha iyi gelir :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2012, 01:09 
Süvariler

''Son sistem yıkama makinalarına giren şişeler, ilk kirini attıktan sonra deterjanlı ilaçla sıcak suya girer. 8 defa sıcak su, 6 defa ılık su, 4 defada durulandıktan sonra temiz çıkar. Bağlar gazozu, mütehassıs elemanların kontrolü altında, otomatik makinalar vasıtası ile şuruplanan şişe makina yolunda sodasınıda aldıktan sonra kapaklanmak üzere kuvvetli pistonlar altına girer.''

Rahmetli Necdet Tosun'un rol aldığı seslendirmesini Abdurrahman Palayın yaptığı nostaljik Bağlar Gazozu reklamı.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b5QeT2nbQUU[/youtube]

Ankara Gazozu'da unutmamak gerek...

Resim

Bu kadar gazoz markası niye bir coca cola , pepsi olmuyor işte buda onun cevabı :D

Resim

http://www.youtube.com/watch?v=Om8RQoMyfDs

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2012, 02:06 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

6-7 sene önce bir kahvehanede, bir büyüğümün yanında, okey masasında sinekken, amcaların; "çek ufaklığa bir gazoz" demesi ile ilk kez tanışmıştım Niğde Gazozla. :)

O tadı bir daha kendisinde bile bulamadım niyeyse. Belki de mekandan dolayıdır. :)
Niğde Gazozu hakkaten :) #1
"eskilerden elvanın tadı başkaydı,eskiden buralar hep duluktu" diye gider bu muhabbet:)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2012, 03:03 
Süvariler

gece gece canım çekti balıkta susattı zaten. napcam şimdi ben arkadaş. açıkta bakkalda yok

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2012, 22:43 
Uzaklaştırıldı

Ordu'ya yolunuz düşerse bir Ufuk gazoz içmeden gitmeyin derim. Normalde gazoz sevmem hep kola icerim ama Ordu'da MeshurPideci'ye gidersem mutlaka ufuk icerim. Bu arada denizlide oturuyorum. Fakat Saray gazozuna hic rastlamadım. Fakat burada kulislerde hala Eski Zafer mi Yeni Zafer mi muhabbeti doner. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 01:04 
Süvariler

Benim çocukluğumda bunun içine beyaz leblebi şekeri atarak geçti.Şimdi sitesine baktım şişe değişmiş üzüldüm.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 02:11 
Genel Yetkili

Sembollerin insanlar üzerine etkisi gerçekten etkisi var. Bir yerde restoran işleten bir arkadaşın elinde onlarca cocacola bardağı varmış ve bunları kullanmak istiyormuş, fakat gazlı içecek firması olarak pepsi işe çalışıyormuş, kimi müşteriler çok seçiciymiş. kesinlikle pepsi içmem diyen müşteriler de geliyormuş. Yaklaşık üç ay boyunca bu müşterilere cocacola bardağında pepsi içirtmiş....Gelen tüm müşteriler bardaklardaki sembollere aldanarak gerçekten cocacola içtiklerini zannetmişler. Durum gerçekten psikolojik olsa da bariz bir tat farkı da var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 16:07 
Genel Yetkili

Coca cola daha gazlı,Pepsi daha az gazsız ve şekerli geliyor bana.Bu arada Coca cola light aspartam içeriyor,zero ise fenalalanin içeriyor.Hangisi tercih edilmeli sağlık için ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 16:15 
Yeni Üye

Alıntı:
Hocam ben birde Coca Colada kutu kolayi tercih ediyorum sanki daha demirimsi bir tadi var plastik sise yerinede Cam sise bulunursa ondan ...bana tad olarak degisiklik varmis gibi geliyor ne dersiniz bu benim kuruntummu ?
Kuruntu değil de, psikolojik diyelim. :D
Çünkü metal kutu daha çabuk soğur. Ardından cam ve sonunda da pet gelir.

Ama AB Parlementosunda bekleyen bir karar tasarısı var. Bira, meşrubat ve maden suyu ambalajlarında cam şişenin yasaklanmasına yönelik. Yavaş yavaş alışsanız iyi olur PET şişeye...
Cam geri dönüşümü olduğundan çevre için plastiğe göre daha iyi bir tercih olmazmı? Ayrıca pete göre göre daha sağlıklı diye biliyorum. amaç ne acaba burada?
birde Sn. HARZEMŞAH konu ile birebir bağlantılı değil ama deniz suyundan tatlı su elde etme hakkında bilginiz varmıdır? Bir sitede israilde bu amaçla yapılmış bir tesisin deniz suyunu önce kaynatmak ve su buharını tekrar yoğunlaştırarak tuzdan arındırdığını okumuştum. bu doğruysa çok büyük enerji isteyen bir sistem değilmidir? yada başka bir yöntemimi mevcuttur?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 16:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ama AB Parlementosunda bekleyen bir karar tasarısı var. Bira, meşrubat ve maden suyu ambalajlarında cam şişenin yasaklanmasına yönelik. Yavaş yavaş alışsanız iyi olur PET şişeye...
Yapmasınlar böyle bir şey. Plastik şişede olunca ciddiye alamıyorum alkollü içecekleri. Bir tek Skol var sanırım :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 17:07 
Genel Yetkili

Yapmasınlar böyle bir şey. Plastik şişede olunca ciddiye alamıyorum alkollü içecekleri. Bir tek Skol var sanırım
İçilmez o asitsiz gazoz gibi bişey :) Ekstra şeker katılmamış sarı Tuborg tavsiye ederim.

@HARZEMŞAH

-Fenalalanin maddesi için ne düşünüyorsun aspartam'dan kötümüdür ?
-Piyasada Sukraloz maddesi içeren meşrubatlar hangileri?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2012, 17:31 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yapmasınlar böyle bir şey. Plastik şişede olunca ciddiye alamıyorum alkollü içecekleri. Bir tek Skol var sanırım
İçilmez o asitsiz gazoz gibi bişey :) Ekstra şeker katılmamış sarı Tuborg tavsiye ederim.
Kesinlikle. Bir de pet şişe dolayısıyla sanıyorum acı bir tadı var. Hiç güzel değil. Evde içmek için Marmara Gold hala en iyisi. Litresi 6 Lira :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2012, 20:08 
Genel Yetkili

Çamlıca light'ı denedim az önce.Tadı normal gazoza çok yakın hatta fark yok gibi.Kalori 0 .Tavsiye edilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 06:23 
Süvariler

Bir arkadaşım ABD'de içtiği coca-cola'ların bizdekilerden daha yoğun kıvama sahip olduğunu, hatta bizdekilerden daha az akışkan (pekmez'e yakın) olduğunu söylemişti. Acep bu adam orada ne içti :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 07:16 
Akıncılar

Daha viskoz değil ama daha şekerli. Ben burada kola içemiyorum. Tadı çok şekerli. Ağzımda yapış yapıi oluyor meret. Türkiye'deki kutu kola ile buradaki farklı.

Gazoz ise club soda şeklinde geliyor. En beğendiğim Canada Dry'ın club soda'sı (bizdeki gazoz). Ama Amerikalılarda pek gazoz merakı yok. En çok tüketilen meşrubat Mountain Dew ve Diet Cola. Hatta bazı fast food restaurantlarında artık normal kola yok gibi, kimse içmediğinden getirtmiyorlar bile.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 18:33 
Süvariler

Daha viskoz değil ama daha şekerli. Ben burada kola içemiyorum. Tadı çok şekerli. Ağzımda yapış yapıi oluyor meret. Türkiye'deki kutu kola ile buradaki farklı.

Gazoz ise club soda şeklinde geliyor. En beğendiğim Canada Dry'ın club soda'sı (bizdeki gazoz). Ama Amerikalılarda pek gazoz merakı yok. En çok tüketilen meşrubat Mountain Dew ve Diet Cola. Hatta bazı fast food restaurantlarında artık normal kola yok gibi, kimse içmediğinden getirtmiyorlar bile.
Bira olarak en çok hangi marka tüketiliyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 18:42 
Genel Yetkili

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 18:46 
Süvariler

Muhtemelen Budweiser'dır.
Şise tasarımı güzelmiş, tadını bilmiyorum ama denemek lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 20:14 
Genel Yetkili

Tadı yoğun ve aromatik.Favori biramdır ama hem pahalı hem de 33 cl.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2013, 21:58 
Akıncılar

Alıntı:

Bira olarak en çok hangi marka tüketiliyor?
Ekonomik duruma ve içene bağlı. Fakir, ekonomik seviyesi düşük ve izbe bir yerde içiliyorsa Bud içilir. Bud ABD'de loser'ların birasıdır. Bir de evsizler ısınmak için ve akşam futbol, baseball izleyen göbekli aile babaları içer.

Onun dışında herşey içiliyor. Heineken, Yuengling, Blue Moon çok gidiyor. Diğerleri de azar azar takip ediyorlar bunları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013, 00:01 
Üye

ve budwieser biranın sanırım 30 lu kutular içinde satılanları vardı 33 cc.lik cokta ucuzdu türkiyeye göre sanırım vergi ile birlikte 17 dolara geliyodu. alkol müthiş derecede ucuz abd de..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013, 00:04 
Akıncılar

Burası gazoz başlığı idi. Nasıl oldu biraya geldik hatırlamıyorum. Ben club soda yazdıktan sonra biri değiştirdi konuyu :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013, 00:20 
Süvariler

Dostlar, sukraloz'a güvenmiyorum kendi adıma. GDO'lu şeker gibi geliyor bana.

Şeker molekülü değiştirildiği için tanınmıyor ve vücuttan yıkılmadan atılıyor safsatasına da inanmıyorum. Vucut, sistemine giren her türlü maddeye mutlaka bir tepki verir. Er ya da geç.

Bu yeni moleküllerin 10-20 sene ya da daha uzun süren periyodlarda nelere sebep olacağını bilmiyoruz. "Mucize" diye adlandırılan, milyon dolarlar harcanarak geliştirilen, FDA onayları alınan nice yeni moleküllerin ileriki zamanlarda yarattığı sorunları hepimiz okumuşuzdur. Bence şekerden şaşmamak gerekir. Az içerim gerekirse bu mereti ama şekerle yapılanını içerim.

Harzemşah'a not: Tolga Acar yakın arkadaşımdır. Oldukça geniş bir koleksiyonu var. İlginizi çeken birşeyler olursa tanıştırabilirim.

Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2013, 01:06 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 02:22 
Akıncılar

Hocam dün sizin mesajınız aklıma geldi, deneyeyim dedim, sade kahveyle çok kötü geldi. :roll: Tatsız olması sadece gazozlar için mi geçerli acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 20:32 
Süvariler

Bu adamlar nasıl şeker hastası olmuyor ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 22:15 
Akıncılar

Oluyor. ABD diabetes oranı en yüksek ülkelerden biri. Özellikle son yıllarda okullardaki şekerli içecek vending machine'leri kaldırmaya başladılar.

8-10 yaşlarında 70-80 kiloya varan çocuklar dolaşıyor ortada. Dunkin Donuts'a bir gidiyorsun. Adamlar extra sugar diye sipariş ediyor.

Bir kere ben de kahvemi şekerli içeyim dedim. Kafamı şöyle tezgahın arkasında çalışan Hintliye uzattım. Resmen bizim Türkiye'de çorba içtiğimiz büyük çorba kaşığıyla tam 3 kaşık şeker attı. Kahveden 3 yudum aldım sonra çöpe attım.

Özellikle son 10 yılda tüm kahve dükkanlarında Splenda ve Sweet-Low var ama kanser vakaları arttı. Özellikle Splenda konusunda insanlar artık çekimser. Bazı kuruluşlar sürekli kullanımında kanser vakasına yol açtığını savunuyor. Tabi biraz da istatistiksel bir çalışma, direk bir kanıt yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 22:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

çorba kaşığıyla tam 3 kaşık şeker
Alıntı:
Sweet-Low
sweet-normal bile bir başarıdır bu arkadaşlar için.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 10:48 
Yeni Üye

Selamlar arkadaşlar tesadüfen linki gördüm gazoz la ilgili yazılar ararken adımın da geçiyor olması beni sevindirdi. Eczacıyım yukarıdaki yazılarda bahsedildiği gibi. Eczanemde koleksiyon olarak Gazoz şişesi ve Cola şişeleri topluyorum ama ben en çok cezbedenler Gazozlar oluyor. Harzemşah beyin dediği gibi biraz karmaşkı topluyorum belki ama bugün topladığım depozitosuz küçük şişeleri yarın bulabileceğimin garantisi yok.Bu nedenle bazı eleştirilere katılmıyorum. Elimde tahmini olarak 300 civarı gazoz şişesi mevcut her geçen gün de artıyor. Elimden geldiğince resimleyip siteme koyuyorum merakı olanlar sitemden bakarak görebilir (www.tolgaacar.com.tr) Forumda bahsedilen çoğu şişe de elimde ayrıca mevcuttur:)) Konan resim çok eski bir resim. İşyerim İst Sultangazi de Esentepe mah. de görmek isteyene kapımız açık. Bu arada Harzemşah beyin koleksiyonuda oldukça geniş bende olmayan bir çok şişesi mevcut bu nedenle ayrıca tebrik ederim.Konu hakkında da benden çok bilgi sahibi ama küçüklüğümden kalan bir şeyler toplayayayım diye girdiğim bu işte tamamen keyif noktasındayım. Bunlar bizim tarihimiz diyor ve en azından bir ucundan da olsa ziyan olmaması için bir şeyler topluyorum. Hepinize teşekür ediyor sağlık dolu günler diliyorum. Sevgi ve saygılarımla Ecz. Tolga Acar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 15:51 
Süvariler

Her 2-3 günde bir, 2 litre Uludağ gazoz deviririm. Herhalde bütün illerde yok Uludağ gazoz, Zonguldak'daki arkadaşım bilmiyormuş mesela.

Sprite, Sen Sun vs. denedim ama Uludağ'daki tat yok böyle onları içesim gelmedi pek. Bursa'nın suyundan mıdır nedir? :p

Bilhassa zencefilli gazozu çok merak ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2013, 17:58 
Genel Yetkili

Selamlar arkadaşlar tesadüfen linki gördüm gazoz la ilgili yazılar ararken adımın da geçiyor olması beni sevindirdi. Eczacıyım yukarıdaki yazılarda bahsedildiği gibi. Eczanemde koleksiyon olarak Gazoz şişesi ve Cola şişeleri topluyorum ama ben en çok cezbedenler Gazozlar oluyor. Harzemşah beyin dediği gibi biraz karmaşkı topluyorum belki ama bugün topladığım depozitosuz küçük şişeleri yarın bulabileceğimin garantisi yok.Bu nedenle bazı eleştirilere katılmıyorum. Elimde tahmini olarak 300 civarı gazoz şişesi mevcut her geçen gün de artıyor. Elimden geldiğince resimleyip siteme koyuyorum merakı olanlar sitemden bakarak görebilir (http://www.tolgaacar.com.tr) Forumda bahsedilen çoğu şişe de elimde ayrıca mevcuttur:)) Konan resim çok eski bir resim. İşyerim İst Sultangazi de Esentepe mah. de görmek isteyene kapımız açık. Bu arada Harzemşah beyin koleksiyonuda oldukça geniş bende olmayan bir çok şişesi mevcut bu nedenle ayrıca tebrik ederim.Konu hakkında da benden çok bilgi sahibi ama küçüklüğümden kalan bir şeyler toplayayayım diye girdiğim bu işte tamamen keyif noktasındayım. Bunlar bizim tarihimiz diyor ve en azından bir ucundan da olsa ziyan olmaması için bir şeyler topluyorum. Hepinize teşekür ediyor sağlık dolu günler diliyorum. Sevgi ve saygılarımla Ecz. Tolga Acar...
Hoş geldiniz Sn. Tolgacar, bizde forum sayesinde sizi tanımış bulunduk, Bir şey soracaktım, sanırım koleksiyonunuzda hiç PEPSİ yok mu? yoksa ben mi göremedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2013, 02:39 
Yeni Üye

elimde pepsi de mevcut ama pepsi çok yaygın değil ülkemizde yurt dışında çok fazla giydirme şişesi mevcut pepsininde.. sanırım ülkemizde ikinciliği benimsemiş yeter görüyor..yarın pepsilerinde resmini eklerim isterseniz ayrıca sitemdeki galeriler bölümünden pepsileride görebilirsiniz:))

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 102 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: