TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Oca 2018, 07:00

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.

Resim
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: THY A350 alıyor.
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 10:51 
Üye

http://www.goklerdeyiz.net/resmi-acikla ... 50-aliyor/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 21:08 
Akıncılar

Çok bile geç kalınmış bir hamle. Dört gözle bekliyorum. Tek ders simülatör ile aynı tipte kullanabileceğiz. Gelsin B777 hatları.. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2018, 23:53 
Süvariler

THY zarardan kurtuldumu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2018, 12:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

Boing 787 alınmıyor muydu ? İmzasını reis atmadı mı ? Doktor bu ne...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2018, 14:08 
Süvariler

Boing 787 alınmıyor muydu ? İmzasını reis atmadı mı ? Doktor bu ne...
Her iki anlaşma da resmi alım anlaşması değil, ben bu tip uçaklar için resmi görüşmeyi başlatıyorum anlaşmasıydı. Türk Hava Yolları genel olarak denge politikası güttüğü için genelde Boeing ya da Airbus ile aynı kategori için yarı yarıya bir anlaşma planıyla oturur masaya 20 B787 20 A350 şeklinde bir durum var şuan masada.

Haberde bu durumun belirtilmesi lazımdı ki THY'nin basın bülteninde bu konuya değinilmişti. (Anlaşma değil de görüşme olduğu kısmına)

Ben bu görüşmelerin yanı sıra THY'nin C Serisi için de masaya oturmasını bekliyorum Airbus ile bakalım o olacak mı.

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2018, 17:31 
Üye

Her gittiğimiz ülkeden et ve uçak almak milli sporumuz oldu :)

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2018, 20:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Her gittiğimiz ülkeden et ve uçak almak milli sporumuz oldu :)
Reis alışverişe çıkıyor, biraz et biraz da uçak alıp dönüyor.
Eminim, evden çıkarken de Emine'ye soruyordur bi' şey lazım mı diye...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2018, 09:46 
Akıncılar

THY'nin 787 yahut 350 gibi bir uçağa çok ihtiyacı var. Ancak bu kez TAI'nin de bu konuda söz sahibi olma şansı var.

787 işi hiç gerçekleşmeyebilir. 350 adedi artabilir.

@penche'nin de dediği gibi bir de C serisi mevzusu olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2018, 11:27 
Süvariler

THY'nin 787 yahut 350 gibi bir uçağa çok ihtiyacı var. Ancak bu kez TAI'nin de bu konuda söz sahibi olma şansı var.

787 işi hiç gerçekleşmeyebilir. 350 adedi artabilir.

@penche'nin de dediği gibi bir de C serisi mevzusu olacaktır.
TAI bu uçaklar için ne yapıyor diye hemen bir bakınca

A350 için Aileron tasarımını gerçekleştirdi ve şuan da da üretimde olması lazım

B787 için "İrtifa Dümeni" (Elevatör) ve "Elektrikli Taşıyıcı" (Cargo Barier) komponentlerinin tüm versiyonları için tek kaynak üreticisi durumunda

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Oca 2018, 11:24 
Süvariler

20+5 opsiyonlu A350-900 alınacak.
http://www.goklerdeyiz.net/resmi-acikla ... 50-aliyor/
B787 de alınacağına dair haberler çıkmıştı

bu kadar farklı tipte uçak alınması bana aptalca geliyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 13:12 
Süvariler

B787 de alınacağına dair haberler çıkmıştı

bu kadar farklı tipte uçak alınması bana aptalca geliyor
Türk Hava Yolları ve benzer bir çok şirket (Emirates hariç) bir uçak alacağı zaman masaya iki rakibin benzer modelleri ile oturur o bana bunu bu fiyata veriyor der fiyatı kırar teslim tarihini öne çeker ya da kredilendirme sağlar. Şuan için iki uçaktanda alınacağı net değil ama genel politika bu şekilde masaya oturmayı gerektiriyor. Tabii birde işin uluslararası denge politikası gereği ikisine de sipariş verme sistemi var ki onun değişmesi masaya otururken üçüncü bir şirket var demekten de zor.

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 13:52 
Akıncılar

@penche, Yukarıda ona değinmeye çalışmıştım. Artık bir "denge" gözetilmiyor olabilir. Temel Kotil malum TAI'nin cirosunu $2 milyar seviyelerine ulaştırmanın yollarını arıyor. Yapım usulleri gereği, A350 TAI'nin daha fazla parça ve sektör üretmek için daha kolay adapte olabileceği bir uçak. B787 öyle değil. Ona çeşitli ufak kanat-kanatçık parçaları dışında iş yapmamız zor.

Bu sebeplerle, Kotil Airbus ile TAI için daha avantajlı bir iş yükü yakalarsa bastırıp THY tarafındaki ibreyi, A350'ye doğru döndürebilir.

Bu alım baştan beri bir acayipti zaten. Bakalım ne olacak. Benimkisi tabii tamamen his'i kabl'el vuk'u.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 14:26 
Süvariler

Alıntı:
@penche, Yukarıda ona değinmeye çalışmıştım. Artık bir "denge" gözetilmiyor olabilir. Temel Kotil malum TAI'nin cirosunu $2 milyar seviyelerine ulaştırmanın yollarını arıyor. Yapım usulleri gereği, A350 TAI'nin daha fazla parça ve sektör üretmek için daha kolay adapte olabileceği bir uçak. B787 öyle değil. Ona çeşitli ufak kanat-kanatçık parçaları dışında iş yapmamız zor.

Bu sebeplerle, Kotil Airbus ile TAI için daha avantajlı bir iş yükü yakalarsa bastırıp THY tarafındaki ibreyi, A350'ye doğru döndürebilir.

Bu alım baştan beri bir acayipti zaten. Bakalım ne olacak. Benimkisi tabii tamamen his'i kabl'el vuk'u.
Mantıklı.

Havacılık sanayimiz var ve yüklü uçak alıyoruz.

Daha çok proje ortaklığı talep etmeliyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Oca 2018, 22:09 
Süvariler

THY nin halka açık bir şirket olması böyle konularda engel olmaz mı?

Ben şahsen 787 ye binmeyi tercih ederim, eminim birçok kişi de benim gibi hissediyordur 787 geniş pencereleriyle felan çok güzel. Hisse sahipleri TAI ye daha fazla iş çıkacak diye A350 alınmasına karşı çıkmaz mı?

Bu arada mesajınızı okuyup cevap yazana kadar dört kez giriş yapmak zorunda kaldım, bu foruma ne oluyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 18:26 
Üye

Yukarıda iki yorumda C serisinden bahsedilmiş. C serisi aslında tam Anadolujet'e göre bir uçak, umarım görürüz.

787'de o kadar çok sorun ve olay yaşandı ki, açıkçası 777 olmazsa, A350'ye binmeyi tercih ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Oca 2018, 19:05 
Süvariler

Yukarıda iki yorumda C serisinden bahsedilmiş. C serisi aslında tam Anadolujet'e göre bir uçak, umarım görürüz.

787'de o kadar çok sorun ve olay yaşandı ki, açıkçası 777 olmazsa, A350'ye binmeyi tercih ederim.
AnadoluJet'in geleceği karışık kuruluş aşamasından beri gündemde olan satışı iyice ayyuka çıktı. Esenboğa'da THY'nin gücü nedeniyle kollanan bir şirket yarın şaş kaza satın alan kişi bu gücü de devir almazsa o zaman işler karışır.

C serisi için zamanında Atlas 25 adetlik bir iyi niyet anlaşması dahi imzalamıştı. Atlas gibi 0 risk oyuncusu için aslında tam sipariş verilecek uçak konumuna geldi özellikle iç hatlar da uçarken kullanabilir.

İlber Ortaylı

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz