TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Kas 2017, 19:50

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16228 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1321 322 323 324 325
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Suriye'de iç savaş
MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 03:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

BBC IŞİD Terör Örgütü'in binlerce militan ve aileleri ile Rakka'dan nasıl kaçırıldığını ve şehrin nasıl bir al gülüm ver gülüm pazarlığına alet edildiğini "Raqqa's dirty secret" isimli bir makalede adım adım anlatmış ve açıklamış. Forumdaki herkes okumalı bunu.

http://www.bbc.co.uk/news/resources/idt ... rty_secret

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 09:19 
Süvariler

Bbc ilginc ... demek ki anglo abiler birbirone dustu :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 12:34 
Süvariler

http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41978069
İşin korkutucu bir boyutu da militanların Türkiye'ye geçtiği iddiaso.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 13:01 
Üye

Haberin Türkçesi.
http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41978069
İşin korkutucu bir boyutu da militanların Türkiye'ye geçtiği iddiaso.
Büyük bir bölümü gibi geldi bana. Duvar pek yararlı olmamış. Belli ki kolayca aşılabiliyor. Tabi ülkemiz Suriyeli ve yabancı işidçiler için güvenli bir cennet. Kaçaklara sorulan hiç bir şey yok. Belediyeden yardım bile alırlar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 14:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

Büyük bir bölümü gibi geldi bana. Duvar pek yararlı olmamış. Belli ki kolayca aşılabiliyor. Tabi ülkemiz Suriyeli ve yabancı işidçiler için güvenli bir cennet. Kaçaklara sorulan hiç bir şey yok. Belediyeden yardım bile alırlar

Gelen, duvardan mı geliyor sanki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 19:45 
Süvariler

”In some areas we’re using ladders, in others we cross through a river, in other areas we're using a steep mountainous trail. It’s a miserable situation.”

Merdiveni niye kullanıyolar acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 20:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİDçi kimliği bilinen ya da kendini gizler şekilde İdlib'e geçen yüzlerce militan var. Yeni Rakka İdlib diyorlar hatta. Oradan bize geçmeleri zor değil. Sınırdan geçişler kesinlikle durdurulmalı ve bize yakın gruplara her türlü destek verilip İdlib'te IŞİD Terör Örgütü bağlantısı olan sinekler bile imha edilmeli. IŞİD Terör Örgütü'ün uzun vadede Türkiye'ye yerleşme planları var. Eğer bu iş şimdiden kontrol altına alınmazsa ileride küçük çaplı IŞİD Terör Örgütü kampları haberleri görürseniz şaşırmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 21:10 
Üye

IŞİDçi kimliği bilinen ya da kendini gizler şekilde İdlib'e geçen yüzlerce militan var. Yeni Rakka İdlib diyorlar hatta. Oradan bize geçmeleri zor değil. Sınırdan geçişler kesinlikle durdurulmalı ve bize yakın gruplara her türlü destek verilip İdlib'te IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü bağlantısı olan sinekler bile imha edilmeli. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'ün uzun vadede Türkiye'ye yerleşme planları var. Eğer bu iş şimdiden kontrol altına alınmazsa ileride küçük çaplı IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü kampları haberleri görürseniz şaşırmayın.
Bu işin çözümü çok kolay. En kısa süre içinde Suriyeliler güvenli bölgelere nakledilmeli. Bu yapılırsa hiç bir tehlike kalmaz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 21:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu işin çözümü çok kolay. En kısa süre içinde Suriyeliler güvenli bölgelere nakledilmeli. Bu yapılırsa hiç bir tehlike kalmaz
O işin ilk aşaması ama tek başına yeterli olmayacaktır. Sadece saklanacakları ve adam devşirebilecekleri kaynaklardan birini yoketmiş oluruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 21:50 
Üye

Alıntı:
Biz dikkat edelimde Suriyeliler başlarına 3-5 tane hanzoyu lider seçip, Antepi, Urfayı istemesinler. Zaten her istedikleri yapılıyor birde toprak verirsek teker teker kafamıza sıkalım.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Kas 2017, 23:22 
Süvariler

”In some areas we’re using ladders, in others we cross through a river, in other areas we're using a steep mountainous trail. It’s a miserable situation.”

Merdiveni niye kullanıyolar acaba ?
Duvar orulen yerlerde kullaniyorlardir. Ben daha once ayni tarz bir haber paylasmistim. Bu arada 900 km duvar dizildi diye haberler yapiliyor ama heryerde jilet tel takilmamis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 09:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Duvar orulen yerlerde kullaniyorlardir. Ben daha once ayni tarz bir haber paylasmistim. Bu arada 900 km duvar dizildi diye haberler yapiliyor ama heryerde jilet tel takilmamis.
Duvara odaklanmayın. Yerin altından gelenlere bakın. Ayrıca duvar dediğiniz, tek başına avare duran blok beton değil. Sistemin alt bileşenlerinden biri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 11:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

BTÖ Suriye kolu sözcüsü Talal Sillo Türkiye'ye sığınmış. Çok rahat atıp tutuyordu, inşallah biraz okşarlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 14:04 
Üye

Alıntı:
BTÖ Suriye kolu sözcüsü Talal Sillo Türkiye'ye sığınmış. Çok rahat atıp tutuyordu, inşallah biraz okşarlar.
Hiçbirşey yapmazlar. Birkaç tane doğru yanlış bilgi verir, alır Geçici Kimliğini paşa paşa yaşar. Neye istinaden böyle kişilere elimizi sürüp ibretlik yapmıyoruz senelerdir çözemedim.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 14:17 
Süvariler

Duvara odaklanmayın. Yerin altından gelenlere bakın. Ayrıca duvar dediğiniz, tek başına avare duran blok beton değil. Sistemin alt bileşenlerinden biri.
Jilet tel takmayan adam tunel olayini dusunmus olabilirmi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 16:52 
Süvariler

Resim

Yakalanma görüntüleri sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 17:49 
Üye
Kullanıcı avatarı

pydye verilen silahlar ülke içinde daha sık gözükmeye başladı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 17:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Konu dışına çıkacağım ama o resimlerin üzerindeki yazıları daha büyük koyamamış mı acaba o hesabın sahibi. Zaten ergen tribinde midir nedir anlamadım eleştireni engelliyor. Neyse ağzımı bozmayacağım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 22:42 
Süvariler

Konu dışına çıkacağım ama o resimlerin üzerindeki yazıları daha büyük koyamamış mı acaba o hesabın sahibi. Zaten ergen tribinde midir nedir anlamadım eleştireni engelliyor. Neyse ağzımı bozmayacağım...
Twitterda kapatilmasi gerekilen 1 numara hesap, herseyden haber paylasiyor, opsec nedir bilmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Kas 2017, 23:59 
Üye

Alıntı:
Twitterda kapatilmasi gerekilen 1 numara hesap, herseyden haber paylasiyor, opsec nedir bilmez.
Bence bu elemana bu kadar fotoğrafı yollayan personelleri çok ciddi sıkıntıya sokmak lazım.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Kas 2017, 00:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

UKSS ne model ? Samson diyecem ama çıkaramadım .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 00:20 
Süvariler

Bence bu elemana bu kadar fotoğrafı yollayan personelleri çok ciddi sıkıntıya sokmak lazım.
Ruslarin Ukrayna savasinda yasadigi rezilliklerden ders cikarmayan ve sosyal medya hesaplarina ses cikarmayanlar mi yapacak? Zirhli araclarin kodlarini gizlemeyen, geolocation olayini kapatmayanlar? Sukur yavas yavas yuzleri kapatmayi ogrenmeye baslamislar. Hatirlatirim birde Idlib vakamiz vardi.
Alıntı:
UKSS ne model ? Samson diyecem ama çıkaramadım .
Yanilmiyorsam Israil urunu Samson mini. Geriye kalan secenekler zaten Otokar Keskin ve Aselsan Sarp. Bu arada bir sehit cenazesinde bol Sarp takili MRAPlar gozukuyordu.

Aslinda bizim UKSS olayi cok ilginc, ister yerli ister yabanci medya olsun kimsenin dikkatini cekmiyor. Otokar ne tur isbirligi yapiyor merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 08:24 
Süvariler

Ruslarin Ukrayna savasinda yasadigi rezilliklerden ders cikarmayan ve sosyal medya hesaplarina ses cikarmayanlar mi yapacak? Zirhli araclarin kodlarini gizlemeyen, geolocation olayini kapatmayanlar? Sukur yavas yavas yuzleri kapatmayi ogrenmeye baslamislar. Hatirlatirim birde Idlib vakamiz vardi.

Yanilmiyorsam Israil urunu Samson mini. Geriye kalan secenekler zaten Otokar Keskin ve Aselsan Sarp. Bu arada bir sehit cenazesinde bol Sarp takili MRAPlar gozukuyordu.

Aslinda bizim UKSS olayi cok ilginc, ister yerli ister yabanci medya olsun kimsenin dikkatini cekmiyor. Otokar ne tur isbirligi yapiyor merak ediyorum.
Otokarda bir mühendise sorunca artık o firmanın ismi bu fabrikada zikredilmiyor diye uyarıda bulundu bana staj yaparken.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 13:29 
Üye

Alıntı:
Gerekli tedbirleri almazsak, çoook dövünürüz adamlar nereden biliyor bizim unsurların nereye kaydırıldıklarını, nerede ne yaptıklarını diye. Flightradara birkaç gündür bakmıyorum şimdi açayım en az 2 tane Hava Kuvvetleri unsurumuz bölgede gözükecektir. Ben sanırım mantığı çözdüm yüksek kademedeki devlet büyüklerimiz ''Biz Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz bize hiçbirşey yapamazlar boşverin gözüksün.'' düşüncesindelermi acaba ? Eskiden bir bildikleri vardır diyorduk ama tadı, tuzu kaçtı bu OPSEC, PERSEC işinin.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 15:58 
Süvariler

O çocuğa fotoğraf yollanmıyor. Başkalarının fotoğraflarının üzerine adını yazıp, yayınlıyor. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 16:00 
Üye

Alıntı:
O çocuğa fotoğraf yollanmıyor. Başkalarının fotoğraflarının üzerine adını yazıp, yayınlıyor. :roll:
Aynı kapıya çıkmıyormuyuz hocam ? Operasyon bölgesinden fotoğrafları profillerine koymak yada yollamak çok akıl karımıdır ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 19:57 
Süvariler

Aynı kapıya çıkmıyormuyuz hocam ? Operasyon bölgesinden fotoğrafları profillerine koymak yada yollamak çok akıl karımıdır ?
Tabii ki değil.

Bunu yapanlar bir de devlet memuru, neden yapıyorlar anlamıyorum valla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Kas 2017, 23:46 
Süvariler

Otokarda bir mühendise sorunca artık o firmanın ismi bu fabrikada zikredilmiyor diye uyarıda bulundu bana staj yaparken.
O zaman Otokar degil TSK mi istiyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Kas 2017, 23:33 
Süvariler

O zaman Otokar degil TSK mi istiyor?
Sadece öyle değil.2011 ve 2017 de staj yaptım.
Mesela İsrailli firma montaj ve kalibrasyon işlemlerinin Türk mühendis yada çalışanlar tarafından yapılmasına izin vermezdi.(2011)
Tabi benim hatırladığım kadarıyla :)
Şuan baktığımda ise montajı çalışanlar yaparken kalibrasyon için ayrı bir birim bulunuyor.(2017)
Sadece TSK olması güç yani yerli ürün kullanılması bazen daha iyidir.
Hatta günümüz koşullarında zorunludur.
Yani imajla alakalıdır.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16228 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1321 322 323 324 325

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Feanor35 ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: