TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Ara 2017, 01:42

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 517 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 911 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 09:47 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:

Kişisel tahminim: Referandum sonunda bölgede Irak hükümeti ve İran' ın teröristleri ile çatışmalar çıkacak. Çatışmalar Kerkük' e sıçradığında ( Bir şekilde Kerkük olayların içine çekilecek ) Türkiye soydaşlarını korumak amacı ile bölgeye girecek. Orada yerini sağlamlaştırdıktan sonra yıpranmış ve kendisine muhtaç olacak Köpekistan' a yardım edecek. Sonuç olarak Kuzey Irakta Türkiye garantörlüğünde özerk bir Türkmen Eyaleti ( Bir sonraki amacımız tam bağımsızlık ve ardından Türkiye' ye bağlanması olacak) ve Köpekistan devleti kurulacak.
Brzezinski nin 1970lerde Kissinger ile yaptıkları Ortadoğu projeksiyonun gerçeğe donusuyor adım adım. Türkiye nin de zaman içerisinde birkaç parçadan oluşan bir federasyona dönüşeceği ve bir kısmının Rusya ile müttefik olduğu bir yapı oluşacak diye bazı yazıları vardı. Irak'ta bugün yaşananlarin taa 1970lerde düşünülmüş olması ve adım adım hayata geçirilmiş olması büyük ülkelerin neden büyük kalabildiklerini anlamak açısından önemli bir ipuc

Türkiye'nin bugünkü hâli düşünülürse hiç şaşırtıcı olmaz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 10:06 
Üye

Oyun hala oynanıyor. Bu neyin acelesi böyle? Siz satranç oynarken piyon verdiğinizde kaybettiğinizi düşünür müsünüz? Biraz bekleyin sabredin. Bu forumda sürekli "yandık, bittik" tarzında yorumlar yapılıyor. Ama sonuç hep forumu yanıltıyor.

Deyinmeden edemeyeceğim. Harzemşah Üstad için kullandığınız ifadeler hakaret içerikli. Daha edepli olmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Harzemşah' ı o kadar sığ bir şekilde eleştirmişsiniz ki adını Strateji Uzmanı olarak seçmiş birine hiç yakışmamış.

90 lı yıllarda Ne AKP vardı ne de Tayyip Erdoğan Vardı. Ama Türkiye' de Talabani ve Barzani' yi herkes tanırdı. Haberlerde sürekli Barzani ve Talabani' den bahsedilirdi. Bu adamlar Ankara'nın kapısında yatarlardı. Eminim ki Bağdat' ta bu adamlar bu kadar çok tanınmıyorlardı. Ama bir gün geldi ve Talabani ülkenin başına, Barzani Kuzey Irak' ın başına geçti.Ne tesadüf değil mi?

Sn Strateji Uzmanı, Siz devlet politikası nedir bilir misiniz? Olayları iyi okuyamıyorsunuz. Devletin Kuzey Irak' a yaklaşımı sizde hiç mi şüphe oluşturmuyor?
Sizin dediginizden sanki Turkiye'de surekli ve iktidardan bagimsiz ve iktidarlarin uerinde bir "Turkiye lehine" uzun vadeli politika varmis gibi bir cikarim yaptim.

Gercekte ise bu ulkede 12 Eylul'u gerceklestirenler imam hatip acma yarisina girdi, FETO yapilandi - orduya korkunc zararlar verdi, AKP milli egitim basta olmak uzere butun az bucuk duzgun isleyen kurumlari yikti atti, Sayistay'i feshetti.

Ya biri dogru olacak ya da digeri. Ikisi birden ayni anda dogru olamaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 11:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Biz o ilk sarı öküzü verdiğimizde kaybettik.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 11:22 
Üye

Oyun hala oynanıyor. Bu neyin acelesi böyle? Siz satranç oynarken piyon verdiğinizde kaybettiğinizi düşünür müsünüz? Biraz bekleyin sabredin. Bu forumda sürekli "yandık, bittik" tarzında yorumlar yapılıyor. Ama sonuç hep forumu yanıltıyor.

Deyinmeden edemeyeceğim. Harzemşah Üstad için kullandığınız ifadeler hakaret içerikli. Daha edepli olmanızı tavsiye ederim. Ayrıca Harzemşah' ı o kadar sığ bir şekilde eleştirmişsiniz ki adını Strateji Uzmanı olarak seçmiş birine hiç yakışmamış.

90 lı yıllarda Ne AKP vardı ne de Tayyip Erdoğan Vardı. Ama Türkiye' de Talabani ve Barzani' yi herkes tanırdı. Haberlerde sürekli Barzani ve Talabani' den bahsedilirdi. Bu adamlar Ankara'nın kapısında yatarlardı. Eminim ki Bağdat' ta bu adamlar bu kadar çok tanınmıyorlardı. Ama bir gün geldi ve Talabani ülkenin başına, Barzani Kuzey Irak' ın başına geçti.Ne tesadüf değil mi?

Sn Strateji Uzmanı, Siz devlet politikası nedir bilir misiniz? Olayları iyi okuyamıyorsunuz. Devletin Kuzey Irak' a yaklaşımı sizde hiç mi şüphe oluşturmuyor?
Üstad bu devlet aklı söylemlerini bırakalım rica ediyorum.

2007'lerden beridir söylenegelen laflar bunlar. Barzani bizim adamımız, Kuzey Irak bize bağlanacak, oranın ekonomisi bizim elimizde ve daha bir sürü söylem. Sonuç: Barzanistan kuruldu. Artık bekle gör politikası yapmak yersizdir. Bush'tan korktuk Güneş Harekatı bitirildi, Obama'dan korktuk peşmergeyi sınırımızdan geçirdik, bari Trump Uzakdoğu ile ilgilenirken şu işi halledelim. Kürtler de biliyor ki devleti bu ara kurdu kurdular. Yoksa Lübnan ile uğraşacak İsrail ve Kore'de meşgul olacak ABD bunları unutur gider. Mattis ve McGurk denen herifler biraz konuşur, tehdit eder sonra susarlar.

ABD'nin devlet kapasitesinin aşındığı aşikar. Bundan faydalanarak şu işi sonsuza kadar kapatabiliriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 11:50 
Süvariler

Hani Barzani Türkiyenin müttefiğiydi? Hani üst akılın bölgedeki oyunlarını Türkiye Barzo ile boşa çıkarmış, PKKyı sıkıştırmıştı. Sabaha akşam bu minvalde burası ve benzer platformlardan yorum kasan iyi mühendis olduğu için iyi stratej olduğunu zanneden ekip nerede? Harzemşah diye bir arkadaş vardı şimdi başka bir yerde. Sabah akşam Barzoyu ve AKP hükümetinin Irak politikasını yıkar yağlardı. Biz BTÖ, Barzani hepsi aynı bokun laciverti dediğimizde çemkirirdi. Tıka basa yemekten geberip giden soydaşları Özaldan beri kasti bir şekilde Türkiyedeki vatan haini yönetimler tarafından beslenen köpek Barzo Türke diş biler oldu.
Harzemşah hakkında söylediklerinize katılıyorum. Hele açılım süreci başlangıç yılları. Ne öngörüleri vardı arkadaşımızın, eski forum olsa da arşivden çıkarıp okusak. İbret alsak!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 11:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hep birlikte oley ve hüloo çekiyoruz. Bu insanlar bu ülkeyi yönetiyor. Bu insanlara hala en aktif görevler veirliyor. Hiç bir gelecek görüşü olmayan. Olacak olanı göremeyen basireti bağlanmış örümcek beyinli insanlarla gidiyoruz. Yine bi video atayım.

Benim çeyreğim etmeyecek siyasi kapasiteleri var. Bu memleketteki tırtların temizlenmesi için Kuzey Irak'a cihat çağrısı yapıcan. Orda onlara Menzil İslam Cumhuriyeti gibi karışık bişi kurucaksın. Yemin ediyorum memleketin 100 yıllık oksijen ihtiyacı giderilir. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 12:10 
Üye

Harzemşah hakkında söylediklerinize katılıyorum. Hele açılım süreci başlangıç yılları. Ne öngörüleri vardı arkadaşımızın, eski forum olsa da arşivden çıkarıp okusak. İbret alsak!
Bir yandan kendini onemli biri gibi hissetme istegi (sizin bilmediginiz neler var bir kere taam mi!)

Bir yandan ulkesinin bu kadar da kotu yonetilmesine inanamama. (yok artik, bu kadar da olmaz, kesin baska bir sey bunun altinda)

Gercekler cok rahat gorunuyor. Hangi ulkenin su anda ne yaptigi, ileride basina ne gelecegi acik ve secik olarak gorunuyor.

Birlesik Kralligin milyonlarca 3. dunya vatandasini kendi ulkesine kabul etmesinin ardindan ulkede kanun - duzen namina bir sey kalmayacagini ongormek icin muneccim olmaya gerek yoktu mesela.

Bunun ardinda muhtesem bir zeka urunu olan ince bir plan arayanlar kendilerini kandiriyorlar. O ulkede de mesela MI6 icinde Birlesik Kralligin yurt disi cikarlarini koruduguna inanarak planlar gelistiren, bunlari uygulayan bir ekip vardir. Ama o ekip karar vermiyor ulkeye alinacak siginmaci - gocmen sayilarina. Bildiginiz solcu - burjuva - liberal burokratlar karar veriyorlar.

Gunun sonunda Birlesik Krallik vatandaslari da bizler gibi saskin saskin izliyorlar olan biteni. "Her halde bildikleri vardir" diyor bazilari. Bir kismi, "zaten biz beyazlar cok reziliz, yokolalim daha iyi" diyor - ki bu modelden bizde de bol miktarda var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 12:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İç siyaseti, dış siyaseti ve uzun vadeli devlet politikalarını birbirinden iyi ayırt etmek lazım. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana çok farklı siyasetçiler, siyasi krizler vs görmüştür ama Irak' daki haklarını almak için de uzun vadeli planlarla mücadelesini sürdürmüştür. Bu planlar tabii ki her zaman başarıya ulaşamamış veya yeni şartlar sebebiyle evrilmiştir. Türkiye ilk başlarda kendisinden koparılan Irak ile birleşmek için mücadele ederken şimdi misak-ı milli sınırları içerisinde bulunan bölgeler için mücadele ediyor. Yani olay sanıldığı gibi bir AKP , CHP politikası veya meselesi değildir.

Ayrıca bölgenin geleceğine dair planları olan tek devletin biz olmadığımızı unutmamak lazım. Bu süreçte bölgedeki tüm unsurlarla bir şekilde etkileşimde bulunmamız doğaldır. Bu unsurlar ile çıkar ilişkileri elbette kurulacaktır. Ayrıca konunun iç ve dış siyasete aktarımı da farklı olacaktır. Yani bol yalanlı, kandırmacalı, dürüstlükten uzak bir yol izlenmesi normaldir. Yakın bir zamanda Almanya, Hollanda gibi ülkelerin seçim zamanında oy uğruna nasıl politikalar izlediğini hepimiz gördük değil mi?

Söylemlere gelince, Kimse Bir Türk yetkilinin "Bizim amacımız Irak' ı bölmek, Kerkük' ü almak istiyoruz veya İlk fırsatta asker sokacağız" şeklinde bir beyanda bulunmasını beklemez herhalde. Bizim yaptığımız bu duruma karşı gibi görünmek, Öncelikle askeri hamle dışında cılız hamleler yapmak, sonrasında da son çare olarak asıl amacımız olan askeri müdaheleyi yapmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 12:33 
Süvariler

Eski Bakanlardan Yaşar Okuyan bir TV programında -mealen- demişti ki;

''Zamanında bizim Genel Başkan ya da Genel Merkez bir karar alırdı, alınan karara bir türlü anlam veremezdik. Allah Allah...! demek ki vardık bir bildikleri! derdik. Sonradan anladık ki, hiç bir halt bildikleri yokmuş.'' demişti.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 12:50 
Süvariler

Tapulari yagmalanmis bir Musul Kerkuk , oy sandiginda tek basina EVET basan tipler. Referandumu gectim yuzde 90 bile cok komik , cok yapay , cok zorlayici. Suriye'de sen yuzde 5-10 ' luk azinlik yuzde 40 toprak elde edeceksin. Tarih sahnesinde bu kadar traji-komik olay yasanmamistir. Israil bile o kadar mucadele ve destege ragmen sahilde kucucuk devlet kurabildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 12:53 
Üye

Bölgede at izi it izine karışmış durumda ve herkes bir oyun oynama çabasında. Her devlet gibi Türkiye' nin de bazı hedefleri var. Bölge üzerinde tarihten gelen haklarımız var. Hamle meselesine gelince; Türkiye' nin hamlesi yok diyorsunuz ama belki de referandum Türkiye' nin hamlesidir. Olamaz mı? Belki de herşey bizim istediğimiz gibi gidiyor ama biz bunun farkında değiliz. Belki de Türkiye bir "Casus Belli" durumu oluşturmaya çalışıyor. Veya Köpekistan' ın illaki kurulacağını anladı ve bunu sınırları dışında, kendi kontrolünde kurdurmaya çalışıyor. Hatta belki de forumdaki hakim görüş olan " Yine kandırıldık" durumu söz konusu. İhtimaller çok. Ortam flu. Net birşeyler söylemek çok zor.

Kişisel tahminim: Referandum sonunda bölgede Irak hükümeti ve İran' ın teröristleri ile çatışmalar çıkacak. Çatışmalar Kerkük' e sıçradığında ( Bir şekilde Kerkük olayların içine çekilecek ) Türkiye soydaşlarını korumak amacı ile bölgeye girecek. Orada yerini sağlamlaştırdıktan sonra yıpranmış ve kendisine muhtaç olacak Köpekistan' a yardım edecek. Sonuç olarak Kuzey Irakta Türkiye garantörlüğünde özerk bir Türkmen Eyaleti ( Bir sonraki amacımız tam bağımsızlık ve ardından Türkiye' ye bağlanması olacak) ve Köpekistan devleti kurulacak.

Yeni kurtlar vadisi senaryosu bu herhalde ?

Kusura bakmayınız bizde bunları yapacak ne akıl var, ne güç var. Uzun vadede plan yapanlar sağı solu dışarıyı bıraksın. Eğitimin, ekonominin hali ortada. Koskoca cumhuriyet yeniden kulluk olma yoluna girişmiş. Hal böyle iken biz ne yapacağız Kerkük ' ü ? Bırakınız geçiniz efendim hep hayal bunlar, öteye de geçemezler.

Ben size Türkiye'nin hedefini özetliyeyim ; "hedef 2023" halimiz bu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 12:56 
Süvariler

Bölgede at izi it izine karışmış durumda ve herkes bir oyun oynama çabasında. Her devlet gibi Türkiye' nin de bazı hedefleri var. Bölge üzerinde tarihten gelen haklarımız var. Hamle meselesine gelince; Türkiye' nin hamlesi yok diyorsunuz ama belki de referandum Türkiye' nin hamlesidir. Olamaz mı? Belki de herşey bizim istediğimiz gibi gidiyor ama biz bunun farkında değiliz. Belki de Türkiye bir "Casus Belli" durumu oluşturmaya çalışıyor. Veya Köpekistan' ın illaki kurulacağını anladı ve bunu sınırları dışında, kendi kontrolünde kurdurmaya çalışıyor. Hatta belki de forumdaki hakim görüş olan " Yine kandırıldık" durumu söz konusu. İhtimaller çok. Ortam flu. Net birşeyler söylemek çok zor.

Kontrollu bir Kopekistan icin ABD , Israil gucunde devlet olmak lazim. Onlarin kontrollu piyonlari bile elde patlamis fakat buyuk devlet olmasi itibariyle yedek planlari da hazir oldugundan ya dusmanini piyonuna kirdirip ikisinden birden kurtulmus ve hazirda olan yeni piyonunu sahaya surmus veya patlayan piyonlari kendisinden uzakta kontrollu patlatmistir. Kontrollu yapilacaksa boyle olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 13:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 13:09 
Süvariler

Tatbikatın komikliğine gel arkadaş.
Var mi yeni goruntu ? En son bizim MRAP'lara binen Irak askerleri vardi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 13:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Erdoğan: Son ana kadar Barzani'nin böyle bir yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk. Yanılmışız. Bu ülkemize de bir ihanettir.

ula yine kandırılmışız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 13:27 
Süvariler

Türkiye' nin en büyük sıkıntısı ''cehaletin iktidar'' olmasıdır. Cehaletin iktidar olmasını engelleyebilmek adına birkaç yöntem var. Diğerlerini bilindiği için başka bir yöntemi dile getirmek istiyorum.

Diğer yönetimlerle belli bir aşamaya gelindikten sonra uygulanması gereken yöntemin şöyle bir yöntem olması gerektiği ifade ediliyor: ''Toplumsal katma değer ölçüsünde oy kullanma hakkı''

Şöyle ki;

-Kafadan vatandaş olanlar için 1 oy kullanma hakkı.

-Tahsil durumuna göre şu kadar oy kullanma hakkı

-Akademisyense; yayınlamış olduğu uluslararası makale kadar şu kadar oy kullanma hakkı

-Müteşebbis ise; ödemiş olduğu vergi veya çalıştırdığı istihdam nispetinde şu kadar oy kullanma hakkı

-Devlet memuruysa; performansa göre şu kadar oy kullanma hakkı

-Çiftçi ise; ürettiği mahsül oranında şu kadar oy hakkı

falan...

Sonra bunların aritmetik ortalaması veya ona benzer bir yöntemle hesabı yapılarak; devlet yönetiminde ne kadar söz sahibi olduğu hesap edilecektir.

Yüz kızartıcı suç işlemiş, ceza almış, adam öldürmüş veya başka suçlara karışmış olanların puanları hesaptan düşülür. Yada hiç oy kullanma hakkı verilmez. Bu şekilde cehaletin iktidar olmasının engellenebileceği düşünülüyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 13:31 
Akıncılar

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 14:07 
Süvariler

Arka plandaki ZMA kupalari yeni mi ? Ben mi yeni fark ettim. Dizayni farkli , gozetleme penceresi filan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 14:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Biri Musul'a biri Kerkük'e 2 tane ABD üssü kursalar kimse bir daha gık diyemeyecek. Bizimkilerin girmeyeceğini hangi sağıra sorsan söyler, Irak mı girer İran mı girer bilmem ama ellerini çabuk tutmaları lazım.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 14:13 
Süvariler

Erdoğan: Son ana kadar Barzani'nin böyle bir yanlışa düşeceğine ihtimal vermiyorduk. Yanılmışız. Bu ülkemize de bir ihanettir.

ula yine kandırılmışız.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Haydaaaa!!
Aldatilmak da üstlerine yok. Siz bu milleti bu kadar öngörüsüz mu sanıyorsunuz!

Her ters giden birşey oldum mu, "aldatildik"bahanesine sığınmak olmaz.Allah bizi korusun, biz kimlere irademizi teslim etmişiz.

Hiç kimse kusura bakmasın bunu sorgulamamiz gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 14:40 
Süvariler

Biri Musul'a biri Kerkük'e 2 tane ABD üssü kursalar kimse bir daha gık diyemeyecek. Bizimkilerin girmeyeceğini hangi sağıra sorsan söyler, Irak mı girer İran mı girer bilmem ama ellerini çabuk tutmaları lazım.
Biz Kibris' a cikarken de Ingiliz Ussu vardi , etrafindan dolandik. Us onemlidir , caydiricidir ama basta Irak olmak uzere kararli tutum olursa ABD konvansiyonel olarak 3 ulkeyle birden savasmak istemez. Us ile alan hakimiyeti saglayamaxsin , araziye yayilman ve buna gore kuvvet bulundurman gerekir ki sahayi kontrol edebilesin. Sadece BM toplanir ve Irak Kurtler'i kesiyor bahanesi ile belki mudahale gelebilir ama isin icinde Turkiye olursa olayin rengi degisir. ABD super guc olabilir ama nihai herseyi kontrol edemez , yeni bir plan yapip kuyumuzu kazar ancak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 14:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Siz bu milleti bu kadar öngörüsüz mu sanıyorsunuz!
Olur mu hocam o kadar öngörülü bir milletiz ki zat-ı Reisi savunmak için şeytanın aklına gelmeyecek senaryolar uydurabiliyoruz

Resim

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 14:53 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Her Barzani'ye destek dendiğinde koyacağım sanırım:
Resim

Konformizmin, pragmatizmin kitabını yazan Museviler bu kadar omurgasız değil.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 15:07 
Süvariler

Bu tatbikat günlerdir sürüyor ve sürekli de boy boy fotoğraflar geliyor,umarım içerde halkı keklemek halkı uyutmak için orda boşu boşuna tatbikat yapmıyordur birliklerimiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 15:16 
Süvariler

Forumdaki bazı arkadaşların bizi yöneten kadrolardan halen stratejik düşünmek,vizyon,ileri görüşlülük gibi devlet adamı meziyetleri beklemesine açıkçası şaşırıyorum,arkadaşlar bu saydığınız meziyetler artık geçer akçe değilki artık, devlet kadrolarında bir kişinin ne kadar iş bildiğinin önemi varmı zannediyorsunuz kimin akrabası olduğun ne kadar biat ettiğin veya hangi tarikattan olduğun önemli artık,önceden "devlet aklı"diye bir olgu vardı işini bilen sivil ve asker bürokrasisi ve deneyimli danışmanlar ile desteklenen,yok artık öyle birşey kabullenin artık bunu bu ülkede artık tek karar verici ülkesinin geri gitmesi pahasına tüm sistemi değiştirmeyi aklına koymuş lise mezunu bir cumhurbaşkanı ve etrafındaki ihale tayfası.İşim gereği bürokrasi ile çok irtibat halindeyim sivil bürokrasinin iş bilmezliği korkutucu düzeyde,askeriyede ise durumun bu kadar vahim olmasa bile çok ta iyi olmadığını düşünüyorum içine edilen eğitim sistemi sayesinde ileriye dönük umudumda çok az,konuya dönersek olursak bu yaşanılan danışıklı dövüştür ekonomik yaptırımlarımızın caydırıcılığı askeri secenekten fazla iken bu seçenek masada değildir,gündemi ışık hızında değişen ülkemde 1 hafta sonra herşey barzo denen itin yediği her haltın unutulduğu-kabullenildiği gibi bu da unutulacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 15:22 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Görünen o ki ABD Barzani'nin ipini çekmiş Barzani ona biçilen rolden daha fazlasını yapmaya başlamış ki onu emekli ediyorlar, tahminimce zamanında Saddam'a yaptıkları gibi ABD büyükelçisi nasıl Saddam'a Kuveyt'e girerseniz bunu göz ardı edebiliriz dediyse ona benzer güvenceler de arkaplanda barzaniye verildi. Çünkü böylesine Land-locked countrie'nin yaşama şansı yok ne yiyecek ne içecek bu adamlar zaten peşmergelerin maaşlarını ödeyemiyorlar ileride sınır kapıları kapandığında hava sahaları kapandığında ne yapacak bu adamlar, ayrıca öyle vana bizde kapatırız filan bunlara ancak gülerler, uluslararası antlaşmalar var bunların getirdiği ağır mali hükümlülükler var ve siz transit bir ülkesiniz boru hattı olan diğer ülkeler için güven kaybı olur Rusya bile ilişkilerin en kötü olduğu dönemde kapatmadı vanaları. Irak'ın kuzeyine müdahale kaçınılmaz ve bu müdakale kerkük'e değil dohok'uk batısından Suriye-Irak eksenine olmalı aynı Fırat kalkanı harekatında yaptığımız gibi koridor açarak öncelikle merkezi hükümetle bağlantı kurup Suriye'nin kuzeyi ile bağlarını koparmalıyız.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 15:27 
Süvariler

Barzani'nin ipi cekildiyse tek akilma gelen YPG olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 15:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Barzani'nin ipi cekildiyse tek akilma gelen YPG olur.
E o zaten. Bakınca başkası tarafından tutulan iplerini bile görebiliyorsunuz çok ilginç değil mi ? Hani Cem Yılmaz stand-up'ında diyor ya "kesin ip var!" diye. :) Kovboylarda ip bitmez zaten iyi kement atmalarıyla bilinirler değil mi.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 16:04 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 17:04 
Üye

Referandumda %96 üzerinde evet oyu çıkmış, maşallah Kim jong un bile bu kadarını yapamadı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 17:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Çavuşoğlu : Habur sınır kapısını neden kapatalım? Muhatabımız Irak Merkezi Yönetimi olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 17:39 
Akıncılar

Tatbikatın özeti dakika 1:00 bayrak tutanlar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 17:58 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Referandumda %96 üzerinde evet oyu çıkmış, maşallah Kim jong un bile bu kadarını yapamadı.
Sayım daha bitmedi.(bitmemişti.) Lakin ne bekliyorsunuz ki?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 18:12 
Süvariler

Çavuşoğlu' nun konuşmasını dinleyince resmen sinirlerim bozuldu.

Bu zihniyeti daha fazla sırtımızda taşıyamayız.

Milletin sırtına yük, devletin başına bela oldular.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 19:17 
Süvariler

Irak Başbakanı Haydar El-Ebadi'den Erbil'e uyarı geldi. Son dakika habere göre, Ebad, 'Sınır ve havalimanlarının kontrollerini 3 gün içerisinde Bağdat'a teslim edin' dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 20:44 
Üye

Eğer Amerika gerçekten susuyorsa yıllardır Bağdattaki rejimi ilmek ilmek dokuyan İran gerçekten Irak rejimine hükmediyor demektir. Amerika böylesine bir meseleye bu kadar susmaz. Büyütüp beslediği 2 güç birbirine girecek.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 22:22 
Süvariler

Şimdi çözemedimki kim daha çok tehlikeli, peşmergemi, btömü yoksa akp rejimimi ?

Nasıl olurda böyle bir Referanduma gözyumarsınız, barzo Türkiye ziyaretinden sonra referandum kararı aldı, neden son güne kadar ses çıkarmazsın.

Bugün çapulcu btö ye 3000 tır silah yardımı yapan abd, 10 trilyon dolarlık petrolü olan hırtistana neler vermez?

Bu başımızdakiler beka sorunu oldu, bu barzo 10 trilyonluk petrolle avrupanın tüm gazetecilerini ve politikacısını satın alır, aleyhimize bir sürü pis işler yaptırır ve toprak bütünlüğümüzü tehdit eder. Ermeni diyasporası kısıtlı imkanlaryla ne kadar yaygara kopardığını görüyoruz, İsrail desdekli barzanistan hakkımızda neler yazdırır, tüm yahudi lobisi bunlara çalışır. One minute lan ...

Mustafa Kemal Atatürk

En son Kafkasya tarafından 26 Eyl 2017, 22:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 22:25 
Süvariler

O ne aaala :)
Bayrağı omuza mı almış yoksa sırtına mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 22:48 
Akıncılar

Hay Allah! Bazı forumdaşlar hala "devlet aklı" filan diyor, iktidarın berbat politikalarında keramet arıyor!

Yahu bunların hangi ülkeyle yürüttükleri dış politika hayırlı bir sonuç verdi ki hala bu kuruntular içinde kıvranıyorsunuz? Dış politika iç politikaya benzemez. "Zübük" filminde gösterilen numaralara benzer numaralarla Türkiye gibi ülkelerde iç politikada başarılı olabilirsiniz. Fakat dış politika bambaşkadır.

Dış politikada karşınızdakiler o numaralarla kafakola alabileceğiniz üç beş cahil kasabalı filan değildir. Adamın aklını alırlar... Sulu dereden susuz getirirler... Dış politika birikim ister, kültür ister, Necip Fazıl yalancısının sayıklamalarından öğrenilmiş boş hayallerden ibaret olmayan bir dünya görüşü ister... Var mı bunlarda?

Neyse, lafı uzatmanın manası yok. Kişinin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. İşte bunların dış politika adına şimdiye kadar başardıklarının bir özeti:

http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/y ... i-2024936/

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde

Ziya Paşa

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2017, 23:15 
Süvariler

Eski Bakanlardan Yaşar Okuyan bir TV programında -mealen- demişti ki;

''Zamanında bizim Genel Başkan ya da Genel Merkez bir karar alırdı, alınan karara bir türlü anlam veremezdik. Allah Allah...! demek ki vardık bir bildikleri! derdik. Sonradan anladık ki, hiç bir halt bildikleri yokmuş.'' demişti.
Çok güzel demiş. Aynen durum bu. Bizim insanımız maalesef ki kendini çok ezer, devlet kademelerinde görev yapanları da aşırı büyütür. Bu yüzden yaşanan olaylara kendi aklının ermediğine ve kendisini yöneten yüce insanların mutlaka çok akıllıca ve karmaşık planları olduğuna inanır. Ne geliyorsa başımıza bundan geliyor.

--

Ek olarak, bir x iktidarı yönetime geldikten sonra A'daz Z'ye ne kadar kadro varsa hepsini dağıtıp, her yeri kendi kafa yapısında liyakatsız insanlarla doldurursa, bu x iktidarının yönettiği ülkenin geçmişten gelen devlet politikasının varlığını sürdürmesi mümkün olabilir mi? Olamaz. Zaten kusura bakmayın olmuyor da. Ülke uçurumdan aşağı yuvarlanıyor, doğaçlama ortaya karışık bir şeyler yapılıyor.

Yanlış kişilerden yanlış şeyler bekleniyor. Boşa dememişler "umut fakirin ekmeğidir" diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 00:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu arada Rüdaw hala Türksat üzerinden yayındaymış dün RTÜK toplandı Rüdaw Türksattan çıkarıldı diye milletin gazını almışlar

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 00:55 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 01:13 
Süvariler

Yazık ya! Adamcağız Türkiye' den yardım alamayacağını bildiğinden dolayı; son çare olarak Azerbaycan, Kırgızistan, Türk dünyası demek zorunda kalıyor. Oysaki Kerkük Türkü; Türkiye Cumhuriyetinin geride bırakmak zorunda kaldığı yadigarıdır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 02:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İlber Ortaylı Hoca 7.30-27. Dakikalarda, Kuzey Irak referandumu, müdehale hakkımız , ABD ve Rusya ilişkilerimiz ve dış ilişkilerimiz üzerine konuşuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 08:52 
Süvariler

Tek umudum Mete Sohtaoglu'nun Cuma'dan sonra Idlib harekati olabilir, tabi anlasilan El Bab gibi olmayacak herhalde ayarlamalar yapildi , bir de artik mecburi Irak, Iran ve Turkiye'nin tartismali Kuzey Irak bolgelerine (Musul ve Kerkuk ici degil de) olasi kisitli harekati. Halbuki en azindan Erbil kurtarilabilirdi. Barzani ne koparirsam pesinde biz de ondan ne geri alirsak kardir demeliyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 11:09 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yazık ya! Adamcağız Türkiye' den yardım alamayacağını bildiğinden dolayı; son çare olarak Azerbaycan, Kırgızistan, Türk dünyası demek zorunda kalıyor. Oysaki Kerkük Türkü; Türkiye Cumhuriyetinin geride bırakmak zorunda kaldığı yadigarıdır.
Ben bu şekilde anlamadım. Öyle olsa Türkiye nerdesin demez miydi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 11:35 
Süvariler

Adamın Türkiye' den umudu kalmamış ki! Türkmenleri bile Şii-Sünni diye ikiye bölen bir mezhepçi yaklaşımdan bahsediyoruz. Adamların Türk, Türklük umurunda mı? Adamcağız baktı ki bunlardan hayr yok; can havliyle Türk dünyasına seslenmek zorunda kalmış.

O zaman ben sorayım; yanda ki amca oğlu dururken, 1.500 göbek ötede ki akrabadan yardım ister misiniz? Kaldı ki o amca oğlu; Arakan' da ki Müslümandan tutunda, Somali' de ki bilmem kime kadar yardım ederken...!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 11:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

50 kere dedi de bir cevap alamadı ki. Sosyal medyada da Türkmenler Türkiye'ye tepkili, bu zamana kadar bekledik gelmediniz hiçbirinde gönül koymadık ama bu sefer iş başka diyorlar. Önümüzdeki 3-5 aylık zaman diliminde bir müdahale olmazsa Türkmenleri tamamen kaybedeceğiz gibi duruyor, artık kendi yediğimiz haltın üstünü kapatmak için "ehehe onlar Şii zaten" der geçerler. Hatta ilerde Erşat Salihi Bey fetocu ilan edilirse hiç şaşırmam

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 14:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Lübnan Havayolu şirketi Middle East Airlines Irak Merkezî Hükümeti talebiyle Süleymâniye ve Erbil uçuşlarını durdurmuş. Mısır Havayolları ise aynı talep doğrultusunda uçuşları cuma günü durduracaklarını belirtmiş. Pegasus Havayolu şirketinin ise Erbil'e uçuşlarını durduğu söyleniyor. THY ise bize kimse birşey demedi uçuşlar aynen devam ediyor ve edecek minvâlinde açıklama yapmış. Thy zaten kolay kolay uçuş falan durdurmaz, Ekonomi bakanının son açıklamalarından sonra Habur'un kapanması gibi bir düşüncemizin olmadığıda görülüyor. Neçirvan Barzani'nin az önce ki açıklamalarında da Türkiye ile tansiyonu düşürücü bir üslup kullanması ve özellikle vana kapatma mevzuunda antlaşmalara dikkat çekerek ileride yeni hatların bile açılmak istendiğine dâir politik bir açıklama yapması olayın seyrini biraz ortaya koyuyor. Bu referanduma fiili olarak tepki verebilecek güçler Irak Ordusu ve çeşitli milis güçlerle birlikte belli oranda İran olacaktır. Çok çok ortalık karışırsa belki biz sınırlı bir ufak müdahâle yaparız. Onun dışında bu meseleye çok birşey yapabileceğimizi sanmıyorum. Umarım ve dilerim ki yanılayım.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 14:55 
Üye

Gerçekten bilmediğim için bir soru sormak istiyorum.Kerkük için, mevcut Irak anayasası Türkmenlere herhangi bir hak sağlıyormuydu. Yani Kerkük Türkmen yönetimine bırakılmış, şimdi Kürtler orayı Türkmenlerin elinden almaya mı çalışıyor. Mevcut vali, merkezi yönetim tarafından atanan, bir Kürt değilmi? Kerkük'ten çıkarılan petrolün bir kısım gelirleri Barzani'ye gitmiyormuydu? Türkmenler ABD'nin müdahalesi sonrası oluşan süreçte zaten herhangi bir statü filan kazanamadılar diye biliyorum. Şu an tam olarak ne istiyorlar, Bağımsızlık mı, özerklik mi yoksa Bağdat hükümetine bağlı olmak mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2017, 15:36 
Üye

Alıntı:
Gerçekten bilmediğim için bir soru sormak istiyorum.Kerkük için, mevcut Irak anayasası Türkmenlere herhangi bir hak sağlıyormuydu. Yani Kerkük Türkmen yönetimine bırakılmış, şimdi Kürtler orayı Türkmenlerin elinden almaya mı çalışıyor. Mevcut vali, merkezi yönetim tarafından atanan, bir Kürt değilmi? Kerkük'ten çıkarılan petrolün bir kısım gelirleri Barzani'ye gitmiyormuydu? Türkmenler ABD'nin müdahalesi sonrası oluşan süreçte zaten herhangi bir statü filan kazanamadılar diye biliyorum. Şu an tam olarak ne istiyorlar, Bağımsızlık mı, özerklik mi yoksa Bağdat hükümetine bağlı olmak mı?
Konuya tam hakim değilim ancak hatırladığıma göre, Kerkük ve birkaç bölgenin Irak işgali sonrası nasıl bir konumda kalacağı kararlaştırılamadığı için savaş sonrası yasal düzenlemelerde bu bölgelerde bağımsızlık yada ilhak tarzındaki işlerin önü kapatıldı diye biliyorum çeşitli makalelerden ve bu konu üzerinde sosyal medya ve tv programlarında açıklama yapan kişilerin söylediklerinden anladığım bu. Yinede üstadlar bilgilendirirse çok iyi olacak.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 517 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 15 6 7 8 911 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: