TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 10:06

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 20:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

MİLLİ GÜVENLİK KURULU, 22 EYLÜL 2017 TARİHİNDE TOPLANMIŞTIR.

TOPLANTIDA;

1. İÇ VE DIŞ GÜVENLİK MESELELERİ TÜM BOYUTLARIYLA ELE ALINMIŞ, BAŞTA FETÖ/PDY, bölücü terör örgüt/PYD- YPG VE IŞİD Terör Örgütü OLMAK ÜZERE, ÜLKEMİZİN MİLLÎ GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK OLARAK KURULUMUZCA DAHA ÖNCE TAVSİYE EDİLEN TEDBİRLER GÖZDEN GEÇİRİLMİŞ VE MÜCADELENİN KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEĞİ İFADE EDİLMİŞTİR.

2. IKBY’NİN 25 EYLÜL 2017 TARİHİNDE DÜZENLEYECEĞİNİ AÇIKLADIĞI REFERANDUMUN GAYRİMEŞRU NİTELİĞİ VE KABUL EDİLEMEZLİĞİ BİR KEZ DAHA BELİRTİLMİŞTİR.

TÜRKİYE’NİN MİLLİ GÜVENLİĞİNİ DOĞRUDAN TEHDİT EDEN BU ADIMIN, IRAK’IN SİYASİ BİRLİĞİ VE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ İLE BİRLİKTE, BÖLGENİN BARIŞ, GÜVENLİK VE İSTİKRARI İÇİN DE TEHDİT OLUŞTURAN VAHİM BİR YANLIŞ OLDUĞU KUVVETLE VURGULANMIŞTIR.
IKBY YÖNETİMİ, VAKİT VARKEN REFERANDUM KARARINDAN VAZGEÇMEYE DAVET EDİLMİŞTİR. BU TAKDİRDE, IRAK MERKEZİ HÜKÜMETİ İLE IKBY ARASINDAKİ MESELELERİN GÖRÜŞMELER YOLUYLA VE ANAYASAL TEMELDE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI İÇİN TÜRKİYE’NİN ELİNDEN GELEN KATKIYI YAPMAYA HAZIR OLDUĞU KAYDEDİLMİŞTİR.
KUZEYİYLE BİRLİKTE TÜM IRAK’IN; ARAPLAR, KÜRTLER, TÜRKMENLER, EZİDİLER, KELDANİLER, SÜRYANİLER VE DİĞER TOPLUMSAL GRUPLARDAN OLUŞAN ÇOĞULCU YAPISININ, ANCAK ÜLKENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ TEMELİNDE KORUNABİLECEĞİ BELİRTİLMİŞTİR.
TÜRKİYE’NİN YANISIRA, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ, ULUSLARARASI TOPLUM VE IRAK MERKEZİ HÜKÜMETİNİN DE KABUL ETMEDİĞİ BU YANLIŞTA ISRAR EDİLMESİ HALİNDE, KUZEY IRAK’LA BİRLİKTE BÖLGEMİZİN TAMAMINA ZARAR VERECEK VAHİM SONUÇLARIN ORTAYA ÇIKMASININ KAÇINILMAZ OLDUĞU İFADE EDİLMİŞTİR.
TÜM İKAZLARIMIZA RAĞMEN BU REFERANDUMUN YAPILMASI HALİNDE TÜRKİYE, İKİLİ VE ULUSLARARASI ANLAŞMALARDAN DOĞAN HAKLARINI MAHFUZ TUTAR.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGIYLA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 22:10 
Yeni Üye

Alıntı:
MİLLİ GÜVENLİK KURULU, 22 EYLÜL 2017 TARİHİNDE TOPLANMIŞTIR.

TOPLANTIDA;

1. İÇ VE DIŞ GÜVENLİK MESELELERİ TÜM BOYUTLARIYLA ELE ALINMIŞ, BAŞTA FETÖ/PDY, Bölücü Terör Örgütü/PYD- YPG VE IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü OLMAK ÜZERE, ÜLKEMİZİN MİLLÎ GÜVENLİĞİNİ TEHDİT EDEN TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE YÖNELİK OLARAK KURULUMUZCA DAHA ÖNCE TAVSİYE EDİLEN TEDBİRLER GÖZDEN GEÇİRİLMİŞ VE MÜCADELENİN KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEĞİ İFADE EDİLMİŞTİR.

2. IKBY’NİN 25 EYLÜL 2017 TARİHİNDE DÜZENLEYECEĞİNİ AÇIKLADIĞI REFERANDUMUN GAYRİMEŞRU NİTELİĞİ VE KABUL EDİLEMEZLİĞİ BİR KEZ DAHA BELİRTİLMİŞTİR.

TÜRKİYE’NİN MİLLİ GÜVENLİĞİNİ DOĞRUDAN TEHDİT EDEN BU ADIMIN, IRAK’IN SİYASİ BİRLİĞİ VE TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ İLE BİRLİKTE, BÖLGENİN BARIŞ, GÜVENLİK VE İSTİKRARI İÇİN DE TEHDİT OLUŞTURAN VAHİM BİR YANLIŞ OLDUĞU KUVVETLE VURGULANMIŞTIR.
IKBY YÖNETİMİ, VAKİT VARKEN REFERANDUM KARARINDAN VAZGEÇMEYE DAVET EDİLMİŞTİR. BU TAKDİRDE, IRAK MERKEZİ HÜKÜMETİ İLE IKBY ARASINDAKİ MESELELERİN GÖRÜŞMELER YOLUYLA VE ANAYASAL TEMELDE ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI İÇİN TÜRKİYE’NİN ELİNDEN GELEN KATKIYI YAPMAYA HAZIR OLDUĞU KAYDEDİLMİŞTİR.
KUZEYİYLE BİRLİKTE TÜM IRAK’IN; ARAPLAR, KÜRTLER, TÜRKMENLER, EZİDİLER, KELDANİLER, SÜRYANİLER VE DİĞER TOPLUMSAL GRUPLARDAN OLUŞAN ÇOĞULCU YAPISININ, ANCAK ÜLKENİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ TEMELİNDE KORUNABİLECEĞİ BELİRTİLMİŞTİR.
TÜRKİYE’NİN YANISIRA, BİRLEŞMİŞ MİLLETLER GÜVENLİK KONSEYİ, ULUSLARARASI TOPLUM VE IRAK MERKEZİ HÜKÜMETİNİN DE KABUL ETMEDİĞİ BU YANLIŞTA ISRAR EDİLMESİ HALİNDE, KUZEY IRAK’LA BİRLİKTE BÖLGEMİZİN TAMAMINA ZARAR VERECEK VAHİM SONUÇLARIN ORTAYA ÇIKMASININ KAÇINILMAZ OLDUĞU İFADE EDİLMİŞTİR.
TÜM İKAZLARIMIZA RAĞMEN BU REFERANDUMUN YAPILMASI HALİNDE TÜRKİYE, İKİLİ VE ULUSLARARASI ANLAŞMALARDAN DOĞAN HAKLARINI MAHFUZ TUTAR.

KAMUOYUNUN BİLGİSİNE SAYGIYLA
Acikcasi merak ediyorum ne zaman icraatlarimiz ile konusmaya basliyacagiz acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 22:54 
Site Başkanı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 00:22 
Süvariler

Fırat kalkanı harekatına bile bu iktidarın emir verdiğini inanmıyorum.
15 temmuz olmasa bu harekat bile olamayabilirdi. O dönemde yaşanılan karışıklıktan yararlanılarak ordunun girdiğini düşünüyorum.
Benimkisi düşünce tabi....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 00:40 
Üye

Aynı anda 2 harekat başlatılacak biri tanpon bölge için diğeri barzani güçleri için pazar günü kuvvetler bölgeye intikal etmesi önerildi en geç pazar gecesi Barzani komuta kademesi ve Meclisi kullanılamaz hale getirilecek hava kuvvetleri yoğun olarak kullanılacak Kerkük ve Musul Peşmerge kontrolünden çıkarılacaktır bir kehanet

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 10:31 
Süvariler

Aynı anda 2 harekat başlatılacak biri tanpon bölge için diğeri barzani güçleri için pazar günü kuvvetler bölgeye intikal etmesi önerildi en geç pazar gecesi Barzani komuta kademesi ve Meclisi kullanılamaz hale getirilecek hava kuvvetleri yoğun olarak kullanılacak Kerkük ve Musul Peşmerge kontrolünden çıkarılacaktır bir kehanet
Diğer konuda da yazdım. 48 saat kalmış Barzani referandumu iptal eder mi diye , sayın Bulut'un lafı üzerine. Pazar günü akşamı kehanetiniz tutarsa referandum iptal olmuş olur işte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 13:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başbakan anladıkları dilden konuşacağız diyor. Göreceğiz. Az laf çok iş yapsınlar.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: