TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Oca 2018, 10:09

Tüm zamanlar UTC+03:00


Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2696 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 150 51 52 53 54 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 01:46 
Çevrimdışı
Site Başkanı

Kayıt: 11 Tem 2012, 01:02
Mesajlar: 6540
Yaş:

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Siz bir Türk polisine "Rejim Militanı" ithaminda mı bulunuyorsunuz ?
Polis, asker, yargı meclis ve benzeri gibi değer verdiğimiz kurumların temelini mensubu olduğu insan topluluğu yaratır. Bu şekilde polisi ele aldığımızda polisin bünyesinde çalışan personelde devlet tarafından yeterli görülen asgari seviyede eğitim ve teçhizat ile donatılmış sen-ben gibi insanlardan oluşmakta. Yine yarın bir gün polis arabanı durdurduğunda, evine girdiğinde sen karşındaki polisin şahsiyetini değerli bulduğun için değil, ona devlet tarafından verilen hakka saygı duyduğun için polisle işbirliği yaparsın.

Uzun lafın kısası kurumlar değişmez ama kurum mensupları zamana ve uygulanan politikalara bağlı olarak değişebilir. Bu ülke sağ sol kavgalarında insanlara karakollarda işkence yapan, öldüren polisleri de gördü, rüşvet yiyenini de gördü, Filistin askısını savunup sonra vali olan, hatta dağda askerin yaptığı operasyona destek için yola çıkıp yarı yolda bizim ayaklarımız şişti deyip karakoluna geri dönen polisi de gördü. O yüzden bir kurum olarak polis teşkilatına duyduğunuz saygıyı ve taşığı değerler bütün polisler tarafından taşınacak diye bir şey yok. Olmuyor da zaten, bunca yıldır romantizm yapıp kendimizi kandırıyor bir avuç kadar yol alamıyoruz.

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 02:16 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Tem 2012, 03:34
Mesajlar: 372
Yaş:
Alıntı:
Ayrıca orada ki polis memurunun aslında o an tetiğe basarken dişini sıkması sonucu bu pozun oluşduğunu ve bu görüntünün malum medya tarafından adeta "cımbızlanarak " Türk polis teşkilatını yıpratmak amacıyla servis edildiği ihtimalini hiç düşün müyormusunuz?
Sizin diş sıkma yorumunuzdan yola çıkarak polisin elindeki nozulu görmesem "Minigun" tetiğine basıyor sanırdım. Ancak öyle bir silah bu adamın kaslarını kasar, diş sıkması yaptırır. Neye dayanarak "diş sıkması" yorumunda bulundunuz merak ediyorum? Mesela o kullandığı gaz tabancası kaç Bar basınç ile çalışıyor da kullanıcısına diş sıktırıyor? Şahsen ben 300 barlık, insan derisine teması halinde yara oluşturan, bir ayakkabıyı ortadan ikiye yarabilen bir su jetini kullanırken bu kadar kasılmıyorum???

Daha önce de yazdım. Polis olsun, asker olsun hatta onları da geçtim AVM'ler deki güvenlik görevlileri de dahil silah kullanma bilinci(su topu, jop, biber gazı da birer silahtır) olmayan kişilerin eline silah verirseniz bu tür manzaralar ile daha çok karşılaşırız.

_________________
Today's lesson will be pain.

Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 07:25 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Allahaskina polisin savunulacak bir yani mi kaldi? Canakkale'de gobegine kadar sakalli - salvarli polis memuru 5 ay calismis da korkudan kendi amiri dahil kimse bir sey diyememis.

Son tahlilde millet neyse polis de odur. Millet neyse PTT memuru da odur. Millet neyse gumruk memuru da odur. E zaten aynen boyle oluyor. Ama unutmamak gerekir ki devlette calisan insanlar her zaman yukaridan gelen "dogrudan olmayan" goruslere, mesajlara gore hareket ederler.

Demek ki yukaridan gelen mesaj bu sekilde.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 10:39 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 09 Eki 2016, 20:13
Mesajlar: 246
Yaş: 21
DHKP-C sempatizanlarına gülerek değil ağlayarak gaz sıkan memurdan şüphe etmek lazım.

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 13:06 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Resim

Bu görsel hangi protestodan alıntı bilemiyorum lakin görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla; biber gazı sıkan polislerin keyfi hareket ettikleri derhal anlaşılıyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Binası üstünde dev puntolarla ne yazıyor biliyor musunuz?

''HERKESİN POLİSİ KENDİ VİCDANIDIR. POLİS VİCDANI OLMAYANLARIN KARŞISINDADIR'' yazıyor.

Buradan hareketle;

Önce şu görsele bakıyorum, sonra elimi vicdanıma koyup düşünüyorum - sonra da kendi kendime diyorum ki;

Görüntülerde anlaşıldığı kadarıyla göstericilerin sayısı sınırlıdır. Görüntüye takılan gösterici sayısı 3' tür. Karşı tarafta ise sivil polisler dahil kalabalık bir ekip var. Belki halk desteği de söz konusu olabilir. Yani gösteriyi engelleyebilmek için biber gazı sıkmayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Bu durumda polis ekibi veya amirleri hangi saikle vatandaşın canını acıtmaktadır?

Emniyet Müdürlüğüne vatandaşlar olarak tavsiyemiz odur ki,

Ya, '' Polis Vicdanı Olmayanların karşısındadır'' yazmayacaksınız; ya da gösterilere mümkün mertebe ''vicdan ölçülerinde'' müdahale edeceksiniz. Gerekli gereksiz ''biber gazı'' kullanmayacaksınız. Hem VİCDANLARI yaralıyor, hem de vatandaşların ''adalet duygusunu'' zedeliyor. Örneğin ben deniz, iş bu görüntüden son derece rahatsız olmuş durumdayım. Göstericilerin kim olduğunu veya konunun ne olduğunu bilmeden ve umursamadan. Ki görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla ya sendika gösterisidir, ya da herhangi bir kanunu protesto gösterisidir diye tahmin ediyorum.

''Ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün'' demişler.

Ya vicdanlı ol, ya da olma. Olmayacaksan da O tabelayı kaldır -diyoruz.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 17:20 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Tem 2012, 00:36
Mesajlar: 127
Yaş:
Alıntı:
Ne de güzel sırıtıyor öyle biberci çocuk. Fırıncı çırağı olamayacak bebelerin eline silah, beline rozet veriyorlar. Hakkın, demokrasinin bekçisi değil; rejimin militanı olanlar da günü geldiğinde adaletin karşısında hesap verecek.

Resim
Ne yapsın biberci çocuk aşağıdaki eylemleri yapan örgütün sempatizanlarına ki ben sempatizan kelimesine karşıyım bunlarda doğrudan örgütçüdür. Adamlar ülkeyi kana bulayanlara destek çıkacak siz polis sırıtmış a takmışsınız.

Esasen bunların bu kadar medyada yer almasının nedeni bu örgüte sempati besleyen yakın görüşten olan gazetecilerdir.

Ocak 1991 'de emekli Yarbay Ata Burcu 'nun öldürülmesi ve emekli Korgeneral Hulusi Sayın'ın öldürülmesi.

1991 Şubat ayında İncirlik üssünde görevli üç ABD vatandaşının kaçırılarak öldürülmesi.

1991 Nisan ayında eski sıkıyönetim komutanı emekli Tümgeneral Memduh Ünlütürk'ün öldürülmesi.

Aralık 1991'de İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Şakir Koç ve şoförünün öldürülmesi.

Şubat 1992'de İstanbul Şişli'de bir kıraathanede oturan gasp masasında görevli 5 polisin öldürülmesi.

Temmuz 1992'de Cağaloğlundaki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına roketatarlı saldırı düzenlenmesi ve emekli Oramiral Kemal Kayacan'ın öldürülmesi.

I. Körfez Savaşı sırasında ABD Emperyalizmini protesto etmek amacı ile iki ABD askeri personeli öldürüldü, bir ABD Hava Kuvvetleri subayı yaralandı ve yirminin üzerinde ABD ve NATO askeri ve lojistik tesisi bombalandı.

1 Ocak 1995 tarihinde İstanbul Kasımpaşa'da Koç Holdingin deposu basılarak tahrip edildi.

9 Haziran 1995'de Rüştü Erdem isimli polis memuru DYP Şişli binası önünde nöbet tutarken aralarında Sibel Yalçın isimli örgüt üyesinin de bulunduğu üç DHKP-C üyesi militan tarafından öldürülmesi.

29 Eylül 1995'de Tarkan Yağcı ve Serdar Öztürk isimli Jandarma erleri İstanbul Maslak'ta İl Jandarma Alay Komutanlığı giriş kapısı önünde gece nöbeti tutarlarken DHKP-C üyesi Mustafa Duyar ve İsmail Akkol isimli militanlar tarafından çapraz ateşe alınarak öldürüldü.

9 Ocak 1996 tarihinde Sabancı Center'ın 25. katında Sabancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Özdemir Sabancı, Toyota SA genel müdürü Haluk Görgün ve başkanlık sekreteri Nilgün Hasefe'nin öldürülmesi.

3 Ocak 2001'de, Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğüne, kendisini işadamı olarak tanıtarak giren Devrimci Halk Kurtuluş Partisi-Cephesi mensubu Gültekin Koç, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Tanrıverdi'nin odasına giderken dördüncü katta karşılaştığı Tanrıverdi'nin makam şoförünün kendisini durdurması üzerine paniğe kapıldı ve üzerindeki patlayıcıları infilak ettirerek intihar saldırısı gerçekleştirdi. Patlama sonucunda saldırganla birlikte bir sivil öldü, 7 kişi yaralandı.

10 Eylül 2001'de Beyoğlu'ndaki Gümüşsuyu semtinde bulunan polis noktasına DHKP-C üyesi Uğur Bülbül tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda canlı bombanın dışında 26 yaşındaki polis memuru Halil İbrahim Doğan ve 25 yaşındaki polis memuru Tuncay Karataş ile 23 yaşındaki Amanda Rigg isimli o sırada yoldan geçmekte olan ve saldırı sonucu kolu kopan ve sonrasında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Avustralyalı genç bir turist hayatını kaybetti. 17 polis memuru ile 6 vatandaş saldırı sonucu yaralandı.

16 Haziran 2012'de Gaziosmanpaşa'da Zekeriya Yurdakul isimli polis memuru Hasan Gönen ve Sultan Işıklı isimli DHKP-C'liler tarafından vurularak öldürüldü.

21 Temmuz 2012'de İstanbul Sultangazi 75.yıl mahallesinde kimlik kontrolü yapan polislere bir taksinin içinden ateş açılması üzerine bir polis yaralandı.Polislerin karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı.Çıkan çatışmada DHKP-C üyesi Hasan Gönen ve Sultan Işıklı yaralandı.Hasan Gönen kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

11 Eylül 2012'de İstanbul Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi'ne DHKP-C üyesi İbrahim Çuhadar tarafından intihar saldırısı düzenlendi. Saldırıda canlı bombanın dışında polis memuru Bülent Özkan hayatını kaybetti, 7 kişi yaralandı.

9 Aralık 2012'de İstanbul'da Bahçelievler İlçe Emniyet Müdürlüğü Yenibosna 75'inci Yıl Polis Merkezi DHKP-C tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda Nebiha Aracı yakalandı. Saldırı Yürüyüş dergisi satarken polis tarafından vurularak felç bırakılan Ferhat Gerçek için yapıldığı açıklandı.

11 Aralık 2012'de İstanbul'da 9 Aralık'ta Yenibosna karakoluna yapılan saldırıda yakalanan Nebiha Aracı'ya işkence yapıldığı gerekçesiyle Gaziosmanpaşa'da Mücahit Daştan isimli polis öldürüldü.

1 Şubat 2013'te Ankara'da ABD Büyükelçiliğine Ecevit Şanlı adlı örgüt üyesinin düzenlediği intihar saldırısı sonucu büyükelçilikte çalışan güvenlik görevlisi Mustafa Akarsu öldü, Didem Tuncay adlı gazeteci ağır yaralandı.

19 Mart 2013'te Ankara Kızılay meydanında bulunan Adalet Bakanlığı ve AK Parti Ankara Genel Merkezine 15 dakika ara ile saldırı düzenledi. Bir kişi hafif yaralandı.

21 Eylül 2013'te Ankara Dikmen'de Emniyet Genel Müdürlüğü ve ek binalarına DHKP-C'li iki eylemci tarafından roketli saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 roketten 2'si binalara isabet ederken, daha sonrasında polis ve eylemcilerin arasında çıkan silahlı çatışmada eylemcilerden Muharrem Karataş ölü, Serdar Polat da yaralı olarak ele geçirildi.

12 Mart 2014'de Berkin Elvan'ın cenazesinin defnedildiği akşam Okmeydanın'da DHKP-C 'liler ile karşıt görüşlüler arasında kavga çıktı. Çıkan kavgada Burak Karamanoğlu isimli bir genç DHKP-C 'lilerce vurularak öldürüldü.

24 Nisan 2014'te Gazi mahallesinde uyuşturucu sattığı iddia edilen Siirt Kurtalan nüfusuna kayıtlı Ferhat AMAL DHKP-C militanları tarafından vuruldu.Ağır yaralanan Ferhat AMAL felç kaldı.

30 Temmuz 2014'de Nurtepe'de Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş stantı açmak isteyen HDP Komisyonuna izin vermeyen DHKP-C'lilerle HDP'liler arasında olaylar çıktı.Okmeydanı, Sultangazi ve Sancaktepe'ye sıçrayan olaylar esnasında silahlı çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 16 yaşındaki İbrahim Öksüz öldü.

14 Ağustos 2014'de Hasan Ferit Gedik'in davasında yaşanan hukuksuzluklara ve zanlıların salonda bulunanlara saldırmasına tepki göstermek isteyen DHKP-C Kartal Adliyesi'ne uzun namlulu silahlarla saldırdı.Saldırıda bir güvenlik görevlisi yaralandı.

14 Ağustos 2014'de Ataşehir-Yenisahra'da bir polis aracı DHKP-C militanları tarafından uzun namlulu silahlarla tarandı. Polis aracında maddi hasar oluştu.Eylemin Hasan Ferit Gedik davasında yaşananları protesto etmek için yapıldığı açıklandı.

1 Ocak 2015'te Dolmabahçe'ye Fırat Özçelik adlı DHKP-C militanı saldırdı. Atmış olduğu 2 el bombası patlamadı.

26 Şubat 2015'te Gazi mahallesinde uyuşturucu sattığı iddia edilen 3 kişi çapraz ateşe alındı. Murat Çelik ve Mehmet Akgül öldü Mehmet Ürek yaralandı.

10 Mart 2015'te Gazi mahallesinde uyuşturucu sattığı iddia edilen bir kişi DHKP-C militanlarınca sokak ortasında beyzbol sopalarıyla dövüldü.Ağır yaralanan şahıs hayatını kaybetti.Görüntüler internete düştü.Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

31 Mart 2015'te İstanbul Çağlayan'daki Adalet Sarayı'nda Berkin Elvan davasına bakan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz rehin alındı, kurtarma operasyonunda yaralı olarak ele geçirilen Kiraz kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

1 Nisan 2015'te örgüt üyesi Elif Sultan Kalsen tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne el bombası ve Kalaşnikof tüfeği ile saldırı düzenlendi. Olayda Elif Sultan Kalsen ölürken, 1'i polis 2 kişi yaralandı.

3 Mart 2016'da örgüt üyesi Çiğdem Yakşi ve Berna Yılmaz tarafından İstanbul Bayrampaşa'da bulunan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne silahlı ve el bombalı saldırı düzenlendi. Saldırıdan sonra çıkan çatışmada Çiğdem Yakşi ve Berna Yılmaz ölürken, 1 polis memuru ise yaralandı.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 17:41 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Alıntı:
Ne yapsın biberci çocuk aşağıdaki eylemleri yapan örgütün sempatizanlarına ki ben sempatizan kelimesine karşıyım bunlarda doğrudan örgütçüdür. Adamlar ülkeyi kana bulayanlara destek çıkacak siz polis sırıtmış a takmışsınız.
Her sempatizana örgütçü gözüyle bakacaksak; Atatürk herkeline ''Put' a tapıyorsunuz'' diye saldıran yobaza da -kusura bakmasınlar- biber gazı sıkacaksınız. O' na gelince '' Lütfen Emniyet Müdürlüğüne kadar geliniz'' derken; ötekine biber gazı sıkıyorsanız veya IŞİD Terör Örgütü Türkiye imamı ''Ebu Hanzala'' isimli şahsı ''Lütfen'' Emniyete davet ederken, ötekini karga tulumba Emniyete götürüyorsanız; orada hakkaniyet ölçülerinden bahsedilemez.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 18:01 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Tem 2012, 00:36
Mesajlar: 127
Yaş:
Alıntı:
Her sempatizana örgütçü gözüyle bakacaksak; Atatürk herkeline ''Put' a tapıyorsunuz'' diye saldıran yobaza da -kusura bakmasınlar- biber gazı sıkacaksınız. O' na gelince '' Lütfen Emniyet Müdürlüğüne kadar geliniz'' derken; ötekine biber gazı sıkıyorsanız veya IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Türkiye imamı ''Ebu Hanzala'' isimli şahsı ''Lütfen'' Emniyete davet ederken, ötekini karga tulumba Emniyete götürüyorsanız; orada hakkaniyet ölçülerinden bahsedilemez.

Yapma hocam şimdi dhkpc lilerin eylemleri ile Atatürk'ün heykeline saldıran meczubun olayını mı kıyaslıyorsun. Şuan tutuklu olan Ebu Hanzalayı mı? Bu bir kıyaslama olmamalı.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 18:02 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Ek olarak:

Öğrendiğimiz kadarıyla, açlık grevi yapan iki şahıs var; galiba bu eylem onlara destek gösterisiymiş! Benim anlam veremediğim bir eylem türü de Açlık Grevleri' dir. Basından bildiğimiz kadarıyla O şahıslar diyorlar ki; Haksız yere işten atıldık, işimize iade edilmek istiyoruz. Bu nedenle de açlık grevi yapıyoruz diyorlarmış.

Yahu! bu kadar saçma sapan bir eylem türü olamaz. Acaba Türkiye' yi İskandinav ülkesi falan mı zannediyorlar? Yahu burası orta doğu (!) Birilerinin gidip O şahıslara yaşadığımız toprakların Orta doğu olduğunu ve Orta Doğu toplumlarında en kıymetsiz canlının insan olduğunu hatırlatması lazım. Yani açlık grevi yaparak hiç bir şey elde edemeyecekleri gibi; kendi vücut bütünlüklerine de zarar veriyorlar. Yarın böbrekler çürüyecek, kalıcı rahatsızlıklar meydana gelecek... falan. Diyelim ki hükumet insafa geldi ve işe iade etti; O şartlar altında çalışabilir misiniz yahu! Vücut bütünlüğü kaybolmuş, çalışma gücünü-direncini kaybetmiş durumdasın. Bu şartlar altında sizi işe alamayız derse ne olacak mesela (!)

Türkiye' de hak aramanın yolu güçlü olmaktan geçer. Henüz bireysel eylemlerle hakkı teslim edilmiş tek bir kişiye şahit olmadım. İşçinin güçlü olması sendikal hareketle mümkündür. Vatandaşın hakkını araması, toplumsal refleksle mümkündür. Memurun hakkını araması örgütlü olmasıyla mümkündür. Örgüt dediğimiz zaman, elbette ki terör örgütünden bahsetmiyoruz. Bireysel olmayan, bir toplumsal katmana veya sınıfsal harekete dayanan örgütlenme modellerinden bahsediyoruz.

Türkiye' de insana böcek kadar kıymet verilmez. Bu gerçeği herkesin bilmesi lazım. Mesela O şahıslar açlık grevinde ölmüş olsalar; hiç kimsenin umurunda olmaz. Bu gerçekleri bilerek hareket etmek lazımdır. İnsanoğlu düşünebilen varlıktır diyoruz.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


En son PARTİKÜL tarafından 06 Ağu 2017, 18:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 18:07 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Alıntı:
Yapma hocam şimdi dhkpc lilerin eylemleri ile Atatürk'ün heykeline saldıran meczubun olayını mı kıyaslıyorsun. Şuan tutuklu olan Ebu Hanzalayı mı? Bu bir kıyaslama olmamalı.
Sevgili hocam, meseleye ''vicdan ölçüsüyle'' yaklaşıyorum.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 18:16 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Tem 2012, 00:36
Mesajlar: 127
Yaş:
Alıntı:
Sevgili hocam, meseleye ''vicdan ölçüsüyle'' yaklaşıyorum.
Yukarıda bu örgütün eylemlerini yazdım taktir sizin. Ülkenin içişleri bakanı açlık grevi yapaların Dhkpc li olduğunu ilan etti. Erkek olanın örgütün sözde üniformasıyla fotoğrafları da sosyal medyada bol bol paylaşılıyor.
Zaten haksızlığa uğrasanız değil açlık grevi kendinizi de yaksanız bunlar gibi medyada arkanız yoksa en fazla 5 dakika haber olursunuz ondan sonra reklamlara girerler iki gün sonra herkes sizi unutur gider.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 18:19 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Alıntı:
Yukarıda bu örgütün eylemlerini yazdım taktir sizin. Ülkenin içişleri bakanı açlık grevi yapaların Dhkpc li olduğunu ilan etti. Erkek olanın örgütün sözde üniformasıyla fotoğrafları da sosyal medyada bol bol paylaşılıyor.
Zaten haksızlığa uğrasanız değil açlık grevi kendinizi de yaksanız bunlar gibi medyada arkanız yoksa en fazla 5 dakika haber olursunuz ondan sonra reklamlara girerler iki gün sonra herkes sizi unutur gider.

DHKP-C'li olup olmadiklari belirsiz. Bu ulkede her an herkes her sey ilan edilebilir.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 18:32 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Alıntı:
Yukarıda bu örgütün eylemlerini yazdım taktir sizin. Ülkenin içişleri bakanı açlık grevi yapaların Dhkpc li olduğunu ilan etti. Erkek olanın örgütün sözde üniformasıyla fotoğrafları da sosyal medyada bol bol paylaşılıyor.
Zaten haksızlığa uğrasanız değil açlık grevi kendinizi de yaksanız bunlar gibi medyada arkanız yoksa en fazla 5 dakika haber olursunuz ondan sonra reklamlara girerler iki gün sonra herkes sizi unutur gider.
DHKP-C li olduklarının servis edildiğini görmedim, takip de etmedim. Zaten Açlık Grevi şeklinde ki eylemlere anlam veremediğimden dolayı saygı da duymam. Belki de O nedenle konuya yabancı kalmış olabilirim. Fakat her halükarda çifte standarttı görebiliyoruz.

Buradan solcu gençlere de tavsiyemiz şudur, belki okuyanlar falan vardır.

Kendinizi terör örgütlerine kullandırtmayın. Hangi yabancı servisin kirli işlerine alet olduğunuzu bilemezsiniz. Solculuk adı altında kullanılıyor olabilirsiniz. Vatansız Solcu olmayın. Ne yazık ki 1980 sonrası dönemde ''vatansız solcular'' türedi. Sol hareketin en mukaddes değeri yurtsever olmaktır. Yurtsever olmayan Solcu, Solcu değildir.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 19:15 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 03:06
Mesajlar: 7345
Yaş:
Alıntı:
Yukarıda bu örgütün eylemlerini yazdım taktir sizin. Ülkenin içişleri bakanı açlık grevi yapaların Dhkpc li olduğunu ilan etti. Erkek olanın örgütün sözde üniformasıyla fotoğrafları da sosyal medyada bol bol paylaşılıyor.
Zaten haksızlığa uğrasanız değil açlık grevi kendinizi de yaksanız bunlar gibi medyada arkanız yoksa en fazla 5 dakika haber olursunuz ondan sonra reklamlara girerler iki gün sonra herkes sizi unutur gider.
Yalan söylüyorsunuz. rejimin paralı trollerinin dezenformasyonlarını, yalanlarını burada tekrar edemezsiniz. Ya yalanın bir parçasısınız ve rejimin trollüsünüz ya da araştırmadan, kontrol etmeden söylenen yalanlara atlıyorsunuz. TRMilitary'de ikisinin de yeri yoktur.

DHKP-C kampında 2012 yılında çekilen fotoda Semih Özakça olduğu iddia edilen kişinin 2016 yılında öldürülen bir terörist olduğu, fotoğrafın ise fotoşoplanmış olduğu kanıtlanmıştır.
https://teyit.org/dhkp-c-kampinda-cekil ... u-iddiasi/

İçişleri bakanının beyanı yalandır. Terör örgütü üyeliğinden hüküm giymiş bir insan evladı memuriyetine devam edemez. Ne Semih Özakça ne de Nuriye Gülmen geçmişte terör örgütü üyeliği sebebi ile ne yargılanmış ne de hüküm giymiştir. Bu insan evlatları ısmarlama şekilde hapse girdi. İddianamede yer alan tek suçları ise açlık grevi yapmaktır. Türk hukuk tarihinde ilk kez böyle bir iddianame yazılmış ve kabul edilmiştir. Dante halt etmiş, öyle bir komedya.

Solcular umurunuzda olmayabilir, bunu anlayabilirim. Herkesin davası kendinedir, istediğini sever; sevmez. İlkeli ve adaletten yana olduğu sürece bir insanın neci olduğu beni ilgilendirmez, saygı duyarım. Açıkça gerçekleri çarpıtıp yalan söylediğinizde ise yalanın konusu kim olursa olsun bunun karşısında olacağım.

Bu iki kişinin usulsüz şekilde tutuklanması, Türkiye'nin kara lekesi olan adaletsizliğe bir çivi daha çakmıştır. Bu insanlar gerçekten örgüt sempatizanı mıdır, biz bilemeyiz. Bunu belirlemek normal şartlar altında güçler ayrılığının hakim olduğu bir ülkede bağımsız yargıya düşer. Bugün Türkiye'de kimse "yargı bağımsızdır." diyemez. 10 yıl önce Ergenekon sanıkları yalan iftiralar ve sahte delillerle yargılanırken bütün gazeteler, zamanın büyük isimleri "Türkiye bağırsaklarını temizliyor! Bu hayırlı bir haberdir." diye çıldırırken hissettiklerinizi düşünün. O günlerde de usulsüzlüğü savunan, "onlar da vatan haini olmasaydı." diyenler vardı. Görüyor musunuz ironiyi?

Devlet böyle işlemez. Devlet böyle çalışmaz. Bugün Türkiye'nin bütün sinir uçlarına, bütün dolaşım sistemine bulaşan bu virüs, Türkiye Cumhuriyeti'ni içeriden yıkmaktadır. Büyük devlet, tek adam rejimiyle yönetilmez. Büyük devletin kurumları olur, birbirlerini kontrol ederek yükselirler. Bugün Türkiye'de olan, baştaki sivil darbeci rejime muhalif olanların teker teker tasfiye edilmesidir. Türkiye'yi Türkiye yapan bütün kurumlar ve gelenekler içeriden parçalanırken tek geriye kalan dış kabuktur.

Vatanını sevdiğini iddia eden kişi bu usulsüzlükleri savunmayı, devletinin geldiği bu hali kendi gözleriyle görmeyi kendine yediremez. Rejimin adamlarının demeye başladığı gibi yeni bir devlet kurgulanmaktadır. Bu yeni bir kurgu değildir. Bu kurgunun ilk hedefi TSK'nın vatansever subayları oldu. Şimdi sıra solculara geldi. Sanmayın ki sıra size gelmeyecek. Solcular bu hikayenin sarı öküzüdür.

_________________
It is the duty of the patriot to protect his country from it's government.
-Thomas Paine


Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 21:14 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 07 Eyl 2014, 03:46
Mesajlar: 61
Yaş:
Alıntı:
Terör örgütü üyeliğinden hüküm giymiş bir insan evladı memuriyetine devam edemez.
Terör örgütü yüzünden açığa alınan öğretmenleri bir araştırın isterseniz.
Sadece tuncelide ne olmuş? Ne kadarı atılabildi?


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:07 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Tem 2012, 03:34
Mesajlar: 372
Yaş:
Alıntı:
Yukarıda bu örgütün eylemlerini yazdım taktir sizin. Ülkenin içişleri bakanı açlık grevi yapaların Dhkpc li olduğunu ilan etti. Erkek olanın örgütün sözde üniformasıyla fotoğrafları da sosyal medyada bol bol paylaşılıyor.
Zaten haksızlığa uğrasanız değil açlık grevi kendinizi de yaksanız bunlar gibi medyada arkanız yoksa en fazla 5 dakika haber olursunuz ondan sonra reklamlara girerler iki gün sonra herkes sizi unutur gider.
Sayın Tabya, görüşlerinize katılmadığımı belirtmekle beraber, şunu da yazmadan edemedim.

Daha 3-5 ay öncesine kadar bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak zat, ülkenin neredeyse %50 lik bir kısmına hitap eden kitleye, sırf şahsi emelleri adına "Terörist" yaftası vurmadı mı? Devlet makamında oturan bürokratların, sırf mevki sahibi insanlar olması sebebi ile yaptığı her açıklama doğru mudur? Hiçbir delille bağlantısı olmayan bu mesnetsiz açıklamalar sonucunda bizler terörist mi olduk şimdi?

_________________
Today's lesson will be pain.

Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 12:14 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 02:28
Mesajlar: 5592
Yaş:
Alıntı:
...Bu insanlar gerçekten örgüt sempatizanı mıdır, biz bilemeyiz. Bunu belirlemek normal şartlar altında güçler ayrılığının hakim olduğu bir ülkede bağımsız yargıya düşer. Bugün Türkiye'de kimse "yargı bağımsızdır." diyemez...
Türkiye'de bir grup bu "mesele"ye bu şekilde bakıyor. Bir de biraz önce "yalan söylüyor" dediğin S. Soylu'nun bir başka sözü daha vardı, onu muhatap almaktan kaçınıyor ve aslında günlük ve "pratik" bir şeye çözüm bulmaktan kaçınıyoruz. Soylu; Velilerin o gün çocukları ile yüksek sesle konuşan öğretmeni şikayet için bile müdürlüklerde sıraya girdiğini, en ufak şeyleri takip ettiğini, ama haklarında "şüphe" bulunan bu öğretmenlerin açığa alınması konusunda ise destek görmediklerine benzer bir şeyler de söylemişti.

Genç arkadaşlar meseleleri kendi koydukları kriterler ve kendi milatları ile ele alarak buradan vargılar çıkarmayı yeğliyorlar. Ancak çoluklu çocuklu adam için bu bir "mesele" hakikaten. Veliyi, çocukları bu konuda kim koruyacak? Yargı bağımsız değil, polis rejimin adamı, MEB zaten ohooo, vs. Ama bir yandan da Türkiye erken kalkanın terörist eylem koyduğu, hiç bir "entellektüel" değer üretmeden saçma bir "rezistans" yaratan garip bir memleket.

Evveli gün, herifin biri kız arkadaşına evlenme teklif edeceğim diye kamu yolunu kapatmış, bir piyes düzenliyor. Balonlar falan. Bir komiser gelip kim kapattı ise onu kelepçelemek derdindeydi. Buradaki komiser doğrusunu yaptı. Ama bu "basit" kamu görgüsü ve "kanun"u dahi uygulamaya çalışırken bir dolu arbede çıktı. Yanındaki "Şahin" memurlar isteksiz kaldılar. Kendi yolu kapatılan halk direnç gösterdi. En sonunda "evlenme teklif edilen" kız salya sümük ağlayarak komisere verdi veriştirdi. Kanunu uygulayan "polis" çevresindeki herkesçe tü kaka oldu.

Günlük olaylara bir "çare" gerekiyor. Elimizdeki araçlar ve siyaset bunlar. Her zamanki solcularımız, her zamanki polisimiz, her zamanki kamuoyu ve siyaset. peki ne yapacağız?

Bu komiser yukarıdaki müdahaleyi ancak kalın bir "deri" geliştirerek yapabilirdi. Öyle de oldu. Türkiye'deki kolluğun maalesef kaderi bu. Siyasetin emir eri gibi kullanılagelen de kendisi. O siyaseti de biz "Aziz Türk Milleti" olarak oluşturduk. Şehirlerimizden, köylerimizden, kasabalarımızdan, tarlalardan ve okullardan çıkıp gelerek oluşturduk. Cumhuriyet'in hedeflediği şey de aslında buydu. Ancak bu biraz gecikmeli oldu.

Bugünün siyaseti, güncel siyaseti çok sevmeyebiliriz. Ama Türkiye'deki milyonların tapa gaz ve tam olarak, neredeyse eksiksiz siyasette varlık göstermelerinin adı işte bu kaos. Hükümeti ile, vekili ile, polisi ile ve askeri ile. Türkiye'deki "millet"in içine karıştığı ve parçası olduğu şeyi dönüştürme gücü bu. Mesela ürettiği üniversite bu. Eskisinin de ortaya koyabildiği "sol" entelijensiya, literatür bu. Sağ literatür desen daha da beter. Demek ki sağı solu da yok, polisi, solcusu falan da yok. Biz biziz.


Aradığın "saygı" ve "bağımsızlık" nasıl oluşur? İşte bu şekilde akrep yuvasındaki her akrep birbirini olabilecek her şekilde sokup ama yenişemediklerinde.


____


Bilmiyorum popüler "olaylı" eylemlerden birine katıldın mı hiç? O "iki taraf"ın birbiri ile seçilmişleri aracılığı ile nasıl irtibat kurup sonra arkadaki kalabalıkların başında kabak patlattıklarına şahit oldun mu? Tavsiye ederim.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017, 01:55 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Tem 2012, 00:36
Mesajlar: 127
Yaş:
Alıntı:
Yalan söylüyorsunuz. rejimin paralı trollerinin dezenformasyonlarını, yalanlarını burada tekrar edemezsiniz. Ya yalanın bir parçasısınız ve rejimin trollüsünüz ya da araştırmadan, kontrol etmeden söylenen yalanlara atlıyorsunuz. TRMilitary'de ikisinin de yeri yoktur.

DHKP-C kampında 2012 yılında çekilen fotoda Semih Özakça olduğu iddia edilen kişinin 2016 yılında öldürülen bir terörist olduğu, fotoğrafın ise fotoşoplanmış olduğu kanıtlanmıştır.
https://teyit.org/dhkp-c-kampinda-cekil ... u-iddiasi/

İçişleri bakanının beyanı yalandır. Terör örgütü üyeliğinden hüküm giymiş bir insan evladı memuriyetine devam edemez. Ne Semih Özakça ne de Nuriye Gülmen geçmişte terör örgütü üyeliği sebebi ile ne yargılanmış ne de hüküm giymiştir. Bu insan evlatları ısmarlama şekilde hapse girdi. İddianamede yer alan tek suçları ise açlık grevi yapmaktır. Türk hukuk tarihinde ilk kez böyle bir iddianame yazılmış ve kabul edilmiştir. Dante halt etmiş, öyle bir komedya.

Solcular umurunuzda olmayabilir, bunu anlayabilirim. Herkesin davası kendinedir, istediğini sever; sevmez. İlkeli ve adaletten yana olduğu sürece bir insanın neci olduğu beni ilgilendirmez, saygı duyarım. Açıkça gerçekleri çarpıtıp yalan söylediğinizde ise yalanın konusu kim olursa olsun bunun karşısında olacağım.

Bu iki kişinin usulsüz şekilde tutuklanması, Türkiye'nin kara lekesi olan adaletsizliğe bir çivi daha çakmıştır. Bu insanlar gerçekten örgüt sempatizanı mıdır, biz bilemeyiz. Bunu belirlemek normal şartlar altında güçler ayrılığının hakim olduğu bir ülkede bağımsız yargıya düşer. Bugün Türkiye'de kimse "yargı bağımsızdır." diyemez. 10 yıl önce Ergenekon sanıkları yalan iftiralar ve sahte delillerle yargılanırken bütün gazeteler, zamanın büyük isimleri "Türkiye bağırsaklarını temizliyor! Bu hayırlı bir haberdir." diye çıldırırken hissettiklerinizi düşünün. O günlerde de usulsüzlüğü savunan, "onlar da vatan haini olmasaydı." diyenler vardı. Görüyor musunuz ironiyi?

Devlet böyle işlemez. Devlet böyle çalışmaz. Bugün Türkiye'nin bütün sinir uçlarına, bütün dolaşım sistemine bulaşan bu virüs, Türkiye Cumhuriyeti'ni içeriden yıkmaktadır. Büyük devlet, tek adam rejimiyle yönetilmez. Büyük devletin kurumları olur, birbirlerini kontrol ederek yükselirler. Bugün Türkiye'de olan, baştaki sivil darbeci rejime muhalif olanların teker teker tasfiye edilmesidir. Türkiye'yi Türkiye yapan bütün kurumlar ve gelenekler içeriden parçalanırken tek geriye kalan dış kabuktur.

Vatanını sevdiğini iddia eden kişi bu usulsüzlükleri savunmayı, devletinin geldiği bu hali kendi gözleriyle görmeyi kendine yediremez. Rejimin adamlarının demeye başladığı gibi yeni bir devlet kurgulanmaktadır. Bu yeni bir kurgu değildir. Bu kurgunun ilk hedefi TSK'nın vatansever subayları oldu. Şimdi sıra solculara geldi. Sanmayın ki sıra size gelmeyecek. Solcular bu hikayenin sarı öküzüdür.
Elbette kimsenin trolü değilim. 2006 yılından beri 11 yıldır forumu bu üye adımla takip ediyorum.
Yalancılıkla itham etmişsiniz. Umarım yaptıkları eylemler için söylememişsinizdir. Şayet fotoğraf olayı içinse açıkçası fotoğraf fotoşop mu değilmi bilmiyorum. Ama benim için bu ülkenin terörle mücadelede gelmiş geçmiş en etkin içişleri bakanın beyanı trmilitary site başkanının beyanından daha gerçekçidir.

Medya için görüşüm değişmeyecek ülkede bir havuz medyası birde bu sözde sol tayfanın medyası var. İkisi de kendi görüşlerine göre çalışıyor. Asla büyük bağımsız bir medyamız olmayacak gibi.

Birde eleştiri olarak alın bence siz site başkanı olmanın gururu ile kendi siyasi görüşünüzü baskın kılmaya çalışıyorsunuz.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 09 Ağu 2017, 02:04 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 19 Tem 2012, 00:36
Mesajlar: 127
Yaş:
Alıntı:
Sayın Tabya, görüşlerinize katılmadığımı belirtmekle beraber, şunu da yazmadan edemedim.

Daha 3-5 ay öncesine kadar bu ülkenin Cumhurbaşkanı olacak zat, ülkenin neredeyse %50 lik bir kısmına hitap eden kitleye, sırf şahsi emelleri adına "Terörist" yaftası vurmadı mı? Devlet makamında oturan bürokratların, sırf mevki sahibi insanlar olması sebebi ile yaptığı her açıklama doğru mudur? Hiçbir delille bağlantısı olmayan bu mesnetsiz açıklamalar sonucunda bizler terörist mi olduk şimdi?
Sayın Moon&star,
Ne demek istediğinizi anlıyorum. Bence o sözde Sayın Cumhurbaşkanın yanlışı.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 19:04 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 01 Şub 2017, 03:20
Mesajlar: 50
Yaş: 24
Farkındaysanız ya üniversiteyi kazanamayan yada üniversiteyi bitirip bir baltaya sap olamayan, gerekesiz tipler genelde polis oluyor, hal böyle olunca da bu tip polisler mesleğin nasıl yapılacağını idrak edemiyor, kapasiteleri yetmiyor ve bunların sonucunda da burada paylaşılanlar gibi yakışık almayan manzaralar ortaya çıkıyor.Dikkat ettiyseniz, basit bir polisin hatası tüm iktidara, dünya kamuoyunda da tüm Türkiye'ye mal oluyor.Ama hükümet bunlara çözüm bulmak yerine, özellikle şu son zamanlarda polisin yetkisini arttırdıkça arttırıyor.Tamam, hükümetin haklı sebepleri olabilir ama adamlara öyle yetkiler vermişlerki, vatandaşa durduk yere musallat olan polisler bile hiçbir ceza almıyor hatta bırakın ceza almayı mağdur vatandaş haklı olarak polisi suçlayınca bile suçlu duruma düşüyor.Ben bunun örneklerini çok gördüm ve görmeye de devam ediyorum ve dikkat ettiyseniz bu aralar polislerin içinde kendini kabadayı, külhanbeyi sanan, artist artist tavırlar içersinde olan fazlasıyla polis var.Denetim ve disiplini arttırmazlarsa ve her önüne geleni polis yaparlarsa sonucu böyle olur.Mesela geçen 10.000 kişilik POMEM alımı yaptılar, daha doğrusu yapamadılar, çünkü aradıkları personele ve istedikleri sayıya ulaşamadılar, alacakları 10.000 kişi, başvuran da 14.000'e yakın kişi ki onların çoğunluğu da açıktan okumuştur, geriye kalanları da kim bilir nerden mezun olmuştur.Normal'de 10.000 alım yapıp, 10.000'de yedeğe atmaları gerekirken başvuru sayısı yetersiz olduğundan alımı 8423 kişi yapmak zorunda kaldılar.Ne kadar sağlıksız bir alım olduğunu siz düşünün artık.Geçenlerde de lise mezunu sınavsız 10.000 PÖH alımı yapıldı ve şuanda da cüzi bir üniversite sınavı puanıyla lise mezunu 2500 kişilik PMYO alımı yapılıyor.Hadi PMYO yine iyi de geri kalan alımlar hiç de zor değil.Çevrenizde de görüyorsunuzdur adam üniversite okuyor, bitirince işsiz kalıyor, aylak aylak geziyor, sonra da meslek sahibi olmak için polisliğe giriyor, Allah aşkına bu mesleği hedef olarak belirlemeyen, bu davaya gönül vermeyen adam mecburiyetten bu işi yapıyorsa ondan vatana, millete ne hayır gelir?


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 21:11 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Tem 2012, 03:34
Mesajlar: 372
Yaş:
Eleştirilerinizin çoğunda haklısınız, ama " üniversiteyi kazanamayan yada üniversiteyi bitirip bir baltaya sap olamayan, gerekesiz tipler genelde polis oluyor" diye genelleme de yapmamak lazım. 4 yıllık fakülte bitirip te atanamadığı ya da iş bulamadığı için mecburiyetten polis olan insanlar da var bu memlekette. Hatta polis bile olamayıp sokakta çay simit satan insanlar var. Bundan 12-13 sene önce ben orta okulda okurken babası Atom mühendisi olupta işsiz olan arkadaşım vardı. Vaziyeti siz düşünün.

Ülkemiz erkek vatandaşlarının büyük çoğunluğu, özellikle genç kesim beline silah takınca kendini rambo sandığı için astığım astık, kestiğim kestik havasında polis arkadaşlar görmemiz çok normal. Biz burada polis standartlarını ve görev bilincini tartışırken, önce o bilinci polise aşılayacak zihniyetin devlette olup olmadığını sorgulamamız gerekiyor.

Zamanında lisede okuduğum arkadaşlarımın yarısı yüksek okul okuyup ya polis yada SGK'da astsubay oldu. Hoş bende düşünmedim değil; devlet memurusun, maaşın sigortan yatıyor mu derdin yok 3500 tl maaş, sosyal haklar vs.vs. Lakin nedendir bilmem elim bir türlü varmadı başvurulara. Şu manzaraları görünce de iyi ki elim varmamış diyorum...

_________________
Today's lesson will be pain.

Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 21:45 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 01 Şub 2017, 03:20
Mesajlar: 50
Yaş: 24
Alıntı:
Eleştirilerinizin çoğunda haklısınız, ama " üniversiteyi kazanamayan yada üniversiteyi bitirip bir baltaya sap olamayan, gerekesiz tipler genelde polis oluyor" diye genelleme de yapmamak lazım. 4 yıllık fakülte bitirip te atanamadığı ya da iş bulamadığı için mecburiyetten polis olan insanlar da var bu memlekette. Hatta polis bile olamayıp sokakta çay simit satan insanlar var. Bundan 12-13 sene önce ben orta okulda okurken babası Atom mühendisi olupta işsiz olan arkadaşım vardı. Vaziyeti siz düşünün.

Ülkemiz erkek vatandaşlarının büyük çoğunluğu, özellikle genç kesim beline silah takınca kendini rambo sandığı için astığım astık, kestiğim kestik havasında polis arkadaşlar görmemiz çok normal. Biz burada polis standartlarını ve görev bilincini tartışırken, önce o bilinci polise aşılayacak zihniyetin devlette olup olmadığını sorgulamamız gerekiyor.

Zamanında lisede okuduğum arkadaşlarımın yarısı yüksek okul okuyup ya polis yada SGK'da astsubay oldu. Hoş bende düşünmedim değil; devlet memurusun, maaşın sigortan yatıyor mu derdin yok 3500 tl maaş, sosyal haklar vs.vs. Lakin nedendir bilmem elim bir türlü varmadı başvurulara. Şu manzaraları görünce de iyi ki elim varmamış diyorum...
Kesinlikle polislerin hepsini kastetmiyorum, farkındaysanız ben görevini doğru düzgün yapmayan polislerden söz ettim.Hatta bunları ben söylemiyorum tanıdığım işini layıkıyla yapan polisler söylüyor ama işini layıkıyla yapmayan polis tanıdığım da az değil, hatta polislerin çoğunluğu da ne yazıkki öyle.

Ben şuna karşıyım, mecburiyetten polis olmak doğru değildir, önemli olan işini sevmek ve vatana-millete hizmet etmeyi istemektir.Eğer ki bir kişinin içinde bu yoksa, tamamen para için polis olduysa o polisten zaten hayır gelmez.Çünkü sizde görüyorsunuzdur, eli hiçbir iş tutmayan başı boş aylak aylak gezen tiplerden polis olanlar var.Yanlış anlaşılma olmasın, polis olanların hepsi öyle demiyorum ama ne yazıkki çoğu öyle.Devlete gelince, Devlet polis alımları konusunda ne yapsın? Polis açığı var, yeterli sayıda başvuran yok, açıktan da olsa 4 yıllık bir yer bitirsin de ne bitirirse bitirsin gelsin, diyor Devlet, ama yine başvuran yok, al 20.Dönem başvurularında 10.000 alım yapıp, 10.000'de yedeğe atmaları gerekiyordu, 14.000'e yakın kişi başvurdu, 8423 kişi aldılar ancak ki onlarda kim bilir ne bitirmiştir.PÖH alımlarında da önceki seneler 4 yıllıklardan alım yaptılar, baktılar ki olmuyor, herhangi bir sınav şartı olmadan lise düzeyine indirdiler, bu sefer de başvuran sayısı acayip düzeyde fazla oldu.Devlet ne yapsın bu durumda, adam bulamıyor, böyle olunca da çoğunlukla işe yaramaz tipler başvuruyor, onlarda mesleği nasıl yapacaklarını idrak edemiyorlar, zekaları yetmiyor, sonrasında da böyle sorunlar meydana geliyor işte.Devletin yapması gereken denetimi, disiplini sıklaştırmak ama polisin kendisi ben Devlet'im diyor, kendini devlet zannederek başına buyruk işler yapıyor, işte en doğru olmayan da tam olarak bu.Adamlara birşey demeye korkuyor insanlar, yetkili makamlara bildiren de suçlu duruma düşüyor.Halk bıktı artık bunlardan.Bence bu durum Hükumetin de işine geliyor ama böyle giderse yakında zamanda onlarda hata yaptıklarının farkına varacak, ama iş işten geçecek...


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 22:46 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 31 Oca 2017, 23:39
Mesajlar: 664
Yaş: 39
Ne kadar zamana eğitim alınıp Polis olunuyor ?

_________________
Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:29 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 01 Şub 2017, 03:20
Mesajlar: 50
Yaş: 24
Alıntı:
Ne kadar zamana eğitim alınıp Polis olunuyor ?
4 ay.....


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:33 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 5190
Yaş:
Alıntı:
Farkındaysanız ya üniversiteyi kazanamayan yada üniversiteyi bitirip bir baltaya sap olamayan, gerekesiz tipler genelde polis oluyor, hal böyle olunca da bu tip polisler mesleğin nasıl yapılacağını idrak edemiyor, kapasiteleri yetmiyor ve bunların sonucunda da burada paylaşılanlar gibi yakışık almayan manzaralar ortaya çıkıyor.

Başka ülkelerde teorik fizikçiler mi polis oluyor? Biraz yabancısı olduğunuz bir konu gibi bence.

Benim pederim polisdi. Ailemde onlarcası var. Belki 100 den fazla eş dost tanıdık. Çok ama çok iyi bildiğim bir kurum.

Polislik bir ülkenin bağırsakları ile uğraşmaktır. Bu Almanya'dada ve İngiltere 'dede aynıdır ( gördüm ordan biliyorum). O yüzden söylediğiniz gibi idealist kişilerin isteyeceği bir meslek pek olmuyor. İnsanı yorar, yıpratır, nefret ettirir, deli eder.

İnsanlarla uğraşın bir fikriniz olur. Birde uğraştığınız insanlar bu ülkenin en psikopat, sapık, hırsız, katil , dengesiz, ruh hastası olduğunu düşünün. Kendi evladına sarkanlar, karısını satanlar, coluğa cocuga sarkan sapıklar.

Bir polis karakoluna Kenterler tiyatrosunun kibar, eğitimli, oyuncuları pek gelmez.

Bir çeşit genelev hizmeti. Malesef böyle. Ama birilerinin bunuda yapması gerekiyor. Ama milletimiz aslında bir kurban olan hayat kadınlarına nasıl O..... deyip kestirip atıyorsa polisde aynı durumda. Hayatında 1 gr. sorumluluk almamış tıfıl ergenler duvaralara ACAP yazıp bu insanları itin bir tarafına sokmayı marifet biliyorlar. Yada toplum genelinde olduğu gibi polisden insan olmaz deyip kestiriyorlar.

İşte tam bu sebeplerden yapan kişiler dediğiniz gibi oluyor.

Birde Türkiye de polis malesef emir kuludur. Çok çabuk ve çok kolay harcanır. Bir müdürün 2 dudağı arasındasınız. Bir vekil, bir parti yöneticisi, kalantor bir işadamı bir polisi çok kolay tayin ettirebilir. Yani sürebilir. Bir bakmışsınız İzmir'den Van'a tayin almışsınız. Coluk, cocuk, okul, düzen, ev kimin umrunda.

İşini yaptığı için ceza alan ve sürülen polisler biliyorum.

Daha dün ters yola giren savcıya yasal olarak trafik tutanağı düzenleyen polis malesef açığa alındı. Suçu ne? Görevini layıkıyla yapmak. Dikkat. Kabahatli olan hukuku çiğneyen bir savcı. ;).

Alın size bir meslek trajedisi . Meslekte intihar öyle yaygındır ki; polis dergisinde köşesi vardı. Bu 3 ayda intihar edenler diye. :oops: Aşağı yukarı polis olupta meslekte depresyon olmayan hatta tedavisi görmeyen gayet azdır. Çok polis hayatının bir döneminde intiharı düşünmüştür.

Amir baskısı, geçim derdi,terör ve güncel olaylar. Bozuk bir uyku düzeni. Düzensiz gece nöbetleri. Geçen yıl Lice müdürlüğü binasını patlattılar. Binanın yarısı yoktu. Bir tanıdık dakikalarla kurtuldum oda şans eseri dedi.


Bilinmeyen çok şey var. İçini görmek lazım.


En son musti tarafından 11 Ağu 2017, 23:55 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:39 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 04 Eki 2012, 19:06
Mesajlar: 380
Yaş:
Ülkede herkes prof bir tek polisler cahil sanki, yaşadığınız sokağı belediyenin süpürgecileri süpürmesin pislikten öleceksiniz.

Koca koca adamlar yediği kek kabuğunu içtiği sigaranın izmaritini çöpe atmaktan aciz,sonra polisler eğitimsiz miş miş,akranları internet kafe de oyun oynayıp sahillerde plajlarda karı kız peşinde, topluma göre bence polisler eğitimli.

Fazla eğitimlisi de bu topluma zarar verir.
Mahallede kabadayı olmak istiyorsan ilk kuralı polise gider yapacaksın.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 23:58 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 31 Oca 2017, 23:39
Mesajlar: 664
Yaş: 39
Alıntı:
4 ay.....

4 ayda ne gibi bir eğitim verebilirsinki ?

Adama birşey öğretmeden silah verip sokağa salınırmı?

4 ayda vasıta ehliyeti bile alamazsın nerdeyse .... ilginç

_________________
Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 00:38 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 01 Şub 2017, 03:20
Mesajlar: 50
Yaş: 24
Alıntı:
Başka ülkelerde teorik fizikçiler mi polis oluyor? Biraz yabancısı olduğunuz bir konu gibi bence.

Benim pederim polisdi. Ailemde onlarcası var. Belki 100 den fazla eş dost tanıdık. Çok ama çok iyi bildiğim bir kurum.

Polislik bir ülkenin bağırsakları ile uğraşmaktır. Bu Almanya'dada ve İngiltere 'dede aynıdır ( gördüm ordan biliyorum). O yüzden söylediğiniz gibi idealist kişilerin isteyeceği bir meslek pek olmuyor. İnsanı yorar, yıpratır, nefret ettirir, deli eder.

İnsanlarla uğraşın bir fikriniz olur. Birde uğraştığınız insanlar bu ülkenin en psikopat, sapık, hırsız, katil , dengesiz, ruh hastası olduğunu düşünün. Kendi evladına sarkanlar, karısını satanlar, coluğa cocuga sarkan sapıklar.

Bir polis karakoluna Kenterler tiyatrosunun kibar, eğitimli, oyuncuları pek gelmez.

Bir çeşit genelev hizmeti. Malesef böyle. Ama birilerinin bunuda yapması gerekiyor. Ama milletimiz aslında bir kurban olan hayat kadınlarına nasıl O..... deyip kestirip atıyorsa polisde aynı durumda. Hayatında 1 gr. sorumluluk almamış tıfıl ergenler duvaralara ACAP yazıp bu insanları itin bir tarafına sokmayı marifet biliyorlar. Yada toplum genelinde olduğu gibi polisden insan olmaz deyip kestiriyorlar.

İşte tam bu sebeplerden yapan kişiler dediğiniz gibi oluyor.

Birde Türkiye de polis malesef emir kuludur. Çok çabuk ve çok kolay harcanır. Bir müdürün 2 dudağı arasındasınız. Bir vekil, bir parti yöneticisi, kalantor bir işadamı bir polisi çok kolay tayin ettirebilir. Yani sürebilir. Bir bakmışsınız İzmir'den Van'a tayin almışsınız. Coluk, cocuk, okul, düzen, ev kimin umrunda.

İşini yaptığı için ceza alan ve sürülen polisler biliyorum.

Daha dün ters yola giren savcıya yasal olarak trafik tutanağı düzenleyen polis malesef açığa alındı. Suçu ne? Görevini layıkıyla yapmak. Dikkat. Kabahatli olan hukuku çiğneyen bir savcı. ;).

Alın size bir meslek trajedisi . Meslekte intihar öyle yaygındır ki; polis dergisinde köşesi vardı. Bu 3 ayda intihar edenler diye. :oops: Aşağı yukarı polis olupta meslekte depresyon olmayan hatta tedavisi görmeyen gayet azdır.


Bilinmeyen çok şey var. İçini görmek lazım.
Söylediklerinize harfi harfine katılmıyorum.Bana göre tamamen yanlış düşünüyorsunuz.Belki de babanız polis diye bu şekilde düşünebilirsiniz.Teşkilatı da çok iyi bildiğinizi belirtmişsiniz, eğer teşkilatı çok iyi biliyorsanız, teşkilatın yanlışlarını da çok iyi biliyorsunuzdur.Bende teşkilatı çok iyi bilirim, teşkilat içerisinde çok sayıda arkadaşım, yakınım ve tanıdığım var, içlerinden iyi olanlar zaten meslektaşlarının hatalarını söylüyorlar, ama dediğim gibi ''iyi olanlar''.....

Nasıl polis olunduğuna da gelirsek, teorik fizikçiymiş, şuymuş buymuş, ben anlamam.Bir insan, bir işi yapıyorsa itina ile yapacak, herşeyden önce o işi kabul edecek, sorumluluklarının farkında olacak, bunlar olduğu taktirde herhangi bir sorun yaşanmaz, ama olmazsa sorunlar yaşanır, hemde çok büyük sorunlar yaşanır.Hiçbir iş sevmeden, itina olmadan yapılmaz.Eğerki polis olmak isteyen biri hedefinde bu meslek varsa, zaten mesleğin zorluklarını ve koşullarını bilir.Bir işi yapmadan öncede o işi iyice bir araştırmak, şartları bana uyar mı uymaz mı diye sorgulamak, tabiri caizse kılı kırk yarmak gerekir.Öyle üniversiteyi bitirdin, bir baltaya sap olamadın, işsiz kaldın, bundan dolayı polisliğe girdin, böyle olursa zaten hoş şeyler olmaz.

Sağlam irade ve özveri gerektirir polislik, askerlik de tıpkı öyledir.Eğer sende irade yoksa, hemen parlıyorsan, zora gelemiyorsan, insanlarla baş edemiyorsan, yeri geldiğinde insanların altında kalamıyorsan, stres altında çalışamıyorsan o zaman olamayacaksın kardeşim, sen bu işi yapıyorsan, işin zorluklarına da katlanacaksın.Dikkat ettim de siz hiç polis hatalarına da değinmemişsiniz.Benim polis arkadaşlarımın kendileri meslek içinde olanlarla dalga geçiyorlar, hiç de dediğiniz gibi konuşmuyorlar, kendileri polis hatalarını anlatıyorlar, hatta polisiye dizilerde bile her ne kadar polislerin yaşadığı zorlukları, başarıları anlatsa bile yeri geldiğinde polis hatalarına da vurgu yapıyorlar, ama siz her ne hikmetse polis hatalarından hiç bahsetmemişsiniz.

Polisler şunla bunla uğraşıyorlar diyorsunuz da, polisin yetkisi hiç mi yok, hırsızla, tecavüzcüyle baş edemiyor mu bu polisler? Sanki onlar polisleri dövüyorlar.Bırakın Allah aşkına, polis ne kadar suçlu varsa hepsini, eşşek sudan gelinceye kadar dövüyor, anasını ağlatıyor, siz gelmişsiniz neyden bahsediyorsunuz.

ACAP'cı ergenler dediniz, adı üstünde ''ergen'' yahu polisin ne işi var çoluk çocukla, gücü öğrencilere mi yetiyor? Hem ACAP'cı diye ona şiddet mi uygulaması gerekiyor.Polisi bir yere sokuyorlarmış, görende diyecek polis sütten çıkmış ak kaşık, onlara çok iyi davranıyor, onlara şefkat gösteriyor.Yahu işçiye şiddet uyguluyorsun, kadına şiddet uyguluyorsun, öğrenciye şiddet uyguluyorsun, taraftara uyguluyorsun....E ne anladık biz bu işten? İkincisi bir kişinin üstüne kaç kişi çullanıyorlar, trafikte o kadar rüşvet yiyorlar, kabadayılıkları, külhanbeylikleri cabası, tabi tüm polisler için geçerli değil bu, ama yapanlar var, hepimiz karşılaşıyoruz, yalan mı? Öyle bir anlatmışsınız ki görende diyecek sanki bunlar çok masum.İşini layıkıyla yapan polislere diyeceğim yok.Bizim Fethi Sekin gibi polislere ihtiyacımız var.Öyle kedini birşey zanneden zorbalara değil..

Mesela maça gittiğimde kaç sefer biber gazına maruz kaldım, 3-5 tane zibidi yüzünden bütün taraftarları biber gazına boğmaya hakları yok, taraftar arasında kadınlar ve çocuklar var, perişan oluyorlar, hem taraftar polis düşmanı da değil, hepsi polisi seviyor ama polis polis değilki.Stadyumun çevresinde yüzlerce polis, yüzlerce güvenlikçi var, yahu güçleri yetmiyor mu 3-5 zibidiyi yakalamaya, ne biber gazı sıkıp hepimizi orada perişan ediyorlar, hatta birkaç sefer durduk yere polis şiddetine de maruz kaldık, hiçbir suçumuz olmadığı halde polisler tabiri caizse bize hayvan muamelesi yaparak tribünlere soktu, binlerce taraftar arasından bir kaç kişi çıktı diye herkese aynı muameleyi mi yapması gerekiyor?

Sonuç olarak tamamen yanlış düşündüğünüzü belirtmek isterim.Ona bakarsanız bana göre uzman çavuşluk, astsubaylık...bunlar polisliğe göre daha zor, ama onlar dikkat ettiyseniz daha düzgün, insanlarla olan iletişimleri çok daha iyi.Mesela rütbeli askerler, hiç tanımasanız bile görür görmez yada bir iki muhabbet etseniz, ne kadar eğitimli, kültürlü olduklarını konuşmalarından, davranışlarından anlarsınız, ama polislerin bazıları öyle mi, daha insanlarla nasıl konuşacaklarını bile bilmiyorlar, tüm bunlarda anlattığım malum sebeplerden kaynaklanıyor.Yanlış anlaşılma olmasın, polislerin hepsini kesinlikle kastetmiyorum, benim tanıdığım çok değerli polisler var, onlara saygım sonsuz, ama bu görevi kötüye kullananlara da seyirci kalamayız.


En son AVAR tarafından 12 Ağu 2017, 00:51 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 00:48 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 01 Şub 2017, 03:20
Mesajlar: 50
Yaş: 24
Alıntı:
Ülkede herkes prof bir tek polisler cahil sanki, yaşadığınız sokağı belediyenin süpürgecileri süpürmesin pislikten öleceksiniz.

Koca koca adamlar yediği kek kabuğunu içtiği sigaranın izmaritini çöpe atmaktan aciz,sonra polisler eğitimsiz miş miş,akranları internet kafe de oyun oynayıp sahillerde plajlarda karı kız peşinde, topluma göre bence polisler eğitimli.

Fazla eğitimlisi de bu topluma zarar verir.
Mahallede kabadayı olmak istiyorsan ilk kuralı polise gider yapacaksın.
Yahu siz beni neden yanlış anlıyorsunuz.Ben polislerin hepsi için söz etmiyorum diyorum, eğitim olarak da polis eğitiminden bahsediyorum, işini iyi yapmayan polisler için eğitimsiz diyorum, eğitimsiz derken de kastım polislik eğitimini iyi alamamış, idrak edememiş diyorum, ne diyeyim yani görevini iyi yapmayan, kafasına göre şiddet uygulayan, rüşvet alan, suçsuz adamın yüzüne yüzüne biber gazı sıkan polislere iyi eğitim mi almış diyeyim, devlet terbiyesi mi almış diyeyim? Mesela eğitim düzeyi olarak bende kendimi eğitimli olarak görmüyorum ve ben eğitim düzeyine de bakmam benim için önemli olan kişilik ve herşeyden önce kendinin ve karşındakinin ''insan'' olduğunu bilmektir.Polise gider yapanlar kimse, onlar en ağır şekilde cezalandırılsın, ama polis de işini layıkıyla yapsın, birkaç çapulcu yüzünden bir kitlenin tamamını aynı kefeye koymasın, savunduğum bu.Topluma göre polislerin bir çoğu eğitimli doğru, benim zaten onlarla bir derdim yok ama topluma göre eğitimi bir kenara koyalım, topluma ayak uyduramayan, topluma zulmedenler eğitimsizden de daha beter.Sanki polislerin tamamı sütten çıkmış ak kaşık, dünyada onlardan iyisi yok sanki....


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 02:10 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 5190
Yaş:
Alıntı:


Nasıl polis olunduğuna da gelirsek, teorik fizikçiymiş, şuymuş buymuş, ben anlamam.Bir insan, bir işi yapıyorsa itina ile yapacak, herşeyden önce o işi kabul edecek, sorumluluklarının farkında olacak, bunlar olduğu taktirde herhangi bir sorun yaşanmaz,


Birgün dilerim polis olursunuz. Bu laflarınızın arkasında durabiliyorsanız ne mutlu size.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 02:19 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Polislik mesleğine eğitimsizleri alıyorlar deniliyor! Meslek içi eğitim diye bir şey de var.
Eğitmek istedikten sonra, her türlü eğitebilirsiniz. Yeter ki niyetler halis olsun.

''İş bulamayanlar polis oluyor'' ifadesi; gerçekliği olmakla birlikte, rahatsız edici bir söylemdir.
Ne yapsın adam, aç mı kalsın? Kahvehanede pişpirik mi oynasın?

Devletin asıl görevi; vatandaşına iş-aş imkanları sunmak, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak, eğitim fırsatı vermek, güvenliğini tesis etmektir.
Bakıyorsunuz, bunların hiç birisini doğru düzgün yapamıyor. Halbuki devlet demek, bunları yapabilmek demektir.

Ülkede bir şeyler ters gidiyorsa; kabahati siyasette, siyasetçide ararım.
Çünkü, düzeltme görevi O makama verilmiştir.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 10:27 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 12 Tem 2012, 22:26
Mesajlar: 792
Konum: Lubnatsİ
Yaş: 42
Alıntı:
Birgün dilerim polis olursunuz. Bu laflarınızın arkasında durabiliyorsanız ne mutlu size.
Polis olmaktan öte bir gün polise ihtiyaç duyduklarında eğitimli eğitimsiz derler mi acaba?

_________________
Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 11:43 
Çevrimdışı
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 19 Tem 2012, 11:49
Mesajlar: 3293
Yaş:
Polisleri öyle bir anlattınız ki sanki ak sütten çıkmış kaşık gibi. Tertemiz piri pak. Kurunun yanında yaşta yanacak elbette ama o kurular yaşların toplamından ağır basıyorsa o kurumda bir sıkıntı vardır.

Şunu aklınızdan çıkarmayın, polisler iktidar partisinin mecburi maşasıdır. Bu maşalık görevini bazıları ciddiye alıp haddini aşıyor.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 20:15 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 04 Eki 2012, 19:06
Mesajlar: 380
Yaş:
Bu ülkede polislik mesleğini seçmeyi kendi klanına hainlik olarak algılayan topluluklar var,o yüzden çok da şey etmemek gerekiyor.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 02:11 
Çevrimdışı
Üye
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 29 Tem 2012, 03:34
Mesajlar: 372
Yaş:
Bu tartışma gereğinden fazla uzadı. Uzaması sorun değil, en sonunda gaza gelip birbirimizi kırmayalım. Polisliği ve polisleri savunan arkadaşlarımız unutmamalı ki biz burada polislik gibi şerefli bir mesleği eleştirmiyoruz; sadece özellikle yeni polis olan genç arkadaşların polislik mesleğinin bilincinde olmadığını, polislik mesleğini yapabilecek kapasitede psikoloji ve eğitime sahip olmadığından dem vurmaya çalışıyoruz. Yani EGM'nin sicili temiz olan herkesi; eğitim, beden ve ruh sağlığına bakılmaksızın bünyesine katmasını eleştiriyoruz. Yoksa 10-15 senelik, görev bilinci olan, sağduyulu polis amcalara lafımız yok.

Hep kötü örnek verdik, biraz da iyi örnek verelim ortam yumuşasın.

-2013 yılında otoban gişelerine hızlı girdim diye beni durdurup, ceza yazacakken mesleğimi soran, "öğrenciyim" yanıtını alınca da "şimdi sana ceza yazsam annen baban ödeyecek" deyip ceza yazmaktan vazgeçip, trafik kurallarına riayet etmem konusunda nasihat veren bir polis ile karşılaştım.

Bu genç yaşıma rağmen bunun gibi birkaç örnek daha verebilirim fakat lüzumu yok. Demem o ki kimsenin kimseyi karaladığı yok. Ortada bir yanlış var, ve biz o yanlışı dile getiriyoruz. Lütfen okuduğunuzu iyi anlayınız.

Saygılar.

_________________
Today's lesson will be pain.

Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2017, 23:43 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 03:06
Mesajlar: 7345
Yaş:
Gün geçmiyor ki yeni bir kötülük yaşanmasın. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne canlı bomba ve ISIS militanı olduğu şüphesiyle getirilen şahıs cebinden çıkardığı bıçakla bir polis memurunu yaralamış, polis memuru kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş. Ailesinin başı sağ olsun. Terörist de olay sonrası vurularak hurilerine kavuşturulmuş.
http://www.haberaktuel.com/istanbul-da- ... 33749.html


Allah aşkına biri anlatsın, nasıl mümkün olur böyle bir şey?

_________________
It is the duty of the patriot to protect his country from it's government.
-Thomas Paine


Resim


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 00:00 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2571
Yaş:
Alıntı:
...Allah aşkına biri anlatsın, nasıl mümkün olur böyle bir şey?
Az çok nasıl olduğunu tahmin edebiliyoruz...

Üzerinde bıçak taşıdığına göre, vücut araması yapılmamış. Elini kolunu sallaya sallaya, EGM ye getirilmiş. Ne ters kelepçe takılmış, ne de başka bir güvenlik önlemi alınmış. Terörist de O rahat ortamdan istifade ederek polisimizi bıçaklamış.

Bir kaç sayfa önce ikaz etmiştik. IŞİD Terör Örgütü Türkiye İmamı Ebu Hanzala nasıl emniyete götürüldüyse; iş bu teröristin de aynen O şekilde emniyete götürüldüğü anlaşılıyor. Elini kolunu sallaya sallaya !

Şehidimize Allah rahmet eylesin, sevenlerinin başı sağ olsun.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 01:40 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Şub 2014, 17:08
Mesajlar: 1088
Konum: Kırklareli
Yaş: 31
İŞİD hafife alınacak bir terör örgütü değil. Çoğu militanı canı pahasına eylem yapabiliyor. İŞİD şüphesiyle yakalanan kişinin tamamen paketlenmesi gerekiyor. Polisimize tanrıdan rahmet diliyorum.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 12:15 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Alinlari secde gordugu icin Polisimiz de cok buyuk hosgoruyle yaklasiyor.

Isin ilginc tarafi IBDA-C'sinden ISID'ine bir dolu Polisimizi sehit etmistir bu teroristler, ama Polisimiz bir turlu "secdeye degen alin" baska bir sey goremez bu adamlarda.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 12:17 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 02:28
Mesajlar: 5592
Yaş:
Alıntı:
Alinlari secde gordugu icin Polisimiz de cok buyuk hosgoruyle yaklasiyor.

Isin ilginc tarafi IBDA-C'sinden ISID'ine bir dolu Polisimizi sehit etmistir bu teroristler, ama Polisimiz bir turlu "secdeye degen alin" baska bir sey goremez bu adamlarda.
Bu biraz desteksiz olur. Sokakta taksici kavgasında dahi polis bıçaklanıyor bizde. Uzaklaştırma almış herif karısının koruma polisini öldürüyor. Bu bir tedbir ve iş yapış krizi meselesi. Alna secdeye gelinceye kadar daha büyük dertler var.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 12:41 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Iyi guzel de boyle bir sey yok diyebilir miyiz? En ufak bir iktidar karsiti gosteride kafa kol kiran, karakolda dayaga devam eden, ters kelepce ile gozaltina alan polis ISID zanlilarini kelepcesiz getirdigi ortaya cikinca haber olmamis miydi dhaa gecenlerde?


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 13:36 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 12 Kas 2016, 13:58
Mesajlar: 44
Yaş:
Böyle basit / önlenebilir durumlarda şehit vermek kabul edilebilir birşey değil. İşin kötüsü olay sonrası polis sosyal medya hesapları acil kan duyuruları yapıp durdu. Fatih gibi sayısız üniversite araştırma hastanesi olan yerde böyle bir zafiyet varsa, bunun da kabul edilmesi mümkün değil.

Malesef kolluk kuvvetlerimiz IŞİD Terör Örgütü veya diğer aşırı dinci şüphelilere karşı zaaf içerisinde hareket ediyor. Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa'da Atatürk büstüne saldıran şahısa gösterilen tepkiyi hatırlıyorsunuzdur. Önce şahısın nutuk atmasına izin verdiler, ardından da hiçbir kelepçe takma gereksinimi duymadan yanyana ekip arabasına bindirmişlerdi.

Ülkede OHAL var, bas ters kelepçeyi, donuna kadar ara, yerde sürükle kim birşey diyebilirki?


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 14:48 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 02:28
Mesajlar: 5592
Yaş:
Alıntı:
Iyi guzel de boyle bir sey yok diyebilir miyiz? En ufak bir iktidar karsiti gosteride kafa kol kiran, karakolda dayaga devam eden, ters kelepce ile gozaltina alan polis ISID zanlilarini kelepcesiz getirdigi ortaya cikinca haber olmamis miydi dhaa gecenlerde?
"Böyle bir şey var" demek polisin IBDA-C sempatisi yüzünden bu olay oldu demek değil. Bazen dikkatsizleşiyoruz bu suçlamaları genişletirken.


Kısacası; Hocam, ben bürokrat ailesinden geliyorum. Çocukluğumda polis telsizi de jandarma telsizi de çınlardı evde. Bu "sakarlık"lar bana hiç yabancı değil. Bu sakarlıklar tam bizlik.

Genci orta yaşlısı, polisin de, hakimin de, avukatın da, sokaktaki vatandaşın da aklında bir "doğru"su var. Türkiye'de mesleki formasyon personele bunları arkaya koymayı öğütleyemiyor. Vatandaşın da aynı hastalığı var, insan kaynağı yine bu vatandaşlar olan kolluğun da bu zaafı var. Asker yine bu konuda şanslı, zira hiç değilse astsubayını subayını çoğunlukla ortaokul döneminde alıp şekillendirebiliyordu.

Biz halen orta çağ alışkanlıklarını yaşıyoruz. Bireyler kurumsallaşmaya adapte olabilmiş değiller. Onları zaten düzeltmeye çalışıyoruz ya. Osmanlı kendi vazifesini göçer Türkmen'i müteşekkilleşmeye gayret ederek tüketti. Bizim de çilemiz bu. Bu derdimiz bir varoluşsal dert. Bir milli güvenlik meselesi. Onun için her işi elimize yüzümüze bulaştrıyoruz. Onun için sürekli yeni terör ve asayiş sorunları ekleniyor, yeni örgütlerin kısaltmalarını duyuyoruz ve bunlar hiç bitmiyor.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 15:29 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Alıntı:
"Böyle bir şey var" demek polisin IBDA-C sempatisi yüzünden bu olay oldu demek değil. Bazen dikkatsizleşiyoruz bu suçlamaları genişletirken.


Kısacası; Hocam, ben bürokrat ailesinden geliyorum. Çocukluğumda polis telsizi de jandarma telsizi de çınlardı evde. Bu "sakarlık"lar bana hiç yabancı değil. Bu sakarlıklar tam bizlik.

Genci orta yaşlısı, polisin de, hakimin de, avukatın da, sokaktaki vatandaşın da aklında bir "doğru"su var. Türkiye'de mesleki formasyon personele bunları arkaya koymayı öğütleyemiyor. Vatandaşın da aynı hastalığı var, insan kaynağı yine bu vatandaşlar olan kolluğun da bu zaafı var. Asker yine bu konuda şanslı, zira hiç değilse astsubayını subayını çoğunlukla ortaokul döneminde alıp şekillendirebiliyordu.

Biz halen orta çağ alışkanlıklarını yaşıyoruz. Bireyler kurumsallaşmaya adapte olabilmiş değiller. Onları zaten düzeltmeye çalışıyoruz ya. Osmanlı kendi vazifesini göçer Türkmen'i müteşekkilleşmeye gayret ederek tüketti. Bizim de çilemiz bu. Bu derdimiz bir varoluşsal dert. Bir milli güvenlik meselesi. Onun için her işi elimize yüzümüze bulaştrıyoruz. Onun için sürekli yeni terör ve asayiş sorunları ekleniyor, yeni örgütlerin kısaltmalarını duyuyoruz ve bunlar hiç bitmiyor.
Bu aciklamaya bir itirazim yok, hemfikirim.

Demeye calistigim su ki Polis "Dini" soylemi olmayan gruplara ve/veya kisilere karsi son derece gaddar olabiliyor. Iktidarda HDP bile olsa farketmez - bu durum degismez.

Bu neye yol aciyor? Bu, "din" soylemi olmayan kisi- gruplarin polis tarafindan orantisiz bir siddetle uzerlerine gidilmesine yol aciyor. Uzerlerini ararken da ayni sekilde orantisiz oluyorlar. Varsa bir sey buluyorlar da...vesaire.

Ama bir dinci militan, seyh, haci, hoca gozaltina alinirken uzerlerini aramaya cekiniyorlar. Bu pasaport polisinin carsafli kadinin yuzunu acmasini istemeye cekinmesi gibi bir sey. "Acaba bu yaptigim gunah mi?" dusuncesi kafasindan 0.1 sn geciyorsa o tavizi veriyor polis memuru.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 15:48 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 02:28
Mesajlar: 5592
Yaş:
Öte yandan, Türkiye'de sol grupların da polisle, kollukla farklı bir "konuşma" biçimleri var. Yani, özellikle sol gösterilerde çeşitli vazifeleri olan çeşitli elemanlar var. Dolayısı ile peşlerindeki kalabalığı da polisin önünde usta bir süsleme ustası gibi kullanabiliyorlar. Biz de ekseriyeten bizim görmemiz istenen tarafını görüyoruz. Bu dahi çekilir çile değil, olacak iş değil.

Fakat, polis de, sol gruplaşmalar da buna bir çare üretmiyor. Polisin buna karşı kendi taktiklerini geliştirmesi gerek. Ama olmuyor.

Hayır polisin Adana'da gözlerinin önünde karısını 18 kes bıçaklayan adama karşı bir davranışı, bir çözümü var mıydı? Eskiden birleşen taksiciler trafikçilere sokak ortasında meydan dayağı atıyordu. Minibüsçüler üzerlerine yürüyordu. Bunlara karşı bir yaklaşımı var mı? Yok.

Ülkenin, kolluğun çözümsüz bıraktığı onlarca konudan birisi de bu. Hep daha ali vazifesi var polisin. Siyasetçi de bunu çok savruk ve hoyratça kullanıyor. Bakan konvoyu için yol tutmaktan trafik kazasına gelmiyor polis. Telefonda tutanak imzalamayan adamı iknaya çalışıyor 155. :roll:

Oysa küçük adli olayları halledemeyen, büyüklerini hiç halledemez.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 18:55 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Dogru - gecenlerde eksisozluk'te insanlar polislerin nasil artik hirsizlik olaylari ile ilgilenmeyi taamen birakmis olduklarindan bahsediyorlardi.

Ayni durum benim de basima gelmisti - bir haftada iki kere hirsiz giren eve zar zor gelip, saga sola bakinip gitmislerdi.

Sorulursa," yakaladigimiz hirsizlari yargiclarin zaten serbest birakacak" diyorlar.

ABD'nin bazi eyaletlerindeki "3 strikes and youre out" sistemi tam da bu "career criminals" olayini onlemek icin dusunulmus bir duzenlemedir mesela.

Bir kisi 1 kez hirsizlik yapip yakalanir, uyari ile serbest birakirsin. Ikinci defa yakalanir, ayni sekilde serbest birakirsin. 3. defa yakalandiginda 25 yil yer. Ve o 25 yil 2 yila inmez, bildigin en az 15 yil yatar.

Turkiye'de suclular namuslu vatandasin kendilerinin kilina dokunsa polisin - yarginin o namuslu vatandasin anasini belleyecegini biliyor. O yuzden rahatlar.

Taslarin baglanip kopeklerin salindigi yer Turkiye.


En son erdem334 tarafından 14 Ağu 2017, 20:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 19:20 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 02:28
Mesajlar: 5592
Yaş:
Alıntı:
Sorulursa," yakaladigimiz hirsizlari yargiclarin zaten serbest birakac" diyorlar.
Sorun bu. "Memur" yani aslında ilgili kanunu, yönetmeliği ne yapmasını emrediyor ise, çok da insiyatif kullanmasına gerek olmadan onu yapması beklenen kendine bir "çerçeve" çizebileceğini sanıyor. Siyaset de "Bunları dağıtın" diye emirle gönderiyor o çocukları onun bunun üzerine. Neye göre? "Toplantı ve gösteri yürüyüşüne muhalefet.." yahut, bir şeyler. Grileşiyor bir süre sonra zaten neyin niye yapıldığı.

Polis sana kendi bildiği "taksici" tipi trafik kuralı için ceza kesmeye kalkıyor. Yahut kazada seni suçlu yazıyor. Belediye tabelasını koymuş oraya, o yok sayıyor. Kendisi sadece kanun ve vazife ne emrediyor ise onu yapacak oysa ki.

Balkan bozgunu gibi. Asker siyaset içinde. Herkesin kafasında bir "doğru" var. Herkes onu uygulamaya çalışıyor.


Bu "halk"a bir de kurumsallaşmışlık eksikliği de eklenince 22 yaşındaki memurun insafına kalınıyor. Üstelik de doğruyu yapan da her zaman yalnız. Polis de yalnız. Koruyucusu yok.


"Gezi" henüz buna dönüşmemişken, gelen belediye ekiplerine SSÖ direnmişti. Höt zöt edince nümayiş çıkmış. Polis göndermişler. SSÖ de "İzinlerini göstersinler, bu iş kanunsuzdur" deyip, gelen belediyeciler de hakikaten bir evrak çıkaramayınca o polis amiri "Burada bizlik bir durum yok." deyip ayrılmıştı. Bütün bürokrasi, belediye, kolluk, bu "doğruluk"ta davransa o ateş sönerdi. Aksine, arı kovanına çomak gibi çadırları yaktılar.
Yani, bir "doğru" olmalı. O da belli olmalı. Ama bunu en başta siyaset sabote eder. O fluluğu kullanır. Polis de sonra tutukladığını mahkeme bırakacak der hırsız kovalamaz. Beni hapse tıkarlar der silahına davranmaz. Ama "dağıtın bunu" dediklerinde havaya ateş açar, o da gider Uğur Kurt'a gelir.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 20:51 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 14 Şub 2016, 16:49
Mesajlar: 391
Yaş:
Dedigim gibi, bu soylediklerinizin tamamina katiliyorum. Bununla beraber suclularin arasinda "din" ogesini kullananlar karsisinda kolluk kuvvetleri biraz daha kafasi karisik davraniyor.

Dinin diger tum ideolojilerden farkli yani insan yapimi olmamasi. ( Kesin gerceklerden degil cogunlugun algiladigi halinden bahsediyorum.) Bir diger yani da ciddi sekilde belirsizlikler icermesi.

Bu onu, 1 - Diger tum ideolojilerden ustun yapiyor, 2 - Kimin daha "musluman" oldugu konusunda kararsizlik yaratiyor.

Polisler de halkin genel fikrini yansitmaktan baskasini yapmiyorlar zaten. Bir kanunu uygulamak ugruna sonsuza kadar cehennemde yanmak ister misiniz? Iktidar karsiti eylem yapan "solcu" tayfasini tutuklarken, gozaltina alirken ya da dagitirken bu korku yok polisin icinde. Kafa net.

Ama karsisinda "Peygamber Sancagi" ile dolasan gobegine kadar sakalli (cocukken 10,000 kez bu gobegine kadar sakalli adamlarin ne kadar muhterem olduklarini dinledi bu Polis Memuru), yesil sarikli ISID'li karsisinda hata yapip da cennetini kaybetmekten korkuyor. Ya onlar dogru soyluyorsa?


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 22:59 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 07 Şub 2013, 03:00
Mesajlar: 5190
Yaş:
Alıntı:


polisler iktidar partisinin mecburi maşasıdır.

Tam olarak sorunun kaynağı bu.

Polisi bundan kurtarmak lazım. Hakim savcılar üst kurulu gibi bağımsız bir "POLİS- JANDARMA ÜST KURULU" tesis edilmeli. Polis atama, tayin, denetimleri bu bağımsız üst kurul tarafından yapılmalı.

En azından şube polisleri bu kapsama alınmalı. Tayin ve sürgün tehdidinde olmayan bir polis, kralı gelsin iplemez.

Hiçbir yasal yetkisi olmadığı halde bir vekil gelip polise emir ve talimat verebiliyor. Polis kem küm ettiğinde ertesi gün sürgünü yiyor.

ingiletere'de polis kraliçeyi bile iplemez. Hiçbir polis ne sürgün edilir, ne rütbe tenziline uğrar. Alacağı adamı çatır çatır alır. Mahkemeye çıkartır. Zamanında içişleri bakanının ( home office ) oğlunu crack kullanmaktan sokak devriyesi bağırta bağırta aldı. Hiçkimse çıt edemedi.

Bizde yeğen 100 kilo esrarla yakalandı. İlkönce başbakana soruldu alalım mı diye ?

http://www.gazetevatan.com/basbakan--ge ... 98-gundem/


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2017, 06:36 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 07 Eyl 2015, 18:03
Mesajlar: 2045
Yaş:
Bence bu konu siyasetten once meslegin gerektirdigi kurallar ve disipline uyulmamasi meselesi. Turkiye'nin kanayan yarasi. Sozde en temel egitimleri almis olmasi gereken polis, en kritik seyi yapmamis ve kendi canini vermis. Kendisi ve yakinlari icin uzgunum. Allah rahmet eylesin. Polisiye olaylardaki ihmaller sonucunda olum yaralanma oldugu icin okuyoruz, tv'lerde seyrediyoruz. Birde goz onunde olmayan ve benzer mesleki disiplinsizlikleri yapan diger kamu gorevlileri var. Onlarin ihmalleri nedeniyle olan ve hergun vatandasin cektikleride var. Belediyeci isini tam yapmiyor, cukura arac dusuyor, bir degil, iki degil 3-4 kez ayni hata yapan belediye gorevlileri nedeniyle. Arkadasimin araci tam kapatilmamis/yerine oturtulmamis logar kapagi yuzunden 10bin tl hasar almisti. Hic kimse sorumlulugu uzerine almiyor. Arkadasi sucluyor, gormedin mi koca deligi diye. Turkiye'nin kanayan yarasi dedim, bu bir insan kalitesi meselesi, egitim meselesi, is kulturu, toplumsal mesele diye bakmamiz lazim. Unutmayalim ulkemizin ortalama egitim suresi 6.5 yil civarinda veya bilemediniz 7 yil. Ornek olmasi acisindan G. Kore'de nufusun %46'i universite mezunu. Aramizdaki ekonomik, kulturel ve siyaset farkini gormemiz acisindan. Devlet baskanlarini rusvet iddiasi ile nasil yuce divana gonderdiklerini takip edeniniz oldu mu bilmiyorum ama 2 milyon kisi meclisin onunde gosteri yapti. Bizde siyaset var mi, bu son olayi bilmem ama siyasetin kolluk gucunu isine karsitigi zaten malum. Adamina gore serbet veya gaz.

Asker veya polis bunun burada kritik oldugunda, bu tur hatalarin yapilmamasi ve amirlerinde bu konularda taviz vermemesi lazim. Dun goruntuler vardi, Trabzon Macka. POH gelmis destek icin, patika yoldan yukari dogru cikiyorlar. Baslarinda kask yok, hatta yelek var mi emin degilim. Sanirim yoktu. Cobra-II gelmis, uzerindeki SARP hala kilifi uzerinde. Teroristlerin elinde uzun namlulu keskin nisanci tufegi var muhtemelen, bir cok saldiri pusu vs senaryo mumkun iken ne zaman tedbir alarak techizatlarini giyecekler dedim icimden? Catisma baslamadan 1dk once mi? Bu hendek meselesi oldugunda ve sehitler vermeye basladigimiz zamani hatirliyorum. Ilk bir kac ay hic kask takmadilar ve belki plaka takmadilar. Kim bilir ne kadar sehit verdik pisi pisine. Basit bireysel ve tedbir alinmasi kolay olaylarda dahi sehitler veriyoruz. Eline bicak veya av tufegi alan adami ikna etmeye calisirken yaralanan veya sehit olan polis, jandarma vakalarini az duymadik.

Bu isi egitim ve disiplin isi oldugu dogru ama ABD ordusu veya poliside 100% fail proof degil ama orani dusuk. Daha dun K. Irak'ta M777 obusu atis sirasinda mermi patlatmislar, 2 askeri olmus, 5 yarali. Aramizdaki fark bizde surekli tekrar eden benzer olaylari yasarken onlarda ihmallerin sikligi daha dusuk.


Başa dön
   
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017, 11:13 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 23 Tem 2012, 23:58
Mesajlar: 2247
Yaş:
Sus konuşma anlatma da bir yere kadar ama. Amacınız ne sizin. Teşkilatı karalamak için mi TRM forumdasınız ? Yaptığım iş gereki asker polis çevresi en geniş olan insan benim burada. Bir çoğu da arkadaşım dostum oldu. 2-3 tane zibidi için koca teşkilatı ve onun kahraman üyelerini karalayamazsınız. Bundan sonra da teşkilatı karalayan kimsenin gözünün yaşına bakmam. IP'yi de ss ile veririm sanal ihbardan. Teşkilatı karalamak neymiş Türk Ceza Kanunları gösterir size.

_________________
Nişan olsun bize buyan,
Bozkurt olsun bize uran,
Demir kargı olsun orman,
Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2696 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 150 51 52 53 54 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye