TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 16 Ara 2017, 15:57

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 22:46 
Üye

Bir süredir bu konu hakkında bolca haber ve videolar paylaşılmakta. İşin aslı astarı nedir ? Bilgisi ve fikirleri olan var mı ?

Konu: Tarsus da bir mahallede yapılan gizemli kazı çalışması ile ilgili. Etrafı brandalar ile kapatılan, 7/24 esası ile çalışılan, özel hareket birimlerince korunan ve görüntü alınmasına izin verilmeyen, yabancı bilim adamlarının da alanda olduğu, çıkarılan harfiyatın askeri alanlara döküldüğü ve kamyonların takip edilmesinin engellendiği, mahallelinin sürekli yaşadığı elektirik kesintileri, civarda ölçülen yüksek elektromanyetik dalgalar, bölgeye girişte nükleer, biyolojik karantina bölgesine girilirken uygulanan nbe kıyafetleri ve bunların temizliği için yapılan arınma/yıkanma/temizlenme bölümleri olan ilginç ve bilgi verilmeyen bir kazı çalışması.

En son Sanchez tarafından 07 Ağu 2017, 00:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Başlık düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 23:22 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:06 
Süvariler

Bir söylentiye göre elektromanyetik alanda ciddi salınımlar gözlenmiş. NBC kıyafetliler tünele giriyormuş.
Ayrıca "babacım babacım bilal" de hangi sıfata sahipse kazı alanına gitmiş. Bilal kazı alanına gidene kadar her şey çok havalıydı, o gidince gömü ihtimalini de arttırıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:08 
Süvariler

http://www.hurriyet.com.tr/kirmizi-evin-esrari-40471278

Böyle bir haber var. Valla yuotube çalkalanıyor, yok elektromanyetik alan, yok efendim uzaylılar, yok kazıyı Amerika'dan gelen özel ekip ve ekipmanlarla yapılıyor vs. vs...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:22 
Üye
Kullanıcı avatarı

Mersin'in Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçeleri tarihi eser niteliğinde gömülerle doludur. Bu kadar tedbir alındığına göre muhakkak değerli bir şey. Arkeolog getirilmesi de buna en büyük kanıt. Fakat KBRN ne alaka onu anlayamadım?
Alıntı:
http://www.hurriyet.com.tr/kirmizi-evin-esrari-40471278

Böyle bir haber var. Valla yuotube çalkalanıyor, yok elektromanyetik alan, yok efendim uzaylılar, yok kazıyı Amerika'dan gelen özel ekip ve ekipmanlarla yapılıyor vs. vs...
Yok artık, utanmasalar 2. Roswell vakası diyecekler.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 01:58 
Süvariler

Gömüdür gömü.

Mersin'in Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçeleri tarihi eser niteliğinde gömülerle doludur. Bu kadar tedbir alındığına göre muhakkak değerli bir şey. Arkeolog getirilmesi de buna en büyük kanıt. Fakat KBRN ne alaka onu anlayamadım?

Yok artık, utanmasalar 2. Roswell vakası diyecekler.
Diyorlar zaten :D Link vereyim isterseniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 02:24 
Site Başkanı

Büyük olasılıkla kazıda çalışan personelin ortalığa kazara zarar vermemek için giydiği anti-statik steril kıyafetleri KBRN suiti sanmışlardır

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 02:29 
Üye
Kullanıcı avatarı

Büyük olasılıkla kazıda çalışan personelin ortalığa kazara zarar vermemek için giydiği anti-statik steril kıyafetleri KBRN suiti sanmışlardır
Olabilir, ihtimaller dahilinde. Yarın gidebilirsem bir bakmak isterim açıkçası. Yanaştırırlarsa şayet...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 03:13 
Süvariler

Tarsuslu Pavlusun mektuplarından bulunmuşdur belki, kimbilir?

Öyle olsaydı eğer Hıristyian hatda tüm dünyada din anlayışı değişecek nitelikde olurdu .

Mustafa Kemal Atatürk

En son Kafkasya tarafından 01 Kas 2017, 14:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 03:18 
Süvariler

Bana kalırsa buradan bir dizi tarihi eser kaçakçılığı yapılmış. Haberde bahsedildiği gibi burayı ihbar eden içerideki polis öldürülüyor. Ama kaza süsü verilerek örtpas ediliyor. 15 Temmuz sonrasında da bu olay tekrar patlak veriyor. CHP millet vekilinin soru önergesi var. Önergesinde de kaçırılan eserlere vurgu yapıyor. Sonuç olarak kaçan kaçtı kalan bizimdir mantığı ile hareket edilecek bölgedeki bütün evler taşınacak tarihi kent ortaya çıkarılacak. Tabi bu benim varsayımım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 04:21 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

NBC kıyafetlerinin giyilme sebebi kazı alanında çürüyen bir şeylerin olması olabilir.Çürüyen bir şey varsa zehirli gazın olma ihtimali de yüksektir. Genelde metan gazı zehirlenmesi sonucu pek çok kaçak kazı yapan kişi ölmüştür.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 10:43 
Akıncılar

Kutsal Kaseyimi buldular acaba..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 14:44 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bugün Tarsus'a gitmeyi planlıyordum ama uzak olması ve kavurucu sıcağı göze alamadım. Onun yerine Tarsus'ta oturan arkadaşımı arayıp bilgi almaya çalıştım ama onunda bizden farklı bir bilgisi yok. Tek öğrenebildiğim eskisi gibi abartı güvenlik tedbiri olmadığı. Brandalar, kamuflajlar hala duruyormuş fakat M.İ.T ve P.Ö.H gibi unsurlar hikaye. Sadece ara sıra ekip otosu mahalle etrafında devriye atıyormuş o kadar. He birde kazıdan dolayı olay yeri etrafındaki yerlerde kısmi çökmeler meydana geldiğinden bahçe duvarlarında çatlamalar vs. olduğu için can güvenliği açısından barikat konduğu söylenmekte... Tahminimce yine antik bir şey buldular. Ama açıklamamaları enterasan.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 15:07 
Süvariler

Bugün Tarsus'a gitmeyi planlıyordum ama uzak olması ve kavurucu sıcağı göze alamadım. Onun yerine Tarsus'ta oturan arkadaşımı arayıp bilgi almaya çalıştım ama onunda bizden farklı bir bilgisi yok. Tek öğrenebildiğim eskisi gibi abartı güvenlik tedbiri olmadığı. Brandalar, kamuflajlar hala duruyormuş fakat M.İ.T ve P.Ö.H gibi unsurlar hikaye. Sadece ara sıra ekip otosu mahalle etrafında devriye atıyormuş o kadar. He birde kazıdan dolayı olay yeri etrafındaki yerlerde kısmi çökmeler meydana geldiğinden bahçe duvarlarında çatlamalar vs. olduğu için can güvenliği açısından barikat konduğu söylenmekte... Tahminimce yine antik bir şey buldular. Ama açıklamamaları enterasan.
Yetkililer yeniden yazılan Dünya Tarihi'ne göre bişeyler uydurana kadar açıklamazlar ne bulunduğunu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2017, 23:09 
Süvariler

http://gizemlervebilinmeyenler.com/tars ... oruntuler/

Komplo teorileri

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2017, 01:46 
Üye

Amma uydurmuşlar, bence ABD'nin çok gizli nükleer bir bölümü olabilir burada, sızıntı gibi bir durumlar olduysa ya da şüphesi varsa onun çalışmalarıdır. Bu ufo hikayelerinin de ABD tarafından çok gizli projelerini gizlemek amacıyla uydurulduğunu söyleyen ve bana da mantıklı gelen görüşler var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 09:52 
Süvariler

Alıntı:
CHP'li vekilden Tarsus'taki gizli kazıyla ilgili şok iddia!
Bülent SARIOĞLU31.10.2017 - 23:54 | Son Güncelleme: 01.11.2017 - 09:40
Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde gizlilik kararı içinde birinci yılını dolduran kazıdaki gizem, yeni iddialarla boyut kazandı. Beşinci kez kazı evine girmeye çalışan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, olaydaki esrarın Hıristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’i ile ilgili olduğunu iddia etti.

Beşinci kez kazı evine girmeye çalışan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, olaydaki esrarın Hıristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’i ile ilgili olduğunu iddia etti. CHPli vekilden Tarsustaki gizli kazıyla ilgili şok iddia
Atıcı, bu kazıdan önce doğrudan Vatikan’dan gönderilen koordinatla define avcılarının çalıştırıldığına dair bilgiler aldığını söyledi. CHP’li Atıcı, bir yıllık araştırmasıyla ilgili şunları söyledi:

ARKEOLOGLAR KORKUYOR

“Ben oraya arkeolog götüremiyorum. Arkeoloji Derneği’ni aradım, birçok arkeolog var. ‘Ben hekimim, oraya girsem de anlamam. Siz de gelin’ dedim. Ama arkeologlar korkudan giremiyorlar. İşin uzmanları bunun arkeolojik kazı olmadığını söylüyorlar. Orası bir define yeri, yani devlet define arıyor. İlk gittiğimde avluya aldılar. Ne göreyim ben, mağara ağzı gibi 4 delik var. ‘Vallahi de billahi de bir şey çıkmadı’ dediler. O zaman niye 24 saat Özel Harekât koruyor? O gün oranın en yetkilisi benimle çadırda görüştü. Polisler onu korumak için etrafımızı uzun namlulu silahlarla sardılar, adeta etten bir duvar ördüler. ‘Nereden geliyorsunuz?’ dedim, ‘Sormayın’ dedi. Sanıyorum MİT’ten bir yetkiliydi. O kişi, olayın pek çok uluslararası bağlantısı olduğunu söyledi. ‘Bu Vatikan’la ilişkilidir. Hocam bu milli bir meseledir. İnanın burada milli bir iş yapıyoruz. Sizden ricam 10 gün sabredin’ dedi. Ama 10 aydan fazla geçti üzerinden.

3-5 kilo altın için bu yapılacak iş değil. Ben şunu iddia ediyorum; burada hesap, Aziz Paul’ün İncil’iyle ilgili. Aranan bu. İddia şu ki bu gizli kazıdan önce gayrimeşru olarak birileri kazı yapıyor ve bu da Vatikan tarafından destekleniyor. Hatta bizatihi arama koordinatları, nokta olarak Vatikan’dan veriliyor. İki evi önceden kiralamışlar. Normalde aylık kira 300-500 lira iken 5 bin liraya kiralamışlar. Bir evi de çok uçuk bir fiyata satın almışlar. İçlerindeki polis güya intihar ediyor. Nasıl bir intihar; tabancasını temizlerken ensesinden vurulmuş. O dönemin savcısı sözde buna inanmış ve dosyayı kapatmış. Yani çok boyutlu bir olay. Aziz Paul’ün Hıristiyanlık’ta İsa’dan sonraki en önemli kişi olduğu düşünülüyor. Dakyanus Hazinesi bu İncil’in yanında devede kulak tüyü kalır, kulak bile değil. Eğer o İncil gittiyse bir daha gelmez. Vatikan dünyayı verir o İncil’i vermez. Buna hiçbir şekilde paha biçilemez. Biz de bu kadar süreden sonra şeffaflık olsun istiyoruz. Şeffaflık suiistimalleri önler. Sonuçta buradan çıkan her şey milletin malıdır.”

hurriyet

CHP MV nin tarsustan yaptığı yayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 14:06 
Süvariler

Alıntı:
Tarsuslu Pavlusun mektuplarından bulunmuşdur belki, kimbilir?

Öyle olsaydı eğer Hıristyian hatda tüm dünyada din anlayışı değişecek nitelikde olurdu .
İyi tahmin etmişim :D

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 21:14 
Üye

Bu ülkede Göbekli Tepe gibi tarihi değiştiren bir alan bulundu kimsenin umurunda olmadı. Insanlık tarihinin kronolojisi değişti neredeyse...

Ben kisisel olarak Tarsus'ta maddi değeri olan bir sey bulunduğunu düşünüyorum. Onemli bir yöneticinin mezari olabilir. Roma doneminde onemli bir merkez hatta bolgesel bir baskent sonuçta. Kazildikca bir seyler çıkıyor...

Hristiyanlık tarihini değiştirecek kutsal bir metin ciksa bile Katolik Kilisesi daha oncekiler gibi Gnostik ilan eder, Ortodoks kilisesi zaten bir konularda daha radikal adi üzerinde ortodox olduğu icin yorum bile yapmaz. Yahudilikle alakali bir metin çıkacağını da düşünmüyorum. Sonucta bulunacak bir metin dinler tarihini degistiremez.

Uzayli konusu zaten safsata...

Geriye de pek bir sey kalmıyor dogrusu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 21:27 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Toplu mezar çıkmasın da, ceplerine kalsın ne buldularsa.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 21:52 
Süvariler

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2017, 22:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 02:57 
Site Başkanı

İlginç bir keşif tahminim sadece özel harekat değil Mit de bölgede sıkı çembere almış durumda orayı.

Güvenlik bakımından Külliyeden sonraki en fazla güvenlik önlemi olan alan diyebilirim.

Ne olabilir sorusuna gelince bana kalırsa tarihi bir keşif den ziyade bir şeyler gömülü gibi geliyor bana önemli bir şeyler ve bunun dünya gündemine bomba gibi düşeceği hissiyatı ağır basıyor.

Yanlız yanlışlıkla gören yaşarmı yaşamazmı Allah bilir korku o yüzden.

Aklıma sağır oda dizisi geldi ne olmuştu birden kaldırılmış ve sezon finali yapılmıştı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 04:50 
Üye

İlginç bir keşif tahminim sadece özel harekat değil Mit de bölgede sıkı çembere almış durumda orayı.

Güvenlik bakımından Külliyeden sonraki en fazla güvenlik önlemi olan alan diyebilirim.

Ne olabilir sorusuna gelince bana kalırsa tarihi bir keşif den ziyade bir şeyler gömülü gibi geliyor bana önemli bir şeyler ve bunun dünya gündemine bomba gibi düşeceği hissiyatı ağır basıyor.

Aklıma sağır oda dizisi geldi ne olmuştu birden kaldırılmış ve sezon finali yapılmıştı ?

Altın falan iyi hoş da, çıkan altını siyasiler hiç etmeseler bari , adamlar yandaşı para kazansın diye ihtiyaç olsun olmasın ihale, proje yapıp duruyorlar böyle bir durumu hayal bile edemiyorum kasamıza girmesini.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 12:49 
Üye

Tarsus çok eski bir şehir hristiyanlığın yayıldığı ve eski kalelerinden olan bir yer. Çıksa çıksa İncil le ilgili bir şey çıkacak. Beni asıl sorgulatan eğer gerçekten dünya tarihi ile ilgili çok ciddi birşey bulunursa büyüklerimizin nasıl hareket edeceği. Zira başımızdakiler Ayasofyayı cami yapmaya çalışan zihniyetteki insanlar. Bunu da bir koz olarak kullanmaya çalışırlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 15:19 
Üye

Alıntı:

Sağır Oda dizisini izlemiştim, siz şimdi hatırlatınca merak edip bir daha izledim.
Tarsus, Danyal peygamberin yaşadığı bölge. İsrailoğulları için önemli merkezlerden.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 21:33 
Süvariler

Danyal manyal peygamber meygamber incil mincil bunlar hepsi hikaye, aradıkları şey çil çil dir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 21:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Acaba yerin altında eski bir uzay aracımı buldular. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 21:51 
Süvariler

Olsa olsa zengin bir kodamanın mezarını ki hazineleri, karıları, atları ile gömülürler, veya bir tapınak bulmuşlardır, tapınakların her zaman gizli bölmeleri vardır ve oralarda gizlenen hazineler olabiliyor. Bu tapınak bir sel veya deprem felaketi ile yer altında kalmışsa hazineleri de günümüze kadar ulaşmış olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 21:59 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Kas 2017, 22:23 
Üye

Acaba yerin altında eski bir uzay aracımı buldular. :D
Resim :D :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2017, 12:12 
Üye

Kazı 3 kasımda sona ermiş, bir kırık sütun ve bir bronz sikke çıkmış sadece.
http://www.hurriyet.com.tr/resmi-yazism ... r-40637477
İnanalım mı? :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2017, 16:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Açıklama yoksa hırsızlık vardır.Resimde yok.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2017, 18:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ya aranılan bulundu ya da hiç bir şey bulunamadı, Baba kalırsa aranan şey bulundu bir şey çıkmasa idi oraya bir sürü şey konur sonra da bunları bulduk derlerdi.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 34 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: