TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Eyl 2017, 08:09

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: IDEF '17
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 23:08 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Uzun süredir uzaktım forumlara.

Bu sene İDEF te bir arkadaşımızla yüz yüze tanışma fırsatı buldum.

En az fuar kadar heycan veriydi..

http://www.youtube.com/watch?v=Om8RQoMyfDs

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 23:35 
Süvariler

Ben bu aleti görmedim fuarda ama video Fuarda çekilmiş bazı kısımları

UZAKTAN KUMANDALI MOTORİZE PALETLİ PERSONEL BALİSTİK KALKAN
Dışarıda T-155, mobil laboratuvar, ve Seyit Onbaşı'nın yanında idi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2017, 01:54 
Süvariler

Her yeni ürün için ''Mehter Marşı'' klasiğini, bu ürün üzerinde de müşahade etmiş olduk!

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2017, 02:21 
Akıncılar

Moloz yıgınlarının arasında ne ıse yarayacak nasıl ılerleyecek bu alet kı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2017, 09:36 
Süvariler

Evet, Aselsan minyatür bomba olarak geçiyordu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2017, 13:55 
Üye

Resim

Resim

Havadan geleneksel biçimde gözetleme sağlayan sistemler, küçük alanlarda (~150×150 m) gece ve gündüz çok detaylı gözetleme imkânı sağlamaktadır. Ancak bu sistemlerin kısıtlı boyutlu alanlarda hizmet vermesinden dolayı gözetlenecek bölgede genel bir durumsal farkındalık yaratılamamakta ve ancak hedefler diğer istihbarat yöntemleri ile tespit edilmeleri durumunda detaylı olarak izlenebilmektedir.

Geniş Alan Gözetleme sistemleri aynı anda bir şehir merkezi büyüklüğündeki alanda (~20km2) sürekli biçimde gözetleme imkânı sağlar. Bu sayede geniş alanda tam bir durumsal farkındalık sağlanabilmekte ve çok daha fazla istihbarat verisi toplanabilmektedir.

http://www.esensi.com.tr/tr/genis-alan-gozetleme/

Fotoğraflar defence.pk dan, ilgimi çekti benzer sistemler sınır güvenliğinde balon/zeplin de kullanılsa hem geniş bir alan gözlemlenir hemde tek sistemle bir çok farklı nokta aynı anda takip edilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 03:10 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

MTU resmen idef te, biraz kaba kaçacak ama en iyi bu açıklar "çıkarıp masaya vurmuş"

Almış motoru tozunu silmeden Altay ın kalbi diyerek fuarın ortasına bırakmış. İşte bazen bir şey demeden çok şey anlatmak için tek bir şey yapmak yetiyor. Bakalım bizimkiler bu resti nasıl karşılar, gönderilen mesajlara mavi tikler ne zaman düşer göreceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 03:21 
Üye

Alıntı:
MTU resmen idef te, biraz kaba kaçacak ama en iyi bu açıklar "çıkarıp masaya vurmuş"

Almış motoru tozunu silmeden Altay ın kalbi diyerek fuarın ortasına bırakmış. İşte bazen bir şey demeden çok şey anlatmak için tek bir şey yapmak yetiyor. Bakalım bizimkiler bu resti nasıl karşılar, gönderilen mesajlara mavi tikler ne zaman düşer göreceğiz.
Hakikaten hocam videosunu çektim hatta. Tozlu motor getirmiş adamlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 09:10 
Akıncılar

Bazen kendini jiletleyen Müslüm'cüleri görüyorum forumdaşlarda. Yahu, adam neyi kalkıp nereye vuruyor? Biz aldık taktık tankımıza onu. Biz "Bu işin en iyisi sesin, Allah var, ben de en iyi tankı yapacağım, benim bu tankıma da senin motorun yaraşır.." dedik ve alıp taktık. Tankımızı da ona göre tasarladık. O zaman da biliyorduk başkasından motor bakmayı.

O zaman "La bunlar neresiyle yapacak tankı?" diyeni vardı muhakkak mavi gözlünün. Leo-2 A7 PSO'yu getirdikleri olduydu fuara. Devran döndü, Altay çıktı. Bugün, 2017'de masaya biz Altay'ı vurduk. 2021'de de olmadı 2023'lerde de biz bir motor vururuz belki masaya.

Ya ne olur yanlış anlamayın ama, Türk'ün Türk'e muhabbeti gibi hiç anlaşılmasın, ama; Türkler garip insanlardır, garip şekillerde organize olurlar. Ama kafalarına koydukları şeyi de yaparlar. Bunu hiç olmayacak şekilde ve düşe kalka, döke saça yaparlar, yemeğini suratına çalan çocuk gibi iş yapar, ama yapar. Bunu yaparken elli tane adam sürmenajdan hastanelik olur, onikisi karısından çoluk çocuğundan ayrılır, sosyal güvenliğe ayırabileceğin vergiler çokça çar çur olur, ama yapılır.

Bir yol bulunur, olmadı yapılır...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 09:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu arada dikkatimi çekti. Nurol ve Bmc nin araçlarında sır olacak ne varda onu çekme buraya girme muhabbeti yaptılar. Otokardan ne fazla bir şey koydunuzda bu kadar yasssah kardeşim işine girdiniz. Biraz Otokarı örnek alın gerçi adamları pişman ettiler ama o da her önüne geleni fuara toplamaktan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 09:20 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Ortada yapamayız lafı yok zaten. Adamların resti var. Söz konusu mevzu 250 tankın ötesi.

Doğru adamlar gitti leo yu da vurdular masaya ama cevabını verdik. Ben asıl bu motor mevzusundaki cevabı bekliyorum. O yazıdan bu sonuç çıkmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 09:24 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kimse neden yazmadı ASELSAN'da sanal gerçeklik gözlükleri ile ortam farkındalığı sistemini denemedi mi? Gayet memnun edecek güzel ön bilgilere ulaşmadı mı? Hani asın bayrakları denilecek cinsten...
Hep top tüfek füze bakın, hiç alt sistem bakmayın emi?
Alıntı:
Ortada yapamayız lafı yok zaten. Adamların resti var. Söz konusu mevzu 250 tankın ötesi.
Doğru adamlar gitti leo yu da vurdular masaya ama cevabını verdik. Ben asıl bu motor mevzusundaki cevabı bekliyorum. O yazıdan bu sonuç çıkmaz.
Tümosan kendi yapacağı tank motoru için tank tasarlayıp getirecek yeni fuara beklentim o yönde :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 09:26 
Akıncılar

Muhtemelen MTU'nun kendisine de sorsak "Vurdunuz mu len?" diye, "Biz sakin ve sabırlı Avrupalılar'ız" der. :roll:

İntikam ve ihtiras çizgisinde olup olmadıklarını bilmiyoruz. Ben sanmam. Ama zaten Altay'ın proje modeli tamamen MTU'nun üzerine kuruluydu. Eğer Alman hükümeti bize lisans sorunu yapmazsa da biz Altay'a motorumuzu alır takar kullanırız.

Altay motoru konusundaki asıl baskı bize körfezden geliyor. Onlar Altay'a talip, ya da Alman'dan ya da Amerikalı'dan alamadıkları anda bu stepne olsun istiyorlar. Motor işi onların bir zor şartı.

Bak Suudi alamadı Leo-2'yi.

Bizim MTU ile çok derdimiz yoktu. Onların da bizle yok. Ancak hayatın doğal seyri, biz motor işine de yavaş yavaş soyunduk. Ama gerek veren kurum, gerekse de alan firma, bu iş olmayınca, gündemin sıcaklığı da buna müsait olunca, rüzgar oradan esince, bir "milli damar" geyiği attılar gidiyor.

Yani, yine gaza gelen bizim tarafın işlerinin sakin Alman'daki yansımasını gaza gelerek okuyoruz. "Sakin" de olunabiliyor. "Sabırlı" da olunabiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 09:27 
Akıncılar

Tümosan kendi yapacağı tank motoru için tank tasarlayıp getirecek yeni fuara beklentim o yönde :lol:
Üzerine de "Gönlünüze Talibim" yazacakmış. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 10:35 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Evet hala iddia ediyorum. Alıp masaya vurmuştur. Motor yapsanız bile bu motoru bu tanka nasıl sokacaksınız bu tankın kalbi bizde demiştir. Doğruda demiştir.

Soğuk kanlılıklarının sebebi tüccarlıklarından yoksa elin hansı da insan. Yeri geldi mi bu hareketlerle mesajını iletir.
Bizim gibi lafla değil ürünle konuşuyorlar. Patronlarımda Alman.

Evet o motoru yaparız yapmasına da Altay a uyar mı orası muamma. Kendiniz söylediniz MTU baz alınarak geliştiğini.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 11:16 
Uzaklaştırıldı

Bence bu adamların motor vs. kısmında bize zorluk çıkarmasının nedeni siyasi değil. Abd zamanında düşmanına silah sattı. Bu adamların özellikle Almanların derdi, bizim yaptığımız projelerle direk alt kaymak tabaka dediğimiz pastanın Alman-Fransız-İtalyanlara düşen kısmı tehdit etmemiz.

Örneğin abd'de bizi pek önemsemedi. Ama ne zaman atak ah-1z piyasasını tehdit etti o zaman bir motor konusunda sıkıntı çıkarma homurtuları başladı.

Yoksa bizim satışımızı pek önemseyeceklerini sanmam hatta bize motor verip yurtdışı satışlardan para kazanmak isterler.

Bazı arkadaşlar önceden demiş ki zaten mtu Türkiyeye motor vermeye hazır. Onların sorunu bizle değil zaten . Bizi kaybedilmiş bir kale olarak görüyorlar kendi 250 lik paketimiz için verirler.

Ama mesele ihraç etmeye gelince orada sorun çıkaracaklarını hepimiz biliyoruz.

Amaç biz kendi motorumuzu yapana kadar bize ihraçta motor konusunda sorun çıkarıp olabildiğince leopard satmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 13:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Evet. Farklı isimler ile sadece. KNT-76 MPT'nin DMR modeli, 717 de 5.56 tüfekleri.
717 7.62 olacak ben mi yanlış hatırlıyorum ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 15:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Siz yanlış hatırlıyorsunuz. Fuarda 717 ismi ile yer aldı.

Mam-15
MPT-76
KNT-76
MPT-717

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 15:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kaan 717 7.62x51 hocam az önce fotoğraflarda da gördüm. Farklı silahlardan mı bahsediyoruz ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 15:51 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Siz haklısınız. Şimdi katalog alan arkadaşlarıma sordurttum. MPT-55 5.56 olan.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 00:10 
Süvariler

Kablo,alüminyum vs gibi parçaları satan geliştiren firmalarda vardı fuarda tabi.Ama pek ilgi görmüyorlar haliyle. Peki bu firmalar orada satış falan yapabiliyor mu? Müşteri potansiyeli var mı? Yoksa sadece görünmek reklam yapmak için mi oradalar?
Hitap ettikleri kitle üretim ve bakım onarım yapanlar. Sadece tank top görmeye gelenleri pek cezbetmiyor haliyle. Bir kaçıyla güzel görüşmelerimiz oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 04:24 
Akıncılar

Alıntı:
Ben de bırkac gozlemımı yazayım fotolardan edındıgım bılgıler ıle.....Hava hava fuzelerı ıle ılgılı daha cok bılgı edınmemız gerekıyor. Hangı asamadalar bılemıyoruz ancak kısa menzıllı fuzede TVC oldugunu fotolardan gorebıldım cok ıyı bır ozellık.. SAGE nın coklu salanları ve gudumlendırılmıs KGK ve Mk82 lerı de cok ıyı urunler bu adamlara abanmak gerek....ancak orada ne gıbı bır ekıp ıdame ettırılıyor halen emın degılım...Hv Hv fuzelerının ısımlerı de aklımı karıstırdı...Goktug-SAhın mı Gokdogan Bozdogan mı tam anlayabılmıs degılım su ana dek...Tank Modernızasyonu olarak mutlka NG secılerek acılen baslanmalı M60T mod da guzel ve faydalı gozukuyor ancak fuze lazer gudumlu olmadıgında bu sıstem ne kadar ıse yaraycak emın degılım....Keske MILDS gıbı ısık spektrumlarını kapsayan bır MWS sıstemı gelıstırılebılse o zaman tup gudum sıstemlerıne karsı bır tedbır gelıstırılebılırdı.
Ben kısa ama öz bilgiler ile cevaplayayım;

GÖKTUĞ füzeleri şu an tasarım doğrulama ve test seviyesinde, Thrust vectoring test edilmiş ve doğrulanmış (ki bu bile başlı başına muhteşem bir eşik) roket motoru ve mid course güdüm kontrol konusunda hiçbir sıkıntıları yok, artık bu konular aşılmış halde. Final güdüm IIR başlık Tübitak Sage ürünü imiş, Aselsan değilmiş. Radar başlık ve güdüm kiti için Aselsan bekleniyor. Henüz teslimat yapılmamış. Çok yakında uçuşlu testlere başlıyorlar. Gerçektende İDEF2019'a nihai üretime hazır bir ürün ortaya koyacaklarına inançları tam, gayette kendilerinden eminler. Hepsi pırıl pırıl genç mühendisler. AIM 9X block 3'ün GÖKTUĞ IIR kabiliyetini hedeflemekte olduğunu söylediler. O derece en son nesil bir ürün geliştirdiklerinden eminler. Füzenin menzili gerçekten mevcut AIM9X'ten uzun.

NG düşünülmüyor. M60T'lere yapılan modernizasyon sadece bu gördüklerinle kalmayacak, el altından ihalesine çıkılan Aktif Koruma Sistemi tedariği ile kısa bir süreçte muhtemelen İsrail menşeili TROPHY takılacak hepsine.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 04:39 
Akıncılar

Alıntı:
BOZOK MAM-L tıpı bır bomba ancak Dıger ınce olan nedır bır arastırmak lazım...ORKA harıka bır gelısme....TBF lerımız de artık gudumlu hallerı ıle gercek tehdıt degerı arz eder hale geldıler...Radar teknolojımız olgunlastı ve artık elle tutulur urunler vermeye basladı ve bu cok cabuk gerceklestı....ATMACA ve AKYA nın durumunu bılemememız buyuk bır eksıklık fuar ıcın. Artık bu saatten sonra bu urunlerın elle tutulur sekılde kullanım konseptlerının gelıstırılmesı (Bu cok onemlı bır husus) ve suratle envantere alınması gerekıyor....Bazı kara araclarının envanterde yer alması ıcın sadece maddı olanak degıl bazı TMK degısıklıklerının ve kullanım konseptlerının de olustutulması gereklılıgını de goz onunde bulundurmamız gerek....ve artık bıraz yavaslayalım urunlerı endustrılestırelım. Sonra devam ederız. Yoksa uretıcıler de kullanıcılar da bu cesıtlılık ıcınde bogulacak dıye dusunuyorum.
BOZOK, MAM-L bildiğin OMTAS/UMTAS'ın roket motorsuz halleri. Diğer ince olan dediğin CİRİT'in roket motorsuz hali. :)

ATMACA ve AKYA doğrulama testlerindeler, seri üretime hazırlanılıyor. İ sınıfından itibaren ATMACA/HARPOON ikilisi konulacak fırkateynlerimize. ATMACA tüpü biraz daha geniş ebatlı olacak. ASELSAN'ın yeni hafif torpidosuda geliştirme aşamasında, gemi üstü ve uçaklardan atılmak üzere tasarlanmış halde.

RADAR konusunda gerçekten modern teknolojinin geldiği eşik aşılmış halde. Süratle her tür radar üretimi geliştirilmekte. HvKK yeni nesil mobil radar projesinde 600km menzil hedeflenmekte. :shock: Aselsan ÇAFRAD projesinde takvime uygun 4 sene sonra nihai ürün teslimi hedefliyorlar ve bunun değişik platformlar için ölçeklendirilebilir varyasyonlarınıda planlıyorlar. KALKAN radarı yeniliklerin yansıtılması ile hem performans hemde mekanik olarak iyileştirilmiş ve hafifleştirilmiş versiyonu ile üretimde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 04:44 
Akıncılar

Alıntı:
Seri üretimde iki adedi teslim edilmiş.
Şu an eldekileride değiştirecek şekilde seri üretime geçmiş halde. Detay kritik parça üretiminde millileştirme yapılıyor. IR soğutucu için milli çözüm geliştirilmiş halde. CATS özelliği mercek kullanmaması, o kabiliyet zaten mevcut.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 04:54 
Akıncılar

MPT-76/55 ve varyasyonları olayına girersek; Ben açıkçası MPT'yi çok sevemedim. Kaba ve ağır bir silah. Detay işçiliği kötü falan değil, gayet güzel ama diğer üreticilerimizin SARSILMAZ olsun, KALE KALIP olsun, TİSAŞ olsun vb. hepsininde AR-15 bazlı tüfekleride gayet güzel, hafif ve kullanışlı. Bence testleri geçerek, kriterleri sağlayan hepsindende tedarik edilmeli. MKEK bu işten çekilmeli artık veya ayrıcalığı olmamalı. Sanırım dediğimizde oluyor, sipariş aldıklarını söylediler ordu ve/veya polisten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 08:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ben kısa ama öz bilgiler ile cevaplayayım;

GÖKTUĞ füzeleri şu an tasarım doğrulama ve test seviyesinde, Thrust vectoring test edilmiş ve doğrulanmış (ki bu bile başlı başına muhteşem bir eşik) roket motoru ve mid course güdüm kontrol konusunda hiçbir sıkıntıları yok, artık bu konular aşılmış halde. Final güdüm IIR başlık Tübitak Sage ürünü imiş, Aselsan değilmiş. Radar başlık ve güdüm kiti için Aselsan bekleniyor. Henüz teslimat yapılmamış. Çok yakında uçuşlu testlere başlıyorlar. Gerçektende İDEF2019'a nihai üretime hazır bir ürün ortaya koyacaklarına inançları tam, gayette kendilerinden eminler. Hepsi pırıl pırıl genç mühendisler. AIM 9X block 3'ün GÖKTUĞ IIR kabiliyetini hedeflemekte olduğunu söylediler. O derece en son nesil bir ürün geliştirdiklerinden eminler. Füzenin menzili gerçekten mevcut AIM9X'ten uzun.

NG düşünülmüyor. M60T'lere yapılan modernizasyon sadece bu gördüklerinle kalmayacak, el altından ihalesine çıkılan Aktif Koruma Sistemi tedariği ile kısa bir süreçte muhtemelen İsrail menşeili TROPHY takılacak hepsine.
Leo 2A4 ler yerine neden inatla M60ları modernize ediyoruz anlamıyorum , Trophy takılacaksa NG modernizasyonu yapılarak Leolara takılmalıydı bence

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 08:46 
Site Başkanı

Leo 2A4 ler yerine neden inatla M60ları modernize ediyoruz anlamıyorum , Trophy takılacaksa NG modernizasyonu yapılarak Leolara takılmalıydı bence

Bizim ordunun klasik huyudur istemezuk modu.

Bakın görün Altay-AHT ninde sonu Leo 2 NG gibi olucak.Bizde geliştirilen sistemlere karşı bir anti sistem var istemiyoruz bir türlü M60 hepsinden daha üstün bir sistem büyük ihtimal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 08:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Patton larla Leo ları karşılaştırıp bu daha eyi diye pattonları gösteren adam dolu ordu da. Normaldir yani. Artık nasıl bir kara sevda ise.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 08:56 
Akıncılar

Patton larla Leo ları karşılaştırıp bu daha eyi diye pattonları gösteren adam dolu ordu da. Normaldir yani. Artık nasıl bir kara sevda ise.
Eğer M60T ile Leopard 2A4'ü karşılaştırdıysa FKH'dan dolayı epey hakkı var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 09:03 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Genel anlamda M48 ler dahil. FKH dan öncede vardı bu sevda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 10:14 
Akıncılar

Yenemedik "Alaman dangı eyidir.."i..

İyidir herhalde de, iyisini alırsan...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 12:24 
Akıncılar

Aslında şu eldeki diğer klasik çıplak M-60A3 ve bilumum zırhlı araçlar için Roketsan tarafından geliştirilen Reaktif zırh paketini, Leo2A4'lerimize de uygulamak lazım. Madem NG yapmıyorlar, bunu ilave etsinler bari...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 16:18 
Akıncılar

Yazarımız Hakan Kılıç, Göktuğ - Türkiye'nin yerli hava hava füzelerini anlattı
http://www.kokpit.aero/hakan-kilic-goktug-fuzeleri

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 17:02 
Üye

Forumumuzu tebrik ediyorum, verdiğiniz emekleriniz için varolun!
Doğrusu benim için tam bir görsel şölen oldu fuar paylaşımlarınız.
Keşke uzun metraj yerli basından da kaliteli ropörtajlar ve teknik bilgiler alabilseydik, buna da şükür ama.
10 yıla yakın bir süredir amatörce meraklandığım bir alan milli savunma sanayimiz ve henüz bebek aşamasındayken duyduğum, okuduğum projelerin yüzlerini görmek, büyüdüklerini, olgunlaştıklarını ve seri üretim arefesine ulaştıklarına şahit olmak doğrusu müthiş bir duygu benim için...
Teknik, ekonomik, sosyolojik ve stratejik değerlendirmelerinizi ise ilgiyle okuyor ve takip ediyorum tabi. Eleştirel yaklaşımlarınız umarım yarınlarımıza ışık tutar.
Şimdilik içimdeki tek endişem, devletimizin yeniden bir "Marshall" yardımları türevinden bir tür engelleme politikası içerisine sokularak anlamsızca yapılan tüm bu gelişmelerin, gösterilen tüm bu fedakarlıkların, tecrübelerin ve kazanımların önünün kesilmesi arkadaşlar...
Umarım böyle bir şeye müsaade edilmez...
Tekrardan emeği geçen her forum üyesinin emeklerine sağlık, kendi adıma çok teşekkür ederim...
Varolun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2017, 19:16 
Akıncılar

A3 ler için yapılan reaktif modernizsyonu bence yetersız olabılır. Tabıı ılk bakısla..Plakalar bıraz ınce ve afakı konumlandırılmıs gıbı....agırlık sorun yaratıyor olabılır....pekcok faktor bırbırını etkıler tank isinde, dengeyı cok bozmak ıstemıyor olabılırler bu konuda...T lere uygulanacak Lazer ikaz sıstemı ıle ılgılı cekıncelerımı daha once belırtmıstım bu konuda endısem devam edıyor...2A4 lerın de NG ye modernızasyonu ıcın ıse elımde olsa haywanlar gıbı bastırırdım. Cok elzem bır konu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 May 2017, 22:11 
Süvariler

Kartal savunma yok muydu fuarda? Kamikaze İHA yapan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 May 2017, 22:22 
Akıncılar

Alıntı:
XQ-06 Fi hiç dikkatimi çekmedi (Ben görmedim). Alpagu peşinde koştuk .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 May 2017, 22:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

2 Mayıs günü sosyal medyadan "IDEF fuarı katılımımız maalesef iptal olmuştur. Gelişme için özür dileriz." Diye bir mesaj yayınlamışlardı. Katılmadılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 16:01 
Üye

Kadıköy'de merkezi olan MAİ Grup, Minerva adıyla fuarda 3 farklı araç sergilemişti.Fuarda, Yerli ama Ortadoğu destekli olduklarını söylemişlerdi.
Fotoğraftaki aracın adı Panthera J3
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 17:30 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 18:12 
Üye

Ben de zırhlı araç yapıcam!

Sayın Mirliva şase olarak tak tak kullanabilirsiniz. :D Sonuçta memlekette üzerine zırh var diyen herkes milli araç üreticisi :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 23:36 
Üye

Best Grupdaha önc Raptor adlı aracıyla gündeme gelmişti.
İDEF 17 ile BÖRÜ ortaya çıktı.
Raptor dan ise ne bir iz nede haber var.
Börü; daha sade bir araç. 6.7 litrelik bir motora sahip.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 23:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Dolandırıcıya çorba yok. Fotodaki araç, İsrailli Plasan firmasının Sandcat aracının 2016 yılında makyajlayarak pazara sürdüğü halinin birebir aynısıdır:
viewtopic.php?p=282116#p282116

Türkçe isim verip bir de utanmadan üzerine Göktürkçesini yazmak şerefsizliktir.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 14:41 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Best Grupdaha önc Raptor adlı aracıyla gündeme gelmişti.
İDEF 17 ile BÖRÜ ortaya çıktı.
Raptor dan ise ne bir iz nede haber var.
Börü; daha sade bir araç. 6.7 litrelik bir motora sahip.
Resim
Best grup PYD için Amerikalıların siparişi üzerine araç üreten güzide firmamız dı değil mi? Biz yakın gelecekte o araçları delince onlar da "Combat Proven" mı olacak?.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 14:43 
Akıncılar

Streit olması gerek. Galiba Ürdün'deki fabrikaları yapmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 19:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dolandırıcıya çorba yok. Fotodaki araç, İsrailli Plasan firmasının Sandcat aracının 2016 yılında makyajlayarak pazara sürdüğü halinin birebir aynısıdır:
viewtopic.php?p=282116#p282116

Türkçe isim verip bir de utanmadan üzerine Göktürkçesini yazmak şerefsizliktir.
Köşede bir yerlerde duruyorlardı pek kimse ilgilenmiyordu araçlarıyla. Ben gidince kızın biri bıdı bıdı aracın özelliklerini anlatmaya başladı. Sonra ''İsrail firmasıyla ortaksınız sanırım'' dedim.Kız bi duraksadı sonra işte şöyle böyle diye geveledi. Sonra yetkili adamlardan biri de geldi o da anlattı. Beklemiyorlardı sanırım tepkimi :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 02:00 
Üye

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2017, 16:25 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: