TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Eyl 2017, 17:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: IDEF '17
MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 19:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Sedef, Anadolu'nun modelini kime yaptırmış Allah aşkına?
Resim

Merkava Mk.2 bu yahu. Navy Recognition'ın videosunda da dikkatimi çekmişti, gövde içi kesitini gösteren modeldeki tanklar da T-72 olmalı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 19:21 
Akıncılar

@Sanchez hocam bu sene maketlerde bir tane bile batı tankı yoktu. :D Merkava harici hepsi T serisi tanktı. Tam rezalet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 19:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sage standında hava hava füzelerinin yer testlerinin yapıldığı, hava testlerine haziran ayında başlanacağı söylendi. Ayrıca daha önce elime hiç ateşli silah almamıştım, çok ağırlarmış. :D Vestel standındaki abi silahlı Karayel konusunda yetkili mercilerle görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 19:24 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 19:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sedef, Anadolu'nun modelini kime yaptırmış Allah aşkına?
Resim

Merkava Mk.2 bu yahu. Navy Recognition'ın videosunda da dikkatimi çekmişti, gövde içi kesitini gösteren modeldeki tanklar da T-72 olmalı.
Bu Deniz Kuvvetleri'nin standında ki model, tankları hazır model olarak kullanmışlar herhalde ama seçimler pek hatalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 20:06 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Gittiğim en kötü idef'di. Her şeyim hazır olmasına rağmen, sadece giriş kartının basılıp bana verilmesi için 1 saatten fazla sırada bekledim. Fuar inanılmaz kalabalıktı. Hemen hemen hiçbir stantta düzgünce konuşamadım. Bir soru sorsam araya biri karışıp saçma sapan şeyler söyleyip konuları dağıttı. Oradaki çalışanlar da o kadar bıkmış ki, konuşmak dahi istemiyorlardı. Zaten saat 14:00'den sonra pek çok stant başıboş kaldı. OTOKAR, FNSS ve ASELSAN sabırla insanların sorularını cevaplayan kurumlar oldu. :D

Bizim savunma bakanlığında yine havacılar kayıp, karacılar isteksizdi, yer yıl ki gibi. Denizciler ile iyi muhabbet ettik. Jandarma da eski komutanlarımdan birini gördüm sevindim. :) Savunma bakanıyla karşılaştık. Temel Kotil TAI standında sıradan bir çalışan gibi durup millete baya birşey anlattı. Biraz bende dinledim. Fakat misafirleri gelince gitti. Sonra yine çıktı yine birilerine birşeyler anlattı. Çok ilginçti. :D

Kale Kalıp standı beni hayal kırıklığına uğrattı. Adamların tek yaptığı onu bunu şikayet etmek. Bu fuar da herkes birbirini şikayet etti çok saçmaydı. Bizim millet maşallah savunma sanayi uzmanı olmuş. ASELSAN'da Hisar'ı tanıtan ekibe akıl veren amcalar gördüm. :?

Finali de ASELSAN tarafında dışarıda durun modernize edilmiş M60T için fırça yiyen görevli ile günü kapattım. Yaşlı bir amca bunu neden İsrail'den aldınız diye görevliye fırça attı. :lol:
Bence bakılması gereken birinci konu bu değil. Benim görebildiğim muazzam bir çeşitlilik var ürünlerde. Bardağın dolu tarafına genelde bakılmıyor ülkede ama biraz da oradan bakmayı öğrenmek gerekir. Görebildiğim kadarıyla nükleer bomba hariç diğer bütün sistemlere el atılmış durumda. (: Bu hakikaten takdir edilesi bir gelişme. Bu konuda hızlı gidildiğini düşünüyorum. Öyle 3-5 ürünü yan yana dizip sergi açılmıyor bütün askeri kalemlerde birer ikişer ürünler var. Ve her geçen sene giderekte artıyor. Organizasyonda aksaklıklar olabilir ama içerik baya dolu gözüküyor. Zaten bir yerden de Türk işi olduğunu belli etmen lazım değil mi? (:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 21:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Adamlar İsrail zırhlı aracını getirip adını da Börü koymuş.Bir de Göktürk abcsi ile yazmışlar :) Anlamadık sanıp önce bi tanıttılar sonra ama bu İsrail'den alındı sanırım deyince baklayı çıkardılar :)))

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 21:27 
Üye

Bu gün akşama kadar fuarın altını üstüne getirdim. Bizim firmalarımızın standlarındaki yetkililer çok ilgilendiler sağolsunlar. Eurosam standındaki Fransızları boğacaktım az kalsın.
Denizciler çok kral adamlar. Onlarla sohbet etmek çok güzeldi. İçişleri bakanlığı standıda çok eğlenceliydi köpekler, JNG 90 la atış ve PN 90 mımıncıklamak falan. Gönül isterdi ki 2. günü trmilitary ile gezseydim. Dün gece karar verdim gitmeye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 21:33 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 22:05 
Üye

Tankçı sınıfından askeri personel gören oldu mu fuarda? Ben sabah 10'dan öğleden sonra 3'e kadar kaldım ama bir tane bile görmedim. Bu 15 Temmuz'dan sonra Tankçı sınıfını dağıtmışlar İstanbul'dan. Fuar'da tanıdık üniformalı bir abiye sordum. Tek tük bir iki tane gördüm dedi onlarda ya emir subayı yada emir astsubayı dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 22:13 
Genel Yetkili

Tankçı sınıfından askeri personel gören oldu mu fuarda? Ben sabah 10'dan öğleden sonra 3'e kadar kaldım ama bir tane bile görmedim. Bu 15 Temmuz'dan sonra Tankçı sınıfını dağıtmışlar İstanbul'dan. Fuar'da tanıdık üniformalı bir abiye sordum. Tek tük bir iki tane gördüm dedi onlarda ya emir subayı yada emir astsubayı dedi.
Ben çok gördüm ama sivil gelmişlerdi. Onlarda daha cok ankaradan gelenlerdi. Üniformalı gelenler de iki gün içerisinde bikac kişiydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 22:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Tam hatırlamıyorum ama bir binbaşı veya yarbay gördüm ben.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 22:50 
Üye

Bence en önemli ürünlerden biri bu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 22:54 
Üye

Alıntı:
Ben çok gördüm ama sivil gelmişlerdi. Onlarda daha cok ankaradan gelenlerdi. Üniformalı gelenler de iki gün içerisinde bikac kişiydi.
Doğrudur sayın @TankCommander. Benim peder bey de eski tankçıdır. İstanbul'dan tanıdıklarının çoğu başka yerlere gönderilmiş öyle demişti. Altay tankının etrafında diğer sınıflardan çok kişi vardı. Karacılarda yardımcı sınıflar çoktu. Özellikle de havacılar çok ilgiliydi.

Bu fotolarda benden gelsin.
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 23:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Atak hakkinda bilgi alirken zirhin 30 mm ,docka ya dayanip dayanmayacagini sorduk , helikopterde govde zirhi bulunmadigi , pilot kabini ve motorun kritik parcalarinin icten korumaya alindigini, helikopterin bu sebeple hizli ve cevik hareket kabiliyetine sahip oldugunu paylasti gorevli arkadas.

Ayrica camlarda kursun gecirmez vs degilmis ,pilotun korumasi kabine girdikten sonra sol ve sagindaki rayli zirh plakalarini kapattiginda gerceklesiyormus.

En son stannisbaratheon tarafından 12 May 2017, 01:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 23:04 
Akıncılar

Atak hakkinda bilgi alirken zirhin 30 mm docka ya dayanip dayanmayacagini sorduk , helikopterde govde zirhi bulunmadigi , pilot kabini ve motorun kritik parcalarinin icten korumaya alindigini, helikopterin bu sebeple hizli ve cevik hareket kabiliyetine sahip oldugunu paylasti gorevli arkadas.

Ayrica camlarda kursun gecirmez vs degilmis ,pilotun korumasi kabine girdikten sonra sol ve sagindaki rayli zirh plakalarini kapattiginda gerceklesiyormus.
Bunu defalarca yazmıştık zaten forum(lar)da.
Apache de böyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 23:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bunu defalarca yazmıştık zaten forum(lar)da.
Apache de böyle.
Ben kacirmis olabilirim kusura bakmayin , bu arada bilgi veren gorevli apachede tum govde zirhli oldugu icin helikopter cok hantal bu sebeple afganistanda amerikalilarin helikopter kayiplari oldu dedi
Eger dediginiz gibiyse (ki oyledir kanimca) bilgi veren arkadas hanlis biliyordu demek ki

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 23:53 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Albüm: https://drive.google.com/drive/folders/ ... 2VWNzF1Mms

En son İstiklalFM tarafından 12 May 2017, 19:53 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2017, 23:54 
Akıncılar

Alıntı:
Bu arada MKE Yavuz sisteminin motoru 440 bg lik MAN motoru imiş. Fuarda konuştuğum Yol-Bak yetkilisi söyledi ayrıca ön tarafta da iki adet hidrolik pistonlu ayak var.
Ayrıca otomatik doldurma sistemi çalışması gündemde imiş. Çok yakında görebiliriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 00:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

30mm doçka diye bir silah yeryüzünde mevcut değildir. Dünyadaki bütün DSHK lar b.a. doçka/dorçka/doşka/desehaşka 12.7mm dir.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 00:18 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Emek verip bunca çekimi çekip yükleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sayenizde çok şeyi gördük. Elleriniz dert görmesin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 00:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kalekalıp ve MKEK üretimi MPT-76/55'i inceleyen, karşılaştıran oldu mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 00:59 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bugün MKE standında Kaan 717-carbine ve KNT-76 gördüm. Bunlar önceden duyurulmuş muydu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 09:58 
Üye

Paylasim yapan butun uyelere tesekkurler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 12:24 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bugün MKE standında Kaan 717-carbine ve KNT-76 gördüm. Bunlar önceden duyurulmuş muydu?
Evet. Farklı isimler ile sadece. KNT-76 MPT'nin DMR modeli, 717 de 5.56 tüfekleri.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 16:42 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu fuarların amacı tam olarak nedir ? Elimizdeki teknik yeteneklerimizi neden dünyanın gözü önüne sunuyoruz ? Gizlilik kurallarına tamamen riayet edilerek mi düzenleniyor bu fuarlar ? Hep aklımda bir soru idi yunan videosunu da görünce sormak istedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 16:46 
Akıncılar

Ben de bırkac gozlemımı yazayım fotolardan edındıgım bılgıler ıle.....Hava hava fuzelerı ıle ılgılı daha cok bılgı edınmemız gerekıyor. Hangı asamadalar bılemıyoruz ancak kısa menzıllı fuzede TVC oldugunu fotolardan gorebıldım cok ıyı bır ozellık.. SAGE nın coklu salanları ve gudumlendırılmıs KGK ve Mk82 lerı de cok ıyı urunler bu adamlara abanmak gerek....ancak orada ne gıbı bır ekıp ıdame ettırılıyor halen emın degılım...Hv Hv fuzelerının ısımlerı de aklımı karıstırdı...Goktug-SAhın mı Gokdogan Bozdogan mı tam anlayabılmıs degılım su ana dek...Tank Modernızasyonu olarak mutlka NG secılerek acılen baslanmalı M60T mod da guzel ve faydalı gozukuyor ancak fuze lazer gudumlu olmadıgında bu sıstem ne kadar ıse yaraycak emın degılım....Keske MILDS gıbı ısık spektrumlarını kapsayan bır MWS sıstemı gelıstırılebılse o zaman tup gudum sıstemlerıne karsı bır tedbır gelıstırılebılırdı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 17:05 
Akıncılar

BOZOK MAM-L tıpı bır bomba ancak Dıger ınce olan nedır bır arastırmak lazım...ORKA harıka bır gelısme....TBF lerımız de artık gudumlu hallerı ıle gercek tehdıt degerı arz eder hale geldıler...Radar teknolojımız olgunlastı ve artık elle tutulur urunler vermeye basladı ve bu cok cabuk gerceklestı....ATMACA ve AKYA nın durumunu bılemememız buyuk bır eksıklık fuar ıcın. Artık bu saatten sonra bu urunlerın elle tutulur sekılde kullanım konseptlerının gelıstırılmesı (Bu cok onemlı bır husus) ve suratle envantere alınması gerekıyor....Bazı kara araclarının envanterde yer alması ıcın sadece maddı olanak degıl bazı TMK degısıklıklerının ve kullanım konseptlerının de olustutulması gereklılıgını de goz onunde bulundurmamız gerek....ve artık bıraz yavaslayalım urunlerı endustrılestırelım. Sonra devam ederız. Yoksa uretıcıler de kullanıcılar da bu cesıtlılık ıcınde bogulacak dıye dusunuyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 17:32 
Üye

Ben gitmedim ama en atılfan ürün "havadan atılan havan" mermisi galiba. İşid terör örgütünün drone lardan bıraktığı mantıkla kendine piyasa üreten bir ürün olacak.
Fuarda biraz hayal kırıklığına uğratan ürün ise bu kamikaze drone 3 lüsü. Dönerkanatlı olan platform bana biraz zorlama gibi geldi, ayrıca ben harpy ayarında bişey de çıkarırlar diye düşünüyodum, yoksa bunlar humwee bile delmez, sivil araçlarda bile etkisi kısıtlı. Tabi test videolarında gerçek ürünler kullandıklarını varsayarsak.
Bir de şöyle güzel bi yunan sitesi yok mu google translate den çevirip çevirip kahkaha atalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 17:45 
Üye

Aselsan'a cats konusunda soru soran oldu mu?cats bitmiş mi,kullanımda mı yoksa daha bitirilememiş mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 18:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Aselsan'a cats konusunda soru soran oldu mu?cats bitmiş mi,kullanımda mı yoksa daha bitirilememiş mi?
Seri üretimde iki adedi teslim edilmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 18:10 
Üye

Seri üretimde iki adedi teslim edilmiş.
Saolun..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 18:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kablo,alüminyum vs gibi parçaları satan geliştiren firmalarda vardı fuarda tabi.Ama pek ilgi görmüyorlar haliyle. Peki bu firmalar orada satış falan yapabiliyor mu? Müşteri potansiyeli var mı? Yoksa sadece görünmek reklam yapmak için mi oradalar?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 18:50 
Genel Yetkili

O firmalar da aselsan, roketsan gibi firmaların iş ortakları, alt yuklenicileri,taşeronları ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 18:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

:lol:
Alıntı:
Değerli arkadaşlar,
Bu fuarların amacı tam olarak nedir ? Elimizdeki teknik yeteneklerimizi neden dünyanın gözü önüne sunuyoruz ? Gizlilik kurallarına tamamen riayet edilerek mi düzenleniyor bu fuarlar ? Hep aklımda bir soru idi yunan videosunu da görünce sormak istedim.
Hocam bahsettiğiniz hangi yunan videosu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 20:01 
Üye

Fuarda biraz hayal kırıklığına uğratan ürün ise bu kamikaze drone 3 lüsü. Dönerkanatlı olan platform bana biraz zorlama gibi geldi, ayrıca ben harpy ayarında bişey de çıkarırlar diye düşünüyodum, yoksa bunlar humwee bile delmez, sivil araçlarda bile etkisi kısıtlı

Harpy ile aynı amacı gütmüyorlar, sıklet ve görev tanımı farklı.
Alıntı:
Hava hava fuzelerı ıle ılgılı daha cok bılgı edınmemız gerekıyor. Hangı asamadalar bılemıyoruz ancak kısa menzıllı fuzede TVC oldugunu fotolardan gorebıldım cok ıyı bır ozellık.
Israrla füzesinin 2019 da seri üretim aşamasında olacağını ve proje bütçesinin emsallere oranla çok düşük seviyeler de olduğunu ifade ediyorlar. Tvc olduğunu ifade ettiler.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 21:00 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
:lol:

Hocam bahsettiğiniz hangi yunan videosu?
Bora konusundaki şu video sanırım:

https://www.youtube.com/watch?v=dHAHtONA87w

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 21:01 
Üye

Fuar da en merak ettiğim konuların başında gelen bu sistemi konuştuk.

Kısa özet içten yanmalı motorların en büyük sorunu olan düşük verimliliği bu sistem sayesinde bir nevi iyileştirilme projesi, yanma sonucunda oluşan atık CO2 750 derece sıcaklığa getirerek kritik bir seviyeye çıkarılıp tekrar kullanılması prensibiyle çalışıyor. Ancak netleştiremediğimiz konu sistemin büyüklüğü ve denizaltı içindeki hacmi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 21:05 
Süvariler

Fuarda biraz hayal kırıklığına uğratan ürün ise bu kamikaze drone 3 lüsü. Dönerkanatlı olan platform bana biraz zorlama gibi geldi, ayrıca ben harpy ayarında bişey de çıkarırlar diye düşünüyodum, yoksa bunlar humwee bile delmez, sivil araçlarda bile etkisi kısıtlı.
Kamikaze Dronler ''Anti Personel'' hocam.
Videonun birinde izlemiştim ama hangisiydi şimdi?
500 gram patlayıcı taşıyor diyordu. 500 gram patlayıcı son derece öldürücü değil midir?
500 gram denilince insanın gözüne azmış gibi geliyor da; aslında yarım kilo:)

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 21:25 
Üye

Alıntı:
Kamikaze Dronler ''Anti Personel'' hocam.
Videonun birinde izlemiştim ama hangisiydi şimdi?
500 gram patlayıcı taşıyor diyordu. 500 gram patlayıcı son derece öldürücü değil midir?
500 gram denilince insanın gözüne azmış gibi geliyor da; aslında yarım kilo:)
Evet hocam farkındayım, ama test videosu da ortada. Bu ürün kesinlikle anti personel ama harbi öyle, üstüne sac çekilmiş hiluxu bile durduramaz gibi.
İşin diğer tarafı, kamikaze iha üzerine çalışan farklı bir şirket vardı, ya o şirket bunlarla birleşti, ya da o olay farklı birşey. Ben böyle bir çalışma olduğu için bunu biraz abes gördüm, birleştiyse bişey diyemem.
Ayrıca direkt omtaş üzerine, bunu havalandıracak, harpy benzeri yapacak, terminal safhada da omtaş motoruyla dalacak bir ürün düşünülebilir bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 22:05 
Akıncılar

İdef 2017 beklentilerimi karşıladı. Yanlız kesinlikle bir günde gezilemez tam anlamıyla
Aklımda kalanlar
Kadıköyden 90 dk süren metrobüs yolculuğu zaman zaman hayrettin moduna girmem :)
Çinlilerin bize balistik koruma zırh satmak istemeleri,
Yine polonyalıydı sanırım portatif kara radarında sızmaları gösteren hedef ekranının eski tv lerden hatırladığımız karıncalı bir ekranda noktaların yoğunlundan hedefi algıladığını ballandıra ballandıra anlatması. Bizimde beğenmedik edasıya ordan uzaklaşmamız.
Çekmiydi polonyalıymıydı hatırlayamadım foto çekimi için 2 avro para istemesi :D (takıldı)
Leonardo daki yaşlı italyan teyzenin maketlerin kurcalanmasından duyduğu sıkıntı yüzünden bize fırça atması. Biz ordan geçiyorduk elimizi bile sürmedik yeminle :)
Teras kafede yemek yemek için elimizde boş masa aramamız,
Atak helikopterin arkasında bulunan ANKA yı göremeden çıkmam :(
Fnss in araç içlerinin resimlerini çekmemize izin vermemesi. :(
OTOKAR ın araçlarında ise dokunmanın kurcalamanın serbest olması . (Hatta tur istesek bile verebileceklerini düşünmedim değil :D )
Aselsan Korhan 'a aşık olmam her eve lazım arka stoplar led .Tasarım harikası,
Korkut 'un arka kapağındaki asma kilit (Saolsun görevli mühendis kapağ açıp içini incelememize izin verdi.)
Bakan yada müsteşarların korumalarının yolu açmak için önüne geleni itelemesi.

Güzeldi yaşandı bitti :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 23:55 
Süvariler

Idef13'de araçlarının neredeyse yanlarına bile yaklaştırmayan otokar şimdi leventt'in dediği gibi neredeyse tur istesek verecekti güzel bir gelişme. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2017, 23:59 
Site Başkanı

İdef 2017 beklentilerimi karşıladı. Yanlız kesinlikle bir günde gezilemez tam anlamıyla
Aklımda kalanlar
Kadıköyden 90 dk süren metrobüs yolculuğu zaman zaman hayrettin moduna girmem :)
Yine polonyalıydı sanırım portatif kara radarında sızmaları gösteren hedef ekranının eski tv lerden hatırladığımız karıncalı bir ekranda noktaların yoğunlundan hedefi algıladığını ballandıra ballandıra anlatması. Bizimde beğenmedik edasıya ordan uzaklaşmamız.
Çekmiydi polonyalıymıydı hatırlayamadım foto çekimi için 2 avro para istemesi :D (takıldı)
Leonardo daki yaşlı italyan teyzenin maketlerin kurcalanmasından duyduğu sıkıntı yüzünden bize fırça atması. Biz ordan geçiyorduk elimizi bile sürmedik yeminle :)
OTOKAR ın araçlarında ise dokunmanın kurcalamanın serbest olması . (Hatta tur istesek bile verebileceklerini düşünmedim değil :D )
Korkut 'un arka kapağındaki asma kilit (Saolsun görevli mühendis kapağ açıp içini incelememize izin verdi.)

Hocam seninle bir fuar daha yapalım bence :)

Gittiğimiz her yerde bize ürün satmaya çalıştılar onuda eklemek lazım.Hani SSM olsak kesin elde bim torbaları ile alırdık her şeyden.

Bu arada Sayın Orko ya HDD için adres vereceğim unutmadan onuda aradan çıkaralım :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017, 00:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aklımda kalanlar

Hocam bir de "ASMA KİLİT" vardı, orayı atlamışsınız. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017, 00:15 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017, 00:43 
Süvariler

Alıntı:
Bu arada Sayın Orko ya HDD için adres vereceğim unutmadan onuda aradan çıkaralım :)
Yani iddiayı siz mi kazandınız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017, 00:45 
Akıncılar

Alıntı:
Hocam seninle bir fuar daha yapalım bence :)

Gittiğimiz her yerde bize ürün satmaya çalıştılar onuda eklemek lazım.Hani SSM olsak kesin elde bim torbaları ile alırdık her şeyden.

Kesinlikle bu sefer takım elbise ile gidelim ama . :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017, 03:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yok atlamamış sondan 3.cümlede var.
Aa çok pardon, 13 saattir otobüste olunca böyle şeyler olabiliyor kusura bakmayın. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2017, 23:41 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 09:37 
Uzaklaştırıldı

02:59- 03:17 Tfx...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2017, 23:08 
Süvariler

Bu sene İDEF te bir arkadaşımızla yüz yüze tanışma fırsatı buldum.

En az fuar kadar heycan veriydi..

http://www.youtube.com/watch?v=Om8RQoMyfDs

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 547 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: