TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Kas 2017, 07:00

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 572 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 18 9 10 11 12 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 16:17 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Dağ filminin 2. si çekiliyor.
İlk fragman Facebook'tan yayınlandığı için linkini atıyorum.
Ben bu filmden çok umutluyum, ilk filme benzemeyeceği kesin. https://www.facebook.com/dagfilmi/video ... 839225676/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2016, 21:05 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Under sandet adlı 2015 yapımı bir film var. Alman ve Danimarka yapımı 2. Dünya Savaşından sonra Danimarka da ki Alman mayınlarını temizlemek için 2000 Alman savaş esirini konu alıyor. Çoğu çocuk olan bu askerler dramı kısaca.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2016, 21:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Under sandet adlı 2015 yapımı bir film var. Alman ve Danimarka yapımı 2. Dünya Savaşından sonra Danimarka da ki Alman mayınlarını temizlemek için 2000 Alman savaş esirini konu alıyor. Çoğu çocuk olan bu askerler dramı kısaca.

Dün akşam izledim. Tek kelimeyle harikaydı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2016, 21:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dağ filminin 2. si çekiliyor.
İlk fragman Facebook'tan yayınlandığı için linkini atıyorum.
Ben bu filmden çok umutluyum, ilk filme benzemeyeceği kesin. https://www.facebook.com/dagfilmi/video ... 839225676/
Bizim forum dışındakilerin kesinlikle hayran olarak izleyeceği bir film olacak. Biz envanter seçimi konusunda biraz tutucuyuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Nis 2016, 23:44 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Bizim forum dışındakilerin kesinlikle hayran olarak izleyeceği bir film olacak. Biz envanter seçimi konusunda biraz tutucuyuz.
Doğrudur hocam ben pek anlamıyorum ekipmandan. En azından çatışma sahnelerinde manevra fişeği falan kullanırlar. Kurtlar vadisindeki gibi tüfeğin ucuna bilgisayarla yanıp sönen ışık yapmazlar. Ben onada razıyım.
Alıntı:
Alıntı:
Daha önce paylaşıldı mı bilemiyorum ama bu filme bir göz atmakta fayda var.
er ist wieder da (2015)

Hitler 1945'ten 2014 Almanya'sına giderse ne olur. Konu ilginç. Film son derece düşündürücü kara mizahlarla sürüyor.
Şimdi izledim. Komik olmasına komik ama gerçekten çok çarpıcı olmuş. Kitabını da alıp başucu kitabı yapmak lazım. Önümüzdeki yıllarda bu film ve kitaba çok atıf göreceğiz.
Filmi dün gece izledim. Alman sineması gerçekten efsane filmler yapmaya başlamış. Bu filme hayran kaldım. Yüksek zeka ürünü çok güzel ironiler iğlemeler var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 20:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kingsman... Bir film ancak bu kadar uç ve bu kadar iyi olabilirdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 May 2016, 23:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

The Man From: U.N.C.L.E. da bitti. Gerçekten iyiydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 17:43 
Akıncılar

Teori üstadın tavsiyesi üzerine "Under sandet" filmini izledim. Tek kelime ile muhteşem. Yapmacık Amerikan savaş filmlerinden sonra çok iyi geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016, 16:34 
Uzaklaştırıldı

Çok eskiden izlediğim bir filmi arıyorum, hatırlayan var mı ?

Vietnam savaşı sırasında B-52 uçağında görevli üst düzey bir subayın hikayesi..
Uçak füze ile vuruluyor ve paraşüt ile atlıyor..
Vietkont bölgesinde hayatta kalma mücadelesi ve cessna tipi bir istihbarat uçağı pilotu ile kurtulma mücadelesi...

Bir türlü bulamadım bu filmi... İzleyen ya da filmin adını bilen var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016, 16:43 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

http://www.imdb.com/title/tt0094712/

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016, 23:16 
Akıncılar

BAT-2-1. Gerçek hikayedir.

Uçak B-52 değil. Elektronik harp uçağıdır. Bir EB-66. Fırkatma koltukları olan bir tayyare. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016, 23:20 
Uzaklaştırıldı

Teşekkür ederim...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 01:47 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

13 Hours The Secret Soldiers of Benghazi adlı 2016 yapımı filmi izledim. Konusu 11 Eylül 2012'de Libya'da meydana gelmiş bir isyanda saldırıya uğrayan savaş ve terör ihraç eden Abd' li sevgi pıtırcıklarını anlattığını iddia eden hayal mahsulü film.

Filmi neresinden tutsanız elinizde kalıyor aslında. Tek gerçek olan silahlar ve arka fondaki atmosfer. Yerel kuvvetlerin işin başından sonuna kadar desteği olmasa 30-40 ABD'li sevgi pıtırcığının leşini konuşurlardı bugün. Filme göre zannedersin ki son derece organize bir düşmana karşı tek başlarına mücadele etmişler. Yerel kuvvetlerde korkak. Türkler, kötü pis el kaideci (Filmi başından sonuna kadar Türk bayrağını bilmeyen ortalama altı amerikan sığırlarına şanlı bayrağımız terörist simgesi olarak kazıtılmış).

Filmi bu trump denilen milyarder soytarı çekip başkanlık yarışına yetiştirmeye çalışmış gibi bir izlenim edindim. Sanki filmin bir yerlerinde Hillary'nin Sgk'yı yönetirken batırdığını falan iddia edecek zannettim.

Sonuç olarak bol patlamalı taramalı 15 dk'sı için izleyecekseniz hiç izlemeyin derim. Geri kalanı safsata çünkü.

Bu oğlanların hayal dünyasında yaşadıkları bu çatışmanın aslını gerçekten yıllarca yaşamış askerlerimiz derme çatma karakol ve mevzilerde yıllarca yaşadı. Bunların filmde yaptığı vicdan muhasebesini yapmaya bile fırsat bulamadan o on beş dakikalık çatışmayı saatlerce yaşayan gerçek kahramanların filmini bile çekemeyen Türk sinemasının geçmişini güzelce bir andıktan sonra konumuza dönelim.

Evet film gerçek olayların tamamen çarpıtılarak bambaşka bir şekilde kurgulandığı bir yapım. Gerçek olay sanıpta aldanmayın. Eğer filmde iddia ettikleri gibi organize bir saldırı ve yerel kuvvetler tamamen pasif ve korkak olsaydı bugün oradan bir tane bile Abd'li sevgi pıtırcığı kalmazdı. Hepsinin kellesi itinayla kesilmiş makatlarının üstünde sıraya dizilmişti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 02:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

13 Hours The Secret Soldiers of Benghazi adlı 2016 yapımı filmi izledim. Konusu 11 Eylül 2012'de Libya'da meydana gelmiş bir isyanda saldırıya uğrayan savaş ve terör ihraç eden Abd' li sevgi pıtırcıklarını anlattığını iddia eden hayal mahsulü film.

Filmi neresinden tutsanız elinizde kalıyor aslında. Tek gerçek olan silahlar ve arka fondaki atmosfer. Yerel kuvvetlerin işin başından sonuna kadar desteği olmasa 30-40 ABD'li sevgi pıtırcığının leşini konuşurlardı bugün. Filme göre zannedersin ki son derece organize bir düşmana karşı tek başlarına mücadele etmişler. Yerel kuvvetlerde korkak. Türkler, kötü pis el kaideci (Filmi başından sonuna kadar Türk bayrağını bilmeyen ortalama altı amerikan sığırlarına şanlı bayrağımız terörist simgesi olarak kazıtılmış).

Filmi bu trump denilen milyarder soytarı çekip başkanlık yarışına yetiştirmeye çalışmış gibi bir izlenim edindim. Sanki filmin bir yerlerinde Hillary'nin Sgk'yı yönetirken batırdığını falan iddia edecek zannettim.

Sonuç olarak bol patlamalı taramalı 15 dk'sı için izleyecekseniz hiç izlemeyin derim. Geri kalanı safsata çünkü.

Bu oğlanların hayal dünyasında yaşadıkları bu çatışmanın aslını gerçekten yıllarca yaşamış askerlerimiz derme çatma karakol ve mevzilerde yıllarca yaşadı. Bunların filmde yaptığı vicdan muhasebesini yapmaya bile fırsat bulamadan o on beş dakikalık çatışmayı saatlerce yaşayan gerçek kahramanların filmini bile çekemeyen Türk sinemasının geçmişini güzelce bir andıktan sonra konumuza dönelim.

Evet film gerçek olayların tamamen çarpıtılarak bambaşka bir şekilde kurgulandığı bir yapım. Gerçek olay sanıpta aldanmayın. Eğer filmde iddia ettikleri gibi organize bir saldırı ve yerel kuvvetler tamamen pasif ve korkak olsaydı bugün oradan bir tane bile Abd'li sevgi pıtırcığı kalmazdı. Hepsinin kellesi itinayla kesilmiş makatlarının üstünde sıraya dizilmişti.

Bir Michael Bay klasiği hocam ne bekliyorsunuz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2016, 10:03 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 15:59 
Süvariler

https://www.facebook.com/dagfilmi/video ... 103102116/

Dağ2,M1A1 var,işidin kontrolünde...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 16:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İlk filmi bitirememiştim, izlenecek gibi değildi. Nefes gibi sinematografisi aşmış bir filmin yanında B sınıfı bir aksiyon filmine benziyordu.

Bu fragman çok güzel görünüyor. Bütçe epey artmış belli ki, ordu da desteğini esirgememiş. Sinemada izlemek lazım.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2016, 17:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sanchez hocam Tsk envanterindeki her aracın kullanımı için ücret ödeniyor. En yakın örneği Tsk personelinin de katıldığı Türkiye çoklu tutuşma rekorunda uçakların personel iaşe ve uçağın uçuş saat masrafları faturalandırılmıştı. Bağış olarak alınıyor diye anımsıyorum ama her halükarda bedeli temin ediliyor.

Bütçe ne kadar çoksa film o kadar iyi oluyor orası doğru. Bizimkiler ucuza kaçmak taraftarı olduğundan sonraki filmler için daha büyük bütçeli film çekecek hasılat toparlayamıyorlar ve hep ilk deneysel haliyle kalıyordu bu gibi filmler, bu sefer kesenin ağzı açılmış görüldüğü kadarıyla

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2016, 19:51 
Üye

Savaş ortamının insanı içine soktuğu psikolojik ruh yapısı da göz önüne alınır umarım Uk Fury benzeri. Sürekli "evet efendimlerin mevet mefendimlerin" havada uçuştuğu sevgi saygı saçan askerlerin olduğu sahneler görmek çok sıkıcı absürt oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2016, 03:28 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

İHA saldırıları ve modern savaşı konu alan bir film. "Kafasına Hellfire göndereceğiniz bir teröristin yakınında bir kız çocuğu ekmek satıyor. Ne Yaparsınız?" Aslında modern savaşın içinde bir vagon açmazı(trolley dilemma). 80 insanı öldürebilecek bir intihar bombacısını öldürmek için küçük bir kız çocuğunu öldürür müydünüz? Cevaplaması çok zor bir soru ve aslında bir cevabı da yok.

Kadro adeta yıldızlar geçici. Helen Mirren, Alan Rickman(Sanıyorum sahneye çıktığı son filmi), Aaron Paul, 12 Years a Slave'deki zenci kadın ve Captain Phillips'in korsanı. En küçük roller dahi çok güzel doldurulmuştu, oyunculuklar ve müzik epey güzeldi.

1 saat 40 dakikalık bir gerilim. Biraz düşündürür, öneririm.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2016, 03:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Siz olsanız 80 kişiyi öldürecek bombacıyı öldürmek için o küçük kız çocuğu öldürür müydünüz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2016, 03:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hadi biraz kafa patlatalım.

Siz olsanız 80 kişiyi öldürecek bombacıyı öldürmek için o küçük kız çocuğu öldürür müydünüz?
Aslolan "Greater Good(çoğunluğun iyiliği)" diye düşünürüz değil mi? Öğretilen budur sonuçta. Herkes farklı cevaplar verebilir. O bir kişi masum bir kız çocuğu değil de orta yaşlı bir erkek olsaydı büyük ihtimalle bir şey yapmazdım diyenlerin sayısı azalacaktır.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Haz 2016, 11:58 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Fırsat hedefi ise saniye düşünmezdim, ama sürekli gözetlenen bir hedef ise uygun anı bekler, bir araca bindiğinde indirirdim.

Bu tür şeylerde duygusallığa yer yok. Duygusal düşünmek isteyen mesleğini değiştirmek zorunda olur. Siz hiç gördünüz mü polyanna gibi hareket edip kırlarda ovalarda barış, kardeşlik şarkısı söyleyen asker? Askerin mesleği yeri geldi mi öldürmektir.

Objektif olmak gerekirse ben düşünmeden öldürürdüm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2016, 02:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Haz 2016, 04:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dağ 2'den çok sey beklemeyin. Reklam. Ö.K.K. askerleri reklam mankeni gibi donatıldı.

Evvelden ise ekipmanın gerçeği yansıtmadığını ifade etmiştim. Bordolar'a MPT verildi. Neden? MKE'nin reklamı. Hoş, tasarımı kendisine ait olmayan bir tüfeği kendi itibarı için hangi yüzle reklam yaptırdı, orası ayrı konu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 03:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dağ 2 ile ilgili Ahmet Pınar'dan biraz bilgi aldım.

MPT kullanılmasının sebebi; TSK, tüfeklerin reklamının yapılması şartıyla destek vermiş. Yoksa M4 kullanılacakmış. Tabancalar Zoraki 917 imiş. Gerçek tabanca için MKE manevra fişeği üretmeyince, Glock modeline en yakın kurusıkı alınmış. Manevra fişeği bulunsaymış Sig Sauer kullanılacakmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 17:59 
Genel Yetkili

What did you do in the war, daddy?

1966 yapımı bu film, özellikle muazzam dublajı ile 10 üzerinden 11 aldı benden

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 22:25 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

https://en.wikipedia.org/wiki/Siege_of_Jadotville

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016, 12:35 
Üye

Güzel gibi. Türkiye'de ne zaman vizyona girecek acaba bilen var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016, 12:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Netflix filmi bu. Vizyona girmeyecek, sadece internette yayınlanacak.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eki 2016, 13:01 
Süvariler

Alıntı:

Doğrudur hocam ben pek anlamıyorum ekipmandan. En azından çatışma sahnelerinde manevra fişeği falan kullanırlar. Kurtlar vadisindeki gibi tüfeğin ucuna bilgisayarla yanıp sönen ışık yapmazlar. Ben onada razıyım.

Fena Gozukmuyor MPT 76 var Bora 12 var Abrams var

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eki 2016, 23:47 
Üye

Anthropoid (2016)
Anthropoid Operasyonu, Reinhard Heydrich’e düzenlenen suikast anlatılmış..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2016, 01:05 
Akıncılar

Alıntı:
Güzeldi. Gerçek bir hikayeden uyarlanmış Lakin o kadar insan gücüyle bu kadar zor işler başarabildiklerine insanın inanası gelmiyor.Ama gelmişler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2016, 01:14 
Üye

Ağır Su Savaşı isimli 6 bölümlük bir mini dizi. İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombası yapmaya çalışan Almanlar ve onları engellemeye çalışan İngiliz ve Norveçlilerin mücadelesini anlatıyor. Konusu ve karakterli gerçek kişilerden oluşan dizide savaştan öte gerilim ve dram ön plana çıkıyor. Bununla birlikte dizide kullanılan dekor çok iyi hazırlanmış, ortam çok iyi yansıtılmış. İzlerken 40'ların Avrupa'sında yaşıyor gibi oluyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 16:10 
Üye

Battle for Sevastopol izlediğim efsane filmlerdendir.Gerçek bir hikayeden alınmış.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eki 2016, 00:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kampen Om Tungtvannet (2015)
Ağır Su Savaşı isimli 6 bölümlük bir mini dizi. İkinci Dünya Savaşı sırasında atom bombası yapmaya çalışan Almanlar ve onları engellemeye çalışan İngiliz ve Norveçlilerin mücadelesini anlatıyor. Konusu ve karakterli gerçek kişilerden oluşan dizide savaştan öte gerilim ve dram ön plana çıkıyor. Bununla birlikte dizide kullanılan dekor çok iyi hazırlanmış, ortam çok iyi yansıtılmış. İzlerken 40'ların Avrupa'sında yaşıyor gibi oluyorsunuz.

Hocam harika ötesi bir dizi. Paylaştığınız için teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2016, 10:37 
Uzaklaştırıldı

''Full Metal Jacket'' Ne kadar militarist bir insan olsam da bu filmin güzelliği karşısında sesim çıkamıyor....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Kas 2016, 22:18 
Üye

Dağ 2 filmine gittim. Beklentim çok yüksekti, filme ilgi yüksekti, sinema salonunda neredeyse boş koltuk kalmamıştı. Film güzeldi ama yinede aradığımı bulamadım. Ben teçhizatların, çatışma sahnelerinin hollywood kalitesinde olmasını bekliyordum.
Doçkalar ateş ederken boş kovanlar gözükmüyordu ve namlunun ucuna yanıp sönen ışıklı efekt yaptıkları çok belliydi. Onun haricinde diğer silahlarda manevra dileği kullanılmış bunu yaptıkları iyi olmuş.
Bordo berelilerimiz elinde HK 416 yerine mpt yi görünce garipsedim.
Yine yerli bir firmanın pompalı tüfeği ve jng 90 kullanılmış.
Birde da-eş teröristlerinin elinde steyr aug vardı :D
Abrams tankının maket olduğu çok belli oluyordu.
Bunlara rağmen yinede oyunculuklar iyiydi. Senaryoda fena sayılmaz.Türkiye standartlarına göre şimdiye kadar yapılan savaş filmlerinden çok daha iyiydi. Bazı yerlerinde gözlerim doldu, duygulandım :ugeek: Bazı bölümlerinde kılıcı çektim gaza geldim.
Tavsiye ederim. Nefes'e ve kurtlar vadisi filmlerine göre çok iyiydi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Kas 2016, 18:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Patton (1970 yapım) gerçi Patton'ı anlatan başka film vardı bilmiyorum. Ne varsa eskilerde var diyorum. Şu Dunkirk çıksın bakalım belki aklımı çeler.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2016, 13:21 
Süvariler

Dag II Seyr eden varmi Bize Gelemedi Malesef (((

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2016, 13:29 
Süvariler

Belgeselide Var , Norveçli Sabotajcıların Hikayesi , Sivil Tekneyi Batırıp Onlarca Masum İnsanın Ölmesine Sebeb Oldular , Savaş Sonrası Ortaya Çıktıki O Suyu Almanya'ya Götürseler Dahi Asla Silah Yapacak Potansiyelleri Yoktu , Saddam'ın Gizli Silahları Gibi Asparagaz Haber Ve Olan Yine Sivillere Oldu , En Acısıda Hiç Birşeyi Düşünmeyen Yargılamayan Norveç Halkı Bu Adamları Hala Kahraman Görüyor Ne Acıdır .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2016, 18:59 
Üye

Alıntı:
Belgeselide Var , Norveçli Sabotajcıların Hikayesi , Sivil Tekneyi Batırıp Onlarca Masum İnsanın Ölmesine Sebeb Oldular , Savaş Sonrası Ortaya Çıktıki O Suyu Almanya'ya Götürseler Dahi Asla Silah Yapacak Potansiyelleri Yoktu , Saddam'ın Gizli Silahları Gibi Asparagaz Haber Ve Olan Yine Sivillere Oldu , En Acısıda Hiç Birşeyi Düşünmeyen Yargılamayan Norveç Halkı Bu Adamları Hala Kahraman Görüyor Ne Acıdır .
Bir kaç sayfa önce Eye In The Sky filmi için de aynı tartışma olmuştu. 100 kişinin hayatını kurtarmak için bir masumu öldürür müsünüz diye? Gerçi burada 15-20 civarı sivil ölmüştü yanılmıyorsam. Ondan önce tesisin Amerikalılar tarafından bombalanması da var. Burada da siviller ölmüştü. Projenin başında Werner Heisenberg olunca epey bir ilerleme kaydettiklerini düşünmüşlerdir. Koca bir şehrin nüfusunun yok olmasındansa 20-30 kişiyi feda etmişler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Kas 2016, 19:25 
Süvariler

Gayet güzel bir yapım olmuş tez zamanda gelir sizin inşallah sizin oralara da.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Kas 2016, 09:39 
Süvariler

Alıntı:
Gayet güzel bir yapım olmuş tez zamanda gelir sizin inşallah sizin oralara da.
Inş Allah !!! Tesekkur ederim Merakdan catlıyorum !!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2016, 17:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu aralar pek fazla müsait olamadığım için forumdan uzak kaldım aynı şekilde Dağ II filmine ancak dün gidebildim. Ülkemizde son yıllarda destekçi sayısı büyük ölçüde artan bir fikir hareketinin beyaz perdeye yansıması olmakla birlikte çokta güzel bir film olmuş. Oyuncuların aldıkları eğitim ve teknik destek ve en önemlisi hepsinin hissederek oynamış oldukları çok belli. Verilen mesajlar çok anlamlı. Bu filmdeki bir astsubayın tek bir el mermi atışı bile Fetih 1453'teki Fatih'in tüm film boyunca oynadığı tüm sahnelerden daha karizmatik. "Film böyle yapılır işte" diyorsunuz.

Önemli olan sevmekti. Sevmek eleştirmemize engel olmayacaksa bir kaçta ufak eleştirim olacak cahilane. Mermi istihkakının kullanımı bazı sahnelerde daha profesyonel olabilirdi. Ama her haliyle güzel sonuçta Film denilen şeyde muhakkak bazı yerlerde "Film işte" demek zorunda kalıyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ara 2016, 01:20 
Üye

christopher nolan tarafından yönetilen ve yazılan ve yapımcılığını da christopher nolan ile eşi emma thomas'ın yaptığı 2017'de gösterime girecek olan aksiyon gerilim tarih filmi. film, ikinci dünya savaşı sırasında kuzey fransa'daki dunkirk şehrinin tahliyesini anlatmaktadır. film, warner bros. pictures tarafından geleneksel olarak ve imax sinemalarında 21 temmuz 2017'de gösterime girecektir.

https://eksisozluk.com/entry/64654181

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 09:54 
Süvariler

Bu aralar pek fazla müsait olamadığım için forumdan uzak kaldım aynı şekilde Dağ II filmine ancak dün gidebildim. Ülkemizde son yıllarda destekçi sayısı büyük ölçüde artan bir fikir hareketinin beyaz perdeye yansıması olmakla birlikte çokta güzel bir film olmuş. Oyuncuların aldıkları eğitim ve teknik destek ve en önemlisi hepsinin hissederek oynamış oldukları çok belli. Verilen mesajlar çok anlamlı. Bu filmdeki bir astsubayın tek bir el mermi atışı bile Fetih 1453'teki Fatih'in tüm film boyunca oynadığı tüm sahnelerden daha karizmatik. "Film böyle yapılır işte" diyorsunuz.

Önemli olan sevmekti. Sevmek eleştirmemize engel olmayacaksa bir kaçta ufak eleştirim olacak cahilane. Mermi istihkakının kullanımı bazı sahnelerde daha profesyonel olabilirdi. Ama her haliyle güzel sonuçta Film denilen şeyde muhakkak bazı yerlerde "Film işte" demek zorunda kalıyoruz.
Yuzde Yuz Katiliyorum Bende Yeni Seyr Ettim Hatta 3 gun sonra yeniden gidib seyr ettim OZelikle Turklerin Ayrisdirilmasina dikkat cekmesi 1950 lere kadar vİrak Turku 50 den sonra Turkman Oldular Turk her yerde Turkdur . Turkmanlar dikkat cekmesi Ozelikle Konusmalar Turkmanlar Azerbaycan Turku Kokenli Konusmalarimiz ayni cok duygulandim Sarkilar yerinde oyunculukda oyle Ozelikle Veysel komutana bayildim Osman Pasa ya dokunmasi (Orda Gece goruslu vermedi diyor ama Osman Basa Pahali oldu icin almadilarini yaziyor kitabinda)Kulaksiz muthis oynuyor Hele Abramsi demiyorum 6 aya hazirlamislar nerdeyse Abrams Arifin sahneleride guzel

Gelelim Nacizane Elestri babinda
Mermilerin biteceyini bildikleri halde keles sarjorlerini toplayib yalniz bir keles almalri mantiksiz almayacaksan neden o kadar sarjoru tasiyorsun ki UTS 15 (Bunuda cok beyendim ) goturen Kulakci neden 4 tane keles sarjoru tasir sonda yakin doyuslerde yakin mesafede cok İSİD ci gebertiyorlar ama kimse kele almiyor ve mermileri bitiyor Birde kucuk bi hata gibi parasutle atlamada cesna kalkiyorlar ama atladikdan Sonra A400 gosteriliyor )

Sizce senari olarak benzdiyi icinmi sonda Bu Bir ABD filimi diyil sonda sizi o 200 kisiden Bombardiman ucaklari kurtarmayacak Malum filime baglanti yapiyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 04:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Der Untergang'ın(Türkçe'ye Çöküş olarak geçmişti.) yönetmeninin geçen yıl çıkan Elser(Hitler'e Suikast) isimli filmini izledim.

1939'da Hitler'e suikast düzenleyip başarısız olan George Elser'in hayat hikayesini anlatıyor. Ta 1939'da, ülkesinin başına gelecekleri tahmin ederek eyleme geçen güzel bir insanın kafasına giriyorsunuz.

Özellikle "Kasabamıza sinema geldi, yaşasın Führer'imiz!" sahnelerini çok başarılı buldum. Küçük, dağ başındaki bir kasabayı lokasyon edinerek bütün Almanya'nın değişimini, yavaşça insanlıktan zorbalığa geçişini ne güzel de anlatıyor.

Bir savaş sahnesi yok, flashback'ler ve diyalog ağırlıklı, yavaş bir film. Lakin tatmin ediyor. Öneririm.

http://www.imdb.com/title/tt1708135/

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2017, 18:46 
Üye

Resim
Dünyanın Uzak Ucu 2003 yılında çekilmiş Peter Weir'in yönettiği Russell Crowe'un Jack Aubrey rolünde, Paul Bettany'nin de Stephen Maturin rolünde oynadığı bir film.
Napolyon savaşları döneminde Ekvator açıklarında bir İngiliz savaş gemisine bir Fransız fırkateynini avlama görevi veriliyor. Film bu iki geminin kedi fare oyununu anlatıyor. Mürettebatın piskolojik durumu, o zamanki kraliyet donanmasını gelenekleri de filme yansıtılmış.
Tavsiye ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 21:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ama klişe olacak. :lol: Hani John Wick gibi, Taken gibi "emekli olan eski bir tetikçiyi/ajanı veya başka bir karanlık adamın tekrar harekete geçmesini anlatan" bir film olması lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 21:45 
Süvariler

Alıntı:
Film önerisi bekliyorum dostlar. :)

Ama klişe olacak. :lol: Hani John Wick gibi, Taken gibi "emekli olan eski bir tetikçiyi/ajanı veya başka bir karanlık adamın tekrar harekete geçmesini anlatan" bir film olması lazım.
Jack Reacher.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 572 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 18 9 10 11 12 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: