TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Nis 2017, 08:31

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 15:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Resim

Son günlerde her bilinçli ve yasalara saygılı bir silah sever olarak, yapılan kanuni düzenlemelerden bende yeterince hoşnut olmadığımı belirtmek istedim. Bir bürokratın yaptığı "ruhsatlı silah alımını kolaylaştıracağız" açıklamadan sonra herkes ümitlenmişti ama ben tam tersi işlerin daha da "zorlaştırılacağını" düşünenlerdendim ve maalesef yanılmadım gibi. Yıllarını bu işe vermiş üstatlarımız başta olmak üzere güvenlik güçlerimizin verileri bu yasaklamalar ile terör saldırılarının, cinayetlerin, intiharların azalmayacağı çok açıkken, kolay yol olan "düzenleyemiyorsan, yasakla" mantığı ile işin kolayına kaçan bürokratlara ve siyasilere selam ediyorum.

Bizler ülkemize ve milletimize bağlı bireyler olarak bu sevgimizi yasalar çerçevesinde icra etmek istedikçe, yöneticiler olarak kum ocaklarından bozma bir poligonu bile halka açık hale getirmek istemiyorsunuz, tabanca hapis ruhsatına neredeyse 2 asgari ücret kadar bir fiyat biçiyorsunuz ve bu tür yasaklar "kolaylaştırmıyor, zorlaştırıyorsunuz". Yivsiz şarjörlüler ile hedef atıcılığına, airsoft kullanıcılarına ve hatta havalı tüfek ile açık alanda yapılacak olan hedef atıcılığına ve son olarak internet üzerinden alınarak kargo ile gelecek havalı tüfeklere bile yasaklar getiriyorsunuz.

Sözü çok uzatmak istemiyorum, güvenlik kuvvetlerine olan saygımdan kendi adıma gerekli görülen neyse yapacağım. Her ne kadar tasvip etmesem de bir video paylaşacağım. Bundan 10 yıl kadar önce bu halk bu kadar ayrışmamış, yetkililer kendini ve halkı bu kadar güvensiz bir ortam içerisinde hissetmemiş olacak ki silah taşımak bir yana resmi geçit töreninde protokol önünde sivil halk havaya ateş ede ede gidebiliyordu.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: