TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Şub 2017, 00:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: FIRAT KALKANI OPERASYONU
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 13:54 
Süvariler

Belki tepki alacağım ama yazayım.

İyi ki arapça bilip kuranı anlayamıyoruz, anlasak kim bili bu ülkede neler olur. Türklerin şansı arapça bilmemeleri ve anlamamalardır. Türkler dini din adamlarından öğrenir bu şanstır bu ülke için.
Dün akşam amcamlar geldi. Saldırı öncesi. Amaç sohbet muhabbet. Adamlar zorla tvden mekkenin fethi programı açtırdı. Mekkenin fethi bugün değil 11 Ocak dedim, olsun Noel mi kutlayalım dedi. Noel de geçti amca o aralığın 25'indeydi dedim. Sustu. Kalkarken de hadi erken yatalım da şu havai fişek seslerini duymayalım dedi. Niye dedim, "o sesleri" duymak iyi değil ondan dedi. Açıkçası buna bir şey söyleyemedim. Sinirle karışık şaşırmışcasına allah allah dedim.
Hasılı, çok haklısınız. İnsan biraz radikalleşince ve de üstüne cahil olunca kendisinin en uç, en tehlikeli görüşüne kadar gidebiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 13:55 
Üye

Artık bir Türk Milleti'nden bahsetmek mümkün değil arkadaşlar.Zaten içki içiyorlarmış ,dans ediyorlarmış , yılbaşı kutlamak zaten çok büyük günahmış oh olsun diyen insan sayısı azımsanamayacak kadar çok ve ben bu insanlarla aynı milletten olmayı kaldıramıyorum.Ne abd ne rusya ne uzaylılar bizi bu kadar birbirimizden uzaklaştıramazdı ama o da ne birileri bunu başardı.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 13:56 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yapikmasi gereken belli arkadaslar ama yapacak yurekli adam yok..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:07 
Üye

Ne oldu yayin yasagi gelmedi mi? Sehit olmadi mi olenler? Bizler ve onlar daha acik nasil konabilirdi ortaya?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:13 
Üye

Türkiye'de "noel" kutlayacak insan sayısı bir kaç on bini zor bulur. Onlar da yolunmuş tavuğa dönen Rum nüfus ve bir miktar Levanten ve kalan kaldı ise "ex-pat"lar olur.
Bu tatava noel değiş yeniyıl kutlamaları üzerinden dönüyor. Noel'i kutlamaya çalışan Türk'e "Lan olm manyak mısın? Dayınla niye evlenmek istiyorsun?" denir.

Yılbaşı kutlaması dinimizde yoktur diye sokakta bildiri dağıtana da, "Var olması gerekmiyor" denir. "Ama içip dağıtıyorsunuz" diyene, "Benim için sen mi yanacaksın cehennemde, sana ne?" denir geçilir. Özgür Amerika'nın sokaklarında günahkarlar söylevi okuyan "preacher"lar hep bulunur.

Bunlar hafife alınacak, ergen ortalama Türk halkı idraki ile yorumlanacak şeyler olmayı çoktan geçtiler. Bunlar ciddi ve sofistike saldırılar. İnsanı hedef alıp ahmaklıklarımızı aygıt ediniyorlar.
Ne yazik ki Amerika'daki o "preacher" lar ile bizdekiler arasinda cok temel farklar var. En basitinden o preacher silaha sarilmiyor ya da birisi kendi adina silaha sarilirsa bunu onaylamiyor. Onlarin verdigi rahatsizlik AVM'de park yeri bulamamakla ayni seviyede.

Acikcasi "Noel ve Yilbasi ayri seylerdir" soylemi ile Dincilerin saldirganligini kendimizden uzak tutmamiz cok da mumkun degil. Adamlar bir seyleri yanlis anladiklarindan sergilemiyorlar bu vahseti. Onlarin istedigi bir bahane bulup insanlarin icki icmesini, eglenmesini, kadin erkek ayni mekanda bulunmasini engellemek.

"Noel ve Yilbasi ayri seylerdir" diyerek laf anlatmaya calismak, bana Avrupa'da kadinlara toplu tecavuz eden ortadogulu ve afrikalilar icin egitim kampanyasi duzenleyip "tecavuz iyi bir sey degildir" demeye benziyor. Ha onlar da kotu oldugunu bilmediklerinden tecavuz ediyorlardi zaten, simdi dogrusunu ogrenince yapmazlar bir daha Merkel Hn...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:29 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bence eylem isidden ama alttaki tweeti incelerseniz asil tehlikenin icimizde oldugunu gormemek icin kor olmak gerek , once bu insanlarin halki kin ve dusmanliga sevk etmek ve boluculuk yapmaktan tutuklandigini gormeli toplum , devlet en ust duzeyden bu adamlari lanetlemeli ve soylemini laiklik bizim kurtulusmuzdur olarak degistirmeli ( yanlis anlasilmasin lafim carsiya degil onun resimde paylastigi kullanici mesajlarina )

https://twitter.com/forumkartal/status/ ... 9606060032

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:32 
Süvariler

Dikkat çeken bir başka olay ise; terörün bir Rusya' yı, bir Türkiye' yi vurmasıdır.
Ne kadar da açık mesaj veriyorlar.
Bundan sonra ki terör olayının Rusya' nın başına geleceğini düşünüyorum.
Önümüzde ki hafta ise Rusya' yı vuran törer olaylarından bahsedeceğiz.
Çok açık...

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

İyi ki arapça bilip kuranı anlayamıyoruz, anlasak kim bili bu ülkede neler olur. Türklerin şansı arapça bilmemeleri ve anlamamalardır. Türkler dini din adamlarından öğrenir bu şanstır bu ülke için.
Aynısını daha önceden bende yazmıştım, katılıyorum. Ülkemizdeki tarikatları, cemaatleri bir yana ayırırsak insanların Hatipoğlu, Karataş gibi kişilerden din öğrenmesi ciddi anlamda şansımızdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:36 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bence eylem isidden ama alttaki tweeti incelerseniz asil tehlikenin icimizde oldugunu gormemek icin kor olmak gerek , once bu insanlarin halki kin ve dusmanliga sevk etmek ve boluculuk yapmaktan tutuklandigini gormeli toplum , devlet en ust duzeyden bu adamlari lanetlemeli ve soylemini laiklik bizim kurtulusmuzdur olarak degistirmeli ( yanlis anlasilmasin lafim carsiya degil onun resimde paylastigi kullanici mesajlarina )

Bunlar düşüncelerini açıkça yazabilenler sadece. Ülkemizde milyonlarca bu tipten insan var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:43 
Yeni Üye

Bunları dediğim için çok özür dilerim. Ama madem ki bu insanlar sırf onlar gibi yaşamıyoruz diye ölmemizi, patlamamızı istiyorsa, ve devlet bu insanlar tarafından yönetiliyorsa, o zaman artık kendi savunmamızı kurma vakti gelmiştir diye düşünüyorum.
Bir İzmirli olarak, İzmirde niye patlamıyor diye üzülenleri veya patlamasını temenni edenleri hiç unutmayacağım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 14:51 
Üye

Belki de duzgun insanlarin da cok cocuk yapip onlari "kindar" olarak yetistirme zamani gelmistir.

Hani ne demislerdi , "bitaraf olan bertaraf" olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:00 
Üye

Hain saldırıda bir başka ayrıntı olabilir mi?O esnada orada olan önemli biri yada birileri infaz edilmişse içerdeki işbirlikçiler ortamı karıştırıp,dışardan içeri giren hedef olan kişi yada kişileri imha ettiyse.Saldırgan içerdeyken nasıl kayıp edilir nasıl kaçar?Yada o güvenlik kamerası görüntüleri neden sosyal medyaya servis edeilir servis eden kim yada kimler?Saldırı olacağı biliniyorken 21 yaşında gencecik tek bir polis ne akla hizmet öyle bir yere görevlendirilir?yok mu memlekette tecrübeli güvenlik görevlileri.insanın aklına deli sorular geliyor.Rabbim dirliğimizi düzenimizi TÜRK'ü korusun

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:12 
Süvariler

Ortadoğu batağına saplanma, Ortadoğu'lulaşma söylemlerinin boş olmadığını umarım artık anlarlar.

İnsana, insanlığa düşman, başından beri kan ve ölümlerle var olmuş bir yolun takipçileri cinayetlerine devam ediyor. Türk'ler yüzyıllardır araplar ve araplaşmışların saldırısı altında.

Biz tüm bu pisliğin kaynağını sorgulamadığımız sürece sadece havanda su dövüyoruz.

Ayrıca noel değil yılbaşı kutluyoruz diyenler, sizlerden iğreniyorum. İsterseniz noel'de kutlarsınız, isterseniz elektrik süpürgesine taparsınız, istemezseniz hiçbirşeye tapmazsınız. İte, köpeğe, çomara hesap mı veriyorsunuz?

Tanrı Türk'ü korusun!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aziz Sancar, İlber Ortaylı gibi insanlar İstanbul'da Bağcılar,Güngören,GOP veya bu ayarda herhangi bir belediyenin kültür etkinliği olarak oraya gelsin konuşma yapsın. Ertesi gün Cübbeli orada konuşmaya gelsin. Eğer Cübbeli daha fazla izleyici toplamazsa ne olayım! Bu tip adamlar IŞİD Terör Örgütü'e katılımı azaltıyor diyorlar da. Yahu adamın zihniyeti zaten bataklığa saplanmış. Sopayla uçak düşüren dervişlerden falan bahsediyor arakdaşlar...Yahu bu adam knaat önderi gibi her toplumsal olayda ekranlarda, sürekli taraftar topluyor. Üniversite öğrencileri bile müridi. Tanığım insanlar çok. Maraş dondurmacısı,Mustafa Armağan, Fatih Tezcan ve Cübbeli bu ülkenin aydınlık geleceğine en büyük engel dört maşa. Bu gibi adamların itibar gördüğü bir ülkenin bunu boktan çıkmaz. Terör de olur toplumsal çatışmada. Bu terör olaylarına sevinenler potansiyel teröristler, sadece çıkmaya cesaretleri ve istekleri yok. İçten içe seviniyorlar işte.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:24 
Akıncılar

Alıntı:
Türkiye'de "noel" kutlayacak insan sayısı bir kaç on bini zor bulur. Onlar da yolunmuş tavuğa dönen Rum nüfus ve bir miktar Levanten ve kalan kaldı ise "ex-pat"lar olur.
Bu tatava noel değiş yeniyıl kutlamaları üzerinden dönüyor. Noel'i kutlamaya çalışan Türk'e "Lan olm manyak mısın? Dayınla niye evlenmek istiyorsun?" denir.

Yılbaşı kutlaması dinimizde yoktur diye sokakta bildiri dağıtana da, "Var olması gerekmiyor" denir. "Ama içip dağıtıyorsunuz" diyene, "Benim için sen mi yanacaksın cehennemde, sana ne?" denir geçilir. Özgür Amerika'nın sokaklarında günahkarlar söylevi okuyan "preacher"lar hep bulunur.

Bunlar hafife alınacak, ergen ortalama Türk halkı idraki ile yorumlanacak şeyler olmayı çoktan geçtiler. Bunlar ciddi ve sofistike saldırılar. İnsanı hedef alıp ahmaklıklarımızı aygıt ediniyorlar.
Ne yazik ki Amerika'daki o "preacher" lar ile bizdekiler arasinda cok temel farklar var. En basitinden o preacher silaha sarilmiyor ya da birisi kendi adina silaha sarilirsa bunu onaylamiyor. Onlarin verdigi rahatsizlik AVM'de park yeri bulamamakla ayni seviyede.

Acikcasi "Noel ve Yilbasi ayri seylerdir" soylemi ile Dincilerin saldirganligini kendimizden uzak tutmamiz cok da mumkun degil. Adamlar bir seyleri yanlis anladiklarindan sergilemiyorlar bu vahseti. Onlarin istedigi bir bahane bulup insanlarin icki icmesini, eglenmesini, kadin erkek ayni mekanda bulunmasini engellemek.

"Noel ve Yilbasi ayri seylerdir" diyerek laf anlatmaya calismak, bana Avrupa'da kadinlara toplu tecavuz eden ortadogulu ve afrikalilar icin egitim kampanyasi duzenleyip "tecavuz iyi bir sey degildir" demeye benziyor. Ha onlar da kotu oldugunu bilmediklerinden tecavuz ediyorlardi zaten, simdi dogrusunu ogrenince yapmazlar bir daha Merkel Hn...
Aslında, bunlar boş laflar Hocam. Samimiyet ile konuşacak olursak. Ama tabi bunları konuşup vıdı vıdı etmenin bir siyasi tarafı falan var. Bazı şeyleri söylemeden bazı kapıları açamadığını sanıyor insan, falan filan. Yani bu boş lafların yarattığı bir prim var falan filan. Bunları yadsıyacak değiliz.

Ama kısaca; Öyle hutbe ile, gerzek gazeteler ile falan silaha sarılınmaz. Türkiye'de böyle sanılmak isteniyor olabilir. Ama öyle değil.

Yıllarca konuşulan "Kürt hareketi" denen mevzuyu da, sapkın bölücü terör örgüt ideolojisi çatısı eylemci ve güncel yapısına kavuşturdu. Onyıllarca pişirilmesine rağmen yine de genel geçer silahlı yapı için endoktrinasyon makinesi bir "örgüt" gerekti. Buna da bir paçamızı kaptırdık kurtulamıyoruz. Salak salak gençler kendini ölüme atıyor bunun yüzü suyu hürmetine.

IŞİD Terör Örgütü ya da benzeri organizasyonlar da Ortadoğu coğrafyasına bunu yaptılar. Amerika 2003'te Irak'a girerken aslında olmayan bir Irak Kaidesinden bugünün IŞİD Terör Örgütü'ini yarattılar. Onbinleri endoktrine edebildi IŞİD Terör Örgütü bu çatı yapı ve sapkın da olsa ideolojisi ile.

Şimdi IŞİD Terör Örgütü burada bunu yapmaya çalışıyor. Dolayısı ile günlük dangalak söylemlerle insanların silaha sarıldığını, bunu yapabildiğini iddia etmek boş laf olur. Ama Türkiye zaten boş laflar ülkesi, boş laflar iktidarı, boş laflar muhalefetidir, böyle yaşanır gider.

Ancak, günlük itiş kakışlar ile, işte IŞİD Terör Örgütü gibi gerçekten kötü örgütlerin içini dolduracağı endoktrinasyonun ideolojik temellerini yaratmış olursun. O ideoloji bugünün "onlar silaha sarılmıyor, bizimki sarılıyor" boşboğazlığını, genel geçer cahilliği sakız gibi çiğner, karşına bambaşka bir "şey" çıkarır.

Ben de görüyorum ki; Zamanında Kürt derdi olayını silahlı bir ideolojiye çeviren ağızlar şimdi de İslami bir ideolojiyi yarattırmak için ateşe her odunu taşıyor. Gündelik müslümanlar, islamcı kesim de mal gibi bakıyor, adet olduğu üzere cahil cahil konuşuyor.
İyani arkadaş; Kumaş aynı, ama o kumaştan aynı terzi ocu bir bucu dokuyor. Hoş, pazenden de takım elbise olmaz ya. Bizde oluyormuş gibi yapıyoruz. Çünkü şark böyle bir şey.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:26 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Bunları dediğim için çok özür dilerim. Ama madem ki bu insanlar sırf onlar gibi yaşamıyoruz diye ölmemizi, patlamamızı istiyorsa, ve devlet bu insanlar tarafından yönetiliyorsa, o zaman artık kendi savunmamızı kurma vakti gelmiştir diye düşünüyorum.
Bir İzmirli olarak, İzmirde niye patlamıyor diye üzülenleri veya patlamasını temenni edenleri hiç unutmayacağım.
Konumuz firat kalkani arkadaslar ulkemizde iside destek verenler ve teroristler oldugu asikar ,bu konu icin ayri bir baslik acmak gerek belki ancak firakkalkani ozelinde yukaridaki twitter hesaplarinda yazanlarinda acilen tutuklanmasi gerekli cunku alenen isid teror orgutnun eylemini desteklediklerini yazmis bu hainler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:29 
Akıncılar

Erdem çok güzel yazmış işte Tigerfish hocam
Ben de kendisine katılıyorum.
Geçen cuma hutbesi ile tekfirci kafa arasında sadece derece farkı var.
Biri nikahın düşer der,
diğeri ise tekfir eder.
İslam cahillere bırakılmamalıdır.
Irak, Suriye hepsinde Müslümanların suçu var, hem sünnilerin, hem de şiilerin.
El Kessasebe'nin yakılışı tam bir kısas örneğidir, diysnet bile metodoloji bakımından karşı çıkamaz.
Mesele Allah yerine kul lafının iman haline getirilmesidir.
Hadisten bahsetmiyorum bu arada.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:35 
Yeni Üye

Alıntı:
Alıntı:

Aynısını daha önceden bende yazmıştım, katılıyorum. Ülkemizdeki tarikatları, cemaatleri bir yana ayırırsak insanların Hatipoğlu, Karataş gibi kişilerden din öğrenmesi ciddi anlamda şansımızdır.
Hocam bu nasıl bir cümle Kuran ı kerimi iyi ki anlamıyoruz ne demek oluyor?Terör eylemleri Kuran ı kerim değil mi yazılı ?öyle bir cümle kurmuşsunuz ki sanki sorun Kuran da.
Ben tam aksini düşünüyorum asıl arapça bilmediğimizden dinimizi tam öğrenemiyoruz.İnsanlarımız daha çabuk kandırılıyor.
Kuran dan bir ayet okuyor x tarikat lideri peşine ''yani diyorkiiiii'' diyip başlıyor anlatmaya insanımızda koyun gibi dinliyor. eee bu adam asın kesin derse suç kimde ?

Hep diyoruz üzerimizde oyunlar oynanıyor peki dinimiz üzerinde hiç mi oyun oynanmıyor?Öyle bir hale gelecek ki bu oyun müslümanım demeye utanacak insanlar ve bu safhaya IŞİD Terör Örgütü sayesinde geldik geçiyoruz bile...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:39 
Akıncılar

Kuran okuyan, alimle zalimle yüzgöz olmaz.
Cübbelinin veya fetönün oyuncağı olmaz.
Kim size kuranı anlayamazsın derse, bilin ki size bir imam veya şeyh kakalayacaktır.
Uzak durun.
Allah bize yeter.
İte, göte, emperyalistlere kulluk etmeyiz biz.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:40 
Üye
Kullanıcı avatarı

Isid bugunde sansini denemis sonuc altta
+18
https://twitter.com/sonkaleturkiye2/sta ... 7270801408

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:45 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şu kuranı nasıl anlamıyorlar hala Arapçaya bağlıyorlar şaşıyorum. Yıllar önce Türkçe mealini 1 kere okudum herşey açık ve net anlaşılıyordu. Arapça öğrenip Arapça okusam ve kafamda çevirsem farklı şeyler yazmayacak değil mi.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Gerçekleştirilen terör saldırısı ile aslında toplumun bir çok fay hattına birden dokunmak istiyorlar. Hepimizin bildiği fakat ana akım medya da pek dillendirilmeyen bir gerçeği var ülkemizin, çeşitli tarikatler, cemaatler ve bir tık üstü olan şiddete meyilli radikal gruplar artık ülkemizde çok rahat taban bulabiliyor. Çok uzun yıllardır tüm radikal gruplara "Yürü Yâ Grubum" diye yol verildi mâlesef.

Yılbaşından önce çeşitli şehirlerde Noel Baba kılığına soktukları kişinin başına silah dayamak, Noel Babayı yumruklayan afişler asmak, isim belirtmemin sakıncası yok ise Milli Gazete adlı yayın organından "Bu Son Uyarı! Yılbaşını Kutlama! " diye manşet atmak, heryer de tebliğci dedikleri kişilerin volta atması vb şeyler yapıldı.

İnsanımız ciddi derecede alzheimer olduğu icin hatırlatmakta fayda var. Daha önce, sanat galerisinin saldırıya uğraması, Fazıl Say konserinin eli baltalı kişi tarafından basılması, İstanbul'da Güney Koreli bir kişinin işlettiği yerin yine tekbirler eşliğinde saldırıya uğraması, devletin televizyonunda "Hamile kadının dışarıda işi yok, çıkmamalı" diye adeta fetva verilmesi sonucu parkta yürüyüş yapan bir hamile bayanın saldırıya uğraması, yine halk otobüsünde şortu kısa diye bir bayanın tekmelenmesi, hatta hatırlayan olur belki Sakarya'da erkek bisiklet takımının dar şort giydiği için linç girişiminde bulunulması vs bu tarz sırf ezberimden yüzlerce örnek verebilirim.

Şimdi x kişi çıkıp tüm örneklere kendince nedenler bulabilir ve kendi hayâl dünyasında mutlu mesut yaşamaya devam edebilir. Verdiğim örneklerde işin cemaat-tarikat bölümüne deyinmedim bile. Mantar gibi türeyen tarikat yurtları, tarikat vakıfları, tarikat sohbetleri vs. Yada devletin okulunda el kadar çocuklara tekbir getirtilmesine, idam ipi sallandırılmasına vs şöyle bir arşivleri yoklasak 1000'lerce örnek bulunur.

Radikal düşünceler Türkiye'de artık kim ne derse desin çok çok ve çok rahat taban buluyor kendine. Yanıbaşımızda envai çeşit silahın olduğu Suriye göz önüne alındığında bu radikal dinci tabanın bir gün silahlanmayacağının garantisi verilebilir mi? Bir kesim sürekli vuruyor, parkta vuruyor, medya da vuruyor, eğlence kulübünde vuruyor, okulda vuruyor, otobüste vuruyor, yol kenarında nasıl oruç tutmazsın diyor vuruyor, sanat galerisinde, konserde nerede görse vuruyor.

Bu fay hattını görenler de bilerek bu tarafa oynuyor artık kartlarını. Çünkü ortam müsait, sen müsait hâle getirmişsin ortamı. Yok abd imiş ingiltere imiş vs üst akılmış alt metinmiş büyük resimmiş bla bla... Sen memlekette ki ortamı her türlü provakasyona açık hâle getirip kendi ellerinle bomba yaparsan, o fitili elbet yakacak bir maşa bulurlar.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:49 
Akıncılar

O hutbe adamı terörist yapmaz, işlenmeye uygun hale getirir, hınçla doldurur, toplumu böler, nefret söylemidir.
MArmağan okuyan çoğunluk, ipleri ingilizde olan sakallı maymunların eline düştü, anasının babasının yaşadığı temiz islamdan soğudu.
O hutbe bence araştırılmalıdır.
Üzüntü verici olan, camilerde kimse laf edememiştir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:55 
Yeni Üye

Alıntı:
Şu kuranı nasıl anlamıyorlar hala Arapçaya bağlıyorlar şaşıyorum. Yıllar önce Türkçe mealini 1 kere okudum herşey açık ve net anlaşılıyordu. Arapça öğrenip Arapça okusam ve kafamda çevirsem farklı şeyler yazmayacak değil mi.
Arapça derken tam anlatamadım hocam şöyle diyeyim o zaman rihannanın diamonds parçasını ben ''şi vaylıkı daymın diye dinliyorum.İngilizce bilende ''shine bright like a diamond'' diye dinliyor bunu demek istedim.Umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

@hollandalı

Geçen cuma hutbesi kafası ile tartıldığında, IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü eylemleri hukuka aykırı olmuyor.
Mesele bu.
Bu, sünni islam değil, onun bir yorumu sadece.
Bunu sahiplenirsen, gelecekte selefiliğe-tekfirciliğe hiç de yabancı olmayan kafalar yetiştirirsin.
Sorun budur.
Türkiye'de her yıl olan şeyler bunlar. Yılbaşında dinin yanlış dediği şekilde eğlenmeyin, bizim kültürümüzde yok demekle bir şey olmaz. Bu her dini söyleme selefiliğe yol açar dersek o zaman Allah güç, kuvvet versin diye duayla cepheye giden asker bile IŞİD Terör Örgütü militanı olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 15:59 
Akıncılar

İslam budur diyen oldu mu?
Özeleştiri müslümanlara yabancı bir kelime.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hutbe bu. Konuyu dağıtmamak için daha fazla mesaj yazmayacağım. Allah aşkına burada sıkıntılı olan ne? Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:07 
Süvariler

Türkçe ve Kur' an konusunda bir cümle de ben etmezsem; kendime karşı ayıp olur (!)
Tarihi bilgilerimize göre Akkoyunlu Hükümdarı Uzun Hasan' ın Kur' an- ı Kerim' i Türkçeye çevirttiğini biliyoruz.
Öyleki, zaman zaman huzurunda Türkçe Kur' an okuturdu.

Dini bilgilerimize dayanarak biliyoruz ki;
Kur' an Kerim' in nuzül sırasına göre ilk ayeti ALAK SURESİ' dir ve ÎKRA (!) diye başlar; yani OKU (!)
Peki nasıl oku ...! Anlayarak oku...

Ayrıca OKU derken; kütüphaneler dolusu kitap oku veya Kur' an oku dediğini düşünmüyorum- Bu benim düşüncem- gerekirse açıklarım.
Çünkü Kur' an-ı Kerim; kül halinde kitap şeklinde inmemiş; vahiy yoluyla ve olaylar geliştikçe gönüllere inmiştir.
Ayrıca Vahiy yoluyla inmek demek; gökten zembille inmek demek değildir.
O nedenledir ki Büyük Atatürk diyordu ki;

''Aziz milletvekilleri, Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, GÖKTEN İNDİĞİ SANILAN KİTAPLARIN DOĞMALARIYLA ASLA BİR TUTULMAMALIDIR. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz''

Diyordu... ve hakikati söylüyordu. Çünkü Kur'an gökten inmedi; vahiy yoluyla geldi.

Büyük Atatürk, yapmış olduğu analizlerde bir gerçeği daha gördü; Türk milletini parya durumuna düşüren en büyük neden bağnazlık, yobazlık ve zorbalıktır. Bu nedenle milleti doğru bilgilerle donatmanın ne kadar zorunlu olduğunu bildiği için; aynen Akkoyunlu Uzun Hasan' ın yaptığı gibi; Kur' an-ı Kerim' i Türkçeye çevirtmiştir. Millet okusun, anlasın diye...

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 01 Oca 2017, 16:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:08 
Üye

Ulan El Bab' da IŞİD Terör Örgütü ile savaşan askerde müslüman, bu ülkeyi kuranlarda müslüman, Türkiye Cumhuriyetinin asli unsuru çoğunluğu müslüman. Lafa geldimi saygı sevgi, en ufak birşeyde islam şöyle müslümanlar böyle. Ne kadar iki yüzlüsünüz. Fırsat bekliyorsunuz cihatçılar bir yeri bombalasında islama sövelim diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:19 
Süvariler

Köprüleri yıktık karşıdan karşıya araba, pikap vs geçiremezler artık demeyelim bunu dikkate alalım, aklımızda bulunsun.
https://justpaste.it/11xli

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:21 
Akıncılar

Ulan El Bab' da IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşan askerde müslüman, bu ülkeyi kuranlarda müslüman, Türkiye Cumhuriyetinin asli unsuru çoğunluğu müslüman. Lafa geldimi saygı sevgi, en ufak birşeyde islam şöyle müslümanlar böyle. Ne kadar iki yüzlüsünüz. Fırsat bekliyorsunuz cihatçılar bir yeri bombalasında islama sövelim diye.
Müslümanlara, İslama laf eden yok.
Sakin ol.
Işis müslüman değildir.
Hollandalı bizdeki versiyonunda ilaveler vardı, nikah düşer falan filan.
Bu hali de gereksiz.
O imam dinden afamı soğutur, cumaya herkes gidiyır çünkü.
Daha fazla yazmayacağım çünkü gerisi GG.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:22 
Üye

Ulan El Bab' da IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşan askerde müslüman, bu ülkeyi kuranlarda müslüman, Türkiye Cumhuriyetinin asli unsuru çoğunluğu müslüman. Lafa geldimi saygı sevgi, en ufak birşeyde islam şöyle müslümanlar böyle. Ne kadar iki yüzlüsünüz. Fırsat bekliyorsunuz cihatçılar bir yeri bombalasında islama sövelim diye.
1-"askerde" degil "asker de".

2-"kuranlarda" degil "kuranlar da".

3-"geldimi" degil "geldi mi".

4-"bombalasinda" degil "bombalasin da".

"Ulan" diye hitabinizin yonetim tarafindan degerlendirilmesi gerekir.

Artik, de ve mi eklerini ayiramamak neredeyse belirleyici bir ozellik oldu. Eger o ekler duzgun ayrilamiyorsa karsimdakinin kafa yapisini az cok anlayabiliyorum.

Kimse muslumanlara sovmuyor. Tam tersi her ramazanda, her yilbasinda "muslumanlar" insanlari bicakliyor, dovuyor, olduruyor. Okullarini zorla kapatiyor. Giyimine karisiyor. Is vermiyor devlette. Hak yiyor, haram yiyor ve sorulunca "ama biz muslumaniz" diyor.

Muslumanlik futbol takimi degildir. Takim tutar gibi tutulmaz. Siz cok yanlis anlamissiniz bazi seyleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:22 
Üye

Dikkat çeken bir başka olay ise; terörün bir Rusya' yı, bir Türkiye' yi vurmasıdır.
Ne kadar da açık mesaj veriyorlar.
Bundan sonra ki terör olayının Rusya' nın başına geleceğini düşünüyorum.
Önümüzde ki hafta ise Rusya' yı vuran törer olaylarından bahsedeceğiz.
Çok açık...
Ortada bir mesaj gerçeği var tamam da güvenlik zaafiyeti gerçeği de var.. yani her saldırıdan sonra mesaj verdiler zaten biz işimize bakalım diyemeyiz..

Asıl sorun orada bence, bir hayvanoğluhayvan Türkiyenin en gözde gece kulübünü yılbaşında basıyor 40 kişiyi öldürüp elini kolunu sallaya sallaya gidiyor.

2 yıldır yaşadığımız terör saldırılarından bahsetmiyorum bile havaalanı saldırısı, vodafone arena saldırısı vs, kayseri saldırısı, otogar saldırısı, kızılay saldırısı vs...

Terörle mücadele etmeyi bilen bu konuda uzmanlaşmış içişleri bakanı, emniyet müdürü ve valiler mi görevde şu an, yoksa darbe gecesi kendini göstermiş olanlar mı ? Terörle mücadelenin cevabı bu sorunun cevabıdır

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:24 
Süvariler

Cihatçılar müslüman değil mi demek istiyorsunuz ? veya IŞİD Terör Örgütü cihatcımı demek istiyorsunuz anlayamadım ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:36 
Üye

Müslümanlar şöyle yapıyor, müslümanlar böyle yapıyor, hastalıklı zihniyet. Ondan sonra biz hepsi için söylememiştik.
İki yüzlüsünüz, önyargılısınız .
Ben kimsenin iletisini alıntılamadım tartışma olmasın diye. Kendilerini biliyorlar onlar, yaptıklarıda kanunen suçtur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:44 
Yeni Üye

Asıl sorun bence bir cihadçı terör örgütünün bunu yapması değil i,onlar zaten terörist bunu yapacaklar; fakat ''oh olsun'' diyenlerde. Oturup da ''bune yahu kardeşim siz niye genelliyorsunuz'' diye hedef gösterilenlere çatacağına bence bir gidip onlara da bakmalısın. Hırsızın hiç mi suçu yok?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:46 
Akıncılar

Müslümanlar şöyle yapıyor, müslümanlar böyle yapıyor, hastalıklı zihniyet. Ondan sonra biz hepsi için söylememiştik.

Pardon afedersin. Her yılbaşı insanları tehdit eden bıçaklayan , Ramazan'da oruç tutmayanları döven , hakaret eden , yabancıarı kovan (bknz. Fatih'te Koreli esnafa yapılanlar) hep budistlerdi zaten. Bu sefer işi bir adım daha ileri götürüp insanları toplu olarak taradılar.
İstersen bu saldırıdan sonra "Oh Olsun!" diye mesaj atan Müslüman(!)lar'ın sosyal medya mesajlarını atayım buraya. Öyle onlarca , yüzlerce değil ; binlerce örnek hemde.

Mesela şu Gaziantep'te Japon turistlere yapılanları atayım aşağıya da gör. Bu nefret halinin nasıl bir noktaya geldiğini.

https://www.youtube.com/watch?v=MkzZmbp1g-E

Şimdi bu tablonun sorumlusu Müslümanlar değil mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:53 
Üye

Ben o dediğin pisliklerin hiç birini yapmadım. Ama siz banada hakaret ediyorsunuz.
İnsanların kutsal değerlerine inancına hakaretin hapis cezasına kadar yolu var. Beni yöneticilere şikayet etmeden kendiniz ne halt etmişsiniz önce ona bakın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 16:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

bölücü terör örgüt da, DHKP-C'de dinsiz imansız örgüt. O zaman onların aldığı her masum canda, inancı olmayan insanlarında payı var. Mantığınız aynen bu şekilde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:00 
Akıncılar

Müslümanlar yeterli tepkiyi göstermezse, bunlar olur.
Memleketimizde terör eylemi var, ama Greyjoy bey yine mağdur.
Konuyu saptırmayın, diğerleri de sizi görmezden gelsinler.
Sadece zaman kaybı bu tripler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:03 
Yeni Üye

Alıntı:
Alıntı:

Pardon afedersin. Her yılbaşı insanları tehdit eden bıçaklayan , Ramazan'da oruç tutmayanları döven , hakaret eden , yabancıarı kovan (bknz. Fatih'te Koreli esnafa yapılanlar) hep budistlerdi zaten. Bu sefer işi bir adım daha ileri götürüp insanları toplu olarak taradılar.
İstersen bu saldırıdan sonra "Oh Olsun!" diye mesaj atan Müslüman(!)lar'ın sosyal medya mesajlarını atayım buraya. Öyle onlarca , yüzlerce değil ; binlerce örnek hemde.

Mesela şu Gaziantep'te Japon turistlere yapılanları atayım aşağıya da gör. Bu nefret halinin nasıl bir noktaya geldiğini.

Ben değilim, zira tanıdığım Müslümanlar da değil. Ha merak etmeyin evde kutlama yapmıyoruz içki içinler öldü diye, ki kimin ne ile uğraştığı bizi ilgilendirmez, ortak paydamız VATAN sonuçta. Ha siz burada dinimi ve bu dine mensup insanları yadırgayamazsınız. Terörü kimin icra ettiği, kimin güdümü altında çalıştıklarını herkes biliyor. Birini suçlamak istiyorsanız Irak Ordusunu tasfiye edip, sonra da oradan çekip gidenleri suçlayınız. Zira bugün ki terör örgütlerinin temelini onlar attı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Hocam bu nasıl bir cümle Kuran ı kerimi iyi ki anlamıyoruz ne demek oluyor?Terör eylemleri Kuran ı kerim değil mi yazılı ?öyle bir cümle kurmuşsunuz ki sanki sorun Kuran da.
Ben tam aksini düşünüyorum asıl arapça bilmediğimizden dinimizi tam öğrenemiyoruz.İnsanlarımız daha çabuk kandırılıyor.
Kuran dan bir ayet okuyor x tarikat lideri peşine ''yani diyorkiiiii'' diyip başlıyor anlatmaya insanımızda koyun gibi dinliyor. eee bu adam asın kesin derse suç kimde ?

Hep diyoruz üzerimizde oyunlar oynanıyor peki dinimiz üzerinde hiç mi oyun oynanmıyor?Öyle bir hale gelecek ki bu oyun müslümanım demeye utanacak insanlar ve bu safhaya IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü sayesinde geldik geçiyoruz bile...

Sorun Kuran'da ya da dinde değil, sorun yorumlayan insanda. Önüne gelen farklı yorumluyor, bazıları iyice radikalleşiyor. Bu yüzden daha ılımlı diyebileceğimiz Hatipoğlu, Karataş örneğini verdim. Yanlış anlaşılmak istemem dostlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:05 
Üye

Günümüzde hiçbir islam ülkesi gelişmiş ve refah içinde değildir. Neredeyse tamamı kavga gürültü şiddet ve yoksulluk içindedir. Dinler bir zamanlar belki gereklilik sonucu türemiş olabilir ama kuşkusuz artık hepsinin, bilhassa islamın çağı geçeli çok olmuştur. Kuranı okumayan, içinde ne yazdığını bilmeyen kişilerin dinini savunması da çok tuhaf. İçinde neler yazdığına dair bir fikriniz yok çoğunuzun. Eğer illa bir yol gösterici arıyorsanız bilimden âlâ köy yok emin olun.

http://www.uludagsozluk.com/k/kurandaki ... i-ayetler/
http://islamiyetgercekleri.orgfree.com/ ... etler.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:09 
Süvariler

Sayın hocam, Muzzle kardeşim...tabi ki haklısın.
İstihbarat nerede, güvenlik güçleri nerede, devlet aklı nerede, basiretli adamlar nerede, liyakatli adamlar nerede?
Bunlardan hiç birisi olması gerektiği yerde olmadığı için; başımız beladan bir tülü kurtulmuyor.

İngilizlerin meşhur; doğru zamanda, doğru yerde olmak (!) deyimi vardır.
Bu olay için doğru zaman: Yılbaşı gecesi, saat gece yarısını geçtiği zaman; doğru yer ise gece klübü Reinaydı.
Bunları hesap edebilmek içinse doğru bilgiye ihtiyaç vardır. Doğru bilgi istihbarattan gelir. İstahbarat nerede?

Birşeyler yapmaya çalışıyorlar lakin yetemiyorlar.
İyi niyetli olmak; işi tamamına erdirmek için yeterli değildir. Ayrıca gereken tedbirleri almak gerekiyor. Bu da direkt olarak yönetim meselesidir.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:11 
Site Başkanı

Bölücü Terör Örgütü da, DHKP-C'de dinsiz imansız örgüt. O zaman onların aldığı her masum canda, inancı olmayan insanlarında payı var. Mantığınız aynen bu şekilde.

Şaka gibi, IŞİD Terör Örgütü, El Nusra, El Kaide gibi örgütler yaptıkları işi müslümanlık adına yaptıklarını iddia ediyorlar. bölücü terör örgüt, Dhkp-c gibi örgütler yaptıkları işi imansızlık için değil siyasi, ırkçı, parasal düşüncelerle yapıyorlar, ikisi arasında çok fark var. Biraz akıl, biraz mantık.

Kuranı iyi ki anlamıyoruz sözünün de arkasındayım. Burda kurana bir sözüm yok bizde bu cehalet varken ışidcilerden daha beter kişiler oluşur bu ülkede, en azından hocaları devlet kontrol edebiliyor, kontrol edilemeyenin de ipini çekiyor. Kontrol edilebilen bir din ülkenin başındakiler akıllıysa halkı o yönde yönlendirebilir, ülkenin başındakiler akılsızsa tabi sıkıntı yaratır.

Söylenecek çok şey var ama yazamıyoruz tabi, neticede ülkemiz demokratik olmayan bir 3. dünya ülkesi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:13 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Ben değilim, zira tanıdığım Müslümanlar da değil. Ha merak etmeyin evde kutlama yapmıyoruz içki içinler öldü diye, ki kimin ne ile uğraştığı bizi ilgilendirmez, ortak paydamız VATAN sonuçta. Ha siz burada dinimi ve bu dine mensup insanları yadırgayamazsınız. Terörü kimin icra ettiği, kimin güdümü altında çalıştıklarını herkes biliyor. Birini suçlamak istiyorsanız Irak Ordusunu tasfiye edip, sonra da oradan çekip gidenleri suçlayınız. Zira bugün ki terör örgütlerinin temelini onlar attı.
Evet terör örgütlerini besleyip büyüten devletler var lakin bu örgütlere katılanlar o örgütü kuranlar değil, müslümanlar. Yani sorunu hep dışarıda aramak yerine bizde de hata olduğunu kabul etmemiz gerekir. Yoksa o, bu, şu kurdu diyerek bu düzen bitmez.
Eğer müslümanlar aklını başına alırlarsa böyle örgütlere katılım olmaz. Dolayısıyla da o terör kurucu devletler terör örgütü kurmaya tenezzül bile etmezler. Ama şimdi ortam müsait olduğundan, müslümanların kaşınacak yaraları olduğundan kullanan fırsatı kullanıyor.
İslam ülkeleri daha fazla acı, kan istemiyorlarsa islam da reform şarttır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:19 
Yeni Üye

Arkadaş sanane ne aradığımızdan?
Ve anlamıyorum yemin ederim bir ben yemedim heralde oruç tutmadım diye dayak...
Benimde yazacağım çok şey var, yazmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:20 
Süvariler

İnsanların şöyle bir sorunu var, diyorlar ki; günah mı işledin? cezası şudur.
Oysa ki ''Kur' an-ı Natık'' (Konuşan Kur' an) lakabıyla bilinen Hz. Ali diyor ki;

'' Dünya imtahan yeridir ceza yoktur; ahiret ise ceza ve mükafat yeridir imtihan yoktur.''

...diyor.

Şimdi millete ceza kesenler; milletin canına kastedenler; Hz. Ali' den daha mı çok biliyorlar?
Bunlar tamamen cahilliğin ve cehaletin belirtileridir.
Cena-ı Hak cümlesini cahil cühelanın şerrinden korusun.

Gerçek Devlet Adamı
Mustafa Kemal ATATÜRK

En son PARTİKÜL tarafından 01 Oca 2017, 17:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:25 
Yeni Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Evet terör örgütlerini besleyip büyüten devletler var lakin bu örgütlere katılanlar o örgütü kuranlar değil, müslümanlar. Yani sorunu hep dışarıda aramak yerine bizde de hata olduğunu kabul etmemiz gerekir. Yoksa o, bu, şu kurdu diyerek bu düzen bitmez.
Eğer müslümanlar aklını başına alırlarsa böyle örgütlere katılım olmaz. Dolayısıyla da o terör kurucu devletler terör örgütü kurmaya tenezzül bile etmezler. Ama şimdi ortam müsait olduğundan, müslümanların kaşınacak yaraları olduğundan kullanan fırsatı kullanıyor.
İslam ülkeleri daha fazla acı, kan istemiyorlarsa islam da reform şarttır.
Mutabığız lakin reform konusunda değil. Kabul edin, etmeyin denilene göre İslam diğer dinlerin üzerinde oynanılması üzerine geliyor. Değişmesi gereken İslam değil, inananlardır. Bence İslam özünde güzel, ancak araya cemaat, tarikat, hacı, hoca girince kafalar karışıyor. İşte bu lanet terör örgütü de az önce sıraladığım unsurlardan besleniyor. Buralarda yetişenler, güya, buraların temsil ettiği oluşuma zarar veriyor. En çok Müslümanlar zarar görüyor yine de birileri çemkiriyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:27 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar konu dışı sohbetleri başka başlıklar altında yapalım ülkemizin zor durumda olduğu bu günlerde en azından burda birlik beraberliğimizi gösterelim .

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: