TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Nis 2017, 03:52

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 16:59 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Birçok üyemiz benim Türk Geleneği ve Dili Üzerine adlı başlıkta son yorumlarda üstünde basa basa durup, altını çize çize anlattığımı burada da özellikle ve güçlü biçimde belirtmiş. Oraya doğru gidiyoruz. Türk, yeniden kendi varlığını korumak ve savunmak, muhafaza ve müdaafa etmek zorunda kalacak. Bu açık bir gerçektir.

*

TRT Haber ''Kırgız terörist'' demiş. Hiç ''Arap terörist'', ''Kürt terörist'' vs. olmuyordu?

*
Alıntı:
Alıntı:
Şu şüpheli fotoğrafına noktayı koyalım emniyet birimlerine göre en net görüntüsü

Resim

Resim

Bütün dikkatler katile odaklanmış. Halbuki o bir gerizekalı maşa. Yakalansa nolcak. Sırf Suriye'den 3 milyon kişi geldi. Hangisinin ne olduğu biliniyor. Bunun gibi en azından onbinlerce hasta ruhlu katil aramızda. Sadece emir bekliyorlar.

Türkiyemizde son bir yıl içinde yapılan bütün intihar saldırılarını Türkiye de doğmamış hastalara yaptırıyorlar. Birde bunun üstüne vize serbestisi ile gelip yaşayan bir sürü 3. dünya ülkesinden katil aramızda.

Demirel'in dediği gibi. Ananı öpen kadıysa kimi kime şikayet edeceksin.
http://english.alarabiya.net/en/feature ... Year-.html

*

İzmir Adliyesi'nde çok büyük, çok kötü bir patlama oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 17:52 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Şöyle demiş birisi, bana gelen bilgilerden aktarıyorum.

''Reina saldırısı sonrası ''terörist Kazak'' dendi, Kazak bir vatandaş dövüldü. Kazaklara laf atıldı. Sonra masum olunca ''pardon'' dendi. Sonra ''Kırgızmış meğersem'' dendi. ''Kırgızların hepsini öldürelim'' diyen adamlar çıktı. Sonra ''Kırgız vatandaşı Özbekmiş'' dendi. Özbeklere laf atıldı. Ve az önce de A Haber'de yetkili bir kişi ''muhtemelen Uygur'' dedi. Haber sunucusu bir otopark kamerasının görüntüsünü gösterip, ''İşte, terörist buradan çıktı ve geldiği yere yani Zeytinburnu'na döndü.'', dedi. Zeytinburnu da bilmeyenler için diyelim, en çok Uygurun yaşadığı yerdir İstanbul'da. Yarın da, ''Terörist Azerbazcanlıdır muhtemelen, ve Halkalı yönüne doğru gitti.'', derler. Yani bu iş, masum bir iş değil artık. Soydaşlarımızla aramızı açmaya çalışıyorlar.''

Diğerlerinde, yine söylüyorum, hiç Arap, Kürt (kökenli) vs. terörist, o bu denmiyordu. Burada neden, üstelik bir de sıra sıra herkesi geçermişcesine, özellikle üstüne basa basa belirtiliyor? Terörün kimliği, ırkı yoktu ya? Arap, Kürt, o bu denmiyordu ya? Alçak terörist, cânî oluyordu ya? Konuyla ilgili diğer üyelerin de, benim de başından beri dikkat çektiğim ayrıntı ve soruları ekleyip, bu ve benzer sözleri, işleri de kattığımızda, yapılmak istenenin ne olduğunu çok açıkça görebiliyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 18:18 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Buna da bakın.

https://seyler.eksisozluk.com/reina-sal ... -teorileri

Bakmisken Buna da bakin.

Teşekkürler. Okudum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 18:32 
Üye

Bu saldırıdan sağ kurtulan Amerikalı olayı ilginç, pis kokular geliyor. Ortaköy saldırısı sonrası ülkede endişeler arttı. Bugün İzmir'de olan patlamada ilginç. Biri İzmir'de neden patlama olmuyor diye twit atıyor, bu kez terör İzmir'i vuruyor. O malum twit galiba Ortaköy saldırısı sonrası atılmış, sanki bugün yazılmış gibi lanse ediliyor ama zamanı tam belli değil, atan kişide başörtülü biri, orada ikinci yazdığı da rezalet resmen. Birileri farklılıkları iyi kaşıyor, bilinçli ya da bilinçsiz birileri de destek oluyor. Şu halimizin bu ülkenin düşmanlarına daha fazla cesaret verdiği kesin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 18:36 
Üye

Alıntı:
Buna da bakın.

Olayı şimdi okudum bende enteresan gerçektende..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 19:16 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Tasalanmayın. Bu ülke sahipsiz değil. Biz de kartımızı oynayacağız. Vakti geldiğinde. Belki çok kan kaybedeceğiz, onu Tanrı bilir, ama en son gülen, biz olacağız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 19:30 
Süvariler

"Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın bir soru önergesine verdiği yanıta göre, 19 Temmuz 2016 itibariyle cezaevlerinde yargılanıp ceza almış IŞİD Terör Örgütü mensubu sadece 7 hükümlü bulunuyor."

Kaynak yasaklıdır muhtemelen, ekşi de paylaşılmış. o yuzden sadece bilgi vermek amaçlı kopyaladım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 19:34 
Süvariler

Ambulans videosunu çeken de Ruptly.

O zaman eklenti:

Saldırı hakkında Rusların bilgisi vardı ve bu sakallıyı ortaya çıkardılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 19:44 
Üye

Alıntı:
"Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın bir soru önergesine verdiği yanıta göre, 19 Temmuz 2016 itibariyle cezaevlerinde yargılanıp ceza almış IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü mensubu sadece 7 hükümlü bulunuyor."

Kaynak yasaklıdır muhtemelen, ekşi de paylaşılmış. o yuzden sadece bilgi vermek amaçlı kopyaladım.
Ak zihniyetle İşid Terör Örgütü zihniyetinin temelinde çok fark yok ikiside aynı bokun laciveti nasılsa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 12:01 
Üye

Kaynak yasaklımı bilmiyorum(Milliyet) ama Şam rejimi meclis genel sekreteri IŞİD Terör Örgütü içine sızdıklarını ve yönlendirdiklerini söyleyerek ülkemizi tehdit etmiş üstü kapalı olarak. Tek çaremizin rejim ile anlaşmak oldugunu söylüyorlar.

Bu Suriye savaşı saçmalığının bize maliyeti her geçen gün artıyor, artık bir an önce bu rejimle anlaşıp olayları bitirmeliyiz. Ülkeyi yöneten siyasi iktidarın Suriye macerası resmen göz göre göre facia ile sonuçlanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 12:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Youtube'da falan yorumları özellikle okuyorum bazı provakatörler Özbek,Türkmen takliti yapıyor gibi geldi. Google translate çevirisi mantığıyla Özbekçe bir şeyler söylüyorlar mesela. ''Türkler'den nefret ediyorum buraya gelsinler linç edeceğim.'' vs gibi. Daha önce de kekolar azerbaycanlı takliti ile twiterda Türkiye'ye sallıyorlardı. Aynısını zaten yıllardır isveçli,ingiliz takliti yaparak livelak gibi sitelerde deniyorlar. internet algı yaratmak açısından çok önemli bir konumda bunlar küçümsenmemeli.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 12:47 
Üye

"Reina’yı kana bulayan teröristin, üzerini değiştirip ilk grupla dışarıya çıktığı, saldırı sonrası olay yerine gelen Özel Harekât polislerine, “Mutfakta rehineler var” diyerek kayıplara karıştığı anlaşıldı".

Bu haber hürriyet gazetesinden, sanırım yasaklı di.
Böyle bir şey gerçek olabilir mi? Ben bu şekilde filmler izlemişdim. Banka soyan soyguncular rehine bırakıyoruz diye, kendilerini dışarı çıkartıp kaçıyorlardı. Ama bunlar filmlerde oluyordu.
Normalde böyle olaylarda bütün herkesin ifadeleri alınır, kimlikleri ve adresleri teyit edilir. Kimseyi yallah diyerek bırakmazsın, değil mi?
Bu haber doğru olabilir mi? Atmasyon mudur?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 14:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bazı durumlarda halktan destek beklemek doğal karşılanabilir. Meselâ çeşitli terör örgütü mensunu teröristlerin içinde olsuğu listeler var biliyorsunuz. Teröristin önem derecesine göre para ödülleri falanda belirlenmiş. Bunlar yapılabilir, terörist olduğu kesinleşmiş şahıslar çünkü bunlar. Fakat benim çekindiğim konu ise "terörist olduğu %100 doğrulanamamış" şahısların medya'da bu teröristtir diye gösterilmesi.

Özellikle bu Reina olayında tam bir karmaşa hâkim. İçeridekiler 3 kişiydi diyor, polis 1 kişiydi diyor, medya önce 2 kişinin fotoğraflarını servis ediyor, sonra ay pardon yanlışlık oldu diyor. Sonra gerçek terörist budur diyorlar teröristin selfie'leri yayınlanıyor. Özbekti Uygur'du derken İstanbul'da bir kişi hastanelik ediliyor esnaf tarafından. Yetmiyor Küresel Güvenlik Uzmanı havalarında şahıs sosyal medya'da bir Amerikan vatandaşını ciddi şekilde zan altında bırakacak ithamlarda bulunuyor.

Yarın birgün bir kaç Amerikan vatandaşı turist vs darp edilse? Olmayacak şey değil İstanbul'da Çinli turistler saldırıya uğradı zamanında. Belirli radikal kesimlerin günlerce yönlendirmesi sonucu Rus Büyükelçi saldırıya uğradı. Mâlum radikal gruplarda saldırı sonrası bir tarafları soğumuş gibi çenelerini kapatıp ortadan kayboldular. Devlet yetkilileri olayı çok yanlış açıdan ele alıyorlar, bu işler tehlikeli işlerdir. Olur olmaz her meseleye sokakta ki sivili dâhil edemezsiniz. Ederseniz dün işe yarayan şey bugün kaos yaratabilir.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 17:06 
Üye

Alıntı:
"Reina’yı kana bulayan teröristin, üzerini değiştirip ilk grupla dışarıya çıktığı, saldırı sonrası olay yerine gelen Özel Harekât polislerine, “Mutfakta rehineler var” diyerek kayıplara karıştığı anlaşıldı".

Bu haber hürriyet gazetesinden, sanırım yasaklı di.
Böyle bir şey gerçek olabilir mi? Ben bu şekilde filmler izlemişdim. Banka soyan soyguncular rehine bırakıyoruz diye, kendilerini dışarı çıkartıp kaçıyorlardı. Ama bunlar filmlerde oluyordu.
Normalde böyle olaylarda bütün herkesin ifadeleri alınır, kimlikleri ve adresleri teyit edilir. Kimseyi yallah diyerek bırakmazsın, değil mi?
Bu haber doğru olabilir mi? Atmasyon mudur?

Reina'ya girerken saldırgan giriş kamerasına yakalanıyor ama kaçtığı varsayılırsa ve başka çıkış yoksa neden çıktığı anın görüntüleri yok?
1- Denizden kaçma ihtimali.
2- Kurban kılığında kalabalığın arasına karışma ihtimali.
3- Şu Amerikalı göze batıyor, ilginç gerçekten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 19:13 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Youtube'da falan yorumları özellikle okuyorum bazı provakatörler Özbek,Türkmen takliti yapıyor gibi geldi. Google translate çevirisi mantığıyla Özbekçe bir şeyler söylüyorlar mesela. ''Türkler'den nefret ediyorum buraya gelsinler linç edeceğim.'' vs gibi. Daha önce de kekolar azerbaycanlı takliti ile twiterda Türkiye'ye sallıyorlardı. Aynısını zaten yıllardır isveçli,ingiliz takliti yaparak livelak gibi sitelerde deniyorlar. internet algı yaratmak açısından çok önemli bir konumda bunlar küçümsenmemeli.
Bu da ilginç. Her açık, her açılan/kanayan yara ''değerlendiriliyor''.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 23:21 
Üye

Reina saldırısının üzerinden neredeyse 1 hafta geçmiş olacak, 39 kişinin katili hala yakalanamadı. Enteresan gerçekten. Hiç mi kameralara takılmamış bu adam, ne yer ne içer, hiç mi istihbarat yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 00:39 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bence Operasyonu yapan Cia o herifi coktan ortadan kaldirmistir. Bence o gostermelik fail asil işi icerideki amerikali(lar) yapti. Hedef kimdi bilmiyorum. Milyarder araplar filan vardi orada.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 01:12 
Süvariler

Milyarlık Araplar derken; bu Arapların Türkiye' ye sıcak para akışında rolü var mıdır? Yani Araplar tasviye edilerek; Türkiye' ye transfer edilecek sıcak paraya göz dağı mı verildi demek istiyorsunuz?

Muhtaç Olduğun Kudret;
Damarlarında ki Asil Kanda Mevcuttur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 01:22 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Sanmiyorum, o bahsettiginiz sicak para saglayanlar emirler seyhler filan. Bunlar icin daha farkli yorumlar var, bunlar ingiliz gudumundeki araplardan di deniyor. Zaten olay sonrasi ingiliz medyasindaki yorumlar cok enteredan di normalde kopek gibi saldiran lar saldiri sonrasi tam tersi yayin yapti.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: