TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Mar 2017, 20:52

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 23:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Saldırıyı yapan elemanların pasaport kontroldeki fotoğrafları düştü internete büyük ihtimal Türki kökenli.
Haber hatalı. Onlar değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 23:59 
Akıncılar

Bizim sorunumuz kontrolsuz dini egitimin radikallesmeye meyilli kitleler yetistirmekte oldugunu gorememek veya gozardi etmek. En ilimli cemaat yapilanmasinin radikallesmeyeceginin, teror ve siddeti kullanmayacaginin garantisi yok. 15 Temmuz ornegi var taze taze. Bunu sadece islamiyet ozelinde soylemiyorum. Bugun universitelerimizde binlerce BTO sempatizani genc var. Bazilari diyor ki, bunlar sadece siyasi gorusu olan ogrenciler, teror eylemine bulasmadiklari surece sorun yok. Ama gercekte bu ogrenciler bazilari beyinleri yikanmis, hazir kitalar gibi bekleyen yedek milis kuvveti seviyesinde siddet eylemleri icin hazirlar. Ihtiyac oldugunda bir kisinin emri ve yonetmesiyle silahli eylem yaptirilacak seviyede ideolojik egitimden gecmisler. G. Dogu hendek operasyonlarinda gorduk, ne kadar kolayca kendilerini feda edebildiklerini, evlerde bomba uretimi yaptiklarini. Ataturk ve silah arkadaslari Osmanlinin son donemlerinde Anadolu ve yakin cografyamizda din baskisi ve etkisi ile yonlendirilen kitleleri gormusler, ve Turkiye'yi kurarken ayni zamanda Diyanet Islerini kurmuslar. Bir hedefleri var bu kurumu kurarken. Radikallesmenin onune gecmek, dinimizi gerektigi gibi halkimiza ogretmek, cemaat ve tarikatlarin eline gecmesini onlemek. Biz belki 1980'lere kadar bu plani iyi goturduk ama ipin ucu sanirim 1980 darbesiyle kacirildive surekli kotuye dogru gitti. Ataturk'un Kastamonu'da soyledigi Turkiye Cumhuriyeti seyhler, dervisler, muritler, mensuplar memleketi olmaz dedigi tarih: 1925. Keza Ataturk'un sanki bugunleri tasvir eder gibi biz genclere(48 genc sayilmaz belki ama ben hala bu hiabeyi sahipleniyorum) soyledigi Genclige Hitabesini okuyup, bugun yasananlara bakip, bir cumlesine itiraz edebilecek var mi? Yasadiklarimizin bir ozeti sanki...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 00:09 
Üye

Ol deyince olduran RABBİM dilediğinde islam dünyanın dört bir yanına yayılır . Din bizim değil yüce ALLAH'ın , o nurunu tamamlayacaktır . Benim inancıma göre ben buna iman ediyorum dinimiz diğer dinlerin üzerine geçecektir . Dinde zorlama yoktur isteyen istediğine inanabilir . Ama çok fazla yazmak istemiyorum çünkü son dönemde çok fazla kaşınan yerlere gireriz , konu dışına saparız.

MÂİDE-54: Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, bilsin ki Allah yakında öyle bir toplum getirir ki, Allah onları sever, onlar da Allah'ı severler; müminlere karşı yumuşak, kâfirlere karşı da onurlu ve şiddetlidirler; Allah yolunda mücahede eder, hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar.
Bu ayette geçen toplumun Türk toplumu olduğu yönünde görüşler var . Bende bu kanıdayım bazı hadislerde var ama konu farklı bir yöne kayacaktır . Büyük ihtimalle bir sonuca da ulaşamayacağız bir yön olacaktır .

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum sıkıntının temeli eğitim sisteminde. Ögrenci devlet okulunda aldığı eğitimin veremediği başarıyı x cemaatinde aldı . Eğitim sisteminde bir açık vardı birileri bundan faydalanıp yapılar oluşturdular bize karşı kullandılar . Kısa vadeli çözümler üretirsek aynı sıkıntıları elli yıl sonrada yaşayabiliriz . Coğrafyamızdaki sıkıntıların temelide bu durumla paralel aslında .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 00:18 
Süvariler

Bence biz en iyisi POH/EGM icerisinde bu tur sofistike saldirilara karsi bir acil mudahale takimi tarzi birsey kurmaliyiz.

Pariste oldugu gibi 4+ kisi olsaydi? Veya yillar once Hindistanda yapilan teror saldirilari gibi birsey olsa?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 00:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

O paylaştığınız fotodaki elemanlar yalan çıktı, adamlar karakola gidip ifade vermiş

Fotoğrafı Sosyal medyada yayan haber sitesinin özür metni
İstanbul Emniyeti'nden aldığımız bilgiler doğrultusunda ilgili fotoğrafları yayından geri çekiyor, siz değerli okurlarımıza, gündemin sıcaklığı ve temposu nedeniyle istemeden yanıltıcı bilgi verdiğimiz için üzgün olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

İlgili haberi okuyarak fotoğraftaki kişinin kendi olduğunu belirten, Afgan uyruklu Ramazan İşan'dan de ayrıca özür diliyoruz.

http://www.superhaber.tv/gundem/iste-re ... aber-33394

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 02:28 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yayımın tozunu koparmak istemiyorum, o yüzden yazmamak bana mantıklı geliyor. Yoksa konunun en âlâsından girip, en âlâsından çıkardım. Çünkü o kadar okumam, bilgim, araştırmam, tefekkürüm; yıllık emeklerim, var. Şimdiye kadar söylediklerimden, ettiklerimden de yöntemim, bir konuya yaklaşım biçimlerim, usül yordamım da belli olmuştur. Üstelik, bir şeyleri de, dini, İslâm'ı, ya da din olgusunu/düzeneğini savunmak için de değil. Zaten meselem de bunları anlatmak değil burada. Meselem; görüşlerim, düşüncelerim herkesçe bilik burada artık. Ama size şunu söyleyim; bilimsellik, gerçek bilgi, usül, yöntem adına söyleyim, savunmak adına değil, ki savunmam da: Hepiniz de yorumlarınızda eksiksiniz. Bilmiyorsunuz.

O eksik, bu eksik denilmiş. Orada sorun var, burada sorun var denilmiş. Ondan kaynaklanıyor, yok hayır, bundan kaynaklanıyor denmiş. Ben size her şeyin neyden kaynaklandığını söyleyeyim: Samimi, ciddi olarak, gerçek anlamda konunun gerçeğini bulmak, kavramak için, konu ve alan ne olursa olsun, araştır(a)mamak. Somut, tatmin edici [varsa anlaşılmayanlar bu belirsizliği/gri alanı giderici, ya da doğru/yanlış düşünülen bir şeyi onayıcı ya da yadsıyıcı], her türlü önyargı ve duygudan uzak inceleme yapmamak, yapamamak. Açık olamamak. Konunun, saf, bilimsel, ve her türlü bilimsel [tarih bilimi, dil bilimi, kültür bilimi, sosyoloji vd.] anlamda, tarafsız biçimde, bütün de bu bilim dallarını göz önünde tutup birleştirip ortaya somut bir şey koyup dibine inememek. İsteyerek, gerçekten anlamayı isteyerek konunun üzerine gitmemek, gidememek. Bir şeyi araştırma yöntemlerine, vakıf olamamak. Madden, ve manen bu durumda olamamak. Ve saire. Bunda ayrıca, bir takım toplumsal dinamikler de, ulus olarak uzun süreç içerisinde aklımıza, toptan tüm benliğimize, bütün işleyişimizi sağlayan unsurlarımızın hasar görmesi de kuşkusuz büyük bir rol oynuyor. Ve bu, her kesim, ama her ke-sim için geçerli ülkemizde. Saymayacağım hepsini, çünkü, dikkat edin, hepsi diyorum.

Acaba öyle mi? Acaba başka türlü de olabilir mi? Eldeki tek bilgi, tek veri bu mu? Bu bilgi yanlı olabilir mi? Nereden, hangi kaynaktan, düşünceden besleniyor? Doğru mu anlaşılıyor? Yoruma açık mı, değil mi? Bunun her türlü anlamdaki karşılığı bu mudur, hata olabilir mi? Anlamak ya da en azından anlamaya yakın olmak için, hangi yöntemi izlemeliyim? Konunun ağırlığının farkında mıyım? Bu alana göre doğru bir araştırma ve çabalama tutumu içerisinde miyim? Yolda ilerlerken, bir şeyleri olması gerektiği gibi yapıyor muyum, yoksa göz ardı ettiğim ya da unuttuğum unsurlar, noktalar var mı? Uzatabilirim. Gerisini siz uzatın.

Okuduğum hemen hemen her yorumda bunu görüyorum. Siz, ve herkesi kast ediyorum, tüm yorumları kast ediyorum, o eksik, bu yanlış, o olmaz, böyle olmaz derken; aslında tüm yorumlar bir araya toplandığında bir bütün olarak gerçek anlamda neyin eksik olduğunu anlatıyor, bir tablo gibi resmediyorsunuz. Üstelik böylesi bir yerde. Amacım incitmek değil, başka bir şey hiç değil, ama kimi gerçekleri kavramamız gerekli. Bu işler böyle olmaz.

Yok değilse, ulusça birlik adına, gelecek adına, bir arada olmak ve yaşamak yaşayabilmek adına, vatan adına tek yapacağımız ve de tek yapabileceğimiz şey, aklı başında her insanın yapacağı ve onayacağı gibi, yalnızca ve yalnızca aklı yol gösterici tayin etmektir. Bu konulara yeterince bilgi, bilimsel yaklaşım ve arka plan olmaksızın hiç girmemek ve birbirimizi de hırpalamamaktır. Bundan kimsemize bir şey çıkmaz. Zaten kimseyi de değiştirmek diye bir şey söz konusu olmayacak hiçbir zaman. Herkes olduğu gibi kendini kabul edecek, öyle yaşayacak, öyle ifade edecek kendini. Samimi, temiz, insancıl duygularına bazen din, İslâm ya da başka bir şey diyecek, bazen Türk uygarlığı ve anlayışı diyecek, bazen insanlık diyecek, bazen de evrensel değerler diyecek ya da başka bir şey diyecektir. Aklın, gönlün gösterdiği yol diyecektir. Buraya, bunlara, bu değerlere sevk eden çok araç vardır. Ve bu, insandan insana değişir. Temelinde olay ama hep aynıdır: Yürektir. İnsandır. İnsanlıktır. Ortak olanı bulup, güçlendirmek, yukarı kaldırmamız gerekiyor. Hele ki şu zamanda, ve özellikle de aklı başında, sorumlu duyan ve ülkesini seven insanların bulunduğu böylesi bir yerde, böylesi yerlerde. Zaten yüreği temiz olan insan, insan olan insan, müslümanım dese de, budistim dese de, doğacı inanca üyeyim dese de, ülkemizin ve Türk'ün birliği ve geleceğini birlikte inşâ etmek yolunda sorun çıkarmayacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 04:18 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Sık sık giderim oraya dünde gitmeyi düşündüm ama yer bulamam diye araştırmadım.Sabah geçmiş olsun diye orada olan arkadaşımı aramak epey acıydı ölenlerin ailelerini düşünmek bile istemiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 06:48 
Süvariler

Bu DEAS'li ve bölücü terör örgüt/PYD/TAK'li teroristlere en uygun cozum 1:10 oraninda zaiyat verdirmektir. Kendisini umursamiyorsa, arkadaslarini veya icinde bulundugu bu kafadan hasta hareketi muhakkan umursayacaktir. Bunu terorle mucadelenin resmi orani haline getirmek lazim.

39 vatandasi mi oldurduler; hemen 10 misli bir kayip verdirilmeli ki bu o.c'lari bu isi bir kez daha dusunsunler.
Bu is yapilirken de bence asiri ozen gosterilmesine gerek yok. Bulunduklari yer veya bulunduklarindan suphelenilen yerler agir bombardiman, yakici-yikici harekat sekilleri veya onlarin kiymetli bildikleri ne varsa (seyh, liderleri, esinlendikleri kisilere suikast de dahil olmak uzere) bunlara direk cevap verilmeli ve bu sekilde yaptiklari mukakkak karsilik gormeli.

Su anda Turkiye'nin medeni kurallar cercevesinde hareket edecegini biliyorlar. Bence Turkiye bu durumda ciddi ciddi, ayni Israil, ABD veya Rusya'nin yaptigi gibi medeniyet cercevesinin disina bir miktar cikmali ve cok acik bir mesaj vermeli. Caydiricilik boyle olur..

Canin istediginde Ataturk Havalimanina, Ankara'nin gobegine, Besiktas'a ve en son olarak da Ortakoy'e bu cani hareketleri yaparsan, ayni sekilde medeniyet disi bir cevabi da almayi haketmissin demektir. Dise-dis, goze-goz, haydi bakalim el mi yaman bey mi yaman..

Bu o.cocuklarinin anlayacagi dil budur, arkadaslar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 09:09 
Üye

Peygamberlerine bakınca zaten cihat değil ilk önce hicret ediyor daha sonra ise cihat. Ancak Yahudilere saldırmayan peygamberlerinin, yahu IŞİD Terör Örgütü müslüman olsa ilk önce İsrail'e saldırır diyen bir ümmeti olunca sıkıntı çıkıyor işte. Peygamberlerini tanımıyorlar, meal okumanın zararları burada gizli işte. Müslüman olmak için Kuran bilmeye gerek yok. O insanlara gelmedi zaten, peygambere geldi. İnsanlar tarafından bilinebilecek, anlaşılabilecek bir şey olsaydı peygambere ihtiyaç olmazdı. Ülkede ki laik sistemden memnun olmayan Müslümanlara hatırlatmakta fayda var aslında, hicret onlara farzdır. Okuduğumuz meallerin hepsi bir insan yorumu olup orjinali ile alakası yok, bu kadar kolay anlaşılmasının sebebi ise anlaşılabilir olması için yorumlanarak dilimize çevrilmesidir.

Kuran bilen Müslüman'dan şüphe ederim, ama peygamberini tanıyan, bilen ve örnek alan Müslüman'dan şüphe etmem çünkü araştırmalarımda peygamberlerinde şüphe uyandıracak bir şeye rastlamadım ama Kuran için aynı şeyi söyleyemem. Bu yüzden Cübbeli'den pek haz ettem. Kanıt olarak ayet gösterip en radikal bir şeyi söyleyince insanları kandırmış oluyor yahu sen kimsin diyen çıkmıyor hiç..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 10:10 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Daha ziyade, ailesinden İslam'ı "kültür" olarak bile almamış şahıslarda görünüyor.
Ama, bunun kesin bir kuralı da yok!
Biraz şans biraz bal, biraz da aile kontrolünün olmaması.
FETÖ'cü veya Al Nusracı olan o polis (MAA) de mesela bir şahsın sürekli gözetiminde dönüştürülmüş birisi.
Beyin yıkama diye bir şey de var yani...

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 11:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Muhtemelen hiç Türkçe bilmeyen, saldırı için özellikle ülkemize giriş yapmış bir teröristin işi yılbaşı kutlamayın diyenlere patladı. İşin garibi hedef kitle de bunun farkında ama gayet gönüllü olarak yağla balla yemi yuttular. İş çok alakasız bir şekilde yaşam tarzına geldi. He diyeceksiniz Türkiye'de yaşam tarzına karışılmıyor mu karışılıyor ama bu saldırının o mevzu ile alakası yok. Ben bundan sonra meşhur hocalardan birine ya da bir camiye( büyük ve meşhur camilerden biri olabilir) saldırı bekliyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 11:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 13:05 
Üye

Muhtemelen hiç Türkçe bilmeyen, saldırı için özellikle ülkemize giriş yapmış bir teröristin işi yılbaşı kutlamayın diyenlere patladı. İşin garibi hedef kitle de bunun farkında ama gayet gönüllü olarak yağla balla yemi yuttular. İş çok alakasız bir şekilde yaşam tarzına geldi. He diyeceksiniz Türkiye'de yaşam tarzına karışılmıyor mu karışılıyor ama bu saldırının o mevzu ile alakası yok. Ben bundan sonra meşhur hocalardan birine ya da bir camiye( büyük ve meşhur camilerden biri olabilir) saldırı bekliyorum.
Yılbaşı kutlamayın diyen hastalıklı iğrenç zihniyet ile bu saldırıyı gerçekleştiren hastalıklı iğrenç zihniyet aynıdır. Bu hoşgörü yoksunu düşüncelerin birbirinden zerre farkı yoktur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 13:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sayın Başbakan beni bugün fevkalâde şaşırttı. Twitter ve facebook'ta Reina saldırısına oh olsun diyen, alkollü gittiler diye dalga geçen 1000'lerce kişiye "kanunları ve cezaları" hatırlatması gözlerimi yaşarttı, haberi yanlış anladım herhâlde diye birkaç kez okudum. Tff'de saldırıda hayatını kaybedenlerle dalga geçen hakemi açığa almış. Göstermelikte olsa bu dalga geçenlerden birkaçı ceza alacak sanırım. İlk defa mâlum troll ordusunun bir kaç üyesi mahkeme havası soluyabilir.Zirâ yıllardır sövüp saymadıkları, dalga geçmedikleri, hedef göstermedikleri vs kendileri hariç kimse kalmamıştı. Çok birşey olmaz aynı tas aynı hamam devam ederler, pc'den mehter marşı açıp @egm şikayet diye binlerce insanı şikayet etmeye devam ederler. Jurnalcilikte bizim milletin üstüne dünyada sittin sene hiçbir millet çıkamaz.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 13:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
.......
Yılbaşı kutlamayın diyen hastalıklı iğrenç zihniyet ile bu saldırıyı gerçekleştiren hastalıklı iğrenç zihniyet aynıdır. Bu hoşgörü yoksunu düşüncelerin birbirinden zerre farkı yoktur.
Düz mantık hayvansal bir iç güdüdür ve içinde fazla bir zeka barındırmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 13:59 
Akıncılar

Sayın Başbakan beni bugün fevkalâde şaşırttı. Twitter ve facebook'ta Reina saldırısına oh olsun diyen, alkollü gittiler diye dalga geçen 1000'lerce kişiye "kanunları ve cezaları" hatırlatması gözlerimi yaşarttı, haberi yanlış anladım herhâlde diye birkaç kez okudum. Tff'de saldırıda hayatını kaybedenlerle dalga geçen hakemi açığa almış. Göstermelikte olsa bu dalga geçenlerden birkaçı ceza alacak sanırım. İlk defa mâlum troll ordusunun bir kaç üyesi mahkeme havası soluyabilir.Zirâ yıllardır sövüp saymadıkları, dalga geçmedikleri, hedef göstermedikleri vs kendileri hariç kimse kalmamıştı. Çok birşey olmaz aynı tas aynı hamam devam ederler, pc'den mehter marşı açıp @egm şikayet diye binlerce insanı şikayet etmeye devam ederler. Jurnalcilikte bizim milletin üstüne dünyada sittin sene hiçbir millet çıkamaz.

Aristo'nun bir hikayesi var, bir kitabına "atların ağzında 28 diş bulunur" gibi bir şey karalamış. Bir gün bir genç cahil çocuk, atın ağzında tam 32 diş olduğunu söyleyip bunu da bir kaç atın üzerinde gösterince şehir ileri gelenleri bir odaya kapanmış. Tartışmış ve bir sonuç çıkarmış: "At yanılıyor!"

Bazen bazı arkadaşlar bunu hatırlatıyor bana.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 14:11 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

''Biz bu kitabı Arapça olmayan bir dilde gönderseydik, o zaman, ''Arap olan bir topluma bu Arap dilinde gelmesi gerekmez miydi?'', diyeceklerdi.''*

(*Çoğul konuşulmasının nedeni Arap dilinin bir özelliği.)

Bunu anlayan varsa, beri gelsin, ve devam edelim.

Söz konusu kitabı anlamak, yalnızca, ve yalnızca, dilbilimsel bir olaydır. 1400 yıl önce konuşulan Arapça'yı bilmekten geçer. Gökten zembille inmedi bu dil. Kutsal bir dil hiç değil, Kur'an dili diye bir saçmalık ise hiç yok ortada. Ama güçlü gelişmiş bir dildir, bu da gerçektir. Sözlerin yeri gelir türlü türlü anlamları, yerine göre, olabilir. Ve bu, her dilde vardır. Çünkü her dilin, kendi coğrafya, koşulları, geliştiği kültür ve anlayış içerisinde özellikleri vardır. Farsça unsurlar bile, ta o dönemde içine girmiş gözüküyor. Ve yazı da Arap'ın yazısı değil, çağında uyarlanmış bir yazı. Bugün ben nasıl size Orkun'dan, yazıtlardan, sözlerden söz ediyorsam, aynı biçimde bu dilin söz konusu döneminde nasıl kullanıldığını, özellikle kültürel anlamda sözlerin tam olarak neye karşılık geldiğini iyice bilmek, bu işin giritidir, anahtarıdır. Kitabın kendisi, kendi kendini açıkladığını ve hiçbir şeye, yoruma tefsire, açıklamaya gerek duymadığını belirtir. Bu bağlamda elçi denilen kişi, yalnızca bir araçtır. Aracıdır. Ama, tarih kayıtlarının da naklettiğine göre, bu olaylar gerçekleşmeden bir yola koyulan, kafa yoran bir kişi. Bu yüzden de belirli bir düzeye gelmiş, bu yüzden de yol göstericilik yapan yapabilen bir kişi. Kusursuz da değil. Aynı kitap, kendisinin kör olan bir kimseyi geri çevirdiğini, bu yüzden de ayıplandığından söz eder. Daha doğrusu bizzat kitap ayıplar. Yanlış yaptın, der.

Çok merak ediyorum, o kitabı baştan sona kadar okuyan kaç kişi var burada. Okuduktan sonra, aklına takılanları, ilkin anlamadıklarını araştıran, bunu da çok yoğun yapan ve yalnızca anlamaya çalışan, bunun için gerçek emek sarf eden, yerin dibini oyan kaç kişi var burada.

Hepiniz bilmeden konuşuyorsunuz. O kitabı, bu dilin ehli olan kişinin çevirisiyle -ki var-, okusaydı herkes, bugün etrafda pis Cübbeli'ler, bilmem neler olmazdı. O büyük insan Atatürk çağında zevkinden bu işin üzerine düşmedi. O kitap tüm insanlığa geldiğini yazar ve herkesin okuması gerektiğini, bunun için var olduğunu iddia eder, söyler. Yanlarında bu bilgiyi bulundurup onu değerlendirmeyenleri, kitap bindirilmiş katırlara benzetir. Bugün de çevremizde katır vardır zaten, kendi aklı, kendi iradesi, kendi sorgulaması, kendi düşünmesi olmayan katırlar. Bir konu araştırılacaksa, önce onun kendi kaynağına bakılır. Sonra eksiklikler, anlaşılmazlıklar varsa, diğerlerine, diğer yerlere bakılır. Örneğin tarih bilimine başvurulur. Tarih ne yazıyor, bir kayıt var mı; ne olmuş ne olmamış? Doğru mu, değil mi? Yukarıda bundan söz ettim.

Size burada bunları anlatmak niyetinde değilim ve bunu da istemiyorum. Ama bilmeden konuşuyorsunuz. Olayları daha da çepreşik hale getiriyorsunuz. Bir şeyi savunmak ya da yadsımak başka -ki bunun için o konunun ehli olmalsınız, konu dinse, dinde İslâm'sa, o dinin tek kaynağı olduğunu iddia eden Kur'an'ı bilmelisiniz-, bir şey üzerine o konuya hiç hakim olmadan şöyle böyle deyip kesin ya da doğru olmayan bilgiyle ortalığı, duru suyu bulandırmak, somut ve bilimsel yaklaşımı bulunmayan, dayanağı olmayan bilgilerle ortalığa bir şeyler atmak başka. Yani derdim, olay bambaşka iken, sizin bilmezlikten ya da yanlış bilgiden, asıl kaynağı bilmezlikten ileri gelen yanlış yorumlarınız ve bunun da bileni de bilmeyeni de sıkıntıya sokması. Sıkıntı yaratması. Siz hiç farkında olmadan, bu dinci pisliklere daha da çok yol açılması. Onlara daha da çok meydan tanınması dolaylı olarak. Ve böylece kendilerini daha da haklı görebilmeleri. Çünkü inanın inanmayın, müslüman olun, olmayın, bir dine üye olun olmayın; ateist olun olmayın, deist olun olmayın, bunların hiç birisinin bu anlamda önemi yok, sorun söylenenlerin yanlış olması. Gerçekle ilgisi bulunmaması. Eğer o kitabı okumuş olsaydınız, bu kadar rahat yorum yapamazdınız. Size o kadarını söyleyim. Çünkü içinde bir takım hiç de yabana atılamayacak şeyler de vardır. Bir gün bu konuları araştırmaya başlayacak olursanız, ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Eğer bu ülke için bir şey yapacaksanız, yapmak istiyorsanız, o zaman bu ülkenin tüm sıkıntılarını, sorunlarını görmek zorundasınız. Eksikliklerini bilmek zorundasınız. Ona göre yol yordam geliştirmek zorundasınız. Eğer bu ülkenin hak ettiği yere gelmesini istiyorsanız, tüm ayrıntıları gözden kaçırmamalısınız. İster müslüman olun ya da olmayın. İster hıristiyan olun, olmayın. İster budist olun, olmayın. Ne olursanız olun, içinde bulunduğunuz ortamın kilidine sahip olmalısınız. En yakın örnek, Atatürk'tür.

Ben bu araştırmaları sırf kendim için diye yapmadım. Bir şeyleri gördüğüm ve anlamak ve nasıl giderilir diye düşündüğüm için yaptım. Bu olmalı, ya da bu olamaz dediğim için yaptım. İslâm bu ülkenin bir gerçeğidir, konuşulacaksa, tartışılacaksa, öncelikle kaynaklara hakim olunmalı. Hakim olunduktan sonra bir yerde sıkıntı görülüyorsa, işte o zaman her türlü konuşulur ve konuşulması gereklidir, şarttır. Ama daha a'sını bile bilmeden yapılan yorumlar boş yorumlardır. Ve ben o yorumları anlarım.

PARTİKÜL yukarıda demiş, ''Ben bu ikrâ'nın başka bir anlama geldiğini düşünüyorum.'' Doğru düşünüyorsun. Zaten ortada daha bir metin yokken olmayan metin okunacak değildi. Zaten bir metni okumayı anlatan söz de bu ikrâ değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 16:39 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
.......
Düz mantık hayvansal bir iç güdüdür ve içinde fazla bir zeka barındırmaz.

Evet yılbaşının kutlanmaması gerektiğini savunan IQ'su düşük insanlar bu kategoriye giriyor, beyin lazım tabi önce.

En son Muzzle tarafından 02 Oca 2017, 19:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 17:03 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bunlar asla tesadüf değildir.
Her zaman fay hatları kaşınır, ortamlar olgunlaşır falan filan.
Asla tesadüf değildir, bu nedenle o hutbe ciddi bir hatadır.
Ben saldırıyı sola bekliyorum, Alevi inancından bir sembol isim de olabilir.
Ama olmayabilir de.
Mesela MHP'li bir muhalife bir şey olsa?
Bunu öngörecek ve tedbirini alacaksın.
Yoksa ham ederler, rejim değişikliği isterken iç savaş yaşarsın.
Kolay değildir bu topraklarda tutunmak.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 17:07 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bunlar asla tesadüf değildir.
Her zaman fay hatları kaşınır, ortamlar olgunlaşır falan filan.
Asla tesadüf değildir, bu nedenle o hutbe ciddi bir hatadır.
Ben saldırıyı sola bekliyorum, Alevi inancından bir sembol isim de olabilir.
Ama olmayabilir de.
Mesela MHP'li bir muhalife bir şey olsa?
Bunu öngörecek ve tedbirini alacaksın.
Yoksa ham ederler, rejim değişikliği isterken iç savaş yaşarsın.
Kolay değildir bu topraklarda tutunmak.
Hutbe konusuna girmeyeceğim ama ortada bilerek ya da bilmeyerek bir yerleri kaşıyanlar olduğunu görmemek için biraz sıkıntılı olmak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 17:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Saldırganın en net fotoğrafı. Bana Orta Asya kökenli gibi geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 17:55 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Nereli olduğunun bizim açımızdan zerre, nebze kadar önemi yok. Terörist, teröristtir. Bu tür mankafaların kullanılmasındaki neden de, bilinçaltlarında Orta Asya ve Türklüğüne bir kin ve nefret, antipati uyandırmak diye duyarım. Son zamanlarda bunda sanki artış var gibi. O ingimasyun denilen enik piç sürüsünde de en son bu türler vardı. Elimde bilgi, dayanak yok; ama böyle olduğuna kâni oluyorum. Geçenlerde de ''Özbek, Kırgız'' filan diye bağırılıyordu, yırtınılıyordu resmen. Burada da, ilk başta saldırıyı yaptiği söylenen -iddia edilen de değil, ben öyle bir üslup göremedim?- kişinin tipi de böyle olup onun fotoğrafının verilmesinde de ben seçik olarak bir şey aramıyor değilim. Nereden biliyorsunuz, ya da biliyordunuz? Teyit var mıydı? Nereden düştü o fotoğraf anında? Kim yapıyor bunları? Bunlar bana pek olağan gel(e)miyor. Verdiler dozu, yerleşti. Malum, biliyorsunuz, ülkemiz algılar ülkesi haline geldi ve genel olarak da zaten genelleme hastalığı var.

Kısaca cümlelerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Kimin nereden geldiği önemli değil. Mankafa mankafadır. Birileri sanki bizi yönlendirmeye çalışıyor. Hele bir de işin içine ''Orta Asya'', ''Özbek'' ''Türkmen'' gibi kavramlar, deyimler ve saire karışırsa, bu kavramlara adlara yüklenen değerlerin de usulca ufalanacağını unutmayın. İnsan böyle çalışıyor ve herkes erkli değildir.

Her şeye oynanıyor. Her yer kaşınıyor. Her yerden ayrı bir saldırı var. Dolaylı ya da dolaysız; doğrudan. Gerçekten çok kötü bir kıskacın içindeyiz şu an. Atlatacağız, ama geçeceğimiz yerler iyi olmayacak. Yarına hazırlanmamız gerekiyor. Bunun başında da ilkin uyanıklık ve yönlendirme gücü geliyor. Gerisi kolay. Ansızın kendimizi istemediğimiz bir yerde bulabiliriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 18:04 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Aslında yeri değil, ama bir yerde de ilintili oluyor hep.

Yabancı bir twitter hesabında -anımsamıyorum şu an- da Türk illerinden gelen birkaç Türk'ün (Kırgız, Kazak gibi, hatta Tataristan Tatarı gibi) ordumuzla birlikte savaştığına dair söz açıklamayla birkaç görsel verilmişti. Hatta üstlerinde sanki bizim askerî geçimimiz giysimiz vardı. Birisinin elinde de Bora 12 mi ne hatta? Yanlış gördüğümü de sanmıyorum, öyle duruyordu. Bunun aslı nedir; yoksa yok da, bu tür paylaşımlarla da başka bir şeyler mi güdülüyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 18:16 
Süvariler

Yabancı bir twitter hesabında -anımsamıyorum şu an- da Türk illerinden gelen birkaç Türk'ün (Kırgız, Kazak gibi, hatta Tataristan Tatarı gibi) ordumuzla birlikte savaştığına dair söz açıklamayla birkaç görsel verilmişti. Hatta üstlerinde sanki bizim askerî geçimimiz giysimiz vardı. Birisinin elinde de Bora 12 mi ne hatta? Yanlış gördüğümü de sanmıyorum, öyle duruyordu. Bunun aslı nedir; yoksa yok da, bu tür paylaşımlarla da başka bir şeyler mi güdülüyor?
Bende ayni tur paylasimlar gordum :) yanliz paylasanlar bizim kekolar.

O gordugunuz adamlar muhtemelen TC vatandasi olan Turk askerleridir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 18:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Bende ayni tur paylasimlar gordum :) yanliz paylasanlar bizim kekolar.

O gordugunuz adamlar muhtemelen TC vatandasi olan Turk askerleridir.
Türkler IŞİD Terör Örgütü'üne karşı Asyalı paralı asker kullanıyor diye paylaşmışlardı onu yanına da IŞİD Terör Örgütü'ün Türkistanlı militanlarını koymuşlardı. Hepsi bizim askerimiz o paralı asker dediklerinin.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: FIRAT KALKANI OPERASYONU
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 20:19 
Süvariler

Alıntı:
Ulan El Bab' da IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşan askerde müslüman, bu ülkeyi kuranlarda müslüman, Türkiye Cumhuriyetinin asli unsuru çoğunluğu müslüman. Lafa geldimi saygı sevgi, en ufak birşeyde islam şöyle müslümanlar böyle. Ne kadar iki yüzlüsünüz. Fırsat bekliyorsunuz cihatçılar bir yeri bombalasında islama sövelim diye.
1)-"İslam" yazarken i harfi büyük yazılır.
Büyük yazılması gereken harf , küçük yazılırsa bu yazı dilinde küçümseme anlamına gelir.
Öğren.
Bu kural , bu ülkeyi kuran hakim millettin dilinde böyle.

2)- Kimse İslam dinine sövmüyor. Gayet saygılı biçimde eleştiri yapılıyor ve sandığının aksine bu ülkede "Din ve vicdan hürriyeti" var.

Bu ülkede yaşayan herkes müslüman olmak zorunda değil ve müslüman olmamak İslam dinine hakaret değil.
Çok üzüldün de bu böyle.
İnsanları İslamiyetten soğutuyorsunuz ki muhtemelen bunu bilerek yapıyorsunuz.

Bu topraklarda " Yaratana yaratılandan ötürü ve yaratılana yaratandan ötürü saygı duyulur."

3)- Senin ne olduğun da ne yapmaya çalıştığın da çok belli . "takiyye" Türkçe değil bunu da bil.
İşe o asli unsurun diline saygı göstererek başlasan iyi olur.
Asli unsur dine saygılı sen rahat ol.

4)- Çook geç kaldınız zira bu ülkede Arap-Emevi-Vahhabi kültüre karşı koyuş Yunus Emre ile başladı , Mevlana ile taçlandı Hacı Bektaş ile de zirve yaptı.

Bu yazıyı da şikayet et.

Ulan da sensin.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

En son Taşra tarafından 03 Oca 2017, 16:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 6 kere düzenlendi.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: FIRAT KALKANI OPERASYONU
MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 21:20 
Süvariler

Alıntı:
Ulan El Bab' da IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşan askerde müslüman, bu ülkeyi kuranlarda müslüman, Türkiye Cumhuriyetinin asli unsuru çoğunluğu müslüman. Lafa geldimi saygı sevgi, en ufak birşeyde islam şöyle müslümanlar böyle. Ne kadar iki yüzlüsünüz. Fırsat bekliyorsunuz cihatçılar bir yeri bombalasında islama sövelim diye.
2)- Kimse İslam dinine sövmüyor. Gayet saygılı biçimde eleştiri yapılıyor ve sandığının aksine bu ülkede "Din ve vicdan hürriyeti" var.

Bu ülkede yaşayan herkes müslüman olmak zorunda değil ve müslüman olmamak İslam dinine hakaret değil.

3)- Senin ne olduğun da ne yapmaya çalıştığın da çok belli . "takiyye" Türkçe değil bunu da bil.
Bir bitmediniz.

Yalandan yola çıkarak da kimseyi İslama davet edemezsin.,

4)- Çook geç kaldınız zira bu ülkede Arap-Emevi-Vahhabi kültüre karşı koyuş asırlıktır.
Hadi sen git kumda oyna.
Bu yazıyı da şikayet et.

Troll.
+++++

Klavyene sağlık. Arapçılara bu topraklarda yer yok. Burası Türklerin. Hiçbir zaman devşirilmeyeceğiz.

IŞİD Terör Örgütü ve vahhabi zihniyeti bütün insanlığın düşmanı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 22:56 
Üye

Şu şüpheli fotoğrafına noktayı koyalım emniyet birimlerine göre en net görüntüsü

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 23:24 
Süvariler

Şimdi müslümandan öte siyasal islamcılara kabahat buluyorum ben. Birincisi her şeyi batı oyunu diyip geçiştirmek en büyük hata .. Bir dış mihrak bana gel şunu kes dese kesmem ama o adam kesiyor çünkü bir alt yapısı var Bunun üstüne durmamaları durmamak istemeleri sorun. İslam dünyasındaki radikalleşme ve cehaleti kabullenemiyorlar.
Bunu suçluluk psikolojisi ile ilgisi olduğunu düşünüyorum. İşin ucunun kendisine dokunduğunu düşünüp geçiştiriyor. Türkiye'deki siyasal islamcıların pek çoğunun zihniyet olarak IŞİD Terör Örgütü'den pek bir farkı yok. Fark daha refaha alışmış olmaları savaşta olan bir ülkede yetişmemiş olmaları. Adam ağzından nefret kusuyor sonra IŞİD Terör Örgütü gerçek müslüman değil diyor. Biraz şapkalarını önlerine alıp azıcık öz eleştiri yapmaları gerekir. İnsanlar bunu bekliyor. Yapamıyorlar yapmak istemiyorlar..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 23:30 
Süvariler

Bu saldirinin faailli muhtemelen o.asya dan gelme, peki ya ulke icerisinde bulunan Suriyeli multeciler? Onlarin ne tur bir risk oldugunu dusunen oldu mu.

Ikinci soru, olmus gibi yapip, multeci gibi ulkeye giren btolular ne olacak? Onlarda kendilerini patlatmaya devam ediyor hatirlatirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 23:36 
Süvariler

Diyanet'in yılbaşı kutlanmaz mesajı da çok önemli değil. Asıl çok fena nefret dolu söylemler var. Ama bunları yapanlar direk yada dolaylı olarak destekleniyor. Sürekli insanları ötekileştiren üslup var. Hiç birisi de buna ya durun ayıptır falan demiyor. Ya örnek adını ağızıma almak istemediğim kadir mısıroğlu iti var. Adamın ağzından hakaret eksilmiyor. Sürekli nefret kusuyor. Adam tek başına program sunuyor (karşısında kimse yok tartışttığı kavga etiği) adam konuşurken adeta öfke nöbetlerine giriyor. Birileri de üstad diye facebook sayfalarında beğeniyor bunu. uzun sarayında ağırlıyor. E karşındaki salak değil. Gözüne sokuyor bir de onu da tahrik ediyor.. Eee sonra biri radikal eylem yapınca hep bir ağızdan bizi(müslüman-dindar) kötülemek-karalamak için yapıyorlar diye ortak bir ağız çıkıyor. Kusura bakmayın bu ülkede birileri fazlası ile sabırlı ki hala toplum ayakta. Belki bunları dinleyen birisi bugün silaha sarılmaz ama bir kitlede alt yapı oluşur.

Kimse yazdıklarımı okuyup tahrik olmasın. İnsanlar tahrik olmasın diye birileri benim yazdıklarımı okuyup öfkeye kapılır bir başkasını incitir kırar çatışma olur diye yazmıyorum fazla içime atıyorum. Ama lütfen ricam çıkıp bir öz eleştiri yapın deyin ki yanlış kardeşim durun kardeşim. Ayıp be kardeşim deyin. Yalvarıyorum artık. Kendim için değil ama ülkem için. Yazık ülkeme...
Yoksa Müslümanları-dindarları genellemeyin bunlar hep yahudi oyunu demek ile olmuyor. Sorumluluk alın elinizi taşın altına koyun be yaa

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 00:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yukarıdaki soruma yanıtlar için teşekkür ediyorum.
Alıntı:
Ya örnek adını ağızıma almak istemediğim kadir mısıroğlu iti var. Adamın ağzından hakaret eksilmiyor. Sürekli nefret kusuyor. Adam tek başına program sunuyor (karşısında kimse yok tartışttığı kavga etiği) adam konuşurken adeta öfke nöbetlerine giriyor. Birileri de üstad diye facebook sayfalarında beğeniyor bunu. uzun sarayında ağırlıyor.
Merhum ve rahmetli Mehmet Akif Ersoy'a bile resmen ''g....'' demişti.

Buna karşın diğeri okumasını iyi biliyor ama.

Bunlar ile -AKP- birlikte manevi denge tamamen bozuldu ülkemizde. Bunun başka bir örneği yok. Zaten görgülü ve sağlam alt yapısı olmayan bir kesim oluşmuştu ülkemizde -daha doğrusu oluşturulmuştu ya da en azından bunun artması derinleşmesi sağlanmıştı-; bunlarla birlikte tac oluştu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 01:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Reina saldırısına oh olsun diyen, alkollü gittiler diye dalga geçen 1000'lerce kişiye ".
Sivil sıradan insanlar kahpece katledilmiş. Büyükçe bir kesim bunu alkışlıyabiliyor. Bu hepsinden daha acıtıcı ve endişe verici bir gerçeklik. Bu kadar kamplaşmışmıyız yahu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 09:59 
Süvariler

Alıntı:
Reina saldırısına oh olsun diyen, alkollü gittiler diye dalga geçen 1000'lerce kişiye ".
Sivil sıradan insanlar kahpece katledilmiş. Büyükçe bir kesim bunu alkışlıyabiliyor. Bu hepsinden daha acıtıcı ve endişe verici bir gerçeklik. Bu kadar kamplaşmışmıyız yahu.
Şeriat isteyen, IŞİD Terör Örgütü'i destekleyen büyük ve her geçen gün büyümekte olan bir kitle var. Suriye, Irak ve bilimum Arap ülkelerinden ülkemize akan milyonlar, bu kitleye doping etkisi yapmıştır.

Cumhuriyetimize ve ulusal varlığımıza en büyük tehdit budur. Bizi ancak Yurtsever bir hükümetin iktidara gelmesi ve yapacağı geniş çaplı bir temizlik ile tehcir kurtarabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 10:26 
Üye

Kisaca, birbirinden farkli hayat gorusleri, adetleri, kulturleri olan insanlari bir araya getirir, bir arada yasamaya zorlarsaniz sonucu catisma olur, savas olur.

Multi-Kulti ist tot.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 11:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye açıkça IŞİD Terör Örgütü ile savaşırken kimse bu tarz örgütlere sempati falan duymaz. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Arapların gitmesi gerekliliğinden bağımsız olarak cihatçıların pek ilgilerini çektiğini sanmıyorum. Garibanı çalışmak, zengini orada burada para yemekle meşgul.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 13:13 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Türkiye açıkça IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşırken kimse bu tarz örgütlere sempati falan duymaz. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Arapların gitmesi gerekliliğinden bağımsız olarak cihatçıların pek ilgilerini çektiğini sanmıyorum. Garibanı çalışmak, zengini orada burada para yemekle meşgul.

Her müslümanı kendin gibi zannediyorsun.
TC'yi tağut, Mustafa Kemal Atatürk'ü de "recul-us sanem" olarak gördür bunlar.

Araplara da çok bakmayın. Dünya onlara güzel.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 14:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Türkiye açıkça IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşırken kimse bu tarz örgütlere sempati falan duymaz. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Arapların gitmesi gerekliliğinden bağımsız olarak cihatçıların pek ilgilerini çektiğini sanmıyorum. Garibanı çalışmak, zengini orada burada para yemekle meşgul.

Öyle olsun ne diyeyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 14:47 
Süvariler

Alıntı:
Türkiye açıkça IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşırken kimse bu tarz örgütlere sempati falan duymaz. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Arapların gitmesi gerekliliğinden bağımsız olarak cihatçıların pek ilgilerini çektiğini sanmıyorum. Garibanı çalışmak, zengini orada burada para yemekle meşgul.

ISID her bir yana saldirip, katliamlar duzenlerken bizim milletimiz balon icinde yasamaya devam ediyor, yani bu tur saldirilara karsi ''bunu gercek muslumanlar yapmaz'' moduna giriyorlar. Ama adamlar yapiyor iste, hatta aralarinda Turkler de var.

Benim kafama takilan iki konu var;
- Adam muhtemelen yurtdisindan gelip Turkiyeye yerlesmis, radikalizasyon buraya geldikten sonra mi oldu yoksa oncedenmi? Eger ki onceden olduysa bilerek gonderildi (bu bir), ve cocuklarini ve esini arkada birakmaya razi (yani birileri biz bakariz dedi, yani hucre yapisi var, bu da iki).
- Ikincisi yurtdisindan gelmis yerlesmis deniliyor ama tam olarak nerden geldi? Suriyedenmi yoksa Orta Asyadanmi? Eger ki Suriyeden geldiyse bizimkiler nasil fark etmez?
- Silahi kim verdi, kesif kimler tarafindan yapildi, taksiyi kim ayarladi? Bu adam coktan Istanbuldan firar etmistir, hatta ISID yanlisi hesaplar Suriyede diye propaganda yapmaya basladi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 14:57 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Buradan yayından kaldırılan monopoly reklamını hatırlayan var mı ? O reklamda çok açık olarak söylenen şey şuydu ki " Yılbaşında evinizde oturun dışarı falan çıkmayın yoksa sizi *** ... "

Aslında ben bu reklamı bir konu olarak açmıştım. Ama heralde içerik yanlış algılandı konu kaldırıldı. Forumda yeni olduğum için tam kestiremiyorum.

Şuanda benim hissiyatım şuki TV de bangır bangır bunların hepsi Amerikan işi diye çok açık bir şekilde söyleniyorken, halk yavaş yavaş NATO 'dan çıkmamıza hazırlanıyor. Fiiliyatta zaten NATO diye bir müttefikimiz yok Rusya El Bab'da hava desteği veriyor.

Daha önce Orta Asyadaki kökenli bir terörist eylem yapmışmıydı ? Barış görüşmeleri de Orta Asyada ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 15:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Buradan yayından kaldırılan monopoly reklamını hatırlayan var mı ? O reklamda çok açık olarak söylenen şey şuydu ki " Yılbaşında evinizde oturun dışarı falan çıkmayın yoksa sizi *** ... "

Aslında ben bu reklamı bir konu olarak açmıştım. Ama heralde içerik yanlış algılandı konu kaldırıldı. Forumda yeni olduğum için tam kestiremiyorum.

Şuanda benim hissiyatım şuki TV de bangır bangır bunların hepsi Amerikan işi diye çok açık bir şekilde söyleniyorken, halk yavaş yavaş NATO 'dan çıkmamıza hazırlanıyor. Fiiliyatta zaten NATO diye bir müttefikimiz yok Rusya El Bab'da hava desteği veriyor.

Daha önce Orta Asyadaki kökenli bir terörist eylem yapmışmıydı ? Barış görüşmeleri de Orta Asyada ...
Nasıl fiiliyatta NATO diye bir müttefikimiz yok?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 15:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Türkiye açıkça IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşırken kimse bu tarz örgütlere sempati falan duymaz. Hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Arapların gitmesi gerekliliğinden bağımsız olarak cihatçıların pek ilgilerini çektiğini sanmıyorum. Garibanı çalışmak, zengini orada burada para yemekle meşgul.

ISID her bir yana saldirip, katliamlar duzenlerken bizim milletimiz balon icinde yasamaya devam ediyor, yani bu tur saldirilara karsi ''bunu gercek muslumanlar yapmaz'' moduna giriyorlar. Ama adamlar yapiyor iste, hatta aralarinda Turkler de var.

Benim kafama takilan iki konu var;
- Adam muhtemelen yurtdisindan gelip Turkiyeye yerlesmis, radikalizasyon buraya geldikten sonra mi oldu yoksa oncedenmi? Eger ki onceden olduysa bilerek gonderildi (bu bir), ve cocuklarini ve esini arkada birakmaya razi (yani birileri biz bakariz dedi, yani hucre yapisi var, bu da iki).
- Ikincisi yurtdisindan gelmis yerlesmis deniliyor ama tam olarak nerden geldi? Suriyedenmi yoksa Orta Asyadanmi? Eger ki Suriyeden geldiyse bizimkiler nasil fark etmez?
- Silahi kim verdi, kesif kimler tarafindan yapildi, taksiyi kim ayarladi? Bu adam coktan Istanbuldan firar etmistir, hatta ISID yanlisi hesaplar Suriyede diye propaganda yapmaya basladi.
Balon içinde yaşama kısmına kesinlikle katılıyorum ama şu da var insanlar bunu Müslüman'a yakıştıramıyor ve kabul etmek istemiyor. Bunun sebebi tartışılır, bilgisizlik ve ilgisizlik bence. Yapılıyorsa böyle hareketler mücadele edilir. Başka yolu yok, 78 milyon kişinin bekası demek bu devlet ve aşırı gruplar dışında herkes bunun farkında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 15:11 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Boğazımıza kadar IŞİD Terör Örgütü ile savaşa batmışken NATO bize nasıl yardımcı oluyor ?
NATO 'nun kurucu ülkesi PYD yimi yoksa bizimi tercih ediyor ?

Bu soruları düşündüğüm zaman NATO 'nun kağıt üzerinde bizimle beraber olduğu sonucunu çıkartıyorum ben.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 15:50 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Boğazımıza kadar IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile savaşa batmışken NATO bize nasıl yardımcı oluyor ?
NATO 'nun kurucu ülkesi PYD yimi yoksa bizimi tercih ediyor ?

Bu soruları düşündüğüm zaman NATO 'nun kağıt üzerinde bizimle beraber olduğu sonucunu çıkartıyorum ben.
Kobra Ket ama.
O da Rus füzesiydi.
Ne yapacağız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 16:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ruslar hava desteği sağlıyormuşta bilmem ne! Yahu saçma sapan konuşmayın, şu an NATO'nun sahada ne yaptığı hakkında en ufak bir fikrin var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 16:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Van'da Kırgız köyü var. İsmi Ulupamir. Erkekleri genelde koruculuk yapıyor. Giysileri de TSK personeliyle aynı. Oradan bir fotoğraf olabilir mi?

Ek olarak, bahsi geçen fotoğrafa ulaşabilen olursa bana da gönderebilir mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 16:47 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Genel saygı çerçevesinde tartışmaya açık bir forum değilmi burası ? Ben çok bildiğimi idda etmiyorum asker değilim
olayları genel hatlarıyla düzenli takip etmeye çalışıyorum. Siz saçma konuşuyorsun kardeşim diyeceğinize basit bir
açıklama yapsaydınız daha faydalı olmazmıydı ? Nedir bize şuan IŞİD Terör Örgütü 'le olan savaşta NATO'nun faydası ? Yazın insanlar
fayadalansın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 17:10 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Diversity+Proximity=War

Kisaca, birbirinden farkli hayat gorusleri, adetleri, kulturleri olan insanlari bir araya getirir, bir arada yasamaya zorlarsaniz sonucu catisma olur, savas olur.

Multi-Kulti ist tot.
Sehr gut gesagt.

İşte aynen bundan, beri gelsin.

*

O öyle görüyor, yok görmüyor gibi konulara girmeye gerek yok. Bünyemize kanserinden tümörüne kadar her türlüsünden girdi. Arapları yollamadan, Menzil, o bu tarikatları, cemaatleri ve benzer her ne varsa, kapatıp yok etmeden, bu konuda erk gelecek için gerekli önlemleri de almadan bu işler düzelmez.

Dinî psikolojiyi bilmiyorsunuz ne yazık ki. Yüreklerin nasıl zehirlenebileceğini, akılların nasıl iki ara bir derede kalabileceğini, nasıl kolayca çelinebileceğini, olayları nasıl inatçı duygular yüzünden ayırt edemeyeceğini bilmiyorsunuz ne yazık ki. Bu, belki de yeryüzündeki en tehlikeli olgudur, en sakıncalı tehlikedir. Bir yandan ''kötü'' derken, diğer yandan ''ama orası da...'' dedirtebiliyor. Beyinleri bulandırıp, gerçek ve oturaklı bir fikrin ve tavrın, tutumun hatta ve hatta kişiliğin oluşmasını engelleyebiliyor. Engelliyor. Ve bizim toplumumuzun da genel olarak gel gitli olduğu, olayları anlık değerlendirdiği, unuttuğu, fikirsel olarak oturaklı olmadığı, zaten okumadığı, bilgi sahibi olmadığı, kendi iradesine sahip çıkamadığı, bu yüzden yüzbinlerin ''hocam, o öyle mi, hocam, bu böyle mi?'' diye s..... boktan soruları sorduğu, o bu olduğu ya da olmadığını, şimdi saymayacağım hepsini, hepimiz biliyoruz. Cehaletin artması ve enva-i çeşit nedenler yüzünden, geldiğimiz durumda bütün olguları tek tek incelemedim, gerçekçi ve somut tahliller yapmadan, bu küçük gibi görünen ama büyük tehlikeli boyut taşıyan ayrıntıları gerçekleri kaçırırız. Bu söylediklerim illa birilerinin yakınlık, eğim gösterdiği anlamına gelmez. Uyuşturmaya neden olur. Ortada daha güçlü varlık göstermesi nedeniyle ''mainstream'' olan kitle, yavaş yavaş daha da devşirilince, yeni bir ''trend'' türedikçe, peydah oldukça, güdü ve refleksler felç olacaktır. Bu dizimi arttırabilir, daha çok sıralayabiliriz. Her türlü açıdan bir sorundur, tehlikedir bu. Birileri, cübbeli ibne gibi, fesli köpek gibi, konuştukça, daha da çok izleci buldukça da ayrıca, olaylar daha da çepreşik oluyor. Çünkü söyledikleri, enjekte ettikleri başka şeylerle de örtüşüyor, özdeşleşiyor. Ve sonunda da, gittikçe zehir daha fazla alan buluyor ve yayılıyor.

Bu işin tek yolu vardır, toptan temizlik. Bünyeye, millî bünyeye, Türk'e Türklüğe uymayan ne varsa, yok edeceksin. Ata ne yaptıysa, yapmaya çalıştıysa, onu tamamlayacaksın. Bir daha geri gelmemek üzere.
Alıntı:
Alıntı:

Van'da Kırgız köyü var. İsmi Ulupamir. Erkekleri genelde koruculuk yapıyor. Giysileri de TSK personeliyle aynı. Oradan bir fotoğraf olabilir mi?

Ek olarak, bahsi geçen fotoğrafa ulaşabilen olursa bana da gönderebilir mi?
Görsel bende yok koldaşım. Ama bu babayiğitler değil. Ulupamir'i bilirim. Geçenlerde oradaki çocuklarımız için bir kampanya da düzenlemiştik, okul gereçleri vs. yollamıştık.

Ayrıca, Ulupamirli Kırgızlara son zamanlarda da büyük haksızlıklar yapılmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 17:13 
Üye

Arkadaslar saldırgan o Kırgız degilmis kim oldugu belli değil.

Bakın yine saldırgan polis çıkabilir, böyle bir olasılık MALESEF var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 17:31 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yine çekik gözlü, bir kişinin fotoğrafı [pasaportu] paylaşılmış. Sonradan da o kişi, sorgulanmış. O olmadığı ortaya çıkmış. Öyle deniyor. Yukarıda dediğime daha da inanmaya başlıyorum.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: