TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 30 Mar 2017, 03:42

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: FIRAT KALKANI OPERASYONU
MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:31 
Akıncılar

Alıntı:
Bölücü Terör Örgütü da, DHKP-C'de dinsiz imansız örgüt. O zaman onların aldığı her masum canda, inancı olmayan insanlarında payı var. Mantığınız aynen bu şekilde.

Şaka gibi, IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü, El Nusra, El Kaide gibi örgütler yaptıkları işi müslümanlık adına yaptıklarını iddia ediyorlar. Bölücü Terör Örgütü, Dhkp-c gibi örgütler yaptıkları işi imansızlık için değil siyasi, ırkçı, parasal düşüncelerle yapıyorlar, ikisi arasında çok fark var. Biraz akıl, biraz mantık.

Kuranı iyi ki anlamıyoruz sözünün de arkasındayım. Burda kurana bir sözüm yok bizde bu cehalet varken ışidcilerden daha beter kişiler oluşur bu ülkede, en azından hocaları devlet kontrol edebiliyor, kontrol edilemeyenin de ipini çekiyor. Kontrol edilebilen bir din ülkenin başındakiler akıllıysa halkı o yönde yönlendirebilir, ülkenin başındakiler akılsızsa tabi sıkıntı yaratır.

Söylenecek çok şey var ama yazamıyoruz tabi, neticede ülkemiz demokratik olmayan bir 3. dünya ülkesi.

Sayın Tacops çok doğru analizlerinize bir de şunu ekleyelim.
Bazı arkadaşlara Müslümanlar'ın yaptıkları eylemleri hatırlatınca hep "Ama bu İslam'ın suçu mu ?" , "Bütün Müslümanlar'ın suçu ne ?" gibi savunma cümleleri kuruyorlar. Bu hiç değişmiyor.
Şimdi konuyu incelersek bir Müslüman'ın veya herhangi bir dine yada ideoıjiye mensup bir insanın savunduğu görüş adına insan öldürmesi o inanç veya ideolojinin suçlu olduğu anlamına mı gelir ?
Eğer adına o inanç veya ideolojiye mensup kişilerin suç işlediği ideoloji veya inanç sistemi , öğretilerinde bir şekilde mensuplarının inanç ve ideolojileri için suç işlemesine cevaz veriyorsa , evet o inanç ve ideoloji uğruna şiddete başvuran yandaşı kadar suçludur. Sonuçta İslam'ın içinde bir "Cihad" kavramı vardır. Din adına şiddete cevaz vermektedir. Aynı şekide sosyalist ideolojide de Cihad kadar abuk olmasada devrimci şiddet denen bir olgu vardır ve mensublarının şiddet eylemlerine cevaz verir. Bu da ideolojileri ve inançları mensuplarının eylemerinden direk sorumlu tutar.
Yani Sayın greyjoy ; sizin bir Müslüman olarak bir şiddet eyleminde bulunmamış olmanız bu eylemlerde dolaylı da olsa güncel İslam inanç sisteminin sorumluluğu olmadığı anlamına gelmiyor. Bunu dile getirmek te dine veya inanca hakaret değildir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:31 
Akıncılar

Daha da kötüsü, adam "yılbaşı kutlaması" da demiyor, "noeli kutlayanlar" diyor.
Bu ulkede o kadar ezbere yasaniyor ki din adami noel nedir, ne zaman kutlanir bilmiyor, dogal olarak milletimizde bilmiyor. EGM derseniz belkide risk analizi listeside ilk sirada olacak mekanin onune 22 yasinda 10 aylik bir polisi dikiyor veya canli bombaya nasil mudahale edilir gerekli egitimi vermiyor. Ben polisin belindeki silahi dogru kullanmayi bildiginden bile emin degilim. Toplum deseniz bir kismi zil takip oynyacak neredeyse, noel kutlayalar oldu havasinda. Ulkede kurumlar dokuluyor, millet cahillik diz boyu, cemaat liderleri en itibarli adamlar, iktidar derseniz onlar uzerine hic toz kondurmuyor, sanki bizi marslilar yonetiyor. Boyle bir ulkeden ne beklersiniz?

Bu kafayla gidersek, benim yakin gelecek tahminim AKP iktidari Araplarin Baas partisi gibi uzun sure devam eder. Baskanlik kabul edilir, 2030 hedefinde Hicri takvime ve Arap alfabesine gecis yapilir. Liselerde 2. dil Arapca olur, herkes kur'an okumayi ogrensin hedefi konur. 2040'de ise Anadolu Islam Cumhuriyeti kurularak karsi devrim tamamlanir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:36 
Üye

Biliyorsunuz Araplar gibi yasarsaniz cennete gitmek garanti oluyor.

Ilginc olan ise Araplarin bu konuda karli cikiyor olmalari.

Dinin sahibi olarak, onlar dillerinden ve kulturlerinden vazgecmek zorunda degiller.

Ama onlarin dinine gecen her toplum, dilinden ve kulturunden bir sekilde, az ya da cok vazgecmek durumunda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİD Terör Örgütü tarzı örgütlerin kökeni İslam ülkelerinin zayıof olması. Mevcut sistemler bizi kurtarmaz, çare silahlı mücadele ve yeni kurulacak devletler diyorlar. Özellikle heyecanlı gençler de buna rağbet ediyor. Güçlü olsak bu denli büyük bir sorunla karşılaşmayız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:39 
Üye

Suudi Arabistan cok zayif bir ulke, o yuzden mi cihatci militan yetisiyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Suudi Arabistan cok zayif bir ulke, o yuzden mi cihatci militan yetisiyor?
Suud ne kadar bağımsız? Ne kadar ABD ile içli dışlı olduğu malum. İslamcılar Suud'a aşığılamak için Al-i Selül derler. E öyle devletten öyle gençler çıkıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:46 
Üye

Yalnız gerçekten de eleştirilere karşı müthiş bir tahammülsüzlükleri var, bugüne kadar bu suçlamaları abartı buluyordum da, şimdi bu foruma yazılanları okuyunca bugün gerçekten de doğruluğunu görmüş oldum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:47 
Üye

Birlesik Krallik cok mu bagimsiz ABD'den? Ya da G. Kore? Bu militanlar evde otururken aniden gelen bir,"tam bagimsiz degilmisiz gibi hissediyorum, cok kafam bozuldu, gidip cihat ilan edeyim" seklinde bir dusunce yapisi mi gelistiriyorlar?

Tam bagimsiz bir Suudi Arabistan neyi farkli yapar? Tam bagimsiz bir Suudi Arabistan milyonlarca Filipinli, Hintli, Etiyopyali'yi kelime anlami ile "kole" olarak kullanmaktan vaz mi gecer? ABD mi zorluyor S. Arabistan'i bu insanlari kole olarak kullanmasi icin?

Gecen yil 2 haftada 1 milyondan fazla Somali'liyi sinirdisi eden S. Arabistan bunu ABD'ye bagimli oldugu icin mi yapti?

S. Arabistan yillarca ulkesinde calisanlara ABD yuzunden mi vatandaslik vermiyor?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:51 
Akıncılar

Medyaya göre sadece 1 şehit verdiğimiz olay.

Ölüyü bile ayrıştıran kafalar bunlar. Bir şeyler anlatmaya çalışmak zül geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

O Suud'u alakadar eder? Bu yazdıklarınızın benim dediğim ile zerre alakası yok. Arapların ahlaki sıkıntılarından ben mi sorumluyum?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 17:57 
Süvariler

Yalnız gerçekten de eleştirilere karşı müthiş bir tahammülsüzlükleri var, bugüne kadar bu suçlamaları abartı buluyordum da, şimdi bu foruma yazılanları okuyunca bugün gerçekten de doğruluğunu görmüş oldum.
Ortadoğu'da eleştiri, hakaret gibi algılanır. Normaldir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:02 
Üye

O Suud'u alakadar eder? Bu yazdıklarınızın benim dediğim ile zerre alakası yok. Arapların ahlaki sıkıntılarından ben mi sorumluyum?
Siz sorumlu degilsiniz. Benim soyledigim bu militan cihatcilarin ortaya cikis nedenlerinin hic de oyle ABD'ye bagimlilik v.s. olmadigi.

Zenginlik ve fakirlik de degil. ABD'ye bagimlilik da degil.

Eger sorunun kaynagini ortaya koyamazsaniz sorunu cozme sansiniz da olamaz.

Kendilerinden olmayana cihat mantigi daha Amerika kitasi yokken bile vardi.

Hacli seferleri baslamadan once yuzyillarca Araplar batiya saldirdi. Endulus Emevileri yuzlerce yil Avrupa'da yasadilar. Kuzey Afrika cihat mantigi ile ele gecirildi ve Araplastirildi.

Cihat fikri nasil ortaya cikti?

Onu arastirmak gerekir. Bunu icin de bir hayli geriye gitmeniz gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

2 Sayfa boyunca Operasyon dışı tartışma yaptınız ya , vallahi helal olsun. Konuyu ben toplayayım madem ;

Al-Bab'ta meskül mahale girildi deniliyor bir de foto atılmış. evler cidden içiçe , sokaklar da dar gözüküyor tam IŞİD Terör Örgütü'e göre. Allah yardımcıları olsun Türk Askerinin.

Resim

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Siz sorumlu degilsiniz. Benim soyledigim bu militan cihatcilarin ortaya cikis nedenlerinin hic de oyle ABD'ye bagimlilik v.s. olmadigi.

Zenginlik ve fakirlik de degil. ABD'ye bagimlilik da degil.

Eger sorunun kaynagini ortaya koyamazsaniz sorunu cozme sansiniz da olamaz.

Kendilerinden olmayana cihat mantigi daha Amerika kitasi yokken bile vardi.

Hacli seferleri baslamadan once yuzyillarca Araplar batiya saldirdi. Endulus Emevileri yuzlerce yil Avrupa'da yasadilar. Kuzey Afrika cihat mantigi ile ele gecirildi ve Araplastirildi.

Cihat fikri nasil ortaya cikti?

Onu arastirmak gerekir. Bunu icin de bir hayli geriye gitmeniz gerekir.
İslam'da cihat var ama cihadı devlet yapar nasıl cezaları uyguluyorsa İslam Devleti'nin ordusu cihat eder. E ortada öyle devletler olmayınca bireyler yapmaya çalışıyor sonra bu kaos ortaya çıkıyor. Özellikle bizim aksimize uzun süre devlet olamamış, devlet kültürü bilmeyen Araplar'da bu çok rahat şekilde açığa çıkıyor. He diyorsanız sorunun kaynağı doğrudan İslam o zaman daha fazla tartışmanın gereği yok. Cihat fetihçiliğin dinen teşvik edilmesi ve Müslümanlar'ın daima üstün olması demektir diye düşünmekteyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:22 
Üye

Islam'da cihat var midir? Demek istedigim silah zoruyla diger devletlerin topraklarina el koymak Islam'da var midir?

Eger 21.YY'da bunu savunuyorsaniz o zaman Emperyalizm goygoyu da hic yapmayin cunku bunun adi Emperyalizm 2.0.

Islam devleti dediginiz sey nedir? Tanimini yapabilir misiniz? Bir TURK olarak ben neden Islam Devleti diye bir yapinin bir parcasi olmak isteyeyim?

Kisacasi, Muslumanlar ABD'yi, batiyi, sunu bunu "yaptiklari haksizliklar" yuzuznden protesto ettiklerinde iste bu yuzden samimiyetsiz oluyorlar ve ciddiye alinmiyorlar. Kendileri de diyor ki,"firsatini bulsak biz daha kotusunu yapacagiz".

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:24 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Cihat is in the eye of the beholder. İslamda bir cihat yok.
Hatta bir islam da yok.
Hz. Ali'yi de müslümanlar öldürdü mesela.
Yorum hakikatin önünde maalesef gençler.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:29 
Üye

Milletin çolugu çocugu yok mu?Bu ülke nereye gidiyor,çocugumun gelecegi ne olcak diye endiselenen yok mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Islam'da cihat var midir? Demek istedigim silah zoruyla diger devletlerin topraklarina el koymak Islam'da var midir?

Eger 21.YY'da bunu savunuyorsaniz o zaman Emperyalizm goygoyu da hic yapmayin cunku bunun adi Emperyalizm 2.0.

Islam devleti dediginiz sey nedir? Tanimini yapabilir misiniz? Bir TURK olarak ben neden Islam Devleti diye bir yapinin bir parcasi olmak isteyeyim?

Kisacasi, Muslumanlar ABD'yi, batiyi, sunu bunu "yaptiklari haksizliklar" yuzuznden protesto ettiklerinde iste bu yuzden samimiyetsiz oluyorlar ve ciddiye alinmiyorlar. Kendileri de diyor ki,"firsatini bulsak biz daha kotusunu yapacagiz".
Eskiden sistem böyleydi şimdi ekonomik ve siyasi güç üzerinden yürüdüğü için olaylar farklı bir yöne kayar. Emperyalizm konusuna gelince herkes mağlup değil galip taraf olmak ister. İslam Devleti müslümanların o anki devlettir, illa ideal bir devlet tasavvuru değildir. Altında bir şey aramaya gerek yok. Türkiye'de buna dahil çünkü Türkiye'de insanlar din ve devleti ayırmazlar. O yüzden forumda yazılan korkuların önemli bir kısmı kuruntudan öte değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:47 
Üye

Bu olay IŞİD Terör Örgütü'in Paris'te veyahut Orlando'da gerçekleştirdiği saldırı kalıbının dışında bir şey. Normal de saldırganlar gelir sivilleri öldürür güvenlik güçleriyle çatışır ve ölü ele geçirilir. Nasıl profesyonel bir hazırlık ise adamlar geliyor - Reina'da silahlı korumalar var diye biliyorum mekanın kendisinin- herhangi bir direniş ile karşılaşmadan görünüş o yönde, içeriye girip saldırı yapıyor,şarjör değiştirip birkaç dalga daha devam ettikten sonra yakalanmadan oluşturulan güvenlik çemberinin içerisinde sokağa karışıyorlar veya birileri tarafından alınıyorlar. Ölmeye gelen Araplar'ın işi değilde işin ihale edildiği ex-paramiliter, militer birilerinin olduğu daha mantıklı geliyor ama yıkacaklar yine birilerine algı operasyonlarıyla elden ne gelir. Ha bu arada haşmetlü devlet zatlarının yaptığı kınama açıklamarından gına geldi,hamasi edebiyattan başka bir şey değil. Liyakat sahibi olmayan, terörle mücadelede deneyimli olmayan yöneticilerin malum makamları işgal etmesi de cabası. Öyle şaşalı istihbarat raporlarına gerek yok sokaktaki dayı bile böyle bir saldırının geleceğini tahmin ederdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 18:58 
Üye

Alıntı:

Eskiden sistem böyleydi şimdi ekonomik ve siyasi güç üzerinden yürüdüğü için olaylar farklı bir yöne kayar. Emperyalizm konusuna gelince herkes mağlup değil galip taraf olmak ister. İslam Devleti müslümanların o anki devlettir, illa ideal bir devlet tasavvuru değildir. Altında bir şey aramaya gerek yok. Türkiye'de buna dahil çünkü Türkiye'de insanlar din ve devleti ayırmazlar. O yüzden forumda yazılan korkuların önemli bir kısmı kuruntudan öte değil.

Sikinti da burada. Ben kendi milletimin kendi topraginda ozgurce yasamasini istiyorum. Cihat gibi bir derdim yok.

Benim derdim otomasyonla yokolacak is sahalari yuzunden gecirilecek donusumu kontrol edebilmek. Benim derdim cevreyi kirletmeyen enerji kaynaklari gelistirmek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 19:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 19:16 
Süvariler

Erdem çok güzel yazmış işte Tigerfish hocam
Ben de kendisine katılıyorum.
Geçen cuma hutbesi ile tekfirci kafa arasında sadece derece farkı var.
Biri nikahın düşer der,
diğeri ise tekfir eder.
İslam cahillere bırakılmamalıdır.
Irak, Suriye hepsinde Müslümanların suçu var, hem sünnilerin, hem de şiilerin.
El Kessasebe'nin yakılışı tam bir kısas örneğidir, diysnet bile metodoloji bakımından karşı çıkamaz.
Mesele Allah yerine kul lafının iman haline getirilmesidir.
Hadisten bahsetmiyorum bu arada.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 19:29 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Geçenlerde 1 astsubay ve bir teğmen 2 tankla büyük bir I Ş İD saldırısını engellemiş.Sosyal alemde baya gürültü kopardı bu.Gerçekmidir bilmiyorum.Ortaköydeki saldırı bu kayıpların misillemesi olabilir mi?

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 19:38 
Akıncılar

Alıntı:
Daha da kötüsü, adam "yılbaşı kutlaması" da demiyor, "noeli kutlayanlar" diyor.
Bu ulkede o kadar ezbere yasaniyor ki din adami noel nedir, ne zaman kutlanir bilmiyor, dogal olarak milletimizde bilmiyor. EGM derseniz belkide risk analizi listeside ilk sirada olacak mekanin onune 22 yasinda 10 aylik bir polisi dikiyor veya canli bombaya nasil mudahale edilir gerekli egitimi vermiyor..
Hocam, kötüsü kendi dinini de fıkhen bilmiyor. Rezilliklerine bahane bulurken, başka taraflardaki tahditleri kazıp çıkarmıyor. Bu tehlikeli bir cehalet ve kimisinin kötü niyeti.

Polisin AK-47'li saldırgana nasıl karşı durmaya niyeti olduğu konusunu tartışageliyoruz zaten. Ama hep aynı kapıya çıkıyoruz; Polis buna nasıl karşı duracağını sindirmiş değil, yedi düvelle debeleniyoruz diye böbürleniyoruz ama altımız bomboş. Çok dindarız vs diye böbürleniyoruz, halkın ve en kötüsü din görevlilerinin yekününün pek de bir halttan haberi yok. Hıyarım var diyene tuzla koşan kalabalıklarız.

Demek ki tank top değil, bu da çok ama çok büyük zaafımız. Üstelik de son zamanlarda twitter falan filan gibi yollarla reflekslerimiz konusunda çok data bastık serbest dolaşıma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 19:39 
Üye

Geçenlerde 1 astsubay ve bir teğmen 2 tankla büyük bir I Ş İD saldırısını engellemiş.Sosyal alemde baya gürültü kopardı bu.Gerçekmidir bilmiyorum.Ortaköydeki saldırı bu kayıpların misillemesi olabilir mi?
Artık bu noktadan sonra yapılan saldırıların misilleme olup olmadığının bir önemi yok.

Zira adam elini kolunu sallaya sallaya Türkiyenin kalbindeki turistik bir eğlence mekanında 40 kişiyi öldürüp yürüye yürüye kaçmış, bilmem kaç defa şarjör değiştirip boşaltmış hayvanoğluhayvan. Üstünü falan değiştirmiş bunada zaman bulmuş yani. Yani IŞİD Terör Örgütü olmasa bölücü terör örgüt olmasa yolda geçen vatandaşın bile yapacağı tarzda bir terör saldırısı resmen.

Yani tamam bu terör saldırılarında parmağı olan yabancı istihbarat servislerine veya terör örgütlerine küfrediyoruzda arkadaş hiçmi önlem alınmaz hiçmi istihbarat yok. Hadi Türkiyede istihbaratın bir halta yaramadığını biliyoruzda en azından kapıya 3-4 tane 30'lu yaşlarda sivil polis nasıl koymamışlar.

Bir tane göstermelik polis konulmuş 21 yaşında şehit olan polis. Yani hata üstüne hata zinciri. Yani elinde yeterince polis yoksa al o zaman, yıllardır şu profesyonel güvenlik birimleri mantığı anlatamadık maalesef.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 19:49 
Üye

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 20:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 20:46 
Üye

Alıntı:
Şüpheli buym uş
Resim

Resim
Gözlerine bakın çok büyük ihtimalle Türkistandan gelme.Daha önce İstanbul saldırısını yapan üç teröristten ikisi Özbek ve Kırgızdı. Soydaşlarımız bunu yapıyor diyecek birşey yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 20:57 
Üye

İnsanların inandıkları tanrı veya tanrılar oldukça, o tanrılar için ölecek gelişememiş primatlarda bol miktarda bulunur. Ayrıca İslam Devleti ile hırtları kıyaslamış bazı kişiler konusu geçen dini savunmak için. Biri 1400 sene öncesinin dogmaları için savaşırken diğeri nasyonel sosyalist bir savaş içinde. Yani kıyas bile kabul etmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 21:47 
Süvariler

IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü destekçileri sevinmeye başlamış zaten. Arkadaşlar bu kafayla bu hükümetin kafasıyla terör örgütlerinden kurtulmayız. Adamlar IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'e destek veriyorsunuz dediklerinde deliriyoruz ama gerçek ortada. Adamların birçok saldırısında ''oh iyi oldu '' diyen yüzbinler var. O gider keaş gelir. Ama şu leş zihniyet yok edilmediği sürece mahkumuz bunlara.
Bu leş zihniyet sadece IŞİD Terör Örgütü üyeleri değil, ona ideolojik yakınlık ve sempati duyan, ve iktidardaki parti, onu destekleyen cemaatler, basın yayın organları ve sözde sivil toplum örgütleri tarafından benimsenen, desteklenen ve cesaretlendirilen milyonlarca kişi. 1980lerde MGK bunları BTÖden daha tehlikeli olarak tanımlarken bir öngörüleri varmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 21:57 
Süvariler

Alıntı:
Şüpheli buym uş
Resim

Resim
Gözlerine bakın çok büyük ihtimalle Türkistandan gelme.Daha önce İstanbul saldırısını yapan üç teröristten ikisi Özbek ve Kırgızdı. Soydaşlarımız bunu yapıyor diyecek birşey yok.

İslamcı ideoloji, müthiş etkili ve ölümcül. İnsan beyinlerini yıkayıp cani robotlar üretiyor. Rus elçisini öldüren 23 yaşındaki polis memuru da aynı sapık ideolojinin ürünü. Bunu toplumumuzdan silmek için köktenci önlemler almak gerekiyor, ne var ki bugünkü iktidarla bu olanaksız. Bu zihniyet ve onun temsilcileri, bu topraklardan her ne pahasına olursa olsun sökülüp atılmalıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 21:57 
Üye

Şüpheli buymuş
Resim

Resim

Eski Sovyet ülkelerinden gelen bir Asyalı, çember sakallı, genç ve erkek. Adamın alnında IŞİD Terör Örgütü üyesi yazıyor ve pasaport kontrolünden geçmiş.

Çantasına silahını koyuyor taksiye biniyor, Reina'ya geliyor, bilmem kaç defa şarjör değiştirip insanları tarıyor 40 kişiyi öldürüyor, sonrada üstünü değiştiriyor yürüyüp mekanı terkediyor.

Elini kolunu sallaya sallaya terör eylemi yapmak ifadesinin tam karşılığı budur sanırım.

Adamlar utanmasa ben IŞİD Terör Örgütü mensubuyum beni yakalayın yazan bir tişört giyip saldırı düzenleyecek. O kadarına da herhalde yüzsüzlük olur yapmayalım diyorlardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:03 
Üye

Bu zihniyet ve bunun yetiştireceği çocuklar gelecekte neler yaşayacağımıza ışık tutuyor. Geleceğimiz günümüzden karanlık olacak maalesef.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:04 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:07 
Üye

Bu zihniyet ve bunun yetiştireceği çocuklar gelecekte neler yaşayacağımıza ışık tutuyor. Geleceğimiz günümüzden karanlık olacak maalesef.

Korku filmi gibi arkadaş bu nedir ya, batılıları şimdi daha iyi anlıyorum..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:09 
Site Başkanı

Alıntı:
Şüpheli buymuş
Resim

Resim

Eski Sovyet ülkelerinden gelen bir Asyalı, çember sakallı, genç ve erkek. Adamın alnında IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü üyesi yazıyor ve pasaport kontrolünden geçmiş.

Çantasına silahını koyuyor taksiye biniyor, Reina'ya geliyor, bilmem kaç defa şarjör değiştirip insanları tarıyor 40 kişiyi öldürüyor, sonrada üstünü değiştiriyor yürüyüp mekanı terkediyor.

Elini kolunu sallaya sallaya terör eylemi yapmak ifadesinin tam karşılığı budur sanırım.

Adamlar utanmasa ben IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü mensubuyum beni yakalayın yazan bir tişört giyip saldırı düzenleyecek. O kadarına da herhalde yüzsüzlük olur yapmayalım diyorlardır.

1-Öncelikle Doğu Türkistan Çin'de dir.
2-Eski sovyet ülkelerinden gelen çember sakallıların IŞİD Terör Örgütü üyesi olduğunu hangi kafayla yazdığınızı merak ettim.
3-Eski sovyet ülkelerinde bu tip radikal gruplara katılanlar Türkiye'den katılanlar kadardır.
4-Türki cumhuriyetlerde son yıllarda özellikle Suudilerin din konusuna çalışmaları var bunlar sorun olmaya başlayabilir, bunları Türkiye engellemelidir veya kendi din adamları göndermelidir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Fotolaeı paylaşılan kişilerin saldırganlar olmadığı ve konu hakkında suç duyurusunda bulunduklaeı söyleniyor twitter'da.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Birkaç seneye kadar bu kadar değildi de son olaylar ülkem adına büyük bir ümitsizliğe sürüklüyor beni. İsteyen namazını kılsın isteyen ramazanda içki içsin. 2017 Türkiyesi'nde çok ütopik geliyor kulağa. Yirmi sene önce rahatça yapılan şeylerdi belki de. O dönemleri çok fazla hatırlamıyorum yaşım gereği. İşte kendi başına ibadet eden etliye sütlüye karışmayan insanlar yok artık. Kutuplaşma hat safhada. Üstelik bu, hükümet eliyle yapılan ve körüklenen bir şey. Birlik beraberlik mesajları fasa fiso. Bu tip videoları gördükçe resmen içim kararıyor. Resmen şu sahnedeki Frodo gibi oluyorum. Geleceği hayal edip kahroluyorum. Bu videoda orklar yerine kara çarşaflar,sarıklar cüppeler hayal edin... Hep olmaz olmaz dediklerimizi bugün yaşıyoruz maalesef.

https://youtu.be/K3VOf3CBGvw?t=1m14s

Resim

En son Dúnedain tarafından 01 Oca 2017, 22:26 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:23 
Süvariler

Alıntı:

Eskiden bu kadar akıl yoksunu insanlar yoktu. Akılsızlık bulaşıcı bir hastalıktır.
Bunların tamamını rehabilite etmek gerekiyor.
Beyinleri artık dumur olmuş; düşünmekten yoksundurlar. Sadece denileni yaparlar.
Yaşamın anlamı nedir diye sorsanız; ibadet dip cennete gitmektir diyeceklerdir.
İbadet etmek ne demektir demiş olsanız; imanın ve İslâmın şartlarına uymak ve sünnet-i seniyeye sıkı sıkıya sarılmaktır diyeceklerdir.
Dini bilgiler ancak bu kadar işte.

Tıbbi vakâlardan bahsediyoruz.
Boşuna ; bir, iki, üç, TIP...( :!: ) dememişler...
Sözün bittiği yerdeyiz.

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:30 
Üye

Fotolaeı paylaşılan kişilerin saldırganlar olmadığı ve konu hakkında suç duyurusunda bulunduklaeı söyleniyor twitter'da.
Bir önceki mesajımda şüphelinin başka bir profile uyma ihtimalinin daha yüksek olduğunu belirtmiştim ancak bu resim ajanslarda dahi çıkınca bilgi amaçlı buraya koydum. Şimdi yeniden haberlere bakarken şüpheli diye resmi dağıtılan kişinin o olmadığı yönünde bilgiler ve tweetler paylaşılıyor, hatta karakola gidip ifade verdiği de var. Bir haber ajansına göre şüphelinin güvenlik kamerası kayıtlarından alınan en net fotoğrafları şunlar:

Resim

Resim

En son Elborro tarafından 01 Oca 2017, 23:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:34 
Üye

Üç beş tane beyinsizin yaptıklarını niçin müslümanlara mal ediyorsunuz ? Maneviyatı zayıf insanlar hep aynı hatayı yapıyor , müslümanların yaşayışlarıyla islam dinini yargılamak büyük bir hatadır , yanlıştır . Hele hele ahir zaman yani tam olarak bu günlerdeki yaşanan islama bakarak . Bir araştırsak acaba Mevlana , Yunus Emre , Hoca Ahmet Yesevinin İslam düşüncesi acaba yargılayıp mahkum ettiğiniz düşüncemi ? Amaç belli el kaideyi ışidi kuranlar açık beyan ortada , müslüman bir toplumun üyeleri bile böyle düşünüyorsa acaba batılılar nasıl düşünüyor . İslam dinine en büyük darbeyi bu sapık , aşırı düşünceler vurdu . Bin yıl önce haşhaşiler ortada cirit atarken , haçlı fanatik ruh hastaları ortadoğuyu kana bularken , moğollar üzerimize ölüm olup çullanırken bizi aydınlatan güneşler vardı. Mevlanalar , Hacı Bektaşlar vardı . Belkide en büyük sıkıntımız bugün onların olmaması .Biraz kafamızı çalıştırırsam şuna ulaşırım her kafir müslüman olabilir akıllı bir müslüman onu öldürmez , kafir kendisine kötülük yapsa ona iyilikle karşılık verir , tıpkı dedelerimizin yaptığı gibi . İslam en güzel bu şekilde yayılır . Ama kafasız aptallar birilerinin maşası olduğunun farkına bile varmadan katliamlar yapıyorlar o beyinsizler islama en büyük darbeyi vuruyor . Birileride çıkıp tüm müslümanlara mal ediyor . Günümüz müslüman toplumlarının temel sıkıntısı bizi yükselten eğitim kurumlarımızın çökmesi , o eğitim kurumlarının yenilenmemesi . Tüm islam coğrafyasında inanılmaz bir cahillik var , okuma yazma oranları diplerde kadınlar eğitimsiz daha kötüsü din adamlarının çoğunun bu durumu görmemesi , görememesi . Oyuna gelmeyin şuraya bir şeyler yazacaksanız düşünüp yazın lütfen ,bende müslümanın elimden geldiğince iyi yaşamaya çalışıyorum bende mi teröristim . Ramazanda oruç tutan milyonlarca insan var kaç tane dayak vakası yaşanıyor ? Yaşanıyorsa zaten boşuna tutmuştur, oruç nefsi terbiye eder . İbadetin amacını anlamayan adama bakarak mı islam dinini yargılıyorsunuz ? Biz düzgün müminler olsak herkes bize özenip bizim gibi olmak isterdi bana bakarak neden dinimi eleştiriyorsun ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:37 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Şüpheli buymuş
Resim

Resim

Eski Sovyet ülkelerinden gelen bir Asyalı, çember sakallı, genç ve erkek. Adamın alnında IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü üyesi yazıyor ve pasaport kontrolünden geçmiş.

Adamlar utanmasa ben IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü mensubuyum beni yakalayın yazan bir tişört giyip saldırı düzenleyecek. O kadarına da herhalde yüzsüzlük olur yapmayalım diyorlardır.

2-Eski sovyet ülkelerinden gelen çember sakallıların IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü üyesi olduğunu hangi kafayla yazdığınızı merak ettim.
3-Eski sovyet ülkelerinde bu tip radikal gruplara katılanlar Türkiye'den katılanlar kadardır.
4-Türki cumhuriyetlerde son yıllarda özellikle Suudilerin din konusuna çalışmaları var bunlar sorun olmaya başlayabilir, bunları Türkiye engellemelidir veya kendi din adamları göndermelidir.
Evet doğru tabi çember sakallıysa FARC üyeside olabilir, IŞİD Terör Örgütü ve aynı kafadaki radikal örgütler değildir herhalde

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:39 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bugün yaşasalar Mevlana'yı, Yunus Emre'yi, Ahmet Yesevi'yi, dinsiz, müşrik diye öldürürlerdi. Barış, pasifistlik, ayrımcı olmamak köktendincilerin işine gelmez.

-
Isil'in yayınladığı propaganda posterlerinde 2 hedef var. Biri boğaz, diğeri İstanbul Üniversitesi'nin tarihi kapısı. Tuncay Özkan da dikkat çekmiş, İÜ 2. bir hedef olabilir yakın zamanda. Umuyorum akıllanmışlardır, güvenlik tedbirini arttırırlar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:41 
Site Başkanı

Alıntı:
Alıntı:

Eski Sovyet ülkelerinden gelen bir Asyalı, çember sakallı, genç ve erkek. Adamın alnında IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü üyesi yazıyor ve pasaport kontrolünden geçmiş.

Adamlar utanmasa ben IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü mensubuyum beni yakalayın yazan bir tişört giyip saldırı düzenleyecek. O kadarına da herhalde yüzsüzlük olur yapmayalım diyorlardır.

2-Eski sovyet ülkelerinden gelen çember sakallıların IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü üyesi olduğunu hangi kafayla yazdığınızı merak ettim.
Evet doğru tabi çember sakallıysa FARC üyeside olabilir, IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ve aynı kafadaki radikal örgütler değildir herhalde
Tüm genellemeler yanlıştır. Orta Asya Türki cumhuriyetleri hakkında bir halt bilmeden saçmalamamak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:44 
Süvariler

Şu kuranı nasıl anlamıyorlar hala Arapçaya bağlıyorlar şaşıyorum. Yıllar önce Türkçe mealini 1 kere okudum herşey açık ve net anlaşılıyordu. Arapça öğrenip Arapça okusam ve kafamda çevirsem farklı şeyler yazmayacak değil mi.

Kuran'ı, anadilinde olduğu için anlayan 366 milyon Arap maşallah çok iyi durumda; ülkelerinde huzur, barış, refah, saadet, ilerleme hüküm sürüyor. Gavur ülkelerden her sene binlerce mülteci Kuran'ı okuyan ve iyi anlayan Arap ülkelerine akıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:46 
Üye

Alıntı:
Alıntı:

2-Eski sovyet ülkelerinden gelen çember sakallıların IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü üyesi olduğunu hangi kafayla yazdığınızı merak ettim.
Evet doğru tabi çember sakallıysa FARC üyeside olabilir, IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü ve aynı kafadaki radikal örgütler değildir herhalde
Tüm genellemeler yanlıştır. Orta Asya Türki cumhuriyetleri hakkında bir halt bilmeden saçmalamamak lazım.

%100 doğru söylemişsiniz, Orta Asya hakkında bir halt bilmeden konuşmamak lazım, zira bildiğini zannedip konuşan çok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 23:00 
Üye

Bugün yaşasalar Mevlana'yı, Yunus Emre'yi, Ahmet Yesevi'yi, dinsiz, müşrik diye öldürürlerdi. Barış, pasifistlik, ayrımcı olmamak köktendincilerin işine gelmez.
O zamanlarda böyle beyinsizler vardı . Ama böyle insanlar olsaydı eminim peşinden gidecek insanlar olurdu. Bi kaç yıl önce IŞİD Terör Örgütü olarak adlanan embesiller Irakta savaşıp müslüman olan , daha sonra Suriye ye geçip bir kampta insani hizmet yapan birini öldürdüler . O olayı duyunca öyle canım sıkıldıki . Elçiye zeval olmaz diye atasözü olan bir milletin çocuklarıyız biz ne ara bu kadar ahmak , düşüncesiz olduk anlamıyorum. Günün birinde bir müslüman ordu aksayı kurtarırsa o ordu teklonoji üreten , felsefe yapan bir toplumun ordusu olacak . Şunu bir türlü göremiyoruz akılcı , düşünen insanlara ihtiyacımız var . Müslümanların bugünkü halinin tek sorumlusu Takiyüddünin rasathanesini kapatan zihniyettir. Ama şu bir gerçek dinimizi bize bakarak eleştirmekte çok büyük bir yanlıştır . Ha şunuda belirtiyim İslam dini Anadolu ve Orta Asya Türk devletleriyle kalkınıp gelişecektir İNŞALLAH. Orta Asya , Orta Doğu olmayacaktır .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 23:27 
Akıncılar

İslam dini Anadolu ve Orta Asya Türk devletleriyle kalkınıp gelişecektir
İslam dini gelişmez.

1-Öyle bir amacı yok
2-Öyle olmasını isteyen kimse yok

İslam 6-7. yüzyıllarda hicaz bölgesinde hüküm sürmek için kurulmuş bir sistem. Günümüzde iki işe yarar.

1-Hicaz ve yakın bölgelerinde hüküm sürmek için kullanılabilir
2-Normal insanların tavuk bile kesemediği, hatta et yemeyi bile bıraktığı bir dünya için düşman, izolasyon veya destabilizasyon için bir araç olabilir

İslamın gücüyle hüküm sürenlere bakalım, sonra da islamın doğal düşmanlarına bakalım, kim daha güçlü görünüyor? Bence doğal düşmanlar çok daha güçlü ve islamı kullanma konusunda çok daha önde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 23:36 
Süvariler

Cihat nedir? kısaca düşüncelerimi arz etmek isterim. Çünkü iş bu kişiler; eylemlerini Cihat etmek üzerinden kurguluyorlar ve asıl motivasyon kaynakları Cihat etmektir.

Enfâl Suresi 74. Ayette geçiyor, diyor ki;

'' O inanıp hicret edener, Allah yolunda cihat edenler, o barındırıp yardımcı olanlar var ya; gerçek müminler işte onlardır. Bir bağışlama var onlar için bol bir rızık var.''

denilmektedir.

Burada ki ayette Cihat Etmeyi savaşmak olarak anlıyor. Oysa ki cihat etmek terim olarak; baskı, zulüm ve zorbalığı ortadan kaldırmak; hak ve adalet ortamını tesis etmek için var gücüyle çalışmak anlamına gelmektedir. Çünkü hakiki dinde zorlama yoktur ve kimse müslüman olmak için zorlanamaz. Bu da islâmın bir ilkesidir. Yani cihat etmek savaşmak demek değildir.

Ancak Selefiler diyorlar ki; bizler Kur' an daki ayetleri ilk anlamlarıyla anlamak zorundayız. Görünürde ki anlamını bırakıp batıni anlamına inmek kafirliktir diyorlar. şayet batini bir anlamı varsa bizler onu bilemeyiz ancak Allah bilir diyorlar. O nedenle Ayetleri ilk anlamlarıyla anlamak lazımdır diyorlar.

Oysaki Kur' an şiiirsel bir dile sahiptir ve son derece de etkili bir edebi metindir. Arapların en çok hoşlandıkları şeyse şiirdir. Eskiden de böyleydi. Bir arap başka bir zengin Araba yaranmak istiyorsa şiir okurdu. mesela şöyle bir şiir okuyabilir;

Eyy Ebu bilmem falanca...!
Sen o kadar mübarek bir adamsın ki;
Sen gelince atlar kişnedi, kuşlar öttü, çiçekler açtı;
İt ürüdü, kedi miyavladı, horoz tavuğa zıpladı ve tavuk yumurtladı.
İşte sen bu kadar mübarek bir adamsın (!)

dedikten sonra bir kese altını alır giderdi.

Bu kadar şiirle ve şiirsellikle iç içe olan bir Arap toplumunun; Kur' an daki şiirsellikten haberdar olmaması ancak Bedevilikle açıklanabilir. O konuda da ayet vardır ha...! Bedevilerin ne kadar cahil bir topluluk olduğundan bahseder. Hariciler de asıl itibariyle çöllerde yaşayan bedevilerdi. İlim irfandan nasibini almamışlardı. Hz. Ali tamamına yakınını doğramıştır. O nedenle bu kadar düşmanlar işte.

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 23:42 
Üye

Saldırıyı yapan elemanların pasaport kontroldeki fotoğrafları düştü internete büyük ihtimal Türki kökenli.

Biz ise ince bir çizgi üstündeyiz,
Kah ölüm, kah yaşam...

No ISIS

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 269 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 6 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: