TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Şub 2017, 23:58

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16092 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1316 317 318 319 320322 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 12:12 
Üye

Ortada felaket bir istihbarat açığı var gibi,taa hendek olaylarından beri hemde.
Bu kadar büyük bir istihbarat açığı olmasının en büyük sebebinin teknolojik altyapı eksikliği olduğunu düşünüyorum. Bu kadar intihar saldırısı olabilmesinin hiçbir açıklaması olamaz. Bu yıl 13. intihar saldırısı bu. Irakta bile 20 tane intihar saldırısı oldu bu sene.

Teknolojiden kesinlikle faydalanmıyor istihbarat. İnsanların suç işleme potansiyeli, ne alıp sattıkları, nerede ikamet ettikleri, bağlantıları hiçbir şekilde analiz edilmemiş.

Bu tarz saldırılar halkın gözünde cumhurbaşkanının kredisinide azaltır. Bir noktadan sonra halk ya cumhurbaşkanından ya istihbarattan hesap ister.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 12:56 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

@Gongota, sayın dr.911'in bahsettiği konu Türk-kürt ayrımı değil. Çok daha tehlikeli olan bir konu. Modern-yobaz ayrı mı. Hiç olmadığı kadar kırılmayı bekleyen fay hatlarıyla dolu. Birçok kafası çalışan adamın dediği gibi, kürtlerle olay kolay halledilir. Ya biz ne yapacağız?
Aynen bundan bahsediyorum "İzmir'de neden bomba patlamıyor yoksa gavur gavura yaşıyorlar mı ?" diyen ağız ishali olmuşlar asıl tehlike.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 12:59 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

TİB gibi bir kurumu adam edebilseler teknolojik istihbarat zafiyeti olmaz da işte onu düzeltene kadar bir kaç sene geçer.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 13:06 
Uzaklaştırıldı

Teknoloji ile istihbarat ile her şey yakalanabiliyor mu önceden. Siz banka soyucam deyin mesela hadi polis yakalasın sizi bankanın kapısına ulaşmadan. Terörist bilmiyor mu nelere dikkat edeceğini dünyanın en fena örgütü bu tecrübe ve bilgi açısından. Talimatı birinci elden alır aracı alır bombayı alır sonra bundan sonrası sana ait git hedefini bul hazırlığını yap denir nerede yakalayacaksın o adamı. Her terörist cep telefonu ile telsiz ile internet ile kandil ile mi haberleşiyor. Ağzı sıkı bir kaç kurala uyan saldırganı istihbarat ile yakalamak kolay mı o kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 13:15 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Teknoloji ile istihbarat ile her şey yakalanabiliyor mu önceden. Siz banka soyucam deyin mesela hadi polis yakalasın sizi bankanın kapısına ulaşmadan. Terörist bilmiyor mu nelere dikkat edeceğini dünyanın en fena örgütü bu tecrübe ve bilgi açısından. Talimatı birinci elden alır aracı alır bombayı alır sonra bundan sonrası sana ait git hedefini bul hazırlığını yap denir nerede yakalayacaksın o adamı. Her terörist cep telefonu ile telsiz ile internet ile kandil ile mi haberleşiyor. Ağzı sıkı bir kaç kurala uyan saldırganı istihbarat ile yakalamak kolay mı o kadar.
Teknoloji ile elbette yakalarsınız. Çok çeşitli yöntemler var da eşşeğin aklına karpuz kabuğu sokmayalım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 13:21 
Uzaklaştırıldı

Bir çoğu yakalanır bu kadar girift bir örgütte bunu kabul ediyorum. Ama bazılarını da yakalamak için gereken açıkların hiç birisi olmaz yakalayamazsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 13:44 
Üye

Gayri nizami bir savaşı nizami birliklerle ve yöntemlerle yenmeye çalışıyoruz. Azalıyor ama bitmiyor, uzun bir ara oluyor ama sonra 2 kişi ile büyük kentlerin kalbinde bombalar patlıyor.

Tankla degil araba altına yerleştirilen bomba gibi yontemlerle sınırların dışında mucadele etmek lazım nerede olursa olsun Avrupadaysa orda suriye'de ise orda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 15:04 
Üye

Yanlış anlamayın da adamlar 400 kilo plastik patlayıcı sokmuş Türkiye'nin kalbine yakalayamadım, bilmiyordum, birinci eldendi gibi bir bahane söz konusu olamaz. Aynı şekilde 100 tanesini engelledik biri aradan sızdı gibi bir bahanede söz konusu olamaz o zaman her saldırıdan sonra biri aradan sızdı diyelim. Böyle olsaydı New york'ta her ay buradaki gibi bomba patlar taş üstünde taş kalmazdı. Özellikle bu tip hasar veren plastik patlayıcıların temini de zordur. Kaldıki MİT'in bölücü terör örgüt'ün intihar bombacılarının her birini adı gibi biliyor olması gerekir. Bir de bu teröristler elini kolunu sallaya sallaya bağcılara gelmiş ve 20 bin tl'ye araba almışlar.

Sosyal medya üzerinden yapılan propagandaya değinmiyorum bile, bu tip propaganda yapan kişilerin bütün hayatı dünyanın gözünün önündeyken fişleyeceksin bu adamları, her adımlarını takip edeceksin. Bu seneki Ankara saldırısını yapan terörist kadın(Seher çağla demir) resmen bağıra bağıra intihar saldırısı yapmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 15:16 
Uzaklaştırıldı

Gönlümüzden geçen ile realite aynı değil maalesef. 20 000 tl ye nasıl araba aldılar 400 kilo nasıl İstanbul a gelir intihar bombacısı nasıl bilinmez beşiktaşa nasıl gelebilirler bunların hiç birisi anlaşılamayacak konular değil. Bu söylediklerinizin hepsi çocuk oyunu o örgüt için.
Teröristi önlemek üzerine bir şeyler söylüyoruz ama bu mümkün değil. Yapılması gereken asıl faydalı olabilecek olan caydırmanın yollarını bulmak. Buda bence kuzey Irak ı hedef alarak olabilir en kolay. Bir vakit boyun eğmemiş görünürler ama sonra bakarlar zarar büyük ona göre davranırlar. Ben hala kuzey ırak ın petrolünü satmamıza asıl inanamıyorum o sınırın açık olmasına Türkiye üzerinden ikmaline inanamıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 16:06 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Videodaki polisleri sağduyuları için tebrik etmek gerekir o kadar tahrik edilmelerine rağmen sakin kalabilmişler.Bu ülkenin suyuna afyon mu döküyorlar anlamıyorum o marketteki makak maymunları yeri geldiğinde demokrasi,hukuk diye yırtınır ama suç bireyseldir bilmezler şu ülkenin iki yüzlülüğüne hastayım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 16:46 
Süvariler

Bu video iki üç yıl öncesine ait.
Yani tam gezi olaylarının meydana geldiği yıllara.
O yıllarda bu mahallede -benim yaşadığım mahalle- cami-cemevi projesi diye FETO projesi bir hadise yaşanıyordu.
Btölü piçler de alanda TÜRK BAYRAKLARI İLE BEKLEYEN insanlara karşıt şekilde - ve evet TÜRK BAYRAĞI İLE ALANDA İDİK- maydanoz olmaya çalıştılar.
Sonuç: Bu mahalleden insanlar bu btölü piçler tarafından bıçaklandı ama belediye otobüslerini yakmaya çalışan piçler yine bu mahalle halkı tarafından kovalandı.
Bu mahalle halkı özünde muhalif, özünde solcu, neticede Atatürkçüdür.
MHP'li arkadaşların dahi polise tepki gösterdiği zamanlardı.
Bunu bugün buraya koyup , yakacaz yıkacaz demek tek kelime ile aymazlıktır.
Bunu hoş görmek asıl iki yüzlülüktür.
Mezhep odaklı ideoloji odaklı cehalettir ve bu forumda bu tarz soysuzluğa da yer olmamalıdır.
Bu mahallenin btö ile mücadelede verdiği şehitlere saygısızlıktır.

Polislerimiz elbette çok takdire şayan davranmışlar.
Bazılarınızın yapamadığı gibi.

Bu mahallenin bir sakini ATATÜRKÇÜ bir sakini olarak beklerim yakmaya.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

En son Taşra tarafından 12 Ara 2016, 18:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 16:58 
Süvariler

15 yıldır bu mahallede ANKARA MAMAK EGE ANADOLU LİSESİ'nde ÖĞRETMENİM.
Bu çocukları ayrıştırmamak için bir TÜRK VE BİR ATATÜRKÇÜ olarak uğraşıyorum.
Forumu takip ettirdiğim çocuklarım da var ama ne demek "TUZLUÇAYIRI YAKACAĞIZ."
Mesajımda hadsizlik de de yapmış olabilirim ama bu tarz söylem bölücülüğün bir diğer yönüdür.
Saygılarımla.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 17:05 
Üye

Yakan kim? Tanıdığım en manyak 3 Türkçü şuan Tuzluçayır'da kalıyor. Yasa dışı yollardan bazı şeylerde bulmuşlardı geçen sene. :) 3'üne denk gelmesinler. Toma falan da kurtaramaz onları. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 17:09 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu video iki üç yıl öncesine ait.
Yani tam gezi olaylarının meydana geldiği yıllara.
O yıllarda bu mahallede -benim yaşadığım mahalle- cami-cemevi projesi diye FETO projesi bir hadise yaşanıyordu.
Btölü piçler de alanda TÜRK BAYRAKLARI İLE BEKLEYEN insanlara karşıt şekilde - ve evet TÜRK BAYRAĞI İLE ALANDA İDİK- maydanoz olmaya çalıştılar.
Sonuç: Bu mahalleden insanlar bu btölü piçler tarafından bıçaklandı ama belediye otobüslerini yakmaya çalışan piçler yine bu mahalle halkı tarafından kovalandı.
Bu mahalle halkı özünde muhalif, özünde solcu, neticede Atatürkçüdür.
MHP'li arkadaşların dahi polise tepki gösterdiği zamanlardı.
Bunu bugün buraya koyup , yakacaz yıkacaz demek tek kelime ile aymazlıktır.
Bunu hoş görmek asıl iki yüzlülüktür.
Mezhep odaklı ideoloji odaklı cehalettir ve bu forumda bu tarz soysuzluğa da yer olmamalıdır.
Bu mahallenin btö ile mücadelede verdiği şehitlere saygısızlıktır.

Polislerimiz elbette çok takdire şayan davranmışlar.
Bazılarınızın yapamadığı gibi.

Bu mahallenin bir sakini ATATÜRKÇÜ bir sakini olarak beklerim yakmaya.
Öncelikle video eski veya yeni fark etmez kimse bahsi geçen hesaptaki ileti son derece gereksiz ve nefret dolu.Kimse bir yerleri yakacak haddi kendinde bulmamalıdır hele birde videonun eski olduğunu bile bile koydular ise bu en hafifi ile şerefsizliktir.Eğer "Bazılarınızın yapamadığı gibi." cümleniz bana yönelik ise haksızlık ettiğinizi söylemek isterim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 18:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hâlen daha bazı kesimler "Ne yaparız da daha fazla ayrışma ve kutuplaşma yaratırız?" diye gerek sosyal medyadan gerekse de ellerinde ki diğer sosyal internet ağlarından 24 saat dolap çeviriyor. Böyle dolaplar çevrildiği sürece btö dolaylı yoldan da olsa bir kısım amacını mâlesef gerçekleştirmiş oluyor. Zaten memleket iyice kırılgan bir yapıya doğru depar atıyor. Ruh falan dediler altından da başka başka işler çıktı sonra. Hâlen daha hiç bir siyasi fraksiyon ve toplumun hiçbir kesimi mâlesef samimi şekilde davranmıyor.

Her kesimin bir gizli ajandası var mâlesef. Bu ajanda da evvelâ milletin bekâası da yazmıyor diye düşünüyorum.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 18:40 
Süvariler

Sayın dr.911

İki hafta önce ders esnasında kapı çalındı.
İçeri giren nöbetçi öğrenci , bir başka öğrenciyi çağırdı.
Akabinde biz şehit haberi aldık.
Bu mahalleden de çok şehidimiz var.
Sözüm size değil , siz şerefsize şerefsiz demişsiniz zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 22:28 
Üye

Ankara Bahçeli 7 için bomba ihbarı var. Cadde bomboş. :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 22:59 
Üye
Kullanıcı avatarı

Dün forumda Gazi mahallesi bilmemne lisesinde sınıf içinde halay çekilen video yayınlanmıştı. Alıntılamak istedim ama bulamadım o mesajı silinmiş galiba. Çevik kuvvet ile ilgili tweet atan kız çocuğunun ardından halay çeken arkadaşları da almışlar bugün.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 23:37 
Süvariler

Dün forumda Gazi mahallesi bilmemne lisesinde sınıf içinde halay çekilen video yayınlanmıştı. Alıntılamak istedim ama bulamadım o mesajı silinmiş galiba. Çevik kuvvet ile ilgili tweet atan kız çocuğunun ardından halay çeken arkadaşları da almışlar bugün.

Resim
Bugün lstanbul'da başka bir okuldan daha görüntüler düştü.

https://www.facebook.com/pg/bizmahluklariz/videos/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 23:40 
Üye

Alıntı:

Resim
Geleceğin Bölücü Teröristleri...Yılanın başını küçükken ezeceksin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 23:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Heves ettikleri şeylerin özgürlük vs. adı altında yapılıyor sanmaları ne kadar üzücü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2016, 23:52 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bunlar yeni değil daha ortaokuldayken sizler bizler tartışması yapardık.Asker şehit olduğunda bizimkiler gol attı diyen,Türkiye milli takımı yenilince sevinen,okuldaki haritalara köpekistan çizen böcekler kim bilir şuan ne yapıyorlar.Birkaç sene önce birisini tv de cop yerken görüp baya sevinmiştim. Bunların üst versiyonları da üniversitelere çöreklenmişler işte. İhanet sürecinde bunlara o kadar çok serbestlik verildi ki. Bizim okulla alakası olmayan lağım faresi tipli gereksizler doldurmuşlardı okulu.Polis sadece izlemişti. Adamlar ceplerinde taşlarla sopalarla sözde nevruz kutlamaya geldiler.Biz o ara dersteydik çıktığımızda yerler kan olmuştu. Aynı bu piçler gibi halay çekip örgütü övüyorlardı.Rektör falan hepsi gelse de işe yaramadı adamlar havlayıp kan akıtıp gittiler. Birde haber falan yapmışlar paylaşmışlar.Faşist domuzların kanını akıttık diye :) Böyle de kansızlar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 01:22 
Yeni Üye

Üstadlarım Saygılar ;

Üniversitede ve devlet kadrolarında ciddi bir kadrolaşmaları mevcut.Alenen suç olduğu halde yaptıkları bir çok iş , bir şekilde mezun oluyorlar.
Daha sonra devlette veya özelde iyi konumlara geliyorlar.Okullarda ve üniversitelerde bu kadrolar uzaklaştırılmalı ve temizlenmeli.
Psikolojik olarak üniversite mezunu doktor avukat ... terörist çok zarar veriyor bu davaya.

Bir diğer husus sene içerisinde polisimizin 20 li 30 lu şekilde taşınması sebebi ile çok şehitlerimiz oldu.Ülkenin her yerinde bu şekilde zırhsız araçlar ile asker polis taşınmasını çok yanlış buluyorum.
3-4 lü şekilde taşımanın bir yolu olmalı.

Canlı bombaya müdahale eden polisimiz her zamanki gibi iyi niyetle olaya yaklaşıyor.yani dur ihtarına uymayan bir kimseyi fiziksel müdahale ile durdurmaya çalışıyor.
Bu genel anlamda Polis konseptimizdeki bir eksiklik diye düşünüyorum.Askerimiz polisimiz kendini ortaya atmaktan çekinmiyor. Fakat birileri bağıra bağıra söylemeli ki en önemli olan onların can güvenliği
Amerika'da dur ihtarından sonra en küçük harekette yapıştırıyorlar yere.Bizde bu fikir anlayışına geçmemiz lazım.Askerimize polisimize bunu öğretmemiz lazım.
Tırnaklarına zarar geleceğine dünya yıkılsın.Tabi bu yetkiyi dikkatli verilmesi lazım.
Zira bu şekilde yere düşen Bayrak aciz gözüken yiğitlerimiz oluyor.senede bir kaç tane tatsız olay yaşanır ama bu şekilde daha az şehit veririz.
Amerika da ki polislere duyulan saygı ve korku takdire şayandır.

Askerlik mesleğini bilmiyorum.Vatandaş olarak yazıyorum.hatam yanlışım var ise affola.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 01:31 
Süvariler

Günün birinde tekrar ulusal bir hükümete kavuşursak, yapılması gereken, tüm bölücü, yıkıcı ve gerici unsurların topluca sınırdışı edilmesidir. Kaç milyon olurlarsa olsunlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 03:05 
Üye

Tengrim sen bana dayanma gücü ver. Şimdide karakolda hırtın birine vurup ettikleri bir video çıkmış. Yapılanlara karşı değilim, bende dexterlaşırdım ama bunu telefonla kaydetmezdim. Paylaşmak aklımın ucundan bile geçmezdi. Bu paylaşımların nereye varabileceğini düşünmeden sosyal medyada yayarak gaz alınmaya çalışılıyor. Avrupadan terörist istiyoruz, sizce bunları kullanmazlar mı? Zaten bahane arıyor adam Türk'e vermemek için bu itleri, şimdi kendi elimizle bu itleri savunan avukatlara sakın bunları vermeyin, işkence yaparlar savının kanıtlarını veriyoruz. Düşünmüyoruz. Toplumca en büyük eksiklimiz bu. Düşünmeye başladığımız gün sorgulamayada başlıyacağız. Ve tüm bu cevabı önümüzde olan sorunlar teker teker artık sorun olmaktan çıkacaklar.

En son Türkkanı tarafından 13 Ara 2016, 03:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 03:09 
Üye

Bu insanlar bu ülkede olduğu sürece, her ırkçı ve nefret söylemi bizim aleyhimize işler. Ya topluca bu nefretini eyleme dökeceksin ya da o kesimin daha da radikalleşmesine olanak sağlamayacaksın. En basitinden herhangi bir forumda herhangi bir kürdün herhangi bir yorumunun altında onlarca ırkçı yazı görebiliyoruz. Birisi kürt olduğunu söyleyince dünyayı dar ediyoruz, bunu kabul edeceğiz. Haklılık payı vardır yoktur değil mesele. Ama net ifade ettim tekrar ediyorum. Ya bu nefret söylemlerin hiç olmayacak, ya da eyleme dökülecek. 2. si olamayacağına göre bunu önce kendiniz düzeltmek zorundasınız. Çünkü orada burada görüyor eleman yarın öbür gün dağda bayırda. Bu böyle böyle gelişiyor. Yani şu aşamada attığınız her taş malesef ileride dönecek. Bunların radikalleşmesinin temelinde bu tarz yaklaşımlarda var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 04:10 
Üye
Kullanıcı avatarı

Hadi askerler cahil, komutanları yok mu bunların başında. O yerde tekmeledileri terörist abi abi diye yalvardıkça benimde hoşuma gitti ama bu tür işlerin sonunda başları belaya girecek o askerlerin.
Soluğu mahkemede alırlarsa şaşırmasınlar. Bu ülkede canlı bombanın ailesine tazminat ödendi!
Ayrıca Teröristler bu görüntüleri Avrupa'da çok iyi kullanacak ve sanki masum bir köylüye işkence ediliyormuş gibi lanse edilecek. Propaganda malzemesi veriyoruz hırtlara.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 04:28 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Arkadaşlar şu görüntüler nerede yahu birde biz görsek :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 09:04 
Üye

2015'de beri öldürdügümüzün 2 katı kadar terörist dağa çıktı böylede bir gerçek var. Şimdi eğitimlerini alıyorlar ve Türkiye'de bir gelecek görmüyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 09:24 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Öm yolu ile link gönderen arkadaşlar sayesinde izledim içimin yağları eridi ama keşke yayınlamasalardı :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 11:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Görüntünün altındaki yorumlar dehşet verici.Bombalı eylemleri övenler mi ararsın,şehitlere hakaret edenler mi? Bu adamların büyük çoğunluğu burada yaşıyor.Özellikle Avrupa'da yaşayanlar daha küstah davranıyor yaşadığı yerin gazıyla.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 11:50 
Uzaklaştırıldı

Canlı bombaya müdahale yönetimi bunca senedir ders alınmadığını gösteriyor.
Bir dakika önce bombalı araçla saldırı yapılan bir yerde alınan ihbar'a böyle bir müdahale olamaz.

Neden böyle ? Eksik olan ne ? Eğitim mi ? Neden böyleyiz biz ?
Futbolcu gol sevinci gibi her taraftan bombacının üzerine geliyorlar... Yok böyle bir müdahale...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 12:49 
Süvariler

Bu Sadad'cılar kim?Kara kuvvetleri,hava,deniz,jandarma,lojistik vs. diye bölümler kurmuşlar danışmanlık yapıyorlarmış.
Asıl olay Sadad'ın başındaki İslamcının Cumhurbaşkanı danışmanı olması ve hazırladığı anayasa metnin baştan aşağı facia olması,ülke temellerini kökünden yok edecek düzeyde bir anayasa hazırlanmış.

Burnuma kötü kokular geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 13:24 
Üye

Canlı bombaya müdahale yönetimi bunca senedir ders alınmadığını gösteriyor.
Bir dakika önce bombalı araçla saldırı yapılan bir yerde alınan ihbar'a böyle bir müdahale olamaz.

Neden böyle ? Eksik olan ne ? Eğitim mi ? Neden böyleyiz biz ?
Futbolcu gol sevinci gibi her taraftan bombacının üzerine geliyorlar... Yok böyle bir müdahale...
Eğitim eksikliğinden önce istihbarat eksikliği ve beceriksizliği maalesef. Şehre bomba sokmak silah sokmak ne demek. Hele ki bu kadar büyük miktarda plastik patlayıcının takibi nasıl yapılmaz.

Bu tarz bombalı saldırılar ABD'de 11 Eylül'den sonra neden olmuyorda bizim ülkemizde 2-3 haftada bir oluyor düşünmek lazım, Irak mı burası Afganistan mı burası. İran'da bunun yarısı kadar intihar saldırısı olmuyor. Böyle laubalilik böyle ciddiyetsizlik olmaz.

İstihbarat eksikliğinden kastım saha elemanı değil, en başta teknolojik altyapı ve sınır güvenliği tabi ki.

Yani adamlar resmen istesek maç çıkışında patlatırdık mesajı verdiler birde, böyle bir rezalet olamaz yani. Kalkıpta 100 olayı engelledik bir tanesi aradan kaçtı demesin kimse, böyle birşey yok. Kaç bir tane artık 13.intihar saldırısı bu yıl.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:25 
Üye

Allah rızası için aman diyene vurulmaya devam edilir mi ? Türkün töresine yakışır mı ? Çocuk gibiyiz tamam hepimizin içinin yağları eridi ama bunun sonuçları olacak ? Bunu izleyen Btö üyesi olsam kesinlikle teslim olmam.Ey bunu yapıp üstüne videoya çekenler.Zararımıza mı yapıyorsunuz? Cidden Fetöcü müsünüz de uluslar arası arenada bizi sıkıştırmak mı istiyorsunuz ? Böyle görüntüler geldikçe değil suriye daha bizi ellerinden gelse sivasın doğusuna yollamazlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 18:49 
Üye

Engellenemez falan bırakalım bunları. Duyan var mı Amerika'da bombalı eylem? Neredeyse hiç. Hatta tamamen hiç. Ben hatırlamıyorum çok uzun süredir. Demek ki yapılabiliyor. Kaldı ki Dünya'da ki müslümanların sanırım bir yüzde 80'i nefret boyutundadır. Bu yapılamayacak şey değil. Ayrıca ayda yılda bir olsa hadi neyse diyeceğim de sırf 2016'da kaç tane eylem oldu böyle. Irak'tan Afganistan'dan istatistiksel olarak bir farkı yok ülkenin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 19:02 
Üye

Engellenemez falan bırakalım bunları. Duyan var mı Amerika'da bombalı eylem? Neredeyse hiç. Hatta tamamen hiç. Ben hatırlamıyorum çok uzun süredir. Demek ki yapılabiliyor. Kaldı ki Dünya'da ki müslümanların sanırım bir yüzde 80'i nefret boyutundadır. Bu yapılamayacak şey değil. Ayrıca ayda yılda bir olsa hadi neyse diyeceğim de sırf 2016'da kaç tane eylem oldu böyle. Irak'tan Afganistan'dan istatistiksel olarak bir farkı yok ülkenin.
Hocam sadece ABD'de değil, Avrupada da bu tarz bombalı eylemler nadir oluyor. Hatta bu yüzden genelde oradaki eylemlerde silahlı saldırılar veya başka şekilde eylemler okuyor. Bomba patlatmak ne demek, iyi o zaman herifler şehirlere havan topu, atgm, manpads herşeyi soksun. Maalesef teknoloji özürlü bir istihbaratımız var. Bunun üzerine çok ciddi eğilmesi gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

İnternette bir haber okudum.
Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edilmesi ile ilgili soruşturmada bölücü terör örgüt, KCK yöneticileri Murat Karayılan ve Duran Kalkan için yakalama emri çıkarıldı.

Bunlar bizimle dalga mı geçiyor. Allah'ını seven bana şu haberi açıklasın beynim durdu.
http://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/428660.aspx

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 13:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu terör toplantıları ve açıklamalar yine bir sınır ötesi operasyonu işaret ediyor. Bakalım gelişmeler ne olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 15:13 
Uzaklaştırıldı

Bence Cumhuriyet tarihinin en büyük savaşı kapıda bekliyor.
4.Murat dan sonra oraları ikinci defa fetetmek zorunda kalacağız belkide.
İran ile savaşmanın eşiğine bile gelebiliriz. Eşiğe gelmek savaşmak savaşmamak ihtimalini de muğlak hale getirir oda var tabi.
Bence Türkiye Elbab ile yetinemeyecek kadar seçeneksiz hale gelmiş kabul edilemez derecede dezavantajlı pozisyone düşmüş durumda.
Bence bir savaşın mantığı olursa burada onlar var gibi.
Eğer birazda yeşil ışık alır isek savaşa girebiliriz.
Kürtleri durdurmak Elbab ı almak filan bunlar devede kulak kalmış şeyler büyük resimde. Belkide Fırat kalkanındaki tutukluğumuzda bunun yüzünden olabilir. Çok daha büyük bir plan kafamızda olabilir.
40 yaşından küçük olan forumdaki erkekler savaşa gidebiliriz haberiniz ola

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 15:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Seferberlik listesinde tüm bakan ve vekil çocuklarını görmeden o iş biraz yaş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 17:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Süleyman Soylu : "Şubat, mart ayında öyle teknolojik gelişmeleri ortaya koyacağız, göreceksiniz mağaralardan çıkmaya dahi cesaret edemeyecekler. Şimdi bir tanesi ile uğraşamıyorlar, o gün birçok tanesi geldiği zaman ne yapacaklarını inanın şaşırıp hareket kabiliyetleri ortadan kalkacak. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Teknik ve teknolojik, yol güvenliğinden tutun da şehirler içerisinde insanımızın güvenlik tehdidini ortaya koyabilecek bütün hazırlıklarımızı inşallah en kısa zamanda gerçekleştirmek için adımlarımızı çok seri bir şekilde atıyoruz."

Sihalı İha'dan bahsediyor ancak bir tane ile baş edemiyorlar diyor. Şu an bir tane yoktur herhalde.

Göktürk'ten gelen görüntülerle belirli hedeflerin imhası olabilir. Bunların dışında ne tarz teknolojik kazanımlar olabilir 3-4 ay içinde merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 17:45 
Süvariler

Süleyman Soylu : "Şubat, mart ayında öyle teknolojik gelişmeleri ortaya koyacağız, göreceksiniz mağaralardan çıkmaya dahi cesaret edemeyecekler. Şimdi bir tanesi ile uğraşamıyorlar, o gün birçok tanesi geldiği zaman ne yapacaklarını inanın şaşırıp hareket kabiliyetleri ortadan kalkacak. Hazırlıklarımızı yapıyoruz. Teknik ve teknolojik, yol güvenliğinden tutun da şehirler içerisinde insanımızın güvenlik tehdidini ortaya koyabilecek bütün hazırlıklarımızı inşallah en kısa zamanda gerçekleştirmek için adımlarımızı çok seri bir şekilde atıyoruz."

Sihalı İha'dan bahsediyor ancak bir tane ile baş edemiyorlar diyor. Şu an bir tane yoktur herhalde.

Göktürk'ten gelen görüntülerle belirli hedeflerin imhası olabilir. Bunların dışında ne tarz teknolojik kazanımlar olabilir 3-4 ay içinde merak ediyorum.

Eğer silahlı IHA'dan bahsediyorsa açıkçası hayal kırıklığına ugrarım, evet bu araçlar terörist hareketini kısıtlar ama hiçbir zaman tamamen ortadan kaldıramaz veya %100 saldırıları önleyemez hele ki Doğu'nun coğrafyasına baktığımızda bunu daha iyi anlarız.

ASELSAN veya başka bir firma uçan balonumsu bir hava aracı geliştiriyordu ABD'nin Afganistan'da kullandığı gibi onlar içimize yarar gibi duruyor.

Ama ben *teknolojik gelişme* deyince aklıma hep şu droneları getiriyorum nedense :)

https://www.youtube.com/watch?v=rEby9Ok ... I&index=86

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 17:50 
Süvariler

bölücü terör örgüt kazaya uğrayan F-16'yı biz düşürdük demiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:03 
Akıncılar

Bölücü Terör Örgütü kazaya uğrayan F-16'yı biz düşürdük demiş.
Yaptiklari onemli eylemleri video goruntulerini bir kac gun sonra yayinliyorlar. MANPADS ile dusurulme olduysa, ayni sekilde goruntusu cikar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:05 
Üye

Beşiktaş saldırısında kullanılan patlayıcı ile ilk defa karşılaşıldığı ve fabrikasyon yapım olduğu, yabancı bir istihbarat örgütü tarafından hazırlanıp yurda sokulmuş olabileceği şeklinde haberler çıkmaya başladı, bombanın hazırlanmasında üst düzey askeri bilgi olması gerektiğinden bahsediliyor. İstanbul emniyet müdürü Çalışkan patlayıcının bir devlet envanterine kayıtlı olduğunu söylüyor.

Bana kalırsa saldırının arkasında Abd olma ihtimali yüksek. Al-bab taarruzu nedeniyle bize çok sinirliler, bölücü terör örgüt koridoru planları büyük darbe yedi. Rejim,Almanya ve İran ihtimalleride var tabi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Mhmm çok kızgınız, bunlara bir bomba verelim patlatsınlar!"

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:25 
Üye

"Mhmm çok kızgınız, bunlara bir bomba verelim patlatsınlar!"
Yapmadıkları şey değil

Yalansa yalan deyin..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 18:30 
Üye

Yalan.
Bravo güzel bir tespit yaptınız, aferin. Çok düşündünüz ama olsun gelişme var.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16092 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1316 317 318 319 320322 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: