TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Mar 2017, 17:55

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16111 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1319 320 321 322 323 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 00:34 
Üye

İzmir'deki saldırı videosu izlediyseniz, teröristlerle çatışma yaşanırken yanında bulundukları jandarma aracının kapısı açılıp kapanıyor.
İçerideki asker silahsız ermiş deniyor.
He silahlı olsa da o anda muhtemelen hayatında kurşun atmamış genç bir insandan ne beklemeye hakkımız var bilemiyorum.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 01:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şehit vermemizin verdiği öfkeyle o açılan kapı olayına çok fazla takılıyor millet herkes bir terör uzmanı oldu çıktı sosyal medyada ilkokul çağındaki çocuklar analiz kasmaya başladı resmen. Gördüğüm kadarıyla videoda kim sıkıyor polis mi sıkıyor falan diyorlar şaşırıyorlar muhtemelen video çatışmanın ilk saniyelerinde çekilmiş (videonun sonunda 2 teröristin de daha ölmemiş olması bu tezimi doğrular nitelikte) ve videoda 2 kişi görünüyor ama birde firari var benim tahminimce 3. terörist jandarma aracına mevzilenmek için girmiş olabilir kapı açılıp kapanmasına rağmen teröristler rahatını bozmuyor

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 01:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Medyada paylaşılan bilgilere göre kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin'in çatışmada mermisi bitmiş. Mermisi bitince çekilirken sırtından vurularak şehit olmuş.

EGM galiba amerikan polisi gibi bilhassa yunuslar, trafik polisi ,çevik kuvvet personeline 2. yedek şarjörü vermeli.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 01:42 
Üye

Benim gördüğüm kadarıyla, kaldırımdaki terörist jandarma aracına doğru koşarken arkasındaki polis -ki muhtemelen bu polis yaralı (Şehit Fethi Sekin abimiz değil) ateş açıyor ama koşan teröristi ıskalayarak billboardun camlarını indiriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 02:10 
Site Başkanı

EGM galiba amerikan polisi gibi bilhassa yunuslar, trafik polisi ,çevik kuvvet personeline 2. yedek şarjörü vermeli.
Bu Türkiye de tamamen personel inisiyatifine bırakılıyor. Kimisi ek görev kemeri ile birlikte iki hatta üç tabanca şarjörü, kelepçe, göz yaşartıcı gaz yani ikinci fotoğrafta gördüğün ve ABD polisinde olan ne varsa aynısını taşırken kimisi taşımıyor. Olmayan yada yapılmayan bir şey değil anlayacağın. Yukarıdan kesin bir malumat yada direktif yok yada olsa bile dinlenmiyor. Malum diğer işlerimiz gibi buda çorba...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 02:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aynen öyle personel inisiyatifinde. O ek görev kemerine Emniyette genelde teçhizat kemeri deniyor, palaska falan diyende var ama az. Teçhizat kemerini takmadan sadece pantolondaki kemere silah kılıfı takıp, birtek silahla gezende var, teçhizat kemeri baştan aşağı dolu olanda var. Şarjör konusunda da 3 yedek şarjörle gezen asayiş komiseri de gördüm hiç yedek şarjörü olmayanda kimse pek birşey demiyor sanırım

Resim

Genelde tüm birimlerde bu resimdeki tip teçhizat kemeri kullanılıyor ve yeni mezun polisler genelde çevik kuvvete veriliyor, çevik kuvvette devrecilik yaygın olduyor buda otokontrolü sağlıyor ve bu konuda fazla noksanlık olmuyor ama diğer birimleri pek bilmiyorum

Edit:Düzenleme yapıldı.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 04:07 
Akıncılar

Sadece sarjor degil, gorevi masa basi olmayan butun polislerin egitimlerinin tazelenmesi lazim. Sadece 3-5 saatlik dersler bile verilse hayat kurtarabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 09:51 
Üye
Kullanıcı avatarı

Araçta kapıyı açan kişinin askerliğini şoför olarak yapan silahsız er olduğu söyleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 10:08 
Üye

Sadece sarjor degil, gorevi masa basi olmayan butun polislerin egitimlerinin tazelenmesi lazim. Sadece 3-5 saatlik dersler bile verilse hayat kurtarabilir.
Hendek operasyonlarının sonlarına doğru, personele uzun namlulu ve kısa namlulu silahların kullanımı, araç durdurma vs gibi önemli konuları içeren 20 küsür günlük eğitim verilmeye başlandı. Ciddi sayıda mühimmat sarfediliyor eğitimde. Bana göre Teşkilat tarihinde verilen en ciddi kurs ve 2-3 senelik personelin çoğu kursu aldı. Hala devam ediliyor kursa.

Ayrıca senelik atış dönemlerinin sayısı arttırıldı, atışlarda sarfedilen fişek sayısı arttırıldı.

Ağırlık yapıyor diye şarjörden fişek boşaltan adamlar hala varlar ama zihniyet en azından silah bakımı ve kullanımı konusunda dönüşüyor. Buna ek olarak 5.56 mm yerli menşeili bir silahla, en azından bazı ekipleri donatmalıyız. Eskiyen MP-5'ler yerine alternatif yerli üretimlere geçmeliyiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 11:30 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Aşırı sol ve aşırı islamist (!) ABD'nin ve İngiliz'in köpeğidir.
O yüzden bunların üstadları Yunan'a falan tapar, "keşke Haçlılar bizi ele geçireydi" der.
O beğenmediğiniz "mason" İttihatçıların, milliyetçi Kuvva'nın tırnağı olamazlar.
Aklınızı Mustafa Armağan, Mısıroğlu, Dilipak gibilerinden temizlemeniz gerekir.
Yoksa Allah Allah derken şeytana it-köpek olursunuz.
Devletimizden başkası yok gençler.
O biterse Gagavuz Türkleri gibi kültürel ögeler olursunuz buralarda.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 11:42 
Akıncılar

O beğenmediğiniz "mason" İttihatçıların..
Sen gaza getirdin bizi!. ;)
Mason da mason.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 14:02 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
O beğenmediğiniz "mason" İttihatçıların..
Sen gaza getirdin bizi!. ;)
Mason da mason.
33 ol anlatacağım bunları.
Daha 32'sin.
8-)

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 16:52 
Süvariler

Alıntı:

Medyada paylaşılan bilgilere göre kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin'in çatışmada mermisi bitmiş. Mermisi bitince çekilirken sırtından vurularak şehit olmuş.
Ortaya çıkan görüntülere göre olay şöyle gerçekleşti. Teröristin birisi Jandarma minübüsünün arkasında mevzilenmişken; şehit olan polisimiz diğer teröristi kovalıyor. Hedef küçülterek kaçan terörist diğer teröristin mevzilendiği Jandarma minübüsünün arkasına kadar gelmeyi başarıyor. Bu esnada kahraman polisimiz açısını geniş alarak teröristleri görmeye çalışıyor; gördüğü anda da bir tanesini indiriyor. Kaçarak gelen terörist ise minübüsün diğer tarafına doğru mevzilenirken; kahraman polisimiz çapraz koşuyla uzaklaşmaya çalışıyor. Tam bu esnada teröristin görüş açısına giriyor ve sırtından vurularak yere düşüyor.

Şayet kahraman polisimiz, çapraz koşu yapmak yerine geriye doğru dikey koşu yapmış olsaydı; teröristin görüş açısına girmeyecekti. Benim gözlemim bu şekilde olmuştur. Şehidimize Allah rahmet eylesin.

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 18:57 
Üye

Gabar dağında çatışma çıkmış. 2 asker şehit, 4 asker yaralı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 19:06 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Ortaya çıkan görüntülere göre olay şöyle gerçekleşti. Teröristin birisi Jandarma minübüsünün arkasında mevzilenmişken; şehit olan polisimiz diğer teröristi kovalıyor. Hedef küçülterek kaçan terörist diğer teröristin mevzilendiği Jandarma minübüsünün arkasına kadar gelmeyi başarıyor. Bu esnada kahraman polisimiz açısını geniş alarak teröristleri görmeye çalışıyor; gördüğü anda da bir tanesini indiriyor. Kaçarak gelen terörist ise minübüsün diğer tarafına doğru mevzilenirken; kahraman polisimiz çapraz koşuyla uzaklaşmaya çalışıyor. Tam bu esnada teröristin görüş açısına giriyor ve sırtından vurularak yere düşüyor.

Şayet kahraman polisimiz, çapraz koşu yapmak yerine geriye doğru dikey koşu yapmış olsaydı; teröristin görüş açısına girmeyecekti. Benim gözlemim bu şekilde olmuştur. Şehidimize Allah rahmet eylesin.
Diğer açı(lar)dan çekilmiş çekim(ler)de öyle bir izlenim var, ama ateş ettiği terörist sonra ayakta ve hareket eder iken görülüyor. İkisi de temas sonrası, faal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 22:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şarjör konusunda da 3 yedek şarjörle gezen asayiş komiseri de gördüm hiç yedek şarjörü olmayanda kimse pek birşey demiyor sanırım

.
Askerde bile yaka açmak kapamak emirledir. Demek ki bu kemer içinde bir yasal zorunlu düzenleme şart. Minimum 2 yedek tam dolu şarjör şart olmalı.

Medyada açıklandı. Fişekleri biten polisler jandarmalardan fişek ve silahlarını almışlar. Fişek emniyete 80 kuruşa mal oluyor. Para mı yani. Adamın gönlüne göre polislik olur mu. Emniyet eskiden bu konularda daha titiz daha üzerine giderdi.

Ben pederden hatırlıyorum. Adam ütüsüz gömlek pantolonla vazifeye gidemezdi. Hergün ayakkabı boyardı. Geçenlerde İzmir hassas noktada gördüm. Adam polismi apaçimi bilemedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 23:49 
Akıncılar

Disiplin konusu butun kurumlarda sorun. Bizim millet olarak sorunlarimizdan bir tanesi. Hayatin her yerinde karsilasiyoruz. Belediyesinden Polisine kadar. Polis gibi hayati gorev yapan kurumlarda 2. ve hatta 3. sarjore yer mi yok. Ozellikle son yillarda artan teror nedeniyle, ben polis olsam herhalde, birakin yedek sarjoru evden kevlar yeleksiz cikmam. Devlet vermiyorsa, gidim cebimden alir giyerim. Ekipman, mermi sorunu halledilir ama Polis ve Askerimizin yeterli egitimi bence en onemlisi. Egitimden taviz vermemek lazim. Ozellikle canli bomba, bombali arac, AK-47'li terorist ile sokak catismasinda uygulanacak yontemleri tavizsiz uygulamalari lazim. Normal adi suclarda bile cok fazla sehit veriyoruz. Elinde bicak veya silah intihar edecek adamin uzerine bile sanki birsey olmayacakmis gibi gidiyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 15:40 
Süvariler

Mardin Nusaybin kırsalında 1 adet METİS M1 Füze Ateşleyicisi, karadan karaya karadan havaya atılan füze İlk kez ele geçirilmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 15:47 
Süvariler

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “K*rt ulusal kongresi”nin toplanamasına ilişkin, “K*rtler büyük resmi görmüyor. Bölgede 3’üncü Dünya Savaşı kuruluyor ve ne yazık ki tarih kendini tekrar edecek” dedi.

“K*rt ulusal kongresi”nin toplanmasıyla ilgili önder, “Benim bu konuda bundan daha fazla değerlendirme yapmam saygısızlık olur çünkü ben bir Türk’üm” diye konuştu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 15:48 
Süvariler

Sirri davarida TÜRK olmus. Bunlar ne iciyor acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 15:52 
Üye

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, “K*rt ulusal kongresi”nin toplanamasına ilişkin, “K*rtler büyük resmi görmüyor. Bölgede 3’üncü Dünya Savaşı kuruluyor ve ne yazık ki tarih kendini tekrar edecek” dedi.

“K*rt ulusal kongresi”nin toplanmasıyla ilgili önder, “Benim bu konuda bundan daha fazla değerlendirme yapmam saygısızlık olur çünkü ben bir Türk’üm” diye konuştu.
"3. Dunya Savasi kuruluyor" ne demek? 3.D.S'na hazirlaniliyor mu demek istiyor? Peki bu durumda buyu resmi gormek ne demek oluyor? 1 koyup 3 almak mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 22:31 
Süvariler

Mardin Nusaybin kırsalında 1 adet METİS M1 Füze Ateşleyicisi, karadan karaya karadan havaya atılan füze İlk kez ele geçirilmis.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Şub 2017, 22:49 
Süvariler

Habercilerimiz yine döktürüyor. Karadan karaya/ karadan havaya... ATGM ile beraber Manpads yakalandıysa ayrı ayrı belirtin. Bende habercilerimizi bilmiyormuş gibi haberin resimlerinde Manpads arıyorum.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2017, 00:11 
Üye

Habercilerimiz yine döktürüyor. Karadan karaya/ karadan havaya... ATGM ile beraber Manpads yakalandıysa ayrı ayrı belirtin. Bende habercilerimizi bilmiyormuş gibi haberin resimlerinde Manpads arıyorum.
Yukarı sıkınca havaya gitmiyor mu al işte karadan havaya(!) Hatta IŞİD Terör Örgütü ATGM ile galiba bot vurmuştu Anti Gemi Füzesi aynı zamanda(!)

Son zamanlarda yakalanan MANPADS var mı?
Bir de havada ki bir F-16'yı vurmaları zor ama havaalanı yakınlarında bir yere mevzilenip kalkış/iniş sırasında ki bir uçağı hedef alabilirler mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2017, 00:54 
Süvariler

Yukarı sıkınca havaya gitmiyor mu al işte karadan havaya(!) Hatta IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ATGM ile galiba bot vurmuştu Anti Gemi Füzesi aynı zamanda(!)

Bir de havada ki bir F-16'yı vurmaları zor ama havaalanı yakınlarında bir yere mevzilenip kalkış/iniş sırasında ki bir uçağı hedef alabilirler mi?
En son Hakkaride bir tane yakalandi diye AA tarafindan haber yapilmisti ama resim felan verilmedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2017, 01:03 
Süvariler

Yukarı sıkınca havaya gitmiyor mu al işte karadan havaya(!) Hatta IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ATGM ile galiba bot vurmuştu Anti Gemi Füzesi aynı zamanda(!)

Bir de havada....
Burayı takip eden sempatizan, terörist ne ararsan vardır. Taktik vermeye gidecek böyle şeyler yazmamak lazım.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2017, 20:58 
Üye

Burayı takip eden sempatizan, terörist ne ararsan vardır. Taktik vermeye gidecek böyle şeyler yazmamak lazım.
Son soruyu bu yüzden sonradan sildim ama kalanının taktiklik pek tarafı yok 6 senelik Suriye İç Savaşı'ndan malesef bizden çok ders çıkardıkları için bunları çoktan düşünüp uygulamaya geçirmek için uğraşıyorlardır zaten.

Tünel kazmaları ile ilgili bir haber hatırlıyorum ben de başka aklımda kalan yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2017, 10:19 
Üye

Bu son bulunan silahlar ilerde yasayacaklarımızın habercisi. Erken kalkan cok yol alır, operasyonlar aralıksız surmeli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 14:06 
Süvariler

Irak'tan Türkiye'ye getirilen ve bölücü terör örgüt terör örgütüne götürülmek istenen 54 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silah dürbünü, 62 adet AK-47 Kalaşnikof marka uzun namlulu silahına monte etmeye yarayan monte hamili ele geçirildi.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2017, 00:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

Mardin’in Nusaybin ilçesi kırsalında devam eden operasyonda terör örgütü bölücü terör örgüt'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın sağ kolu olan terörist ölü ele geçirildi.

Edinilen bilgilere göre, Nusaybin kırsalında bulunan Ömeryan bölgesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada ölü ele geçirilen iki teröristten biri olan sözde özel kuvvetler sorumlusu olan Behzat kod adlı teröristin, bölücü terör örgüt'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın sağ kolu olduğu belirlendi.

Güvenlik güçlerinin bölgede geniş çaplı operasyonları devam ediyor.
http://m.milliyet.com.tr/karayilan-in-s ... m-2398315/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2017, 00:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Süleyman Soylu uzun zamandır peşinde oldukları, bir çok patlamanın planlayıcısı olan bir teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

M.karayılan'ın sağ kolu olduğu iddiası var. Yarın detaylı açıklama yapılacakmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 11:17 
Süvariler

Mart 15 ten sonra bölgede Btö faaliyetleri artmaya başlar yine. Yine çok yoğun operasyonların olacağı bir yaz mevsimi bizi bekler. Rabbim yardımcımız olsun

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2017, 15:19 
Süvariler

Zap bölgesine bugün düzenlenen 2 ayrı hava harekatında 11+23 toplamda 34 leş alınmış. Mardin'de de 1 leş 1 yaralı var. Bitmiyorlar çünkü Suriyedeki pyd ile sadece silah ve mühimmat değil terörist havuzları da ortak. Biz öldürmekten bıkmayız bakalım onlar ölmekten bıkacaklar mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 10:25 
Süvariler

Bahar yaklaştıkça, mağaralardan fareler çıktıkça TSK'nın da önleyici operasyonları geliyor. Zap ve Hakkari kırsalında son günlerde alınan 51 leşe ek olarak dün Kandil bölgesinde vurulan 3 mağarada 27 leş daha alınmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 10:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bahar yaklaştıkça, mağaralardan fareler çıktıkça TSK'nın da önleyici operasyonları geliyor. Zap ve Hakkari kırsalında son günlerde alınan 51 leşe ek olarak dün Kandil bölgesinde vurulan 3 mağarada 27 leş daha alınmış.
İha sayısı arttıkça leş sayısı da artacak. Daha çok geberirler. Bahar kime gelecek göreceğiz bu sene.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 11:28 
Süvariler

Anka B ve Anka S teslimatları hemen tamamlansa keşke.
S Kuzey Irak için mükemmel olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2017, 03:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bitliste son 2 günde 22 leş 3 sağ yakalama var.İç bölge de güzel başladı 8-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Şub 2017, 12:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

bölücü terör örgüt'nın elebaşlarından biriydi! Öldürüldü..Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 19-20 Şubat tarihleri arasında Kuzey Irak'ın Zap Bölgesi'nde düzenlenen hava operasyonunda ölen bölücü terör örgüt'lılar arasında örgütün üst düzey yöneticilerinden 'Bawer Xebat' kod adlı Gıyasettin Gür'ün de bulunduğu belirtildi.
Gür'ün, Marmara Üniversite öğrencisi iken 2007 yılında tutuklandığı ve 2011 yılında cezaevinden çıktıktan sonra dağa çıktığı belirtildi.

Türk savuş uçaklarının 19-20 Şubat tarihleri arasında Kuzey Irak'ta bölücü terör örgüt kamplarının bulunduğu Zap bölgesindeki bazı hedeflere yönelik gerçekleştirdiği hava operasyonunda öldürülen bölücü terör örgüt'lıların kimlikleri örgüte yakın internet sitelerinde yer aldı. Sitede yer alan haberde, hava operasyonunda aralarında bölücü terör örgüt'nın üst düzey yöneticilerinden Hakkari nüfusuna kayıtlı 'Bawer Xebat' kod adlı Gıyasettin Gür'ün de bulunduğu 4 bölücü terör örgüt'lının öldürüldüğü belirtildi.

Gıyasettin Gür'ün, 13 Nisan 2007 tarihinde Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğrencisiyken, kadın arkadaşıyla birlikte örgütün bombacısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandığı ve konulduğu cezaevinden 2011 yılı Ekim ayından çıktıktan sonra dağa çıktığı belirtildi.
http://m.milliyet.com.tr/son-dakika-az- ... m-2403454/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 05:29 
Süvariler

Universiteler gecmisten beri ve hala teror orgutlerinin her turu icin uygun bir adam kazanma mekani.
Ozellikle 18 yasinda baska bir sehirden veya kasabadan gelen saf genclere kancayi takip aralarina alip, yogurup orgute kazandiriyorlar. Daha once sehrinden veya kasabasindan cikmamis bir genc, bilmedigi bir sehirde ve okulda yalnizken, ve safken diyelim, bu orgutler icin yem oluyor. Kullandiklari metotlar da hepimizin bildigi gibi abilik/ ablalik, buyuk sehirde acikca gorulen gelir seviyeleri arasindaki ucurumdan faydalanma, sahiplenme ve kendisi gibi bir cevrenin parcasi olma duygusu gibi metotlar.

Gencleri bu teskllatlarin eline birakmadan, onlarla ilgilenerek, bir universite birligi kurarak, spesifik bir ajanda veya doktrin enjeksiyonu yapmaya calismadan (or: bugunku bazi devlet yurtlarindaki durumlar), yurttaslik, pozitif bilimler, spor, universite kardesligi / universite dayanismasi, ortak projeler, arastirma-gelistirme, rakip universitelerle pozitif rekabet vs ornekleri ile harmanli bir sekilde bu konulari cozmeleri lazim.
Bence bunlari ogrenciler icin koordine eden ve onlari yonlendiren, yurtlar ile beraber yakin calisan bir ogrenci danismanlik ve yol gosterme sistemi kurulmasi lazim. Boyle bir sistemin genclerin aileleri ile koordinasyonda olmasi hatta onlari mumkunse ogrencilere ziyarete getirip (or: dar gelirli ailelere bu konuda yardimci olunabilir), buyuk bir aile sistemi olusturulmalidir.

Yukaridaki terorist bircok kisinin / ailenin canini yakmis olan bir cani; belki de boyle bir sekilde devsirildi, kimbilir..
Belki bu terorist olmasa bile bir baskasi bu kotu yoldan dondurulebilirdi.. Bence isin bu tarafina agirlik verilmesi ve universiteye girecek sekilde basarili olmus genclerin bu teror orgutlerin yem olmasi engellenmeli ve topluma kazanimi icin yollar denenmeli..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 06:08 
Üye

Asıl elebaşlarıyla ilgili bu haberleri duymuyorum hiç. Karayılan mesela cemil bayık takoz erdal. En üst düzey yöneticiler yaşıyor nasıl oluyor bu? Bunlar yok edilmeli yani nerde oldukları mı bilinmiyor nedir? Sürekli yakalanan elemanlar var hadi biri ikisi ötmedi diğerleri korkudan söyler. Bunlar nasıl hala yaşıyor cidden merak ediyorum. Bir açıklaması olması lazım.

En son jumanji35 tarafından 27 Şub 2017, 06:10 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 06:08 
Akıncılar

Universiteler gecmisten beri ve hala teror orgutlerinin her turu icin uygun bir adam kazanma mekani.
Ozellikle 18 yasinda baska bir sehirden veya kasabadan gelen saf genclere kancayi takip aralarina alip, yogurup orgute kazandiriyorlar. Daha once sehrinden veya kasabasindan cikmamis bir genc, bilmedigi bir sehirde ve okulda yalnizken, ve safken diyelim, bu orgutler icin yem oluyor. Kullandiklari metotlar da hepimizin bildigi gibi abilik/ ablalik, buyuk sehirde acikca gorulen gelir seviyeleri arasindaki ucurumdan faydalanma, sahiplenme ve kendisi gibi bir cevrenin parcasi olma duygusu gibi metotlar.

Gencleri bu teskllatlarin eline birakmadan, onlarla ilgilenerek, bir universite birligi kurarak, spesifik bir ajanda veya doktrin enjeksiyonu yapmaya calismadan (or: bugunku bazi devlet yurtlarindaki durumlar), yurttaslik, pozitif bilimler, spor, universite kardesligi / universite dayanismasi, ortak projeler, arastirma-gelistirme, rakip universitelerle pozitif rekabet vs ornekleri ile harmanli bir sekilde bu konulari cozmeleri lazim.
Bence bunlari ogrenciler icin koordine eden ve onlari yonlendiren, yurtlar ile beraber yakin calisan bir ogrenci danismanlik ve yol gosterme sistemi kurulmasi lazim. Boyle bir sistemin genclerin aileleri ile koordinasyonda olmasi hatta onlari mumkunse ogrencilere ziyarete getirip (or: dar gelirli ailelere bu konuda yardimci olunabilir), buyuk bir aile sistemi olusturulmalidir.

Yukaridaki terorist bircok kisinin / ailenin canini yakmis olan bir cani; belki de boyle bir sekilde devsirildi, kimbilir..
Belki bu terorist olmasa bile bir baskasi bu kotu yoldan dondurulebilirdi.. Bence isin bu tarafina agirlik verilmesi ve universiteye girecek sekilde basarili olmus genclerin bu teror orgutlerin yem olmasi engellenmeli ve topluma kazanimi icin yollar denenmeli..
+1 Benimde uzun suredir dile getirdigim konu. Universitelerdeki orgut yapilanmasinin uzerine gidilmeli. Cok fazla sempatizan var ve insan kaynagi olarak kullaniyorlar. Hendek olaylarinda gorduk, pasif konumdan, aktif orgut elemanina donusturulmeleri bir gunluk is. Masum gorulen bir cok konu aslinda teror eylemlerine gecmenin psikolojik altyapisini olusturuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 09:06 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Suriye nin kuzeyi bahar aylarında ıslah edilmezse bu iş bataklığın kenarında elde sineklikle sivrisinek kovalamaya döner.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 09:12 
Üye

Suriye nin kuzeyi bahar aylarında ıslah edilmezse bu iş bataklığın kenarında elde sineklikle sivrisinek kovalamaya döner.
Bu yaz 1994-1996 yazlarına benzeyebilir insallah tedbirleri alıyoruzdur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2017, 17:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben Nisan'ı bekliyorum birkaç ay öncesine kadar sürekli Nisan vurgulanıyordu ve iddialı laflar söyleniyordu özellikle İçişleri Bakanı tarafından. Gerçi o zamanlar Nisan'da referandum olacağı belli değildi ama hadi mayısa hazirana sarksın diyelim yinede merakla bekliyorum..

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 16:50 
Süvariler

Lice ve Genç kırsalında 4 gündür sürdürülen operasyonlarda bugün 1 askerimiz şehit oldu maalesef. Rabbim mekanını Cennet eylesin. Şu ana kadar toplamda 19 terörist öldürüldü. İçlerinde sözde sorumlu düzeyde isimlerde olduğu değerlendiriliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2017, 04:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Lice ve Genç'te bölücü terör örgüt'lı teröristlere büyük darbe"

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2017, 12:47 
Süvariler

Askerimiz,Polisimiz canla başla mücadele ediyor ancak değişen hiçbirşeyin olmadığını görmek insanı gerçekten üzüyor...

Şu Lice Operasyonu daha başlamadan operasyonun yapılacağı açık kaynaklara ve doğal olarak Twitter'a düştü..

Ona rağmen 10 civari leş,mühimmat,yaşmsal malzeme alındı...

Bizde burda düşünüyoruz açık kaynaklara düştüğünde elimizden neler kaçırdık,ele geçen grup kaçamadı mı kaçmamayı mı tercih etti vs. vs.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Mar 2017, 13:35 
Süvariler

Hasar gören zırhlılarımızın tamiratı yapılıyormuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2017, 17:27 
Süvariler

Hakkari'de Sa7 mühimmatı ile Milan lançeri ele geçirilmiş,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Mar 2017, 19:14 
Üye

Alıntı:
Hakkari'de Sa7 mühimmatı ile Milan lançeri ele geçirilmiş,
Terörle mücadelede zor günler bizi bekliyor. Artık rpg ile değil milanla towla saldıracaklar. Strela, Stinger füzelerinden helikopter uçurtmayacağız. Pyd Türkiye deki kardeşlerinden esirgemiyor.
Buna sebep olan devlet yöneticilerinin Allah belasını versin.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 16111 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1319 320 321 322 323 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: brhn, Filinta, Tenger ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: