TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Eyl 2017, 07:15

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2664 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 150 51 52 53 54 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 21:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Yahu şu lanet olası modacılara tasarlatmasınlar artık şu üniformaları. Olmuyor olmuyooooor!

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 21:49 
Üye

Sağolsun bugün de başkası adına utandık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 21:55 
Süvariler

Atatürk'ün kurduğu ülkenin güvenlik güçlerine bak be. Gurur tablosu maşallah. Allah bunların yanında görev yapan Atatürkçü polislerimizin yardımcısı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 23:02 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Doğruluğu belli bile olmayan arkadaşımı aradılar çağırdılar Atatürk'e sövüp yolladılar özetli bir masal ile koskoca teşkilatı karalamayın arkadaşlar Musti hocama katılıyorum Atatürk düşmanı yeni mi türedi ülkede ? Yahu Atatürk'ün açtığı mecliste bile Atatürk'ün gözüne baka baka düşmanlık edenler yok muydu? TSK'da da Emniyet'te de, Milli Eğitimde'de sağlık,hukuk v.b alanlarında da vardı ve olmaya devam edecek. Bu dönemde kendileri gibi düşünen siyasiler güçlü olduğu için artisleştiler hepsi bu. Tutupta güvenlik güçlerinin haline bak öldük bittik moduna girmenin lüzumu yok.

Ekleme:telefondan yazdığım için yazım ve noktalama hataları olabilir gördükçe düzeltiyorum

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Nis 2017, 23:23 
Süvariler

Şurda hepimiz Türküz, hepimiz bu ülkeyi seviyoruz, savunma sanayi forumuna gelmiş adam asker, polis düşmanı da olmaz. Aramızda neredeyse herkesin polis ve asker akrabası var. O yüzden şu kurumları kendi özel malıymış gibi koruma ve savunma çabalarını bıraksak nasıl olur. Biz düşmanız da sanki bize karşı kurumu savunmaya geçiyorsunuz. Ayıp oluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 03:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Mesajları yazan kimse doğal anlamı ile tam bir geri zekalı. Ancak yine kim olursa olsun koruma polisi değil.

Uzun uzun yazmıştım ama sildim çünkü haber iddiadan öteye geçmiyordu benim yazım da geçemeyecekti.

Kısacası duygularımızla oynamaya çalıştıklarını düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 20:17 
Üye

Hocam asker, polis düşmanlığı yapan yok ama bazı zihniyetlerinde varlığı tehtid oluşturuyor. Bizzat dinledim o ses kaydını. Bu arada asker çocuğuyum. Babamda fetö mağdurların dandır. İzmir askeri casusluk davasında fetöcüler babamı fişlemişler. Suçuda başkasına atmışlar. Fişleme dosyasında aynen şunu yazmışlar; Solcu, Atatürkçü, alkol kullanıyor, güvenilmez personel, birde mezhepsel şeyler yazılmış anlayan anlar artık. Hakim 2014 yılında ifadeye çağırmıştı. Şikayetçi misin diye sormuş babama, bizim ki de şikayetçi değilim o fişlemelerin hepsi doğru demiş. Daha bir sürü olay varda yazmıyorum kinliyim sadece. Eskiden bazı fikirlere saygım vardı bu saatten sonra da tahammül edemiyorum. Zamanında harp okulu seçmelerine girdiğimde asker çocuğu diye elendim. Kalbimde sıkıntı olduğu söylendi. Gittim Haydarpaşa Gata'da sağlam raporu aldım bu seferde yedeklere attılar. Alsınlar herşey onların olsun. Bunları koruyan da şerefsiz bunlarda şerefsiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 21:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Geçenlerde galiba Diyarbakırda olması lazım yakın mesafeden zırhlı araçlara ateş edilip molotof atılmış. Gerçi bir çok aracın üzerinde atış mazgalı var ama bunlarla karşılık verilemiyormuş.

Çünkü tabancaların sürgüleri hareketli olduğu için bu mazgallara çarpıyormuş. Tabancalara zarar veriyormuş. Diğer silahlarda herhalde büyük geliyor ve bu mazgallardan karşılık verilemiyormuş. Özellikle şöför mazgal kullanışsızmış.
Çünkü aracın içi çok dar. O mazgalı kullanmak mümkün olmuyor. Personel kapıyı açmak durumunda kalıyor böylece zırh korumasından muaf kalıyor. MP5 yada kardeşi K serisi bu mazgallar için pek kullanışlı değillermiş. O yüzden personel kullanmıyormuş. Üzerindeki nişan halkası sokmada çıkarmada takılıyormuş. Biraz iride geliyormuş galiba

Resim
*Resimdeki micro IWI uzi yarı otoamtiksede aynı silahın tam otomatik modlu 30 atımlı şarjörlü olanları var.

Benim aklıma çare olarak İsrailde yapılan micro uziler geliyor. Araç içinden mazgaldan yakın mesafe caydırıcı atış için yeterinde küçükler. Biraz daha uzun bir çıplak namlu ile bayağı iş yaparlar. Tek elle hakimiyetleri mümkün. Mesela şöför aracı kullanırken diğer eliyle atış imkanı var.

Tabi bundan TSK da yararlanmalı. Gerçek savaşlarda mesela tanklar, ZPT , ZMA yakın savunmada çok zayıftırlar. Onlar içinde idela yakın savunma aracı olurlar.

Resim

Resim

Minebea 9mm para MMT.

Fikir Japon ordusundan geldi. Geçenlerde incelerken gördüm. Onlarda UZİ benzeri minebea ismini verdikleri 9mm para mikro Makinalı Tabanca kullanıyorlar. Önünde el tutacağı var. Ama namlu mazgaldan çıkacak kadar uzun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 21:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yine yabancı videolarda görüyorum. Yabancı anti gösteri araçlarında gerçek silah sesini taklit eden piro teknikli cihazlar var zırhlı araçların üzerinde. Alet nedir bilemiyorum ama 12 lik av fişeklerinin çekirdeksiz sadece ses çıkaranları sanırım. İhtiyaç halinde hakiki mühimmat atılacağına korkutma amaçlı bu fişekler atılırsa kaza kurbanı vatandaşlar olayı tarih olacaktır.

Son bir kaç yıl içinde bir kaç vatandaşımızı kasıtsız olarak yapılan caydırma atışlarında malasef hayatını kaybetmiştir. Piyasada çok m miktarda gaz tabancası fişeği üreticisi var. Bunlardan caydırıcı bir ses çıkarma silahı yapılabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Nis 2017, 22:28 
Akıncılar

FETÖ kapsamında 9103 polis açığa alınmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 01:03 
Site Başkanı

Geçenlerde galiba Diyarbakırda olması lazım yakın mesafeden zırhlı araçlara ateş edilip molotof atılmış. Gerçi bir çok aracın üzerinde atış mazgalı var ama bunlarla karşılık verilemiyormuş.

Çünkü tabancaların sürgüleri hareketli olduğu için bu mazgallara çarpıyormuş. Tabancalara zarar veriyormuş. Diğer silahlarda herhalde büyük geliyor ve bu mazgallardan karşılık verilemiyormuş. Özellikle şöför mazgal kullanışsızmış.
Çünkü aracın içi çok dar. O mazgalı kullanmak mümkün olmuyor. Personel kapıyı açmak durumunda kalıyor böylece zırh korumasından muaf kalıyor. MP5 yada kardeşi K serisi bu mazgallar için pek kullanışlı değillermiş. O yüzden personel kullanmıyormuş. Üzerindeki nişan halkası sokmada çıkarmada takılıyormuş. Biraz iride geliyormuş galiba

Benim aklıma çare olarak İsrailde yapılan micro uziler geliyor. Araç içinden mazgaldan yakın mesafe caydırıcı atış için yeterinde küçükler. Biraz daha uzun bir çıplak namlu ile bayağı iş yaparlar. Tek elle hakimiyetleri mümkün. Mesela şöför aracı kullanırken diğer eliyle atış imkanı var.

Tabi bundan TSK da yararlanmalı. Gerçek savaşlarda mesela tanklar, ZPT , ZMA yakın savunmada çok zayıftırlar. Onlar içinde idela yakın savunma aracı olurlar.

Minebea 9mm para MMT.

Fikir Japon ordusundan geldi. Geçenlerde incelerken gördüm. Onlarda UZİ benzeri minebea ismini verdikleri 9mm para mikro Makinalı Tabanca kullanıyorlar. Önünde el tutacağı var. Ama namlu mazgaldan çıkacak kadar uzun.

Burada daha çok kullanım ömrü doldu dolacak Otokar ZPT ler yerine Cobra II / Ejder / Ural gibi modern ttza larada byle bir sıkıntı varmı diye bakmak lazım. Daha servis ömürleri ne kadar olacak ve önümüzdeki 5-10 yılda topyekün bu araçlarla değiştirilecek bir araç için böyle bir şey yapmak tam anlamı ile fütursuzca olur. TSK kullanımındaki çoğu araç silah lombozlarından tüfek çıkartılmasına izin verecek kadar büyük. Örnek BMC Kirpi:

Resim

Ayrıca elin ecnebisi silah lombozlarından rahatça ateş edilebilmesi için özel silahlarda tasarlıyordu zamanında. Karşınızda M231 Firing Port Weapon. M16 dan bozma ve kullanımı Vietnam zamanından Irak işgaline kadar sürmüş. Böyle şeyler yazmadan önce böyle bir ihtiyaca cevaben geliştirilmiş bir silah var mı, yada ne oldu da böyle fantastik silahlar artık yok diye iki kelam araştırmak lazım. Üstelik kendileri forumun silah listesinde de varken...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 02:19 
Uzaklaştırıldı

Kadroları nasıl doldurdularsa bademler tasfiye ede ede bitiremediler. Daha da kaç tane var kim bilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 03:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kadroları nasıl doldurdularsa bademler tasfiye ede ede bitiremediler. Daha da kaç tane var kim bilir.
Ben Fetoyü bahane ederek tüm mevkilere yandaş getirdiklerini düşünüyorum. Önlerine çıkanları atıyorlar hapise. Balyoz ve Ergenekonda da gördük. Hatta adına Feto 2.0 oluşumu bile çıkarsa şaşırmamak lazım.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 09:26 
Üye

Badem bademi tasviye edemez başkası yapıyordur bu işleri. Aralarındaki tek fark fetocular daha eğitimli düzgün konuşuyor ama temel mantaliteleri aynı, istismara açık kişiler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 15:14 
Süvariler

Açığa alınan TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli polis memuru H.A, "Ben vatan haini değilim." notu bırakarak intihar etmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 15:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Açığa alınan TBMM Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli polis memuru H.A, "Ben vatan haini değilim." notu bırakarak intihar etmiş.
Bu şahıs internette o yorumları yazan kişi mi acaba? Olay tam olarak nedir?

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 15:48 
Süvariler

Bu şahıs internette o yorumları yazan kişi mi acaba? Olay tam olarak nedir?
9103 polisin açığa alındığı olay ile ilgili sanıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 18:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 19:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Gel de ciddiye al bu abileri :)
Ne için yazdınız bunu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Nis 2017, 21:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yanlış yere atılmış bir mesaj :) Turizm polisi mevzusundan sonrasını kaçırmışım.

Resim

Resim

Başa dön

Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017, 14:54 
Süvariler

Emniyetin göklerdeki kartal gözü Bell-429

Haber

http://www.trthaber.com/haber/gundem/tu ... 12295.html

Foto galeri

http://www.trthaber.com/foto-galeri/pol ... 16219.html

Ankara'da polise yapılan silahlı saldırı sonrası

Resim

Resim

Taksim'de alınan 1 Mayıs önlemleri

Resim

Resim

Şanlıurfa'da iki aile arasında çıkan silahlı kavga sonrası

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 May 2017, 22:08 
Site Başkanı

Safariland bacak panellerine Canik kılıfları yakışmış. Bazıları ısmarlama kydex kılıfta kullanıyor aynı panellerde. O şlk başta evrensel tip diye aldıkları kapaklı Bianchi ler hiç bir işe yaramıyordu zira. Birde yeni diye verilen şu dandik avcı yeleklerini görmeseydik iyiydi ama.Bunlardan önce kullanılan Viper yelekleri dahi daha iyiydi, hiç değilse daha kaliteliler idi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 16:03 
Üye

Pöh birimleri bu ara kendi kafalarına göre saç sakal traşı uygulamaya başlamış sanırım başlıksız ve maskesiz gördüğüm tüm fotoğraflar böyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2017, 17:14 
Üye

Alıntı:
Pöh birimleri bu ara kendi kafalarına göre saç sakal traşı uygulamaya başlamış sanırım başlıksız ve maskesiz gördüğüm tüm fotoğraflar böyle.
Bütün emniyet personellerinin kılık kıyafet, disiplin vs yönetmelikleri aynı, ancak PÖH'lerin sorumluluğu ve görev hassasiyeti gereği çok fazla karışılmıyor diye duydum. Halbuki ÖzKK'nin yaptığı görevler ve sorumluluğu PÖH'ün minimum 50 katıyken ÖzKK personelleri bile PÖH kadar rahat takılmıyor. Kurumlar arası fark diyelim.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017, 16:45 
Süvariler

Resim

Resim

Resim

Huzur uygulaması

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017, 19:23 
Üye

Huzur uygulamasına tem niye girer hiç anlamam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017, 19:36 
Süvariler

Huzur uygulamasına tem niye girer hiç anlamam.
İyi teçhiz edilmiş birimi her yerde kullanma hastalığımızın dışında, terör unsurlarının yoğunlukta olduğu semtlerdeki kapsmalı faaliyetlere TEM&PÖH eşlik etmesi mantıklıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017, 20:36 
Akıncılar

Katrina fırtınası zamanında Louisiana'da halka "tahliye emri" okumak için giden ve kapıları tek tek çalan görevliyi SWAT timlerinin kapıların iki tarafına tam teçhizatlı 8 adamla koruduğu görüntüleri hiç unutmayacağım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017, 21:30 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Katrina fırtınası zamanında Louisiana'da halka "tahliye emri" okumak için giden ve kapıları tek tek çalan görevliyi SWAT timlerinin kapıların iki tarafına tam teçhizatlı 8 adamla koruduğu görüntüleri hiç unutmayacağım.
Katrina sonrası ordu helikopterlerinin erzak atma ve kurtarma çalışmaları dışında bölgeye ilk ulaşan onlardı. Yağmacılık ve çetecilik adamın kültürü. Şaşırır mısın?
https://www.fbi.gov/history/famous-case ... rina-fraud

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 May 2017, 23:23 
Üye

Tem birimlerini amerikadaki federal suçları araştırma birimi gibi görmek istediğimdendir belki bana tuhaf geliyor Temcilerin sınav görevlerinde seçim görevlerinde yer almaları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2017, 11:39 
Akıncılar

O belki son personele kadar kullanmak gerektiğindendir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2017, 11:50 
Akıncılar

Resim

Turizm polisi görev başında
İstanbul Emniyeti, turist sezonunun açılmasıyla birlikte "Milyon Taşı Huzur İstanbul" adıyla yeni bir projeyi hayata geçirdi. Proje kapsamında 'turizm polisleri' ünlü modacı Faruk Saraç'ın imzasını taşıyan turunculu-siyahlı üniformaları ve cincır diye tabir edilen tek kişilik motorlu araçları ile Eminönü sokaklarında işbaşı yaptılar.
Kılık kıyafet ve "imaj" çok kötü. Bunu hakikaten beceremiyoruz.
Ama Sultanahmet'teki "turizm" polisinin kılık kıyafeti en ama en sondaki önceliğimizdir. Bu "imaj" kaygıları bizi öldürüyor. Yakın zamanda "canlı bomba" patlamış yerde polis gibi polis, güvenlik gibi güvenlik bulundurursun. Ama en çok da, dil bilen, mümkün ise yurt dışında eğitime de gitmiş, bir kaç değişik dile hakim, empati, insan ilişkileri ve iletişim konularında eğitilmiş personeli bulundurursun.

Kültür Bakanlığı'nın çok kötü ve çok iyi bir dolu işi var. Ama özellikle müze giriş ve güvenliğindeki personeli berbat. Kariye Müzesi (χορα) denen bir yer vardır biliyorsunuzdur. Burası Ayasofya ile Grek Ortodoks dünyanın en kutsal yerlerindendir. Bakanlığın buranın kapısına koyduğu elemanlar ne dil biliyor, ne empatiden anlıyor. Turistin ne dediğini anlamayıp bir de adamı azarlıyor.

Kıyafet, Faruk Saraç falan, bunlar hikaye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2017, 11:52 
Üye

Ne kadar cok gorev o kadar cok tecrube, aliskanlik v.s. Iyidir bence.

Katrina sirasinda Itfaiye ve Ambulanslara ates acildi yahu! Neden ates acildigi da belli degil. Ates acanlarin da neden ates actiklarini bildiklerinden emin degilim. Bir tur "kurtarilmis bolge ne guzel" hissi herhalde.

Esas sikinti ise onbinlerin sigindigi Stadyumda yasanmis anlatilanlara gore. Tecavuzler - cinayetler girla gitmis. Hele de yanlislikla oraya dusen 3-5 beyaz hayatlarini zor kurtarmislar.

Acil durumlarda acil durum gorevlilerinin kendi ailelerine goz kulak olmak yerine gorev yerlerine gitmeleri ancak duzgun bir toplum yapisi ile saglanabilir.

Eger komsunuzun ailenize tecavuz edeceginden, oldureceginden suphe ediyorsaniz gorev yerine gitmek yerine beylik silahinizla evde kalmak isteyebilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2017, 22:58 
Üye

TEM'in sınav görevine bile gitmesinin sebebi polis sayısının yetersiz olması. İzmir'de bile birkaç sene önce olması gereken olarak söylenen rakamın atılmalarla birlikte yarına düşmüş durumda şuan. Sürekli ek görevler de cabası. Özellikle maç görevlerinden illallah etmiş durumda şuan polisler. Maç görevi deyince insanımız "Haftada kaç maç oynanıyor yavv" diyor ama yan sahasından hentboluna kadar her yere gidiyor polisler ve bunu sadece tek birim yapmıyor. Karakollardan gidiyor bunların çoğu. Zabıta görevleri, uygulamalar vsvs. Polis sayısı ciddi yetersiz kalıyor.

Ayrıca dil bilen polis meselesine gelince genelde yurt dışı görevine gidiyor zaten bilenler. Maaş farkından dolayı sınavı geçen yurt içinde pek kalmaya hevesli olmuyor. Çalışma şartları da cabası.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2017, 23:25 
Üye
Kullanıcı avatarı

Polis sayısı az mı, ideal sayıda mı, çok mu onu bilmemekle beraber tem in sınav, spor müsabakası, konser gibi insan kaynayan yerlerde görevlendirilmesini asayiş polisinin sayısının az olmasından ziyade bir güvenlik zaafiyeti oluşmaması için ihtiyaç olarak görüyorum. Hepimiz terör örgütlerinin kalabalık yerlerde eylemler gerçekleştirdiğini biliyoruz. Temcilerin de böyle organisazyonlarda görevlendirilmesi kadar doğal bir şey yok.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 14:03 
Akıncılar

Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 14:36 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 15:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resimler Mersin Çarşı-Sahil 'de çekilmiş. Hiç rastlamadım bugüne kadar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 18:53 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 19:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

PÖH'ler dışında ben ilk kez bir polis biriminin ops core kullandığını gördüm, biraz abartı olmuş gibi, özel harekat daha balaklava ile gezerken bu sıcakta ginger üzerinde Mersin gibi bir yerde opscore ile gezeceklernini ben zannetmiyorum.
Fotoğraf çekimi için takmışlardır muhtemelen.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 20:11 
Süvariler

OpsCore değildir belki. ABS materyal darbe emici bir başlıktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 20:33 
Süvariler

Bisiklet motorsiklet kaskı gibi düşünmek gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 20:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bisiklet motorsiklet kaskı gibi düşünmek gerek.
Dediğiniz de mantıklı da, öyle olsa dizlik ve dirseklikte takmaları gerekmez mi?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 21:17 
Site Başkanı

Dediğiniz de mantıklı da, öyle olsa dizlik ve dirseklikte takmaları gerekmez mi?
Orjinal model değil, materyal görüntüsü ve esasına uygun olmayan kayış aksamından gayet net anlaşılıyor, bisikletçi kaskı olarak geçen 30-40 dolarlık Çin işi abs imitasyonlarından

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 22:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Orjinal model değil, materyal görüntüsü ve esasına uygun olmayan kayış aksamından gayet net anlaşılıyor, bisikletçi kaskı olarak geçen 30-40 dolarlık Çin işi abs imitasyonlarından
Koca EGM imitasyon Çin mali abs oppcore kullanması bana daha vahim geldi hocam, keşke gidip Decathlon'dan 70₺ ye bisiklet kaskı alsaymış daha iyi olurmuş. Çok anlam veremediğim garip bir görüntü var zira arkadaşlarda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 22:16 
Akıncılar

Irak ve Afgan operasyonları ile, adamlar bizim normalde parlak mor olan ve rengi alamet-i farikası olan nitril eldivenlerin bile siyahını yaptı. Medikler kullansın diye. Sonradan polis ve tabi ki dövmecilerin de değişmez aksesuarı oldular. Herhalde mor delikanlıyı bozar diye.

Şunu anlatmaya çalışıyorum; İki ülkedeki dev operasyonlar Amerikan sarf ve tekstilini de militarize etti. Hemen herkes bir "tactical" bir şeyler üretiyor. Siz bu tür ıvır zıvırı daha yakın takip ediyorsunuz ama, bir bisiklet kaskı üreticisi de çeşitli "tactical" özellikler eklenmiş bir model çıkarmış olabilir. Bisiklet kaskına da o zapazingoları eklesen herhalde buna benzer. Amerika'da epeyce bisikletli, atlı falan polis var. Cincır, odur budur. Yürümez o herifler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2017, 23:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yalnız belirtmek isterim OpsCore'un sivil kullanım için geliştirdiği, görüntüsü bizim balistik miğferler ile aynı olan kaskları var. Dağcılık,motorsiklet vs. için. Bkz;
http://www.ops-core.com/system-platform ... c-helmets/

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017, 00:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu balistik olmayan OpsCore'ları askerlerimiz de kullanıyor. Hava indirme tatbikatında vardı. Konusu açılmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Tem 2017, 01:58 
Site Başkanı

Yalnız belirtmek isterim OpsCore'un sivil kullanım için geliştirdiği, görüntüsü bizim balistik miğferler ile aynı olan kaskları var. Dağcılık,motorsiklet vs. için. Bkz;
http://www.ops-core.com/system-platform ... c-helmets/
Tamamda bu onlardan da değil, attığın modellerin üstlerinde paraşütle atlamada kafada şişme yapmayı azaltması ve normal kullanımda havalandırma sağlaması için hava delikleri mevcut. Lakin polis kullanımındakilerde delik yok. Ayrıca yine orjinal ops-core ABS modelde ggg yuvası kaska sabit çıkartılamıyor, bunlarda gayet kaskın üzerine vida ile monte iskelet tipi ggg yuvası kullanılmış. Ayrıca bu modellerin hepsinde aslında balistik koruma gerekmeyen askeri kullanım için geliştirilmiş ve yüksek yanma dayanımı, azaltılmış kızılötesi izi gibi bir çok askeri gereksinimi karşılıyorlar. Sivillerde kullanıyor orası ayrı konu ama siviller için üretilmediler. Hoş başka bir konuda ops-core modellerinin farklılıklarından detaylı olarak bahsetmiştim. Yazdığım bilginin dönüp dolaşıp yarım yamalak anlaşılmış biçimce bana gelmesi ilginç.

Alıntı:
Bu balistik olmayan OpsCore'ları askerlerimiz de kullanıyor. Hava indirme tatbikatında vardı. Konusu açılmıştı.
Buna da değinmiştim. Kullanılan ABS değil fast carbon modeli ve HvKK MAK ve ÖKK tarafından paraşüt atlayışlarında kullanılıyor. Burada gördüğümüz ise ops-core ile alakası olmayan çinçançon modeli.

Yukarıda bu kaskların orjinal modellerden farklılıklarından bahsetmiştim. En kolay anlaşılan yanı kayış sisteminin esas modelle bir olmaması ve dört nokta ayarlanabilir kayışlar ve ense pedinden yoksun olması. Emerson üretimi ABS imitasyonlarda kullanılan ense pedsiz ve çeneye oturtması olmayan tek nokta ayarlı kayışlar.

Orjinal ve imitasyon
Resim

Bizimkiler:
Resim

İyiki ops-core bir kask markası olarak hayatımıza girdi de sağında solunda ray benzeri bir şey olan her kaska ops-core diyebiliyoruz. Bu her arabaya mercedes demek gibi bir şey. Yakında G3 mermisine bile ops-core diyeceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 11:29 
Üye
Kullanıcı avatarı

Yeni polis üniforması olduğu söyleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 01:46 
Site Başkanı

Siz bir Türk polisine "Rejim Militanı" ithaminda mı bulunuyorsunuz ?
Polis, asker, yargı meclis ve benzeri gibi değer verdiğimiz kurumların temelini mensubu olduğu insan topluluğu yaratır. Bu şekilde polisi ele aldığımızda polisin bünyesinde çalışan personelde devlet tarafından yeterli görülen asgari seviyede eğitim ve teçhizat ile donatılmış sen-ben gibi insanlardan oluşmakta. Yine yarın bir gün polis arabanı durdurduğunda, evine girdiğinde sen karşındaki polisin şahsiyetini değerli bulduğun için değil, ona devlet tarafından verilen hakka saygı duyduğun için polisle işbirliği yaparsın.

Uzun lafın kısası kurumlar değişmez ama kurum mensupları zamana ve uygulanan politikalara bağlı olarak değişebilir. Bu ülke sağ sol kavgalarında insanlara karakollarda işkence yapan, öldüren polisleri de gördü, rüşvet yiyenini de gördü, Filistin askısını savunup sonra vali olan, hatta dağda askerin yaptığı operasyona destek için yola çıkıp yarı yolda bizim ayaklarımız şişti deyip karakoluna geri dönen polisi de gördü. O yüzden bir kurum olarak polis teşkilatına duyduğunuz saygıyı ve taşığı değerler bütün polisler tarafından taşınacak diye bir şey yok. Olmuyor da zaten, bunca yıldır romantizm yapıp kendimizi kandırıyor bir avuç kadar yol alamıyoruz.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2664 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 150 51 52 53 54 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: