TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 16 Ara 2017, 02:39

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 152 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Jandarma Özel Harekat(J.Ö.H)
MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2012, 04:31 
Süvariler

Tamamen seçme ve gönüllü askerlerden oluşan seçkin terörle mücadele birimleridir.bu seçkin birimlerin başında çoğunlukla bir yüzbaşı olur.genelde gönüllü uzman çavuşlardan oluşurlar ancak bünyesinde subay,astsubay ve erler de bulunur.erler c timi denen timlerde görev alır.

Bir çok kaynağa göre JÖH Personelinin Özel Harekat Polislerine nazaran çok daha iyi eğitimli olduğu söylenir.

Şüphesiz türkiyenin en iyi eratına sahip birliktir.Komandolardan farkı, komando intikal yapar, görüntü alır ve rapor eder. duruma göre komandoların müdahalesine karar verilir ya da jöh birlikleri ortama intikal ettirilir. bunun helikopterle olduğu da görülmüştür. komandolardan diğer bir farkı da, eratın 3 ay değil 5 ay eğitim görmesidir. bunun ilk on haftası komando eğitimi, bir haftası uygulamalı intikal, on haftası da tim eğitimidir. tim eğitimi sayesinde c timleri, grup halinde savaşma ve binaların aranması, mağaraların aranması, mayınların temizlenmesi gibi koordineli harekatlarda üstün bir seviyeye gelirler.C timlerinde bir tane tim çavuşu bulunur.Timi oluşturan diğer erat onbaşıdır.

Efeler,Dadaşlar,Ejderler,Roketler,Akrep,Kurtlar,Fatihler gibi isimler alıp,kollarında birimlere özgü birlik arması taşırlar.

En seçkin birlik

Jandarma Genel Komutanlığı’nın en seçkin birliği sayılan JÖAK, uçak, tren, gemi otobüs kaçırma, rehine alma, bina işgali ve hücre evi baskını ile yaşanacak doğal afetlerde hayat kurtarmak amacıyla kuruldu. Özel birliği dönemin Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman kurdurttu. Yüzde 80’i subay, astsubay ve uzman çavuş gibi rütbeli personelden oluşan tim mensupları gerçekleştirdikleri ‘kusursuz’ operasyonlar ile tanınıyor.

Afganistan’da görev aldı

JÖAK’ta Birleşmiş Milletler (BM) nezninde uluslararası barış güçlerinde görev yapmak üzere ‘Barışı Destekleme Bölüğü’ kuruldu. 200 rütbeliden oluşan bölüğün 74 personeli Tümgeneral Hilmi Akın Zorlu’nun komuta ettiği Afganistan’daki Uluslararası Güvenlik Yardım Kuvveti’nde (İSAF) görev aldı. Şubat-Ağustos 2005 tarihlerinde Kabil’deki İSAF bünyesinde görev yapan 74 subay ve astsubay üstün başarı gösterdi.

Bosna’ya barış Götürdüler

Avrupa Birliği’nin Bosna-Hersek’te başlattığı ‘ALTHEA’ Harekatı kampasında Barışı Destekleme Bölüğü’nden seçilen 21 personel Saraybosna’ya gönderildi. Özel eğitimli takım, BUTMİR-2 adıyla anılan Entegre Polis Birimi (IPU) Kışlasına konuşlandı. Jandarma takımı, Bosna-Hersek Cumhuriyeti sınırları içerisinde tüm bölgelerde üs emniyeti, yol kontrolleri, trafik hizmetleri, sınır devriyeleri, bilgi toplama ve benzeri görevleri üstlendi. Barış birliği, 8 aydır yürüttüğü görevdeki başarısıyla IPU Komutası’nın takdirini kazandı.

JÖAK’ta görevli keskin nişancı timi (sniper) dünyanın en etkili ve ekonomik keskin nişancı tüfeğinin ‘mucudi’ oldu. Sniper astsubaylar, üzerinde bir yıl çalışarak keskin nişancı tüfeğinin dizaynını gerçekleştirdi. ASELSAN’ın üzerine ‘gece görüş dürbünü’ monte ettiği tüfekler Jandarma Ordonat fabrikasında üretilmeye başlandı.

Eksik bilgileri hep birlikte tamamlıyalım kardeşlerim.
J.Ö.H Personellerine ait birkaç fotoğraf ;

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:11 
Site Başkanı

Resim
Bu JÖH değil JÖAK yalnız...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:30 
Süvariler

Alıntı:
Resim
Bu JÖH değil JÖAK yalnız...
J.Ö.H'tür siyah üniformayı sadece JÖAK giymiyor J.Ö.H sadece dağda Kamuflaj giyiyor.Ama rahatsız ediyorsa kaldırabilirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:34 
Süvariler

JÖH değil kardeşim JÖAK bunlar.Isıya dayanıklı kamuflaj bunlar.O şarapnelden koruyan gözlükler de JÖAK'ta var.
O gözlükleri J.Ö.H'te kullanıyor PÖH'te kullanıyor ha doğru fotodakiler JÖAK olabilir ama gözlükten bunu ayırt etmek mantıksız silah deseydin anlardım da gözlük ne alaka.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:35 
Site Başkanı

J.Ö.H'tür siyah üniformayı sadece JÖAK giymiyor J.Ö.H sadece dağda Kamuflaj giyiyor.Ama rahatsız ediyorsa kaldırabilirim.
Hayır rahatsız etmiyor da Bu JÖH değildir. Yelekler , kullanılan silahlar ve üniformadan anlaşılacağı üzere bunlar JÖAK'tır. Ki ben JÖH personelinin daha siyah üniforma giydiğini görmedim . 2-3 üniforma tipleri var buna haki yeşil renkte olanları da dahil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:36 
Süvariler

Alıntı:

Hayır rahatsız etmiyor da Bu JÖH değildir. Yelekler , kullanılan silahlar ve üniformadan anlaşılacağı üzere bunlar JÖAK'tır. Ki ben JÖH personelinin daha siyah üniforma giydiğini görmedim . 2-3 üniforma tipleri var buna haki yeşil renkte olanları da dahil.
Doğru genelde HAKİ rengini kullanıyorlar özel operasyonlarda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:39 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
JÖH değil kardeşim JÖAK bunlar.Isıya dayanıklı kamuflaj bunlar.O şarapnelden koruyan gözlükler de JÖAK'ta var.
O gözlükleri J.Ö.H'te kullanıyor PÖH'te kullanıyor ha doğru fotodakiler JÖAK olabilir ama gözlükten bunu ayırt etmek mantıksız silah deseydin anlardım da gözlük ne alaka.
Silahın sadece JÖAK'ın kullandıgını biliyorsunda JÖH diye niye diretiyorsun?
Diretmiyorum JÖAK dedim ya ama gözlükten bunu nasıl anladın onu anlamadım gözlük la bu silah desen tamam J.Ö.H HK-33 kullanıyo ha olmadı MP-5 olsun hatta bazılarında G-3 bile var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:43 
Süvariler

Üstad gözlükten sonra kamuflaja da deyinmişim.Gözlüğe niye takıldın bu kadar :)
Bilmem :D SOF arkadaşımız açtığı JÖAK sayfasında da var zaten ama bu başka bi tatbikattan sanırım ondan JÖH diye araya karışmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:43 
Site Başkanı

Alıntı:
Senin bildiğin türden gözlük değil bunlar yalnız. Bunlar ESS yangına ve şarapnele dayanıklı geniş çerçeveli gözlükler ,yanında geniş strafor kaplaması falan da var.
http://www.esseyepro.com/Asian-Fit-Prof ... etail.html

JÖH personelinde de balistik koruyucu gözlük mevcut lakin onlar çerçevesiz daha güneş gözlüğü havasında karbonfiber gözlükler.Onun dışında karlın çerçeveli olanlar kar-kum fırtınası ve güneşe karşı gözü koruyacak gözlükler ,onların zaten öyle bir özelliği yok
Alıntı:
Diretmiyorum JÖAK dedim ya ama gözlükten bunu nasıl anladın onu anlamadım gözlük la bu silah desen tamam J.Ö.H HK-33 kullanıyo ha olmadı MP-5 olsun hatta bazılarında G-3 bile var.
Hk-G41 ,Ak-47 ve Ak-M serisi piyade tüfeği kullananlarda var. ve açıkça diretiyorsunuz :)

En son DENO tarafından 30 Tem 2012, 16:44 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:45 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Senin bildiğin türden gözlük değil bunlar yalnız. Bunlar ESS yangına ve şarapnele dayanıklı geniş çerçeveli gözlükler ,yanında geniş strafor kaplaması falan da var.
http://www.esseyepro.com/Asian-Fit-Prof ... etail.html

JÖH personelinde de balistik koruyucu gözlük mevcut lakin onlar çerçevesiz daha güneş gözlüğü havasında karbonfiber gözlükler.Onun dışında karlın çerçeveli olanlar kar-kum fırtınası ve güneşe karşı gözü koruyacak gözlükler ,onların zaten öyle bir özelliği yok
Alıntı:
Alıntı:

Ak-47 ve Ak-M serisi piyade tüfeği kullananlarda var. ve açıkça diretiyorsunuz :)
Ama dikkat et atladığın bişey var her JÖH'ün techizatı aynı değil bu adamlar kendileri alıyorlar o yüzden her gözlük aynı değilki ESS'lerden J.Ö.H'lerde de ondan dedim ve hatta G-3 dedim yani nadiren o yüzden AK'yi saymadım bile.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:50 
Site Başkanı

Ama dikkat et atladığın bişey var her JÖH'ün techizatı aynı değil bu adamlar kendileri alıyorlar o yüzden her gözlük aynı değilki ESS'lerden J.Ö.H'lerde de ondan dedim ve hatta G-3 dedim yani nadiren o yüzden AK'yi saymadım bile.
Kardeş dediğin şeyler konuyu çok oynatıyor. Yukarıdaki siyah giyen adamlar JÖAK personelidir. gerek gözlük gerek kıyafet ,gerek teçhizat gerekse silahtan bunu anlamak mümkündür...

JÖH teçhizatını kendisi alıyor evet yukarıdaki mesajımda buna değinmiştim ama belirli yerlerden topluca yapılan indirimler her JÖH taburu kendi içinde kısmende olsa bir standardizasyon tutturmayı başarıyor.

Hadi senin dediğin gibi olsun diyelim yukarıdaki personelin hepsi ESS giyiyor. Hani techizatı aynı olmuyordu?Nasıl olacak bu iş?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:51 
Süvariler

Neyse bi kaç foto bulunca tamamlarız gözlük olayını.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:54 
Site Başkanı

Alıntı:
Alıntı:
Kardeş dediğin şeyler konuyu çok oynatıyor. Yukarıdaki siyah giyen adamlar JÖAK personelidir. gerek gözlük gerek kıyafet ,gerek teçhizat gerekse silahtan bunu anlamak mümkündür...

JÖH teçhizatını kendisi alıyor evet yukarıdaki mesajımda buna değinmiştim ama belirli yerlerden topluca yapılan indirimler her JÖH taburu kendi içinde kısmende olsa bir standardizasyon tutturmayı başarıyor.

Hadi senin dediğin gibi olsun diyelim yukarıdaki personelin hepsi ESS giyiyor. Hani techizatı aynı olmuyordu?Nasıl olacak bu iş?
Hepsimi dedim ben :D hiç ESS'li JÖH görmedinmi yani fotoyu arıyorum bi bulabilsem.
Aradığın fotolardaki personelin giydiğinin ESS olduğunu nereden biliyorsun ? Tek anlaşılabilen yanı üzerinde küçücük bir yazıdır. Bu arada yukarıda paylaştığın fotoların çoğu SAR ve benim nice çabalar ile internet alemlerinin kıytı-köşelerinden toplanıpta paylaşılan nadide fotoğraflardır. yani bir şey biliyoruz da konuşuyoruz ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2012, 16:56 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Hepsimi dedim ben :D hiç ESS'li JÖH görmedinmi yani fotoyu arıyorum bi bulabilsem.
Aradığın fotolardaki personelin giydiğinin ESS olduğunu nereden biliyorsun ? Tek anlaşılabilen yanı üzerinde küçücük bir yazıdır. Bu arada yukarıda paylaştığın fotoların çoğu SAR ve benim nice çabalar ile internet alemlerinin kıytı-köşelerinden toplanıpta paylaşılan nadide fotoğraflardır. yani bir şey biliyoruz da konuşuyoruz ;)
Varya sana dert anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor yeminle ya :D:D gözlükten soğudum yemin ediyorum :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2012, 22:06 
Üye

Neyse bilen varmı JÖH'e giriş şartları ?

Edit:Ben de onu kastetmiştim sayın DENO.Ancak konu sapmasın diye yinelemedim cevabımı :)

giriş şartı en başta jandarma subay,astsubay,uzm.j. ya da uzm erb. olmak lazım...

ondan sonra gönüllü olarak (komando kursunu başarıyla bitirmek şart) jöh birliklerine tayin isteyebilirsiniz. tabi tayin gördükten sonra özel harekat kursu görmekte şart...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2012, 01:34 
Akıncılar

Anlıyorum forum ortamı, amatör insanların bir araya gelip bilgiyi paylaşmaya çalıştığı ortamlar ama en azından biraz olsun araştırıp, farklı kaynaklardan teyit edip bildiğinizi paylaşın arkadaşlar.

Deno G41 kullanımdan kaldırılalı çok oldu standart silah HK33 ve bazı arkadaşlar G3 aşkını üzerinden atamadı nadiren olsada kullanan var, Ak serisi eskiden doktorlarda falan olurdu o da bitti komando birlikleri dahi standart hk33 artık bunu yazın bir kenara.

Birliğin kuruluşu ile ilgili bilgi veren arkadaş, subay, astsubay ve uzman jandarmalar sırasıyla birlik-bölük-tim/tim-unsur/unsur komutanı-mtf. nişancısı olarak atanır, uzman erbaş arkadaşların alım amacı zaten bu birliklerde kullanmaktır gönüllülük falan yok yani...

Sabır erdemdir, selamlar...
G-3 konusu tam öyle değil :? Jandarma komandolar HK-33 kullanıyor piyadeler ise g-3'e devam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2012, 02:28 
Site Başkanı

Deno G41 kullanımdan kaldırılalı çok oldu standart silah HK33 ve bazı arkadaşlar G3 aşkını üzerinden atamadı nadiren olsada kullanan var, Ak serisi eskiden doktorlarda falan olurdu o da bitti komando birlikleri dahi standart hk33 artık bunu yazın bir kenara.
Tabiki de Dağ komandolarında ve Jandarma komandolar da standart piyade tüfeği Hk-33 ama istisnalarda olmuyor değil...

Bende G-41 in servisten kalktığını düşünüyordum ama şu arkadaşı bulana kadar. Kendisi Jandarma Özel Harekat ve hala G-41 kullanıyor . Sohbette edebildik kısada olsa Birlikte Hk-33 kullanımı da var ama ben bu güzelliğe alışmışım diyor :)
[wimg]http://i.imgur.com/aEiR5.jpg[/wimg]

Birde bu işler karakoldan karakola değişiyor.Ağırlıklı Hk-33 ama diğer arkadaşların dediği gibi bazı karakollarda hala G-3 ve Ak-47 türevi silahlarda bulmak mümkün . Zorlarsan M-16 da çıkar :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2012, 02:30 
Akıncılar

G-41'i ben de daha bugün gördüm.Hala kullanılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2012, 10:18 
Üye

Arkakadaş inanmıyorsa ben g41 li fotoğrafımı koyarım çok zor değil.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Ağu 2012, 10:19 
Üye

bu arada özel harekatlarda m16 da var.. deno nun dediği doğru..

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2012, 12:24 
Süvariler

[wimg]http://a1208.hizliresim.com/10/5/bhhwc.jpg[/wimg]
[wimg]http://a1208.hizliresim.com/10/5/bhhwy.jpg[/wimg]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Ağu 2012, 18:55 
Site Başkanı

...Uzatmayalım, doğu' da kullanımda olmayan bir silahın ...
Yalnız yukarıdaki fotoğraf doğuda çekilmiş. Konuştuğum personel silahı hala operasyonlarda da kullanıyormuş. Yani doğuda kullanımı da var...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 01:09 
Süvariler

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Son fotodan tam olarak emin değilim ama oda kaynasın araya :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 03:08 
Süvariler

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Araya karışmış JÖH olmayan 1, 2 tane olabilir arkadaşlar çok resim var çünkü, varsa affola :|

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 05:04 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 15:44 
Süvariler

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Bunlar Öz.K.K.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 16:14 
Üye

izninizle bir şey sormak istiyorum Sadece Jandarma'ya bağlı kişiler mi katılabiliyor Örneğin Kara Kuvvetlerinde Tankçı olan bir subay/astsubay/uzman katılabilir mi bu birliklere

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 16:17 
Süvariler

izninizle bir şey sormak istiyorum Sadece Jandarma'ya bağlı kişiler mi katılabiliyor Örneğin Kara Kuvvetlerinde Tankçı olan bir subay/astsubay/uzman katılabilir mi bu birliklere
Özel kuvvetler için soruyorsanız, evet her kuvvetten katılım olabilir.Sonuçta bu seviye işi. Zamanında Sat komandoları da şırnak dağlarında cirit atmıştı. Hatta Allah rahmet eylesin, şehit bile verdiler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2013, 16:21 
Süvariler

Adı üstünde; "Jandarma" Özel Harekat. Sadece jandarmada görev yapanlar giriyorlar. Ama bazı durumlar geçişlerin olduğunu duymuştum ve bu aralar da yoğunlaşmış. K.K.K.'na bağlı komandolar "Dağ Komando" daha da üstü "Öz.K.K."e girebilirler. Jandarmanın özel birimi JÖH-JÖAK'tır. Şu sıralar diğer kuvvetlerden jandarmaya geçen duymadım JÖH olmak için ama JÖH'lerden ÖKK'ya geçişler hakkında bir kaç şey duydum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2013, 23:17 
Süvariler

Arkadaşlar video nasıl yüklenir bilemediğimden link olarak veriyorum düzeltirseniz çok teşekkür ederim , düzelmezse de şimdiden kusura bakmayın.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oY_U4wWFgx0[/youtube]

Bu video'daki Jandarma Özel Harekat personeli ise tabancayı tutmayı bilmediği çok açık , personele bu konuda herhangi bir eğitim verilmiyor sanırım ''instructor'' dedikleri bir uzmanı yokmu Jandarmanın bu konuda ?

En son arcanus tarafından 22 Eki 2013, 23:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Mesaj duzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eki 2013, 23:50 
Süvariler

Eğitmen gibi olan ve tabancayı başta çökük pozisyonda atış yapan siyah t-shirt'li askerinden alıp kendi devam ediyor.Tabancası olduğuna göre de en az uzman rütbesinde bir personel , bana çok başarısız geldi atış tarzı , duruşu vs...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ağu 2015, 21:19 
Süvariler

JÖH'ler ops-core kullanmaya başlamış :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015, 23:02 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

O üniforma tiplerinde örnekler verir misiniz üstad?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015, 23:14 
Süvariler

Resim
Resim
Resim

Sanırım bunlar, yanlışım da olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015, 23:34 
Uzaklaştırıldı

Yukarıdakiler nedense bana çok gayriresmi gibi geldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015, 23:44 
Site Başkanı

Arazide gerek dikkat çekmemek için, gerekse uzun soluklu operasyonda kullanıcı rahatını sağlamak için bu tip penye ve aģı düşük yeşil pusu pantolonları kullanılıyor, dar kesim modeller yazın pişik ediyor mesela. Gerçi yeni üretim taktik kesim modeller bu hatalar giderildi ama...

Şimd iyisinden kötüsünden her birlik balistik kask ve plaka taşıyıcı kullanıyor yine bu tip kıyafetlerin üzerine, eskiden daha salaştı.

Onun dışında siyah giyen adamlar JÖH ejderler taburunun içinde kurulmuş bir ani atak timiymiş. Konuda açıklandı daha önce ama yine kafalar karışmasın diye yazayım dedim. Birime mensup bir uzman çavuş ile izmirde yüz yüze görüşme fırsatım da olmuştu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2015, 23:49 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:

Arazide gerek dikkat çekmemek için, gerekse uzun soluklu operasyonda kullanıcı rahatını sağlamak için bu tip penye ve aģı düşük yeşil pusu pantolonları kullanılıyor, dar kesim modeller yazın pişik ediyor mesela. Gerçi yeni üretim taktik kesim modeller bu hatalar giderildi ama...

Şimd iyisinden kötüsünden her birlik balistik kask ve plaka taşıyıcı kullanıyor yine bu tip kıyafetlerin üzerine, eskiden daha salaştı.

Onun dışında siyah giyen adamlar JÖH ejderler taburunun içinde kurulmuş bir ani atak timiymiş. Konuda açıklandı daha önce ama yine kafalar karışmasın diye yazayım dedim. Birime mensup bir uzman çavuş ile izmirde yüz yüze görüşme fırsatım da olmuştu
Sayıları çok az o zaman,20-30 kişi maksimum.Gerçi böyle timler için 30 kişi bile ciddi bir güç sayılabilir yanılıyor muyum?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 00:03 
Uzaklaştırıldı

Bu emektar uzmanımız bayağı bi biriktirmiş..

Resim
Bir de Sayın DENO, yukarıdaki Uzman Jandarmanın sağ göğüsünün üstünde JÖH yazan bir peç deniyordu galiba, ondan var.
Bu peçler, Efeler, Meteler gibi taburlara göre değişiyor mu? Ve de bu bütün taburların peçlerini, simgelerini bir yerde toplayıp görebilir miyiz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 00:12 
Site Başkanı

Her jöh taburunun ve jöak ın kendine özel peçi vardır. Sadece jandarmanın degil KKK ya bağlı muhtelif birliklerde de bu uygulama var ama hepsinde değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 00:33 
Uzaklaştırıldı

Peki üstad, bunları bu konu altında veya başka konuya taşınarak hepsini topluca bir araya getirip gorebilir miyiz? :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2015, 01:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kars yada Ağrı'da görevli JÖH'lerin siyah kamuflaj ile olan resimlerini görmüştüm bir ara.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015, 01:04 
Uzaklaştırıldı

"Bu peçler, Efeler, Meteler gibi taburlara göre değişiyor mu? Ve de bu bütün taburların peçlerini, simgelerini bir yerde toplayıp görebilir miyiz?" sorum güncelliğini koruyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015, 01:48 
Süvariler

"Bu peçler, Efeler, Meteler gibi taburlara göre değişiyor mu? Ve de bu bütün taburların peçlerini, simgelerini bir yerde toplayıp görebilir miyiz?" sorum güncelliğini koruyor.
Değişiyor. Forumda peç başlığı var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015, 14:03 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2015, 14:09 
Süvariler

Alıntı:
Link verir misiniz?
Sol üstte arama butonu var.

viewtopic.php?f=55&t=2325&start=25

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eki 2015, 22:36 
Süvariler

Tüm JÖH taburları Ops Core kasklara geçti mi? 30 Ağustos'ta JÖAK'ların arkasındaki JÖH'lerde ops core vardı, Tunceli JÖH taburunda ilk resimler çıkmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2015, 00:37 
Site Başkanı

Tüm JÖH taburları Ops Core kasklara geçti mi? 30 Ağustos'ta JÖAK'ların arkasındaki JÖH'lerde ops core vardı, Tunceli JÖH taburunda ilk resimler çıkmıştı.
Hepsinin geçmiş olması lazım, Tunceli dışındaki taburlardan da fotoğraflar çıktı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ara 2015, 19:58 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2015, 02:04 
Üye

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2016, 01:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İMZA :
Türkiye Cumhuriyeti .

Bugünün en çok paylaşılan twitter haberi. Bir vatandaşın boş evine giren JÖH ( PÖH de olabilirmiş ) personeli evde çay yapıp içmişler . ( afiyet olsun ) Evin sahibi vatandaşa şeker ve çay parası bırakmışlar .Helallik istemişler.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 152 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: