TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Ağu 2017, 14:39

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 177 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Jandarma Genel Komutanlığı
MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013, 01:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Jandarma ile ilgili haber ve tartışmalar bu başlık altında yapılacaktır.

Düzenlenecek.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013, 01:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Okul bahçesine zorunlu iniş

Bitlis'te askeri helikopter, hava muhalefeti nedeniyle 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu bahçesine zorunlu iniş yaptı.

Alınan bilgiye göre, Van'a gitmek üzere Diyarbakır'dan havalandığı öğrenilen askeri helikopter, Bitlis semalarında bir süre alçak uçuş yaptıktan sonra 100. Yıl Atatürk İlköğretim Okulu'nun bahçesine indi.
İçinde 3 mürettebatın bulunduğu helikopterin, kar yağışı ve sisin etkisiyle görüş mesafesinde yaşanan düşüş nedeniyle okul bahçesine zorunlu iniş yaptığı öğrenildi.

Helikopterin inişinin ardından güvenlik güçlerinin de okul bahçesinde ve çevrede geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Okul bahçesinde yaklaşık yarım saat bekleyen ve pilotların yaptığı görüşmenin ardından tekrar havalananhelikopter, İl Jandarma Komutanlığı helikopter pistine yönlendirildi.

Helikopterin okul bahçesine indiğini gören ve şaşkınlıklarını gizleyemeyen vatandaşlar ise cep telefonları ile helikopterin görüntüsünü çekti.

AA

Resim

Resim

Resim

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013, 02:07 
Akıncılar

Öğrenciler olsaydı çok müthiş bir deneyim olurdu onlar için...

Ben çok küçükken, top oynadığımız sahanın yan tarafına, kara kuvvelerine ait bir uh-1 helikopteri inmişti. Ben maçı bırakıp yakalamak için -yakalayıp da ne yapacaksam?- helikoptere doğru koşmaya başladım. Ön cepheden yaklaştığım sırada pilotların gülerek beni izlediklerini gördüm. Son hızımla koştum ve tam ben yakalayacağım anda, 3-4 metre kaldığında, patpat bana nanik yapıp kalktı ve uçup gitti. Patpat kalkarken bana doğru sırıtan pilotların yüzünü hiç unutmadım. O günden beri helikopterlere ilgi duymakla beraber uh-1 pilotlarına gıcığımdır. O adamları bulamadım tabi. Ama sonra karaşahinler falan geldi, pilotlarını çok sevdim. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2013, 17:40 
Süvariler

Anadolu yakasında sabiha gökçen yakınlarında okulum vardı, orta okula gidiyordum o sıralar. Bir gün teneffüste üzerimize bir uh-60 alçalmaya başladı. Biz hem korku hem de heyecan içinde kaldık. Bizim okulun önüne depremden sonra iki adet dev gibi helikopter sahası yapılmıştı. Hatta 20 mt genişliğinde iki adet H harfi vardı bahçede,pilot sanırım bu alanı heliport sandı ve alçalmaya başladı. en son birkaç kat kala teknisyen camdan aşağı bakıp bizi gördü ve helikopter havalanıp gitti..

O anı bende unutamam... :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 21:09 
Üye

Video'nun 00:00-01:10 arasındaki flir kamera görüntüsü o kadar harika ki,acaba bu kamera Aselsan üretimimi arkadaşlar.Eger Aselsan üretimiyse bu is bitmiş sayıyorum.01:10'dan sonrasında normal kamera çekimine bir bakın aslında zifiri karanlıkmış!

Bu arada not:Görüntüyü ben başka bir siteden seyrettim daha kaliteli olarak ve çok daha net yani youtube'ye biraz kalitesiz yüklenmiş yoksa harika çok net youtube'ye yükleyen 240p yüklemiş.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oEJHmWBULHA[/youtube]

En son Paslı Çivi tarafından 01 Nis 2013, 21:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Nis 2013, 21:24 
Üye

http://www.iha.com.tr/nefes-kesen-akary ... 9525-haber

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2013, 03:31 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Jandarma Genel Komutanlığı 2012 yılı faaliyet raporu.

[pdfview]http://www.jandarma.tsk.tr/maliye/2012% ... Raporu.pdf[/pdfview]

http://www.jandarma.tsk.tr/maliye/2012% ... Raporu.pdf

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Nis 2013, 22:04 
Süvariler

Jandarma Okullar Komutanlığının tanıtımı vardı geçen haftasonu.O görüntüleri upload edebilecek arkadaş varsa veya edebileceğim bir adres verirlerse sevinirim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2013, 03:57 
Süvariler

Jandarma Okullar Komutanlığının tanıtımı vardı geçen haftasonu.O görüntüleri upload edebilecek arkadaş varsa veya edebileceğim bir adres verirlerse sevinirim.
http://tvarsivi.com/player.php?i=2013040424674

Burdan upload yapabilirsin üstad.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Nis 2013, 19:22 
Süvariler

Alıntı:
http://tvarsivi.com/player.php?i=2013040424674

Burdan upload yapabilirsin üstad.
Çok teşekkür ettim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2013, 00:23 
Süvariler

Jandarma Genel Komutanlığının altında Jandarma Özel Harekat Dairesi açılsa da , personele barınak ve ekipman olarak normal komandolardan ayıracak bir yapı getirilse ve eğitimleri spesifik olarak özel kuvvetler ya da özel harekat gibi belirlense nasıl olur ? Öyle isteyen şu kursa katılır falan değil de , hepsi paraşüt , balık adam vs gibi kursları almak mecburiyetinde olsa ? Hem personel daha profesyonel olur hem de statü kazanmaz mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2013, 18:46 
Süvariler

Jandarma Genel Komutanlığının altında Jandarma Özel Harekat Dairesi açılsa da , personele barınak ve ekipman olarak normal komandolardan ayıracak bir yapı getirilse ve eğitimleri spesifik olarak özel kuvvetler ya da özel harekat gibi belirlense nasıl olur ? Öyle isteyen şu kursa katılır falan değil de , hepsi paraşüt , balık adam vs gibi kursları almak mecburiyetinde olsa ? Hem personel daha profesyonel olur hem de statü kazanmaz mı ?
Zaten adamlar en iyi eğitimi çatışarak alıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2013, 22:53 
Süvariler

Üstadın demek istediği JÖH'ün JÖAK'ın operasyon timleri ve Emniyetin PÖHleri gibi donanımlı olmadıkları eğitim açısından.Fakat JÖH sadece terörle mücadeleye yönelik bi birlik olduğu için balık adam,paraşüt eğitimleri vs. çokta gerekli değildir bana göre.Profesyonel ordu için tabi olabilir.Ancak JÖHlerden önce yapılması gerekenler var profesyonel ordu için.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2013, 04:49 
Süvariler

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vhfd2EQ0nIw[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2013, 21:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Jandarma biliyorsunuz adalet bakanlığı için adliyelerde kolluk hizmetide yürütüyor.

izmir adliyesinde gördüm . Tutuklu şahıslar adliyede G-3 lü AK47 li veya MP-5 li erler tarafından gelip götürülüyor ve gerçekten görüntü çok itici. Konuyu Jandarmaya iletmek niyetindeyim. Yıl 2013 olmuş bu tuhaflık hala devam ediyor.

Halbuki ne güzel kamuflajlı veya tektipli erler yerine şık bir giyim verilmiş erlerede. Gerçi heryerde yok oda bir ihmal konusu . Ama yanında o tüfekler yok mu . Çok ilkel bir görüntü. Halbuki artık eskisi gibi değil. Yerli silah sanayii epey iyi noktada. Erlerede yerli bir tabanca falan verilse o kazulet gibi tüfeklerin yerine. Zaten garibim askerde tüfekle mi uğraşsın tutukluylamı.

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2013, 18:28 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 17:03 
Süvariler

Hükümet; demokratikleşme yönünde atılması planlanan adımlar çerçevesinde askeri yönden Genelkurmay Başkanlığı'na bağlı bulunan ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin fiilen dördüncü kuvvetini oluşturan Jandarma Genel Komutanlığı'nın tamamen İçişleri Bakanlığı'na bağlanması için çalışma başlattı.

Erdoğan'ın açıkladığı demokratikleşme paketinde, jandarmanın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının yer alması da planlanmıştı. Ancak jandarma örgütünün askeri boyutunun değiştirilmesi kapsamlı bir çalışmayı gerektirdiğinden bu reformun açıklanmasının, çalışmanın tamamlanmasının ardından yapılması kararı alındı.

Çalışmada; yaklaşık 200 bin kişilik silahlı güce sahip jandarmanın; iki ana unsurdan oluşması öngödürülüyor. Buna göre, iç güvenlikle ilgili jandarma birlikleri zaman içinde profesyonel kır polisine dönüşecek. Jandarmanın diğer birimi ise sınır güvenliği ile gümrük kapılarının güvenliğinden sorumlu olacak. İçişleri Bakanı Muammer Güler, kırsal alandaki güvenlik gücü olarak asla vazgeçmeyeceklerini belirttiği jandarmanın sicil, terfi, atama ve disiplin işlemleri açısından da bakanlığa bağlanması için çalışma yapıldığını açıkladı.

TSK'nın dördüncü unsuru

Jandarma Genel Komutanlığı; eğitim ve öğretim ile askerî kânun ve nizamların kendisine verdiği görevler yönünden Genelkurmay Başkanlığına, emniyet ve âsâyiş görevlerinin ifası yönünden de İçişleri Bakanlığı'na bağlı. Bu yapısı nedeniyle jandarma, TSK'nın ana unsurlarından birini oluşturuyor. Jandarmanın; mülki, adli ve askeri görevleri bulunuyor. Türkiye genelinde yaygın bir teşkilat ağına sahip jandarmanın; 14 bölge, 81 il ve 920 ilçe komutanlığı bulunuyor.

Kadrosunda 32 general var

Jandarma Genel Komutanlığı'nın toplam 177 bin 819 personeli bulunuyor. Bu personelden; 174 bin 242'si askeri personel statüsünde. Uzman personel toplamı ise 61 bin 509. Toplam er ve erbaş sayısı ise 112 bin 258. Komutanlığın kadrosunda 32 general, 5 bin 853 subay ile 22 bin 810 astsubay görev yapıyor.

Başbakan 2008'de sinyalini vermişti

Jandarma; askeri boyutunun yanısıra Cumhuriyet tarihi içinde Türkiye'nin siyasi, toplumsal ve kültürel yapısı üzerinde de önemli rol oynadı. Jandarma bir yönüyle Genelkurmay'ın, kırsal kesimde en uç noktalara kadar uzanan eliydi. Asker; bu teşkilat ağı ile kırsaldaki siyasi ve toplumsal hayata müdahale etme ve istihbarat sağlama imkanı bulabiliyordu. Bu nedenle jandarmanın tamamen İçişleri Bakanlığı'na bağlanması, demokratikleşme ve sivilleşme açısından da çok önemli bir adımı oluşturacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 2008 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki iftar yemeğinde polislere seslenirken; jandarmanın adından bahsetmeden bu kolluk gücünün görev ve sorumluluk alanının daraltılacağı mesajını da vermişti. Erdoğan, polislere, "Sorumluluk alanınız tabii beldelere kadar... İlçelerde ve illerde, beldelere kadar bu böyle. Amacımız beldelerde de aynı uygulamayı yapmaktır. Bunu da başaracağız. Onun için de polis teşkilatımızın sayısal olarak daha da artırılması, güçlendirilmesi gerekir" diye konuşmuştu.

Kır polisine dönüşecek

Erdoğan'ın açıkladığı demokratikleşme paketinde, jandarmanın İçişleri Bakanlığı'na bağlanmasının yer alması da planlanmıştı. Ancak jandarma örgütünün askeri boyutunun değiştirilmesi kapsamlı bir çalışmayı gerektirdiğinden bu reformun açıklanmasının, çalışmanın tamamlanmasının ardından yapılması kararı alındı. Çalışmaya göre; jandarmanın tamamen İçişleri Bakanlığı'na bağlanması, Genelkurmay ile atama ve sicil gibi işlemler açısından bağının kaldırılması planlanıyor. Jandarmanın iki ana unsura ayrılması düşünülüyor. Buna göre, iç güvenlikle ilgili jandarma birimleri köy ve beldelerde yani kırsal kesimde görev yapan kır polislerine dönüştürülecek. Diğer jandarma birimleri ise sınırlar ile gümrük kapılarının güvenliğinden sorumlu olacak.

Bakanlık ve valilerin yetkileri artacak

İçişleri Bakanı Muammer Güler, dün akşam Meclis resepsiyonunda milliyet.com.tr'nin bu konudaki sorusu üzerine, "Jandarma'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanması için çalışma var. Sicil, terfi, atama ve disiplin işlemleri açısından da bakanlığa bağlanması yönünde bir çalışma sürüyor. Bu konularda bakanlığın ve mülki idare amirlerinin yetkilerini artırmayı düşünüyoruz. Jandarma kaynakları zaman içinde profesyonelleşmeye başladı. 200 bin personelin yaklaşık üçte biri profesyonel. Bu sayı zaman içerisinde artacak" diye konuştu.

Jandarmanın kıyafeti değişiyor

Güler; jandarmanın kıyafetinin değişmesi ile ilgili bir çalışma yaptırdığını belirterek, henüz rengini belirlemediklerini dile getirdi. Genelkurmay Başkanlığı'nın da bu konuya sıcak baktığını dile getiren Güler, "Bu işi modacılara, bilenlere danışacağız" dedi. Güler, "Biz jandarmadan asla kırsalda görevli güvenlik gücü olarak vazgeçmeyeceğiz. Jandarma çok güçlü ve köklü bir kurumdur. 200 bine yakın jandarmanın 65 bine yakını rütbelidir" diye konuştu.

milliyet.com.tr

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 18:46 
Süvariler

Beklenen haber ne hayet geldi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 19:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Jandarmanın kıyafeti değişiyor
Beni duydular mı ne ettiler . :D . Mevcut askeri kamuflaj yakışmıyor jandarmaya . Bir de erbaş erlere o kazulet tüfeler yerine tabanca dağıttılar mı iş tamamdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 20:02 
Süvariler

Bu durumda, zaten son zamanarda sık yaşanana JÖH/JÖAK'tan ÖKK'ya geçişler tamamlanmış olacaktır diye tahmin ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 20:13 
Süvariler

Alıntı:
Bu durumda, zaten son zamanarda sık yaşanana JÖH/JÖAK'tan ÖKK'ya geçişler tamamlanmış olacaktır diye tahmin ediyorum.

tam tersi olursa şaşırma...
Polis düzeyine indirilecek bir kuvvet yapılanmasına, üst düzey bir askeri yapılanma mı kaydırılacak? Tam anlamadım anlatmak istediğinizi?
Yoksa Özel Kuvvetlerin eritilmeye çalışması durumunu mu kastetmiştiniz? :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eki 2013, 20:27 
Süvariler

''polis düzeyine indirilmek'' diye birşey olamaz. son dönemde o indirilmiş Polisler topladı birtakım oluşumları.

ökk bünyesinde Jandarma personeli de mevcut(tu). onların hepsi Jandarma'ya geri geçer. Jandarma da artık iner mi çıkar mı bilemem.
ÖKK düzeyindeki adamları(Jandarma'dan ÖKK'ya geçen askerleri) kolluk kuvvetine mi verirler diyorsunuz? Bana pek mantıklı gelmedi...

Bazı yerlerden duyumum şu şekilde; Jandarma'nın yeniden yapılandırılması ile birlikte, Özel Kuvvet ve Özel Harekat yapılanmalarının büyük bir kısmının değiştirilerek bazı şeylerden temizlendirilmesi v.s. Son kısmını anladığınızı varsayarak açmıyorum. Sizin de kastettiğiniz şey sayılır. Ne demek istediğinizi anladım. Ama bana hala ÖKK'daki JÖH lerin ne olacağını çözebilmiş değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Kas 2013, 14:28 
Uzaklaştırıldı

Amaç : Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde olan 26 adet S-70, 13 adet AB-205 ve 18 adet Mi-17 Helikopterlerinin modernize edilmesi.

Kapsam : Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde olan helikopterlerin modernize edilmesi.

Proje Modeli : Yurt İçi Geliştirme

Ana/Alt Yüklenici : Aselsan

Sözleşme İmza Tarihi : 13 Haziran 2008

Mevcut Durum :
S-70 helikopterinin 2 adet prototipinin teslimatı tamamlanmıştır.
AB-205 helikopterinin 8 adet prototipinin teslimatı tamamlanmıştır.
Mi-17 helikopterinin 3 adet prototipinin teslimatı tamamlanmıştır.

Son Güncelleme Tarihi : 19.09.2013

Kaynak : http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/projeler ... rojeID=101

Galiba Jandarma Genel Komutanligi bütün elindeki Helikopterleri Modernizasyondan gecirip daha etkin kullanmayi hedefliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2014, 00:34 
Süvariler

BİLGİ NOTU (BN-02/14)
(26 MART 2014, ÇARŞAMBA)

KONU : Jandarma Havacılık Okul Komutanlığının Açılışı.

AÇIKLAMA :

1. Jandarma Genel Komutanlığının pilot ve teknisyen ihtiyacının karşılanması maksadıyla, 05 Ağustos 2013 tarihinde faaliyetlerine başlayan Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı, 25 Mart 2014 Salı günü Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet YÖRÜK tarafından hizmete açılmıştır.

2. Jandarma Havacılık Okul Komutanlığında Helikopter Pilot Subay Temel Kursu, U/H Teknisyen Temel Kursu ve tip intibak kursları (S-70/MI-17 Helikopterleri) verilmektedir.

3. Jandarma Havacılık Okul Komutanlığında eğitimleri devam eden ilk Helikopter Pilotlarının 26 Eylül 2014 tarihinde ve ilk Helikopter Teknisyenlerinin ise 22 Ağustos 2014 tarihinde mezun olmaları planlanmıştır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2014, 02:15 
Süvariler

Jandarma Genel Komutanlığı 2013 yılı faaliyet raporu.

[pdfview]http://www.jandarma.gov.tr/duyurular/J. ... RAPORU.pdf[/pdfview]

http://www.jandarma.gov.tr/duyurular/J. ... RAPORU.pdf

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2014, 21:08 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2014, 23:43 
Genel Yetkili

Jandarma Teşkilatı'nın 175. kuruluş yıl dönümü

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Haz 2014, 23:54 
Üye

Jandarmanın helikopter pilotları komando birliklerinden seçiliyormuş.Bu aşağıdaki videonun 15:53 dakikasından sonraki subayların konuşmasından ben bunu anladım.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9ZJHapBx0Qs[/youtube]
Yanlış mı anlamışım?
Ankara da ki kara havacılık okulunda eğitilmiyorlar mı?

En son Patriot tarafından 15 Haz 2014, 01:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Haz 2014, 22:22 
Süvariler

http://www.trthaber.com/haber/turkiye/m ... 31690.html

Windows XP'yi görene kadar her şey güzeldi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2014, 00:14 
Genel Yetkili

Düzce İl Jandarma Komutanlığına emeklerinden ötürü teşekkürler, çok güzel bir çalışma başarmışlar. Tebrikler..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GKMbVMLrZQ4[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 22:49 
Üye

Jandarma'nın sivilleşeceini hepiniz duymuşsunuzdur.Yeni kıyafetlerde bunlar olacak galiba.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 22:53 
Üye

Jandarma'nın sivilleşeceini hepiniz duymuşsunuzdur.Yeni kıyafetlerde bunlar olacak galiba.
Şaka bu herhalde.

-Carl von Clausewitz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 22:54 
Site Başkanı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 22:57 
Akıncılar

Hay sizin zevkinize, hangi ünlü sepet bilmemneye tasartlattınız.

Elbise çizenlere ne deniyordu yahu, hatırlayamadım. Hatırlasam daha çok fırçalayacaktım. :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 23:46 
Akıncılar

Turkuaz modası tutturdular gitti,zannedersem cemil ipekçi THY personel kiyafetlerini tasarlarken baslatdı bu akımı.gerçi ben severim turkuazı :)
edit: zabıta kıyafetine benzemişler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 23:49 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Şu giyim kuşamı halka anket yolu ile danışsalar ya. Sonuçta bizimle muhatap olacak bu görevliler. Milletin palyaço görünümlü askerleriyle dalga geçerken elalemde bizimkilerle dalga geçmesinde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2014, 23:54 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 00:07 
Süvariler

Biz bu işi beceremiyoruz.

Halbuki Tekstil ülkesiyiz, dikim evlerindemi tasarlanıyor acaba ? emir komuta usulü ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 00:18 
Akıncılar

Amerikan ordusu başta olmak üzere tüm dünya orduları iyi kötü bir moda yaratır. Tek istisnası bizim ordudur, zira zevk yoktur üstüne olmadığınıda bilmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 03:01 
Üye

Resimdeki gibi Fransız Jandarma'sına benzetmek istiyorlar ama yapamıyorlar.Çok kötü çok.Polisin de , jandarmanında ,sahil güvenliğinde kaliteli güzel kıyafetler giymesi lazım.Ordu bir şekilde kendini güncelliyor.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 03:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Emniyet genel müdürlüğünün yeni kıyafet modelleri aşağıda ki gibi ve Jandarma Genel Komutanlığı da Emniyet ile yarışıyor galiba. Ancak bu kadar kötü olabilir.

http://www.iem.gov.tr/iem/kiyafet/index.php?goster=1

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 04:40 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 05:11 
Üye

Çevik kuvvetinkiler nedir öyle ya.Bir tek çevik kuvvetin üniformasını beğeniyordum onu da bozmuşlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 10:06 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Özellikle trafik polislerininkini beğendim. Hiçbirşeye benzemiyorlardı. Zita Trafik Polisi bence Emniyet'in vitrini. Bir de şu basketbol şapkalarından vazgeçebilseler.

Not: Bu arada Çağla Şıkel'den güzel polis olurmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2014, 15:04 
Üye

Emniyet genel müdürlüğünün yeni kıyafet modelleri aşağıda ki gibi ve Jandarma Genel Komutanlığı da Emniyet ile yarışıyor galiba. Ancak bu kadar kötü olabilir.

http://www.iem.gov.tr/iem/kiyafet/index.php?goster=1
Çok kötü .5.11 Tactical sitesine girin oradaki kolluk üniformaları süper ona benzetmeye çalışsalar süper olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 14:30 
Üye

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 23:37 
Site Başkanı

Turkuaz a başlamışlar anlaşılan....

Jandarma atlı birlikleri binici üniforması olarak ya krem rengi ya da turkuaz giyerdi hocam, 2-3 yıllık fotoğraflarda da aynı üniforma var...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Tem 2014, 23:53 
Uzaklaştırıldı

Bir milli rengin olması folklorokik zenginlik tir. Her kezin rengi olamaz. Mavi mesela yunanlıların sayılabilir ama mavi mavidir kimse kolay kolay maviye sahip çıkamaz. Ama turuncu hollandanın rengidir mesela. Yeşil sarı brezilyanındır görünce bilinç altı brezilya der hemen. Kırmızı Türk tür diyemezsin çünkü dünyanın en birinci rengine sahip çıkamazsın çok zor iş. Turkuaz ise böyle bir marka renk olmaya çok uygun bir renk. Buna sahip çıkmak marka renk yapmak onu başkası kapmadan kapmak çok doğru bir iş. Dünyada böyle kapılabilecek renk yok çünkü. Bir renk ile hatırlanmakta çok büyük ayrıcalıktır başarabilene. Ben hollandadan başka birde brezilya dan başka birazda belki yunanlıların mavisi var başkada bunu başaran göremiyorum. Çünkü ulusal renkleri kırmızı mavi siyah beyaz gibi renkler sahip olunamayacak ana renkler. Öyle bir renk ki hem adı türk hem kendi çok karmaşık özel bir renk. Çok özel bir kimya oluşmadı ise ortaya çıkmasıda kolay değil. Hemde marka olmak için çok özel bir renk çok sevimli bir renç. Tabi bu marka rengi simens den geri alabilirmiyiz onu bilemem.

Birde bu renk mavi ile yeşil arasında bir renk. Doğru renk tonunu iyi seçmek lazım. MAviyede yeşilede yakın olmamalı arada çok güzel tam anlamı ile turkuaz denen bir ton var onu belirlemek lazım. Mesela atlı askerlerden çift olana bakın mavi o turkuaz değil. Gerçek turkuaz rengini kullandımmı adam döner bir daha bakarlar turkuaz öyle bir renk.

Turkuaz mücevher rengidir moda rengidir. Kötü bir şeye yakışmaz turkuaz rengi mesela. Bir şey turkuaz olacaksa mutlaka çok kaliteli olmalı değerli olmalı. doğa turkuaz ı kötü bir yerde hiç kullanmaz. Ya en güzel taşta olur ya en güzel denizde olur turkuaz. Çok güzel seçmiş türkler bu rengi kutluyorum bu aklı. Tam marka renk gerçektende.

Bakın google da sadece turkuaz yazıp arama yapın bir tane ucuz bayağı sıradan şey çıkmaz karşınıza.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Tem 2014, 15:19 
Süvariler

Emniyet'in yeni tasarımlarının bir kısmı güzel ancak Faruk Saraç tasarımlarını yaparken sanırım İngiliz tasarımlarından esinlenmiş gibime geldi nedense. Özellikle şapkalar bana çok benzer geldi..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eki 2014, 00:16 
Süvariler

JANDARMA Havacılık Okul Komutanlığının 1. dönem pilot ve U/H teknisyen mezuniyetinin ilk töreni, okul komutanlığında yapıldı.
Törene Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Jandarma Havacılık Komutanı Jandarma Pilot Albay İsmail Balıbek ve Jandarma Genel Komutanlığının üst düzey komutanları, mezun olan subay ve astsubayların yanı sıra aileleri katıldı. Tören Orgeneral Atay'ın mezun öğrencileri selamlamasının ardından, saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Törende konuşan Orgeneral Atay, Komutanlığın pilot ve teknisyen ihtiyacının karşılanması için Jandarma Havacılık Okul Komutanlığının 5 Ağustos 2013'te kurulduğunu hatırlatarak, okulun ilk pilot ve teknisyen mezunlarını verdiğini belirtti.

Eğitimlerine TUSAŞ'ta başlayıp Jandarma Havacılık Okul Komutanlığında tamamlayan pilot ve teknisyenleri kutlayan Atay, "Ülkemizde emniyet, huzur ve asayiş ortamının sağlanması için üstün bir görev anlayışı içinde bulunan jandarmamız her türlü tehditle mücadelesinde saygın, güvenilir ve mükemmel hizmeti veren bir kolluk kuvveti olmayı hedeflemektir" diye konuştu.

Jandarma Havacılık Okulunun ilk mezunlarını vermesiyle bu hedefe adım adım yaklaştıklarını belirten Atay, meslek hayatı boyunca jandarma pilot ve teknisyenlerinin kahramanlıklarına şahit olduğunu ve onlarla gurur duyduğunu bildirdi. Pilot ve teknisyenlerin bugün de aynı inanç ve özveriyle görevlerini sürdürdüğünü belirten Atay, mezunlardan kendilerini geliştirmeye devam etmelerini istedi. Orgeneral Atay, konuşmasını "Çelik kanatlarınız her zaman güçlü, yolunuz ve bahtınız açık olsun" sözleriyle tamamladı.

OKUL KOMUTANININ KONUŞMASI

Jandarma Havacılık Komutanı Jandarma Pilot Albay İsmail Balıbek ise 5 pilot subay, 15 teknisyen astsubayın mezun olduğunu bildirdi.

Jandarma havacılık sınıfı uçucularının aldıkları eğitimle ve yaptıkları görevlerle dünya jandarmaları arasındaki yerinin ayrı olduğuna dikkati çeken Balıbek, mezunları jandarma havacılığının geleceği olarak nitelendirdi.

DÖNEM BİRİNCİSİ ÜSTEĞMEN COŞKUN

Daha sonra dönem birincileri Jandarma Pilot Üsteğmen Ahmet Coşkun ve Teknisyen Astsubay Ozan Şahin yaş kütüğüne dönem brövelerini çaktı.

Mezun olan kursiyerler adına konuşan dönem birincisi Jandarma Pilot Üsteğmen Ahmet Coşkun yaptığı konuşmada, uzun ve yorucu eğitimin ardından mezun olduklarını, askerlik mesleğinde bir adım daha atarak brövelerini takmaya hak kazandıklarını söyledi.

Mezun olan kursiyerlere brövelerinin takılması ve diplomalarının verilmesinin ardından okunan Jandarma Havacılık Destanı adlı şiirle tören sona erdi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atay törenin sonunda mezunların ailelerinin yanına giderek onları tebrik etti.

Törenin ardından Orgeneral Atay, beraberindeki komutanların yanı sıra mezun pilot ve teknisyenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

[spoiler]Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim[/spoiler]

http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=768855

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 177 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: