TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Oca 2018, 00:37

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 181 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2016, 00:44 
Site Başkanı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Alıntı:
Ki MP5 lerinde herhangi bir ışık kaynağının olmaması bu arkadaşların operasyon sırasında kafa fenerleri açık dolaştığını gösteriyor...
Bu bahsettiğiniz durum olası VBSS harekatı icra edilirken deniz taşıtı içerisinde sıkıntı çıkarmaz mı?
Sadece VBSS değil, içinde meskun mahal muharebesi olan her türlü harekatta risk teşkil eder. Zaten o yüzden yazdım...

Hazır konusu açılmışken şunu da şuraya iliştirmiş olalım.

https://www.youtube.com/watch?v=mb1QMqk_wmU

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2016, 20:59 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2016, 21:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TCSG 702 Güven'i bugun Alsancak limanında gördüm. Çıplak gözle görmek bam başkaymış. Tekne neredeyse fırkateyn boyutlarında net bir şekilde Burak sınıfı korvetten büyük duruyor.

Resim

İddialı şey söylemek istemem ama sanki SG için tekne epey iri. Ne dersiniz ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Nis 2016, 22:03 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Libya açıklarında bizim sahil güvenlik ne arıyormuş ki?.. Uluslararası görev falan mı?..
90 metrelik gemileri niye var?
:)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Nis 2016, 23:31 
Akıncılar

TCSG 702 Güven'i bugun Alsancak limanında gördüm. Çıplak gözle görmek bam başkaymış. Tekne neredeyse fırkateyn boyutlarında net bir şekilde Burak sınıfı korvetten büyük duruyor.

Resim

Görev yüküne bakarsak iri değil.O gemiler biraz her derde deva olsun mantığında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2016, 20:19 
Üye
Kullanıcı avatarı

Sahil Güvenliğin eğitim kıyafetini yenilediğine dair bir kaç görsel destekli bir şeyler gördüm durum nedir bilgisi olan var mı :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2016, 20:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sahil Güvenliğin eğitim kıyafetini yenilediğine dair bir kaç görsel destekli bir şeyler gördüm durum nedir bilgisi olan var mı :)
Görsel varsa ekleyin, hepimiz görelim. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2016, 20:32 
Site Başkanı

Alıntı:
Eğer şu haki olanı diyorsanız güverte üstü görev yapan personelin standart üniforması konumunda kullanılmakta yaklaşık 1 yıldan biraz uzun bir süredir...

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2016, 01:39 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Eğer şu haki olanı diyorsanız güverte üstü görev yapan personelin standart üniforması konumunda kullanılmakta yaklaşık 1 yıldan biraz uzun bir süredir...

Resim

Resim
Teşekkürler Sn.DENO ben kıyafetlerin Pilot olarak denendiğini düşünmüştüm diğer personeller kum rengi olarak devam etmekte anladığım kadarı ile tekrardan teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2016, 14:48 
Üye

Bu haki olanları Sahil Güvenlik Dalgıç timleri olarak hatırlıyorum ben. forumun ön sayfalarında o şekilde değinilmişti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Haz 2016, 17:43 
Site Başkanı

Bu haki olanları Sahil Güvenlik Dalgıç timleri olarak hatırlıyorum ben. forumun ön sayfalarında o şekilde değinilmişti.
Dalgıç timleri dışında kullanıldığına da şahit oldum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 21:23 
Üye
Kullanıcı avatarı

DAGOT (Denizde Arama Güvenlik ve Operasyon Timi): 2000'li yılların başında(Tam Tarihi yakin zamanda yazacağım, ben 2004 diye biliyorum)Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde denizde arama yapıp, asayişi sağlamak ve gemi zapt ve müsaderesi'ne yönelik operasyonlar yapmak maksadı ile DAGOT adında, Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlardan oluşan bir birlik kuruldu ve geçtiğimiz yıl kalite problemi sebebi ile lav edildi, kapatıldı.

Sahil Güvenlik Özel Harekat (SÖH): DAGOT birliği ile aynı görev perspektifine sahip bu birlik, geçtiğimiz yıl Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde kuruldu.
DAGOT gibi denizde arama , deniz güvenliğini sağlama ve gemi zapt ve müsaderesi görevlerini yapmak ile görevli bu birliği Sulatı Taarruz Komutanlığı, Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı eğitmektedir. DAGOT birliğinden farklı olarak bünyesinde görev yapan personel tamamen Subay ve Astsubaydan oluşmaktadır, yetkileri genişlemiş ve ekipman iyileştirilmiştir. Geçtiğimiz aylarda Libya açıklarında "ALBATROS" operasyonunu başarı ile icra etmişlerdir.
Bu yazıyı direkt olarak instagramdaki askeri sayfalarda okudum, buraya düşen nadir fotoğraflar da oradalarda yayınlamakta. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 22:16 
Uzaklaştırıldı

DAGOT (Denizde Arama Güvenlik ve Operasyon Timi): 2000'li yılların başında(Tam Tarihi yakin zamanda yazacağım, ben 2004 diye biliyorum)Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde denizde arama yapıp, asayişi sağlamak ve gemi zapt ve müsaderesi'ne yönelik operasyonlar yapmak maksadı ile DAGOT adında, Subay, Astsubay ve Uzman Erbaşlardan oluşan bir birlik kuruldu ve geçtiğimiz yıl kalite problemi sebebi ile lav edildi, kapatıldı.

Sahil Güvenlik Özel Harekat (SÖH): DAGOT birliği ile aynı görev perspektifine sahip bu birlik, geçtiğimiz yıl Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde kuruldu.
DAGOT gibi denizde arama , deniz güvenliğini sağlama ve gemi zapt ve müsaderesi görevlerini yapmak ile görevli bu birliği Sulatı Taarruz Komutanlığı, Kurtarma ve Sualtı Komutanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı eğitmektedir. DAGOT birliğinden farklı olarak bünyesinde görev yapan personel tamamen Subay ve Astsubaydan oluşmaktadır, yetkileri genişlemiş ve ekipman iyileştirilmiştir. Geçtiğimiz aylarda Libya açıklarında "ALBATROS" operasyonunu başarı ile icra etmişlerdir.
Üstad ;

Kalite problemindeki detaylar nelerdir ?
Dagot oluşumunda personel seçiminde mi hatalı seçimler yapıldı yoksa teçhizat veya eğitim kısmında mı yeterli alım yapılmadı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Tem 2016, 23:31 
Üye

Peki bu SÖH personeli sadece sahil güvenlik te görevli subay astsubay dan mı oluşuyor yoksa dzkk den de alım varmı?

Hatasız Olana Kadar...

NO MORE MENTEŞ!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 09:06 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Sakin havada Marmara denizinde Kaan 19 alabora etmek? İlgi ile açıklamayı izleyeceğim.
Karadeniz yönüne giden bir yük gemisi saat 08.00 sıralarında Sarayburnu açıklarında seyreden Sahil Güvenlik botu ile çarpıştı.

Çarpışmanın etkisi ile içinde görevli askerlerin bulunduğu Sahil Güvenlik botu alabora oldu ve burnuna kadar battı.

19 metre boyunda dünyanın en hızlı ivmelenen ve çok iyi manevra yapabilen teknesi ile yük gemisine çarpılır. Yük gemisi ile çatışma yaşanmaz. Yeni dümenci yada komutan vardı muhtemelen hızlı yaklaşıp yakınında mavevra yapmak isterken altına girdi kuvvetle muhtemel.

Sarayburnu Boğaz trafik kontrol sistemi içerisindedir. Yani geçiş yapmakta olan yük gemisinin hızı ve rotası trafik tarafından kontrol edilir. Yük gemisi kafasına göre seyir yapamaz
Resim

En son sailordream tarafından 17 Ağu 2016, 09:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 09:26 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bu arada da batan teknenin bir arşiv fotodu turkishnavy.net te var.

https://turkishnavy.files.wordpress.com ... 25blog.jpg

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 10:26 
Akıncılar

Şilep vurdu da devrildi falan diye kimseye anlatamayız. MRTP yahu bu. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 11:18 
Uzaklaştırıldı

Adam yolunda gidiyor manevra yapmaya kalksa burnunu döndürmesi dakikalar alır, diğer tarafta dünyanın en iyi manevra kapasitesine sahip araçlarından biri...

Şimdi normal şartlada geminin Kaan'ı ezmesi ancak yol üstünde hareketsiz durursa gerçekleşir. Bunun dışında botun hatalı idaresi dışında başka türlü geminin botu altına alması imkansıza yakın...

Bence dümen arızası vs diyip işi kapatacaklar kuvvet tarafında...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 11:27 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yük gemisi vurdu kaçtı diyorlar...
Adam yolunda gidiyor manevra yapmaya kalksa burnunu döndürmesi dakikalar alır, diğer tarafta dünyanın en iyi manevra kapasitesine sahip araçlarından biri...
Şimdi normal şartlada geminin Kaan'ı ezmesi ancak yol üstünde hareketsiz durursa gerçekleşir. Bunun dışında botun hatalı idaresi dışında başka türlü geminin botu altına alması imkansıza yakın...
Bence dümen arızası vs diyip işi kapatacaklar kuvvet tarafında...
Bir de dümeni olaydı iyiydi ama iki adet pervane dönüyor namertte :) Hani motor arızası olsa ondan da iki tane var.
Yük gemisi altına aldığını göremez bile o büyüklükte ve hızdaki botu, geçip gitti zannetmiştir. Bariz sahil güvenlik teknesinin hatası.
Konuya "yol hakkı" diyerek girececek amatör denizci arkadaşımızı ilgi ile bekliyoruz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 12:06 
Akıncılar

Herhalde SG'ciler şilebin kaputuna vurup "Kenara çek" demiştir, ama tabi yol hakkı Passat şilepte. Demek öyle oldi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 15:36 
Süvariler

3 şehidimiz var.Ruhları Şad Olsun.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 17:18 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 18:16 
Akıncılar

Bu tip görevlerde çalışabilecek deniz araçlarının bütünlüğünü koruması durumunda alabora olup ters dönmesi doğalmıdır? Bir tasarım hatasından veya kullanım hatasından bahsedilebilir mi?

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 18:53 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hızlı gitmek için tasarlandığı için ağırlık merkezi iyice kıç tarafta oluyor ilk bakışta ciddi bir yaralanma soz konusu tekne icinde muhtemelen bazı bölmeler su dolmuştur. Deniz şartlarında bu tekneyi tumba yapmak oldukca zordur ve kuvvetle muhtemel yaralanmadi isede eski haline doner ama bu cok ekstrem bir durum. Tasarim hatasi değil. Hiç bir tasarim insan faktörünü modelleyemez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 20:27 
Üye
Kullanıcı avatarı

gövde bütünlüğü muhafaza olsa idi alabora durumunda kendisini düzeltmesi gerekirdi. Muhtemeldir ki mastori noktasından kayma oluşturacak şekilde deformasyon olmuş. Yazık, ne olursa olsun olan üç levente oldu. Allah rahmet eylesin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 20:38 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bu formdaki teknelerde hic bir zaman mastoride olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 22:50 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Kazanın yayınlanan videosunu izledim. Maalesef şilep botumuza arka çaprazdan vurmuş. Video çok net olmasada botumuz arkasından gelen şilepi görmemiş yada önünden kaçamamış izlenimi bende uyandı. Olay olduktan hemen sonra botumuz ilk önce tam ters dönmüş vaziyette. Enteresan bir kaza. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 23:14 
Akıncılar

http://www.haberturk.com/video/haber/iz ... idi/197362

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 23:18 
Üye

Koca geminin burnu öyle ha diyince dönmez ki, o tekne niye o kadar yaklaştı bir açıklama yapıldı mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2016, 23:54 
Uzaklaştırıldı

Koca gemi gelirken bizim teknedekiler uyuyor mu ?
Devasa boyutta gemi gölgesi bile anlaşılır. Mrtp de radar , çarpışma uyarı sistemi vs yok mu ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 11:16 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bariz sahil güvenlik hızlanıp altına girmiş kesinlikle görmemişler SG 25 kısa bir yol verip sonra kesmiş yol vermese bordadan çarpıp maddi hasarlı kaza olarak kalacakmış yol kesmese zaten çatışma olmayacak. Çatışma yaşayan yük gemisi boş o kadar yakınındaki manevra yapan küçük tekneyi görebilmesine fiziki olarak imkan yok, görse de seda verme haricinde yapabileceği hiç bir şey yok. 3-5 günde gemiyi salarlar bir kaç güne de süvarisi salınır.
Alıntı:
Koca gemi gelirken bizim teknedekiler uyuyor mu ?Devasa boyutta gemi gölgesi bile anlaşılır. Mrtp de radar , çarpışma uyarı sistemi vs yok mu ?
Büyük gemiyi ve gölgesini görmeyen O gözler suçlu zaten.
Çok trafik olan bir bölge sadece görüntüde 1 mil içinde 6-8 tekne var geminin radarı o trafikte çatışma sinyali veremez yada sinyal vermekten susmaz yanıltıcı olur, ayrıca bu tip küçük sahil güvenlik tekneleride başarılı bir uygulama değil çatışmayı uyarı sistemi. Küçük tekne 5 saniyede hız rota vs 180 derece değişiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 12:01 
Süvariler

Resim

Silah sistemleri nedir? Bence gemilerimiz silah sistemi konusunda biraz daha yüklenmeli. Bu bir sahil güvenlik gemisi ancak bu kadar büyük bir gemi bence savaş sırasında da kullanılabilecek bir savunma ve saldırı sistemine sahip olmalı. Bu konuda Rusları tek geçiyorum, gemilerini tıka basa silah dolduruyorlar.

Top, Yakın irtifa füze sistemi, belki torpido yerleştirilebiir. Gemi baya büyük geldi bana. Ufak sahil güvenlik deniz araçlarına gerek yok ama bu tip bir gemi için bence gerekli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 12:04 
Akıncılar

Sahil güvenliğin "savaştaki" görevi nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 12:28 
Süvariler

Düşman Güdümlü Mermi Kruvazörüne kamikaze yapmak :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 14:22 
Uzaklaştırıldı

Bariz sahil güvenlik hızlanıp altına girmiş kesinlikle görmemişler SG 25 kısa bir yol verip sonra kesmiş yol vermese bordadan çarpıp maddi hasarlı kaza olarak kalacakmış yol kesmese zaten çatışma olmayacak. Çatışma yaşayan yük gemisi boş o kadar yakınındaki manevra yapan küçük tekneyi görebilmesine fiziki olarak imkan yok, görse de seda verme haricinde yapabileceği hiç bir şey yok. 3-5 günde gemiyi salarlar bir kaç güne de süvarisi salınır.
Alıntı:
Koca gemi gelirken bizim teknedekiler uyuyor mu ?Devasa boyutta gemi gölgesi bile anlaşılır. Mrtp de radar , çarpışma uyarı sistemi vs yok mu ?
Büyük gemiyi ve gölgesini görmeyen O gözler suçlu zaten.
Çok trafik olan bir bölge sadece görüntüde 1 mil içinde 6-8 tekne var geminin radarı o trafikte çatışma sinyali veremez yada sinyal vermekten susmaz yanıltıcı olur, ayrıca bu tip küçük sahil güvenlik tekneleride başarılı bir uygulama değil çatışmayı uyarı sistemi. Küçük tekne 5 saniyede hız rota vs 180 derece değişiyor.
Gördüğüm kadarı ile tekne batmamış sadece alabora olmuş ve bir kısmı su üstünde
Şehit olan personel çarpmanın etkisi ile emniyet kemerlerini takmadığı için darbe alıp bilinç kaybı yaşayarak boğulmuş olabilir mi ?

Çünkü tekne batmadığı için personelin kendini kurtarması daha kolay olabilir dibe giden bir tekneye nazaran...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 16:22 
Süvariler

Alıntı:
Bu kadar büyük bir sahil güvenlik gemisi en azından savunma ve caydırıcılık görevinde bulunabilir. Bazı Rus hücüm botlarında torpido var. Böylece büyük sahil güvenlik gemileri daha etkin işlerde kullanılıyor. Küçük sahil güvenlik botları için söylenecek bir şey yok

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 16:44 
Akıncılar

Tamam yahu, gemi küçük demedim zaten. Sormaya çalıştığım şey, acaba hakikaten silahsız mı? Yani, sivilde demiyorum, savaşta buna biçilen görev nedir? Buradan yola çıkarsak belki daha çok aydınlanabiliriz.

Bu arada, geminin için boş, "büyüyünce de giyer" diye yapılmış bir gemi değil bu. İçi epey sıkışık. Bir dolu seyir sığa yükü var. Helikopter hangarı, onu destekleyecek avadanlığı var. Depolar var, vs vs.
Bir de, tabi, unutmayın, sistemde çok ciddi yangın söndürme tertibatı var. Geminin içinde bunun pompaları, su çektiği ve bunu bastığı tesisatlar falan var. :)

Ek: Misal;
Resim

Torpido taksan, bir kere sonar gerek, ona göre kerteriz almak vs vs gerek, atış kontrol sistemi falan gerek. Geminin de ona göre seyretmesi gerek.

Bunlara ileride bir miktar daha özel şeyler takılmaz mı? Takılabilir. ESM sistemleri, belki daha kabiliyetli bir radar.

Ancak, o zaman da bir uluslararası kurtarma olayında kimse seni yakınına yaklaştırmayabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 17:24 
Uzaklaştırıldı

Geminin amacı belli zaten. Arama Kurtarma Gemisi olarak yapılmış.
Şimdi bunu alıp hadi zor zamanda Korvet olsun dersek abes olur
Nasıl ki İtfaiye aracından Toma olmazsa , sahil güvenlik gemisinden de Korvet olmaz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 17:25 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Bu kadar büyük bir sahil güvenlik gemisi en azından savunma ve caydırıcılık görevinde bulunabilir. Bazı Rus hücüm botlarında torpido var. Böylece büyük sahil güvenlik gemileri daha etkin işlerde kullanılıyor. Küçük sahil güvenlik botları için söylenecek bir şey yok
Kavramlar çok karışıyor Rusların sahil güvenlik gemileri eski Sovyet artığı fırkateynleri idi 2009dan beri oluşturmaya başladıkları yeni nesil gemiler 62mt boyunda 30mm CIWS ile silahlıdır füze atabilir ama monte değil denir ama füze sistemleri için donanım radar kablaj vs hiç bir çalışma yoktur yeri var o kadar.

Hücümbot harp zamanı seyir hızı 25-30 not anlık yüksek hızı 38-40knot kimi ne ile duyacan kime hangi sonar domu 40 knot sürat verdirir. Sen bakma Ruslara. Onların prensibi okyanusta gemi durur sonarı daldırır denk gelirse torpido sallar şeklindedir.

Ancak Dost sınıfı gemilerde CIWS olmasını destekliyorum. ABDnin Yavuz fırkateyninden büyük sahil güvenlik gemilerinin ana silahı 76mm top ve CIWS silahıdır. Araya ikide Harpoon koymamışlar neden diye düşünmek gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 22:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Silah sistemleri nedir? i.

Burunda bir çift 40 lık top. Birde 12.7mm ler . Yunanın seahawk ı bile öper bunları. Hiç yoktan bir CIWS i olaydı.

Başka ülkelerin ihtiyacı ile bizimki farklı. Bir ingiliz ABD Kanada teknesinde olsa nolur olmasa nolur. Ama bizim 4 tarafımız ASM lerin envai çeşidi ile dolu. Havadan karadan denizden atılanı. Bu tekne alayının menzilinde . Hiç yoktan 100 metrelik teknenin azıcık bir öz savunması olaydı . Belki bir oerlikon millenyum , belki RAM. Hucum kabiliyeti neysede acık sağlam savunması olaydı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 23:53 
Akıncılar

Silah yüklemeye kalkınca fiyatı da yukarı fırlayacaktır. İhtiyaca göre yaptıklarını düşünüyorum. CIWS olaydı iyi olurdu ama onunda radarı felan işin içine girince belki 4 yerine 3 adet alım yapılabilecekti o fiyatlara.

YTKB lerde de balıkçı sonarı felan koymuşlardı fiyat nedeniyle yanılmıyorsam. Ha dersek kardeşim hepi topu 16 adet daha kaliteli daha pahalı bir sonar seçilse maliyeti bizi batırır mı? Elbette batırmaz da demek koyduklarını yeterli bulmuşlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2016, 18:47 
Süvariler

"Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda; Sahil Güvenlik Hizmetleri sınıfında sözleşmeli statüde istihdam edilmek üzere 50 subay, 105 astsubay ve 635 uzman erbaş alımı yapılacaktır."

http://www.sgk.tsk.tr/orta/2016/subay.pdf

http://www.sgk.tsk.tr/orta/2016/astsubay.pdf

http://www.sgk.tsk.tr/orta/2016/uzman.pdf

Başvuru tarihi : 17 Ekim-31 Ekim

sgk.tsk.tr

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 17:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dün Kordon da bir MRTP-16 bağlıydı kıyıya. İnternet resimleri çok aldatıcı ve gözle görmek bambaşkaymış. Tekne aşırı düzeyde zevkli güze hoş gelen bir tasarım ve biraz nettekinden iri duruyor. Resim çekecektim ama akşamdı, birazda kalabalıktık. İmkanım olsa almak isterim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 19:54 
Site Başkanı

Resim

Dün Kordon da bir MRTP-16 bağlıydı kıyıya. İnternet resimleri çok aldatıcı ve gözle görmek bambaşkaymış. Tekne aşırı düzeyde zevkli güze hoş gelen bir tasarım ve biraz nettekinden iri duruyor. Resim çekecektim ama akşamdı, birazda kalabalıktık. İmkanım olsa almak isterim.

Aynı tekneyi aynı saatlerde bende gördüm lakin o MRTP-16 değil, MRTP-20 modeli idi. Zaten o yüzden o kadar büyük duruyordu. Yine görselinde görülende MRTP-20 model, 16 değil....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 00:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Doğrudur . Numaratajını internetten almıştım. Demekki kaynakta hatalıymış. 8-)

Ama tasarım görüntüsü mükemmel. Sırf görüntü bile rafine bir zevk ürünü olduğunu belli ediyor. SG bayağı yol aldı . Sanırım Akdeniz de en iyi filoya bizim SG sahip.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2017, 09:10 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Resim
İlk prototip Kahraman Sadıkoğlu için yapılmıştı 15 metrelik "Obsession" isminde 3 adet Mclaren motorlu idi. Piyasada olabilir ;)
Zamanında Sahil Güvenliğin kendi sitesindeki numarataj verileri hatalı idi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2017, 12:07 
Süvariler

Gümrük muhafaza'nın da mrtpleri var,onu görmüş olabilir misiniz? Bordası siyahtı yanlış hatırlamıyorsam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2017, 14:55 
Site Başkanı

Gümrük muhafaza'nın da mrtpleri var,onu görmüş olabilir misiniz? Bordası siyahtı yanlış hatırlamıyorsam.
Gayet SG botuydu o. Genelde Kıyı emniyetinin tek kullandığı rıhtımı ortaklaşa kullanıyorlardı hatta

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2017, 12:10 
Süvariler

Boğazlar ve karasularımızın güvenliğini sağlayan 17 adet '25 tonluk sahil güvenlik botu' Sahil Güvenlik Komutanlığımıza teslim edildi

https://twitter.com/tcsavunma/status/847007182960951296

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Mar 2017, 12:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ufak bir araştırma ile basit bir bilgi edindim.
Twitte sanki yeni 17 bot tedarik edilmiş gibi yazılmış ama durum öyle değil,
2012 de envantere girmeye başlayan botların hepsinin teslimatları tamamlanmış benim anladığım bu.

25 Tonluk Sahil Güvenlik Botları Tedarik Projesi

Süratli Müdahale Botu Projesi kapsamında KAAN-19 sınıfı botun siparişi 06 Mayıs 2005 tarihinde Yonca Onuk A.O.lığına verilmiştir. Söz konusu botun geçici teslimi 18 Eylül 2006 tarihinde yapılmıştır. AR-GE faaliyetleri kapsamında inşa ettirilen botun performans değerlerinin Sahil Güvenlik Komutanlığınca uygun bulunması neticesinde, ilave bot tedarik edilmesi konusunda 05 Aralık 2007 tarihinde Savunma Sanayii İcra Komitesi kararı alınmış ve 10 Kasım 2010 tarihinde imzalanan proje sözleşmesi yürürlüğe girmiştir. İlk botun 2012 yılı ilk çeyreğinde envantere girmesi, 5 yıl içinde 17 adet botun tamamının inşalarının tamamlanması planlanmaktadır.

Kaynak; http://www.sahilguvenlik.gov.tr/baskanl ... zasyon.asp

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 01:01 
Akıncılar

Ağustos'ta batan Kaan 19 sınıfı botun kaza görüntüsü

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 181 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: