TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 15 Ara 2017, 20:53

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 813 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 113 14 15 16 17 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Polis Özel Birlikler
MesajGönderilme zamanı: 25 Eki 2016, 17:52 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 22:17 
Süvariler

Muhabirlere eğitim veren PÖH mensupları. Farklı bot tercihleri göze çarpıyor.
Resim
Kaynak: AA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 22:29 
Site Başkanı

Muhabirlere eğitim veren PÖH mensupları. Farklı bot tercihleri göze çarpıyor.
Kaynak: AA
Soldakini çözemedim ama ortadaki PÖH personeline yeni tip kamuflaj ile birlikte standart olarak dağıtılan Haix, sağdaki ise son zamanlarda Türkiye'de askeri ve sivil olarak baya popülerlik kazanan Lowa modeli. İki modelde dünya çapında asker/polis güçleri tarafından oldukça popüler olarak kullanılan başarılı botlar.

Ayrıca personelin kendi botunu alması yıllardır olağan bir şeydi. Eskiden genellikle Magnum, blackhawk ve crispi gibi daha bilindik ve ucuz markaların modelleri tercih ediliyordu -YDS den bahsetmeme gerek bile yok zaten- . Ama son yıllarda karşımıza çıkan şey değişen yönetmelikle birlikte kamuflaj renginde daha uygun bej-khaki tonlarında botlarında tercih edilmesi. Ki buda daha başarılı modellerin alınmasına önayak oldu diyebiliriz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 22:37 
Süvariler

Lowa Zephyr GTX iyidir. Gerçi Haix'i CAT'lerde de görmüştük. Black Eagle CAT'lere alınmıştı diye hatırlıyorum. Kişi ne ile rahat ediyorsa onu kullanmalı ancak kur farkından ötürü pahalıya geliyor. Keşke, keşke, keşke dediğimiz birçok şey var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eki 2016, 22:41 
Site Başkanı

Lowa Zephyr GTX iyidir. Gerçi Haix'i CAT'lerde de görmüştük. Black Eagle CAT'lere alınmıştı diye hatırlıyorum. Kişi ne ile rahat ediyorsa onu kullanmalı ancak kur farkından ötürü pahalıya geliyor. Keşke, keşke, keşke dediğimiz birçok şey var.
CAT lar de Lowa/Haix karışık kullanıyor. Hatta klasik kesik bilek Merrel Moab modeli kullananlarda var ki sivil VIP koruma için en rahat tercih bence...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Kas 2016, 11:08 
Akıncılar

Alıntı:
Dürbünün başına ne takılmış?

Resim
Önüne takılı olan gece görüş. Arkasında takılı olan MAKcam. Benim bildiğim en işlevsel dürbün kamera kayıt cihazlarından birisi.

Ekleme: Sanırım MAK Savunma SSG08,Kahles dürbün, dürbün ayağı, gece görüş ve MAKcam olarak set halinde vermiş.
Haberi çıktı:

Alıntı:
Das "Dezernat für Sondereinsätze der türkischen Polizei", die Anti-Terror-Spezialeinheit der türkischen Polizei, erwarb 2011 auf Umwegen mehr als 600 Stück des Scharfschützengewehrs SSG 08. Die Polis Özel Harekât (PÖH) ist in den Kurdengebieten im Einsatz, Bilder zeigen Mitglieder der Truppe mit dem SSG 08. - derstandard.at/2000048074196/Oesterreichische-Waffen-gegen-Zivilisten-in-der-Osttuerkei.

Im Herbst 2011 waren 600 Stück der Gewehre aus Österreich an die Firma Kilic Feintechnik nach Deutschland geliefert worden. Diese Firma ist auf die Montage von Zielfernrohren spezialisiert. Kilic hatte die Ausfuhr der Gewehre an die türkische Polizei beantragt, was von den deutschen Behörden genehmigt wurde, wie die Beantwortungen parlamentarischer Anfragen im deutschen Bundestag belegen. - derstandard.at/2000048074196/Oesterreichische-Waffen-gegen-Zivilisten-in-der-Osttuerkei
http://derstandard.at/2000048074196/Oes ... Osttuerkei

Almanya'daki MAK-Kilic Feintechnik(Türk?) Firması Steyr'den 600'den fazla SSG 08 alıyor. Bunları Shock'un dediği şekilde montajlayıp PÖH'e satıyor.

Haberdeki goy goy ise bu silahların Güneydoğu'da sivilleri vurmakta kullanıldığını söylemeleri. Avusturya son bir kaç yılda çok acayip bir yere evrildi. Sağ-Sol, Neo Naziler-Yeşiller hiç fark etmiyor bütün siyaseti Türkiye karşıtı konum aldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 21:05 
Üye
Kullanıcı avatarı

MP5'li PÖH.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:27 
Süvariler

Kursiyerin elindeki silahı bilen var mı?
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:29 
Site Başkanı

PÖH eğitiminden bir görüntü.
Resim
Sarsılmazın AR-15 platformu üzerinden geliştirdiği 9x19mm lik SAR 109T makineli tabancası, EGM envanterine girmesi sevindirici. Umarım peyderpey servis ömürlerini doldurmaya başlayan MP5 lerin yerini alırlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:35 
Süvariler

Alıntı:
PÖH eğitiminden bir görüntü.
Resim
Sarsılmazın AR-15 platformu üzerinden geliştirdiği 9x19mm lik SAR 109T makineli tabancası, EGM envanterine girmesi sevindirici. Umarım peyderpey servis ömürlerini doldurmaya başlayan MP5 lerin yerini alırlar...
Teşekküler Hocam. Sizce muadillerine göre başarılı mıdır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:45 
Site Başkanı

Bilmiyorum, model hakkında daha detaylı teknik bilgi, kullanım geçmişi yada kullanıcı geri dönüşü yok, konsept olarak güzel daha önce AR15 mekanizmasını sıfırdan 9mm mermi atmak için tasarlayan bir üretici bilmiyorum. Bu işi yapan genelde karabina-altı M16/M4 gövdelerini dönüştürüyordu. Ama sarsılmazın üretim kalitesinin ahım şahım bir seviyede olmadığını biliyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:49 
Süvariler

Alıntı:
Bilmiyorum, model hakkında daha detaylı teknik bilgi, kullanım geçmişi yada kullanıcı geri dönüşü yok, konsept olarak güzel daha önce AR15 mekanizmasını sıfırdan 9mm mermi atmak için tasarlayan bir üretici bilmiyorum. Bu işi yapan genelde karabina-altı M16/M4 gövdelerini dönüştürüyordu. Ama sarsılmazın üretim kalitesinin ahım şahım bir seviyede olmadığını biliyoruz.
Anladım Hocam, teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 22:52 
Üye

Deno hocam sarsılmasın M-4 klonları vardı pöh kullanımda olan.
Operasyon bölgelerinde pöh ün elinde göremiyoruz. Eğitim birliklerinde kullanmak için az sayıda mı alınmışlardı ?
Birde gaz piston değildi galiba tüfek, uyduruk birşeye benziyordu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 23:09 
Süvariler

Alıntı:
MP5 sanirim yelek delme gibi seylerde problem yasiyordu? Yeniden tasarlaninca cozulurmu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 23:44 
Akıncılar

Alıntı:
Deno, Sarsılmaz'ın "DI" kullandığından emin miyiz? Colt'un 9 mm SMG'sine benzer bir mekanizma kullanmıyorlar mıydı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Ara 2016, 23:51 
Site Başkanı

Deno, Sarsılmaz'ın "DI" kullandığından emin miyiz? Colt'un 9 mm SMG'sine benzer bir mekanizma kullanmıyorlar mıydı?
İkisi de temelinde AR-15 mekanizması, sarsılmazın modelinde ise gaz piston olması lazım, 5.56 modelinde vardı zira...
Alıntı:

MP5 sanirim yelek delme gibi seylerde problem yasiyordu? Yeniden tasarlaninca cozulurmu?
MP5 in kullandığı 9x19mm lik mühimmatın delme gücü belli ve STANAG seviye IIIA ve üzeri balistik korumaya sahip herhangi bir balistik ekipmanı delemez, 9mm kullanan herhangi bir silah ta delemez. Mekineli tabancaların kullanım amacı bellidir, balistik ekipman delmek için geliştirilmiş özel mühimmat kullanan silahlar da bellidir P90 ve MP7 gibi mesela, onlar da bir yere kadar...

Bizdeki MP5 lerin temel sorunu 1970 lerden itibaren kullanılıyor olması ve özellikle EGM envanterindeki çoğu modelinin kullanım ömrünü peyderpey bitiriyor yada bitirmiş olması. Yoksa platform olarak halen başarılı makineli tabancalardan biri olduğu söylenebilir..

Örnek vermek gerekir ise:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 01:09 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
İkisi de temelinde AR-15 mekanizması, sarsılmazın modelinde ise gaz piston olması lazım, 5.56 modelinde vardı zira...
Alıntı:

MP5 in kullandığı 9x19mm lik mühimmatın delme gücü belli ve STANAG seviye IIIA ve üzeri balistik korumaya sahip herhangi bir balistik ekipmanı delemez, 9mm kullanan herhangi bir silah ta delemez. Mekineli tabancaların kullanım amacı bellidir, balistik ekipman delmek için geliştirilmiş özel mühimmat kullanan silahlar da bellidir P90 ve MP7 gibi mesela, onlar da bir yere kadar...

Bizdeki MP5 lerin temel sorunu 1970 lerden itibaren kullanılıyor olması ve özellikle EGM envanterindeki çoğu modelinin kullanım ömrünü peyderpey bitiriyor yada bitirmiş olması. Yoksa platform olarak halen en başarılı makineli tabancalardan biri olduğu söylenebilir..

Örnek vermek gerekir ise:

Resim
MKEK T94 iş görmediği için üretilmiyor mu acaba? Yoksa sivil için mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ara 2016, 02:41 
Site Başkanı

MKEK T94 iş görmediği için üretilmiyor mu acaba? Yoksa sivil için mi?

T94 MP5 in dış silah pazarı için üretilen yarı-otomatik sivil modeli. Lakin MKEK halen askeri ve kolluk kuvvetleri için MP5 üretmeye devam ediyor. MKE den tekrar da alınır, zaten yakın geçmişe kadar alınıyordu da, o da bir seçenek ama kullanımı neredeyse 50 yıl önce başlamış bir platformu tekrar almak varken piyasada var olan daha yeni ve başarılı modellere yönelmek daha mantıklı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016, 13:32 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

http://www.ydsshop.com/?urun-375-yds-extreme-gtx

Haix'ler yerine yeni Polis Özel Harekat botu. Vibram taban, düğümsüz bağcık. Eğer birde rahat ise çok iyi bir iş çıkarmışlar.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016, 17:42 
Süvariler

Haix'ler yerine yeni Polis Özel Harekat botu. Vibram taban, düğümsüz bağcık. Eğer birde rahat ise çok iyi bir iş çıkarmışlar.
Değişiklik gerekçesine dair malumatınız var mı? Haix hakkında olumsuz bir veri mi var acaba ortada?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016, 18:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Yabancıdan yerliye dönüş yaptılar. İyi oldu. 200 euro bayılıp duracaktık her yeni bot verme dönemi.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016, 20:51 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016, 23:37 
Süvariler

PÖH için 10 Bin kişi alınmak isteniyordu; 285 Bin kişi başvurmuş.
Son derece sevindirici bir gelişme bana göre.
Vatandaş memleketine sahip çıkmak istiyor.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 02:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

PÖH için 10 Bin kişi alınmak isteniyordu; 285 Bin kişi başvurmuş.
Son derece sevindirici bir gelişme bana göre.
Vatandaş memleketine sahip çıkmak istiyor.
Bir tek vatansever başvurmuyor ki üstadım. İşsiz millet , üniversite mezunu adam bile başvuruyor yokluktan ama sayı çok doğrudur.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 10:52 
Site Başkanı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 11:52 
Uzaklaştırıldı

Polis Özel Harekata girdiğinizde polis mi oluyorsunuz yoksa bir çeşit polisin muharip sözleşmeli er gibi geçici personelimi. Yani isterse emniyet sizi alıp trafik polisi yada karakolda bildiğin polis memuru yaparmı. 40 Yaşına doğru mesela ne oluyor bunca özel harekatçı sözleşmeleri mi bitiyor yoksa daha başka polislik görevlerine mi kaydırılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 12:40 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Polis oluyorsunuz ve polisliğin getirdiği tüm haklardan faydalanıyorsunuz. Genellikle emekli olana kadar özel harekatçılar birimde kalıyor. Kalmalarının en büyük sebebi de operasyon tecrübeleri. İleri yaşlarda operasyonlarda çok yüksek aktiflikte görev yapamazlarsa da genç devrelere yol gösterip kendilerini geliştirmeleri konusunda çok yardımcı oluyorlar. Saha amiri gibi görev yapmaya başlıyorlar bir nevi.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 12:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

91-92-93 yıllarında Şırnak İdil'de gördüğüm özel harekatçılar vardı. Gerçekten efsaneydiler. Koskoca ilçede 10 - 12 kadardılar. Gözü kara ve hiç doymuyorlardı. :) ne zaman görsem bir şey yiyorlardı. Bir çatışmada, 12 saati geçmişti galiba, 4 tanesi sokakları yürüyerek geçip bizi evden çıkarmıştı. Allah hepsinden razı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 13:05 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Şuan yanlış hatırlamıyorsam Özel harekatı kuranların 3 alt devresi hala daha birimde. Personelin saha ve operasyon tecrübesini siz düşünün.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 21:38 
Süvariler

Bizim arkadaş yeni özel harketaçı oldu,şu lisans mezununlarından alım yapılmıştı onlardan kendisi.
Bana şunları dağıttılar diye mesaj atmıştı.
http://pilotbazaar.com/-haix-bot/8854-nepal-pro.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 01:42 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 01:57 
Site Başkanı

Ankara'da Rus büyük elçisine gerçekleştirilen suikast olayından çekilmiş görseller...

Resim

Resim

Resim

Resim

İç işlerine bağlı yakın koruma personeli

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 11:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sırtlarındaki şu cep gibi olan kısım aşırı çirkin duruyor yahu.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 01:00 
Süvariler

Resim
Pantolonların arka ağ kısımları birbirlerinden farklı görünmekte. Farklı üreticiler mi (benim bildiğim ilk üretici Garanti Giyim) var yoksa geri bildirim alınıp bir iyileştirme mi yapılmış? Konuya dair malumatı olan var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2016, 22:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kullanana sordum, kalça kısmındaki ve diz kısmındaki kumaş diğer bölgelere daha dayanıklı bir kumaş türünden yapıldığı için rengi diğer bölgelere göre daha çabuk soluyor. Ondan dolayı fark oluştuğunu söyledi. İyileştirme söz konusu değilmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2016, 22:59 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu arada Garantinin üniformaları ile yeni dağıtılan Duyotex üniformalar arasında uçurum dikim kalitesi farkı var. Garantinin üniformalar bildiğimiz özene bezene yapılmış, yüksek teknoloji dikiş makineleri ile dikilmiş ürünlerdi. Vuruş sayısı programlanabilir punteriz makineleri kullanmışlardı, başlama ve bitirme dikişleri sağa dola doğru kaçmamıştı. Duyotex kafa göz girişmiş resmen kumaşa. İşi atsak da kurtulsak moduyla.

HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Ara 2016, 23:20 
Süvariler

Bu arada Garantinin üniformaları ile yeni dağıtılan Duyotex üniformalar arasında uçurum dikim kalitesi farkı var. Garantinin üniformalar bildiğimiz özene bezene yapılmış, yüksek teknoloji dikiş makineleri ile dikilmiş ürünlerdi. Vuruş sayısı programlanabilir punteriz makineleri kullanmışlardı, başlama ve bitirme dikişleri sağa dola doğru kaçmamıştı. Duyotex kafa göz girişmiş resmen kumaşa. İşi atsak da kurtulsak moduyla.
Bu yüzden kaybediyoruz işte. İşini hakkıyla yapmayanla bir daha çalışmama kararı alabilme cesaretine sahip bürokratlar olsa şu ülkede herşey daha güzel olacak. Duyoteks kendini tanıtırken şunları söylemiş: '' Duyoteks 40 yıllık bir tekstil tecrübesinin devamı olarak, yeni bir yapılanma ve iş modeli ile 2000 senesinde kurulmuştur.'' İyi ki 40 yıllık tecrübe varmış, olmasa ne çıkardı ortaya merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 13:45 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

http://www.bolugundem.com/polis-eglence ... 02958h.htm

Bolu gibi huzurlu bir kentte Özel Harekatcılar görev yapmaya başladı.Geçici görev ile gelmişler.Duyduğuma göre kalıcı olacaklar. Polise saldırı helikopteri de alınacakmış.Forumda haberi vardı.Noluyoruz yav demek istiyorum sayın seyirciler.:(

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bolu, Afyon, Kütahya, Isparta gibi sasyiş açısından sağlam sorunsuz yerler dinlenme yerleridir PÖH lerin. 2-3 sene kafayı dinle sonra tekrar cehenneme merhaba. Genel PÖH kadro ihtiyacı artınca böyle dinlenme yedek yer sayısıda artıyor. Olmayan illerede bulunsun diye dağıtıyorlar.

Acil ve sıkışık durumda zaten hemen toplayıp ilgili bölgeye sevk ediyorlar. Birde PÖH polisin pençesi oldu. Genel asayişe bile destek veriyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:21 
Süvariler

Bolu, Afyon, Kütahya, Isparta gibi sasyiş açısından sağlam sorunsuz yerler dinlenme yerleridir PÖH lerin. 2-3 sene kafayı dinle sonra tekrar cehenneme merhaba. Genel PÖH kadro ihtiyacı artınca böyle dinlenme yedek yer sayısıda artıyor. Olmayan illerede bulunsun diye dağıtıyorlar.

Acil ve sıkışık durumda zaten hemen toplayıp ilgili bölgeye sevk ediyorlar. Birde PÖH polisin pençesi oldu. Genel asayişe bile destek veriyorlar.
Eskişehir'de aynı şekilde 2 katlı bir Şube Müdürlüğü vardır, kamelyada çay içer dinlenirler genelde. Aylarca, yıllarca şark hizmetini yerine getirip daha sonra büyük bir sıkıntı yaşanınca bölgeye intikal eden bu yiğitlerin hakkıdır dinlenmek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:38 
Süvariler

Ankara-İstanbul arasındaki en önemli geçiş noktası Bolu'da, İstanbul'dan gelen Polis Özel Harekat timlerinin desteği ile trafik asayiş uygulaması yapıldı.

Son dönemde özellikle bomba yüklü araçlarla gerçekleştirilen terör saldırılarındaki artış ile birlikte, kritik geçiş noktaları arasında yer alan Bolu'da güvenlik tedbirleri artırıldı. Doğu ve Güneydoğu'da başarılı terör operasyonlarıyla adını duyuran Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanlığı birliklerinin bir bölümünün döndüğü Bolu'daki kışlanın etrafındaki kontrol noktalarında aramalar sıklaştırıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tugay Komutanlığı'nın bulunduğu General Eşref Bitlis Kışlası'na yaklaşık 500 metre uzaklıktaki kontrol noktasında İstanbul'dan gelen polis özel harekat timlerinin desteği ile uygulama yaptı.
Birkaç gün önce yapılan haber. Ayrıca Kayseri saldırısından sonra yapılan yorumlardan birisi de ''Kayseri huzurlu bir şehirdir'' olmuştu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 20:42 
Üye
Kullanıcı avatarı

PÖH ve Ejder Yalçın.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 21:22 
Üye

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 21:34 
Üye

Alıntı:
Tabancanın modeli nedir acaba?

Resim
Steyr ama modelini hatırlayamadım tam.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2017, 14:42 
Süvariler

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

PÖH Hakkari

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2017, 15:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Tabancanın modeli nedir acaba?

Resim
Steyr ama modelini hatırlayamadım tam.
Steyr değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 13:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Atlayan polisin silahında "shell deflector" mü var ?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 14:53 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 18:13 
Site Başkanı

Atlayan polisin silahında "shell deflector" mü var ?
Eğer önde olan G1 i diyorsan o deflektör değil katlı vaziyette olan taşıma kolu...

Resim

Görsellerde görülen diğer bir egzotik silah SIG SG540 lar. İsviçre konusunda sohbeti geçmişti, 90 larda PÖH bünyesinde kullanılmakta idi. Hala eğitimlerd e kullanıldıklarını görmek ilginç...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2017, 18:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şimdi alıntı yapıp da sayayı uzatmayım, alttan 4. görselde eğitim görenlerden birinin kaskında TSK kamuflajı var. Neden acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 14:33 
Süvariler

Şimdi alıntı yapıp da sayayı uzatmayım, alttan 4. görselde eğitim görenlerden birinin kaskında TSK kamuflajı var. Neden acaba?
Bir teori;
İç güvenlik harekatı sırasında JÖH ve komanlarla icra edilen müşterek operasyonlarda gördüğümüz ekipman paylaşımından kalan bir başlık koruyucu olabilir.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 813 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 113 14 15 16 17 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: