TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Nis 2017, 06:34

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 114 15 16 17 18 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: SAT ve SAS Birlikleri
MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 02:04 
Süvariler

Alıntı:

Bu tarz bir alımı beklemediğim için kpss'yede hazılanmadan girmiştim.
Eğer KPSS yüzünden çağırılmazsam çok yazık olacak bana :roll:
:)
Bu vesileyle her zaman hazırlıklı olmak gerektiğini; henüz SAS olmadan öğrenmiş oldunuz.
Bunun için ''artı puan'' vermeleri lazım. İnşallah size yazık olmaz diyelim.

Muhtaç Olduğun Kudret;
Damarlarında ki Asil Kanda Mevcuttur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 14:23 
Yeni Üye

Alıntı:
Arkadaşlar, Deniz Piyade sınıfından dış kaynaktan subay alımına başvurdum. Lakin sonuç sistemine giremiyorum. Bu ikinci aşamaya çağırılmadığım anlamına mı geliyor. Aranızda başvuran ve KPSS puan 74'ün altında olduğu halde sisteme girebilen var mı?

Neredeyse tüm spor isterlerini karşılıyorum,geçmişte yat kaptanlığı ve dalgıçlık yaptım, çoğu ege adasına gitmişliğim var, dil ve yüksek lisans nedeniyle mülakattan ek puan alacağım.

Bu tarz bir alımı beklemediğim için kpss'yede hazılanmadan girmiştim. Eğer KPSS yüzünden çağırılmazsam çok yazık olacak bana :roll:
Hocam benim puanım 73,62 kontenjan sebebiyle başarısızsınız diyor :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 18:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Bu vesileyle her zaman hazırlıklı olmak gerektiğini; henüz SAS olmadan öğrenmiş oldunuz.
Evet bende sisteme girebilip aynı yazıyı gördüm :cry:

Artık profesyonel kariyerime bir faydası olmayacağı üzere çektiğim 60 şınav ile video çekip kız tavlamaya vs. çalışmalıyım herhalde :mrgreen:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 19:37 
Yeni Üye

Alıntı:
Artık profesyonel kariyerime bir faydası olmayacağı üzere çektiğim 60 şınav ile video çekip kız tavlamaya vs. çalışmalıyım herhalde :mrgreen:
Vatana hizmet etmenin farklı yollarını arıyabilirsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 19:40 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Evet bende sisteme girebilip aynı yazıyı gördüm :cry:

Siz yüksek lisans mezunuymuşsunuz ama yine de sorayım. Sadece lisans mezunu olsaydınız astsubaylığa başvurur muydunuz?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 20:37 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Muhabbeti bölmek gibi olmasın arkadaşlar, fetöcü askerler yakalandıklarında kıyıya ulaşamadıklarını söylemiş. Yön tayini konusunda sıkıntı yaşamışlar. SAT ve SAS birliklerindeki askerler güneşin, ayın konumuna göre yön tayini yapamaz mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 01:33 
Süvariler

Muhabbeti bölmek gibi olmasın arkadaşlar, fetöcü askerler yakalandıklarında kıyıya ulaşamadıklarını söylemiş. Yön tayini konusunda sıkıntı yaşamışlar. SAT ve SAS birliklerindeki askerler güneşin, ayın konumuna göre yön tayini yapamaz mı?
Kıyıya ulaşamama sebebini söylemişler mi? Ulaşamama sebepleri "bulamama" değildir belki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 02:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Siz yüksek lisans mezunuymuşsunuz ama yine de sorayım. Sadece lisans mezunu olsaydınız astsubaylığa başvurur muydunuz?
Kariyer tavsiyesi olarak soruyorsanız şunu söyleyeyim,. Askerlik yapıp mutlu olmak sevmekle ilgili, hangi konumda iyi olacağınız ise karakter yapınızla...

Asteğmen-komando için gönüllü oldum ama ikisi de çıkmadı, kısa dönem askerlik yaptım. Denetlemeye denk geldiğimiz için askerliğim süresince aktiftim, yaptığım her işi severek yaptım. Vatan sevgisinin insanın kendi sınırlarını aşmasını sağlayabildiğini gördüm. Bölük komutanımız bana "Boğaçhan" lakabını takmıştı :)

Bunun yanında denetlemeye denk gelmeyip boş kalıp, demode yanaşık düzenle, idari işlerle vs. de askerliğimi geçirebilirdim. Bu benzeri talihsiz durumla profesyonel olarak işe başvurduktan sonra da karşılaşabilirdim.Bu riski almayıp,bana tamamen uyduğuna inandığım ilana kadar başka bir mevkide başvuru yapmadım.

Subay olmak demek askerliğin yanında bir nevi yöneticilik, müdürlük gibi. Ordu seni bugün muvazzaf teğmen olarak görüyorsa,gelecekte Albay-General dahi olabilir, daha büyük sorumlulukları alabilir gözüyle görüyordur.

15 temmuz günü Subayların yaşadıkları durumu bir hayal edin yada başka bir durumda karargahınızla irtibatınızın koptuğunu düşünün. Subaylardan beklentiler daima daha yüksektir, inisiyatif alıp doğru olanı yapmakta bir yetenek, ayrıca sorumluluktur.

Astsubay olmak bana daha çekici bile geliyordu.Sorumlu olduğunuz alan daha kısıtlı, yine de yaptığınız işte mükemelleşip, iyi bir asker olarak kendinizi gösterebileceğiniz, faydalı olabileceğiniz bir mevkidesiniz.

Sonuçta ben ikisi içinde başvurdum ama olmadı. Belirli bir yaşa ulaştım, bundan sonra sözleşmeli-uzman gibi mevkilerde uyum sorunu yaşayacağımı düşündüğüm için başvurmayacağım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Ara 2016, 12:41 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Kariyer tavsiyesi olarak soruyorsanız şunu söyleyeyim,. Askerlik yapıp mutlu olmak sevmekle ilgili, hangi konumda iyi olacağınız ise karakter yapınızla...

Asteğmen-komando için gönüllü oldum ama ikisi de çıkmadı, kısa dönem askerlik yaptım. Denetlemeye denk geldiğimiz için askerliğim süresince aktiftim, yaptığım her işi severek yaptım. Vatan sevgisinin insanın kendi sınırlarını aşmasını sağlayabildiğini gördüm. Bölük komutanımız bana "Boğaçhan" lakabını takmıştı :)

Bunun yanında denetlemeye denk gelmeyip boş kalıp, demode yanaşık düzenle, idari işlerle vs. de askerliğimi geçirebilirdim. Bu benzeri talihsiz durumla profesyonel olarak işe başvurduktan sonra da karşılaşabilirdim.Bu riski almayıp,bana tamamen uyduğuna inandığım ilana kadar başka bir mevkide başvuru yapmadım.

Subay olmak demek askerliğin yanında bir nevi yöneticilik, müdürlük gibi. Ordu seni bugün muvazzaf teğmen olarak görüyorsa,gelecekte Albay-General dahi olabilir, daha büyük sorumlulukları alabilir gözüyle görüyordur.

15 temmuz günü Subayların yaşadıkları durumu bir hayal edin yada başka bir durumda karargahınızla irtibatınızın koptuğunu düşünün. Subaylardan beklentiler daima daha yüksektir, inisiyatif alıp doğru olanı yapmakta bir yetenek, ayrıca sorumluluktur.

Astsubay olmak bana daha çekici bile geliyordu.Sorumlu olduğunuz alan daha kısıtlı, yine de yaptığınız işte mükemelleşip, iyi bir asker olarak kendinizi gösterebileceğiniz, faydalı olabileceğiniz bir mevkidesiniz.

Sonuçta ben ikisi içinde başvurdum ama olmadı. Belirli bir yaşa ulaştım, bundan sonra sözleşmeli-uzman gibi mevkilerde uyum sorunu yaşayacağımı düşündüğüm için başvurmayacağım.
Teşekkürler. Ben KHO'ya ara sınıftan alıma başvuracaktım ama benim bölümden 3. sınıf alım yoktu. O yüzden başvuramadım. Asteğmenlik veya dışarıdan subaylık olur umarım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 18:56 
Üye

Güneşin konumuna göre yön tayini yapmakta forumdan rastgele 20 kişi seçsek 19'u yapar zaten. Ayrıntılı ifade var mı? Tam olarak ne söylemişler merak ettim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ara 2016, 23:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-h ... n-40177222

burada tam olarak yön tayiniyle ilgili cümleler yok ancak bölgeyi bilmediğimiz için yüzerek kaçamadık diyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ara 2016, 11:45 
Genel Yetkili

Muhtemelen 2 gun saklanalım. Darbe gerceklesmis olur. 2 gun sonra meydana cikariz demislerdir. Örgüt olarak bu kadar saplandıklarını ve basarisiz olacaklarını veya ısrarla aranacaklarini zannetmemis olabilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 15:54 
Üye

Haberdeki fotoğraflarını ve o hallerini görünce "SAT" kavramını yakıştıramıyorum nedense.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 16:56 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Oğuz'un ol kişi tamam bilicisi Ata Korkut.

Bu öz her daim sizinle olsun.
Alıntı:
Haberdeki fotoğraflarını ve o hallerini görünce "SAT" kavramını yakıştıramıyorum nedense.
Türk değiller. Kendilerini bir fareye, bir piçe adamış, beyinleri tamamen sulanmış, kendini bil(e)mez mahluklar onlar. Tamamen bir hiç. Nasıl Türk'ün özel savaşçısı olsunlar; koldaşım. Yakıştıramamak değil mesele yani.

O kutlu kuşamın ve adın böyle sözle anlatılamayacak biçimde kullanılmasına ve kirletilmesine neden olanlar, yani AKP hükümeti, da asıl sorumlulardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 22:33 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 23:34 
Süvariler

Resim
Paylaşımda bulunurken kısa bir açıklama yapılması en azından tatbikat, eğitim gibi faaliyetin nerede ve kimle yapıldığını anlamamızı kolaylaştıracaktır. Bu görsel Romanya ile icra edilen bir faaliyet olsa gerek. Silah, üniforma ve korvet (Macellariu 265) bu yönde bilgi sunuyor.
http://www.worldwarships.com/country/romania

En son SAK tarafından 03 Oca 2017, 23:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 23:35 
Süvariler

Romanyalılar çok vitaminsiz. Azıcık ekmek yesinler. Bizim abiler sağlam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 23:59 
Site Başkanı

Alıntı:
Resim
Paylaşımda bulunurken kısa bir açıklama yapılması en azından tatbikat, eğitim gibi faaliyetin nerede ve kimle yapıldığını anlamamızı kolaylaştıracaktır. Bu görsel Romanya ile icra edilen bir faaliyet olsa gerek. Silah, üniforma ve korvet (Macellariu 265) bu yönde bilgi sunuyor.
http://www.worldwarships.com/country/romania
Fotoğraf Romanya'da 2015 yılında yapılan NATO Çok Uluslu Deniz Güvenliği Tatbikatından...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 19:23 
Site Başkanı

SAT lar NATO ve Müttefik Afrika ulusları arasında Mozambik'te düzenlenen Cutlass Express 2017 tatbikatında Afrikalı askerleri eğitiyor...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 19:38 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bu Afrikalılar'da askerlik anlayışı pek ciddi değil sanırım. Sanki asker değil de, pazar meydanından toplanmış sivil gibi duruyorlar.

Oysaki bizimkiler öyle mi, hepsi şişeye oturtacak gibi bakıyor fotoğraflarda. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 21:18 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Şeytan ayrıntıda gizli ve Shock bu ayrıntıya süper sevindi.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.

Attila Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 21:41 
Süvariler

Şeytan ayrıntıda gizli ve Shock bu ayrıntıya süper sevindi.
Peç?

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 21:49 
Üye

Paracord

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Şub 2017, 21:53 
Site Başkanı

Paracord
Olmayan yada yeni bir şey değil. Kendi paracordunu yapan adam dolu ordu artık 8-)

Beşyüz bin doğru cevap ile bertone a gidiyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2017, 13:39 
Süvariler

Aksaz ziyaretinden bir görsel.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 15:01 
Üye

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 15:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

Son fotoğraftaki peç tanıdık geldi. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Şub 2017, 17:00 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Attila Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 02:17 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 03:10 
Site Başkanı

İlk fotoğraf; PMAG?
Bende dikkat ettim PMAG Gen. 3 e benziyor. SAT lar az da olsa Magpul un diğer modifiye aparatlarını da kullanıyordu, CTR Dipçikleri, C-clamp tutamakları ve MBUS nişangahları gibi. Şarjöründe alınmış olması muhtemeldir yani...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Şub 2017, 03:55 
Süvariler

Alıntı:
İlk fotoğraf; PMAG?
Bende dikkat ettim PMAG Gen. 3 e benziyor. SAT lar az da olsa Magpul un diğer modifiye aparatlarını da kullanıyordu, CTR Dipçikleri, C-clamp tutamakları ve MBUS nişangahları gibi. Şarjöründe alınmış olması muhtemeldir yani...
Gece gece gözlerim bulanık görüyor. ;)

100% net çıkaramadım ama biraz SA80 için özel tasarlanan (aynı zamanda M16/M4 ailesine uyumlu olan) EMAG'lere benzettim. EMAG özellikle (Export-Mag) dış ülkelerde satılmak için tasarlanan bir şarjör, FN2000 ve SA80 gibi sistemlere uyumlu (düz PMAG benim bildiğim SA80 veya FN2000 ile uyumlu değildir). Ama bizim envanterde ne FN2000 var ne SA80, direk PMAG alınabilirdi. EMAG, PMAG'lere göre ince belki ondan kaynaklanıyor.

Ekleme; PMAG sadece M16/M4 ailesini düşünerek üretilmiş. EMAG ise NATO standartlarına uyumlu (STANAG 4179) tüm sistemleri düşünerek üretilmiş. Yani HK416, SCAR, SA80, FN2000, M4 vs. PMAG şarjörler bazı STANAG 4179 uyumlu sistemler ile sıkıntı yapıyormuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2017, 16:47 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2017, 20:31 
Site Başkanı

SAT'larda paça neden botun içinde değil de dışında acaba?
Bot içi paça artık yavaş yavaş terk edilmeye başlanan bir ekol, en azından ÖKK de de arazide kimi içeri, kimi dışarı takılıyor. Günümüzde gerekliliği gerçekten tartışılacak bir konu zira modern gore-tex astarlı ve ek bilek kavramalı askeri botlar ayağı içerisine zaten toz toprak girmesini engelliyor eskilerine nazaran, pantolon paçaları etrafa sürtünüp kirlenmesin diye endişelenenler için bir nebze anlaşılır yine ama...

SAT/SAS zaten hep öyleydi DzKK daha çok Amerikan ekolüne bağlı olduğu için, Amfibilerin falan da kamuflaj kesimi hep ayrı, gömlekler dışarı çıkıktı tee ordu kamuflaj ve üniforma tipini değiştirmeden bile...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2017, 00:16 
Akıncılar

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2017, 12:18 
Üye

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2017, 12:58 
Yeni Üye

Sniper Cafe via Abdullah Ağar:
Resim
Gerçekten sıkı askerler SAT'lar,Allah güç kuvvet versin başarılarını daim etsin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2017, 13:45 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Şub 2017, 16:16 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 00:10 
Akıncılar

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 01:11 
Süvariler

Satlara şu opscoreları niye siyah aldılar anlamış değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 01:28 
Site Başkanı

Satlara şu opscoreları niye siyah aldılar anlamış değilim.
Bordalama ve gemi üstü görevlerde siyah/haki kitle kullanılır, arazide de kamuflaj kılıfı ile kullanılır diye öyle aldılar. Hoş deniz platformları içinde ayrı kamuflajsız bir kit kullanmanın günümüz için gereği yok. Eskiden yanma dayanımı var diye Nomex pilot tulumu giyiyorlarmış ama şimdi drifire materyalden imal edilmiş her askeri kamuflaj ısı dayanımına sahip. Yüzdürme özelliği desen modern yelek ve mühimmat kemerlerinin MOLLE aksamına eklenen ek yüzdürme baloncukları ile o sorunda ortadan kalktı. Ama diğer malzemenin kullanım ömrünün dolması lazım...

Uzun lafın kısası eski ekol ile yeni ekolün çarpışması diyelim. Üzerinde çok durulacak bir mevzu değil, gerçekten rahatsız olan sprey boyayla boyayabilir ki SAT değil ama SAS lar çoğu siyah ops-core kaskına öyle yaptı. Bu adamların eskiden siyah flotasyon yelekleri dışında arazide giyeceği kamuflaj plaka taşıyıcı yeleği bile yoktu. Bazı şeyler sadece bordalama/gemi zaptı odaklı alınmıştı. Kara harbi olarak geçtiğimiz yıllarda kendilerini baya geliştirdiler ekipman ve eğitim olarak yine iyi bu günlere gelmemiz...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 01:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim

Sağdaki Mk48 mi ? Paraya kıyıyorlar ne diyeyim. Allah korusun yiğitlerimizi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 01:52 
Site Başkanı

Sağdaki Mk48 mi ? Paraya kıyıyorlar ne diyeyim. Allah korusun yiğitlerimizi.
FN Minimi 7.62 T.R. Yaklaşık 2 yıl kadar önce SAT/SAS ve Amfibi envanterindeki M60 ve MG3 7.62 genel maksat makineli tüfeklerini bunlar ile değiştirdiler komple...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 05:18 
Süvariler

Sayın dz.komandonun en çok hayran kaldığım paylaşımlarından biri;

https://www.instagram.com/p/BPNzPC2jLVL ... dz.komando

Araya Frank Sinatra girdiğinde ortamın atmosferi farklı oluyor. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 13:35 
Süvariler

FN Minimi 7.62 T.R. Yaklaşık 2 yıl kadar önce SAT/SAS ve Amfibi envanterindeki M60 ve MG3 7.62 genel maksat makineli tüfeklerini bunlar ile değiştirdiler komple...
Guneydogudan resim paylasilmisti, amfibi komando ve FN Minimi ile beraber.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 13:49 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sayın dz.komandonun en çok hayran kaldığım paylaşımlarından biri;

https://www.instagram.com/p/BPNzPC2jLVL ... dz.komando

Araya Frank Sinatra girdiğinde ortamın atmosferi farklı oluyor. :)
Sağ altta arapça olarak "al Bab" yazıyor.Asıl halinde daha belli oluyor, burada üzerine etiket eklemişler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 21:46 
Üye

Birkaç sorum var cevaplarsanız gerçekten çok sevinirim.
1- SAT'ları El-Bab'a neden gönderdiler? Özel Kuvvetlerinde gayet yeterli keskin nişancıları yok mu?
2- SAT sayısının artırılmama nedeni nedir? En merak ettiğim soru bu.
3- SAT'lar, Almanya ve Fransa gibi ülkelerdeki kendilerine denk birimlere karşı eğitim ve teçhizat bakımından ne durumda?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 22:34 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
1- SAT'ları El-Bab'a neden gönderdiler? Özel Kuvvetlerinde gayet yeterli keskin nişancıları yok mu?
3- SAT'lar, Almanya ve Fransa gibi ülkelerdeki kendilerine denk birimlere karşı eğitim ve teçhizat bakımından ne durumda?

2. soruya cevabım zaten sayıları arttırılıyor.

http://personeltemin.dzkk.tsk.tr/resour ... /subay.pdf

Astsubay alımı da var. Her lisans ve ön lisans bölümü piyade sınıfına başvurabiliyor. Kabul edilenler SAT veya SAS kurslarına gönderiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 22:41 
Süvariler

Alıntı:
Tamamen kendi düşüncelerim;

1- SAT'da bir özel kuvvet birimidir, özkk personel sayısı tüm yerlere yetişmeyebilir, o yüzden SAT'lar da gitmiş olabilir, zamanında Doğu'ya da gitmişlerdi(deniz piyadeleri de dahil).
ABD IraK'a Afganistan'a neden Navy Sealleri yolluyorsa aynı sebepten.
2- Sayı arttıkça kalite düşer(PÖH örnek verilebilir sanki). Şu an sayıları arttılıyor olsa bile 3 katına çıkacağını düşünmüyorum. Ne kadar az o kadar özel.
3- SAT'ların ilk kurulduğu vakit ABD'li kankileri eğitim verdiği için eğitim sistemleri Navy Sealle benzerdir. Geçen süre zarfında eklemeler olmuştur elbet ama eğitim anlamında diğer ülkelerden eksik olduklarını düşünmüyorum, teçhizat anlamında eksiklikler elbet vardır ufak tefek detaylarda ama o konuyu Deno ve Shock daha iyi yorumlar bende.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2017, 22:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

2. Sayıları artmayacak. Emekli olacakların yerine kursu geçenler gelir. Yada kimse kursu geçemez ve sayı bir miktar azalır.
3. Şimdilik iyi kötü idare ediyorlar. Fakat ekipman alımları ile denk seviye yakalanmaya çalışıyor.

Sat'lar ile alakalı bu kadar bilgi yeterli. Şimdi dağılın.

Attila Taktik

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 878 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 114 15 16 17 18 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Exabot [Bot] ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: