TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 29 May 2017, 05:03

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 885 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 112 13 14 15 1618 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: SAT ve SAS Birlikleri
MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 19:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Biriniz de demiyor mu zaten kaçacak biryerleri yok diye.
Adamların vatanı zaten burası, onları almaya gelecek birileri de yok.

Onları almaya gelen bir helikopter, kaçacakları bir sınır yok. Ormanda da sonsuza kadar saklanamazlar. Aylar sonra da olsa bulunabilirler.
Bu yüzden halkın arasına karışmak gibi alışılmadık bir yönteme mecbur kaldılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 19:55 
Süvariler

Ben bile asla kaçmak için yola çıkıp araç durdurmam. Yol kenarına saklanmam. Ayrıca 3 kişi bir arada dolaşmam. Gıda yetersiz ise bir kişiyi yollarım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 20:19 
Üye
Kullanıcı avatarı

Ben bile asla kaçmak için yola çıkıp araç durdurmam. Yol kenarına saklanmam. Ayrıca 3 kişi bir arada dolaşmam. Gıda yetersiz ise bir kişiyi yollarım.
Amaç ortadan kalkmıştır. Sat veya Sas ihtisasında bile bir amaca bağlanırsınız. O amaç sizi etkin kılar. Amaç ortadan kalkmış, belirsizlik hakimken sonuç kaçımılmazdır. Yoksa emin olun o adamı koy Yunanın bağrına, işini yapsın ve gerek yüzerek, saklanarak ve mobil olarak birliğine geri dönsün. Kaçabileceği nokta yok. Gizlenme deseniz eğitimi gayet iyi olduğu aşikar. Yoksa bilmediği coğrafyada peşinde devlet, su nerededir, güvenli nokta neresidir, kumanya veya ikmal yapabileceği adres olmadan neredeyse on gündür arazide bu adamlar. Hem de dediğim gibi amaçsızca ve hazırlık olmada. TSK eğitimini eksiksiz yapmıştır ama evladı hain çıkmıştır. Yazık...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 21:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Günde 40 km yürüyebiliyorlarmış. Normalde ya Trakya'yı, ya da Suriye sınırını hedeflemeleri lazımdı. Trakya'dan Bulgaristan'a geçebilir veya Suriye'den PDY'ye sığınabilirlerdi. En mantıklısı PDY'e sığınmaları. Oradan ABD'ye giderlerdi. Yol boyunca su ve gıda'yı da hırsızlık dahil, değişik yollarla temin edebilirlerdi. Bu arada yaptığım akıl yürütmeye kızmayın lütfen. Kendimi onların yerine koyarak düşündüm sadece.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 21:29 
Süvariler

Günde 40 km yürüyebiliyorlarmış. Normalde ya Trakya'yı, ya da Suriye sınırını hedeflemeleri lazımdı. Trakya'dan Bulgaristan'a geçebilir veya Suriye'den PDY'ye sığınabilirlerdi. En mantıklısı PDY'e sığınmaları. Oradan ABD'ye giderlerdi. Yol boyunca su ve gıda'yı da hırsızlık dahil, değişik yollarla temin edebilirlerdi. Bu arada yaptığım akıl yürütmeye kızmayın lütfen. Kendimi onların yerine koyarak düşündüm sadece.
Normal bir insan günde 40 km yürüyebilir. 10 günde maksimum 400 km kaçabilirler. Tabii ki bu yürüme, gıda ve dinlenme olduğu durumda geçerli. Onun için oraya gidemezler. Yine de asla böyle bir yakalanma bir özel askere yakışmadı, bir de 3 kişi yan yana... Tabii ki iyi ki yakalandı hain, orası başka...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 22:54 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bugün 7 kaçak asker yakalandı. Dün bir yetkili bu askerler aylarca saklanabilir deniyordu. En seçkin birlik deniliyordu. Ancak yakalanma biçimleri çok komik ve eğitim açısından düşünülmesi gerekiyor:

- Yolda otostop yaparken yakalananlar var
- Menfeze saklanırken yakalananlar
- Aylarca dağda yemek yiyerek yaşayabilir deniliyordu, yakalananlar oldukça bitkindi

TV de bunlar mı eğitimli askerler dediler....
Yakalananların SAT/SAS olduğu ne malum ?

http://www.dha.com.tr/marmariste-aranan ... 89740.html
Konu sas ve sat başlığında ilerlediği için buradan devam ettik. Ama MAK ekipleri de fena değildir emin olun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 23:37 
Uzaklaştırıldı

Sosyal medyadaki eski askerler vs öyle bi anlattılar ki bu kaçak Cunta'cıları doktor kimble gibi kaçak yaşayacak, aylarca kimseye görünmeyecek bulunmayacaklar vs vs...

Ama adamlar saddam gibi menfez içinde yakalandılar !!!

Yaşadıkları olay aslında eğitim amaçları görev tanımı ile birebir aynı..
Düşman topraklara dost personeli almaya giden Mak timi'nin işlerin kötü gitmesi ile düşman topraklarda kalması ve kurtulmak için uğraşması bu adamların zaten temel senaryosu değil mi ?

Şimdi yaşadıkları şey de aynı bir anlamda... Düşman topraklarda kaldılar , kurtulmak için aldıkları eğitimi gerçeğe dönüştürmek istediler başaramadılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2016, 23:50 
Üye

Eğitimle, gerçekte var olan farklı demek ki, içinde bulunulan durum ve çevrenin niteliği planları darmadağın ediyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 00:30 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Vatan sevgisi ile hareket edenle vatana ihanet eden arasındaki fark menfez deliğinde yakalanmaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 01:54 
Süvariler

Sosyal medyadaki eski askerler vs öyle bi anlattılar ki bu kaçak Cunta'cıları doktor kimble gibi kaçak yaşayacak, aylarca kimseye görünmeyecek bulunmayacaklar vs vs...

Düşman topraklara dost personeli almaya giden Mak timi'nin işlerin kötü gitmesi ile düşman topraklarda kalması ve kurtulmak için uğraşması bu adamların zaten temel senaryosu değil mi ?

Şimdi yaşadıkları şey de aynı bir anlamda... Düşman topraklarda kaldılar , kurtulmak için aldıkları eğitimi gerçeğe dönüştürmek istediler başaramadılar...
Şuan bulundukları yer onlar için" düşman toprakları" doğru. Yukarıda anlatmışlar ama bir kez daha vurgulayalım.
1. Dost toprağı yok.
2. Amaçları yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 10:22 
Süvariler

Ben polisten 40 yıl kaçan seri katiller biliyorum :) Bu tip adamların b,c,d,e planları bile vardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 10:41 
Üye
Kullanıcı avatarı

Malesef, üzülerek TSK ve içindeki bazı birimleri Efsaneleştirdiğimizi düşünüyorum. Umarım bu hainlerin sonrası TSK yeniden adam gibi yapılandırılır.

Bu kadar hain gerçekten yetenekli olsa idi zaten şuan darbe başarılı olmuş olurdu.

350 generalin 100 küsürü hainse ve darbe başarısız olmuş ise Ülkemiz adına sevinmeli, Kurmay zeka adına üzülmeliyiz...

Çok şükür TSK bu Fetöcü hainlerden temizlenecek...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 10:56 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

Şuan bulundukları yer onlar için" düşman toprakları" doğru. Yukarıda anlatmışlar ama bir kez daha vurgulayalım.
1. Dost toprağı yok.
2. Amaçları yok.

1. Düşmanının düşmanı dostundur... Mutlaka bir dost bulunur yeter ki nelerden vazgeçeceğini bilsinler.
2. En büyük amaç ele geçmemek. Ele geçtiğinde geri kalan hayatı boyunca köpek gibi yaşayacağı,güneş yüzü bile zor göreceğini idrak etmiş olmaları gerekiyordu. Eğer ki bu idrak'ı sağlayamamışsa zaten cacık olmazmış bunlardan yoğurda yazık...!!!

İçlerinden en tehlikeli olanı, aman çatışmaya girmek için en heveslisi, Mak'çıların hocası eğitmeni dedikleri o Astb.Bçvş yakalandığında sokaklarda kağıt toplayanlardan farkı kalmamış.. Ruhunu teslim etmiş resmen.. Aradan geçen 10 güne rağmen sahada sıkışıp kalmışlar günde şu kadar yürürler bu kadar yüzerler falan felan hepsi kağıt üzerinde kalmış...

Abd de normal hapishane kaçakları bile bunlardan daha fazla kaçıyor saklanıyor ne eğitimleri var ne bilgileri...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 18:34 
Üye

Normal muharebe şartlarını düşünün 10 gün hayatta kalmak, yakalanmamak başarıdır o süre zarfında seni kurtaracaklardır zaten. Yakalananlar risk alıp çemberden çıkmayı hedeflemişler orası kesin, %80 taranmış alanda çemberin içerisindeler diğer taraftan 11 tanesi hala kayıp..

Scott O'Grady (1995 yaşam destek paketi ile 6 gün)

Alakasız ama güvenli ev uygulaması bu yüzden ihtiyaçtır..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 18:41 
Süvariler

Yillarca egitim alan OKK'nin arasindaki en iyiler degil mi MAK uyeleri?

Bu arada haberlerde soylendig uzere en son yakalananlar SAT veya SAS degil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 18:53 
Site Başkanı

MAK biraz fiyasko gibi...

Haberde geçenler HvKK ya bağlı geçen MAK timi ve yakalananlarda onlar ÖKK değiller. Ayrıca ÖKK nin içinde olan MAK ta söndürdü...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 19:16 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

1. Dost toprağı yok.
2. Amaçları yok.

1. Düşmanının düşmanı dostundur... Mutlaka bir dost bulunur yeter ki nelerden vazgeçeceğini bilsinler.
2. En büyük amaç ele geçmemek. Ele geçtiğinde geri kalan hayatı boyunca köpek gibi yaşayacağı,güneş yüzü bile zor göreceğini idrak etmiş olmaları gerekiyordu. Eğer ki bu idrak'ı sağlayamamışsa zaten cacık olmazmış bunlardan yoğurda yazık...!!!

İçlerinden en tehlikeli olanı, aman çatışmaya girmek için en heveslisi, Mak'çıların hocası eğitmeni dedikleri o Astb.Bçvş yakalandığında sokaklarda kağıt toplayanlardan farkı kalmamış.. Ruhunu teslim etmiş resmen.. Aradan geçen 10 güne rağmen sahada sıkışıp kalmışlar günde şu kadar yürürler bu kadar yüzerler falan felan hepsi kağıt üzerinde kalmış...

Abd de normal hapishane kaçakları bile bunlardan daha fazla kaçıyor saklanıyor ne eğitimleri var ne bilgileri...
Sn. chupacabra, eleştirilerinizi yaparken özel kuvvetlerin ve Sas/ Sat' ın bu güne kadar bilinen operasyonlarını aklınıza getirin derim. Silik olarak gösterdiğiniz ama hainlerin sızmasına maruz kalmış kuvvet elittir. Tecrübe ile de sabittir.
Kurmay planları için kozmik da sonrası Yunanistan ile olası senaryoları internette bulabilirsiniz. Amacı olan personel, çok daha zorlarını sessiz sedasız muaffakiyet ile gerçekleştirdiği aşikarken bu derece kurumu ve eğitim standardını küçümsemek haksızlık olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 19:39 
Süvariler

Alıntı:
MAK biraz fiyasko gibi...

Haberde geçenler HvKK ya bağlı geçen MAK timi ve yakalananlarda onlar ÖKK değiller. Ayrıca ÖKK nin içinde olan MAK ta söndürdü...

Eğitimi nereden alıyorlar ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 19:49 
Site Başkanı

Eğitimi nereden alıyorlar ?
HvKK Çiğli 2.AJÜ ye konuşlu MAK eğitim merkezinden, ama çoğu ABD ye konuşlu değişik merkez ve birimlerle de ortak eğitim ve tatbikat gerçekleştiriyorlar. BU konuda başka bir kuvvete yada kuruma bağlı değiller.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 20:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

FOX tv haberlerde açıklandı. Baskını yapanlar MAK timi değil. Fetöcü ÖKK -SAT karması.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 20:20 
Site Başkanı

FOX tv haberlerde açıklandı. Baskını yapanlar MAK timi değil. Fetöcü ÖKK -SAT karması.

Ormanda yakalananlar MAK ama. Diğer basın kaynaklarından çıkan haberler dışında MAK olduklarını belli eden bir kaç ufak detay daha var:

Gözlük: Oakley M-FRame 2.0, MAK bünyesine 2 sene kadar önce toplu alım ile alındılar

Kıyafet: HvKK İkmal Komutanlığı Tarafından üretilen MAK muharebe suiti. Dikkatli incelenir ise, ÖKK nin YDS üretimi olan modeller ile farklılıkları olduğu anlaşılabilir. Özellikle ÖKK tarafından kullanılan fanila YDS üretimi tencel malzemeden yapılma. Bunlarınki düz fanila. Arada renk farkı da var

Resim Resim

Operasyon Tişörtü: Yine MAK kullanımında olan Anafarta üretimi model. ÖKK kullanımında olanlar METAŞ üretimi modeller ve tasarım farkları çok bariz olarak görünüyor en basitinden gövde tarafında kullanılan tencel materyalin rengi bile farklı...

Resim

Resim

Bu adamların ÖKK/SAT olduğunu farz eder isek silah ve teçhizatları geçtim üniformadan, gözlüğüne, hatta fanilalarına kadar HvKK MAK envanterinden donatılmışlar yada bu adamlar MAK ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 20:25 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Tem 2016, 21:08 
Süvariler

İçlerinde HvKK personeli var. Yani MAK var. ÖKK'dan ve SAT'dan katılım var. Gelenler MAK envanterini kullanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2016, 03:27 
Süvariler

Çoğu yorumunuzu severek okuyorum ve beğeniyorum. Bizim elit birimlerimiz über süper, dünyanın en iyileri heyt be kafasında da değilim. Fakat gereksiz bir kötü muamelede bulunduğunuzu düşünüyorum. Yorumlarınızdan sizi az çok tanımıyor olsam kesinlikle art niyet ararım bu yorumların altında. Bu kadar ezik görmeniz için herhangi bir sebep yok. Bu durumun personelin kabiliyetinin %100 değerlendirilebileceği bir durum olduğunu düşünmüyorum. Tekrar ediyorum, marmaris sınırlarından çıkıp egeye açıldıklarında kendilerini üzerinde "Türk Hava Kuvvetleri" yazan bir helikopter kurtarmaya gelmeyecek. Döndüklerinde "kahraman" olarak karşılanacakları bir memleketleri yok.

Özel birliklerimizi Dünya'nın en iyisi görmüyorum, eksikleri var, ortaya çıkarılsın ve giderilsin, birimlerimiz daha da iyi olsun. Fakat hepsinin(hainler hariç) aldıkları eğitim ile kendilerine verilen görevleri layıkıyla yerine getireceklerine inanıyorum. Geçmişte başardılar, hala başarıyorlar, ileride de başaracaklar. Ama tabi ki neden daha iyi olmasınlar. Hepimizin isteği bu yönde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2016, 21:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu adamlar sıkı bir yürüyüşle Suriye sınırına 15 günde varırlardı. Güneye inip Toros dağları güzergahını kullanabilirlerdi. Yakalanmalarının da pek mümkün olacağını düşünmüyorum. Dağlardan kimseye görünmeden hızla hareket eden küçük grupları nasıl tespit edeceksiniz? Hepsinin fizik kondisyonu böyle bir intikale müsait. Gıda ve suyu da her türlü yöntemle elde etmeleri mümkün. En iyisi gece yarıları müsait yerlerden aşırmak. PYD bölgesine geçtikleri anda kendilerini kurtulmuş sayabilirlerdi. Sanırım psikolojik çöküntü yüzünden akıl tutulması yaşadılar. Ben başka türlü bir izah bulamıyorum. Ağırlaştırılmış müebbed cezası alacak olan bir insanın normalde canını dişine takması gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2016, 22:50 
Akıncılar

Yeşil: Kaçakların yakalandığı yer

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Tem 2016, 23:24 
Süvariler

OHAL kapsamında yayınlanan yeni KHK ile ihraç edilen askeri personel arasında, SAT Grup Komutanlığından 7 subay, 11 astsubay; SAS Grup Komutanlığından ise 15 astsubay bulunuyor.

Kararnamenin tam metni ve listeler için:
http://www.memurlar.net/common/news/doc ... 27m2-1.pdf

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 01:52 
Üye

O khk ile kimler ihraç edilmedi ki,ben bile ihraç edilmiş olabilirim :/
Ordunun bi eli gitti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 09:59 
Süvariler

Bu birliği gözümüzde büyütmüşüz anlaşılan.Hem eğitim hem sadakat konusunda.
Benim gözümde bu birlik halen büyük

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 13:06 
Uzaklaştırıldı

Sayın chupacabra,
Çoğu yorumunuzu severek okuyorum ve beğeniyorum. Bizim elit birimlerimiz über süper, dünyanın en iyileri heyt be kafasında da değilim. Fakat gereksiz bir kötü muamelede bulunduğunuzu düşünüyorum. Yorumlarınızdan sizi az çok tanımıyor olsam kesinlikle art niyet ararım bu yorumların altında. Bu kadar ezik görmeniz için herhangi bir sebep yok. Bu durumun personelin kabiliyetinin %100 değerlendirilebileceği bir durum olduğunu düşünmüyorum. Tekrar ediyorum, marmaris sınırlarından çıkıp egeye açıldıklarında kendilerini üzerinde "Türk Hava Kuvvetleri" yazan bir helikopter kurtarmaya gelmeyecek. Döndüklerinde "kahraman" olarak karşılanacakları bir memleketleri yok.

Özel birliklerimizi Dünya'nın en iyisi görmüyorum, eksikleri var, ortaya çıkarılsın ve giderilsin, birimlerimiz daha da iyi olsun. Fakat hepsinin(hainler hariç) aldıkları eğitim ile kendilerine verilen görevleri layıkıyla yerine getireceklerine inanıyorum. Geçmişte başardılar, hala başarıyorlar, ileride de başaracaklar. Ama tabi ki neden daha iyi olmasınlar. Hepimizin isteği bu yönde.
Üstad,

Ömür boyu ağırlaştırılmış hapis hayatının geri kalanını 3-5 m2 lik hücrelerde her gün psikolojik işkenceler görerek hatta belki de yasa değişikliği ile "idam" edilme durumu söz konusuyken bu çakalların üzerinde Türk Hava Kuvvetleri yazan helikopter için motive olmaktan çok daha fazlasını yapmaları gerekir... Bileceksin ki idam edilecek veya hücrede yaşayacaksın daha fazla motive olur normal bir insan kaçmak kurtulmak için

Yakalandığında hayatın kararacak , ya yakalanmadan kaçacaksın ya da biraz kenarda köşede şeref haysiyet kırıntısı kaldıysa sıkacaksın kafana esir düşmeyeceksin..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 13:21 
Üye

11 tane ökk personeli hala kaçıyor. 2 tanesi bir daha yakalanamayacak sekilde Yunanistan'a bile kaçmış olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 19:33 
Süvariler

Alıntı:
Bu birliği gözümüzde büyütmüşüz anlaşılan.Hem eğitim hem sadakat konusunda.
Benim gözümde bu birlik halen büyük

Güzel konuşmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 19:46 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2016, 23:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

FETÖ'cü olduklarına nasıl kesin kanaat getirebiliyoruz? Yahu hanginiz operasyon var şu şu olacak alınacak deseler o durumda kim hayır diyebilir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016, 00:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

FETÖ'cü olduklarına nasıl kesin kanaat getirebiliyoruz? Yahu hanginiz operasyon var şu şu olacak alınacak deseler o durumda kim hayır diyebilir?
Açıkçası bunu demeye çekiniyordum forumda, teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016, 01:04 
Üye

FETÖ'cü olmamalarının bir önemi var mı ki? Bir kere kan döküldü ve daha da kötüsü timin CB'yi öldürme girişiminde bulunduğu, dolayısı ile bir suikast timi olduğu itiraf edildi. Bu durumda o adamların gözünün üstünde kaş olması, her türlü yargılama yapılmasına yeterde artar bile. Her kimdenseler girişimde bulundukları olayın boyutu FETÖ'cü olmaktan daha da büyük bir kabahat..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016, 01:47 
Üye

İçlerinden bazılarının söyledikleri şudur ki , zaten böyle bir operasyonun olucağı helikoptere bindikten sonra söylenmiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2016, 11:57 
Üye

Operasyona katılan SAT'lardan biri kurmay yüzbaşı diğeri akademi 1. sınıf öğrencisi. İkisinin eşi de KPSS'den yüksek puan almış. Kurmaylık sorularının da onlara verildiği biliniyor. Ölçme ve değerlendirme dairesi komple tasfiye edilmiştir büyük ihtimal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2016, 15:42 
Üye

SASlar kamuflaji degistirmis.Ama foto bulamadim paylasacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Ağu 2016, 20:17 
Süvariler

Ben bir yerlerde bir şeyler görmüştüm amma neyse, emin değilim o yüzden paylaşmayayım. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 02:19 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Ben bir yerlerde bir şeyler görmüştüm amma neyse, emin değilim o yüzden paylaşmayayım. :D
Daha önceden paylaşılmış ama aktifliği kesinleşmemiş bir görsel acaba bu olabilir mi?
Alıntı:
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 06:36 
Üye

Yok yeni.Personelin ustunde.Hem daha kalite bisey bunun gibi degil.Ama bu kamuflajdan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 09:52 
Süvariler

SAT larn MC'i bırakıp TSK'nın standart kamuflajına dönmesini bekliyorduk açıkçası. Demek ki MC için ikna ettikleri gibi SAS ları da katmışlar içine. Şu bahsi geçen görüntülerden bir fırt alabilsek daha iyi olurdu tabi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 09:54 
Site Başkanı

SAT larn MC'i bırakıp TSK'nın standart kamuflajına dönmesini bekliyorduk açıkçası. Demek ki MC için ikna ettikleri gibi SAS ları da katmışlar içine. Şu bahsi geçen görüntülerden bir fırt alabilsek daha iyi olurdu tabi...

İki birimde duruma göre iki kamuflajdan da kullanıyor: SAT lar mesela arazide pek göze batmamak için genellikle TSK kullanıyordu güneydoğuda...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 11:49 
Süvariler

Alıntı:

İki birimde duruma göre iki kamuflajdan da kullanıyor: SAT lar mesela arazide pek göze batmamak için genellikle TSK kullanıyordu güneydoğuda...

Güneydoğu'da görev yapan SAT'lara ait hiç görsel var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 11:53 
Site Başkanı

Alıntı:
Alıntı:

Güneydoğu'da görev yapan SAT'lara ait hiç görsel var mı?
Tek tük, yakın zamanlardan bir tane multicam kamuflajlı çıkmıştı hatta bu başlığın arka sayfalarında da paylaşılmıştı ama daha yakın zamandan herhangi bir görsel yok....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ağu 2016, 14:42 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Daha önceden paylaşılmış ama aktifliği kesinleşmemiş bir görsel acaba bu olabilir mi?
Alıntı:
Resim
Yok hocam bu fotoğraftaki değil.
Buna benziyor ama daha kaliteli bir şey sanırım.
Fakat genede kesinliği hakkında bir şey diyemem. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2016, 20:13 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Eyl 2016, 20:39 
Üye
Kullanıcı avatarı

SATları ilk Navy Seal eğitti fakat aradan uzun zaman geçti ara sıra etkileşimler olsa da benzer kültür gösteriyorlar eğitim,ekipman,kabiliyet vs... olmak üzere kıyaslamak mümkün müdür sizce ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2016, 00:18 
Üye
Kullanıcı avatarı

SATları ilk Navy Seal eğitti fakat aradan uzun zaman geçti ara sıra etkileşimler olsa da benzer kültür gösteriyorlar eğitim,ekipman,kabiliyet vs... olmak üzere kıyaslamak mümkün müdür sizce ?
Spor kültürü ve donanımları çok yüksek seviyede olan iki birlik eğitimleri yüksek oranda aynı... Farkı tecrübe belirler o da ölçülebilecek bir şey değil . (En azından dışarıdan bakıldığında.)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2016, 14:01 
Akıncılar

Amerikalılar daha iyi arkadaşlar. Bu bir gerçek. Adamların, eğitimide, imkanlarıda, değişik değişik tecrübeleride daha fazla doğal olarak. Tabiki bireysel ve ekip kalitesi, tecrübesi fark yaratacaktır ama genel olarak tüm silahlı kuvvetler için imkanları çok fazla kardeşim. Herkese göre fazla..

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 885 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 112 13 14 15 1618 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: