TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Eyl 2017, 14:48

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1160 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 116 17 18 19 2024 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bordo Bereliler
MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 00:20 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Yeri değil belkide acaba SAT ve MAK timlerinin geleceği ne olur, tamda kesenin ağzının açıldı ve her türlü ekipman alınmışken .(bu TSK nın diğer birimlerinde de geçerli)

Darbenin en kritik ayaklarından birini niye operasyon yaptıklarını bile bilmeyen bir ekibe siz olsanız yaptırır mısınız?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 01:18 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

MAK timlerinin eğitimini bence sorgulamayın.Çünkü kendileri eğitimleri gereği düşman bellediklerinin bulunduğu yere sızmışlar çatışmaya girmişler 2 de kayıp verdirerek başarılı bir şekilde sıyrılmışlardır.Büyük çoğunluğu hala daha yakalanamamıştır.Burada sorgulanması gereken elit bir birliğe FTÖ cülerin nasıl sızdıklarıdır.Bu timlere seçilen askerlerin tabire caizse analarının nikahına kadar araştırılması gerekiyordu.Ki askeri okullara seçilirken bile kapsamlı bir güvenlik araştırması yapılıyor ( du).

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 01:22 
Uzaklaştırıldı

Kapsamlı güvenlik aşamasını kim yapıyor ?
Personel Şube , İstihbarat Şube , Atama Şube...

Buraların başındaki adamlarda zaten Fetoşa biyad eden adamlar...
Kendi adamlarını seçiyor ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 01:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

http://www.milliyet.com.tr/gundem/marma ... htm?PAGE=3

C. başkanına operasyon düzenlemeye kalkışanları arama çalışmalarına galiba özel kuvvetler de katılmış. Taşıdıkları silahlardan bu kanaate vardı. Sizce doğru mudur? Resimlerdeki personel özel kuvvetlerden midir? Teşekkür ederim.

Ormana bırakılan silahlar hurriyette yayınlandı. En son temin edilen el tutamaklı HK-416 tüfekler. Muhtemelen ÖKK timi.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 02:21 
Site Başkanı

Alıntı:
http://www.milliyet.com.tr/gundem/marma ... htm?PAGE=3

C. başkanına operasyon düzenlemeye kalkışanları arama çalışmalarına galiba özel kuvvetler de katılmış. Taşıdıkları silahlardan bu kanaate vardı. Sizce doğru mudur? Resimlerdeki personel özel kuvvetlerden midir? Teşekkür ederim.

Ormana bırakılan silahlar hurriyette yayınlandı. En son temin edilen el tutamaklı HK-416 tüfekler. Muhtemelen ÖKK timi.

Resim
Değil, aynı silahlar HvKK MAK ları tarafından kullanılıyor, ayrıca ortaya çıkan ekipman ve silah modları MAK ile birebir örtüşüyor.

Birkaç ayırt edici nokta olarak;

-MAK birliklerince ELCAN tipi dürbünler Docter refleks nişangahları ile kullanılıyor, ÖKK de de ELCAN var ama refleks nişangahları yok ve tüfek başı yaygın olacak kadar fazla değiller. ÖKK daha çok holografik nişangah tercih ediyor
-MAK birlikleri tüfek üzerinde üzerinde fener aksamı da olan AN / PEQ-16 tip lazer modüllerinden kullanır ike ÖKK de bu model yerine AN/PEQ-15 tip lazer modülleri kullanılıyor.
-MAK timlerinin kullandığı HK416A5 lerde nişangahlar klasik tip raya monte iken ÖKK nin kulalndığı modellerde tüfeğe dahili olarak monte edilmiş şekilde
-MAK timleri silah üzeri gg dürbünü olarak fotolarda karşımıza çıkan Fotoniks üretimi AN/PVS-24 modellerini kullanır iken ÖKK bunun yerine aselsan üretimi Piton, Mini TSD ve M993 gibi sistemleri kullanmakta

Teçhizat olarak ise:
-MAK lar Kum sarısı (TAN) model ops-core kasklarını kullanır iken ÖKK de folaj yeşili ops core kaskları mevcut.
-MAK lar yine görsellerde çıkan Eagle SPC çakması plaka taşıyıcıları ve Nurol üretimi balistik yelekleri kullanır iken ÖKK de bu iki modelden de yok

Ele geçirilenler
Resim

Resim

MAK ta olanlar
Resim

Resim

Resim

Yani uzun lafın kısası bu silahlar ve ekipman MAK envanterinden çıkma, ÖKK den değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 02:41 
Süvariler

Ancak sadece Mak'çılar yok. ÖKK askerleri de var ancak ekipmanlar Çiğli'deki MAK'çılardan alınma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 03:00 
Uzaklaştırıldı

Orada anlatmış zaten, biz depoya gittik malzeme hazırladık, sonra helikopter ile başka bir ekip daha geldi onlara da malzeme hazırladık, yeterki malzeme yoktu eskileri de ekledik diyor..

Helikopter ile gelen ekip sanırım ÖKK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 03:43 
Süvariler

İlginç bir durum söz konusu: Bir yanda yakalanmama eğitimi almış uzmanlar, diğer yanda aynı eğitimi almış başkaları...

Kafam karıştı şimdi, bu askerler yakalanırsa mı bizim ordu başarılı olacak, yoksa yakalanmazlarsa mı?? :twisted: :twisted:

Kusura bakmayın, bu rezaletle ancak böyle başa çıkabiliyorum, makara yaparak...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 13:42 
Site Başkanı

Sayın Deno ele geçirilenler diye paylaştığınız ilk resimde en alttaki 2 yeşil renkte ekipman telsizmidir?
Evet

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2016, 14:09 
Süvariler

Alıntı:
Sayın Deno ele geçirilenler diye paylaştığınız ilk resimde en alttaki 2 yeşil renkte ekipman telsizmidir?
Evet
https://gdmissionsystems.com/radios/com ... ansceiver/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016, 13:56 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Bayan özel kuvvetler personeli var mı acaba?Bir fotoğrafta görmüştüm de doğru mu acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Ağu 2016, 19:15 
Süvariler

Bayan özel kuvvetler personeli var mı acaba?Bir fotoğrafta görmüştüm de doğru mu acaba?
Bu fotoğraf mı acaba?
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2016, 01:42 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Fotoğraf çektirmek için bere takmış olabilir.Özel Kuvvetlere bayan personel alımı yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2016, 12:04 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2016, 19:46 
Süvariler

Resim

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/ ... HQhaI.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Ağu 2016, 20:45 
Üye

Özel Kuvvetlerde çalışan er bile bordo bere takıyor. Muhafız birliği hariç. Büyük ihtimalle o hanımefendi karargah personeli. Bordo Bere takması normal.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2016, 19:50 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Amacınızı aşıyorsunuz artık. Bilgi sızdırmaya başladığınızın farkındasınızdır umarım.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2016, 04:42 
Üye

Bilmiyorum bana mı diyorsunuz ama yüm haber sitelerinde olan bi ifade nasıl bilgi sızdırıyor anlamafım

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2016, 11:56 
Üye

Özel Kuvvetlerde çalışan er bile bordo bere takıyor. Muhafız birliği hariç. Büyük ihtimalle o hanımefendi karargah personeli. Bordo Bere takması normal.
Tekrar söylüyorum orası karargah değil tanıtıma gelen ÖzKK ile fotoğraf çekilen bayan harbiyeli

Hatasız Olana Kadar...

NO MORE MENTEŞ!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2016, 23:21 
Üye

Pardon nerede söylediniz ben görmedim yani başlık altında sizin yorumunuzu görmedim. Bu arada mevzuat gereği atıyorum (for example); zırhlı bir birliğin karargahında çalışan piyade dahil herkes siyah bere takar. Aynı şekilde mekanize tugayın karargahında çalışan tankçıda kep takar bere yerine. Farzı misal o kişi bayan harbiyeli yerine yardımcı sınıf bir üsteğmen olsaydı ve özel kuvvetlerin karargahında çalışsaydı bordo bere takacaktı. Bu işin teferruatı anlayacağınız. O kişinin bordo bereli olduğnu göstermez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2016, 13:57 
Uzaklaştırıldı

Bilecik'ten eskiden ulaştırma er'ler gelirdi..
Jandarma karakoluna giden ulaştırma er mavi-kırmızı nefteli kep takardı, jandarma komando bölüğüne giden ulaştırma er mavi bere takardı...

Hatta eskiden jandarma ile jandarma komando kamuflajları da değişik olduğundan kamuflajlar bile farklı olurdu... Land şöförü olup komando kamuflajı bere hatta komando brövesini bile göğsünde taşıyan ulaştırma sınıfı er bilirim onlarca...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2016, 18:27 
Site Başkanı

Bu fotoğraf DENO üstadın yabancı bir sitede paylaştığı bir fotoğraf.Burada 2 bayan dalgıç var ve özel kuvvetler personeli gibi gözüküyor.Belki sayıca 2-3 tane de olsa olabilir mi ?

Kadın değil onlar (Bayan hiç değil). Suya girip çıkmaktan saçları havaya kalkmış sadece. Senin benim kadar erkekler...

Daha önce de konu üzerinde belirtildiği üzere ÖKK ye kadın personel alımı henüz yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 20:32 
Site Başkanı

Zekai Aksakallı paşa ve berberindeki ekip Gaziantep'e cumhurbaşkanının ineceği hava alanına alınan güvenlik önlemlerini denetlemek üzere gelmiş. Aynı zamanda gezi güzergahını da inceleyerek koruma ekibi ile konuşmuş. Zekai Paşa'da USP9 Tactical için kullandığı kemer hizası Fobus model polimer tabanca kılıfı dikkat çekiyor. Genellikle paşaları hep "patpat" tipi kapaklı kumaş kılıflar ile sembolik olarak tabanca taşırken görüyorduk ...

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 20:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dişli namlulu model. Bu mühimmattaki ses hızı olayından ötürü böyle düşünüyorum. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 20:58 
Site Başkanı

Ben .45 ACP'ye oynuyorum DENO.

Dişli namlulu model. Bu mühimmattaki ses hızı olayından ötürü böyle düşünüyorum. :)
ÖKK deki USP ler 9x19mm Tactical modeli. Bu nedenle de hepsinin namluda supresör için dişli namlu ve supresör ile kullanımda kapanmayan ve gece kullanımında daha rahat seçilen fosforlu yüksek tip meprolight tru-dot nişangahlar var. Yani bu kalibre için özel seçilmiş değil aldıkları Tactical modelinin donanımında standart olarak sunulan eklentiler. Kesin bilgi almasam bende .45 ACP derdim, hatta eskiden de ".45 dir" onlar ya diyordum. Ama öyle değilmiş...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 21:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yoksa H&K modelleri ve beraberindeki gez-arpacık gibi takımları. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 22:26 
Üye
Kullanıcı avatarı

Zekia paşanın kıyafeti,normal özel kuvvetler kıyafetine göre biraz değişikliğe uğramış rütbe ve isimliğin üstüne çerçevesiz dağınık bröve eklense standart için çok iyi bir kıyafet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 22:27 
Süvariler

Sayin Deno,
Mesajinizdaki fotograflarda Aksakalli Pasa disinda bir subayin daha yuzu flulanmamis. Nedenini soyleyebilir msiniz acaba?
Tesekkurler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 22:41 
Site Başkanı

Sayin Deno,
Mesajinizdaki fotograflarda Aksakalli Pasa disinda bir subayin daha yuzu flulanmamis. Nedenini soyleyebilir msiniz acaba?
Tesekkurler...

Daha çok koruma olarak kullanılan alt rütbeli operasyonel personelin yüzünü kapatmayı uygun gördüm, üst rütbeli karargah personeli tanındığı ve gizlilik gerektirecek bir durumda olmadığı için kapatmamayı uygun gördüm...
Alıntı:
Zekia paşanın kıyafeti,normal özel kuvvetler kıyafetine göre biraz değişikliğe uğramış rütbe ve isimliğin üstüne çerçevesiz dağınık bröve eklense standart için çok iyi bir kıyafet.
Zekai paşanın giydiği özel kuvvetlerin neredeyse 3 yıldan beridir standart olarak kullandığı kıyafet. YDS üretimi, zaten bu yıl başlarında gördüğümüz ve şu an için Hulusi paşa dahil olmak üzere sadece üst rütbe personelin kullandığı yeni standart hizmet modeli de bu modellerden esinlenerek tasarlandı...

ResimResim

Ehe buda Hulusi paşanın giydiği standart yapılması planlanan model...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 23:00 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sayin Deno,
Tesekkurler...

Daha çok koruma olarak kullanılan alt rütbeli operasyonel personelin yüzünü kapatmayı uygun gördüm, üst rütbeli karargah personeli tanındığı ve gizlilik gerektirecek bir durumda olmadığı için kapatmamayı uygun gördüm...
Alıntı:

Zekai paşanın giydiği özel kuvvetlerin neredeyse 3 yıldan beridir standart olarak kullandığı kıyafet. YDS üretimi, zaten bu yıl başlarında gördüğümüz ve şu an için Hulusi paşa dahil olmak üzere sadece üst rütbe personelin kullandığı yeni standart hizmet modeli de bu modellerden esinlenerek tasarlandı...

ResimResim

Ehe buda Hulusi paşanın giydiği standart yapılması planlanan model...

Resim
Kamuflaj tonunun canlılığı,yakaları fazla germesi ve kep kullanması beni biraz yanılttı :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 23:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

En son cumhurbaşkanına yapılan saldırı girişminde dikkatimi çekti. Ökk Mke üretimi mkll tip döküm gövdeli baklalı el bombaları kullanıyorlar. En elit birliğimize yakıştıamadım

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ağu 2016, 23:11 
Site Başkanı

En son cumhurbaşkanına yapılan saldırı girişminde dikkatimi çekti. Ökk Mke üretimi mkll tip döküm gövdeli baklalı el bombaları kullanıyorlar. En elit birliğimize yakıştıamadım
Onların çoğu asli envanterden çıkmış değil, HvKK 2. AJÜ envanterinden alabildikleri ekipman idi. Zira Cumhurbaşkanının baskınına katılan ÖKK mensubu zatların da kullandığı silah ve teçhizat kendi komutanlıklarından fark edilemeden alamadıkları için HvKK MAK bünyesinden alınmıştı. Yoksa ele geçirilenler arasında anca HvKK EOD ekiplerinin kullandığı eski woodland kamuflajlı kazulet balistik yelekler falan da vardı. Bulabildiklerini üzerilerine geçirmişler işte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2016, 14:35 
Site Başkanı

Resim

Bu arada Genelkurmay koruma görevini yapan ÖKK personeli de aynı Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı korumaları gibi sivilimsi giyinmeye başlamış...

Resim

Warrior Assault plaka taşıyıcı da yakeyyy 8-) Bu arada A-Tacs kamuflaj da TSK kamuflaj ile hiç sırıtmıyor. Güzel kombin olmuş. Yalnız biraz aksesuar sever bir arkadaş, siyah tüfeğin üzerine itina ile bej aksesuar ve optik takmış. Accık olmamış, hele o magwell benden uzak Allah'a yakın olsun...

Resim

En son DENO tarafından 07 Eyl 2016, 14:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Ekleme

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016, 13:07 
Akıncılar

Hah.. rengimiz iyice sarıya dönüyor artık. Bir ortadoğu ülkesi olma yönünde hızla ilerliyoruz. Çöl, deve, hurma hoşgeldin tekrar aramıza. :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016, 18:04 
Uzaklaştırıldı

Bi aralar kum beji bere takan personeller de vardı resimleri yayınlanmıştı . O tip bereyi de standart yaptık mı tam benzeriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016, 18:48 
Site Başkanı

Bi aralar kum beji bere takan personeller de vardı resimleri yayınlanmıştı . O tip bereyi de standart yaptık mı tam benzeriz.
O bereyi HvKK nın MAK ekipleri kullanıyor...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016, 19:11 
Site Başkanı

Hocam Warrior markasının ürettiği DCS plate carrier'ı inceledim gerçekten çok kalitesiz.Aliexpress ürünleri kalitesinde.Neden acaba böyle bir marka seçilmiş 5.11 gibi markaların plate carrier ları varken?
Kişisel bir alım, kuvvet in resmi olarak toplu yaptığı alımlardan değil. Ayrıca Warrior Assault piyasada bulunan en kaliteli üreticilerden biridir ve kumaş olarak orjinal cordura malzeme kullanır. Sizin incelediğiniz replika bir ürün olmuş olabilir. 5.11 Warrior dan kaliteli değil hatta tasarım ve konsept olarak çok daha başarısızlar bile denilebilir. Bizde firmaların aracı usulü ile getirdiği modelleri sağ olsun ün yaptı, aynı BLACHAWK! ve Tru-Spec gibi. Yoksa ABD de daha çok sivil silah sporcuları tarafından tercih edilen bir marka.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Eyl 2016, 20:12 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Warrior Assault 2. ayaktan kopyacıdır. Bu da ne demek oluyor, piyasada tutan ürünlere bakar, sonra onları kopyalayıp biraz değiştirir. Ürünlerine bakarsanız bu hep böyledir. Tasarım olarak bu yüzden vasattır. Malzeme olarak tam tersidir ama. Multicam ürünlerde 1947LLC üretimi 500d cordura kumaş ve AA-55301T3 tip Murdock üretimi multicam dokuma rengine sahip dar dokuma kullanır. Gelelim A-tacs ürünlere. A-tacs kumaşlar ile Schott Performans Fabrics üretimi olup A-tacs dar dokumalar yine AA-55301 tip kamuflaj basılmıştır. Üretim kalitesi olarak ise standart seri üretim üründür. TYR Tactical, Ferro Concepts, Haley Strategic, Attila Taktik 8-) 8-) gibi firmaların özene bezene üretilmiş ürünlerine benzemez. Son söz olarak civilian shit olarak tabir edilen blackhawk,mil-tec, 5.11 gibi firmalara göre tabi ki de daha iyidir.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2016, 14:55 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 13:10 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 17:31 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 21:18 
Süvariler

O harita ne oyle, osocular bile ipads ve google maps kullaniyor artik :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 21:20 
Akıncılar

O harita ne oyle, osocular bile ipads ve google maps kullaniyor artik :)

İpad'in pili bitmesin operasyonun ortasında. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 21:49 
Yeni Üye

Alıntı:
Resim
Pick up'ın arkasında duran ABD askerimi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Eyl 2016, 21:57 
Site Başkanı

Alıntı:
Resim
Evet Ordu özel kuvvetleri yeşil bere (SF)

Ayrıca yukarıdaki fotoğrafta elinde harita tutan büyük olasılıkla TSK nın bölgedeki ÖSO kökenli yerel işbirlikçilerinden. Dikkat çekmemek için bizim üniformalardan giydirmişler. Bir kaç görselde daha dikkatimi çekti...

En son DENO tarafından 17 Eyl 2016, 22:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Ekleme

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016, 01:13 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Resim
Evet Ordu özel kuvvetleri yeşil bere (SF)

Ayrıca yukarıdaki fotoğrafta elinde harita tutan büyük olasılıkla TSK nın bölgedeki ÖSO kökenli yerel işbirlikçilerinden. Dikkat çekmemek için bizim üniformalardan giydirmişler. Bir kaç görselde daha dikkatimi çekti...
ABD ile olan miting sirasinda 4-5 asker yan yana dizilmis, soldan birisi OSO peci takmis. Bizimki ortada duruyor, saginda ise ABD elemanlari. Bana da ilk once soldakinin OSO peci takmasi garip gelmisti, dediginiz gibi OSOcu olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016, 01:49 
Süvariler

Alıntı:

ABD ile olan miting sirasinda 4-5 asker yan yana dizilmis, soldan birisi OSO peci takmis. Bizimki ortada duruyor, saginda ise ABD elemanlari. Bana da ilk once soldakinin OSO peci takmasi garip gelmisti, dediginiz gibi OSOcu olabilir.
Ellerinde harita olanlar ÖSO .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016, 19:42 
Akıncılar

Resim

Buradaki haritalıdan mı bahssediyoruz? Adamın kolunda GPS var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Eyl 2016, 23:19 
Akıncılar

Alıntı:
Resim

Buradaki haritalıdan mı bahssediyoruz? Adamın kolunda GPS var.
Elinde harita olan asker TSK'dan sanirim. Bugun twitter'te @Derinkuvvet hesabindan paylasilan fotografta yemek molasi vermis bir grup askerimiz vardi. Onlarin giydigi kiyafet ve sapkasina benziyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2016, 22:21 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2016, 22:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Postal rengi bile ne kadar değiştiriyor görünüşü.

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1160 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 116 17 18 19 2024 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: