TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 26 Mar 2017, 06:26

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1090 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 118 19 20 21 22 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Bordo Bereliler
MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 18:54 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Konu dışı mesajlar temizlendi.

Bir daha konu dışına çıkılırsa yaptırım uygulanır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ara 2016, 18:55 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Konu Bordobereli. Ama içerik "hakkımız yendi"

Sonra da mesajlarım neden siliniyor diye veryansın ediliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2016, 18:31 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2016, 20:28 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2016, 21:43 
Site Başkanı

Çok yeni bir fotoğraf olmasa gerek.

2013 öncesi olduğu kesin...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 18:45 
Üye

'Gazete İlanı' ile alınan Özel Kuvvetler personeli için fiziki yeterlilik test standartları. Metin Gürcan'ın twitter hesabında paylaşıldı.
https://mobile.twitter.com/Metin4020/st ... 6050904064

https://pbs.twimg.com/media/Czy0KgYXAAAVZo8.jpg

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 19:17 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

2-3 yıl önceki haftada 3 gün spora giden halimle demek 300 puan cepte başlıyorum. 2400metre koşu da hiç bir şey. Basit mi biraz, ne :)

İlk mülaket testlerindendir bu sayıları kırpmak için, yoksa daha zorluyordur.. Di' mi?!

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 19:29 
Yeni Üye

2 aydır spor yapıyorum hala bu rakamlara ulaşamadım. Geçmişte spor geçmişim var ama kpss için 1 yıl evden çıkmadım. Salı günü son gün bilmiyorum gidermiyim. Barfiks 6 şınav 32 taktik verin beyler. Ama fyt herşey değil. Başvuru kılavuzunda bile %40 gibi bir etkisi var. Sonuçta 2 ay daha spor yapsan hepsini yaparsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 19:46 
Genel Yetkili

Bunlar kursa kabul için gerekli minumum standartlar. Ara ara fiziki yeterlilik testleri devam eder..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 20:37 
Üye

43 yaşındayım FYDT testinde en son (Nisan 2016) 40 şınav 40 mekik çektim ve 3000 m. koşuda (keyfe keder %30' luk kısmını tempolu yürüyerek) 19 dakikada koştum. Yaşım itibarıyla barfiksten muafım. Sorun şu ki yaş ve düzenli spor yapamamak (tembellik, sigara tüketimi, beslenme rejimi vb. ilave ediniz) nedeniyle 173 cm. 76 Kg. 86 cm. bel çevresine sahip, günde 1 paket sigara (kahvaltı öncesi 3 adet ile güne başlangıç yapacak kadar tiryaki) tüketen biriydim bu test yapıldığında.

ÖKK. için yapılan FYT' nin daha zorlayıcı olması gerektiğini düşünüyorum, 20-25 yaşındaki gençlerin katılacağı düşünüldüğünde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ara 2016, 21:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Garip bir ülkeyiz. Hakem adaylarından 2600 metreyi 12 dakikada koşmasını isteriz. Özel kuvvetlerden istediğimize bak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ara 2016, 23:11 
Süvariler

Bunlar kursa kabul için gerekli minumum standartlar. Ara ara fiziki yeterlilik testleri devam eder..

Kursa başladıktan sonra hepsi dökülecek o zaman.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 02:36 
Üye

Bu isterleri karşılayamayan askerlik yapmasın zaten

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 13:45 
Yeni Üye

Yoldan yüz tane genç çevirsek %10'u nizami on barfiks çeker. 10 barfiks 40 şınav güzel atletik bir rakam. Görüyoruz bel vura vura barfiks çektiğini sananları. Koşu desen kademeli olarak arttırılabilir. Sizin düştüğünüz yanılgı bu sayıları yapanın hemen bordo bere takıcak zannetmeniz. Mülakatı var, sağlık raporu var. Kursta başarısız olursa tazminat maddesi bile konmuş. Millet vatan millet aşkıyla başvuruyor. Ankara'ya kadar gidiyor. Salla başı al maaşı işlerinden vazgeçiyor. Kendine güvenen zaten oralara kadar gitmez. Milletin derdi o sayılarda bişimi felan. Fazla yapan gitsin o zaman. Bizim memlekette herkes 1.85 herkes 100 şınav zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 13:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Çoğu barfiksten iyi puan alamayacak. Barfiksi kolay bir şey zannetmeyin. Mekik ve şınava benzemez tüm vücut ağırlığını çekmek. Barfiks demirini çene altına gelecek kadar kendinizi yukarı çekmeniz gerekiyor.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.

Attila Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ara 2016, 20:04 
Üye

Çoğu barfiksten iyi puan alamayacak. Barfiksi kolay bir şey zannetmeyin. Mekik ve şınava benzemez tüm vücut ağırlığını çekmek. Barfiks demirini çene altına gelecek kadar kendinizi yukarı çekmeniz gerekiyor.
Barfiks çok karışık bir denklem. Vücut ağırlıgının hafif olması, ve sadece ön kol değil arka kol bilek kanat vb. kas guruplarınında gelişkin olması lazım .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 17:27 
Yeni Üye

http://www.sozcu.com.tr/2016/gundem/bor ... a-1580197/
Haber kaynaklarında dolaşıyor. Doğruluk payı nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 19:03 
Üye

Gerçeklik payı varsa hiç şaşırtıcı değil. Harp okulları, askeri liseler mezun vermedi ve bu insanların çoğu yukarıda tartışıldığı üzere mağdur edildi. Bordo Bereliler komutanlık olarak ulaşılacak en son birim olmalı. Dışarıdan adam da alsanız bunları değerlendirebileceğiniz ,pişirebileceğiniz yığınla alt birim var,ondan sonra aralarından seçim yaparak belirli bir aday havuzu oluşturursunuz. Dışarıdan alıma karşı değilim ancak doğrudan bu kurumla ilişkilendirilmesi abesle iştigaldir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Ara 2016, 20:02 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Özel Kuvvetler'i sadece fiziksel yeterliliğe dayat sonra personel istifa etsin. Garip bir durum mu? Bence hiç değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 12:05 
Üye

Şehit Piyade Uzman Çavuş Osman ÇELİK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ara 2016, 14:54 
Süvariler

Alıntı:
Gerçeklik payı varsa hiç şaşırtıcı değil. Harp okulları, askeri liseler mezun vermedi ve bu insanların çoğu yukarıda tartışıldığı üzere mağdur edildi. Bordo Bereliler komutanlık olarak ulaşılacak en son birim olmalı. Dışarıdan adam da alsanız bunları değerlendirebileceğiniz ,pişirebileceğiniz yığınla alt birim var,ondan sonra aralarından seçim yaparak belirli bir aday havuzu oluşturursunuz. Dışarıdan alıma karşı değilim ancak doğrudan bu kurumla ilişkilendirilmesi abesle iştigaldir.

Sayın üye doğru söylüyor. KPSS 50 puan şartıyla Bordo Bereli mi olunurmuş! Arkadaş, sıfır matematik çeken adamı ODTÜ Mühendislik fakültesine kabul ediyor musun sen!? İşte memleketin ne kadar acemice yönetildiğini burdan anlayınız. Bunlar yerine, ülkeyi bizim köyün davar çobanına teslim etmiş olsaydınız; sizi temin ederim ki yaşadığımız sıkıntıların hiç birisini yaşamazdık. Daha bir günden bir güne, kurta kuşa kuzu kaptırmış değildir.

Bordo Bereli mi almak istiyorsunuz? Komando Tugayları, PÖH, JÖH gibi birimlere personel alımı yaparsınız; bir keç sene sonra başarılı olanları veya yeterli olacağı anlaşılanları Bordo Bereli yapmak üzere eğitime tabi tutarsınız. Veya olmadı mı? yeni bir birim oluşturursunuz; adı da ''Boz Bereliler'' olsun mesela. Dışardan personel alımları ''Boz Bereliler'' üzerinden yapılır; orada 2-3 sene pişen elemanlar ''Bordo Bereli'' olmak üzere ikinci bir eğitime tabi tutulur. Başarılı olanlar ''Bordo Bereli'' olur falan. Bu kadarcık basit birşeyi bile düşünemiyorlarsa yazıklar olsun...!

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 02:24 
Üye

Normal subaylık ve deniz kk. mülakatlarında istedikleri sayılar ökkdan fazla :) kimse gitmedi heralde 2 kere ek çağrı yapıldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 14:37 
Yeni Üye

Alıntı:
Normal subaylık ve deniz kk. mülakatlarında istedikleri sayılar ökkdan fazla :) kimse gitmedi heralde 2 kere ek çağrı yapıldı.
Ek alıma gitmeleri daha çok adaydan seçim yapmak için part part alıyorlar. Bana sorarsanız fıyasko ile sonuçlanacak. Giren 20 yaşında bir gence sordum(boylu poslu fit çocuk) ne yaptın felan. 7 barfiks çektim 3 saydılar nizami yapmak gerekiyor dedi. 30 şınav yaptım 20 saydılar... Velhasıl bu iş fizik değil yürek işi. Bu sayılar nasıl belirlendi derseniz arz talep arkadaşlar. Ne kadar çok talep olsa idi elemek için sayılar o kadar yüksek olurdu.
Kendime gelince gitmedim. Bu sayıları yapıyorum çevremdekiler senden olur git teşviklerine rağmen. Çünkü gelecek görmüyorum. Bugün olanların yarın bana olmayacağı ne malum. Bu girenlerin komutanlıkta hoş karşılancağını düşünmüyorum. Bende inşallah maliyede vergi adaleti konusunda ülkeme hizmet ederim. İstenmiyorsak girmeyiz o kadarda gururluyuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 15:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yorumunuzu tam anlamadım. Subaylık mülakatlarında istedikleri hangi barfiks sayısı mı fazla?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 15:49 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Ek alıma gitmeleri daha çok adaydan seçim yapmak için part part alıyorlar. Bana sorarsanız fıyasko ile sonuçlanacak. Giren 20 yaşında bir gence sordum(boylu poslu fit çocuk) ne yaptın felan. 7 barfiks çektim 3 saydılar nizami yapmak gerekiyor dedi. 30 şınav yaptım 20 saydılar... Velhasıl bu iş fizik değil yürek işi. Bu sayılar nasıl belirlendi derseniz arz talep arkadaşlar. Ne kadar çok talep olsa idi elemek için sayılar o kadar yüksek olurdu.
Kendime gelince gitmedim. Bu sayıları yapıyorum çevremdekiler senden olur git teşviklerine rağmen. Çünkü gelecek görmüyorum. Bugün olanların yarın bana olmayacağı ne malum. Bu girenlerin komutanlıkta hoş karşılancağını düşünmüyorum. Bende inşallah maliyede vergi adaleti konusunda ülkeme hizmet ederim. İstenmiyorsak girmeyiz o kadarda gururluyuz.
Mezun olduktan sonra yaş kriterine uyduğum sürece denemeyi düşünüyorum. Kimin ne dediği pek umurumda değil açıkçası.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 16:02 
Yeni Üye

Alıntı:
Yorumunuzu tam anlamadım. Subaylık mülakatlarında istedikleri hangi barfiks sayısı mı fazla?
SAT 16 barfiks 100 puan. Subaylıkta 50-60 şınav 100 puan. Özel kuvvetler en iyi olmasına rağmen sayıların az olmasını eleştirmiş. Haklıdırda...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ara 2016, 17:55 
Üye

Alıntı:
Kime, neye göre istenmeyeceksiniz?

Ordu kimsenin tekelinde değil.Kaç senedir deniyorum girmeyi bizler hayallerimize uzaklaştıkça daha da bağlanırken vatanımıza ve ordumuza küsmedik.Şuan bir alım yapılıyor yine küsmeyip başvurduk ve sonuna kadar gideceğiz-gideceğim.Kimsenin ne dediği umrumda değil sizin de olmasın.Başbuğun sözleriyle "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır".

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 00:01 
Yeni Üye

Alıntı:
:|
Kime, neye göre istenmeyeceksiniz?

Ordu kimsenin tekelinde değil.Kaç senedir deniyorum girmeyi bizler hayallerimize uzaklaştıkça daha da bağlanırken vatanımıza ve ordumuza küsmedik.Şuan bir alım yapılıyor yine küsmeyip başvurduk ve sonuna kadar gideceğiz-gideceğim.Kimsenin ne dediği umrumda değil sizin de olmasın.Başbuğun sözleriyle "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır".
Gidelimde kimin için gidelim. Gerekirse ölelim problem değil. Ölen kurtuluyor gidiyor. Asıl ölen geride kalanlar. 19 20 yaşında şehit olanlar. Ben gerçeği gördüm. Fikri'nin tweetleri altında bedelli diye zırlayanları, vatansever görünümlü (sözde milletvekili) millete efendilik yapanları,hep fakir kardeşlerimizin şehit olmasını gördüm. Yansın bu ateş hepimizi yaksın. Bırakalım meydanı birazda onlar gitsin savaşsın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 01:34 
Süvariler

Alıntı:
Boyle bir sacmalik dunyada yoktur.

Yillarca "Bordo bereli soyle, Bordo bereli boyle" diye diye milletin ve askerlerimizin gogsunu kaldir sonra bu sekil iceriye personel al. Yeni bir birlik kurmak okadarmi zor?
Bazen anlamakta okadar zorlaniyorumki, yoksa benmi kitim?

Guya "Ozel kuvvetler".
Osmanlı Ordusunda bile ''Acemi Oğlanlar Ocağı'' vardı. Kapıkulu Ordusunun (veya Yeniçerilerin diyelim) ihtiyaç duyduğu askerler ilk önce bu ocaklarda eğitilirdi. Ondan sonra Yeniçeri Ocağına veya Kapıkulu Ordusuna dahil edilirdi. Bunu bile akıl edemiyorlar; bir de Osmanlıcıyız diye geçinmezler mi...!

Diğer bir örnek; Paf takımındaki veya mahalle takımındaki adamı 1. Lig maçında oynatır mısınız? Yada tüy siklek boksorü dünya ağır siklet boks müsabakasına çıkarır mısınız? Dayak yiyeceği belli değil midir?

Ne yazık ki memleketimizde bu kadar mantıksız işler yapılmaktadır.

Tengri' nin Türk Milletine Hediyesi;
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 01:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir yerde okuduğum yazıya göre ÖKK'ya sivilden KPSS ile girecek olanlar birçok kişinin sandığı gibi direk ÖKK'ya alınmayacak. Hatta bu konuda başvurular yapıldıktan sonra siyasiler güzel bir kazık bile attı başvuranlara. Önce Subay veya Astsubay kurslarından geçecekler, daha sonra göreve başlayacaklar ve komando ve ihtisas kurslarına çağrılacaklar (Tahminimce en az 5-6 brove almadan ÖKK ya geçirmeyecekler) daha sonra kurslar açıldıkça kurslarını tamamlayacak ve en sonunda bordo bereye hak kazanacak yani tahminen en az 3-4 yıl zaten gerek kurslarda gerek sahada tecrübe alacaklar. Kazık konusuna gelince başvurular bittikten sonra tazminat maddesi eklediler. Sınavları geçipte subay yada astsubay olduktan sonra herhangi bir sebepten dolayı ÖKK'ya kadar ilerleyemeyip istifa edenler tazminat ödeyecek (şartları sağlayamayanlar için istifa sonrası tazminat zaten doğal bir durum fakat sivilden girenlere başta tazminat maddesini eklemediler başvurular bitince eklediler. Tazminatı duyup maçası yemeyen ve başvurudan vazgeçebilecek veya bir şansımızı deneyelim diye işsizlikten giren adamlar için doğal olarak kazık oluyor :) )

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 05:59 
Süvariler

Subay, astsubay niteliği kazandırma kursları var. Biraz azimli biri bu kursları rahatlıkla geçer. Bu kurslar süresince statüleri askeri öğrenci statüsü olacak. Önce bunlara gidecekler. Bu kursları başarıyla geçenler yemin edip subay astsubay rütbesini takacaklar. Ondan sonra ÖKK kursları başlayacak. Gereken bütün ÖKK kurslarını geçen ÖKK bünyesine geçecek. Bu kurslarda elenenler kara kuvvetlerinde normal subay, astsubay şeklinde devam edecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 10:07 
Yeni Üye

Alıntı:
Subay, astsubay niteliği kazandırma kursları var. Biraz azimli biri bu kursları rahatlıkla geçer. Bu kurslar süresince statüleri askeri öğrenci statüsü olacak. Önce bunlara gidecekler. Bu kursları başarıyla geçenler yemin edip subay astsubay rütbesini takacaklar. Ondan sonra ÖKK kursları başlayacak. Gereken bütün ÖKK kurslarını geçen ÖKK bünyesine geçecek. Bu kurslarda elenenler kara kuvvetlerinde normal subay, astsubay şeklinde devam edecek.
Hocam yeni khk ile bu durumun önüne geçtiler. Eğer kursta başarısız olursan kurumdan ihraç ediliyorsun ve tazminat ödüyorsun. Sağlık problemin varsa atıyorum havale geçirdin. Gelecek dönem kursunu bekliyorsun. Eğer o zamanda sağlık problemin varsa subay veya astsubay olarak devam ediyorsun.
Diğer ülkeler bu sistemi kullanıyorlar da adamların genç nüfusu yok. Bizim gibi ekonomik sıkıntıları da yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 16:15 
Süvariler

Öyle olur mu bilmiyorum. Uygulama farklı olabilir. Subay, astsubaylık nosyonu kazandırma eğitiminde başarısız olursan ihraç edilip tazminat ödüyorsundur. Özel kuvvetler eğitiminde başarısız olursan ödemiyorsundur bence. Rütbe takmış devlet memurunu KHK ile nasıl atacak? FETÖcüleri atamıyor daha. Veya subay, astsubay nosyonu kazandırma kursu ile ÖKK kursaları yekpare olarak düşünülmüş olabilir. O zaman da kursların tümünü bitirene kadar yemin edemez ve rütbe takamaz. Kursların tümünü bitirene kadar statüsü askeri öğrenci olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 21:39 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Elinde kaynak olan varsa kaynakla beraber konuşsun. Varsayımlarla ilerleyemiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ara 2016, 22:41 
Süvariler

Yapılan son düzenlemeye göre, adaylar SUTASAK eğitimlerini tamamlayıp teğmen olarak nasbedildikten sonra, sınıflarına bakılmaksızın Özel Kuvvetler Komutanlığına atanacaklar.
Normalde dış kaynaktan temin edilen subayların teğmen olarak nasbedildikten sonraki deneme süresi 1 yıl. Ancak bu süre, doğrudan özel kuvvetlere temin edilen personel için 2 yıla çıkartıldı.
Kanuna göre, bu iki yıllık süre içerisinde Türk Silahlı Kuvvetlerine uyum sağlayamayanlar veya göreve engel hali görülenlerin TSK ile ilişikleri kesilebilir. Böyle bir durum halinde, alınan maaşlar hariç olmak üzere adayın eğitimi için yapılan masraflar kanuni faizi ile birlikte adaydan tahsil edilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016, 16:23 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

ABD'de de direkt specops adayı alımı oluyor.
Ama hiç bir şey garanti değil.
Eğer süreçte elenirseniz diğer uzmanlıklara yönlendiriliyorsunuz.
ÖKK diye gazı verip lojistikçi falan tedarik edilebilir.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Ara 2016, 16:34 
Süvariler

Verdiğiniz bilgi yanlış. Bir üstteki mesajımı okumanızı tavsiye ederim.

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ara 2016, 11:47 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Verdiğiniz bilgi yanlış. Bir üstteki mesajımı okumanızı tavsiye ederim.

Saygılar.
Türk sistemi hakkında yazmadım ki.
ABD hakkında yazdım.
Eğer süreçte elenirseniz, ilk kontrat zamanında belli edilen MOS'unuza yönlendiriliyorsunuz.*

* ABD'de yani.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 21:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 23:00 
Site Başkanı

Resim
Görebilen gözler için araya 2 tane de SAT karışmış. 8-)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 23:05 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Resim
Görebilen gözler için araya 2 tane de SAT karışmış. 8-)
Kask kamuflajı farklı olan değilse ben bu forumda 2,5 senedir hiçbir şey öğrenememişim demektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Oca 2017, 22:45 
Akıncılar

Bir yerde okuduğum yazıya göre ÖKK'ya sivilden KPSS ile girecek olanlar birçok kişinin sandığı gibi direk ÖKK'ya alınmayacak.
Direkt ökk'ye alınması kadro durumundan kaynaklanıyor. Kuvvetlerden bir personel ökk'ye katıldığı zaman standart olarak 8 yıl tayinden muaftır. 8 yılı doldurunca kendi kuvvetinin tayin sistemine girer. Bu durumda ökk'nin yapabileceği 2 seçenek var: 1-Personeli kuvvetine iade eder 2-Kuvvetten yazılı olarak personeli tekrar ister. Bu isteme süresi 1 yıldır ve ökk personeli her yıl tekrar kuvvetinden istemek zorundadır. Bu ne demektir? Kuvvetler kendi kadro planlamalarını zora sokarak ökk'ye personel vermekte demektir.

Ökk'nin durumu malumunuz, bundan dolayı ciddi bir personel takviyesi gerekiyor ve bu takviyeyi kuvvet kadrolarından sağlamak, ki onların durumu da malumunuz, kadro zaafiyeti yaratacağından dış kaynaktan personel alımı artık, en azından belli bir süre rutin haline geleceğe benziyor. Hem kuvvetlerin kendine gelmesi, hem de ökk'nin 8+1+1... işiyle uğraşmadan güvenebileceği personele sahip olması açısından.

Bu alınan personel ökk'de istenmezse ne olur? Kuvvete verilir, kuvvetten yerine personel alınır. Değişen bir şey yok, aynı hesap.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 02 Oca 2017, 00:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ozaman ben yanlış yorumlamışım. Bilgilendirme için teşekkürler.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 15:02 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:18 
Site Başkanı

Resim
Romanya'da 2015 te yapılan ROUSOFEX 15 e ÖKK den katılan birimin toplu fotoğrafı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 18:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bu üniformalarda neden rütbe yok acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 18:17 
Üye

Alıntı:
Bu üniformalarda neden rütbe yok acaba?
Rütbe var, bunlar ÖzKK'nın sanıyorumki YDS üretimi üniformaları bu üniformalarda göğüs bölgesinde rütbeler gözüküyor veya üniformanın kolundaki velcro panelde küçültülmüş şekilde bulunuyor.

Biz ise ince bir çizgi üstündeyiz,
Kah ölüm, kah yaşam...

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2017, 13:46 
Süvariler

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın Kardak ziyaretinden. 3. fotoğraftaki yüzü açık kadın subay fetöden dolayı gözaltına alınan Türkiye'nin ilk kadın general adayı Hava Kurmay Yarbay Bilgehan Bülbül

Resim

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Şub 2017, 20:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

O degilde ben diğer hanımı merak ettim koruma ekibinden değil herhalde Asker ise neden sivil?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Şub 2017, 00:12 
Süvariler

http://www.ops-core.com/rac-headset/

Resim

Resim

https://twitter.com/AbraxasSpa/status/8 ... 1121813504

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1090 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 118 19 20 21 22 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: