TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Eyl 2017, 19:19

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2664 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 150 51 52 53 54
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Türk Polis Teşkilatı(EGM)
MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017, 11:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Sus konuşma anlatma da bir yere kadar ama. Amacınız ne sizin. Teşkilatı karalamak için mi TRM forumdasınız ? Yaptığım iş gereki asker polis çevresi en geniş olan insan benim burada. Bir çoğu da arkadaşım dostum oldu. 2-3 tane zibidi için koca teşkilatı ve onun kahraman üyelerini karalayamazsınız. Bundan sonra da teşkilatı karalayan kimsenin gözünün yaşına bakmam. IP'yi de ss ile veririm sanal ihbardan. Teşkilatı karalamak neymiş Türk Ceza Kanunları gösterir size.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017, 12:03 
Yeni Üye

Alıntı:
Sus konuşma anlatma da bir yere kadar ama. Amacınız ne sizin. Teşkilatı karalamak için mi TRM forumdasınız ? Yaptığım iş gereki asker polis çevresi en geniş olan insan benim burada. Bir çoğu da arkadaşım dostum oldu. 2-3 tane zibidi için koca teşkilatı ve onun kahraman üyelerini karalayamazsınız. Bundan sonra da teşkilatı karalayan kimsenin gözünün yaşına bakmam. IP'yi de ss ile veririm sanal ihbardan. Teşkilatı karalamak neymiş Türk Ceza Kanunları gösterir size.
+1000

Olaya müdahaleye gideriz, şüpheliye 'Hemşerim hakkında şikayet var karakola kadar gidip ifadeni alıcaz buyur gel' deriz adamın bize tepkisi 'Beni niye götürüyorsunuz lan? Ben miyim haksız olan? Doğuda teröristlere bunu yapamazsınız bize mi şeyiniz kalkıyor? Gelmiyorum lan erkekseniz götürün de göreyim' diye çıkışır. Adama her ne kadar bizim kimi haklı kimi haksız karar verme yetkimizin olmadığını her iki tarafında ifadesini alarak evrakları savcılığa göndereceğimizi ve kimin haklı kimin haksız olduğuna yargının karar vereceğini söylesekte bir artistliktir bir kabadayılıktır devam eder gider. Normal davetle gelmeyen o zat-ı muhteremi zor kullanarak götürmek istediğimizde de anlam veremediğim bir şekilde çevreden de tepki alırız. Buna rağmen hep o vurulan 'Abalı' biz oluruz. Kimseyi memnun edemeyiz. Nedeni de yok eğitimsizlikmiş, yok egoymuş, yok uşaklıkmış. Çeken bilir Çeken.....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017, 16:02 
Akıncılar

Bir kaç sayfa önce ikaz etmiştik. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Türkiye İmamı Ebu Hanzala nasıl emniyete götürüldüyse; iş bu teröristin de aynen O şekilde emniyete götürüldüğü anlaşılıyor. Elini kolunu sallaya sallaya !
Olayı sordurdum. İstihbaratın alınmasına müteakip kaçmaya mahal vermemek için şahsın hemen alınması isteniyor, destek ekip beklenmeden 2 polis şahsı olduğu gibi alıp arabaya koyuyor. Bunlar kelepçe taşımayan siviller, bölge sıkıntılı bir yer ve ileri bir saat olduğu için şahsı olduğu gibi arabaya atıp hızlıca müdüriyete getirmişler. Arabadan inerken salavat getirerek saldırmış, diğer polis silahını çekip ateş edene kadar olan olmuş.

Benim gözümden bakınca günümüz polis rutinini bildiğim kadarıyla kusur bulunmuyor, her zamanki ahmaklıklardan biri. Bayan gözaltı yapılınca arkaya bir izleme arabası vermeden götürmeyecek hassaslıktaki teşkilatın, iki kişi şahıs getirirken direksiyondaki inip ihtiyata geçmeden arkadaki inmez diye bir rutin yerleştirmemiş olması bizim malum savrukluğumuzun sonuçlarından biri.

En son ilhan tarafından 16 Ağu 2017, 16:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Ağu 2017, 16:16 
Süvariler

Olayı sordurdum. İstihbaratın alınmasına müteakip kaçmaya mahal vermemek için şahsın hemen alınması isteniyor, destek ekip beklenmeden 2 polis şahsı olduğu gibi alıp arabaya koyuyor. Bunlar kelepçe taşımayan siviller, bölge sıkıntılı bir yer ve ileri bir saat olduğu için şahsı olduğu gibi arabaya atıp hızlıca müdüriyete getirmişler. Arabadan inerken salavat getirerek saldırmış, diğer polis silahını çekip ateş edene kadar olan olmuş.

Benim gözümden bakınca günümüz polis rutinini bildiğim kadarıyla kusur bulmuyor, her zamanki ahmaklıklardan biri. Bayan gözaltı yapılınca arkaya bir izleme arabası vermeden götürmeyecek hassaslıktaki teşkilatın, iki kişi şahıs getirirken direksiyondaki inip ihtiyata geçmeden arkadaki inmez diye bir rutin yerleştirmemiş olması bizim malum savrukluğumuzun sonuçlarından biri.
Çok mantık dışı bir iş olmuş. Elemanı almaya gidiyorlar, kelepçe yok! Hayır alacağın kişi, sıradan adi suçlu olsa; neyse diyeceğim... Dünyanın en vahşi terör örgütünden bahsediyoruz. Kendini patlatabilir, direnç gösterebilir, beklenmedik şekilde mukavemet edebilir... Netice itibariyle, büyük bir ihmalkarlık sonucu bir canımızı kaybettik. Yok yere, boşu boşu... Allah rahmet etsin.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017, 11:57 
Üye
Kullanıcı avatarı

Herkese merhabalar,
Polis teşkilatımız toplumsal olaylara müdahale için Kangal cinsi yerli köpek ırkını kullanmak ve yetiştirme kararı almış,
Hayırlı olsun diyelim.
Amaç göz korkutmaksa daha alası bulunmaz kanısındayım, lakin Kangal gibi özgür ruhlu pek komut sevmeyen sürü köpeğini nasıl eğitecekler orası muamma, hep beraber göreceğiz. İnşallah başarılı olurlar.
Sivas'lı bir abim var beraber çalışıyoruz, haberi kendisi okudu bana ve" it ısırır dikiş atarlar Kangal ısırır toprak atarlar "dedi. :mrgreen:
Saygılar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Ağu 2017, 20:49 
Süvariler

Polis teşkilatımız toplumsal olaylara müdahale için Kangal cinsi yerli köpek ırkını kullanmak ve yetiştirme kararı almış,
Kangal' ın karakterine aykırı.

Toplumsal olaylarda değil de; dağ başında ki üs bölgelerinde işe yarayabilir !

Terörist kokusu aldığında havlasa, O bile yeterli:)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 15:53 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Kangal' ın karakterine aykırı.

Toplumsal olaylarda değil de; dağ başında ki üs bölgelerinde işe yarayabilir !

Terörist kokusu aldığında havlasa, O bile yeterli:)
Hocam, Pavlov'un deneylerine ve uygulamalarına baktınız mı hiç?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 16:46 
Süvariler

Bir veteriner hekim olarak Kangal ırkı köpekler bu iş için ilk başta tercih edilecek köpekler değildir. Toplumsal olaylarda eğitimi daha kolay, söz dinleyen bir köpek tercih edilmeli. Bu konuda Avrupa kökenli çoban köpekleri daha uygundur. Alman Çoban Köpeği (Alman kurdu), Belçika Çoban Köpeği gibi. Bu köpekler kolay eğitilebilmenin yanı sıra insanlara öldürmek için pek saldırmazlar. Kangal köpeği de aslında çoban köpeğidir. Karabaş ve Akbaş varyeteleri vardır. Çoban olarak koyunları gütme ve korumada oldukça başarılıdırlar ve bunun için ölmekten ve öldürmekten korkmazlar. Bu sebeple de toplumsal olaylara müdahele için çok uygun değildirler. Am üs bölgelerinin korunması için, evet en uygun köpektir derim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 18:24 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Toplumsal olaylarda epey komik olaylara denk gelebiliriz.Polisi sürükleyen kangal.Göstericilerlerle oyun oynayan kangal gibi.Bu köpekler iri köpeklerdir.Tasmasından tutup otur oğlum denecek köpeklerden hiç değil.Sahibini sürükleyen çok kangal gördüm.:P Dikkatini dağıtan kedi ne bilyim başka bi köpek görürse kangal;polise Allah kolaylık versin derim.Tutamazlar o köpeği.:P Kolay kolay insana da saldırmıyolar.Çocuklarla araları çok iyi mesela.Benim okulun bahçesine çocuklardan biri kocaman bi kangal getirdiydi.Ufacık çocuk.İpinden tutup getirmiş.Çelimsiz ufacık çocuğun yanında ayı gibi kocaman kangal tin tin geldi.Nasıl getirdi ne yaptı bilmiyorum.Her gün o köpeyin olduğu yerden geçiyordum.İpini koparsa saldırıp öldürecek.Geldi bu benim okulun bahçesine.Bana her gün havlayan saldıracakmış gibi yapan köpek bana kuyruğunu sallıyo.Köpeğin etrafına çocuklar toplandı falan.Birisi kafasını okşuyo biri kuruğunu çekiyo.Bi tane havlama hırlama diş gösterme yok.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Ağu 2017, 20:22 
Akıncılar

Kolluk doğruyu yanlıştan ayıramadığında, gaza geldiğinde biz de Anadolu Vicdanına, Kangal'a güveniriz. Ne yapalım. ;)

Provakatörü totosundan ısırıp günahsızla top oynar. Oynasın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 01:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hocalarımız olayı çok güzel açıklamış ama bende bir kangal sahibi olarak naçizane bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle Kangal köpeği diğer ülkelerin bu tür toplumsal olaylarda kullandığı köpeklerden katbekat büyük "dev ırk" olarak geçen köpeklerin olduğu grubu dahildir. Komut almaz demek tam olarak doğru değil, her durumda komut almıyor diyebiliriz, şahsen benim köpeğim Otur, kalk, yat, bekle, ye gibi komutları alıyordu ama kedi veya evin etrafında tanımadığı birini gördüğünde sizi çokta umursamıyor "sen arkama geçsene bi" gibisinden davranıyor. Fiziksel olarak dişi ve erkekleri arasında farklar olsa da 90-95 cm omuz yüksekliğinde, 80 90 kg ağırlığında olanlarını gördüm ve bu iyi yetişmiş bir kangal için çokta anormal değil. Bu boy ve kilograma rağmen yüksek hızlarda koşabilen ve kilometrelerce yorulmayan bir yapısı var. Kangalların fiziki yapısının yanı sıra ruhsal hissiyatları da toplumsal olaylarda etkin kullanılmasını mümkün kılmıyor. Ben bu hayvanları Türk insanına çok benzetiyorum güçlü ve cesur olmasına rağmen yeri geldiğinde uysal ve sevecen olabiliyor. Ama söz konusu asıl görevi olan sürü koruma ise ölmeyi ve öldürmeyi göze alabiliyor ve bu işi özveriyle yapıyor. Tüm gün dağ tepe kar kış demeden geziyor eve gelince bir kap yala kanaat ediyor. Yal dediğimiz şeyi diğer ırk köpeklerin önüne koysanız uzun bir süre yemezler, yeterli beslenmeyi sağlayamadığınız gibi tüy ve dışkı problemleri de baş gösterir diye duydum ve tahmin ediyorum. Konuyu çok uzatıp dağıtmadan bu hayvanları "adamcı" diye tabir edilen insanlara karşı biraz daha hırçın olarak yetiştirmek hayvanın duygusal yapısına da bağlı olarak mümkün olsa da bu sağlıklı olmayacaktır. Bu hayvanlar kalabalık yerlerde olmaktan hoşnut olmaz, ısırmaya kalksa tuttuğu yeri sallayarak hiç eder her şeyden öte bu hayvanı iki personel zor zapt eder. Zincir kıran bir hayvan bu, oldu da kırdı göstericilerin arasına daldı ağızlık olsa bile göğsü ile çarptığı göstericiyi hastahanelik edebilir. Görsel olarak yararlanmak en mantıklısı ama o bile bence o hayvanlara eziyet olur. İlla kullanılacaksa karakol ve üs bölgesi çevrelerinde resmi olarak kullanılabilir. Gece uyurken kirpilerin çıkardığı titreşimle beni çok kez uyandırırdı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Ağu 2017, 21:19 
Süvariler

...Ben bu hayvanları Türk insanına çok benzetiyorum...
:) Bu cümleyi aynen ben yazacaktım da konuyu dağıtırım endişesiyle yazmamıştım. Arkadaşımız gerçekten de çok doğru bir gözlemde bulunmuş. Anadolu' nun havasından mıdır, suyundan mıdır nedir! Aza kanaat getirme, az ile yetinebilme, ağırbaşlılık, uysallık, özgür bir ruh ve cesur bir yürek... Tam Anadolu insanını anlatıyor aslında. Bölgecilik, sahiplenme dürtüsü ve ölümüne müdafaa etme güdüsü... Kangal türü köpekler gerçekten de asil hayvanlar. Aynı zamanda soğuk iklim hayvanıdır. Mesela Hakkari bölgesinde ki üsleri korumak için yetiştirilmiş olsalar; son derece faydalı olacakları kanısındayım. Bakımı da kolaydır, nazlı değildir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Ağu 2017, 14:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Biz bu kafayla daha çok şehit veririz.

"DİYARBAKIR'da polis uygulama noktasına gelen otomobilden inen Şenol T., bir anda belindeki silahı kafasına dayadı. Olay yerine gelen annesini de silahla kovalayan Şenol T., polis tarafından 2.5 saatte ikna edildi"

Olay resimlerini incelerken sinirlerim tepeme geldi. Bu nasıl bir ihmalkarlıktır. Bu olayda doğacak şehitlerin hesabını kimler verebilir? Terörün kol gezdiği bölgede adam kafasına silah dayıyor, ikna edilmeye çalışılıyor ama polisler sanki adamın elindeki su tabancası muamelesi yapıyor. Tedbir yerlerde. Terör bölgesi olduğu için her ihtimal düşünülmesi gerekiyor, belki oyalama taktiği, belki adam terör örgütü üyesi ileri derece kanser ve ölmeden önce eylem yapma peşinde. Şu durumda saniyeler içinde 3-4 polisi şehit verebilirdik. Bu kafanın değişmesi gerekiyor artık. ABD bile ayda yılda bir terör olayı olmasına rağmen adamlar işini ciddiyetle ve disiplinle yapıyor. Biz resmen terörle yaşamayı, 'ölmeyi' kabul etmişiz.

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Ağu 2017, 07:32 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hocalarımız olayı çok güzel açıklamış ama bende bir kangal sahibi olarak naçizane bildiklerimi ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle Kangal köpeği diğer ülkelerin bu tür toplumsal olaylarda kullandığı köpeklerden katbekat büyük "dev ırk" olarak geçen köpeklerin olduğu grubu dahildir. Komut almaz demek tam olarak doğru değil, her durumda komut almıyor diyebiliriz, şahsen benim köpeğim Otur, kalk, yat, bekle, ye gibi komutları alıyordu ama kedi veya evin etrafında tanımadığı birini gördüğünde sizi çokta umursamıyor "sen arkama geçsene bi" gibisinden davranıyor. Fiziksel olarak dişi ve erkekleri arasında farklar olsa da 90-95 cm omuz yüksekliğinde, 80 90 kg ağırlığında olanlarını gördüm ve bu iyi yetişmiş bir kangal için çokta anormal değil. Bu boy ve kilograma rağmen yüksek hızlarda koşabilen ve kilometrelerce yorulmayan bir yapısı var. Kangalların fiziki yapısının yanı sıra ruhsal hissiyatları da toplumsal olaylarda etkin kullanılmasını mümkün kılmıyor. Ben bu hayvanları Türk insanına çok benzetiyorum güçlü ve cesur olmasına rağmen yeri geldiğinde uysal ve sevecen olabiliyor. Ama söz konusu asıl görevi olan sürü koruma ise ölmeyi ve öldürmeyi göze alabiliyor ve bu işi özveriyle yapıyor. Tüm gün dağ tepe kar kış demeden geziyor eve gelince bir kap yala kanaat ediyor. Yal dediğimiz şeyi diğer ırk köpeklerin önüne koysanız uzun bir süre yemezler, yeterli beslenmeyi sağlayamadığınız gibi tüy ve dışkı problemleri de baş gösterir diye duydum ve tahmin ediyorum. Konuyu çok uzatıp dağıtmadan bu hayvanları "adamcı" diye tabir edilen insanlara karşı biraz daha hırçın olarak yetiştirmek hayvanın duygusal yapısına da bağlı olarak mümkün olsa da bu sağlıklı olmayacaktır. Bu hayvanlar kalabalık yerlerde olmaktan hoşnut olmaz, ısırmaya kalksa tuttuğu yeri sallayarak hiç eder her şeyden öte bu hayvanı iki personel zor zapt eder. Zincir kıran bir hayvan bu, oldu da kırdı göstericilerin arasına daldı ağızlık olsa bile göğsü ile çarptığı göstericiyi hastahanelik edebilir. Görsel olarak yararlanmak en mantıklısı ama o bile bence o hayvanlara eziyet olur. İlla kullanılacaksa karakol ve üs bölgesi çevrelerinde resmi olarak kullanılabilir. Gece uyurken kirpilerin çıkardığı titreşimle beni çok kez uyandırırdı.
Bildiğimce Türk köpeği zaten. Geldiğimizde getirmişiz. Bu itin adının Kangal olmasının nedeni Kangar/Kenger/Ka(ng)lı? (sanırım günümüzde ''kağnı'' diyoruz buna)/... topluluğu ile ilgili imiş. Kısaca onlardan alıyormuş. Nahçıvan'da yanılmıyorsam az çok halen bu boydan olan Türkler var. Geçen bir adaşım birisi ile tanışmış. Bu olaydan da söz etti. Arı bir ırk idi doğru anımsıyorsam. Güzelim bizimle yaşaya yaşaya bize benzemiş anlaşılan. Özelliklerini korumuş görünen o ki. Kişioğlu uzun çağlardan beri bu güzel diriyle iç içedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Eyl 2017, 16:56 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 2664 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 150 51 52 53 54

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Rush ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: