TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Tem 2017, 13:33

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 10:26 
Akıncılar

Polis T-129 ATAK taarruz helikopteri alınacak
http://www.kokpit.aero/polise-atak-helikopter

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 10:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

ilginç bir karar. Nerede kullanmayı düşünüyorlar acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 11:34 
Süvariler

Deniz polisine güdümlü mermi kruvazörü alımı bekliyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 11:34 
Üye

Poliste taarruz helikopterininin ne işi var ? Polisleri iyice rejim muhafızlarına çeviriyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 13:42 
Süvariler

EGM nin adı tez elden başkanlık muhafızları olarak değiştirilsin. Tank'ta alınsın. Yetmez helikopter.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 14:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben genelkurmay başkanı olsam bu alımdan rahatsız olurdum. Meselemiz gücü dengelemekse biz bitmişiz demektir. Güç dengesi iki düşman arasında aranır!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 14:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Forumda defalarca irdelendi bu konu. Biz ne dersek diyelim kendi kendimize konuşmaktan başka bir işe yaramıyor zaten. Başka bir ülkede olsa devrim muhafızları vs gibi benzetmeler yapılmazdı. Ama ülkemizin siyasi durumu böyleyken insan altında bir şeyler arıyor sürekli.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:06 
Süvariler

H145M hafif saldırı helisi alsalardı normal derdim. Yıllarca ordusuna heli almamış daha henüz yeni T-129 ile ordusu kavuş bir ülkede içinde bulunduğumuz siyasi durumu da göz önüne alırsak bu alım insanları kıllandırıyor olması gayet normal. Bir gün askerler komple istifa etse ne olacak düşünen var mı hiç. Adamların canına tak etse. Ergenekondu balyozdu namuslu olanların burnundan getirildi zaten. Kendi kayırdıkları adamlar da 15 temmuzu yaptı.
Kusura bakmasın kimse kendileri yaptılar haala da kendileri yapıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:16 
Üye

Şanlı polisimize atak kesmez international bir güç çarpanı olması için olmazsa olmazı ucak gemisi de alalım!! Hem denizcilerimizde işi bilmiyor zaten !!! En iyisi orduyu lagvedelim polis yapalım en azından harcama kalemlerini tek kalem yapmış oluruz zaten orduyu niye besliyoruz ki!!! bize polis yeterde artar bile!!!

En son türkşad tarafından 31 Ara 2016, 15:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:17 
Süvariler

9 adet dendiğine göre EDH leri verecekler anlaşılan

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 15:41 
Süvariler

Başkanlık Sistemiyle alakâsı olabilir mi acaba? demeden geçemiyoruz.

Hatırlatma anlamında: FETÖ' cülerin darbe yapmadan önce; IOMAX ürünü ''Archangel'' uçağının alınması için ısrar ettikleri söyleniyordu. Şayet o uçaklar alınmış olsaydı, kimbilir kaç vatandaşı biçeceklerdi (!)

Buradan hareketle; MHP Genel Başkanı Bahçeli' nin durduk yere gündeme taşıdığı Başkanlık Ssitemi tartışması nedeniyle ülkemiz sıcak olaylara gebedir. Vatandaşın bir tanesi tutturdu; ''Ben Kainatın Efendisi olacağım'' diyor. Bu oldu bitiye itiraz edecek aklı başında ki vatandaşlar; evlerinde öylece kös kös oturmayacaklardır. Hal böyle olunca; T-129 Helileri ile ne yapılmak isteniyor? Başkanlık Sistemine karşı harekete geçmek ZORUNDA KALACAK halkımızın üzerine makinalı top atışı mı yapılacaktır? Bunlar 15 TEMMMUZ gecesi denenmiş, yapılmış cinnet halleridir. Aynı cinnet halinin bu kez de Başkanlıkçılar tarafından yapılmayacağının garantisi var mı?

Bunların hepsi kafamızda ki soru işaretleridir. Ne yazık ki, hiç bir Allah kuluna zerre kadar güvenimiz kalmamıştır.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 16:07 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Meclisi fethettikten sonra yan bakana gülümsemek için kullanır belki.

Komik değil mi? Komik tabii.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 16:11 
Süvariler

T129 Atak konusunda konuştuk. Güzel ülkemin çözülecek bir sürü meselesi varken, polise 9 adet T129 almak hangi zihniyetin ürünüdür ve temsil ettiği sembolik anlam nedir? Buyurun buradan yakın. Ve eklemeden geçemeyeceğim.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 17:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İktidar yanlısı bir hesabın yazısını okumuştum aynen şöyle diyordu; "İlerleyen yıllarda TSK yurt içinde faaliyette bulunmayacak.TSK içindeki bazı birlikler İç İşleri Bakanlığına bağlanacak." Bunu Jandarma, İç İşleri Bakanlığına bağlanmadan önce okumuştum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 17:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başkanlık Sistemiyle alakâsı olabilir mi acaba? demeden geçemiyoruz.

Hatırlatma anlamında: FETÖ' cülerin darbe yapmadan önce; IOMAX ürünü ''Archangel'' uçağının alınması için ısrar ettikleri söyleniyordu. Şayet o uçaklar alınmış olsaydı, kimbilir kaç vatandaşı biçeceklerdi (!)

Buradan hareketle; MHP Genel Başkanı Bahçeli' nin durduk yere gündeme taşıdığı Başkanlık Ssitemi tartışması nedeniyle ülkemiz sıcak olaylara gebedir. Vatandaşın bir tanesi tutturdu; ''Ben Kainatın Efendisi olacağım'' diyor. Bu oldu bitiye itiraz edecek aklı başında ki vatandaşlar; evlerinde öylece kös kös oturmayacaklardır. Hal böyle olunca; T-129 Helileri ile ne yapılmak isteniyor? Başkanlık Sistemine karşı harekete geçmek ZORUNDA KALACAK halkımızın üzerine makinalı top atışı mı yapılacaktır? Bunlar 15 TEMMMUZ gecesi denenmiş, yapılmış cinnet halleridir. Aynı cinnet halinin bu kez de Başkanlıkçılar tarafından yapılmayacağının garantisi var mı?

Bunların hepsi kafamızda ki soru işaretleridir. Ne yazık ki, hiç bir Allah kuluna zerre kadar güvenimiz kalmamıştır.
Hocam helikopterle halka ateş açmak için illa taarruz helikopterine gerek yok. Onu yapacak adam skorsky ile bile yapar ya da o kadar silah kuleli zırhlı araç var ona bile gerek kalmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 20:01 
Süvariler

Skorsky ile de tarar da T-129 ile taramak bir başka. Yani sözde darbe karşıtı demokrat fetöcü'lerin tarihin en rezil darbe girişimini yaptıkları ortada. Kimsenin gerçekten demokrat ve darbe karşıtı olduğuna inanmıyorum.
Hatta gittiğim bir demokrasi mitinginde adam gaza gelip bundan sonra darbeyi de biz yapacağız dedi millet de hiç tepki vermedi hatta destekledi. Kendi adamları darbe yapsa arkasında duracaklarından eminim.
Birilerinin sadece emir kulu olan teslim olmuş 19 yaşındaki erbaşlara nasıl nefret ile saldırıp linç ettiğini de gördük.
Kimse kusura bakmasın benim kimseye güvendiğim yok. Kimsenin sözde demokratik ,darbe karşıtı, humanist kisvesine aldanacağım da yok...
Hatta ilk fırsatta yurtdışına gitme derdim var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 21:11 
Üye

Ha gayret emniyet! İlk hava savunma bataryasını da senden bekliyorum.Güvenim tam.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 21:20 
Süvariler

Açıkcası polis kuvvetlerimizin atak helikopteri almasını çok yadırgamıyorum. bölücü terör örgüt gibi örgütlerle hem şehirlerde hemde kırsalda mücadelede polis özel harekatın hızlı aksiyon almasını sağlayacaksa olabilir. Jandarmanında benzer bir atak filosu alması gerektiğini düşünüyorum. Kara kuvvetlerimizinde CAS amaçlı uçak filosu kurması gerektiğini düşünüyorum. Terör örgütleri ile mücadele de bazen aykırı şeyler yapmanın faydaları olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 21:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Açıkcası polis kuvvetlerimizin atak helikopteri almasını çok yadırgamıyorum. Bölücü Terör Örgütü gibi örgütlerle hem şehirlerde hemde kırsalda mücadelede polis özel harekatın hızlı aksiyon almasını sağlayacaksa olabilir. Jandarmanında benzer bir atak filosu alması gerektiğini düşünüyorum. Kara kuvvetlerimizinde CAS amaçlı uçak filosu kurması gerektiğini düşünüyorum. Terör örgütleri ile mücadele de bazen aykırı şeyler yapmanın faydaları olabilir.

Sizce onun için mi? :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 22:08 
Süvariler

Alıntı:
Açıkcası polis kuvvetlerimizin atak helikopteri almasını çok yadırgamıyorum. Bölücü Terör Örgütü gibi örgütlerle hem şehirlerde hemde kırsalda mücadelede polis özel harekatın hızlı aksiyon almasını sağlayacaksa olabilir. Jandarmanında benzer bir atak filosu alması gerektiğini düşünüyorum. Kara kuvvetlerimizinde CAS amaçlı uçak filosu kurması gerektiğini düşünüyorum. Terör örgütleri ile mücadele de bazen aykırı şeyler yapmanın faydaları olabilir.

Sizce onun için mi? :lol:
Şu zamanda tabii bunu söylemek çok zor. Saçma ve absürt şeyleri makul-mantıklı örtüyle sarmalayıp kamu oyunu ikna etme yöntemi bayadır uygulanan bir şey.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ara 2016, 22:36 
Akıncılar

Artık EGM için, bir nevi BAAS rejimlerinde ki "Cumhuriyet Muhafızları" oluşumu örnek alınmış olmalı. Bir de "Ağır silah" olmayacağında ki kasıt,hangi silahlar mesala? 20mm'lik top ağır silah değil mi?Cirit,Umtas,2.75'lik roket,Stinger...hangisi ağır silah değil? Yoksa burun topu olarak 7.62mm mi düşünüyorlar?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 20:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

İleride polis darbesi kaçınılmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Oca 2017, 20:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

ilk basta tepki ile yaklastigim bu haberin sebebi biraz arastirinca aslinda polisin Hafif silahli heli istedigini anliyoruz ancak ileride darbe yapan f16 pilotlari gibi adam kaybimiz olursa sanirim yedek pilot olmasi icin polise bu helikopterlerden almak ve yedekte helikopterinucurmayi bilen kisiler bulunmasini istiyorlar gibi okuyorum bu talebi ancak olay tamamen kendi ordusuna guvensizlik uzerine kurulu gibi

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 01:15 
Süvariler

Darbeden sonra polis tank bile istemiş. Ordu'ya muadil polis gücü yapmayı düşünüyor olabilirler ama ...

Biliyorsunuz FETÖ önce polis içinde yeşerdi, sonrasında orduya yayıldı.

Bu arada polis yıllardır ağır silah istiyor. Ama atak helikopteri ağır saçmalık. O silahları şehirde kullanamazsın. Kırsalda ise jandarma var.

vs. vs.

Amaçlar ve kılıflar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 15:13 
Süvariler

İstesinler de USA amcadan izin biraz zor çıkar. Şehir operasyonunun üstesinden gelmiş gibi arazide kullanılacak helikopter istemek nedir? Şımarıklıktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 15:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Atak tam konfigürasyonda atak olacak değildir diye temenni ediyorum.

20mm burun topu yerine 12.7 tercih edilir,pylonlar da yok yere doldurulmaz ise ise keşif için kullanılabilecek hafif-orta sınıf bir helikopter olarak oldukça uygun T-129.

Polis Mildar,ATAS yada Mızrak-U istemeyecektir herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 18:43 
Akıncılar

İstesinler de USA amcadan izin biraz zor çıkar. Şehir operasyonunun üstesinden gelmiş gibi arazide kullanılacak helikopter istemek nedir? Şımarıklıktır.
+1.

T129 askeri standartlarda ve askeri amaclar icin uretilmis bir helikopter. Burnunda 20mm gatling top var, kanat altinda istenirse roket/fuze tasiyabiliyor. Helikopterin uzerindeki ABD yapimi sistemlerden dolayi, TSK kullanimi icin ABD'ye verilen "end user" bilgisine, simdi karar degistirdik EGM'nin kullanimina verecegiz derseniz, onlarda bize durun bir dakika bu helikopteri Polis hangi gorevde kullanacak diye sorarlar. Jandarmaya aktarirsiniz o zaman biraz daha mantikli olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 19:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sınır Güvenliğinin ileride Polise verileceği ve bunun için olduğu da yazılıyor yalnız.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: