TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Eki 2017, 02:20

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 157 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2017, 19:04 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Hücumbot sayımızı 2 katına çıkarsak yorgolar saçını başını yolardı...Hem üretip hem de ihraç edebilsek birim fiyatlar bayağı aşağıya inerdi..Milgemi bile 400 milyondan 250 milyon dolara indirebildiysek,,seri üretim hattı açık olabilirse bu hücumbotlar bize denizde çok büyük kuvvet çarpanı olur,hem hızlı hem de eğer atmaca vs ile doldurabilirsek yeterli sayıda, çok büyük vurucu güç....40-50 m boy da bayağı iri hücümbot için...Tabiki herşey bütçe meselesi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2017, 21:56 
Uzaklaştırıldı

Bizim ilk olarak kısa orta ve uzun vadedeki donanma doktrinimizi ve siyasi doktrinimize göre dönemin teknolojisini de işin içine katarak İtiyacımız olan gemi tip ve konfigürasyonlarını belirlememiz lazım.

Örneğin ;

Type 22 houbei tarzı bir hücumbot, Lcs tarzı bir kıyı gemisi ve Asw/Asuw/Aaw görevlerini aynı anda yapabilecek kabiliyete sahip aerleigh burke gibi flight olarak üretebilecegimiz bir tek gövde gemi gibi vs.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2017, 22:26 
Süvariler

Bizim ilk olarak kısa orta ve uzun vadedeki donanma doktrinimizi ve siyasi doktrinimize göre dönemin teknolojisini de işin içine katarak İtiyacımız olan gemi tip ve konfigürasyonlarını belirlememiz lazım.

Örneğin ;

Type 22 houbei tarzı bir hücumbot, Lcs tarzı bir kıyı gemisi ve Asw/Asuw/Aaw görevlerini aynı anda yapabilecek kabiliyete sahip aerleigh burke gibi flight olarak üretebilecegimiz bir tek gövde gemi gibi vs.
5 - 6 yıl önce Type 22 houbei tarzı hucum botlarını forumda tartışmıştık. Genel kanı bunun bizim denizlerimize uygun olmadığı yönündeydi sanırım (yanlış hatırlamıyorsam). Hatta Sn Orko bu konuda görüş bildirmişti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Nis 2017, 23:44 
Süvariler

Yeni hücümbot mutlaka ama mutlaka süratli ve son derece stealth bir tasarıma sahip olmalı. ASMlerin gövde içine alınabildiği, taretlerin açılı tasarlandığı, full kompozit, kızılötesi izi düşük, elektromanyetik kestirim yapılabilme ihtimali düşük, görünmeyen hızlı vuran, hızlı kaçan bir hücümbot olmalı.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Türk Tipi Hücumbot Projesi
MesajGönderilme zamanı: 02 Tem 2017, 22:54 
Süvariler

Biz şuan hangi tasarıma daha yakınız. STM'nin tasarımı mı? Proje hangi safhada? Başlığı tamamen okudum ancak bütün bilgiler iç içe girmiş bir şey anlayamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Eyl 2017, 21:19 
Üye

CB90'ı oldum olası hep sevmişimdir. Şimdi de Ruslar lisansaltı(muhtemelen) üretimine başlamışlar. Sizce Ege'deki küçük adalara çıkarma yapmak için bu tarz bir bot işimize yarar mıydı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2017, 16:58 
Süvariler

Arkadaşlar herkes iyi kötü yabancı üretim tekne dizaynlarından örnek vermiş, ancak gerçekten proje hakkında bir bilgisi olan var mı? En son SSM 2013 yılında Hücumbot projesini başlatmış, teklife çağrı dosyasını yayınlamış. Şu anda gelinen nokta nedir?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Eki 2017, 23:34 
Yeni Üye

Arkadaşlar herkes iyi kötü yabancı üretim tekne dizaynlarından örnek vermiş, ancak gerçekten proje hakkında bir bilgisi olan var mı? En son SSM 2013 yılında Hücumbot projesini başlatmış, teklife çağrı dosyasını yayınlamış. Şu anda gelinen nokta nedir?
iki üç gün önce kendilerine sorduğumda bu yanıtı aldım

''Türk tipi hücum bot projesinin en iddialı ve en iyi dizaynına sahip olan ARES elbetteki bu projeyi yakından takip etmektedir. Proje halen teklife çağrı dosyası hazırlık safhasındadır. Dosyanın yayımlanmasına müteakip ARES deniz kuvvetlerimizin bir gurur projesinde daha yer almak arzusu içindedir. ''

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 157 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: sunguroğlu ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: