TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 20 Eki 2017, 02:39

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 235 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Haberler
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2017, 20:34 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Haberlerde denk geldi Deniz Yıldızı 2017 Tatbikatı yapılmış, Güzel resimler mevcut. Benim merak ettiğim biz denizaltılarımızdan su üstü yada karaya füze atabiliyor muyuz?

http://www.karar.com/guncel-haberler/de ... sti-440138
http://aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/de ... ldi/789880

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Haberler
MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2017, 21:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Haberlerde denk geldi Deniz Yıldızı 2017 Tatbikatı yapılmış, Güzel resimler mevcut. Benim merak ettiğim biz denizaltılarımızdan su üstü yada karaya füze atabiliyor muyuz?

http://www.karar.com/guncel-haberler/de ... sti-440138
http://aa.com.tr/tr/gunun-basliklari/de ... ldi/789880
Gür sınıfı denizaltılarımızdan UGM-84 Sub-Harpoon atışı yapabiliyoruz. Torpido kovanından atılıyor ve menzili yanılmıyorsam 120km olmalı. Karada kıyı hedeflerini vurabiliyorlar.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Haberler
MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 15:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Twitter'da analizi harbiye namlı bir şahıs vardı. Ben de bu şahsın takipçisiydim. Askeri analizlerini beğenerek okurdum. Daha sonra FETÖ üyesi olduğu ortaya çıktı. Biraz şok geçirmedim desm yalan olur. Ağırlaştırılmış müebbedle yargılanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=j_XjVv-VUnw

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 15:50 
Akıncılar

Twitter'da analizi harbiye namlı bir şahıs vardı. Ben de bu şahsın takipçisiydim. Askeri analizlerini beğenerek okurdum. Daha sonra FETÖ üyesi olduğu ortaya çıktı. Biraz şok geçirmedim desm yalan olur. Ağırlaştırılmış müebbedle yargılanıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=j_XjVv-VUnw
Ailesinin marifetlerini öğrenince şokunuz artabilir: https://eksisozluk.com/entry/67323333

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 18:19 
Üye

Böyle aile boyu ihanetin içinde olan çok var. Parlak gelecegi olupta beynini fetöye teslim eden de çok.

Harun Biniş - Bilkent Elektrik Elektronikten mezun bütün kritik dinleme ile ilgili devlet dairelerinde çalışmış sonra istifa edip Milsoft'a geçmiş (2014-15 gibi) Milsoft fetöcü derlerdi de inanmazdım dogruymus.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 19:09 
Akıncılar

"kula_mer" sağlam papuç değil dediğimde beni bu forumda vatan haini ilan edenler vardı. :) Hayat garip işte.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2017, 22:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"kula_mer" Bir keresinde Türkçülüğü zararlı bir fikir olarak gördüğünü söylemişti. İşte o gün kansız olduğunu anladı anlayan.

"Komutan arkadan gelirse, Asla lider olamaz."
- BAŞBUĞ ATTİLA

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 15:22 
Süvariler

Alıntı:
"kula_mer" Bir keresinde Türkçülüğü zararlı bir fikir olarak gördüğünü söylemişti. İşte o gün kansız olduğunu anladı anlayan.
İktidar partisi de aynı fikirde esasen. Açılım fiyaskosu, Suriye İç Savaşı ve 15 Temmuz sonrası konjonktür gereği milliyetçilere güzelleme yaptıklarına bakma sen.

Türkçülüğü zararlı fikir olarak görmek insanı kansız yapmaz. Olsa olsa fikir beyanıdır.

Yabancı istihbarat örgütlerinin maşası olmak ise yapar! Hem de kansızın ağababası yapar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 18:14 
Üye

Türkçülüğü zararlı fikir olarak görmek insanı kansız yapmaz. Olsa olsa fikir beyanıdır.

Yabancı istihbarat örgütlerinin maşası olmak ise yapar! Hem de kansızın ağababası yapar...
[/quote]

turkiye cumhuriyeti vatandasiysa turk milliyetciligini zarararli gormek olsa olsa turk dusmanligini gosterir bazilarina fikir beyani gibi gelebilir ama ortak paydalari aynidir yuce onder Ataturk un temel inkilaplarindan biri olan turk milliyet ciligini zarali olarak ancak vatan hainleri gorur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 May 2017, 19:21 
Süvariler

Alıntı:

turkiye cumhuriyeti vatandasiysa turk milliyetciligini zarararli gormek olsa olsa turk dusmanligini gosterir bazilarina fikir beyani gibi gelebilir ama ortak paydalari aynidir yuce onder Ataturk un temel inkilaplarindan biri olan turk milliyet ciligini zarali olarak ancak vatan hainleri gorur.
O zaman iktidara vatan hainleri gelmiş demektir. Neden seçime girmesine izin verildi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2017, 18:53 
Üye

Ey Türk Gençliği!
Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Mustafa Kemal Atatürk
20 Ekim 1927
SARTLAR TAMDA BU HICBIR MUCADELE 1 GUNDE OLMUYOR ,,,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 12:16 
Akıncılar

Şöyle bir güncelleme yapılmış
Alıntı:

Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi

Amaç : Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyacına binaen, yüzer birliklerin, helikopter yakıtı dahil olmak üzere akaryakıt ve su ikmallerini denizde ikmal yöntemi ile süratli bir şekilde yapmak, muharip unsurların akaryakıt bütünleme ve su ihtiyaçları harekat alanına yakın bölgelerde karşılamak ve akaryakıt depolarının bütünleme ikmalleri ve depolar arası akaryakıt transfer faaliyetlerini yürütmek amacıyla Denizde İkmal Muhabere ve Destek Gemisinin tedariki

Kapsam : 1 adet Denizde İkmal Muharebe Destek Gemisi’nin yurt içinden tedariki

Proje Modeli :

Ana/Alt Yüklenici : Geminin tasarımı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İstanbul Tersanesi Komutanlığı tarafından gerçekleştirilecek, tasarım için ihtiyaç duyulan bazı faaliyetlerin tedariki STM A.Ş. tarafından sağlanacaktır.

Sözleşme İmza Tarihi : Tasarım aşamasına ilişkin olarak 01.10.2012 tarihinde STM A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştır.

Mevcut Durum : Tasarıma ilişkin kabul işlemleri tamamlanmış olup, gemilerin inşasına ilişkin teklif değerlendirme çalışmaları devam etmektedir.

Son Güncelleme Tarihi : 24.03.2017 16:48

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2017, 21:41 
Akıncılar

Mühimmat yok...Gercı konsept olarak sahada mühimmat ıkmalı var mı DzKK da bilmiyorum ama...Bilen varsa anlatabilirler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 May 2017, 13:09 
Üye
Kullanıcı avatarı

Şöyle bir güncelleme yapılmış
DİMDEG için Sedef yada Sefine arasında tercih merakla bekleniyordu.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 May 2017, 15:11 
Üye

Bu gemiyi çok merak ediyorum. 1 adet ile sınırlı mı kalacak ? Yoksa mevcut 2 geminin yerine de fazladan üretim yapılacak mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 14:05 
Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 17:31 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 19:34 
Süvariler

SSM'nin internet sitesinde bazı projelerde 5-6 haziranda güncellemeler olmuş fakat yeni ne eklenmiş kestiremiyorum. Örneğin; uçak bölümündeki tüm projelerde güncellemeler olmuş, aktif koruma sistemi geliştirilmesi projesinde güncelleme olmuş, vs.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017, 12:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 19:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TF-100 tarih olarak sizce de çok uzak gözükmüyor mu?
İleride tarihinin takvimde daha erkene çekilme ihtimali sizce varmıdır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 00:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu arada kimse fark etmemiş galiba, belirteyim. Bu tabloya göre 2.LHD 2020 başında inşaya başlıyor.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 01:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Gemi İnşa Projeleri Takvimi baktığımda 0-9 ve 1-3 aralarında anlamı nedir? yıl ay ayırt edemez oldum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 01:41 
Süvariler

Gemi İnşa Projeleri Takvimi baktığımda 0-9 ve 1-3 aralarında anlamı nedir? yıl ay ayırt edemez oldum.
Ad ( adet ) aşağıya doğru sıralanmış. Aynı şekilde rakamlaların yanına 20 koyunca , misal 2017,2025 gibi.

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Tem 2017, 15:51 
Üye
Kullanıcı avatarı

Deniz haydutluğu faaliyetleriyle mücadele kapsamında oluşturulan “Birleşik Görev Kuvveti – 151″in komutası Türkiye’ye geçti.

" Aden Körfezi, Somali açıkları ile Hint Okyanusu’nda deniz haydutluğu ile mücadele etmek maksadıyla, uluslararası harekât kapsamında, Birleşik Deniz Kuvvetleri bünyesinde, 01 Ocak 2009'da kurulan Birleşik Görev Kuvveti 151’in (CTF-151) komutası 29 Haziran 2017 tarihinde Türkiye tarafından Japonya’dan devralınmıştır. CTF 151 Komutanlığı görevi, 29 Haziran-26 Ekim 2017 tarihleri arasında Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca görevlendirilen Tuğamiral Emre SEZENLER tarafından yürütülecektir.

Görev devir teslim töreni, 29 Haziran 2017 tarihinde Birleşik Deniz Kuvvetleri Karargâhı Manama/Bahreyn'de icra edilmiştir. Törene, Türkiye Cumhuriyeti Manama Büyükelçisi Sayın Hatun DEMİRER ve Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Şükrü KORLU'nun yanısıra ABD 5'inci Filosu ve Birleşik Deniz Kuvvetleri Komutanı Koramiral Kevin DONEGAN ile koalisyonda görev yapan ülkelerin temsilcileri katılmıştır.

Çok uluslu olarak teşkil edilen CTF 151 Karargâhında Türk Deniz Kuvvetlerinden 8 subay ve 3 astsubay ile Avustralya, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Pakistan, Suudi Arabistan ve Bahreyn’den personel görev icra etmektedir. CTF 151 tarafından icra edilen harekâta hâlihazırda; Türkiye, Japonya, Kore Cumhuriyeti ve Pakistan'dan tefrik edilen gemiler katılmakta, ABD ve Avustralya gemileri tarafından destek sağlanmaktadır. "

Resim
Resim
Resim

Kaynak:https://www.dzkk.tsk.tr/guncelduyuru.php?id=1152&dil=1

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 16:45 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kınalıada ' nın denize indirilmesinden sonra, İ Sınıfı ' nın ilk gemisi İstanbul Fırkateyni ' nin ilk kaynağı " Uzun " tarafından yapılmış.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 17:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İskenderun'dan İzmit Körfezi'ne giden Yunan Sahil Güvenlik botları Türk bayraklı M/V ACT isimli yük gemisine silahlı saldırı düzenledi.

Resim
Resim
Resim

kaynak ve haber tamamı:
http://www.denizhaber.com.tr/yunan-sahi ... -75027.htm

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2017, 15:40 
Süvariler

Bostanoğlu, "İnşa etmeye çalıştığımız ve adım adım başardığımız muktedir donanma, her kim olursa olsun bizim olanı vermemek içindir, geldikleri gibi gidecek olsalar da gelme arzusunda olanların hiç gelememeleri içindir." dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2017, 18:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bostanoğlu çok güzel bir cümle kurmuş, gerçekten. Uzun süredir kürsüde bu kadar güzel cümle kurana rast gelmedim. Ciddiyim.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Tem 2017, 22:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Tem 2017, 01:59 
Süvariler

Bu çok iyi oldu açıkçası. Ekonomik açıdan getirisi olduğu kadar. Denizaltı üretim kabiliyetimizin gelişmesine de katkı sağlayacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Tem 2017, 23:34 
Üye
Kullanıcı avatarı

1. SEA BREEZE-17 Tatbikatı, 10-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Odessa Limanına istinaden Karadeniz’de Ukrayna ev sahipliğinde icra edilmektedir.

2. Tatbikatın maksadı; barışı destekleme harekâtı ve deniz güvenliği konularında tatbikata katılan ülkelerin deniz unsurları arasında iş birliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmektir.

3. Tatbikata Deniz Kuvvetleri Komutanlığından, TCG TURGUTREİS (F-241) fırkateyni, TCG KARAMÜRSELBEY (NL-124) çıkarma gemisi, TCG BATIRAY (S-349) denizaltısı ve 3 karargâh subayı katılacaktır.

4. Tatbikata Türkiye’nin yanı sıra ABD, Belçika, Bulgaristan, Kanada, Fransa, Gürcistan, Litvanya, Moldova, Norveç, Polonya, Romanya, İngiltere, İsveç, İtalya, Ukrayna ve Yunanistan iştirak edecektir. Türkiye, ev sahibi Ukrayna ve planlama makamı ABD’nin ardından tatbikata en çok unsurla katılan ülke konumundadır.

https://www.dzkk.tsk.tr/guncelduyuru.php?id=1158&dil=1
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 BREEZE-17 Tatbikatı, 14-23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Batı Karadeniz’de Bulgaristan ev sahipliğinde icra edilecektir.

2 Tatbikatın maksadı; Karadeniz’de çok uluslu kuvvetler arasında fiilî deniz eğitimleri icra ederek işbirliği ve birlikte çalışabilirliği geliştirmektir.

3 Tatbikata Deniz Kuvvetleri Komutanlığından, TCG KILIÇ (P-330) hücumbotu, TCG KARADENİZ EREĞLİ (P-1214) karakol gemisi, TCG PREVEZE (S-353) denizaltısı, 1 deniz karakol uçağı, NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 (SNMG-2) görevi kapsamında TCG YILDIRIM (F-243) fırkateyni ve 3 karargâh subayı katılacaktır.

4 Tatbikata Türkiye’nin yanı sıra ABD, Bulgaristan, İngiltere, İtalya, Polonya, Romanya ve Yunanistan iştirak edecektir. Türkiye, ev sahibi Bulgaristan’dan sonra tatbikata en çok unsurla katılan ülke konumundadır.

https://www.dzkk.tsk.tr/guncelduyuru.php?id=1159&dil=1

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Tem 2017, 15:02 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Eyl 2017, 22:29 
Akıncılar

C4 Defence'in haberi yine Bahreyn;
Alıntı:
Ülkenin bir diğer talebi ise MK38 Mod 3 25 mm topçu sistemi ve SeaFLIR 380 HD kızılötesi ileri görüş sistemi (FLIR) ile donatılmış iki adet 35 metrelik süratli karakol botu oldu. Bu olası tedarikin bedeli ise 60,25 milyon Dolar.
Sevgili din kardeşlerimiz yine bizi es geçiyorlar. Daha alası bizde var. :evil:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2017, 15:00 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Eyl 2017, 22:13 
Süvariler

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Eki 2017, 10:54 
Akıncılar

http://www.defence-point.gr/news/tha-bo ... u-naftikou

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 235 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: