TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 12 Ara 2017, 05:37

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 386 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 14 5 6 7 8 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Oca 2015, 19:28 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Alıntı:
[spoiler]Perrylerin küçümsenmesinden yada Ülkemin beceriksiz ve başarısız yöneticileri tarafından elde edilemeyince önemsizleştirilmek üzere hemen "Hurda" yaftası yapıştırılmasına son derece karşıyım.
Bu gemiler ABD de aktif görevden çıkıp verilen gemiler olacaktı yani "Hot ship" elimizdeki modernize edilmemiş 4 gemi ile ayni özellikteler.
Modernize edilenlerin Avustralya muadilleri JANES tarafından şu anda dünyadaki en iyi fırkatenlerden birisi olarak kabul edilir ilk modernizasyonları sonrası en iyisi oldular dahi denmişti.
Bunlar Fransızların Cassard sınıfı muadili gemilerdir. Yunan donanmasında karşılığı dahi bulunmaz artı bir güç çarpanı idi. Bizden daha küçük donanmaların gözbebeği gemilerdir.
Geçen defa erteleme sebebi Türkiye olması idi kuvvet gemilerin verilmeyeceğinin farkında olduğu için çok üzerine gitmedi yada politik olarak gidemedi.[/spoiler]
Ayrıca bu gemileri vermeyen ABD senatosu bize SM2 Block IIIA satar mı? Bence satmaz. Yerli füze muadili nedir o zaman?
Bize verilecek gemiler SM-1 atamıyor hocam atacak lançer yerine 25 mm silah var, yani diğer 4 gemi ile aynı özellikte değiller
Benim bildiğim MK13 lancerler verilecek idi. "put not installed" olarak. Ama emin değilim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 02:51 
Akıncılar

Gemilerden umudu kesmeyiniz?
Sanırım 94 Yılına ait Savunma ve Havacılıklardan birindeydi 2 Perry sınıfı gemiyi istediğimiz 3. yede talip olduğumuz yazıyordu ve gemiler yakın zamanda envantere girecekti ,
98 Yılına kadar bekledik ama geldiler .....

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 12:48 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:
Gemilerden umudu kesmeyiniz?
Sanırım 94 Yılına ait Savunma ve Havacılıklardan birindeydi 2 Perry sınıfı gemiyi istediğimiz 3. yede talip olduğumuz yazıyordu ve gemiler yakın zamanda envantere girecekti ,
98 Yılına kadar bekledik ama geldiler .....

Saygılar.
Tanrı çizmelerini giymeye başlamış, melekler sormuşlar:"Nereye gidiyorsunuz?" diye. Tanrı cevap vermiş:"Türk kullarımın başı dertteymiş, onlara yardıma gidiyorum"

Bu milletin başı ne zaman dara düşse yüce Tanrım mutlaka yardımımıza koşar, bizi çaresiz bırakmaz.
Bakalım önümüzdeki günlerde hangi konjoktürel gelişmeler olacak da rüzgar yine bizden yana esmeye başlayacak? IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü vs. olayları gündemde ve kuzeyde Ruslar yeniden dirilmişken ABD Kongresinin fazla nazlanacak güç bulabileceğini sanmıyorum...
Bugün perry vermeyenler ilerde Ticonderoga vermek/kiralamak zorunda kalmasında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 16:47 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Salihreis ve Kemalreis fırkateylerinde bildiğim kadarıyla ESSM var geçen yaz tatbikatta atılmıştı,bu gemilerdeki VLS'lerin tamamına ESSM konulabilir mi yani istendiğinde toplam 64 ESSM taşıyabilir mi?
İlk defa bir gemimizde 8 Harpoon görüyorum...
16 hücreli Mk41 VLS sistemine sahip oldukları için teorik olarak 64 ESSM taşıyabilirler. Taşırlar mı o ayrı bir tartışma tabi ki.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 19:30 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Salihreis ve Kemalreis fırkateylerinde bildiğim kadarıyla ESSM var geçen yaz tatbikatta atılmıştı,bu gemilerdeki VLS'lerin tamamına ESSM konulabilir mi yani istendiğinde toplam 64 ESSM taşıyabilir mi?
TCG Oruçreis
Resim
Bulamadığım eski dökümanlarımda yazardı. Deniz kuvvetleri ilk 4 Yavuz fırkateyni haricinde Muhripleri modernize etmek gibi maliyet etkin bir fikri varmış 1980lerin sonunda. Hatta bunlarla ilgili olarak Mekolardaki ekipmanlardan aldıkları ifade edilir. Sonra bu fikirden çok hayırlı bir biçimde vaz geçilince ikinci faz Mekoların yapımı olur. Barbaros ve Oruç Reisin ekipmanlarının önemli bir kısmı o ekipmanlardır. Bu yüzden eski Yavuz sınıfı Mekolara denzerken Bu iki geminin Yavuzlara göre çok daha başarılı olması üzerine Salih Reis ve Kemal Reis ise en modern sistemlerle inşaa edildiler.

Hep bu iki gemideki MK 29 lançerlerin yerine MK 41 VLS takılmasını çıkan MK 29larında Yıldız sınıfı hücümbotlara takılabilmesini dilerdim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 19:39 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
TCG Oruçreis
Resim
Bulamadığım eski dökümanlarımda yazardı. Deniz kuvvetleri ilk 4 Yavuz fırkateyni haricinde Muhripleri modernize etmek gibi maliyet etkin bir fikri varmış 1980lerin sonunda. Hatta bunlarla ilgili olarak Mekolardaki ekipmanlardan aldıkları ifade edilir. Sonra bu fikirden çok hayırlı bir biçimde vaz geçilince ikinci faz Mekoların yapımı olur. Barbaros ve Oruç Reisin ekipmanlarının önemli bir kısmı o ekipmanlardır. Bu yüzden eski Yavuz sınıfı Mekolara denzerken Bu iki geminin Yavuzlara göre çok daha başarılı olması üzerine Salih Reis ve Kemal Reis ise en modern sistemlerle inşaa edildiler.

Hep bu iki gemideki MK 29 lançerlerin yerine MK 41 VLS takılmasını çıkan MK 29larında Yıldız sınıfı hücümbotlara takılabilmesini dilerdim.
Eğer modernize edilseydi şu an hala hizmette olurlar mıydı ? Eğer hizmette olmasalardı bu açığı neyle doldururduk ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Oca 2015, 21:00 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Barboros ve Oruç reis'e VLS takılacak değil mi? 2'si mekolar için 4'ü gabyalar 6 tane mk41 vls alınmıştı yanlış hatırlamıyorsam...
Evet, Barboros ve Oruçreis'e de MK41 VLS takılacak. 4+4 şeklinde toplam 8 adet VLS monte edildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2015, 01:04 
Akıncılar

16 hücreli VLS de teorik olarak 64 ESSM kullanılabilsede benim tahminim 8 hücrede 32 ESSM kalan 8 hücrede de 8 NSSM şeklinde ,
bu 8 NSSM yi daha çok SAS modda kullanmak için tutacağız bence .

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2015, 13:30 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

16 hücreli VLS de teorik olarak 64 ESSM kullanılabilsede benim tahminim 8 hücrede 32 ESSM kalan 8 hücrede de 8 NSSM şeklinde ,
Saygılar.
Kulaktan dolma bilgilerim ile ben de Perrylerde modernizasyondan sonra baş üstündeki yarı gömülü lançerlerde 8 ESSM var diye biliyorum 64 değil. Hatta elimizde hiç Perryler için "quadpack" yok diye biliyorum. Ama emin olmadığım konularda kesin diye yazamam lütfen çekinmeden eksik yada yanlış bilgimi düzeltebilirsiniz.

En son sailordream tarafından 10 Oca 2015, 14:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2015, 13:38 
Süvariler

Alıntı:
Saygılar.
Kulaktan dolma bilgiler ile ben de Perrylerde modernizasyondan sonra baş üstündeki yarı gömülü lançerlerde 8 ESSM var diye biliyorum 64 değil. Hatta elimizde hiç Perryler için "quadpack" yok diye biliyorum. Ama emin olmadığım konularda kesin diye yazamam lütfen çekinmeden eksik yada yanlış bilgimi düzeltebilirsiniz.
O gomulu sistem 8 adet Hucre , Cell , degil mi ? Yani 8 x 4 = 32 ESSM yok mu simdi Perry 'lerde ? Tabi Quadpack ile 16 hucre olsa bir onceki iletide belirtildigi gibi yine ; 8 x 4 = 32 ESSM ve 8 x1 = 8 Atmaca olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2015, 13:52 
Akıncılar

Ben 16 hücre derken Track-2B leri kast etmiştim ,
modernize edilen 4 G sınıfına takılan taktik VLS modülü 8 hücreli ve 4'lü bağ kanisteri ile 32 ESSM taşıyabilmekteler .

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Oca 2015, 14:33 
Süvariler

Ben 16 hücre derken Track-2B leri kast etmiştim ,
modernize edilen 4 G sınıfına takılan taktik VLS modülü 8 hücreli ve 4'lü bağ kanisteri ile 32 ESSM taşıyabilmekteler .

Saygılar.
Tamam simdi oldu :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Şub 2015, 23:12 
Uzaklaştırıldı

Devlet büyüklerimiz eğer hayallerindeki gibi bir bölgesel güç olmak istiyorlarsa donanmaya biraz para ayırsınlar. Tamamen Milli Tf-100,Tf-200,Milgemler (hatta tf-100 ve tf-2000 benzer gövde ama farklı tracklar halinde inşa edilebilir) ve milli denizaltıları gezgin vls kabiliyetiyle ve sayısal olarakta daha geniş bir donanma ile birden fazla görev kuvveti oluşturarak kıbrıstan cebeli tarıka kadar olan bölge öncelik olmak üzere dolaştırsın. Amfibi komando tugayıda daha geliştirilsin. Deniz kuvvetlerine bağlı özel birimler özel kuvvetler komutanlığı tarzında merkezi bir birime bağlanıp operasyonların planlanması ve idrakı ordan yapılsın ve sayılar arttırılsın.

Böylece hem avrupanın 3 büyüğü ispanya italya ve fransa ana karasına doğrudan saldırı yapma kabiliyetiyle onları büyük baskı altına almış ve kuzey afrikadaki eski Türk nüfuz alanını Mevzunahis devletlerin iç sorunlarına etki ederek olumlu ve olumsuz bu kuvvetler yoluyla devamlı ilişkiyi sabit tutarak tekrar kurabiliriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 20:39 
Süvariler

Benimde gönlümden 5 tane hava savunma firkateyni, 5 ucak gemisi, 5 lpd geciyor ama para problemi oldugu icin gönlümden gecenler gönlümde kaliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 21:13 
Uzaklaştırıldı

Benimde gönlümden 5 tane hava savunma firkateyni, 5 ucak gemisi, 5 lpd geciyor ama para problemi oldugu icin gönlümden gecenler gönlümde kaliyor.
Ben ekstra bir şey istemedim. Yapılanma ve doktrinle alakalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 21:40 
Süvariler

Devlet büyüklerimiz eğer hayallerindeki gibi bir bölgesel güç olmak istiyorlarsa donanmaya biraz para ayırsınlar. Tamamen Milli Tf-100,Tf-200,Milgemler (hatta tf-100 ve tf-2000 benzer gövde ama farklı tracklar halinde inşa edilebilir) ve milli denizaltıları gezgin vls kabiliyetiyle ve sayısal olarakta daha geniş bir donanma ile birden fazla görev kuvveti oluşturarak kıbrıstan cebeli tarıka kadar olan bölge öncelik olmak üzere dolaştırsın. Amfibi komando tugayıda daha geliştirilsin. Deniz kuvvetlerine bağlı özel birimler özel kuvvetler komutanlığı tarzında merkezi bir birime bağlanıp operasyonların planlanması ve idrakı ordan yapılsın ve sayılar arttırılsın.

Böylece hem avrupanın 3 büyüğü ispanya italya ve fransa ana karasına doğrudan saldırı yapma kabiliyetiyle onları büyük baskı altına almış ve kuzey afrikadaki eski Türk nüfuz alanını Mevzunahis devletlerin iç sorunlarına etki ederek olumlu ve olumsuz bu kuvvetler yoluyla devamlı ilişkiyi sabit tutarak tekrar kurabiliriz.
Bu kabiliyet için öncelikle en az kolordu büyüklüğünde amfibi kuvvet lazım.Tabi genel maksat fırkateynleri,korvetler gibi araçlarla tek başına olacak iş değil.Deniz havacılığı olayına girip istila etmeyi hayal ettiğiniz "Üç büyükler" in hava kuvvetlerini bastıracak hava kuvvetini oluşturmanız gerek.Tabi donanmalarını saf dışı bıraktıktan sonra.Sürekli ve büyük kapasiteli bir lojistik filosu istenilen köprübaşı elde edildikten sonra istila edilecek "Üç büyükler" in kara kuvvetleri ile yüzleşebilmek için büyük miktarda zırhlı birlik ve kara birlikleri nakletmeli.Tabi ikmal bölgenizin bölgesel hava savunmasını sağlayabilmek için hava savunma sistemleri ve askerlerinizin ihtiyaçlarını sağlamak için büyük çaplı lojistik nakliyat yapılmalı.Buda anakaranızın "Üç büyük"lerin anakaralarına uzak olması sebebiyle zor olacaktır.Bu nakliyatı sürekli ve güven içinde tutmak için Akdenizde üs ve üsleriniz bulunmalı.Bu kuvveti size sunacak ve Akdeniz havzasını kontrol altında tutmanıza yarayacak güç,sadece donanmaya kaynak ayırmakla savaş gemileri yapmakla olmaz.Ordunun tüm birimleri,gelişmiş sistemler ile donatılmalı üstün bir istihbarat ağı kurmalısınız.Savaşta ki başarınızın %30'u askeri kabiliyet,%70'i ordunuzu lojistik olarak nasıl desteklediğinize bağlıdır.Tüm bunları hayal ederken bile böyle bir kuvvetin idamesi için gereken parayı siz düşünün.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 21:58 
Süvariler

Avrupa'nın 3 büyüğünden her birine ayrı ayrı dalmaya kalkasak bile Fransız Donanmasından önce ABD filosunu buluruz karşımızda kanımca :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 22:19 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

Bu kabiliyet için öncelikle en az kolordu büyüklüğünde amfibi kuvvet lazım.Tabi genel maksat fırkateynleri,korvetler gibi araçlarla tek başına olacak iş değil.Deniz havacılığı olayına girip istila etmeyi hayal ettiğiniz "Üç büyükler" in hava kuvvetlerini bastıracak hava kuvvetini oluşturmanız gerek.Tabi donanmalarını saf dışı bıraktıktan sonra.Sürekli ve büyük kapasiteli bir lojistik filosu istenilen köprübaşı elde edildikten sonra istila edilecek "Üç büyükler" in kara kuvvetleri ile yüzleşebilmek için büyük miktarda zırhlı birlik ve kara birlikleri nakletmeli.Tabi ikmal bölgenizin bölgesel hava savunmasını sağlayabilmek için hava savunma sistemleri ve askerlerinizin ihtiyaçlarını sağlamak için büyük çaplı lojistik nakliyat yapılmalı.Buda anakaranızın "Üç büyük"lerin anakaralarına uzak olması sebebiyle zor olacaktır.Bu nakliyatı sürekli ve güven içinde tutmak için Akdenizde üs ve üsleriniz bulunmalı.Bu kuvveti size sunacak ve Akdeniz havzasını kontrol altında tutmanıza yarayacak güç,sadece donanmaya kaynak ayırmakla savaş gemileri yapmakla olmaz.Ordunun tüm birimleri,gelişmiş sistemler ile donatılmalı üstün bir istihbarat ağı kurmalısınız.Savaşta ki başarınızın %30'u askeri kabiliyet,%70'i ordunuzu lojistik olarak nasıl desteklediğinize bağlıdır.Tüm bunları hayal ederken bile böyle bir kuvvetin idamesi için gereken parayı siz düşünün.
Ben işgaldan bahsetmedim. Hava taaruzundanda bahsetmedim. Cruise füzesi vuruş kabiliyeti tehditinden bahsettim.Zaten işgal gibi bir amaç yok. Bizede bir şey katmaz zaten. Maksat tehdit altında tutmak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 22:43 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Fırkateyne gerek var mı böyle bir şey için?

Denizaltının varsa böyle kabiliyeti zaten herkes 3 kere düşünür.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Şub 2015, 23:05 
Süvariler

Biz daha korvet projemizi bitiremedik biten projeyi dağıttık.Bu büyüklükte bu güçte bir donanmaya sahip olmak için YTKB daki gibi kararlı seri bir şekilde projelerimizi sonuca vardırmalıyız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2015, 02:02 
Akıncılar

Alıntı:
İstediğin kadar silahlan bu dış politikayla biz hiçbir şey yapamayız şuan yapacaklarımız çok kısıtlı.Bu kadar düşmana sahip yada olumlu bakılmayan bir ülke olabilir mi :cry:
Bu ülkenin daha fazla silahtan çok,güçlü ve güvenilir müttefiklere ihtiyacı var.
Konunun dışına çok çıkmadan bizim bölgede pek bir müttefikimiz yok olmayacakta.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2015, 03:14 
Yeni Üye

4 milgem korvet/ 4-milgemblock-2/ 4-milgemblock-3 /4 TF 100 /4 tf2000 donanma için yeterlidir zaten şuan var olan 2 adet lst projesi ile ve 1 adet havuzlu çıkarma gemisi ile yeterli bir donanmaya sahip oluruz almanların bile kıyı şeridine baktığımızda donanmaya gerek yok diyeceksiniz ama adamlar 8 tane fırkateyn yapıyorlar bizim argeye daha fazla para harcayıp gemilerde kullanılacak önemli sistemleri Yurt içi yapıp hem ucuza getirip hemde ihraç edip para kazanmamız lazım bu bedelli askerlikten gelen paraları kullansalar ya donanmaya arge için bir tek bu milgemde kafalar karışık ssm veya dzkk projenin seyri ile ilgili bir tam bilgi vermiyor tam olarak bilgi verilse buradaki konu daha açık halde olacak yani biz savaşmak için bir donanma yapmıyoruz zaten amerika falan ortalığı karıştırsın biz gemilerimizle gidelim oradaki masum insanları kurtaralım dzkk sitesinde bile insan kurtarmada diyorlar yani bu gemileri savaş için değilde hepsini insani yardım için kullanıcaklar sanki bu ülke iyi niyetli oldukça biz birşey yapamayız dışarıdaki gelir mundar olur bizimkide saf hemen ona kanar cinsinden yıllardır bu böyleydi tam şimdi yapıyoz birşeyler yine kafalar karışık zaten bu ssm müsteşarı değişti projeler iyice durmaya başladı hiç bir haber alınamıyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 03:50 
Akıncılar

Evet sanırım mk 41 ve smart radarı ile....İyi olmus hayırlı olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 14:12 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Gemide harpoon yok farkettiniz mi? İlginç bir durum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 14:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 16:21 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

MK41 İle Harpoon ateşlenebilir mi ?
Henüz dikine firlatilabilen bir Harpoon modeli yok. O yuzden ateslenemez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 18:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Peki TCG Barbaros Harpoon silahı neden çıkarıldı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 19:17 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kaideye kanisterler yüklenmemiştir diyeceğim ama kaide de görünmüyor. Cidden yahu. Harpoon'lar nerede :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 20:21 
Akıncılar

Yahu barıs zamanında tasıyacak dıye bır kural yok. Overoldan donuyordur tum ıslerı bıtmıstır. Dıger tersaneye taktırmaya gıdıyordur. Ya da bır test yapılıyordur vs. Olabılır yanı. Hep de oyle cıplak dolasıcak dıye bır kural da yok. Takarlar hemen. Bunu en ıyı saılor bılır aslında. Buralardadır yazar bırazdan.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 20:22 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Önce ki fotoğrafta eski tarihine ait. TCG Salih Reis harpoon koyduğunu yerinde ayakları hala duruyor. Ancak çıkar tak özellği olabilir mi?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 20:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 20:25 
Süvariler

Alıntı:
Yahu barıs zamanında tasıyacak dıye bır kural yok. Overoldan donuyordur tum ıslerı bıtmıstır. Dıger tersaneye taktırmaya gıdıyordur. Ya da bır test yapılıyordur vs. Olabılır yanı. Hep de oyle cıplak dolasıcak dıye bır kural da yok. Takarlar hemen. Bunu en ıyı saılor bılır aslında. Buralardadır yazar bırazdan.
Hepiniz benden daha iyi bilirsiniz ama barış zamanı ani bir saldırıyla da bitebilir.

Tam silahta gezsinler demiyorum yanlış anlaşılmasın :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 21:33 
Akıncılar

F-244 ve F-245 'e kaçar hücreli VLS takıldı 8 mi 16 mı ?
F-246/247 de 16 hücreli VLS mecvut .

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Şub 2015, 22:36 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Saygılar.
16 hücreli takıldı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2015, 00:29 
Akıncılar

Alıntı:

Saygılar.
16 hücreli takıldı.
Bende 16 olarak biliyordum ama son raddede 8'li hale dönmüş gibi geldiydi :roll: ,,,,
Üstten falan bir foto olursa netleştiririz .

Saygılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2015, 14:21 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Saygılar.
16 hücreli takıldı.
Bende 16 olarak biliyordum ama son raddede 8'li hale dönmüş gibi geldiydi :roll: ,,,,
Üstten falan bir foto olursa netleştiririz .

Saygılar.
SÇ,

Mevcut projeye göre; TrackIIA sınıfı gemilerde (F 244-F 245) mevcut 8 hücreli Mk29 lançerlerin yerine 16 hücreli Mk41 VLS Baseline VII lançeri monte edilecekti. TrackIIB sınıfı gemilerde (F 246-F 247) ise mevcut Mk41 VLS lançerleri iyileştirme kitleri ile Baseline VII seviyesine yükseltilecekti.

Son güncel haberlere göre de bu programın değişikliğe uğradığına dair bir bilgi bulunmamaktadır.

Saygılarımla,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Mar 2015, 20:28 
Süvariler

Lancer ayaklari yerinde duruyor sadece lancerler yok. Yani takar yakinda yine :) Evet , VLS' den Harpoon atamaz cunku.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2015, 00:17 
Akıncılar

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2015, 16:35 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2015, 16:46 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A6Gb39TdzuE[/youtube]

TCG TURGUTREİS Pire limanında

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2015, 17:41 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Resim
27 yılda 1000 sefer batılı gemiler gün sayısı tutmasa da 500'ü göremez herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2015, 16:15 
Süvariler

Mekolardan biri yarın ki donanma geçidine katılmak için Çanakkale boğazında demirlemiş.Hemen ilerisinde Kraliyet Donanmasından Type 45'lerden biri var.

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2015, 19:19 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2015, 22:57 
Akıncılar

Donanmanin yaridan fazlasi Çanakkale'de.. Tek bir Meko değil..

Yahut: "Ne pir tanesu, hepisu hepisu!"

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Mar 2015, 23:39 
Genel Yetkili

Bi tane de mayın gemisi gitmiştir umarım. Hatırlatsın kendini.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Mar 2015, 08:18 
Akıncılar

Nusrat da Çimenlik iskelesine demirli..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015, 01:08 
Akıncılar

Belki bilmeyenler olabilir belitelim, Çanakkale'deki Nusret gölcük tersanesinde yapılmış bir replikadır. Alman yapımı olan gerçek Nusret ise Tarsus'ta Mersin yolu kenarında bir parkta sergilenmektedir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Mar 2015, 01:40 
Süvariler

Alıntı:
Belki bilmeyenler olabilir belitelim, Çanakkale'deki Nusret gölcük tersanesinde yapılmış bir replikadır. Alman yapımı olan gerçek Nusret ise Tarsus'ta Mersin yolu kenarında bir parkta sergilenmektedir.
Evime iki yuz metre uzaklikta bulunmaktadir kendisi.
1994 yilindan 30 marta kadar (Mersin'i aldi) Bel. Baskanligi yapan Burhanettin Kocamaz tarafindan jilet olmadan once kurtarilmis ve muze haline getirilmistir .
Ayn El Arab olaylari sirasinda da benim liseminde icinde bulundugu mahalleden biri vefat etti.
Cenaze toreni icin karsisindaki kabristana getirdiler ki Adana-Mersin yolu kapandi.
Yuruyus sirasinda gemiye molotof atildi ve ici yandi.Karsisindaki polis karakolu kilini kipirdatmadi
Neyseki kisa surede eski haline cevrildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 00:25 
Akıncılar

Gölcük tersanesinin Nusrat replikası fikri iyi niyetli olsa da bence Uzun'un röbdoşambrlıları gibi.. Bir tür yüzen diorama, bir mizansen gibi..

Elin memleketinde tabi benzer işler gönüllülerce ve sponsor desteği ile yapılıyor, ama gönül isterdi ki perçinle yapılmış, ve istimli ve gerçek bir "replika" olsun.. Kaynaklı konstrüksiyon kapstanının yanına sahte perçinler kaynatılmamış olsun.. Motoru dizel olmasın..

Belki bir gün o da olur..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 02:47 
Süvariler

Nusret Mayın Gemisinin madem ki aslı Mersin'de ; alıp getirseler ya ! Gemiyi ait olduğu -olması gereken yere getirmek kimsenin aklına gelmiyor mu ?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 03:38 
Süvariler

Nusret Mayın Gemisinin madem ki aslı Mersin'de ; alıp getirseler ya ! Gemiyi ait olduğu -olması gereken yere getirmek kimsenin aklına gelmiyor mu ?
Sayın PARTİKÜL;

Geminin aslı yıllarca Mersin limanı, balıkçı barınağında çürümekteydi. Liseye yeni başladığımda gemiyi o halde, üzerinde sadece kısa bilgilerinin yazdığı pirinç bir plaka/tabela ile gördüğümde ne kadar şaşırdığımı anlatamam.

2000'li yılların başında Tarsus Belediye Başkanı (şu an Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı) Burhanettin Kocamaz, Nusrat Mayın Gemisini denizi olmayan Tarsus ilçesine aldırdı ve restore ettirdi.

Bulunduğu yer ait olduğu yer olmayabilir ancak devlet tarafından özel sektöre satılan ve 90'lı yıllarda liman içinde ilgisizlikten batan gemimize sahip çıkılmıştır en azından.

Saygılar.

Düzeltme: İmla

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 386 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 14 5 6 7 8 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: