TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Eki 2017, 02:49

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 202 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 13:02 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

İlk olarak internete sızdı bu planlar. Bazı sitelerden okuyan okudu. Sonra o siteler erişime engellendi. Bunların sızdırılması Necdet Özel'in emriyle fetöcü Albay Muharrem Köse tarafından savcılığa verilmesiyle sızdırılması bir oldu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 16:20 
Üye

necdet özel pabyonlu necdet Türk olmayıpta arap olup paşa olan ilk yabancı ismide o yüzden özel !!!Bu özelin daha başka özelliklerini de görercegiz gibi geliyor bana

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 18:57 
Süvariler

Onu Bülent Arınç'a sormalı. Onu geçtim. Kamuoyu bunu nereden öğrendi. Onuda geçtim detaylarına Yunan Genel Kurmay'ı nasıl ulaştı. Adamlar bu plana göre önlem almışlar. Bunu yapanlar 15 Temmuz darbesini gerçekleştiren o aşşağılık cemaat üyeleri... Peki bunlarla işbirliği içinde olanlar kimlerdi. Bu hadise vatana ihanettir. Cezası bana göre idamdır.

Kozmik odaya giriş talimatı Uzundan:

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda'ya girildiğinde dönemin Başbakanı Erdoğan'a, Arınç'a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve "Soruşturmacıların niyeti kötü" dediğini aktardı. Başbuğ'a göre, Kozmik Oda'da asıl niyet, TSK'yı faili meçhullerle ilişkilendirecek deliller bulmaktı.

Başbakan’a anlattık

19 Aralık günü başlayan sürecin 26 Aralık’tan itibaren kendilerine yansıdığını anımsatan Başbuğ, gelişmeleri şöyle anlattı: “26 Aralık 2009 günü bize geldiler. ‘Hakim kararı lazım’ dedik. Hakim kararı aldılar. Gece hakim geldi. Genelkurmay’a davet ettim. ‘Yaptığınız yanlış, girmenize müsaade etmeyiz’ dedik. 27 Aralık’ta Başbakan’dan randevu aldık. Hakimden o görüşmenin sonucunu beklemesini istedik. Her adımı dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Işık Koşaner Paşa ile birlikte sevk ve idare ettik. Başbakan’a da birlikte gittik. Bütün verileri Başbakan’a ve yanındaki ilgili bakanlara anlattık. ‘Örtbas etmeye çalışmıyoruz, çekinmiyoruz ama yasal olarak buraya girilmesi doğru değil’ dedik. Başbakan mahkeme kararına uyulmasını istedi. Aynı gece arama başladı. Biz yine de hukuki itirazlarımızı yaptık. Hatta Adalet Bakanlığı’na başvurarak ‘Kanun yararına bozma’ istedik.

[url]http://www.c******.com/video/turkiye/erdogana-kozmik-odaya-girenlerin-niyeti-kotu-dedik[/url]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 19:12 
Süvariler

Harekat planının ayrıntılarını bölümler halinde burada bulabilirsiniz:

https://balyozdavasivegercekler.com/201 ... uza-hazir/

Tam sunum slaytları da bir ara mevcuttu fakat şimdi internette bulamadım. Yani sonuç olarak Ege'nin karşısındaki dostlarımız tüm harekat planını espiyonaj vasıtasıyla değil kamuya açık kaynaklardan elegeçirdiler. Bu Balyoz harekat planı tabi, Kozmik Oda'dan çıkan tonlarca sır da ayrı...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 21:09 
Üye

General seviyesinden, en alt kademeye kadar binlerce fetocu askerin bulunduğu ordunun kozmik odasının ne kadar sır deposu olduğu şüpheli bence. Yunanistan bi tarafa, Amerikanın her şeyi bildiği düşünülürse hiç bir şeyin gizli kalması mümkün değil. Sadece açık kaynaklara düştüğü için bizler öğreniyoruz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 21:52 
Üye

Alıntı:
Su aciga cikan kozmik odadaki muhtesem plan neydi? Malesef okuma firsatim olmadi.
Almanyanın 2.dünya savaşında kullandığı yıldırım harekatına benziyor.
Türk-Yunan savaşında ilk vuranın büyük avantaj sağlayacağı bilindiği için ilk vuran taraf olup aynı zamanda savaşı yunanlıların çıkarttığını ıspatlayıp uluslararası arenada kendimizi savunmamız gerekiyodu. Bunu için dümenden kendi savaş uçağımızı düşürüp Yunanistan!a ani bir saldırı gerçekleştirip baskın yapacaktık. Trakyadan komando birlikleri Bulgaristan üzerinden gizlice Yunanistana geçip düşmanı arkadan vuracaklardı. Sonra piyade birlikleriyle tüm batı trakya istila edilecekti. Tabi bu planların eş zamanlı deniz ve hava baskınları kısmıda var. Tüm bunlar olurken ege ordu yunan adalarına çıkıyor falan filan :D
İnternette aratırsanız ayrıntısıyla ulaşırsınız. Okurken heycanlanıyor insan :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 22:17 
Süvariler

Eskilerde söylenen meşhur bir söz vardı; ''Diğer ülkeler, bizi bizden daha iyi tanıyorlar'' denirdi. Böylece bizleri nasıl daha iyi tanıdıklarını da öğrenmiş olduk. Memleketin en mahrem bilgileri, yine en mahrem yerlere atanmış casuslar tarafından sürekli olarak servis ediliyormuş. Açığa çıkarılabildiği kadarıyla; dünya' nın en büyük casusluk faaliyetiyle karşı karşıyayız. Lakin CIA, tarihinin en büyük darbesini yedi. O da ayrı bir gerçek.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2017, 23:31 
Üye

Ordunun içinde sadece casus olarak fettullahçılar yok ki hocam. Bu sahte askeri casusluk davasında bazı fettullahçı olamayan askeri personellerde casusluk yaparken tesadüf üzerine yakalandılar. İsmail Hakkı Pekin televizyonda Ahmet Zeki Üçok ile tartışırken bir tane deniz kuvvetleri personelinin evinde polis baskınında bir subayın evinde olmaması gereken belgelerin olduğunun tespitinin yapıldığını hatta bu personelin ertesi gün yurtdışına çıkacağının tespiti yapılmış tesadüf üzeri. Yani fettullahçı casuslar yine başka bir casusu yakalamışlar. Televizyonda bunu söyledi kendisi. Hatta Ahmet Zeki Üçok'la tartıştılar bu konu hakkında canlı yayında.

Benim en çok şaşırdığım konu Necdet Özel'in Muharrem Köse'ye sen fettullahçı mısın diye sorması olmuştu. Muharrem Köse'de ben fetöcü değilim demiş en çok ona gülmüştüm :D . Zaten tipine baksan kimin fetöcü kimin değil belli oluyor. Bizim komşu vardı bir tane. O zamanlar üsteğmendi. Adamın giyim şeklinden anlaşılıyor ne olduğu. Adamın devreleri daha binbaşı veya yarbayken bu arkadaş Albaydı. Kars'taki kritik adamlardanmış meğerse. Adamlar 2009 yılında başlamıştı zaten tasfiyelere tam olarak. Kozmik odalara girme yetkisi olan bir sürü kişiyi tasfiye etmişler. Bunların başında birlik karargahlarındaki personel ve istihbarat şubelerinde çalışan personelleri tasfiye ile başladılar. Adamlar tugay, tümen, kolordu, ordu, kuvvet karargahlarında çalışan şube müdürlerinin altlarında çalışan idari işler personellerinin hepsi bunlardan oluşuyor. KHK'larda atılan personellere bakıyorum ya şube müdürleri yada idari işler astsubayları çoğunlukla. Planlar nasıl sızdı demeye gerek var mı?

Ayrıca balyoz darbe planlarının bir darbe planı olup olmadığı ile ilgili atanan bilirkişi Ahmet Erdoğan denen fetöcü kurmaylardan biri. Peki bu kişiyi bilirkişi olarak atayan kim? Dönemin 3. Kolordu Komutanı Korgeneral H.A. :D . Hobaaa. Basında yazılıp çiziliyor çok. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'yı cemaatin öğrencileri ile tanıştıran makamında ağırlattıran kim! Dönemin özel kalem müdürü Albay H.A. Neyse ya zaten işin çivisi çıkmış arkadaş. Bizim düşman olarak Yunan'a ihtiyacımız mı var? İçimizde bir sürü düşman varken. Bazen aklıma takılıyor bu ülke nasıl ayakta duruyor diye. Yeminle yalap şap gidiyor düzen. Gerçi buraları okuyorlar yunanlı arkadaşlar okusunlar. Bu Emekli Albay Atilla Uğur'un oğlu vardı. O gün bir videosunu izledim güzel tespitleri var. İzlemenizi tavsiye ederim. Biraz küfürlü ama olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 00:35 
Üye

Balyoz dönemi zannediyorum İsmail hakkı Pekin'in bahsettiği Deniz üsteğmen in istihbarat raporu zaman gazetesinde ifşa edilmişti. Adam karadenizdeki Pontus artığı Rumlar'dan. Adı soyadı Türk. Kendilerini gizlemişler. Yunan istihbaratı adamı yetiştiriyor askeri okula sokuyor. Ortodoks ama kendini ateist gösteriyor falan diye raporunda yazıyordu.
Soğuksavaş KGB hikayeleri gibi değil mi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 10:28 
Site Başkanı

İnsanların balyoz ile Yunanistan'a operasyon bilgilerin sızdığını zannetmesi bir ironi

40 senedir bu odaların anahtarlarının Fetö'de olduğunu bilmemesi ayrı bir ironi.

Unutmayın ki Yunanistan ilk darbecilere kapısını açan ülke dikkatinizi çekerim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 10:52 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Unutanlar için ufak bir ekleme. Daha öncede belirttik fetö=cia. Fetö dağılırsa yerine geçecek cemaatleri çoktan hazır. Bunların adı çokta iyi biliniyor.

Bu saçmalıklar daha sürer gider. Allah tan karşıdaki yunan da aynı bokun farklı renginde çırpınıyorda durum eşitleniyor.

Solculuk bölücü terör örgüt sempatizanlığı, sağcılık hitler özentisi, dindarlık yobazlık ve siyasal islam olarak kabul gören bir ülkede bu tarz istihbarat çalışmalarına pekte takılmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 11:30 
Süvariler

Hocam rica etsem indirme linki paylaşır mısınız ?
Milli Coğrafi Analiz Sistemi yani kısaca HGK CAS, TSK bünyesindeki Harita Genel Komutanlığı tarafından tamamen milli olarak geliştirilen ve bilgisayar kullanıcılarının kullanımına sunulan bir harita programıdır. Coğrafi Analiz Sistemi, Google Earth'ın bir benzeri olmaktadır fakat üretimi ve içerikleri tamamen milli öğeler içermektedir.

HGK CAS ile sayısal coğrafi verilerin kullanıcılara sanal küre mimarisi üzerinde üç boyutlu olarak kesintisiz ve etkileşimli bir yapıda sunulması hedeflenmiştir. CAS, coğrafi verilerin üç boyutlu olarak görülebilmesi ve analizler yapılabilmesini sağlayan bir uygulamadır. Yüksek çözünürlükteki ortofoto görüntüleri, uydu görüntülerini, Türkiye ve civarına ait 1/25.000, 1/50.000, 1/100.000, 1/250.000 ölçekli temel topoğrafik haritaları, çeşitli vektörel verileri üç boyutlu ortamda simüle eder, bu verilerin paylaşımını sağlar.

http://www.gezginler.net/indir/milli-co ... i-cas.html

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 12:51 
Üye

Milli Coğrafi Analiz Sistemi yani kısaca HGK CAS, TSK bünyesindeki Harita Genel Komutanlığı tarafından tamamen milli olarak geliştirilen ve bilgisayar kullanıcılarının kullanımına sunulan bir harita programıdır. Coğrafi Analiz Sistemi, Google Earth'ın bir benzeri olmaktadır fakat üretimi ve içerikleri tamamen milli öğeler içermektedir.

HGK CAS ile sayısal coğrafi verilerin kullanıcılara sanal küre mimarisi üzerinde üç boyutlu olarak kesintisiz ve etkileşimli bir yapıda sunulması hedeflenmiştir. CAS, coğrafi verilerin üç boyutlu olarak görülebilmesi ve analizler yapılabilmesini sağlayan bir uygulamadır. Yüksek çözünürlükteki ortofoto görüntüleri, uydu görüntülerini, Türkiye ve civarına ait 1/25.000, 1/50.000, 1/100.000, 1/250.000 ölçekli temel topoğrafik haritaları, çeşitli vektörel verileri üç boyutlu ortamda simüle eder, bu verilerin paylaşımını sağlar.

http://www.gezginler.net/indir/milli-co ... i-cas.html
Resim
Hocam bu Göktürk II ise Göktürk I muazzam kalitede fotoğraflar sunuyordur..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 14:11 
Üye

Bizim düşman olarak Yunan'a ihtiyacımız mı var? İçimizde bir sürü düşman varken. Bazen aklıma takılıyor bu ülke nasıl ayakta duruyor diye. Yeminle yalap şap gidiyor düzen.

Bir an aklıma geldi.
Fuat Pasa’nın da aralarında bulundugu Batılı diplomatlar:
Zamanımızın en güçlü devleti hangisidir acaba, diye tartısıyorlarmıs.
Fuat Pasa tartısmaya müdahale ederek demis ki:
Zamanımızın en güçlü devleti Osmanlı Devletidir. Çünkü üç yüz yıldır siz dısardan biz içerden yıkmak için çalıstıgımız halde hâlâ sapasaglam ayakta durmaktadır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2017, 14:15 
Süvariler

Yunanistan'da, Skopelos Adası yakınlarında Yunan Hava Kuvvetlerine ait Mirage 2000 tipi savaş uçağı düştü.

Uçağın eğitim uçuşu sırasında motorunda meydana gelen teknik arıza nedeniyle düştüğü belirtilirken, pilotun otomatik fırlatma sistemini çalıştırarak kurtulduğu bildirildi.

Kazanın ardından Sakız ve Midilli adalarından havalanan 2 Puma helikopter ve bölgede seyreden gemiler tarafından arama kurtarma çalışmalarının başlatıldığı belirtildi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 02:04 
Süvariler

Katimerini, Yunanistan'ın en ciddi gazetesi olarak sayılabilir - New York Times eşdeğeri diyebiliriz.

17.07.2017 tarihli haberde, Kıbrıs'ın güneyindeki 11 numaralı parselde sondaj yapacak West Capella gemisini Türkleri rahatsız etmesi karşısında Batılı devletlerin işi şansa bırakmamak için askeri güçlerini bölgeye gönderdikleri belirtiliyor. Fransa'nın «Chevalier Paul» ve «Languedoc» havasavunma ve denizaltısavunma firkateynleri dışında ABD'nin aralarında «George H.W. Bush» uçakgemisinin de bulunduğu vurucu gücü de sondaj yöresine intikal etmiş durumda. İyi istihbarat alan kaynaklara göre, Bush gemisi, sondaj bölgesine çok yakın uçan Türk savaş uçaklarının frekanslarını bloke edici önlemleri aktive etti. Bu haber, batılı devletlerin Türkiye'nin göstereceği tepkinin çeşidi ve boyutlarından emin olmadıklarını gösteriyor.

http://www.kathimerini.gr/918627/articl ... syxnothtes

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 02:28 
Süvariler

Komşular, Yunan basınında yakın bir zamanda yanınlanmış, Meral Akşener'i anlatan ve uzuna rakip olabileceğini belirten bir makaleyi tartışıyorlar.

Makalenin altındaki ilk yorum:
Eğer bu (Akşener) seçilirse bizim için Erdoğan'dan kötü olur.

Bu yoruma yanıt:
Ülkesini askeri bir çatışma sonucu parçalamadığı sürece kim olursa olsun Erdoğan'dan kötü olur.

Resim

Komşular uzuna epeyi bel bağlamışlar; taşeronları gibi görüyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 12:02 
Süvariler

Türk kadınları ile pek güzel hatıraları yok ondandır :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Tem 2017, 15:40 
Süvariler

Adamlar iyi kötü kendilerine göre analiz yapmışlar ama akşenerin daha üzerinde uzlaşılacak ortak bir aday olup olmadığı bile belli değilken bu yorgolardaki korkuyu yaşamaları bana çocukça geliyor:)))2019 a daha çoooook var...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017, 19:52 
Süvariler

Greece Anonymous, TDK web sitesini hackleyerek birçok gizli belge ve arşivi yayınladı. OpTurkeyBlackout operasyonu çerçevesinde içinde veri, belge ve görsel bulunan birçok dosyayı çalarak kamuya açıkladı.

https://secnews.gr/159389/opturkeyblack ... -naytikoy/

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Bütün arşiv buradan .rar dosyası olarak indirilebilir:

https://www.facebook.com/opanonymousgre ... =3&theater

http://www.mediafire.com/file/qx99xf11d ... tsk.tr.rar

Birisi hasar tesbiti yapsa iyi olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017, 20:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resmi site de olsa gizli bilgiler, belgeler sitede tutulmaz. Hele askeri belgelerin mümkünatı yok. Kozmik odalar, kapalı devre dijital veri depoları bu yüzden var.( Hoş geçmişte onlara da erişildi)

Arşiv vs. den kasıt ta olsa olsa haberler, geçmiş plan-program, görseller vs.vs. He iyi mi oldu? Elbette hayır. Kurulan siber ordu ne işe yarar?

Edit: Site faal, herhangi bir tahribat gözükmüyor. Bir facebook sayfasından esinlenerek yapılan haber de çok inandırıcı gelmedi bana.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017, 20:59 
Üye

Resimlerden anladığım kadarıyla(dosyayı indirmemek lazım suç teşkil edebilir), 4 adet alanadı'nın barındığı sunucudaki resim ve dökümanları paylaşmışlar.

m.dzkk.tsk.tr
ogrencitemin.dzkk.tsk.tr
personeltemin.dzkk.tsk.tr
www.dzkk.tsk.tr

Bir mail ele geçirme, personel arasındaki geçen konuşmalara falan erişim yok. Zaten şu anda herkesin erişebildiği içeriği komple koyup, hackledik gibi algı yaratmaya çalışıyorlar. Resimlerde gözüken pdf dosyalarının adını googleda ararsanız, zaten içeriğin sitede yayınlandığını göreceksiniz. Örnek olarak (8)TCGHeybeliada.pdf

https://www.dzkk.tsk.tr/data/guncelduyu ... eliada.pdf

https://www.dzkk.tsk.tr/data/icerik/371 ... enmesi.pdf :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017, 21:02 
Akıncılar

Bunlar pek gizli bilgiler değil.Ama bu tür saldırılara karşılık biz ne yapıyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 09:54 
Site Başkanı

Sitelerde devletin resmi belgeleri bulunmaz.

Ha Yunanlılar çok istiyorlarsa site ve alt indexteki dosyaları chorme açarak indirebilirlerdi bol bol resim hakkımızda iletişim faliyetler konuları zaten site içerisinde açık onun dışında ek bilgi mevcut değil.

Askeriyede evrak olayı hala devam eder sitelere veya sistem içerisinde eklemeyi sevmezler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 10:38 
Üye

Ben pek anlamıyorum ancak Dilekçe Şablonları, Hizmet Alım Şartnameleri veya Erbaş Dilekçeleride Ülke Güvenliğimizi sarsmaz diye düşünüyorum.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 11:22 
Üye
Kullanıcı avatarı

Ben pek anlamıyorum ancak Dilekçe Şablonları, Hizmet Alım Şartnameleri veya Erbaş Dilekçeleride Ülke Güvenliğimizi sarsmaz diye düşünüyorum.
@Panzer in dediği gibi, zaten sitede var olan, hacklenmeden de, normal bir vatandaşın erişebileceği bilgileri toplayıp " hackledik" diye ortaya atmışlar...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 12:27 
Üye
Kullanıcı avatarı

Valla ben indirdim baktım printer isimlerini falan ögrenmişler, hatta tdknın kullandığı işletim sistemlerini bile biliyorlar artık...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 14:23 
Üye

Alıntı:
@Panzer in dediği gibi, zaten sitede var olan, hacklenmeden de, normal bir vatandaşın erişebileceği bilgileri toplayıp " hackledik" diye ortaya atmışlar...
İyice zavallı durumuna düştü bunlar, Rusyaya yakın olsalardı Rusya çoktan tokatlamıştı bunları.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 14:40 
Üye

Valla ben indirdim baktım printer isimlerini falan ögrenmişler, hatta tdknın kullandığı işletim sistemlerini bile biliyorlar artık...
Pek bir anlami yok onların. Bir fotograf veya döküman indirdiğinizde, o dosyaların hazırlandığı sistem ve programlar hakkında bilgi toplamanız mümkün. Onların hepsini bir araya getirip liste olarak sunmuşlar.

Resim

Bu resimde bazı yerlerin üzerini çizerek gizem yaratmişlar. İlk sıradaki 13-913-0005 seri numarasını google'da aratinca 2014'te yapılan bazı alımların olduğu excel dosyasına Sahil Güvenlik sitesi üzerinden erişebilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Tem 2017, 20:23 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

OPSEC yüzünden kendiniz forumdan attırmak için ısrar ile uğraşmayın. Şakam yok. Siliyorum bir daha yazıyorsunuz nedir bu yahu.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017, 03:06 
Süvariler

Intranete girmedikleri :) sürece sorun yok ki intranette bile öyle ahım şahım belgeler bulamazsınız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017, 21:34 
Üye
Kullanıcı avatarı

Biraz önce haberlerde verilen bir habere göre; Yunanistanın Türk yük gemisine uyuşturucu taşıdığı gerekçesiye ateş açtığı olayın istihbaratını Kasıtlı/''Yanlışlıkla'' Abd tarafından verilmiş. Öte yandan aynı Abd ukraynadaki rus karşıtı milislere askeri araç yardımı yapacakmış. Suriyedeki kürt devleti hayalini gerçekleştiremeyen Abd, Ruslarla Ukraynayı, Türkiye ile Yunanistanı kapıştırma peşinde. Başarırsa kürt devleti koridor projesini daha rahat gerçekleştirme peşinde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 10:51 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

1999'da Türkiye'deki virüs salgınını hatırlar mısınız bilmem. Çernobil virüsü ile TSK'nın başı oldukça ağrımıştı. Virüsün başlangıç aşamasında yayılması ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olmuştu. Sebebi daha sonradan öğrenildi ki yeni mezun olan Deniz Astsubay Çavuşlar internet üzerinden oyun indirip (Karanet'i kullanarak) birbirleriyle CD paylaşımı yapıyorlar ve haliyle virüs hızlı bir şekilde yayılıyor. Etkilenen çok bilgisayar olmadı ama yanlış hatırlamıyorsam deniz kuvvetlerinin sistemi çöküp CD dağıtma yoluyla birbirleriyle alakası olmayan birliklerdeki networke bağlı olmayan sistemler de etkilenmişti. Virüs aslında zararlı değil bilgisi olan hemen çözer. Diskin FAT tablosunu bozuyor ve sistem çöktü hatası veriyordu. Sisteme erişemiyordunuz ama aslında bilgiler orada duruyordu :)

Bunu neden anlattım? O zamandan eğer ders çıkardıysalar ki en güncel sistemleri genelde denizciler kullanır, hem personel eğitiminde hem sistem yapılanmasında herşeyi dikkate almış olmaları gerekir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 12:45 
Yeni Üye

Kapalı kaynak kodlu yazılımlar büyük bir açık teşkil ediyor önemli merkezlerimiz için.Microsoft ürünlerinden Intel işlemcilere kadar tüm kapalı dizaynlar yada kapalı kaynak kodlu sistemlerde arka kapı olduğu ortaya çıktı.Bunları kullanmak mantıklı değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2017, 12:54 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Tam tarihini hatırlayamamakla birlikte Almanya hükümeti ile Microsoft'un başı bu yüzden çok büyük derde girmişti. Windows işletim sistemindeki bir "açık" yüzünden siber casusluk olayı yaşanmış daha sonra Almanya hükümeti Linux sistemler ile değiştirmişti diye hatırlıyorum. Bizim Pardus macerasının önemini sanırım özetler diyeceğim ama ona da gereken önemi vermedik.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 01:11 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Herşeyi bir yana bıraktığımızda iki tarafında mutabık kalıp buna göre planlamalarını yaptığı konu, daha savaşın en başında şok saldırıyı yapabilmek. Iki tarafında sahip oldugu hava kuvvetleri envanterlerini göz önüne alırsak, bizim hava sahamızı savunmamızdaki eksikliklerimiz aynı şekilde Yunanistanın'da tam anlamıyla savunamamasından dolayı asıl muharebenin ve tehdidin hava güçleri olduğu şüphesiz bir gerçek bence biz konuda 6 gün savaşlarındaki Israil'i örnek almalıyız hava da üstünlüğü ne zaman sağlarsak o zaman bizim için savaşın seyri değişir savunmadan ziyade savaş sonunda yapılacak antlaşmada kazandığımız toprakları müzakere etme halinde oluruz.

Tabii olayın büyük bir siyasi ve politik bir arkaplanı var, tüm muharebeleri kazanıp galip gelen taraf olsak bile dünya kamuoyu önünde Türkiye saldırgan ve haksız olarak lanse edilecek sözde müttefiklerimiz bizim tarafımızda olacağını hiç düşünmüyorum ayrıca Türkiye-Iran, Türkiye-Irak, Türkiye-Suriye ve diğer tüm olası savaş kombinasyonlarında batı Türkiyeyi askeri, finansal, sosyolojik ve diplomatik olarak dünyadan soyutlayıp cezanlandıramaz Türkiye-Yunanistan savaşı bizim sözde müttefiklerimiz için biçilmiş bir kaftandır. Türkiye gibi gelişmekte olan hala altyapı yatırımlarına büyük yatırımlar yapıp cari açığından dolayı bunları dışarıdan finanse eden bir ülke için bu çok zor bir durum ayrıca biz iran gibi doğal kaynak zengini bir ülke değiliz bizim tek çıkar yolumuz katma değerli üretip satmak.

Yani kısaca Türkiye için kısa vadede başarı gibi görünsede uzun vadede büyük sorunlar yaşatabilecek bir durum ben hala caydırıcılığımızı(gerçek anlamda) maksimum a çıkartıp anlaşmaya zorlamalıyız

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 10:30 
Süvariler

Tam tarihini hatırlayamamakla birlikte Almanya hükümeti ile Microsoft'un başı bu yüzden çok büyük derde girmişti. Windows işletim sistemindeki bir "açık" yüzünden siber casusluk olayı yaşanmış daha sonra Almanya hükümeti Linux sistemler ile değiştirmişti diye hatırlıyorum. Bizim Pardus macerasının önemini sanırım özetler diyeceğim ama ona da gereken önemi vermedik.
Pardus için bu yıl yine MEB önderliğinde bir hareketlenme var ama yeterli değil. Başta bilişim ofislerindeki personelin bu konuda bilinçlendirilmesi gerekli. Aslında sorunun kaynağı onlar, yeni alınan birçok bilgisayar Pardus yüklenerek hizmete alınmış ama personel yabancı olduğu sistem için devamlı destek istediğinden kurumların bilişim ofisleri tabiri yerindeyse formatı basıp windowsa geçiş yaptılar.

İlber Ortaylı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 12:41 
Üye

Pardus'tan hiçbir cacık olmaz arkadaşlar. Varlığını bile unutun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Tem 2017, 14:14 
Yeni Üye

Alıntı:
Pardus'tan hiçbir cacık olmaz arkadaşlar. Varlığını bile unutun.
Aslında proje kötü durumda değil bir ara aksaklık yaşandığı doğru ama şuan debian tabanlı devam ediyor ve bence olması gerekende buydu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2017, 00:53 
Üye

Alıntı:
Aslında proje kötü durumda değil bir ara aksaklık yaşandığı doğru ama şuan debian tabanlı devam ediyor ve bence olması gerekende buydu.
Debian tabanlı değil. Bildiğin debian. O da yarım yamalak. Nerde Linux tabanlı özgün işletim sistemi, nerde Türkçe yamalanmış Debian.
Neyse yeri burası değil. Ama hantal ve gereksiz bir işe dönüştü. Bütün resmi kurumlar peyderpey Pardus'a geçiyor zaten ama milliliği kesinlikle tartışmalı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Tem 2017, 14:12 
Üye

Kurumlarda çalışan personelin yüzde 99'u linux ve türevlerini kullanmakta ve öğrenmekte tembeller başka bir açıklaması yok.
Word-excel kullanmaya, chrome ile youtube, facebook'a girmeyi alışkanlık haline getirdiler. Değişmek istemiyorlar.
Buna ilaveten BT personeli de öğretme ve yazıcı, ağ problemlerini çözmekte yetersiz olunca, Windows'a devam.
Çoğu yazılım linux server tabanlı web tarayıcı üzerinden ya da uzak bağlantı ile kullanılması gerekirken olmuyor, yapmıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Ağu 2017, 19:29 
Üye
Kullanıcı avatarı

Adalarımıza 10 askeri üs kuran Yunanistan şimdi de Muğla’ya bağlı Koçbaba ve Ardıççık adalarında üs kuracak. Adalara binlerce asker ve ağır silahlar yerleştirildi.

İşgal ettiği İzmir, Aydın ve Muğla'ya bağlı adalarda 10 askeri üs kuran Yunanistan, şimdi de Muğla- Koçbaba ve Muğla- Ardıççık adalarında 2 üs daha kuruyor. Bu üslerdeki asker sayısını da 5 binin üzerine çıkarıyor.

Yunan Savunma Bakanlığı, 27 Nisan 2017'de, Koçbaba ve Ardıççık adalarında, güneş ve rüzgar enerji santralleri kurdu. Santrallerin açılış törenine Tuğgeneral Dimitri Houpi de katıldı. Askeri üslerin alt yapı çalışmalarını tamamlayan ve hiçbir engelle karşılaşmayan Yunanistan, diğer üslerdeki gibi adalara yerleşmeye başladı.

‘ÜSLERİN TEZKERESİ YOK'

Adalarımızda 13 yıldır faaliyette olan 10 Yunan askeri üssünün, devreye girecek iki üsle birlikte 12'ye yükselmesini gündeme getiren Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri emekli Kurmay Albay Ümit Yalım, “Yunan askerinin Türk topraklarında bulunabilmesi için tezkere gerekiyor. Yunan askeri üslerinin tezkeresi nerede? 13 yıldır faaliyette olan 10 Yunan Askeri üssü ile açılış hazırlığı yapılan 2 Yunan Askeri üssünün hesabını Türk Milletine vermek zorundadırlar” dedi.

( Bu olan bitenlere gerçekten göz yumuyor muyuz ? Aklıma hükümetin farkında olduğu ancak dikkatini Suriye ye verdiği için şimdilik ses çıkarmadığı ve Suriye meselesi hafiflediğinde yönetimdekiler çıkıp tv de ''eyy Yunanistan ya o adaları boşaltırsın ya da biz boşatmasını biliriz.'' gibi bir cümle kurup olaya el atacaklarını düşünmekten başka bir şey gelmiyor. Eğer öyle değilse bunca işgale göz yuman hükümet bunun altından halkı nasıl bir manevrayla kandıracak merak ediyorum. Suriye durulsun diye bekleniyorsa şayet, 10 sene sürse ordaki karışıklık adamlar 10 ada 10 üs daha işgal eder kurar. Yapılan bu kışkırtmalar batı destekli Yunanistana yaptırılıyor da olabilir. Bizim Suriyedeki dikkatimizi, enerjimizi, kuvvetimizi bölmemiz ve dağıtmamız için. Ancak aksi durumda bu kadar milli olduğunu idda eden, Kıbrıs açıklarında doğalgazı yedirmemek için gemi yüzdüren, Suriyede gereğini yapan bir devlet, adalarını neden işgal ettirir ? )

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ağu 2017, 11:32 
Üye

Topraklar uzerinde yasayarak kendisine sahip cikanindir. Biz cikmiyoruz, Yunan cikiyor. Bu kadar basit. Istediginiz kadar belgeleyin, orada 100 yil hic Turk olmayip da Yunan oldugu zaman belgeler de onemini yitirecek.

Adamlar resmen "squatting right" baglaminda sahip cikiyorlar adalara. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 15:17 
Akıncılar

Pire merkezli Yunan gazetesi Kathimerini dün bir haber yayınladı. Yunan Hava Kuvvetleri kaynaklarına dayandırılan haberde Türk pilotların tavırlarında bir takım değişikliklerin dikkatlerini çektiğini, durumu değerlendirdiklerini ifade ediyorlar.

Yunanlar, Ege üzerinde sıklıkla yaşanan it dalaşlarında, bu aralar Yunanlar ile it dalaşına giren Türk pilotların eskiye oranla tecrübesizlik ve tedirginlik emareleri gösterdiğini gözlemlediklerini iddia ediyorlar.

Sakız civarında yaşanan bir it dalaşında, bizim pilotlardan birinin arkasındaki Yunan jetinin radarını şaşırtmak amacı ile chaff saldığını, it dalaşı sırasında chaff salınmasının sıra dışı bir durum olduğunu, bu yıl içerisinide bu durum üçüncü kez tekrarlandığını iddia ediyorlar.

Bu durumun Yunan havacılar tarafından analiz edildiğini, daha tecrübeli pilotların 15 Temmuz sonrası HvKK'dan uzaklaştırılmasının bu konuda etkili olmuş olabileceğini düşündüklerini belirtiyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ağu 2017, 20:49 
Süvariler

Bir Yunan savunma sitesinin Facebook sayfasından bir paylaşım. Bütün terörist saldırıları ve şehit haberlerini, birlik ve rütbe ayrıntıları da dahil olmak üzere paylaşıyorlar. Paylaşım altındaki okuyucu tepkilerini ifade eden emojilere dikkat çekerim.

Resim

Yorumların birçoğu 'En iyi Türk ölü Türk', 'İyi olmuş, beter olsunlar', 'Daha da bereketli olsun', 'Bir Moğol eksilmiş' yönünde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 06:33 
Süvariler

Yunanistan Hava Kuvvetlerine bağlı 30 adet F-16'nın F-16V Viper (Block 72) modernizesine hazır olduğu belirtiliyor.

Bu modernize paketi ile birlikte yeni aviyonik sistemleri, yeni radarlar, yeni silahlar (seyir füzesi, akıllı bombalar) uçağa eklenecek.

Eğer Yunanistan bu modernizeyi gerçekleştirirse Ege'de teknoloji üstünlüğü sağlayabilir.THK'daki en teknolojik uçak: F-16D Block 50+

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2017, 11:58 
Süvariler

Yunanlılara birileri kredi açar(almanya,israil,abd,vs)da para verirse en akla yatanı almnaya olabilir,bu modernizasyon gerçekleşebilir..Almanlar bu işe gönüllü olabilir ama bu kredi + modernize işleri zaten seneler sürer (minimum 3 sene) o zamana kadar da f-35 ler yavaş yavaş gelmeye başlar,teknolojik üstünlük bize geçer bir de olur da s-400 alırsak ege hava sahası yorgoya dar gelir..Beni asıl düşündüren pilot sayımız ve yetrince tecrübe kazanmaları için geçecek süre...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Ağu 2017, 12:19 
Site Başkanı

Yunanistan Hava Kuvvetlerine bağlı 30 adet F-16'nın F-16V Viper (Block 72) modernizesine hazır olduğu belirtiliyor.

Bu modernize paketi ile birlikte yeni aviyonik sistemleri, yeni radarlar, yeni silahlar (seyir füzesi, akıllı bombalar) uçağa eklenecek.

Eğer Yunanistan bu modernizeyi gerçekleştirirse Ege'de teknoloji üstünlüğü sağlayabilir.THK'daki en teknolojik uçak: F-16D Block 50+
Salt uçak teknolojik üstünlük sağlamaz öyle olsaydı BAE kendisi için özel üretilen Blok 60+ ile dünyanın efendisi olurdu.

Dikkate alınıcak bir gelişme ama tabi bunların operasyonel durumda ne şekilde kullanılacağıda önemli.

Bunun için biz boşuna yerli AA füzelerini buna uygun AESA radarını kendi milli aviyonik programımızı geliştirmiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 01:50 
Süvariler

Türk LEO 2A4leri Suriye'den Meriç'e geri döndü - Ankara Civarındaki Birlikler Yunanistan'a Karşı İhtiyat Kuvvetleri
18/08/2017 - 14:50

Yunan Genelkurmayına ulaşan bilgilere göre, Türk Kara Kuvvetleri, 66. Mekanize Piyade Tugayı’na ait 120mmlik namlulu 3ncü nesil 44 adet Leopard 2A4 tankını, Meriç nehrinin doğusunda 2. Kolordu’ya bağlı 8. Mknz.P.Tugayının konuşlu olduğu Tekirdağ’a kaydırdı.

Böylece, Suriye’deki Fırat Kalkanı harekatına tankların kaydırlmasından beri Türk ordusunun öncephe birlikleri ilk defa güçlendirilmiş oldu.

Suriye harekatının gereksinimleri ve Leopardların uğradığı ağır kayıplar gözönüne alındığında operasyonel olarak açıklaması olmayan bu tank sevkiyatı, (Yunan) GK ve KK karargahında merak ve şaşkınlığa yolaçtı.

Bu Türk tarafının Yunan KKne karşı baskıyı arttırma çabası olarak değerlendirildi çünkü özellikle darbe sonrasında Meriç’in öte yanındaki Leopard 2A4 sayısı yarıya kadar inmişti.

Özellikle, bu 40 tank ve harekata katılan ek 40 Leo 2A4tan başka, 2. Zırhlı Tugayın 80 tankı ve 169 zırhlı aracı, 2. Ordu’nun Gaziantep’te konuşlu 5. Zırhlı Tugayına intikal etmişti.

Bu kuşkulu intikal dışında, TKK, 120 adet M60T Sabra ve 40 adet M60A3 TT tankının acil olarak yerli üretim aktif ve pasif koruma sistemi ile donatılması kararını verdi.

Böylece Doğu Trakya’da konuşlu 1. Ordu birliklerine bağlı tank gücünün, herbiri 41 tanktan oluşan 19 tabur ve 800 tank sayısına ulaştığı tahmin ediliyor.

Önemli bir fark, 1. Ordu’nun operasyon zamanlarında Ankara civarlarında bulunan 4. Kolordu’ya bağlı seçkin birlikler tarafından güçlendirileceğidir. Samandra’da bulunan 4. Kara Havacılık Alayının tüm nakliye ve saldırı helikopterleri de aynı şekilde 1. Ordu’yu destekleyeceklerdir.

Burada işler ciddileşiyor çünkü TSK’deki bu yapı değişimi ‘sıcak’ bir krizi veya bir ‘üç gün savaşını’ değil, Meriç cephesinde 15 günden uzun sürecek uzun bir harekatı işaret ediyor.

İstanbul’da konuşlu ve sorumluluk alanı Boğazlar ve Doğu Trakya olan 1nci Ordu’nun 3 adet kolordusu bulunuyor. Genelkurmay Müşterek İstihbarat Komutanlığı tarafından son zamanlarda, Meriç cephesindeki Türk birliklerinin yapısındaki değişlikler konusunda çok değerli istibari bilgiler elde edildi.

Gelibolu’da konuşlu 2. Kolordu, açık olarak Meriç bölgesinin güneyini hedef alıyor, ve ana görevi Dedeağaç (Alexandrupoli) limanı ve Meriç deltasını işgal etmek. Bağlı birlikler, Keşan’daki 4. Mknz.P. Tugayı, Tekirdağ’daki 8. Mknz. P. Tug., Çanakkale’deki 18. Mknz. P. Tug., Malkara’daki 95. Zırhlı Tug., Uzunköprü’deki 102. Topçu Alayı, Gelibolu’ndaki 2. Kol. İstihkam Alayı, Gökçeada’daki 5. Komando Alayı.

Çorlu’da konuşlu 5. Kolordu, Meriç’in kuzey kısmına yönelmiş durumda ve bu bölgedeki Yunan kuvvetlerini sarıp yoketme hedefini güdecek, Bulgaristan yönündeki bir harekatın mızrak ucunu oluşturması bekleniyor.

Bu kolorduya bağlı birlikler, Edirne’deki 54. Mknz. P. Tug, Süloğlu’ndaki 55. Mknz. P. Tug, Lüleburgaz’daki 65. Mknz. P. Tug., Kırklareli’ndeki 1. Zırhlı Tug., Çerkezköy’deki 3. Zırhlı Tug., Çorlu’daki 105. Topçu Alayı, ve Pınarhisar’daki 5. İstihkam Alayı.

Şişli İstanbul’da bulunan 3. Kolordu-NRDC-T, NATO’ya tahsis edilmiş olsa da, ulusal bir rol üstlenmiştir ve 1. Ordu’nun ihtiyat kuvveti durumundadır. 23. Mkz. P. Tümeni, bünyesinde, 1. Ordu’nun sorumluluk bölgesinde içgüvenliği sağlamakla görevli 6., 23. Ve 47. Mekanize Piyade Tugayları, 2. Zırhlı Tugay ve 66 Mekanize P. Tümenini içerir.

http://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/to ... rikes-kata

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 10:24 
Akıncılar

Ya bu adamlar gerçekten iflah olmaz... Yunanı, Rumu, Ermenisi topu birden Türk korkusu ve kompleksi altında ezilip duruyor, sürekli diş biliyorlar. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış, her zaman bekleriz, en zayıf vaktimizde dahi tokadı atmışız, onlar için tokatın alası her zaman hazır, buyursunlar ne zaman isterlerse!

Trakyadaki Leo2A4 AMT gücümüz, Yunan Leo2A6' larına göre zayıf kalıyor, bu bir gerçek. Eldeki tüm Leo2A4 tanklarımızın ASELSAN New generation modernizasyonu alması elzem bir mecburiyettir. Bu modernizasyonun şimdiye kadar yapılmamış olmasıda artık FETÖ mağduriyetimidir yoksa öngörü kısırlığımıdır bilemiyorum artık! ALTAY bekleniyordu mazeretinin ne kadar yanlış bir kanaat olduğuda acı bir gerçek olarak gözler önünde, seri üretim belirsiz bir tarihe atılmış halde! Ha deseniz, en az 2 sene gerektirir ilk ürün teslimatı, o da Alman motor ve transmisyon verirse (veya süründürürse ki şu an örtülü bir ambargo mevcut halihazırda).

Şu öngörüsüzlüğümüzden ve ihtiyatsızlığımızdan ne zaman kurtulacağız çok merak ediyorum. Halen vakti zamanında nasılsa modernize edilmiş bulunan 170 M-60T Sabra tankımız dışında modern AMT'mızın bulunmayışıda tek kelimeyle bir ayıptır, zaafiyettir, sorumsuzluktur...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 Ağu 2017, 12:34 
Süvariler

Yahu ne 15 gün cephesi. Yunan'da ne olacak da saldıracağız ve NATO'ya rağmen hangi bahane ile. Bizim yaptığımız tahkimatlar olsa olsa önlem.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 202 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: dhnmert07 ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: