TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 18 Eki 2017, 04:55

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 484 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 510 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 02:56 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Millet ucmus iyice. Türkiye haydi ben operasyona başlıyorum diyerek elini kolunu sallayarak orayı burayı alıyorum diyemez. İran ve Türkiye nin argümanı Irak'ın toprak bütünlüğü. Eger olay çatışma raddesine gelecek ise Türkiye'nin ve İran'ın müdahalesi İrak devletinin çağrısı ile olabilir...

Bugün biraz okuma yaptım. Konu cok ilgimi çektiği için. BM su an icin resmi bir karar almış degil ama gelen açıklamalar self determination konusunun aksini gösteriyor....

Daha once yazdığım gibi bölgede K. Irak'ın komşusu olan hiçbir güç bağımsızlık konusunda destek olmayacak hatta sahaya inmeye Türkiye ve İran kararlı. Su an icin bolgeden İsrail ve Suudlar haric bağımsızlığa destek çıkmadı. Suudlarin zaten askeri gücü en azından K. İrakin bağımsızlık kararını destekleyecek askeri gucu yok. Gerek İrak gerekse de Suriye'de Suud ve Körfez destekli gruplar eridiler. Buradan da hayır gelmez... İsrail'in de bu durumda topyekun bir savaşı göze alması lazim.

K. Irak icinde 4 onemli siyasi guc var. Buna bir de BTO yu eklemek lazım. Barzani nin KDP si ve Talabani'nin PUK partisi referandum ve bağımsizlik yanlısı. Yalniz PUK kendi icinde farkli asiretlerden oluşan bir parti. İsler kızışmaya başlayınca farkli sesler yükselmeye başladı.

Bu iki partinin karşısında iki buyuk hayir blogu var. Birincisi Goran hareketi. Aslinda bunlarda bağımsızlığa tam olarak karsi değil ancak. Karsi oldukları sey zaman ve alınma kararı.

Pek bizim basin takip etmiyor ama Kürt parlamentosu etkisizlestirildiginden beri bölgede bazi gruplar Barzani'ye ciddi muhalefet ediyor. İsis tehlikesinden dolayi birlesen gruplar yavas yavas ayrisiyor simdi...

Bir de KİG adi verilen daha İslami bir parti var, bunlarda referandumda hayir blogunda. Son zamanlarda ozellikle işadamları vesaireden olusan bir sivil insiyatifte hayir tarafında.

Son olarak BTO her ne kadar K. Irak'ta siyasi bir oyuncu olmasa da, Sengal olaylarında bu role soyundu. İlginc bir sekilde bu referandum konusunda cok yuksek ses çıkmıyor bu taraftan. Zaten bütün ağırlık Suriye'nin kuzeyine verilmiş durumda.

Su an ki durumda K. Irak'ta referandum kararından dönüş mümkün degil gözüküyor. Donus olursa Barzani'nin siyasi hayatının sonu olur. Hatta Talabani'nin de ayni sekilde. Bilinen K.İrak figürleri bir kerede tarih sahnesinden silinir.

Referandum yapılıp evet cikarsa bolge halkını zor günler bekler. Hatta çatışma. Belki İrak ordusu ile çatışma hali korkutucu gozukmeyebilir. Ozguven ve hazırlık seviyesini bilemiyorum ancak isin icine İran ve veya Turkiye girerse isin rengi bir gecede değişir. Bunun siyaset bilimi açısından uygulanmasi kolay.. Irak parlamentosu bir karar ile komşu güçlerden ülkesine yardim icin çağırır ise müdahalenin Uluslararası hukuk açısından hakli zemini de oluşur...

Tabloyu çizdikten sonra ben kendi kafamdaki olasılıkları yazayim.

1. Batılı güçler Barzani ve Talabani gibi eski figürlerin yerine yeni bir isim getirmek istiyorlar. Bu iki grup 1970lerden beri Amerika'nın muttefigi ama referandumdan cikacak bir hayir bu ikilinin siyasi yaşamlarının sonu olur...

2. ABD ve batının son yıllardaki gozdesi PYD ile K. İrak yonetimi arasindaki cekisme var. Acaba K. Irak'ta bir degisim ile bolge tek bir etkin Kurt oyuncu olmasina yonelik bir hareket mi yapiliyor...

3. Aslinda gizli kapilar arkasinda Turkiye ve İran dan bir tanesi ile anlaşıldı da, su an bir senaryo mu oynatiliyor. Bu bana hic mantikli gelmiyor ama konuşulduğu icin yazdim.

4. K.irak icinde diger güçlerin resmi bir mudahalesi olmadan bir ic catismanin zemini mi hazirlaniyor.

Gibi bir cok soru var su an...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 10:09 
Üye

Umarım kuzey Irak'ta çatışmalar başlamaz. Suriye'den gelen yeterince mülteci varken, birde Irak'tan gelenler olursa işin içinden çıkamayız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 11:31 
Üye

Umarım kuzey Irak'ta çatışmalar başlamaz. Suriye'den gelen yeterince mülteci varken, birde Irak'tan gelenler olursa işin içinden çıkamayız.
Bende bunu anlamıyorum. Hem Türk'e ve devletine düşman elinden gelse bizi diri diri yakar hemde savaş mağduru dolayısı ile sığınmacılık hakkı. Böyle merhamet olmaz madem düşmanımsın bir zahmet sığınacak başka bir yer bul

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 15:39 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu sefer gelen sığınmacıları sınır ötesinde durdurup tampon bölgeyi oluşturmalıyız. Bunu da kesinlikle beklemeden yapmalıyız. Yoksa ülkede Türk'ten çok arap olacak, ya da kürt. Bir AVM'ye gittiğimde, metrobüse bindiğimde v.s. her yerde bağıra çağıra konuşan, görgü yoksunu, kişilik anlamında alt tabaka insanlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 21:00 
Akıncılar

İran ın tek basına mudahale etmesı durumunda IRAN Freedom Campaign baslama ıhtımalı de cok uzak olmayabılır.....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 21:04 
Üye
Kullanıcı avatarı

Amaç zaten din derslerini, cihatı, imam hatipleri arttırarak, suriyelileri doldurarak, karadenize, bağdat caddesine arapları doldurup doğayı, lüks konuları satıp ülkeyi laik Atatürk izinde bir devletten arabistan ayarında arap devletine dönüştürüp, kalanları da yurt dışına kaçırmak değil mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 22:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Silopi de göstermelik 5-10 tankla tatbikat yaparak güya gözdağı veriliyor. Anladığım kadarıyla hükümet kaybettiğini gördü. Günü kurtarmak adına tribünlere oynayan uyduruk bir siyaset.

Rusya tatbikat yaptığında NATO alarma geçiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Eyl 2017, 23:44 
Üye

Silopi de göstermelik 5-10 tankla tatbikat yaparak güya gözdağı veriliyor. Anladığım kadarıyla hükümet kaybettiğini gördü. Günü kurtarmak adına tribünlere oynayan uyduruk bir siyaset.

Rusya tatbikat yaptığında NATO alarma geçiyor.
Hemen her komik hamlede bizleri güldürse de çok rahat kandırdıkları bir güruh var. Yapacak birşey yok. Daha şimdiden bizim işyerinde "tatpikat yapeyozzz, 82 Erpilll, 83 Mosulll" diyenler var. Cidden çok üzülüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2017, 13:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dün Peşmerge Kerkük çevresine konuşlanmış

Aynı zamanda ABD ordusuna ait araçlarda Kerkük çevresinde

Bu konuda yasaklı kaynaktaki haber;
Alıntı:
25 Eylül'de gerçekleşecek Referamdumla Güney köpekistan'da devlet ilanına hazırlanan Kürtlere ABD’den koruma desteği! 650 özel kuvvet askeri Erbil’e gönderildi.

"650 asker çeşitli yerlere konuşlandırıldı"

ABD, başta Kerkük olmak üzere Güney köpekistan'ın tartışmalı bölgelerine bölgelere asker sevk etmeye hazırlanıyor. ABD Özel Kuvvetleri’ne mensup 650 asker Kerkük, Mahmur, Kesik ve Tuzhurmatu’da görevlendirilmek üzere bölgede konuşlandı.

Referandum sürecinde ‘güvenliği’ sağlayacak ABD askerlerinin sayısının 3 bini bulabileceği belirtiliyor. ABD askerleri Erbil-Harir askeri üssünde hazır bekletiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2017, 14:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Medeniyet demişken bizim fakültedeki '' ama mezopooootammmyalıdırrrrrrrrrrrr! '' diyen kitle aklıma geldi. :D Sümerler, Akadlar, Medler ve Persler hırtmış. Ama en sevdiğimiz şuydu, biz barbar Türkler medeniyeti hırtlardan görüp almışız. Yani Persler, Romalılar veya Çinlilerden değil. :) Çok kadim bir mezepotamya uygarlığı bu arkadaşlar. ;)
Kendi bozkır kültürümüz var. Çin'den etkilenmişiz; İran, Roma medeniyetleri neredeyse kültürmüzün ayrılmaz parçası olmuş. yine medeni olduğumuzu ispatlayamıyoruz işe bak. :D :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2017, 16:32 
Üye

Aslinda yurt disinda tekrar orgutlenebilecegimiz sahipsiz bir ulke bulmak gerek.

Bence en sahipsiz ulkeler su Iskandinav ulkeleri. Ulkedeki butun duzgun adamlar olarak yola dussun, yuruyerek isvec'e , Norvec'e siginsin. Ikinci asamada oradaki Arap- Afrikali - Isvecli - Norvecli - HIntli v.s. herkesi Almanya - Fransa civarina postaliyoruz ve birlesik Turk Iskandinavyasini ilan ediyoruz.

(Danimarkayi alsak mi bilemedim - bir ayagi Avrupa'da onlarin.)

Yerlilerin sayisi iyice azaldi zaten, dunyanin iyiligi icin kendini oldur diye bir kampanya baslatsak hepsi intihar eder.

Yerlisi olmayanlar icin de devlet yardimini keseriz, ikinci gun guneye buyuk yuruyusu baslatirlar.

Rusya ile de saldirmazlik anlasmasi imzalariz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2017, 17:07 
Üye
Kullanıcı avatarı

Akadlar Medler ... diyince aklıma geldi konu dışına çıkıyorum ama

Gaziantep'deki Etnografya müzesine gittiğiniz zaman bizzat kendi gözlerinizle görüyorsunuzki, bu gün anadolu ve kuzey ortadoğuda yaşayan insanların geçmişte yaşayanlardan ırk olarak uzaktan yakından hiç bir alakası yok.Mozaiklerden gördüklerim giyim kuşam, mirarı bildiğiniz Yunan Roma medeniyeti idi. Bu gerçeği kendi gözlerimle görmek beni çok ürkütmüştü çünkü 7 düvelin bize düşmanca yaklaşmasının birinci nedeni bu. Anadoluyu İstanbulu Avrupadan koparıp almışız.

Kürtlerin

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Eyl 2017, 17:25 
Üye

Abd ve İsrail, güney Suriye ve Irak içinde güney sınırlarımız boyunca bir Kürt devleti kuracaklar bundan kaçış bu saatten sonra yok bence artık, zira Rusya da tarafsızlığını koruyor, Kürt meselesinden ziyade Suriyenin batısıyla ilgililer.
Suç büyük oranda iktidarın hatalı dış politikasında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 18:54 
Üye
Kullanıcı avatarı

Irak tezkeresi Cumartesi günü meclisten geçirilecekmiş son dakika geçiyor şimdi.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 18:58 
Süvariler

Mevcut tezkerenin uzatilmasi bugune mi denk geldi yoksa yeni tezkere mi bu ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 19:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Mevcut tezkerenin uzatilmasi bugune mi denk geldi yoksa yeni tezkere mi bu ?
Hiçbir ekstra haber yok. Ayrıntılar geliyor deniyor sadece.

Memleketimizin ellide biri değil, her tarafı ateşler içinde bırakılsa, biz bu toprakların üzerinde bir tepeye çıkacağız ve oradan savunma ile meşgul olacağız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK (1920. Söylev ve Demeçler II:Sayfa 435)
Eski adım: Blackeyes90

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 21:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kuzey Irak'a harekatın haftalar önce planladığını düşünüyorum.Haftalar önce Hatay'a sevkıyatlar yapılırken, Güney Doğu'nun en büyük zırhlı tugayı olan 172. Zırhlı Tugayı'ndan (Şırnak/Silopi) hiç sevkıyat yapılmadı.Birkaç gün öncede Habur Sınır Kapısında başlatılan tatbikatta 172. Zırhlı Tugayı'ndan yüzlerce tank/araç katıldı.Haftalar önce ayarlanmış olsa da harekatın referandum sırasında veya sonrasında yapılmasının yanlış olduğunu düşünüyorum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 22:11 
Süvariler

İstihbarat çalıştırılsa, Kerkük de biraz krolarla Türkmen ve arabların arsında hır çıkartılması, sonrasında Türkmen ve Arablarda ayrıca Referandum yaptırılmalı belki.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 22:14 
Süvariler

Elitaş: Cumartesi günü Meclis'i toplayacağız.

MHP, Irak tezkeresine destek vereceğini açıkladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 22:16 
Süvariler

Mevcut tezkere 30 Eylul'e kadardi sanirim. Bence gozdagi veriyoruz referandum olsada asker sokmayacagiz. MGK'dan sonra ambargo uygulanir okadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 22:22 
Süvariler

Uzun Trump gorusmesi basladi. Gazetecileri disari cikardilar ne konusacaksiniz diye sordular, Trump'da bir cok seyi dedi. Bakalim neler cikacak yarinda cok onemli meclis MGK.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 22:36 
Süvariler

Uzunu protesto etmisler yine, korumalar yine benzetmisler bir kac kisiyi sanirim eger video dogruysa...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 23:13 
Süvariler

Uzunu protesto etmisler yine, korumalar yine benzetmisler bir kac kisiyi sanirim eger video dogruysa...

Konunun yeri burasımı bilmiyorum ama ilk müdehale eden uzunu dinleyen kitle tepki gösteriyor sözlü olarak daha sonra 3-4 koruma ( muhtemelen bizden değil 2 tanesi zenci ) protestocuyu aralarına alıp salondan çıkarıyorlar.

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Eyl 2017, 23:20 
Süvariler

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump görüşmesi sona erdi. Görüşme 50 dakika sürdü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 13:37 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Doğruysa 11milyar dolarcık haracımızı vermişiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 14:27 
Süvariler

Ya yine de Trump adil harac topluyor. Biliyor da bizim cep delik az istemis , hakkini yemeyelim :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 15:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Trump da THY' na 40 adet uçak hediye etmiş. Korkuyor bizden galiba...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 16:29 
Üye

Yahu neden Araplar ile ülkemizi bir tutup haraç verdik diye düşünüyorsunuz ? Araplar misal 3 liralık uçağı 33 liraya alarak haraç ödüyor, biz 3 liralık uçağa 33 lira mı verdikte haraç diyorsunuz ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 20:56 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İlk MGK açıklaması uluslararası anlaşmalardan doğan haklarımız var diyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 21:10 
Üye

Sırf iç politikaya dönük Ergen çocuk aklıyla açıklama yaparsan olacağı budur. Lise de kavga edipte çıkışa gel çıkışa diyen çocuklar gibi , 22 sin'de görecekler vs dedi durdu,sonu. fıs .Yapılan yazılı açıklama da bir haftadır söylenen ve yapılan uyarılar dan farklı bir açıklama var mı? Bir haftadan beri ne söyleniyorsa aynı şeyleri söylemişler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 21:23 
Akıncılar

Iraklı Kürtler Birkaç Yıl İçinde Bağımsızlık Kazanır - voa https://www.amerikaninsesi.com/a/irakli ... 40426.html

Alıntı:
Amerikalı emekli diplomat Peter Galbraith, Amerika ve diğer ülkelerin erteleme baskılarına rağmen Irak’taki Kürt bölgesinde Pazartesi günü yapılacak referandumu ertelemenin artık mümkün olmayacağını öne sürdü.

1980’li yıllarda Kürt sorunuyla yakından ilgilenmeye başlayan ve 1990’lı yılların başında Irak’ın eski lideri Saddam Hüseyin’in Kürt azınlık üzerinde kimyasal silah kullandığının ortaya çıkarılmasında rol oynayan Peter Galbraith, referandumu bu noktadan sonra iptal etmenin imkansız olduğunu söyledi.

Amerika’nın Hırvatistan eski büyükelçisi olan Peter Galbraith, Amerika’nın Sesi’yle Erbil’den yaptığı telefon görüşmesinde, “Kürt Bölgesel Yönetimi’nin referandumu iptal etmesini düşünmek mümkün değil. Eğer böyle bir adım atarlarsa kendi toplumlarının gözünde hiçbir güvenilirlikleri kalmaz. İstikrarsızlık doğar” şeklinde konuştu.

Galbraith, Irak hükümetinin referandumun ertelenmesi ve Kürt liderlerle müzakere sürecinin başlatılması çabalarını aslında isteksiz bir biçimde yürüttüğünü de iddia etti. Eski büyükelçi, bu çabaları, İngiltere’nin İskoçya, Kanada’nın ise Quebec eyaletindeki bağımsızlık girişimlerine karşı yürüttükleri başarılı kampanyalarla kıyasladı.

Galbraith, ”Bağdat, sadece Irak anayasası çerçevesine oturacak bir çözüm önerisini kabul edeceğini çok açık bir şekilde dile getirdi. Ancak anayasaya Bağdat hükümeti de uymadı” dedi.

Bölgesel Kürt Yönetimi’ne gönüllü danışmanlık yapan Peter Galbraith, geçmişte Doğu Timor’un bağımsızlığını kazanmasından sonra Birlemiş Milletler’in geçiş yönetiminde görev almıştı. Uzman, Kürt bölgesinin hangi yolda ilerleyeceğinin açık olduğunu kaydediyor:

“Halkın kullanacağı oy --ki çoğunluğun bağımsızlık lehine oy kullanacağını varsayıyoruz --, geleceğin yönünü belirleyecek. Müzakerelerin referandumdan sonra yapılması gerekiyor. Müzakerelerin ana gündem maddesi bağımsızlık olacak. Bağımsızlığa ulaşmak birkaç yıl alabilir. Bu süreç içinde önce bir ‘ara adım’ atılabilir, örneğin bir konfederasyon kurulması gibi.”

Peter Galbraith ayrıca Amerika ya da başka ülkelerin Kürt bölgesinin bağımsızlık ilanını kabul etmeyecekleri şeklindeki varsayımları da ciddiye almıyor.

Uzman bu konuda, “Ne zaman yeni bir ülke ortaya çıksa Amerika buna karşı çıkar. Amerika, Sovyetler Birliği’ni de Bosna’yı da bir arada tutmak istiyordu. Hep aynı şey oluyor. köpekistan referandumunu yapıp, bağımsızlığa doğru adım attığında Amerika bunu kabullenecektir” şeklinde konuşuyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 21:29 
Süvariler

Benim anlamadığım Barzani'nin acelesi ne idi ? Suriye bitmeden Kuzey Irak'ta oldu bitti mi yapmak istedi, kaldı ki ABD gazı vermemiş olsa bu iş olmazdı. İstediği kadar ABD bu işi ertele desin, çift taraflı oynuyor. Niye şimdi, amaç iyice ortalık karışsın.

MGK açıklamasının kısa olması da manidar, yani bağırıp çağırmak yerine son kez ikaz edilmiş gibi. Son cümle; gereği yapılmaz ise işte o zaman artık Türkiye'nin hiçbir inandırıcılığı kalmaz. Bu açıdan da aslında çok tehlikeli bir cümle eğer gerçekten kararlı değil isek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 23:00 
Süvariler

Benim anlamadığım Barzani'nin acelesi ne idi ? Suriye bitmeden Kuzey Irak'ta oldu bitti mi yapmak istedi, kaldı ki ABD gazı vermemiş olsa bu iş olmazdı. İstediği kadar ABD bu işi ertele desin, çift taraflı oynuyor. Niye şimdi, amaç iyice ortalık karışsın.

MGK açıklamasının kısa olması da manidar, yani bağırıp çağırmak yerine son kez ikaz edilmiş gibi. Son cümle; gereği yapılmaz ise işte o zaman artık Türkiye'nin hiçbir inandırıcılığı kalmaz. Bu açıdan da aslında çok tehlikeli bir cümle eğer gerçekten kararlı değil isek.
Ah be hocam ne caydiriciligimiz var ki allah askina? Hep ayni tantana. Bos tehditler, bos bagirip cagirmalar. Bizim gibi bir ulkede Iran, onlarda bos tehditler savuruyor. Dedigini yapan bir ulke var oda Israil. Vururum derse vurur.

Bu arada Aktroller cosmus sosyal medyada 82, 83 firtinasi kopuyor yine, gazi aldilar tabi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Eyl 2017, 23:51 
Üye

Alıntı:
Ah be hocam ne caydiriciligimiz var ki allah askina? Hep ayni tantana. Bos tehditler, bos bagirip cagirmalar. Bizim gibi bir ulkede Iran, onlarda bos tehditler savuruyor. Dedigini yapan bir ulke var oda Israil. Vururum derse vurur.

Bu arada Aktroller cosmus sosyal medyada 82, 83 firtinasi kopuyor yine, gazi aldilar tabi.
Barzani'nin neden ısrarcı olduğunu dolaylı yoldan cevaplamışsınız. Evet İsrail vururum der vurur. Barzani'ye koruma teklif etmiştir. Bence bizim veya İran'ın bir müdahalesi olursa İsrail direk savaşa girecek. İsrail hava desteği başta olmak üzere Barzani'ye her türlü desteği verecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 00:23 
Akıncılar

Yahu sanırsınız Irak parçalanınca toprakları bize miras kalıyor.

72 saat bilemedik 96 saat sonra ak koyun kara koyun belli olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 00:28 
Süvariler

O belli olmadan birşey yapmamız gerekiyor.
Referandum yaptırılmamalı.
Referandum sonrası yapılan mudahalenin bize faydası değil zararı olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 00:35 
Üye

Barzani'nin neden ısrarcı olduğunu dolaylı yoldan cevaplamışsınız. Evet İsrail vururum der vurur. Barzani'ye koruma teklif etmiştir. Bence bizim veya İran'ın bir müdahalesi olursa İsrail direk savaşa girecek. İsrail hava desteği başta olmak üzere Barzani'ye her türlü desteği verecek.
Yani Türkiye saldırırsa İsrail bize mi savaş açacak?!

Amcam kağan ile doğuda Yeşil Nehir, Şantung ovasına kadar ordu sevk ettik. Batıda Demir Kapıya kadar ordu sevk ettik. Kögmeni aşarak Kırgız ülkesine kadar ordu sevk ettik. Yekûn olarak yirmi beş defa ordu sevk ettik, on üç defa savaştık. İlliyi ilsizleştirdik, kağanlıyı kağansızlaştırdık. Dizliye diz çöktürdük, başlıya baş eğdirdik.

Bilge Kağan Yazıtından

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 02:21 
Akıncılar

Tek başina barzaniye yapilacak mudahale ayağimiza degil kafamiza sıkmak olur, bto/pyd ayni anda suriyede zayiflatilmadiktan sonra barzaniyi devirmek guclerini imha etmek sadece ve sadece btö nun önünü acacaktir. Ya ikisinin birden zayiflatilması gerekiyor

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 02:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kerkük'teki tüm Türkmen kardeşlerimize.....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 02:58 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kerkük'teki tüm Türkmen kardeşlerimize.....

Davranmak buna denir. Sözcüğün anlamı da özünde ''hızlı hareket etmek, çabuk tepki vermek''tir. Türk Kanı adlı bir parçanın kurgusuyla aynı/benzer olmuş üstelik, anlamlı duruyor.

Etkisi alana yayılmıştır. Kıraç gibi (onun oranında bilinen, her kesimce az çok izlenen) birkaç daha adam olup böyle işler yapsa durumumuz iyi olur. Ortalık pislikten söz eden it sürüsünden geçilmiyor. Sanatçılar güya. Hepsi de soysuz aşağılık birer organizma.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 04:29 
Süvariler

Biraz abartmışsınız.

İsrail İran'a bile tek başına savaş ilan edememiştir. 2008'te Lübnan'da yaşadıkları sıkıntılar ortada.

İsrail çok ciddi teknoloji üreten bir ülke olsa da, çapı bellidir. Yanına ABD'yi almadıkça Türkiye ve İran ile aynı anda savaşabilecek kalibrede değiller.

Bu arada, MGK'da Lozan maddelerine vurgu yapılması da iyi oldu bence. Hoş, vurguyu yapanların Lozan'ı her fırsatta eleştirenler olması da ayrı bir ironi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 04:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 09:10 
Süvariler

Bu ne yahu, gerçek mi bu ?
Değil.
"İsrail askerleri K. Irak'ta güvenlik ve kontrol noktaları kurdu" gibisindne görüntüler de paylaşılmıştı. Onlar da K. Irak'tan değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 10:29 
Süvariler

O belli olmadan birşey yapmamız gerekiyor.
Referandum yaptırılmamalı.
Referandum sonrası yapılan mudahalenin bize faydası değil zararı olur.
Surada 48 saat kalmış Barzani referandumu iptal eder mi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 10:35 
Akıncılar

Bu ne yahu, gerçek mi bu ?
Yunan uçakları da var orada. İkili tatbikatlarından bir görüntü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 11:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben hükümetin Barzaniye karşı olduğunu düşünmüyorum.
İran'ı sokturmaya çalışıyorlar bence.
15 Yıldır yalan konuşuluyor zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 12:00 
Süvariler

Irak Genelkurmay Baskan'i suan Turkiye'de Hulusi Akar resmi torenle karsiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 12:04 
Süvariler

Başbakan Yıldırım, IKBY'deki referandumun bedeli olacağını söylerken, sınır ötesi bir operasyonun da seçenekler arasında olduğunu belirtti.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 12:04 
Süvariler

Uzun Iran'a gidiyor, Putin Turkiye'ye geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 12:22 
Süvariler

@bitliprens News app gibisin valla :lol:

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Eyl 2017, 12:30 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

@bitliprens News app gibisin valla :lol:
Ben de tam onu düşündüm birkaç dakika önce. Sağ olsun, her yerin meskenin var böyle önemli işlerini görenleri. Var olsun. Kısa öz olay ne görebiliyoruz.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 484 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 4 510 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: