TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 17 Eki 2017, 03:07

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 455 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 710 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2017, 23:16 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

@ First officer a katiliyorum. Hükümetin dış politikada önceliği ekonomidir. Belki suni bir olay yaratılıp kuzey Iraka girme planlarimiz vardır. Böylece hem teröristle mücadelede hemde petrol yataklarinda ciddi bir söz sahibi olma gibi bir düşünceleri olabilir. Bu durum bölgedeki İran baskısını da azaltır. Burada herkez olayların ciddiyetinin farkında ama kanallara bir göz atın sanki bu olaylar hiç yokmuş gibi gösteriyor. Peki hükümet eğer gerçek bir operasyona kalkışsaydi bunlari kanallarda mehterler eşliğinde göstermezmiydi?
Bence bir danışıklı dövüş söz konusu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2017, 23:19 
Süvariler

Danışıklı dövüş söz konusuysa; vatan haini olarak tarihe geçerler.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2017, 23:56 
Üye

Işin ucu iki ucu b*klu değnek aslında. K.Irak bölgesel yönetimi hem İran hemde Türkiye hatta Irak için bile bir şekilde anlaşılabilir bir figür idi. Suriye savaşında ve Irak iç harbinde dengeler bozuldu. Suriye de PYD ve BTO aktif olup K.irak yönetimi sessiz kalınca bayağı puan kaybettiler. Aynı şekilde Sengal olayında da insiyatifi BTO aldı. Bir kısım makaleler bu referandum konusunun K.Irak yonetiminin devamı açısından çok önemli olduğunu söylüyor. Bir Ortadoğu klasiği olarak şu andaki yönetimin son dönemlerde yolsuzluklar sebebi ile çok puan kaybettiği tartışılıyor. Bu referandum bu kadar karşı çıkmaya rağmen bundan gerçekleştirildi deniliyor. Bunu da yazmış olalım...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 00:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ülkece neyi bekliyoruz biri bana açıklasın lütfen. Referandumdan hayır çıkmasını mı? Boş lafa karnımız tok. Bizi durduran ne?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 00:21 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

@ First Oficer şaşırdım gerçekten, viewtopic.php?f=43&t=11&start=4800 yorumlarınızdan sonra sizi Akp mantığında Amerikan & İsrail mandacısı sandım ama bilemedim şimdi.....
@Kafkasya, ABD-İsrail mandacısı falan değilim, ama kategorik bir ABD-İsrail karşıtı da değilim. Çıkarlarımızı ve gücümüzü iyi değerlendirip istikrarlı stratejiler, politikalar geliştirmeliyiz. Biz AKP iktidarı geldiğinden beri dış politikada bir stratejiye, uzun vadeli politikaya sahip değiliz. Birkaç yıllık, geçici taktiksel politikalar yürütülüyor. Sürekli çark ediliyor. Bir gün bir şey savunuluyor, iki yıl sonra tam zıddı savunuluyor.

Kürtler konusunda ABD-İsrail'le bir görüş ayrılığına sahibiz. Ancak bu ABD-İsrail'in tam zıddına gitmeyi gerektiren büyük boyutlu bir çıkar çatışması değildir bence. Çünkü ABD-İsrail'in Kürtleri güçlendirmesi, desteklemesi öncelikle bize değil, azılı düşmanları olan İran-Suriye cephesine karşıdır. Tam olarak bize karşı olup olmayacağı meselesi, bizim ABD-İsrail cephesi ile ilişkilerimize bağlıdır.

Uluslararası siyasette aşkın nefretlere, duygulara, ahlaka yer yoktur, en nihayetinde her şey güç ve çıkar çatışmasıdır. Kürtler konusunda net bir politika geliştirmeliyiz. Öngörüsüz, günübirlik, değişken tutumları, taktikleri bırakmalıyız.

Daha önce şunları yapmalıydık. Irak'ın kendi içindeki sıkıntılar nedeniyle ABD eliyle bölgesel yönetim kuruldu, güçlendi. Bunu zaten engelleyemezdik. Yapmamız gereken burda bize BTÖ gibi topyekün karşı yapılanmaların ortaya çıkmasını engellemek ve bölgenin güçlenmesine katkı sağlamayıp, engelleyip tecrit etmekti. Barzani Bağdat'la, İran'la, Suriye ile bizimle kurduğu gibi bir ilişki kuramazdı. Kurabilseydi de ABD-İsrail desteğini kaybederdi, Böylece daha rahat üzerine gidebilirdik. Bizimkiler tam tersini yapıp, bölgesel yönetimi müttefik yapıp güçlendirmeyi tercih ettiler ve bu noktaya geldik. Suriye'de ise herkesin öngördüğü gibi ABD'nin BTÖ'yü destekleyeceğini öngörüp sınırlarımızdaki ISİD varlığına belli bir derinliğe kadar müdahale etmeliydik.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Kuzey Irak'ta bagimsizlik r
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 00:45 
Süvariler

Videolarida var cok dokunuyor insana. Bugun anladimki bizden bir baltaya sap olmaz. Biz anca eser gurleriz baskada birsey yok.

bölücü terör örgüt terör örgütü üyeleri, Kerkük’ün Musalla semtine yüzlerce araba eşliğinde girerek havaya ateş açtı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 00:47 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 00:50 
Süvariler

Gerebildikleri kadar geriyorlar ya da birileri gerdirtiyor. Yarınki referandumun sonucu da belli.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 00:59 
Üye

Bizim taraftan bir gelişme yok mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 01:06 
Süvariler

Alıntı:
@Kafkasya, ABD-İsrail mandacısı falan değilim, ama kategorik bir ABD-İsrail karşıtı da değilim. Çıkarlarımızı ve gücümüzü iyi değerlendirip istikrarlı stratejiler, politikalar geliştirmeliyiz. Biz AKP iktidarı geldiğinden beri dış politikada bir stratejiye, uzun vadeli politikaya sahip değiliz. Birkaç yıllık, geçici taktiksel politikalar yürütülüyor. Sürekli çark ediliyor. Bir gün bir şey savunuluyor, iki yıl sonra tam zıddı savunuluyor.

Kürtler konusunda ABD-İsrail'le bir görüş ayrılığına sahibiz. Ancak bu ABD-İsrail'in tam zıddına gitmeyi gerektiren büyük boyutlu bir çıkar çatışması değildir bence. Çünkü ABD-İsrail'in Kürtleri güçlendirmesi, desteklemesi öncelikle bize değil, azılı düşmanları olan İran-Suriye cephesine karşıdır. Tam olarak bize karşı olup olmayacağı meselesi, bizim ABD-İsrail cephesi ile ilişkilerimize bağlıdır.

Uluslararası siyasette aşkın nefretlere, duygulara, ahlaka yer yoktur, en nihayetinde her şey güç ve çıkar çatışmasıdır. Kürtler konusunda net bir politika geliştirmeliyiz. Öngörüsüz, günübirlik, değişken tutumları, taktikleri bırakmalıyız.

Daha önce şunları yapmalıydık. Irak'ın kendi içindeki sıkıntılar nedeniyle ABD eliyle bölgesel yönetim kuruldu, güçlendi. Bunu zaten engelleyemezdik. Yapmamız gereken burda bize BTÖ gibi topyekün karşı yapılanmaların ortaya çıkmasını engellemek ve bölgenin güçlenmesine katkı sağlamayıp, engelleyip tecrit etmekti. Barzani Bağdat'la, İran'la, Suriye ile bizimle kurduğu gibi bir ilişki kuramazdı. Kurabilseydi de ABD-İsrail desteğini kaybederdi, Böylece daha rahat üzerine gidebilirdik. Bizimkiler tam tersini yapıp, bölgesel yönetimi müttefik yapıp güçlendirmeyi tercih ettiler ve bu noktaya geldik. Suriye'de ise herkesin öngördüğü gibi ABD'nin BTÖ'yü destekleyeceğini öngörüp sınırlarımızdaki ISİD varlığına belli bir derinliğe kadar müdahale etmeliydik.
Bu görüslerinizin coguna katiliyorum, bende katagorik olarak ABD ve Israil karsiti degilim fakat akp nin yaptigi yanlislar daima ABD den kazik yer durumuna getirdi, Israil konusuda ABD ile olan yanlis iliskinin sonucu, oysa her iki ülkedende daha cok faydalanabilirdik, hos ABD de diger mütefiklerine göre bize hep üveykardes muamelesi yapti o ayri, yinede daha fazla teknoloji ve siyasi isbirligi bölgede elimizi güclendirecek bazi adimlar atilabilirdi fakat yapilan hatalar sonucu bu iki ülkeninde cok sinir uclariyla oynadik, heleki Israil icin hayat memat meselesi, tabi kendi cikarlarini önplanda tutan akp yöneticileri Israililerin ülke sevdasini anlayamazlar.
Nitekim Almanyailede olan bozukluk Israilin bu ülkedeki Medyada sözsahibi olusudur, birde Rusyanin müdahalesinide hic gözardi etmemek gerekir.
Nitekim Rusya bu konuda Putinle beraber ustaca isler cikariyor, Natoyu cok fena hirpalamkta.

Benim görüsüm hala Kore tarafina 2 Firkateyn bir Denizalti yollayip kürtlerin asla sunamiyacagi destegi sunup bizimle birlikte neler kaybedeceklerini hatirlatmak, zaten Trump da Korede beraber yaptiklarimiza vurguda bulumusdu.
Köprüyü gecene kadar ayiya dayi demek gerek galiba :roll:

Tek adamin ülke umrunda degil fakat koyunlarda bunun farkinda degil, Batmandan gelen karikoca ile sohbetimde bu adamlarin beyinlerinin bir tarafinda btö ye sempetizanlik duyduklarini gördüm ama ayni insanlar inanilmaz derecede akp nin politikalarinida savunuyordu.

Demem oki RTE secim kaybetmemek icin barzoya ihtiyaci var bu adamlarin ülke ve cikarlari umrunda degil.

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 01:44 
Süvariler

Değişen dünya dengeleriyle örtüşmeyen, jeopolitik gerçeklerle hiç alakası olmayan yorumlar okur hale geldik! Dönemin Milli Güvenlik Sekreteri Org. Tuncer Kılınç Paşa '' Türkiye' nin Rusya, İran ve bölge ülkelerini de içine alacak şekilde yeni bir arayışa gitmesi gerektiğini'' söylediğinde; sene 2002' yi gösteriyordu.

O kadar hadiseden, o kadar yaşanmışlıktan sonra ABD, İsrail ya da AB diyebiliyorsanız; -hiç kusura bakmayın- dünya gerçekleriyle bağdaşmayacak şekilde yorumlar yapıyorsunuz demektir. Ayrıca şu kadar hadiseden sonra, halen kalkıp ta NATO-Atlantik sistemini savuna biliyorsanız; Pes doğrusu!

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 02:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Referandumdan hayır çıkacağını düşünen varmı hala ? Türkiye'de bile halk tarafından hem bireysel hemde guruplar olarak bukadar sıkı takip yapılmasına rağmen sandıklardaki oylar değiştirilirken leşmergelerin koruduğu sandıklardan hayır çoğunluk çıkmasını bekleyen varmı cidden ? Unutmayın ki ölülerin bile yaşıyormuş gibi oy kullanması sahtekarlığı bizim doğuda icad olmuş bir olaydı e bunlar da akraba sonuçta...

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 02:14 
Süvariler

Alıntı:
Dönemin Milli Güvenlik Sekreteri Org. Tuncer Kılınç Paşa '' Türkiye' nin Rusya, İran ve bölge ülkelerini de içine alacak şekilde yeni bir arayışa gitmesi gerektiğini'' söylediğinde; sene 2002' yi gösteriyordu.
Hocam o tarihte o tarafa yönelseydik hadi neyse, ama arada adamlarin ucagini düsürdük, Suriyede kac sene rakip olduk , Kirimda cikarlarimiz örtüsmüyor, Balkanlarda hic örtüsmüyor. Ruslarin kürtlerle olan iliskisi, Cecenistan olaylari ve Ülkemizdeki agirladigimiz Cecenlere atdigimiz kazik, halbuki onlar biz btö nün Rus destegini kesmesi icin cok yardimci oldu, Gürcistanda cikarlarimiz örtüsmüyor, Rusya yüzünden AB ye benzer Türk Devletleriyle ortaklik kuramiyoruz.....

Bu saatden sonra Ruslardan sadece köklüce bir kazik yiyecegiz gibime geliyor .

Yunanistanin icinde oldugu bizim disinda kaldigimiz bir Nato bizim yararimizamidir ?
Biz Natoda olmasak Rusya ve Iran bize karsi ayni sayginligi gösterecekmi ?

Rusyada Teknolojiyi batidan asiriyor, kaynagi burdayken neden Rusun pesine takilalim ?
Hepsi ile denge politikasi güdsek daha uygun degilmi ?

i

Mustafa Kemal Atatürk

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 02:26 
Süvariler

Teknoloji üretmek için birilerinin kuyruğuna takılmaya gerek yok. Eğitim sisteminizi imam yetiştirmek için değil de bilim adamı yetiştirmek üzere kurgular; bilim adamlarına gereken imkan ve saygıyı gösterir, çağ dışı zihniyetti toplum hayatından çıkartırsanız; 10 sene sonra teknoloji üretir hale gelirsiniz.

Bir diğer konu; 70 yıllık ''Batıcılık'' siyaseti nediyle; resmen batının kulu kölesi olmuşuz. Batıcılık demek mandacılık demektir. Oysaki Büyük Atatürk hedef olarak Batıyı değil, '' muasır medeniyetler seviyesinin üstünü'' göstermişti.

Tartıştığımız konuya gelecek olursak; Türkiye' ye asıl tehdidin batı sisteminden geldiğini göremiyor ve halen batı batı diyorsanız, açık söyleyelim BATIYLA BİRLİKTE BATARSINIZ! veya batı adamı yerin dibine batırır -ki öyle de olmuştur. Bu işi nasıl becerdiklerini uzun uzadıya anlatacak değilim lakin batı sistemiyle daha fazla yol almak mümkün değildir.

Bir diğer konu: ''Çıkarlarımız örtüşüyor'' diyor. Hiç alakası yok! Direkt çatışma halindeyiz ve çıkarlarımız çarpışmaktadır. Bölünme tehdidi altındayız, rejim tehdidi altındayız, ekonomik ve askeri yaptırım tehdidi altındayız ve halen bu tehditleri savuran mütecavizleri dost olarak görenler varsa; onlara da PES diyorum! Bu kadar da olmaz artık.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 03:21 
Üye

Köpeğin boynunda elektrikli tasma , adamın elinde kumanda.Şimdi soruyorum biz kumandaya basılınca oturan cici köpek mi olalım yoksa, o tasmayı takan , o kumandaya basan eli ısıran köpek mi olalım. Kürtleri Suriye ve İran'a karşı kullanıyorlar bu doğru ancak bize karşıda kullanıyorlar bunu görememeniz çok saçma , en basitinden 40 yıldır ölen insan sayısını ve kaybolan milyar $ mızı düşünün bize karşı kullanıyor mu kullanmıyor mu sonra yazın,bence biz boynuna elektrikli tasma takılacak bir ülke değiliz , olmadığımız içinde başımıza bu belalar geliyor. ABD -İsrail ve Avrupa ile karşılıklı çıkar ilişkisine EVET ama ABD-İsrail ve Avrupa isteklerine HAYIR . Adamların isteklerini yapsak. ( Kabile Devleti )Araplar'dan ne farkımız kalırdı. Ordunun içinde ki satılmış güruh temizlenmiş iken keşke başımız da milli çıkarlarımızı düşünen birileri olsaydı. ABD-İsrail ikilisini o zaman görürdük bu kadar rahat at koşturabilecekler mi Suriye'de , Irak'da. Referandum'u yazmıyorum bile .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 03:37 
Üye
Kullanıcı avatarı

Türkiye'nin referandumu desteklemediğini mi zannediyorsunuz ? Sizce Türkiye barzani ile bu referandum hakkında konuşmadı mı ? Türkiye kendisini referanduma karşı göstererek hem iç medyayı hemde İran ve Irak'ın yanında olduğunu gösteriyor, zamanı gelip kürt devleti kurulduğunda güneyindeki ırak'a düşman doğusundaki iran'a düşman bi devlet kime bağlı kalır ? tabi ki kuzeyindeki Türkiye'ye. Türkiye burada stratejik bir hamle yapıyor sınırda tatbikatlar barzaniye referandum hakkında sert sözler bir oyunun parçası sadece.

İran bu oyuna gelerek şimdiden top atışları ve hava sahasını kapamasıyla kendisini barzaniye düşman ilan etti, Irak keza öyle, fakat zaten Türkiye'ninde istediği bu, doğu ve güney komşularına düşman bi devletin sadece kendisine bağlı kalmasını istiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 09:03 
Süvariler

Turkiye destekliyor veya desteklemiyor. Iran'in da icabina bakildiktan sonra sira kime gelecek ? O bize bagli olanlar kime baglanacak ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 09:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 09:21 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Batı tarafından dibimizde yeni bir İsrail yaratılıyor. Kimse demesin bu yeni oluşturulmaya çalışan ülke bizim dostumuz olabilir diye. Adamların amacı en başından beri bizden de toprak almak. Böyle bir oluşuma daha başındayken bölge ülkeleri ile bir olup karşı çıkmaz isek yarın hiçbirşey yapamayız. Adamlar kuzey ırakta temel atıyor. Suriye'nin neredeyse yarısını lüplettiler. Petrol sahaları ellerinde. Kendi elimizle en büyük düşmanımızı yaratıyoruz yada yaratılmasına yardımcı oluyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 10:11 
Üye

Alıntı:
Habur sınır kapısı kapatıldı.
Gümrük Bakanı Kapının kapatılmadığını sadece önlemlerin arttırıldığını söylemiş benim fikrim müdahale falan edilmez hatta yaptırım dahi yapılmaz diye düşünüyorum, daha gümrüğü kapatamadıkki müdahale bekliyoruz.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 10:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Gümrük Bakanı Kapının kapatılmadığını sadece önlemlerin arttırıldığını söylemiş benim fikrim müdahale falan edilmez hatta yaptırım dahi yapılmaz diye düşünüyorum, daha gümrüğü kapatamadıkki müdahale bekliyoruz.
Yine oturduk k.mızın üstüne. Vallahi bunlar anca konuşmayı biliyor, kardeşim ya söylediğini yap ya da konuşma.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 10:52 
Üye

Alıntı:
Yine oturduk k.mızın üstüne. Vallahi bunlar anca konuşmayı biliyor, kardeşim ya söylediğini yap ya da konuşma.
Türkiye tarafından izleriz artık seçimleri, umutsuz olmayayım diyorumda adam takır takır seçim yapıyor daha Habur açık.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:00 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İş yapacak olan adam en azından Erbil üzerinden alçaktan uçuş yaptırırdı jetlerine. Ne bileyim bir hareket görürdük. Salt tatbikat ile olmaz bu iş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:11 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Çok önceleri yazdım yine yazıyorum. Kırmızı çizgilerimiz çoktan kırmızı noktalı film yapılıp izletildi. Abd almış aynı tezgahtan çıkma iki terör örgütünü tiyatro oynuyor yıllardır. Herkeste izliyor.

Bu mevzuya İran ve yancısı Irak dışında somut adım atan olmaz. Herhangi ortak harekat yürütemeyecek seviyede ordan burdan donanımsız iki tankı ileri geri sürmekle olmaz tepki falan.

Daha düne kadar bu it sürüsünün paçavrasını Ankara ya dikip resmi olarak tanıdın mı, evet. O miting benim bu miting senin parti adamı gibi gezdirdin mi, evet. Daha neyi tartışıyoruz ki.

Kısaca bu yönetimle kırmızı çizgileri geri kazanmak imkansız, tepkilerde gaz almaktan öteye gitmez. Afiyet olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başbakan hala şart kipiyle cümle kuruyor. Şu an için maceraya girmeyiz diyor. Geçmiş olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yıllarca Lozan'a atıp tutan osmanlıcılar, o beğenmedikleri adamların yaptıkları sözleşmelerin verdiği haklarla hakkımız olanı alabilecekler mi göreceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:27 
Süvariler

En başta terminoloji olarak orayı bölmüşüz zaten. Kuzey Irak. Irak'ın kuzeyi demeliyiz bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:29 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

En başta terminoloji olarak orayı bölmüşüz zaten. Kuzey Irak. Irak'ın kuzeyi demeliyiz bence.
30 yıldan fazladır bölünük durumda zaten.

-
Caspian Report'un analizi:

https://www.youtube.com/watch?v=u7J_uHlXa48

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bilmem hangi renkli listelerde bilmem kaç para ödülle aradığımız, onlarca askerimizin kanını akıtmış teröristleri 3-5 sene sonra Kerkük emniyet amiri, Musul peşmerge komutanı vb yapacaklar burada bile yeni devlet bize hizmet edecek diyenleri görmek cıldırtıyor insanı.

Aşk düştü gönlümüze...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:37 
Üye

Şimdi mevcut sistemimizi, işleyişimizi düşünüyorumda biz FKH’nı nasıl yaptık şaşırdım.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:49 
Üye

Şimdi mevcut sistemimizi, işleyişimizi düşünüyorumda biz FKH’nı nasıl yaptık şaşırdım.
o harekat 15 temmuzdan sonra karambole getirildi simdi olsa Ak parti onu da yapamazdı. Akparti ve Erdogan göbekten baglı Amerika'ya ve paraya kılını kıpırtamaz. ne sınırı kapatabilir ne de hava sahasını. Bakın İran'a hem sınırları kapadı hem de an itibari ile fuzeleri yollamaya başladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 11:54 
Üye

Alıntı:
Yıllarca Lozan'a atıp tutan osmanlıcılar, o beğenmedikleri adamların yaptıkları sözleşmelerin verdiği haklarla hakkımız olanı alabilecekler mi göreceğiz.
Alabileceklerinin ne olduğunu hepimiz biliyoruz :lol:
Musul ve Kerkük'ü terk etmemizin en büyük sebebi olan Şeyh Said'in adı şuan Diyarbakır'da sokaklara/caddelere isim olarak veriliyor, iktidar partisinin il başkanlığı adına afiş asıyor.
Burada da yasaklı kaynak olarak geçen bir haber siteside dün "Rudaw hava durumunda Türk topraklarını köpekistan olarak gösteriyor" diye gaz amaçlı haber yapıyordu.

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 12:30 
Üye

SON DAKİKA! K. IRAK'A YAPTIRIMLAR NE OLACAK? // BAŞBAKAN: DURUP DURURKEN BİR MACERAYA GİRMEYİZ
Boşu boşuna sinirleniyoruz kendimizi paralıyoruz. Referandum çalışmalarında 30 ilimizi köpekistan haritasında gösteren, referandum pusulasında köpekistan ve köpekistani diğer bölgeler için kararınız nedir diye sorulurken maceraya girmeye gerek yokmuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 12:59 
Süvariler

Sınır ötesi operasyon falan kesinlikle olmayacaktır. Hükümet kamuoyunun ve mhp nin gazını almak için bu şekilde konuştuğunu düşünüyor ki keza Diyabakır'da konsere çıkartıp Ankara'da paçavralarını astıklarında "Kendi parlementoları var kendi başkanları var tabiki tanınır" diye söz eden hükümeti her hangi bir yaptırıma gidebileceğini düşünmüyorum her konuda olduğu gibi boş esip gürlemekten başka yaptıkları hiç bir şey yok.

Yasaklı haber sitesinde Binali'nin yeni açıklaması "Türkiye'nin Irak'taki Erbil yönetimi ile yaşadığı gerilime ilişkin Ankara kulislerinde konuşulan TSK'nın Irak'a askeri müdahalede bulunup bulunmayacağı yönündeki iddialara yönelik, "Biz savaşa girmiyoruz. Güvenlik tedbirimizi alıyoruz. Afrin'de bir çatışmasızlık alanı oluşturmak için adım atıyoruz. Bunları "savaş" diye nitelemek hata olur. Diyelim; Bir TIR'ım gidiyor, Peşmerge çevirdi, yükünü yağmaladı. Bu bizim vatandaşımıza karşı yapılmış bir harekettir, tabii ki bunun gereğini yapacağız. Bizim o bölgede 12-13 yerde konuşlanmamız var. Zaten varlığımız var, yeni bir şey yapacak değiliz"

Her hangi bir savaş durumu söz konusu değil önlem alıyoruz derken bile bölgedeki oluşumu kabul etmiş bulunuyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:19 
Süvariler

Dagilabiliriz birsey olacagi yok. Yeni komsumuz azrailimiz oldu.

Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım, Kopekistan Bölgesi’nde bugün düzenlenen referandumun sonuçlarının tanınmayacağını belirterek “Vatandaşlarımız rahat olsun, savaşa falan girdiğimiz yok” dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:22 
Süvariler

Erdoğan, "Giriş-çıkış kapatılacak. Petrolün vanası bizde. kapattığımız anda o iş de biter" dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:27 
Süvariler

Erdoğan: Cerablus, Rai, El Bab'ı nasıl IŞİD Terör Örgütü'tan temizlediysek, gerektiğinde Irak'ta da adımlar atmaktan geri duymayacağız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aha girdik aha giriyoruz diye milleti oyalasınlar, sonra abd gelip 2 üs kursun. Abd bizi sokmuyor onlarla mı savaşalım desinler. Tanıdık geldi mi?

Bu olaya müdahale etmeyen, plana ortak demektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:28 
Süvariler

Habur'daki TSK tatbikatına Irak Ordusu da katılacak.
-Başbakan Yıldırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:29 
Süvariler

Uzunun mahalle uslubu beni tiskindiriyor artik. Okadar bos tehditler savuruyor ki g.tumle guluyorum. Tutturmus bir bir gece ansizin gidiyor.

Erdoğan: Bu bizim için bir beka meselesi. Böyle bir yapılanmaya asla müsaade etmeyiz. Bir gece ansızın gelebiliriz

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:39 
Süvariler

Erdoğan: Cerablus, Rai, El Bab'ı nasıl IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'tan temizlediysek, gerektiğinde Irak'ta da adımlar atmaktan geri duymayacağız.
SALLA SALLA , SALLA SALLA Mendilini !!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 13:45 
Akıncılar

Referandum sonuçlanıp da bağımsızlık yanlısı sonuç ortaya çıkarsa biz ne yaparız a cevap ararken, devletin üst kademesindeki atarlı giderli üslubu bir kenara koyup başından beri tekrarladığımız söylemleri ve sınırda tatbikat yapan birliklerden elde edilen görüntüleri sentezlersek;

Başından beri Irak devletinin toprak bütünlüğüne saygı duyduğumuzu ve bunun korunması gerektiğini söylüyoruz. Referandum sonucunda aleyhe bir durum ortaya çıkarsa “bir gece ansızın gelebiliriz”, “82 Musul, 83 Kerkük” gibi söylemleri destekleyecek askeri harekat beklenmemeli. Kaldı ki sınırda tatbikat yapan birliklerin durumu da derin bir harekat düzenleneceği algısı yaratmadı bende

Peki ne olacak ? Askeri seçenek Irak devleti ve onlara dolayısıyla İran’a bağlı Şii milis kuvvetlerle çözülecektir. Bu müdahalede İran’ın da agresif bir tutum izlemesi, yer yer Irak ordusu ve bağıntılarının ihtiyaç duyacağı hava desteğini ve insan gücünü sağlaması olmasıdır. Biz ise, Irak’ta ki bu karmaşık durumu özellikle de Kuzey Irak’ta ki terörist yapılanmanın bu durumundan faydalanarak iyice palazlanacağı ve ülkemiz için tehdit olacağından bahisle 2008 yılındaki Güneş Harekâtı sınırlarında(belki daha az belki daha çok) ancak yerleşim yerlerine pek dokunmadan ve FKH gibi ileri karakollar ve üs bölgeleri inşasına imkân verecek şekilde yerleşilen sınırlı bir harekât sergilenebilir. Amaç sınırda tampon bölge oluşturup olası terörist saldırıları ve mülteci akınlarını kesmek olacaktır.

Bu şekilde Irak ve İran’ın agresif tutumuyla hırplanacak Barzani arkasında da TSK’nın namlularını hissederek köşeye sıkıştırılacaktır. Amaç bölge halkının aşırı tepkisi ve düşmanlığını kazanmadan sorun çıkaran siyasi iradenin değişmesini sağlamaya çalışacağız sanırım.

En son alucard tarafından 25 Eyl 2017, 15:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 14:33 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Türkmen kardeşlerimize yönelik bir durum olursa askeri müdahale hemen olur.”

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 14:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ya arkadaşlar benim anlamadığım bir şey var. Benim mantığım almıyor. Türkiye kendi el birliği ile burada köpekistan kurmak istemedi mi ?

Resim

Resim

Resim

Bunları görünce otomatikmen kulaklarımda hülooğ sesi yankılanıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 14:58 
Süvariler

Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonda Suriye ve Irak'ı görüştü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 16:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu olayın başında Uzun yalan konuşuyor diye mesaj atmıştım.
Millet yine gaza gelmişti. :D :D :D
Bunu çevremdeki koyunlarla tartıştım.
Mal gibi yüzüme bakıyorlardı ilk zamanlar.Şimdide ne olduğunu anlamamışlar hala bakınıyorlar.
Terör devleti kurulunca Atatürke suç atıp,annesini pazarda kaybetmiş eşşek yavrusu gibi anırırlar.
Lozanda verdik bak ne oldu diye..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 17:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Dahada artırayım.

s-400 lerin teknik bilgilerini İsraile paylaşmak için bu füzeleri almış olabiliriz.

Hedefin İran olduğuna inanmaya başladım.
Hükümet Allah diyip bileklerini kesse yinede inanmam bunlara bu saatten sonra.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 17:25 
Üye

Alıntı:
Boşu boşuna sinirleniyoruz kendimizi paralıyoruz. Referandum çalışmalarında 30 ilimizi köpekistan haritasında gösteren, referandum pusulasında köpekistan ve köpekistani diğer bölgeler için kararınız nedir diye sorulurken maceraya girmeye gerek yokmuş.
Adana-Mersin-Gaziantep ve Hatay'ı nasıl elde tutacağımızı düşünelim. Bu yobazların yönetimiyle Diyarbakır'ın 10 senesi yok. :evil:

Edit; dünya hırt popülasyonunun yarısından fazlasını barındıran bir ülkenin kendi sınırında o popülasyona ait bir devlet kurulmasına izin vermesi intihardır. 1830 ve 70'lerde Yunan ve Sırp devletciklerinin 40 senede bizi tüm balkanlardan nasıl süpürdüğünü ne ara unuttu bu devlet? Daha 120 sene olmadı yahu! Az daha tüm anadolu elden gidiyordu. Yakında Türk Türk'ü kestiğinde Kayseri'ye kadar gelir bunlar.

En son Türkkanı tarafından 25 Eyl 2017, 18:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 17:26 
Site Başkanı

Sakin olun biraz yavaş yavaş zaten olaylar birbirini takip ediyor.

Meclis Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Meclis, Kerkük ve tartışmalı diğer bölgelerde vatandaşların güvenliğini korumak için hükümetin askeri güç bulundurması gerektiği kararı aldı." denildi.

İlki gerçekleşiyor askeri gücü bulundurucak Irak Ordusu ile Barzani kuvvetleri karşı karşıya gelicek.

Diğer maddeler için biraz bekleyeceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 17:31 
Üye

Alıntı:
Sakin olun biraz yavaş yavaş zaten olaylar birbirini takip ediyor.

Meclis Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Meclis, Kerkük ve tartışmalı diğer bölgelerde vatandaşların güvenliğini korumak için hükümetin askeri güç bulundurması gerektiği kararı aldı." denildi.

İlki gerçekleşiyor askeri gücü bulundurucak Irak Ordusu ile Barzani kuvvetleri karşı karşıya gelicek.

Diğer maddeler için biraz bekleyeceğiz.
Hocam daha kapıyı kapatmadık, bakıyorum sayın Binali Yıldırıma hiçte müdahale taraftarı gibi gözükmüyor. Şunu kabul ediyoruz mantıklı devlet yöneticileri hiçbir zaman savaş istemez ancak savaşmadan çözülemeyecek şeyler vardır tamda bu konu gibi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2017, 17:33 
Süvariler

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 455 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 13 4 5 6 710 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: