TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Eyl 2017, 20:06

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 14:55 
Üye

Ortaköy Saldırısından Sonra Orta Asyalı Cihatçılar

Türkiyeyi 2017'ye bağlayan 1 Ocak gecesi İstanbuldaki ünlü eğlence mekanlarından Reina belkide Türkiye Cumhuriyetine tarihe geçecek bir katliama sahne oldu. Doğu Türkistan uyruklu olduğu değerlendirilen IŞİD Terör Örgütü mensubu saldırgan eğlence mekanını basıp, birisi polis olmak üzere 38 sivili öldürdü, son derece profesyonelce gerçekleştirilen bu katliamın hangi örgüt tarafından yapılabileceği ilk etapta cihadi örgütler konusunda bilgi sahibi ve bu örgütlerin hareket tarzlarını tahmin edebilen kişiler tarafından değerlendirildiğinde IŞİD Terör Örgütü olasılığı ağır bastı ve tahminler yanlış çıkmadı ve çeşitli kaynaklar tarafından saldırganın IŞİD Terör Örgütü mensubu ve Doğu Türkistanlı olduğu değerlendirildi. Şu anlık resmi kaynaklar tarafından detaylı olarak saldırganın uyruğu, bağlantıları ve mensubu olduğu örgütü kamuoyuna duyurmak için yapılmış bir açıklama yok, bütün soru işaretleri resmi makamlardan açıklama yapıldığında bir nebze cevaba kavuşacak ancak IŞİD Terör Örgütü başta olmak üzere cihadi örgütler içindeki Orta Asyalı kişilerin cihadi örgütler güdümünde nasıl hareket ettiğini anlamak bu aşamada yararlı olacaktır.

Bugün Cihadi Örgütlerin ve Devletin satranç tahtası olan Suriyede Orta Asya uyruklu cihatçıların oluşturduğu en bilinen gruplar şunlardır;

1-Türkistan İslam Cemaati
2-Özbek İmam Buhari Taburu
3-Ceyş ul Muhacirin vel Ensar:(Orta Asya menşeili değil ancak grup içinde ciddi miktarda Türkmenistan ve Özbekistanlı cihatçı bulunuyor.
4-Tevhid ve Cihad Ketibesi:(Özbek uyruklu cihatçılardan oluşuyor.)

Suriyedeki ''Ensar'' yani Suriyeli Cihatçıların arasında cesaretleri ve savaş tecrübeleri ile dikkat çeken Orta Asyalı Cihatçılar savaş tecrübelerini genelde Afganistanda ediniyorlar, 1996 yılında Afganistana giden ve hala bölgede bulunan Türkistan İslam Cemaatine bağlı Doğu Türkistanlı cihatçıların bölgede kurduğu savaş kamplarında eğitilen Orta Asyalı cihatçılar eğitimlerinde öğrendikleri pusu, baskın, suikast, bomba hazırlama, keskin nişancılık gibi yetenekleri Afgan ve NATO birlikleri üzerinde tatbik ettikten sonra kendilerine göre ''Cihadın'' son safhası olan Suriyeye gidiyorlar, burada bağlantıları aracılığıyla yukarıdaki belirttiğim gruplardan birine yada ŞFC birliklerinden birine gönderiliyorlar.

Bu aşamada IŞİD Terör Örgütü ile Orta Asyalı cihatçıların bağlantısını irdelemekte fayda var; Türkistan İslam Cemaati Suriye topraklarında askeri operasyonlara başladığından beri IŞİD Terör Örgütü karşıtı faaliyetler yürüttüğü yani Orta Asyalı cihatçıların IŞİD Terör Örgütü safına geçmesini istememesi ve buna yönelik tedbirler alması sebebiyle IŞİD Terör Örgütü tarafından sevilmez ancak IŞİD Terör Örgütü çeşitli vaatler ile kendi safına çektiği TİC(Türkistan İslam Cemaati) cihatçılarını bünyesine katmayı başarmıştır. Şunu net bir şekilde söyleyebilirizki; IŞİD Terör Örgütü bünyesindeki başta Doğu Türkistan olmak üzere genel olarak Orta Asya kökenli cihatçıların birçoğu yukarıdaki gruplarda bulundukları sırada IŞİD Terör Örgütü tarafından kendi saffına çekilmiştir. Çünkü IŞİD Terör Örgütü Orta Asyada yukarıdaki gruplar kadar geniş bir ağ kuramamış ve eleman temini konusunda ciddi bir faaliyette bulunamamıştır bu yüzden Orta Asyalı cihatçıları başka gruplardan temin yoluna gitmiştir.

-Türkiyeyi bekleyen tehlikeler

Türkiye konumu itibariyle Suriye savaşında yer alacak gruplar ve cihatçılar için vazgeçilmez bir noktada, haritaya bakan biri bile Suriyeye Türkiye hariç başka ülkelerden sokulabilecek silah,eleman ve lojistiğin ne kadar zor sokulabileceğini hatta sokulamayacağını görecektir. Cihadi örgütler bunun önemini anladıkları için ideolojilerinde Türkiye karşıtlığı mevcut olsa bile Türkiyeye fiili bir zarar vermemekte aksine çeşitli konularda işbirliğine hazır olduklarını dile getirmekteler, bu noktada IŞİD Terör Örgütü'nün Fırat Kalkanından önceki faaliyetlerini ve IŞİD Terör Örgütü içindeki Türkiye konusunda tarafsız olan lobinin etkinliğini yitirdiğini hatırlarsak halihazırda icra ettiğimiz Fırat Kalkanı Harekatının önemli bir adım olduğunu anlarız. Dolayısıyla IŞİD Terör Örgütü bu harekat sonucunda ciddi darbeler almış, Fırat Kalkanı Harekatı öncesinde eleman ve lojistiğini sokabildiği tek yer olan Cerablus Türkiye kontrolüne girmiştir, bu yüzden IŞİD Terör Örgütü sahada yapamadığı hamleleri şehirde yapmaya çalışacak ve Türk milletinin bütün damarlarına basmaya çalışacaktır. İçinde psikolog,hem psikolojik hem çapulcu savaşı konusunda uzman eski subaylar gibi kişileri barındıran IŞİD Terör Örgütü şehirlerde yapacağı hamlelerde Türk halkının tarihi geçmişi nedeniyle ''Kardeş ve aynı ırktan'' bildiği Orta Asyalı kişileri kullanacak ve Türk halkında Türkiyede yaşayan Orta Asyalı kişiler yönünde ''Terörist ve IŞİD Terör Örgütü mensubu'' algısı oluşturacaktır, keza Ortaköy saldırısından sonra sosyal medyada Türkiyede yaşayan Orta Asyalı kişiler için sarfedilen ağır hakaretler bu planın ne derece tehlikeli olduğunu göstermektedir.

-Sonuç Olarak

Sonuç olarak karşımızdaki düşmanı kesinlikle küçümsememeliyiz, düşman o kadar acımasızki yıllardır bu ülkede kurallara uyarak, herkese saygı göstererek yaşayan Orta Asyalı kişileri Türk milletinin gözünde terörist, Türk düşmanı, IŞİD Terör Örgütü mensubu algısına kurban etmeye çalışıyor. Üzülerek görüyoruzki kısmen başarılı olmuş durumdalar, oldukça hassas olan bu süreçte ülkemizde bulunan yasadışı işlere karışmayan Orta Asya kökenli kişileri yapmamız beklenenin tam aksine benimsemeli, tamda tarihimizdeki gibi kardeş bilmeli ve provokasyona meydan vermemeliyiz.

NOT:Bu yazı kişisel kaynaklarım ve açık kaynaklardan derlediğim bilgilerle oluşturulmuştur.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:36 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Nur topu gibi ''Orta Asya (teröristi)'' kavramımız oldu. Havalimanı saldırısından bu yana amaçlanan bu imiş belki de. Bağırtılar, çağırtılar, nereden geldiği belli olmayan ortaya düşen fotoğraflar, pasaportlar ve aklın hâlen yanıt aradığı sorular. O bu olunca ''terör'' olur, ama burada nedense tüm gündemi meşgul eden ''Orta Asya'' ve yakın kavramlar var. Güzel ve doğru belirttiğin gibi, amaçlananın ne olduğu ortada. Benim de diğer başlıkta muhtelif yorumlarda belirttiğim gibi, gittiğimiz yer aynen orasıdır.

Bu işin ardında yalnızca ITÖ yok. Açık ve kanayan yaralarımızı suiistimal eden, olayları iyi ''değerlendiren'' birileri de var. Şu an yüzeysel değerlendiriyorum ama özellikle bu fotoğraf pasaport işlerinin ardında yabancı güçlerin odakların yattığını düşünüyorum. Başka şeyler de olabilir, ama her hâlükârda birilerinin ''yaptığı'', birilerinin de ''yönlendirdiği'', açıktan ''istifade ettiği'' apaçık ortada.

Bu başlıkta, ulusun neferleri olarak buna karşı ne yapabileceğimizi tartışabiliriz. Öyle, biz ne yapabiliriz, demesin kimse. Çare üretmekten, düşünmekten korkmamalı. Hiç değilse beyin fırtınası yapılsın, akla gelen düşünceler burada tutulsun. Susmak, daha kötüdür. Alıp başını gidiyor.

Benim gayet nüfuzlu olan bir Kırgız adaşım var. Onunla iletişime geçtim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 17:43 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Saldırgana benziyor diye, sokak ortasında bir kişiyi kötüce dövmüşler. Yaklaşık bir saat önce düşmüş haber. Buyurun buradan yakın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 18:00 
Üye

Sanırım yaşamımızda olan sevmek, arkadaş olmak, yalan söylemek, sinirlenmek, vatan sevgisi gibi birçok kavramı sürekli ama sürekli kendimize zarar verecek seviyede abartıyoruz. O dövülen kişiyi bundan sonra kimse Türkiyede tutamaz diye düşünüyorum adam bu ülkede yaşayıp, okul okuyup, hayatını idame ettirmek içinmi yaşıyor yoksa saldırgana benziyor diye öldüresiye dövülmek içinmi ? Yukarıda yazdığım ''Kısmen başarılı olmuş durumdalar.'' cümlesini ''Tamamen başarılı oldular.'' ile değiştirmem gerekecek sanırım. Aslında biraz mantığa ve hoşgörüye ihtiyacımız var keşke görebilsek.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 18:08 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Nereli olduğunun bizim açımızdan zerre, nebze kadar önemi yok. Terörist, teröristtir. Bu tür mankafaların kullanılmasındaki neden de, bilinçaltlarında Orta Asya ve Türklüğüne bir kin ve nefret, antipati uyandırmak diye duyarım. Son zamanlarda bunda sanki artış var gibi. O ingimasyun denilen enik piç sürüsünde de en son bu türler vardı. Elimde bilgi, dayanak yok; ama böyle olduğuna kâni oluyorum. Geçenlerde de ''Özbek, Kırgız'' filan diye bağırılıyordu, yırtınılıyordu resmen. Burada da, ilk başta saldırıyı yaptiği söylenen -iddia edilen de değil, ben öyle bir üslup göremedim?- kişinin tipi de böyle olup onun fotoğrafının verilmesinde de ben seçik olarak bir şey aramıyor değilim. Nereden biliyorsunuz, ya da biliyordunuz? Teyit var mıydı? Nereden düştü o fotoğraf anında? Kim yapıyor bunları? Bunlar bana pek olağan gel(e)miyor. Verdiler dozu, yerleşti. Malum, biliyorsunuz, ülkemiz algılar ülkesi haline geldi ve genel olarak da zaten genelleme hastalığı var.

Kısaca cümlelerimize dikkat etmemiz gerekiyor. Kimin nereden geldiği önemli değil. Mankafa mankafadır. Birileri sanki bizi yönlendirmeye çalışıyor. Hele bir de işin içine ''Orta Asya'', ''Özbek'' ''Türkmen'' gibi kavramlar, deyimler ve saire karışırsa, bu kavramlara adlara yüklenen değerlerin de usulca ufalanacağını unutmayın. İnsan böyle çalışıyor ve herkes erkli değildir.

Her şeye oynanıyor. Her yer kaşınıyor. Her yerden ayrı bir saldırı var. Dolaylı ya da dolaysız; doğrudan. Gerçekten çok kötü bir kıskacın içindeyiz şu an. Atlatacağız, ama geçeceğimiz yerler iyi olmayacak. Yarına hazırlanmamız gerekiyor. Bunun başında da ilkin uyanıklık ve yönlendirme gücü geliyor. Gerisi kolay. Ansızın kendimizi istemediğimiz bir yerde bulabiliriz.
Alıntı:
Yine çekik gözlü, bir kişinin fotoğrafı [pasaportu] paylaşılmış. Sonradan da o kişi, sorgulanmış. O olmadığı ortaya çıkmış. Öyle deniyor. Yukarıda dediğime daha da inanmaya başlıyorum.
Alıntı:
Alıntı:
Şöyle bir haber var,

İstanbul'daki ünlü gece kulübü Reina'da 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştirdiği öne sürülen Yahya Maşrapov, Kırgızistan'da verdiği ifadesinde, "İstanbul'da yaşanan saldırıyla hiçbir ilgim bulunmamakta" diyerek suçlamaları reddetti.

Reina saldırısını gerçekleştirdiği suçlamasıyla basında fotoğraf ve videoları yer alan şüphelinin Kırgızistan vatandaşı Yahya Maşrapov olduğu iddia edilmişti. Kırgızistan basınında yer alan haberlere göre, bugün Türkiye'den Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e giden Maşrapov, havalimanında güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.

'1 OCAK'TA İSTANBUL'A GİTTİM, 31 ARALIK'TA KIRGIZİSTAN'DAYDIM'

Haberlerde, Maşrapov'un ilk ifadesinde şunları dediği kaydedildi: "1 Ocak'ta, uçakla Bişkek'ten İstanbul'a gittim. Ziyaret amacım ticari ilişkilerle ilgiliydi. Dönüşte Türk güvenlik güçleri beni uçaktan indirdi ve ifademi aldı. Uçak da bu yüzden bir saat bekletildi. Fotoğraftaki suçlaya dış görünüşümün biraz benzediğini söylediler. Onlar sonra özür dileyerek beni uçağa bindirdiler. 31 Aralık günü Kırgızistan'daydım, dolayısıyla bu saldırıyla hiçbir ilgimin olması mümkün değil. İnternette benim pasaportumun resim ve bilgilerinin nasıl düştüğünü de bilmiyorum."

http://www.karar.com/guncel-haberler/re ... yok-359769
İş bu, ben de bilmiyorum. Sorun da burada, zaten. Kimse bilmiyor. Kimse de sorgulamıyor. En kötüsü bu.

Söylediklerimde yanılıyor olabilirim, ama hiç öyle olduğunu düşünmüyorum. Büyük bir pislik var ortada.
Alıntı:
Alıntı:
Ne yazık ki hayal dünyasında yaşayan sensin hollandalı.

Pew'ın 2015 tarihli bir anketinde Türkiye'de Isil sempatizanı oranı %8.
http://www.pewresearch.org/fact-tank/20 ... -for-isis/

Bir gece kulübü boş yere seçilmedi bu saldırı için. Alan kazanmaya çalışıyorlar.
Kesinlikle aynı fikirdeyim, belli bir kesim bu saldırıya gerçekten çok sevindi sempati artışı olmuştur daha devamı gelir bu tür saldırıların. Sosyal medyada CHP'ye yapılacak olası bir saldırıya simdiden taraftar topluyorlar, zaten onlar terörist diyecekler.
Olay da aynen bu. Kimisi sevindi, kimisi bana ne dedi, kimisi içten içten türlü türlü düşündü, ve saire. Yukarıda anlattığım psikoloji, birçok beyinde kısaca ''hoşgörü''ye neden oluyor. Zaten öyleydiler, zaten böyleydiler.. Ve asıl tehlike de bu bir yerde. Kendini belli eden, ediyor. Ayrı, ama farkında olmadan zehir yayılıp daha çok alan buluyor. Her şey, gittikçe iç içe giriyor. Bu pisliği ayıklamak güç olacak.
Alıntı:
Alıntı:
Katil maşrapov değilse kim ve görüntüleri nasjl servis edildi hemen?
Selfie görüntüleri yani.

Sorun ve soru da bu. Yukarıda bilinçli olarak değindim. Kimse bunlara dikkat çekmiyor.

http://trmilitary.com/viewtopic.php?f=7 ... a4#p267351

Buraya göz atın. Özellikle son yorum.
Alıntı:
Saldırgana benziyor diye, sokak ortasında bir kişiyi kötüce dövmüşler. Yaklaşık bir saat önce düşmüş haber. Buyurun buradan yakın.
Şöyle bir bilgi de var şimdi, doğru/yanlış, şimdi demin bir adaşım geçti bana.

''Reina saldırganına ait olduğu iddia edilen bir pasaportun fotoğrafı TRT World tarafından takipçilerine servis edildi. Emniyet teşkilatının çok iyi bildiği ancak büyük bir titizlikle gizlediği hatta emniyet muhabirleriyle bile paylaşmadığı bu bilgi, Twitter üzerinden servis edildikten kısa bir süre sonra geri çekildi.''

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 18:22 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

''İki düşmanımız var. 1) ''Bu millet.'', 2) ''Milletimiz.''.''

Şimdi de, Orta Asya ve Türklüğüne başlatılan kin ve nefret açılımıyla, demin Binalı Yıldırım'ın söylediği ''600 yıllık devlet geleneğimiz var.'' sözü.

Çok net görüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 19:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İktidar Türk düşmanı olduğunu defalarca söylemişti zaten.Osmanlı'dan önceyi yok saymaktalar. Osmanlı'nın 600 sene boyunca süper güç olduğu hayali ile kitlesini avutuyor. Şimdi mecbur kaldıkları için açılıyorlar. Bir ara Kürtçü olmuşlardı şimdi Türkçü geçiniyorlar.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Oca 2017, 19:50 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Onu kast etmedim. Onu hepimiz biliyoruz. Bir bağlantıya dikkat çekiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 03:27 
Site Başkanı

Orta Asyalı teröristler söylemi kötü niyetli bir söylemdir.

Orta Asyalı cihatçılar söylemi de aptalcadır. (Daha ağır konuşacağım ama neyse)

Geçen günlerde Kazakistan'da idim, tv seyrediyorum yarım saat içinde Tv'de söylenenleri çözmeye başladım. Ben onlarla kendimi ayrı görmüyorum. Orta Asya bizim geleceğimiz, orada dini eğitim sovyetlerin dağılmasından sonra ortaya çıkmış (Suudi Arabistan fonlarıyla) konulardır. Dini konularda çoğunluğun herhangi bir fikri yoktur. Oradaki fakir insanların (özellikle merkeze uzak bölgelerde) kandırılmasıdır olay ve çok az sayıdadır, artık bu forumda orta asyadaki Türklere terörist yakıştırması görmek istemiyorum, bu söylem kötü niyetlidir.

http://www.marketwatch.com/story/the-co ... 2016-04-28

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 10:27 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Zamanında Uygurlara da terörist demişti İsmet Sezgin'in kızı.
Bana bunu hatırlattı.
Madem ŞİÖ üyesi olacağız, Türkçü eğilimlerin de budanması lazım.
Çin veya Ruskiy kızabilir.
Boraltan Köprüsü reloading...

ekle açık-mert-korkusuz:
Alıntı:
bizi siz öldürün vermeyin rusa
yakışmaz türklüğe,sığmaz namusa
vahşete göz yumup silkmeyiz omuz,
bizi siz öldürün varsa suçumuz

bir bayrakta uldızımız ayımız.
nerden doğru bu imansız gayrılık.
ben ne diyen bu vefasız dağlara,
öz gardaşı dönek olan ağlara...

boraltan bir köprü, aşar geçer arası
yunsalar da suyuyla, çıkmaz yüzün karası
düşman bekler karşıda, önüne kattı beni
can alınan çarşıda, kardeşim sattı beni
döndüm geri de sordum, paşasına erine
beni siz vursaydınız şu moskof'un yerine

bayrakta uldızımız ayımız.
nerden çıktı bu imansız gayrılık.
ben ne diyen bu vefasız dağlara,
öz gardaşı dönek olan bu ağlara.

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 16:02 
Üye

Alıntı:

Geçen günlerde Kazakistan'da idim, tv seyrediyorum yarım saat içinde Tv'de söylenenleri çözmeye başladım. Ben onlarla kendimi ayrı görmüyorum. Orta Asya bizim geleceğimiz, orada dini eğitim sovyetlerin dağılmasından sonra ortaya çıkmış (Suudi Arabistan fonlarıyla) konulardır. Dini konularda çoğunluğun herhangi bir fikri yoktur. Oradaki fakir insanların (özellikle merkeze uzak bölgelerde) kandırılmasıdır olay ve çok az sayıdadır, artık bu forumda orta asyadaki Türklere terörist yakıştırması görmek istemiyorum, bu söylem kötü niyetlidir.

Sn.Tacops Orta Asya kökenli cihatçılar söylemi aptalca değil maalesef doğru bir söylemdir, adamlar halis mulis Kırgız, Özbek, Türkistanlı vs. ve sayıları az değil yukarıdaki yazımda saydığım grupların tamamı bu arkadaşlardan oluşuyor, istesekte istemesekte onlar Orta Asyada yaşayan Türk kökenli kişiler. Olaya duygusal yaklaşılıyor. Belki eğitimleri iyiyi kötüyü anlamaya yetecek düzeyde olsaydı bugün bu işler buralara gelmezdi, Doğu Türkistanlının biri gelip İstanbulun orta yerinde katliam yapmış ama üzerine düşülmesi gereken şey "Orta Asyalı Cihatçılar" kavramımıdır ? Biz Türk milleti olarak Allahın belası IŞİD Terör Örgütü'ne istediklerini verdik; Artık ülkedeki Kazakistanlı, Özbekistanlı, Kırgızistanlı ve diğer Türki devletlerin vatandaşlarını toplumun bir kesimi terörist, öldürülmeyi hakeden, gereksiz kişiler olarak görmeye başladı, takılmamız gereken şey yazımda kullandığım ve "Aptalca" olduğunu iddia ettiğiniz kavramım değildir, takılmamız gereken şey karşımızdaki düşmanın yani IŞİD Terör Örgütü'nün kansızlığıdır.Yarın öbürgün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir IŞİD Terör Örgütü militanıda benzer bir şerefsizliğe imza atarsa ben "Türkiye Vatandaşı Cihatçılar" üzerine bir derleme yapacağım yinemi "Aptalca" olacak ?

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 17:13 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hey kötü günler, çirkin günler!.. Orada bulunan askerlerin bir kısmı da yaşananlara dayanamayıp sonradan intihâr ettikleri söylenir. Ben öyle okumuşturm.
Alıntı:
Alıntı:

Sn.Tacops Orta Asya kökenli cihatçılar söylemi aptalca değil maalesef doğru bir söylemdir, adamlar halis mulis Kırgız, Özbek, Türkistanlı vs. ve sayıları az değil yukarıdaki yazımda saydığım grupların tamamı bu arkadaşlardan oluşuyor, istesekte istemesekte onlar Orta Asyada yaşayan Türk kökenli kişiler. Olaya duygusal yaklaşılıyor. Belki eğitimleri iyiyi kötüyü anlamaya yetecek düzeyde olsaydı bugün bu işler buralara gelmezdi, Doğu Türkistanlının biri gelip İstanbulun orta yerinde katliam yapmış ama üzerine düşülmesi gereken şey "Orta Asyalı Cihatçılar" kavramımıdır ? Biz Türk milleti olarak Allahın belası IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'ne istediklerini verdik; Artık ülkedeki Kazakistanlı, Özbekistanlı, Kırgızistanlı ve diğer Türki devletlerin vatandaşlarını toplumun bir kesimi terörist, öldürülmeyi hakeden, gereksiz kişiler olarak görmeye başladı, takılmamız gereken şey yazımda kullandığım ve "Aptalca" olduğunu iddia ettiğiniz kavramım değildir, takılmamız gereken şey karşımızdaki düşmanın yani IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'nün kansızlığıdır.Yarın öbürgün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü militanıda benzer bir şerefsizliğe imza atarsa ben "Türkiye Vatandaşı Cihatçılar" üzerine bir derleme yapacağım yinemi "Aptalca" olacak ?
Belirtilmek istenen şey, yapılanın istem dışı olsa da bir algıya hizmet ettiğidir. O olumlu ve tarih kokan, öz olan ve değer barındıran kavrama zarar verdiğidir. Burada, sanırım yalnızca biz Türklerde olan önemli ve ince bir hassasiyet var. Bu işin kolayı var. Hangi kentten geldiğine bakılır, örneğin, ''Gulca kökenli bir mankurt/terörist'' denir. Ya da benzer örnek. Olay hafifletilir. ''Özbek, Kırgız, Türkistanlı, Orta Asyalı cihatçı/terörist'' gibi kavramlar kullanmak doğru değil. Bunu başından beri, bir ben olmak kaydıyla, dernekte belirten benim. Bir yöneticinin de bunu söylemiş olması beni mutlu etti, ve de çok iyi oldu.

TRT Haber ''Kırgız terörist'' demiş örneğin bugün. Ama kimse ''Arap terörist'', ''Arabistanlı terörist'', ''Arap kökenli terörist'' ''Kürt terörist'', ''Kuzey Kürdistanlı [Irak kuzeyi, öyle ya, herkes Kuzey köpekistan Yönetimi filan diyor] terörist'', demedi hiçbir zaman. Şimdi biz niye ''Orta Asyalı ...'' ''Doğu Türkistanlı ..'' o, bu diyelim? Anlatılmak istenen bu.

Ben, senin kavramı başlıkta tırnakler içerisine koymanla hassasiyet gösterdiğini anlamıştım, o yüzden tekrar konuya girmedim. Ama Tacops ustanın dediği (daha) doğru. Hiç kullanmamamız gerekiyor. Bunun birçok değişik yolları var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 17:31 
Üye

Biliyorum bunu yapan kişilerin sadece aidiyetlerinde veya ülkelerinin isimlerinde Türk geçiyor, ruhu, fikirleri vs Türklerle zerre alakası yok ancak değişmeyen bir gerçek var, Reina saldırısı üzerinden örnek vereyim bunu yapan insan ne yazıkki istesekte, istemesekte, kabul etsekte, kabul etmesekte ki ben etmek istemiyorum ama Doğu Türkistanlı şimdi bu kişinin aidiyetini niye Doğu Türkistan olarak söylememeliyiz ben bunu tam anlamıyla idrak edemedim, ben Türk, Türkistanlı, Azerbaycan Türkü işin özü Türk milletinin yumuşak karnı olan "kardeş" dediği kişilerin içinden 40 yılda bir çıkabilecek Türkiyeye ihaneti şiar edinmiş kişileri harfiyen anlatmalıyızki; Türk milleti eğitim olmayınca, doğru yanlış kavramı gelişmeyince, dindeki cihat ve tevhid kavramları yanlış anlaşılınca kendi içindende problemli kişilerin çıkabileceğini bilmeli. Ben çok fazla yorum yapmak istemiyorum çünkü tartışmaya müsait bir konu; Türküm, 5 vakit namaz kılamıyorum cumaya gidiyorum Allah affetsin ama dinime bağlıyım, En az forumda milliyetçi kişiliği ile dikkat çeken forumdaşlarımız kadar milliyetçiyimdir ama ben Doğu Türkistan kökenli cihatçı, Kırgız kökenli cihatçı vs diyerek bunu düşünmenin veya tartışmanın ahlaki ve etik açıdan sakıncalı olduğunu düşünmüyorum. Üzerimize düşen şey Soydaşlarımızla bütünleşmek, birleşmek, onlara değer vermek, Terörize olmuş olanlarına gereğini yapmaktır.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 17:48 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Her doğruyu söylemek doğru değildir kardeşim. Özellikle de herkese açık alanlarda, toplumsal yerlerde, kamuda. Herkes neyin ne olduğunu biliyor, ama burada manevra yapmazsak, birilerinin ekmeğine yağ süreceğiz. Olay bu. Kavram meselesi. Algı meselesi. Toplum mühendisliği meselesi. İnsanın, algıların nasıl çalıştığını çok iyi biliyorsun, bunu yazılarından anlıyorum. Olay, içinde bulunduğumuz koşullar ve bizim de bu tür hareketlerle bu işin içine düşüp buna katkı sağlayacağımız. Yoksa burada bir şeyi kaldıramamak, olaya duygusal yaklaşmak meselesi yok. Herkesin içinden çürükler çıkıyor ve evet bunları konuşmak ve gereğini yapmak gerekiyor ki, bunlar düzelesin olmasın. Ama buradaki konu bambaşka bir boyutta.

Şöyle demiş birisi, bana gelen bilgilerden aktarıyorum.

''Reina saldırısı sonrası ''terörist Kazak'' dendi, Kazak bir vatandaş dövüldü. Kazaklara laf atıldı. Sonra masum olunca ''pardon'' dendi. Sonra ''Kırgızmış meğersem'' dendi. ''Kırgızların hepsini öldürelim'' diyen adamlar çıktı. Sonra ''Kırgız vatandaşı Özbekmiş'' dendi. Özbeklere laf atıldı. Ve az önce de A Haber'de yetkili bir kişi ''muhtemelen Uygur'' dedi. Haber sunucusu bir otopark kamerasının görüntüsünü gösterip, ''İşte, terörist buradan çıktı ve geldiği yere yani Zeytinburnu'na döndü.'', dedi. Zeytinburnu da bilmeyenler için diyelim, en çok Uygurun yaşadığı yerdir İstanbul'da. Yarın da, ''Terörist Azerbazcanlıdır muhtemelen, ve Halkalı yönüne doğru gitti.'', derler. Yani bu iş, masum bir iş değil artık. Soydaşlarımızla aramızı açmaya çalışıyorlar.''

Diğerlerinde, yine söylüyorum, hiç Arap, Kürt (kökenli) vs. terörist, o bu denmiyordu. Burada neden, üstelik bir de sıra sıra herkesi geçermişcesine, özellikle üstüne basa basa belirtiliyor? Terörün kimliği, ırkı yoktu ya? Arap, Kürt, o bu denmiyordu ya? Alçak terörist, cânî oluyordu ya? Konuyla ilgili diğer üyelerin de, benim de başından beri dikkat çektiğim ayrıntı ve soruları ekleyip, bu ve benzer sözleri, işleri de kattığımızda, yapılmak istenenin ne olduğunu çok açıkça görebiliyoruz. Ve bizim de dikkat çekmemiz ve ''yanlış!'' dememiz, bu yüzden.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 17:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Doğrular acıdır. İyi bir konu olmuş. On yıllardır, terör ile mücadele etmek yerine, teröre müdahale ettiğimiz için bu olayların meydana gelmesini doğal karşılamak gerekir. bölücü terör örgüt ile olduğu gibi bu gün, İŞİD ile de mücadele etmek yerine müdahale ediyoruz. Dönem dönem binlerce sayılarda bu itleri geberttik. Sonra bir daha ürediler. Bu dönem yine aynı yanlış yapılıyor. Yine binlercesini geberittik, 5-10 yıl kadar yine rahat edeceğiz. Ya sonra...? Orko_08'in yazısı vardı bu teröristler ile alakalı. Aynen alıntılıyorum.
Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
İŞİD Bugün Al Bab çatışmalarına dair fotoğraflar yayınladı. Çatışmaya girenlerin tiplerinden kimler olduğu anlaşılıyor sanırım.

Resim
Orta Asya'da ki İŞİD sempatizanlığının arkasında Rusya olabilir mi? Hep merak ettiğim bir konu.Orta Asya'dan Orta Doğu'ya "cihat" için gitmek, bilemiyorum...
IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'e katılan Orta Asyalı, Uygur vb elemanların büyük çoğunluğu Guantanamo, Maldivler, Palau vb adalara gönderilmiş mülteci ve/veya el Kaide üyeleri.

https://www.theguardian.com/world/2015/ ... mism-syria
http://www.politico.eu/article/sun-sand ... -fighters/
http://www.independent.co.uk/news/world ... 31574.html

ABD, bu ada devletlerine söz konusu mülteci / eski militanları kabul etmeleri için para vermişti. Tabi bu arkadaşlar Karayiplerin tadını çıkartmak için gitmedi oralara... Stajlarını tamamlamalarını müteakip çıraklık projeleri için Suriye'ye gönderildiler. Oradan da muhtemelen kalfalık ve ustalık projeleri için Rusya'ya, Türkistan'a falan gidecekler.

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Oca 2017, 19:54 
Süvariler

Zeytinburnu değil mi yıllardır Rusların cihatcıları avladığı semt ?...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 14:06 
Akıncılar

"Türkçü"lükten önce başka şeyleri budamayı başaralım, ırkdaşlar her şeyşi herkese kullandırtmayacak hale gelsin de o zaman Türkçülük" tarafına bakarız. Daha acil başka şeyler var. Rusya boşuna Kazakistan ve sair çevre ülkeleri ile "Terörizme karşı" dev askeri-paramiliter tatbikatlar yapmıyor. Kazakistan boşuna tankını topunu modernize ettirmiyor.

DAIŞ yazılır CIA okunur, "Hizmet Hareketi" yazılır FETÖ okunur:

https://www.youtube.com/watch?v=FDDueNNiK28&t=3141s

Bu izleyebileceğiniz en makara programlardan biri. Yıl 2011, İlber Ortaylı FG'yi görmeye gitmiş, FG'in çağrısı üzerine. Dönüşünde şimdi Amerika kaçkını olan F. Mercan o zaman yaptığı programa "Hoca'yı nasıl gördünüz?" diye sormak için M. Türköne şaklabanı ile programa davet etmiş. Bir dolu laf ebeliğinden sonra anlıyoruz ki, FG İO'ya asıl olarak Doğu Türkistan'ın halini, tarihini ve son gezilerinden izlenimlerini sormaya çağırmış.

Bizim oradaki Uygur kardeşlerimizi de romantisize etmeden bu tip sapkınlıkların elinden bir izole etmemiz gerekiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 14:13 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
"Türkçü"lükten önce başka şeyleri budamayı başaralım, ırkdaşlar her şeyşi herkese kullandırtmayacak hale gelsin de o zaman Türkçülük" tarafına bakarız. Daha acil başka şeyler var. Rusya boşuna Kazakistan ve sair çevre ülkeleri ile "Terörizme karşı" dev askeri-paramiliter tatbikatlar yapmıyor. Kazakistan boşuna tankını topunu modernize ettirmiyor.

Bu izleyebileceğiniz en makara programlardan biri. Yıl 2011, İlber Ortaylı FG'yi görmeye gitmiş, FG'in çağrısı üzerine. Dönüşünde şimdi Amerika kaçkını olan F. Mercan o zaman yaptığı programa "Hoca'yı nasıl gördünüz?" diye sormak için M. Türköne şaklabanı ile programa davet etmiş. Bir dolu laf ebeliğinden sonra anlıyoruz ki, FG İO'ya asıl olarak Doğu Türkistan'ın halini, tarihini ve son gezilerinden izlenimlerini sormaya çağırmış.

Bizim oradaki Uygur kardeşlerimizi de romantisize etmeden bu tip sapkınlıkların elinden bir izole etmemiz gerekiyor.
Ki bunu SADFOR'da yazmıştım, yönetim sildi.
Biz Uygurları IŞİD Terör Örgütü'e göz göre göre ihale ettik mi;?
ettik!

Boyun eğmek şân ve şerefle yaşamış ecdâdımıza yapılması mümkün ihânetlerin en büyüğüdür... Savaşta cengâverlerin kaderi ölümdür. Biz ölsek de kahramanlığımızın şânı yaşayacak, çocuklarımız torunlarımız diğer kavimlerin efendisi olacaktır. ÇİÇİ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 18:54 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

İzletiyi yüklemiş olan üyelik iptal usta. Başka var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 22:40 
Akıncılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 22:48 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 23:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

DAIŞ yazılır CIA okunur, ".
İnfaz videolarını senaryolayıp editleyen salak bütün dünya halklarını amerikalı TV budalası mallardan zannetmiş. Yani gerizekalı bir yankiyim diye bağırıyor. Sanki testerenin 7 bölümünüde defalarca seyretmiş içinden en çok giden sahneleri almış tineyç bir frılama .

Ortadoğuyu sürekli destabilize etmek için tam iğrenmelik her tarafı b...u çomak. Bizim hiper dangalak islamcılarda hala alkış tutuyor. Neyseki bu ülkede yaşayan herkes dangalak bademlerden değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 Oca 2017, 23:59 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Eline sağlık ustam. Teşekkür ederim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 00:37 
Üye

Zeytinburnu'nda Nuri Paşa Mahallesi bu cihadistlerden kaynıyor ve yıllardan beri bu iş böyle. Tatar, Kazak, Uygur, Afgan ve nicelerini yıllardan beri orada örgütleyen bir vakıf var. Emine İnanç Vakfı ve çevresi cübbeli, sarıklı, çarşaflı ve çekik gözlülerle dolu. Polisin operasyon yaptığı mahallede orası zaten. Zeytinburnu'nun üst mahallelerinde ise Çeçen cihadistler kaynıyor. Rus ajan beyler o bölge de Çeçenleri avlıyor. Emin olun her mahallede bir dinci yurt veya bir vakfın evi vardır. Eskiden bu işi gizli yaparlardı, bu son yıllarda artık tabela bile asmaya başladılar. Bunun önlemini almak çok zor artık. Yapılabilir mi yapılabilir ama bu hükümetle olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Oca 2017, 00:57 
Akıncılar

Hem de nasıl olur ve olduğunu da göreceksiniz.

Türkiye sadece TC devletinden ibaret değil, müttefiklik yapısı ile bir bütün. Görmekte olduğumuz, içinde yaşadığımız İslamizasyon, yahut İslamcılar vesair denen akımların ağırlığı zaten bizim NATO/Amerika ile müttefikliğimizin ürünü ve bizim de güle oynaya giydiğimiz ateşten gömleğimiz.
Gerekliydi değildi tartışılır ama mal bu.

Şimdi Türkiye'nin kayan müttefiklik yapısı eğer hakikaten kayıyor ise, olması geken ve daha orta bir yerde durabilecek ise, o zaman eski müttefikliğin getirdiği bu yapıların teker teker ve bazen belki çok acımasızca tasfiye edildiklerini göreceğiz.

Neden? Zira yeni müttefiklik zemini oluşturabilir isek, bu durumda bu yapılara en başta bizim ihtiyacımız kalmayacak, fakat daha belirleyicisi müttefiklerimizin bunlara hiç tahammülü olmayacak. O diyeti ödeyebilir miyiz?
Ohoooo. Neleri yapmadık ki?

Bu da nasıl bir dünyadır arkadaş? Türkiye'deki AB'ciler asıl Türkiye AB'ye girmesin diye yırtınır. Aydınlık bir gelişmiş demokrasi dediğimiz ABD bize bu yobaz herifleri pompalar. Biz de durumdan vazife çıkarırız.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 25 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Greyjoy ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: