TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 20:02

Tüm zamanlar UTC+03:00


LoadingYeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Atilla Uğur'un Açıklamaları
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 14:23 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Kas 2015, 01:12
Mesajlar: 1141
Yaş:
İKİNCİ KALKIŞMA ÇOK YAKINDA

15 Temmuz günü ilk kalkışmayı haber veren emekli Albay Hasan Atilla Uğur, 'üst akıl' destekli yeni bir darbe hazırlığına ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. İşte, Uğur'un kaynaklarına dayandırarak anlattığı ikinci kalkışma senaryosuna ilişkin şok bilgiler...

KİMSE 'BU İŞ BİTTİ' DEMESİN

“İkinci kalkışmaya hazır olun. Ve çok yakın bir zamanda. Çok net bilgi olarak söylüyorum: İkincisi daha kanlı olacak. Bugün bir zafer sarhoşluğu içindeyiz. Ben sizin aracılığınızla Türkiye'yi uyarıyorum. Kimse 'Tamam bu iş bitti, Türkiye rayına oturdu, artık Amerika başka bir şey yapamayacak, FETÖ başka bir şey yapmayacak, bölücü terör örgüt başka bir şey yapamaz, biz belini kırdık bu örgütlerin' falan demesin. Bu bizi, hazırlanmakta olan kalkışmada tamamen başarısızlığa götürür. Paramparça oluruz.”

İNGİLİZLER AŞİRETLERLE 2.5 AYDIR NE GÖRÜŞÜYOR?

“Aldığım bilgiye göre, İngilizler 2.5 aydır Güneydoğu'daki bütün aşiretlerin ayağına gidiyor. Özellikle Hakkari, Van, Çatak, Silopi, Mardin bölgesinde etkin aşiretlere... Bunlarla pazarlıklar yapıyorlar. Toprak ağası olarak varlığını sürdüren bu aşiretlerin bankalara olan birikmiş trilyonlarca liralık borçlarını ödediler. Aşiretlerin bütün kredi borçları ödendi. İngiltere ödedi bunları. Konsolosun aşiretler içinde ne işi var? bölücü terör örgüt yol kontrolü yaparken bunların araçlarını 'buyurun' diyor bırakıyor, diğer araçlara kimlik kontrolü yapılıyor. Neden?”

10 BİN PİYADEYLE GELECEKLER

“Bundan 3-4 gün önce İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Daily Express'te bir yazı yayınlandı. Diyor ki, 'Türkiye'de ikinci kaos ortamı geliyor. Bizim Kıbrıs'ta üssümüzdeki 10 bin deniz piyademiz, Türkiye'de bulunan 50 bin İngiliz'in can güvenliği için Türkiye'ye girecek, Türkiye'de güvenli bölgeler oluşturacağız. Vatandaşlarımızı hava yoluyla tahliye edeceğiz'. Bakın bu bir işgal planıdır. Bu ikinci kalkışmanın esas amacı işgal.”

KAOS GÜNEYDOĞU'DA BAŞLATILACAK

“Peki bu kaos nasıl olacak? Çok net bir bilgi bu: Güneydoğu'da her zaman yaptıkları gibi HDP'lilerin de çağrısıyla bir nümayiş, gösteri yapılacak. Polisin, askerin içinde tespit edilmemiş FETÖ'cüler gaz sıkmak yerine, halkın üzerine ateş açacaklar. Bu, benim ulaştığım bir bilgi, net. Olay büyük ihtimal Şemdinli, Yüksekova ya da Kızıltepe'de olacak. Burada 15-20 kişi ölecek. Bölgedeki bütün ilçelerde, illerde, İngiliz konsolosluğundan ziyaret edilen aşiretler bu oyuna gelirlerse eğer, halkı sokağa dökecekler. Batı'da ise fitili, 4-5 noktada sansasyon yaratacak büyük patlamalarla ateşleyecekler. Bunu ya bölücü terör örgüt ya da IŞİD Terör Örgütü yapacak. Yine eşzamanlı olarak hedef olarak gördükleri kişilere yönelik suikastler devreye girecek. Bu yapıldığı zaman inanılmaz bir kaos ortamı olacak. Herkes ayağa kalkacak ve iç savaş dedikleri, esas onların istedikleri plan hayata geçecek.”

40 YIL SÜREN HAZIRLIK

“15 Temmuz'da beceremedikleri, erken düğmeye bastıkları için yapamadıkları bu. İç savaş durumunda Amerika diyecek ki, 'Benim Türkiye'de vatandaşlarım var. Zaten Türkiye de benden yardım istedi', diyerek gelip oturacak. İngiltere de aynı şekilde hazırlıklı zaten. Peki ne olacak o zaman Türkiye? Allah korusun. Kimin kimi vurduğu belli olmayacak. Komşu komşuyu vuracak, yağma başlayacak. Aklınıza ne geliyorsa, her şeyi uygulayacaklar, 100 sene önce yapamadıklarını şimdi yapacaklar. 40 yıldır FETÖ'yü, bölücü terör örgüt'yı bunun için yetiştiriyorlar. Amerika, İngilizlerle beraber bu işin arkasında olacak. Öcalan'ı ben sorguladım. 8 ay boyunca orada kaldım. Bana bir lafı var: 'Dünyada bugüne kadar her şeyi İngilizler planlar, Amerikalıları oynatır'.”

Gülen'in teslimi Apo'dan zor

1999 yılında bölücü terör örgüt elebaşı Öcalan'ı sorgulayan efsane komutan olarak tanınan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, “Öcalan'ın ele geçirilmesi mi zordu, FETÖ'nün mü ele geçirilmesi mi daha zor olacak?” sorusuna şu cevabı verdi: “FETÖ, bölücü terör örgüt ile büyük benzerlik gösteriyor. ASALA bitti, bölücü terör örgüt çıktı. bölücü terör örgüt elebaşı alındı, hemen akabinde Fetullah at başı geliyordu. Ama FETÖ konusunda ABD'nin şöyle bir avantajı var: Bu, dini duyguları kullanan bir örgüt. Dünyada sosyalizmi kullanmaya çalışan bir bölücü terör örgüt'dan ziyade dini duyguları ön plana çıkaran, istismar eden, iktidarlar ve muhalefetle 40 yıldır hep işbirliği içerisinde olan bir örgütten söz ediyoruz. Dolayısıyla ABD, FETÖ konusunda Apo'yu kullandığı zamankinden daha akıllı hareket etmeye başladı. Nedir? Gülen'in ABD'den bize teslim edilmesi onlarca sene alacak bir hukuki süreç teşkil ediyor. Öcalan'ın iadesinden çok daha zorlu bir süreç bekliyor bizi FETÖ'nün iadesinde. Öcalan'ın iadesinde biraz daha erken hareket ettik. Karşılıklı istihbarat örgütleri de konuşuyordu Apo konusunu. Ama şimdi FETÖ konusunda bu çok fazla geçerli değil.”

Kriptolar duruyor

“Bugün zafer sarhoşluğuyla, 'bakın içeri aldık adamları' diyoruz ama kriptolar duruyor. Siyasetin içindeki adamlar bunlar. Bunlar gözümüzün içine baka baka 'FETÖ ile mücadele ediyoruz' görünümü çizmeye çalışıyorlar. Mesela MİT. Burada bir temizlik oldu mu? Dünyanın hiçbir yerinde 8 bin-10 bin rütbeli personelin katıldığı böyle bir kalkışma, böyle bir işgal, rezillik hareketini MİT'in duymadığına beni kimse inandıramaz. MİT, en başından beri bu girişimden haberdardı. Peki niye bir şey yapmadı? Ülkenin bütün kurumları FETÖ'nün eline geçti de bir tek orası mı pir-ü pak kaldı? Senaryoları boşa çıkarmak için yapacağımız bir diğer şey, süratle milli bürokrasiyi oluşturmamız. Hem askeri hem sivil anlamda milli bürokrasiyi mutlaka oluşturmamız lazım. MİT, TSK vb. Buralarda milli, mandacı olmayan, şucu bucu olmayan, liyakatli insanları istihdam edilmeli.”

EĞER ÖNLEM ALMAZSAK KASIMDAN ÖNCE...

“İkinci kalkışmayı gayri milli unsurlar, bölücü terör örgüt ve FETÖ birlikte yapacak. Şuanda ABD'nin argümanı durumunda olan tüm örgütler hepsi birlikte yapacaklar. Askeri, polisi, bürokratı, kim varsa devreye girecek. Şekli 15 Temmuz gibi olmayacak. Çift başlı, on başlı bir hadise. Şuana kadar alınmayanlar, bilinip de dokunulamayanlar, hepsini göreceğiz bu hadiselerde. Sadece askeri değil, polis, bürokrasi, emir komuta zinciri diyecekler. Türkiye'yi uyanık olmaya davet ediyorum. Eğer biz bu oyunu bozmazsak, ikinci girişim kasım ayını geçmez.”

HERKES 'ABD' DİYORKEN...

“Türk milletini ikaz ediyorum. Çok dikkatli ve akıllı olmamız gereken bir zaman. Hani bir ara 'Yenikapı ruhu' dedik ya. Şuanda bu ruh bilinçli olarak zedeleniyor. Başta CHP bozmaya başladı bu ruhu. Bilerek yapılıyor bunlar. Görev. Bir kamplaşma yaratılmaya çalışılıyor. Tarık Akan'ın, Allah rahmet eylesin, cenaze törenine baktığımızda, Türkiye'de normal bir ortamda cenazeye 5-10 bin kişi giderdi, şimdi 1 milyona yakın kişi gitti. Bu, kamplaşmanın bir göstergesi. Ben onlar o taraf, bunlar bu taraf demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama ilginç bir sosyolojik süreçten geçiyoruz. 15 Temmuz ertesi bu olayın ABD oyunu olduğu konusunda herkes yüzde 100 hemfikir iken şimdi, 'Olur mu öyle şey! ABD mi? Olmaz' deniyor. Bir NATO'culuktur çıktı piyasaya.”

AYRILIKLARI BIRAKALIM

“Neredeyse her programda Mustafa Kemal Atatürk'e söven birileri çıkıyor. Bunu germek için yapıyorlar, bilerek yapıyorlar bunu. Bu gerginliğin yaratılması direk ABD'nin, Fetullah Gülen'in işine yarar. Bizim bu kadar tecrübeden sonra bu oyuna gelmememiz lazım. Dünyanın hangi yerinde bir ülkenin Meclisi bombalandı? Biz hâlâ mı kendimizde değiliz? Bırakalım bu ayrılıkları, gayrılıkları. TV'lere bir bakıyorsunuz, illa bir Kürtçü, bir FETÖ'cü çıkıyor ekranlara. Bunlar terörist. Son ana kadar ne olacak diye bekledi bunlar. Türkiye, duruma göre taraf olanlardan geçmişte çok çekti. Artık çekmeyelim.”

Paraları tıkır tıkır ödendi

“Cezaevlerinde de çok büyük isyanlar başlayacak. Bunu cezaevindeki FETÖ'cülerin gardiyanlarla, oradaki jandarma personelleriyle konuşmalarından görebilir yetkililer. Bu isyanlara sadece FETÖ'cüler değil, hırsızı, tecavüzcüsü, herkes katılacak. Cezaevindeki adamın psikolojisini ben bilirim; 5 yıl 8 ay 10 gün yattım ben. Cezaevlerinden aldığım bilgilere göre, şu anda FETÖ mensupları bir buçuk aydır cezaevlerinde artık itirafçı konumuna gelmiyorlar. Başta itirafçı olmaya çok temayül vardı, vazgeçirttiler. 'Yanınızdayız, maddi-manevi, aileleriniz bize emanet. Bunları yapanlardan hepsinin hesabını soracağız. Biz büyük akılız' dediler. İtirafçılık bitti. Ailelerinin sözde mağduriyeti de bitti. Bütün kredi kartı borçları ödendi. Ev kredileri vs. aklınıza ne geliyorsa bunların hepsi tıkır tıkır ve nakit para olarak götürüldü, ellerine verildi. Emniyetteki arkadaşlara sorduğunuzda 'getireni tespit etmeye çalışıyoruz' yanıtını alıyorsunuz. İşte bu zafer sarhoşluğudur, 'zaten aldık' demektir ve bunun bize zararı olur. Bunlar cezaevlerinde gardiyanları tehdide falan başlamışlar. Yine FETÖ'nün 2009-2010'da cezaevlerindeki gardiyanlara yönelik örgütlenmelerini düşündüğümüzde cezaevi ayaklanmalarının nereye gideceğini kolaylıkla kestirebiliriz. Gardiyanlara yönelik ciddi bir FETÖ temizliği gördük mü? Hayır. Yine özel güvenlik şirketlerine de bakılmadı bugüne kadar. Özel güvenlik bugün Başbakanlık'ta da her yerde de var. Bu şirketlerin sahiplerine de bir bakmalıyız.”


______________________________________________________

Ne düşünüyorsunuz? OHAL'i uzatmak için bahane mi, yoksa risk olduğu için mi?

15 Temmuz başarısız olduğundan beri çoğu kişi ikinci bir girişim olacağını öngörüyordu. Ama şöyle de bir şey var, eğer eylem planlandı ve bu şekilde deşifre olduysa, buna rağmen o eylem aynen gerçekleştirilir mi? Yoksa bir B planları var mıdır?

_________________
Resim
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 14:41 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 03 Tem 2016, 22:02
Mesajlar: 447
Yaş: 23
Sayın Avcı
Ben bunların B planı olduğuna adım kadar eminim. Ben ekonomik olarak bizi zorlarlar diye düşünüyordum fakat doğuda bir Kürt ayaklanmasıda gayet olabilecek birşey. Hatta DHKP-C de bu ayaklanmaya destek verebilir. Tokatta Elazığ'da kampları bile var.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 15:25 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2509
Yaş:
Alıntı:
Ne düşünüyorsunuz? OHAL'i uzatmak için bahane mi, yoksa risk olduğu için mi?
Albay Hasan Attilla UĞUR; Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcı' dır; hükümetin adamı değil ki..! Kaldı ki OHAL uygulaması doğru bir uygulamadır. Olağanüstü koşullar, olağanüstü tedbirler ile aşılabilir. Şu saatten sonra çiçekler, böcekler, kelebekler; yok- insan hakları, yok- hayvan hakları diyecek halimiz yok ya..! Mevzubahis vatan' dır, gerisi ise teferruattır. Büyük Atatürk öyle diyor.

Yalnız elbette yanlış işler yapılmıyor da değildir. Bir takım kimseler, mevcudu fırsata dönüştürmeye çalışıyorlar. Diğer bir kısım ise; ülkenin hassas noktalarını habire kaşıyor. Özellikle Meclis Başkanı' nın çıkışları son derece yersiz ve manidardır. Durup duruken- hiç gereği yokken yeni yeni tartışma ortamları alevlendiriyor; yok- 2' nci Abdülhamit tartışması, yo- Atatürk' ün meclisde ki Mareşal Portresinin bir bahaneyle kaldırılması gibi. Bir de tutmuşlar Anıtkabir' de mozolenin tam önüne Çocuk Parkı yapmışlar. Atatürkçü, Kemalist kitlelerin manüpile edilmeye çalışıldığı açıktır.

Muhafazakar, dindar, sağcı, liberal diyebileceğimiz kitleleri kandırmaları büyük oranda zorlaştı. Eskiden bu kesimi çok güzel kandırıyortlardı ( kimse alınmasın, doğruya doğru şimdi; Allah' ın bildiğini söylemekle mükellefiz. kimse kusura bakmasınlar yani..!) FETÖ kalkışmasından sonra Sağ cenahta birazcık uyanma emareleri görülmüştür. Eskiden ABD politikaları ile eş güdüm içerisinde hareket eden kitleler; artık her gördüğü solcuya GOMİNİST demekten vazgeçmeye başladılar. Gerçek tehtidin Emperyalizm' den geldiğini bir şekilde anladılar. Lakin sol cenahı CHP' nin ''Lider Kadrosundan'' kurtarmak gerekiyor. CHP' ya hiç yakışmayan kişileri CHP' de görmek istemeyiz. MHP' nin durumu da etkisiz eleman zaten... HDP diye bir parti zaten tanımıyoruz- Direkt kırmızı kart, kadro dışı (!)

Ülkenin mevcut siyasi şartları gözönüne alındığında en milliyetçi, en vatansever parti görüntüsünü ''Vatan Partisi'' veriyor. Rusya ile münasebetleri düzeltenler de onlardır. Kaldı ki partinin geneli; kendini her anlamda ispat etmiş, vatanseverliğinden zerre kadar şüphe etmeyeceğimiz eski askerlerden oluşuyor. Hal böyle olunca Albay Hasan Atilla UĞUR' un uyarılarına kulak kabartmak lazımdır. Kaldı ki kendisi Jandarma İstihbarata etkin görevliydi. Yanılmıyorsam Mardin bölgesinden sorumluydu.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 17:04 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Kas 2015, 01:12
Mesajlar: 1141
Yaş:
Bakın Sayın PARTİKÜL;

Ben kimseye hükümetin adamı demedim. Sadece bu açıklama metni, hükümete yakın site ve sitelerde yayınlandığı için ihtimal değerlendirdim.

Ayrıca burası herhangi bir siyasi partinin tartışma yeri değil. "En milliyetçi ve en vatansever parti hangi parti" diye de sormadım.

Bir dahaki yazınızda siyasi parti propagandası yapmamanız dileğiyle,

Teşekkürler...

_________________
Resim
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 17:23 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 24 Tem 2015, 20:21
Mesajlar: 977
Yaş:
Dedikleri gayet mantıklı ve olma ihtimali olan şeyler. Belki aşiretler kısmı şu an için biraz uydurma olabilir ama orası da gayet ihtimal dahilinde esasen.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 18:41 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2509
Yaş:
Alıntı:
Bakın Sayın PARTİKÜL;

Ben kimseye hükümetin adamı demedim. Sadece bu açıklama metni, hükümete yakın site ve sitelerde yayınlandığı için ihtimal değerlendirdim.

Ayrıca burası herhangi bir siyasi partinin tartışma yeri değil. "En milliyetçi ve en vatansever parti hangi parti" diye de sormadım.

Bir dahaki yazınızda siyasi parti propagandası yapmamanız dileğiyle,

Teşekkürler...
Parti propagandası değil, gözlemlerimi paylaşıyorum. Ayrıca ilgili partiyle de hiç bir alakam yoktur; üyesi değilim, mensubu değilim.

Kalkışmanın başarılı olabilmesinin koşulu; iç çatışma ortamının hazırlanmasından geçiyor. Hal böyle olunca siyasi analizler yapmak kaçınılmazdır. Kaldı ki konu partiler üstü bir konudur. Ancak kitleleri yönetebilecek, yönlendirebilecek en etkili güç, mevcut durumda siyasi partiler olduğu için; yapmış olduğum analizi parti propagandası olarak algılamanız üzüntü verici olmuştur.

Saygılar

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 19:03 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 30 Eki 2013, 03:09
Mesajlar: 721
Konum: Ankara
Yaş:
Belirtilen iddialarin gerçek olduğunu var sayar isek askeri anlamda ne tarz önlemler alınmalıdır?

_________________
Türkiye Türklerindir !


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 19:13 
Çevrimdışı
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 11 Tem 2012, 03:06
Mesajlar: 7263
Yaş:
Aklını üstünü bilemiyorum.

Kasım'da ohal süresi bitiyor. Elbette büyük şehirlerde eylemler olacak, çok can yanacak. "Birlik ve beraberliğimiz için" ohal bir 3 ay daha uzatılacak.Bunu düşünebilmek için asker olmaya gerek yok.

Direkt çıkıp desin şah hazretleri, "1 yıl ohali verin, bu iş huzur içinde çözülsün." Ben tavım.

_________________
It is the duty of the patriot to protect his country from it's government.
-Thomas Paine


Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 21:32 
Çevrimdışı
Uzaklaştırıldı

Kayıt: 14 Mar 2016, 23:26
Mesajlar: 449
Yaş:
10 Bin Piyade ile Türkiye ye gelip toprak ele geçirmek felan...
Metal Fırtına hikayeleri gibi... Pek akla sığacak iş değil !

_________________
Ulula cum lupis, cum quibus esse cupis


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 22:09 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 10 Şub 2016, 23:28
Mesajlar: 66
Yaş:
Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri İngilizlerin böyle emelleri vardı, adamlar emperyalist ülkelerin ağababası.Bu iş 15 temmuzda yapılmaya çalışıldı olmadı. Elbette batı bu beceriksiz teşebbüsün sağlamasını yapacaktır. Yalnız bunu vekalet yöntemiyle yapacaktır. Ülkeye yapılacak bir ikinci teşebbüste eğer ki yurtta sulh konseyi türevi bir yapı başarılı olursa sanırım doğuyu bir hamlede ypg bölücü terör örgüt türevi ermeni örgütlerine verecektir. Buna itiraz eden bizler de tüfeği kapıp olaya müdahil olacağız ki bu iç savaş olacaktır. Adamların planı basitçe bu. Bu bahaneyle bm gk olayı dindirme bahanesiyle ülkeyi işgal edecektir. Umarım böyle bir şey gerçekleşmez.
Allahım nasıl bir coğrafyada yaşıyoruz, günümüz kan gözyaşı fakirlik ile geçiyor. Bu millet bir rahat yüzü görmeyecek mi?


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 25 Eyl 2016, 23:11 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 12 Tem 2012, 16:58
Mesajlar: 1550
Yaş:
Bana kimse bu ülkede su ya da bu imkansiz demesin. Bura da her sacmalik mumkun. Meclis bombalandi unutanlara hatirlatayim. PYD'nin sinirda bekledigi unutuldu mu? Ayrica ic karisiklik olan biryerde 10 bin asker buyuk güctür.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 11:46 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 Tem 2012, 22:18
Mesajlar: 223
Yaş: 24
Alıntı:
Bana kimse bu ülkede su ya da bu imkansiz demesin. Bura da her sacmalik mumkun. Meclis bombalandi unutanlara hatirlatayim. PYD'nin sinirda bekledigi unutuldu mu? Ayrica ic karisiklik olan biryerde 10 bin asker buyuk güctür.
Öyle demeyelim. Meclisin bombalanmasına müsade edildi diyelim. 4 saat boyunca fır fır uçakları tepemizde dolaşmasına müsade edenlere sormak gerekiyor.

Devletin içinde zaten büyük bir temizlik oldu ve oluyor da. Eğer kamuda hala FETÖ'cüler varsa bile birleşip böyle bir harekete girişebilecek kadar güçlü olduklarını da düşünmüyorum.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 13:35 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 09 Eyl 2015, 01:28
Mesajlar: 824
Yaş:
Bu iş bitti.

_________________
I am a human being capable of doing terrible things.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 15:27 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 06 Şub 2013, 16:11
Mesajlar: 671
Yaş:
Alıntı:
Bu iş bitti.
15 Temmuz benzeri bir kalkışma yapacaklarını ben de zannetmiyorum. Herkesin dediği gibi, farklı yerden gelecekler. Onu da bertaraf edince başka bir yol bulacaklar. Onlar gelecek biz de kalkanlarımızla var gücümüzle iteceğiz bu böyle gidecek.

_________________
Resim

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 16:38 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Kas 2015, 01:12
Mesajlar: 1141
Yaş:
Bir askeri kalkışma daha olmaz. Ama halkı topyekün isyana teşvik ve kaos yaratmaya yönelik hareketler olabilir; zannımca.

_________________
Resim
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 16:56 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 11 Tem 2012, 00:51
Mesajlar: 2099
Konum: Antalya
Yaş: 33
Ne yalan söyleyeyim bir süredir bu durumda yoruldum. ZAten bir süredir doğuya bir şekilde gidip gelmiş arkadaşlar aslında fiilen bir iç savaş olduğunu söylemekteler.

Hiç önlem almamak bir yana dursun göz yumduk!!!

Hemde nelere?...

-Yabancı İstihbarat servislerin Doğu ve Güneydoğu Anadoluda cirit atmasına
-Kuzey Irak ve Kuzey Suriye'de bölgesel yapılarla temas kurmasına
-bölücü terör örgüt yapılanması olan YDG-H nin faaliyetlerine, büyümesine, elebaşlarına
-DHKP-C örgütünün faliyetlerine eğitim kamplarına, hücre evlerine
-ISID'e yapılan silah yardımlarına
-Perşmerge'nin Kuzey Irak'taki destursuzluğuna.

Sonuç bu....

Kıbrısta koruduğumuz İngilizler bu gün asker çıkartma için ortam yaratma derdinde.

MIT ne yapıyor? Demeyin bana biz sade vatandaşız bilemeyiz... MOSSAD ne yapıyor biliyoruz hatta ileride filmde oluyor Munih 1972 filmi gibi.

Kurtlar vadisinden örnek verecek arkadaşların başına vadi düşsün bu arada :lol:


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 18:12 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 16 Ara 2012, 21:39
Mesajlar: 203
Yaş:
Daha siyasi ve bürokrasi ayağına dokunulmadı PDY nın 14 yıldır koyun koyuna yat sonra kandırıldım.
Enson bölücü terör örgüt lı memurlar atılacaktı ne oldu?Dokunulmazlık kalkıyordu.''Adam''lar göster göstere leş cenazesine gittiler.Yine kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz giritli derviş memedin torunlarına duyrulur.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2016, 21:52 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 10 Oca 2016, 02:35
Mesajlar: 539
Yaş:
Herkes bir şey iddia ediyor ama Türkiye gibi bir ülkede çoğu ihtimali göz önünde bulundurmak zorundayız. Şu imkansız diyemeyiz çünkü güzel ülkemde hiçbir şey imkansız değil. Olur olmaz, abartıdır değildir bu elbet tartışılır. Fakat ortalık karıştı mı bir anda olur hepimiz de neye uğradığımızı anlamayız. O yüzden mutlaka dikkati elden bırakmamak gerekiyor. Bizim klasik huyumuz bir süre aksiyon olmayınca salıyoruz. Düşmanın salmanı bekliyor zaten, sana bitirici darbeyi zayıfken vuracak.
Ayrıca Sayın swat'a katılıyorum. Şu güneydoğudan gına geldi artık. Bizim dışımızda herkes at koşturuyor, bizde sadece asker/polisle terörist arayıp indiriyoruz sonra niye bir türlü bitmiyor diyoruz. Altımızda Suriye gibi bir cehennem yokken o lanet terör bu yöntemlerle bitmemişken bir de şimdi Suriye bataklığı var. Bu kafayla asla bitmez. Aksine git gide daha kötü hale gelecek. Kafam çok bozuk ya. Bu forumdakilere Allah yardım etsin. Herkes kafaya takan, düşünen, önemseyen insan. Stresten çok yaşamayız.

_________________
Türk Milleti hür yaşamış ve hürriyeti varlığının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır.
Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2016, 09:17 
Çevrimdışı
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 01 Kas 2015, 01:12
Mesajlar: 1141
Yaş:
Daha önce de dediğim gibi, bir dahaki hamlelerini resmi bir darbe girişimi olarak değil, ülkede taraf çatışması olarak çıkarılacağını düşünüyorum.

Empati yaparak düşünün; halkça çok sevilen, sizin de sevdiğiniz bir kişiye veya bir değere herhangi bir zarar geldiğinde sinirlenmez misiniz?

Altta oldukça şiddetli bir şekilde kaynayan Türkçü-Ülkücü cenah var, bölücü terör örgüt zaten hepimizin malumu.

Oyun öyle güzel yazılmış ki, vatandaşa oynamaktan başka çare kalmıyor...

_________________
Resim
Resim


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2016, 01:01 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2509
Yaş:
Vatandaşları kutuplaştırmak isteyenlere karşı uyanık olmak lazım. İnsanların sinir sistemlerini germek için özellikle gayret gösterenler var. Bir TV kanalında seyretmiş olduğum tartışma programından sonra son derece sinirlendiğimi ve gerildiğimi hissettim. Memleket meselelerine kendi ölçeğinde kafa yoran bir yurttaş olarak ben bile sinirlendiysem; daha çabuk manüpile edilebilecek yurdum insanı ne yapsın !

O nedenle, özellikle çok izlenen TV programlarına ODUN GİBİ insanların davet edilmemesinde fayda var. Şayet sürek aynı ODUN HERİFLER davet ediliyorsa; ben bu durumda kasıt ararım.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2016, 01:35 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 03:25
Mesajlar: 335
Yaş:
İngilizlerle TFX konusunda imza aşamasına gelindiğinin açıklanmasından beri İngilizlerle ilgili karapropaganda haberler bir anda servis edildi adeta...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2016, 02:06 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 02 Kas 2014, 14:55
Mesajlar: 2509
Yaş:
Alıntı:
İngilizlerle TFX konusunda imza aşamasına gelindiğinin açıklanmasından beri İngilizlerle ilgili karapropaganda haberler bir anda servis edildi adeta...
Bu görüşe katılmıyorum... Diğer bir izahat ise şu şekilde; 15 Temmuz kalkışmasında ABD' nin rolü deşifre olduğu için, ülke içerisinde büyük bir ABD karşıtlığı baş göstermiştir. Bu nedenle bayrağı ikiz kardeşi İngiltere' ye devretmek durumunda kaldılar. Ki bu sayede insanlar bir takım şeyleri unutsunlar; dönemsel reaksiyonları azalsın ve ABD tekrar etkili şekilde memlekette at koşturabilsinler.

Kabul etmek gerekir ki, Amerikan politikalarının topluma yön verme katsayısı hatırı sayılır seviyede düşmüştür. ABD' den gelecek her türlü yaklaşım şüphe ile karşılanacağı için öyle bir yola gittikleri söylenebilir. Zaten İngiltere, ABD, Kanada, Yeni Zellenda ve Avusturalya aynı meşrepten gelmiyorlar mı? İngiltere hiç gözünün yaşına bile bakmadan AB' den çıkmak istediğini deklare etmiştir. Anglo Sakson ülkeler bloğu, ortak politikaları eş güdüm içerisinde yürütürler. Mesela Latinler, Türkler veya Araplar onlar kadar başarılı değildir. Hele ki Araplar..! sanki Allah' ın lanetli kullarıymış gibi 1500 yıldır birbirini kesmektedir.

_________________

Mustafa Kemal ATATÜRK


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2016, 07:23 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 27 Tem 2012, 19:22
Mesajlar: 1314
Yaş:
Olay yeni bir darbe değil daha çok suikast , iç savaş, kaos ortamı yaratmak olabilir.

Kimseye zerre güvenmiyorum . Her şey hiç beklenmedik kişilerden beklenir hale geldi.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 28 Eyl 2016, 23:49 
Çevrimdışı
Süvariler

Kayıt: 22 Tem 2012, 03:25
Mesajlar: 335
Yaş:
Alıntı:
Alıntı:
İngilizlerle TFX konusunda imza aşamasına gelindiğinin açıklanmasından beri İngilizlerle ilgili karapropaganda haberler bir anda servis edildi adeta...
Bu görüşe katılmıyorum... Diğer bir izahat ise şu şekilde; 15 Temmuz kalkışmasında ABD' nin rolü deşifre olduğu için, ülke içerisinde büyük bir ABD karşıtlığı baş göstermiştir. Bu nedenle bayrağı ikiz kardeşi İngiltere' ye devretmek durumunda kaldılar. Ki bu sayede insanlar bir takım şeyleri unutsunlar; dönemsel reaksiyonları azalsın ve ABD tekrar etkili şekilde memlekette at koşturabilsinler.

Kabul etmek gerekir ki, Amerikan politikalarının topluma yön verme katsayısı hatırı sayılır seviyede düşmüştür. ABD' den gelecek her türlü yaklaşım şüphe ile karşılanacağı için öyle bir yola gittikleri söylenebilir. Zaten İngiltere, ABD, Kanada, Yeni Zellenda ve Avusturalya aynı meşrepten gelmiyorlar mı? İngiltere hiç gözünün yaşına bile bakmadan AB' den çıkmak istediğini deklare etmiştir. Anglo Sakson ülkeler bloğu, ortak politikaları eş güdüm içerisinde yürütürler. Mesela Latinler, Türkler veya Araplar onlar kadar başarılı değildir. Hele ki Araplar..! sanki Allah' ın lanetli kullarıymış gibi 1500 yıldır birbirini kesmektedir.
Sayın Partikül,

Bizim üzerimizde her ülkenin farklı emelleri var ben genellemiyorum dönemsel olarak çıkarları gereği işbirliği yaptıkları konular oluyor bizimde siyasette ki eksik nokta bu zaten...

Geldiğimiz noktada TFX bizim için ciddi ve iyi bir alternatif ve bu olmasın diye İngilizlerle ilgili haberler maksatlı olarak pompalanıyor yoksa İngilizler bölgeyi 150 yıldır karıştırıyor zaten...


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016, 00:17 
Çevrimdışı
Akıncılar

Kayıt: 15 Tem 2012, 19:06
Mesajlar: 4500
Yaş:
Belli ki ABD, Türk-İngiliz yakınlaşmasından memnun değil. Bu açıklamaların kaynağı ve sebebi belli.


Başa dön
   
MesajGönderilme zamanı: 29 Eyl 2016, 12:24 
Çevrimdışı
Üye

Kayıt: 30 Ara 2012, 20:38
Mesajlar: 87
Yaş:
Alıntı:
Belli ki ABD, Türk-İngiliz yakınlaşmasından memnun değil. Bu açıklamaların kaynağı ve sebebi belli.
Lütfen kaynak ve sebebini de açiklarmisiniz ?

_________________
,


Başa dön
   
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 26 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye