TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Kas 2017, 06:28

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1204 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 121 22 23 24 25 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 10:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Darısı CHP'nin başına. Bu ülke daha iyi muhalefet partisi başkanlarını hak ediyor.

Bence yeni anayasaya hüküm eklenmeli. Genel seçimi kaybeden partiler genel başkanlarını değiştirirler diye. Yoksa bu molozlar beton döktükleri koltuklarından kalkmazlar.

Aynı liderlerle aynı seçim sonuçları devam eder.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 21:54 
Üye

1245 delegeden yaklasik 1000'i Ankara'da bulundugu dogrumudur? Beklenenden cok daha fazla delege toplanmis galiba.
Polis Anadolu oteline cikan butun yollari kapattigina gore yarin ortalik karisacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 21:58 
Uzaklaştırıldı

Polis, vali, mahkemeler, hükümet hepsi bahçelinin arkasında...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 22:15 
Süvariler

Bu iş çok miğde bulandırıcı hale geldi. Bir icra mahkemesi bir karar veriyor ki burada karar şu veya bu olsun hemen dakikalar içinde karar iptal için başka bir karar çıkıyor. Yarın neler olacak acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 23:43 
Uzaklaştırıldı

Kuvvetli hitap, anlaşılır bir dil. Yanındakilerin kurbanı olmazsa önümüzdeki 5-10 yıl MHP'yi ileri götürebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 00:54 
Üye
Kullanıcı avatarı

Meral Akşener'in anaç ve güven veren bir duruşu var, çok sempatik bir kadın. Haziran ve Kasım'da Chp'ye oy verdim, Akşener gelirse oyum Mhp'ye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 01:28 
Uzaklaştırıldı

Devlet Bahçeli'nin itici üslubu yok Meral Akşener'de. Bağırmaya ihtiyacı olmanda da milliyetçiliği dillendirebilecek birisi. Ama dediğim gibi. Yanındaki insanlara dikkat etmesi lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 01:48 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Aslında bu bir partinin iç kavgasından öte bir ülkenin demokrasiye dönmesi için son çarenin ortaya konma süreci.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 02:46 
Süvariler

Alıntı:
Erdoğan olmadan Akp ne kadar ayakta durabilir? Akp'nin iç dinamiklerini incelemek gerek. Bir gün desteklediklerini diğer gün Erdoğan istemiyor diye alaşağı edebiliyorlar. Akp içerisinde Erdoğan tek adam rolünde, fakat diğer partiler de Bahçeli'de gitse Kılıçdaroğlu'da gitse Mhp ve Chp yine ayakta kalır. Yani Erdoğansız Akp'yi düşünmek bence biraz güç. Güç ve çıkar kavgaları ile kendilerini kısa sürede parçalayacaktırlar.
Türkiye'de Erdoğan'ı devirebilecek bir gücün olduğuna inanmıyorum. TSK darbe planladı olmadı,Gezi olaylarıyla devrilmedi,Paralelciler uğraştı deviremedi en son seçimlerde devrilir gibi oldu allem etti kallem etti AKP yi yine iktidar yaptı. O adam eceliyle ölmeden bu iktidar değişmez.
TSK'nin planladigi darbe nedir? Bugun evladim dedigi cocuklar sehit oldugunda su dügüne giden? Su darbe olayini acarsaniz sevinirim, cünkü ben hep kendime sorarim bu yapilanlar baska ülkede olsa darbe olur muydu diye?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 03:15 
Süvariler

TSK darbe planladı? Ciddi itham var burada. Ya ispat edin ya da sözünüzü geri alın. TSK bu asılsız iddiaların ve komploların hepsinden aklanmış durumdadır.

Geziyi abartıp hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olduğunu söylemek oldukça mantıksız. Gezide en şiddetli anlarda bile kimsenin hükümeti devirelim ihtilal yapalım gibi bir derdi yoktu.
Paralel devirmeye çalıştı ama ellerinde çok somut delillere dayalı sağlam bir dosya vardı. Devrilseydi kimse niye devrildi demeyecekti. Herkes hırsızlık konusunda hemfikir. Sadece böyle bir dava ile seçilmiş hükümeti tehtid etmek veya devirmeye teşebbüs etmek hırsızlıktan daha büyük bir suç. Bunun haricinde hırsız yine hırsız. Bu konuda kimsenin en ufak bir şüphesi olduğunu düşünmüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 06:57 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Kanıtım yok. Ben böyle inanıyorum. Ben mesela 28 şubatında darbe olduğuna inanıyorum. Kanıt isterseniz yok.
AKP nin ilk iktidar olduğu zamanlar hani şu cumhuriyet mitinglerinde Tuncay Özkan'ların alenen hükümete darbe yapmakla tehtid ettiği, ordu göreve pankartlarının açıldığı, e muhtıraların verildiği zamanları hatırlıyorum.
Birde şu paşaların ses kayıtları var. Ben o ses kayıtlarına inanmıyorum derseniz bende size o zaman Tayyip ve ailesi ile ilgili ses kayıtlarınada inanmayın derim. Yolsuzluk ile ilgili çıkan ses kayıtlarına da inanmayın derim. Ergenekon davasında çıkan ses kayıtları sahte ise yolsuzluk ile ilgili ses kayıtları neden sahte değil o zaman. Nasıl anlayacağız hangisi sahte hangisi gerçek.
Gezi parkında sanatçıların Twitter da mesele ağaç değil sen anlamadın tadında paylaşımları, ha gayret 3 güne hükümet düşüyor safsatalarını hatırlıyorum.
Bu ülkenin istihbarat teşkilatının ruhu duymadan mit tırlarının durdurulması, bakan çocuklarının paketlenmeye çalışılması vs.
Bu adamları bir kaşık suda boğmak isteyen güçlü gruplar, kurumlar var bu ülkede.
Ben, teşebbüs etmeseler bile en azından bu adamlar zıvanadan çıktı birşeyler yapalım diyerekten planlar yaptıklarını düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 11:09 
Akıncılar

Bahçeli'nin adındaki Devlet'i bugün görebiliyoruz.
Devlet gücüyle koltuğunu korumaya almış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 15:48 
Üye

Sayın çıspıntır, size tavsiyem Ergenekon, Balyoz, İrtica ile Mücadele Eylem Planı vb. davaların iddanamelerini okumak. Ses kayıtlarında cümle bütünlüğünün nasıl bozulduğu, kesip biçme olaylarının nasıl yapıldığını iyice araştırmanız. Ayrıca Yarbay Mustafa Dönmez'in evinde yapılan aramada polislerin ses kayıtlarını dinlemenizi tavsiye ederim. Fatih Alyatlı'nın Teke Tek 26 Nisan 2016 programını izlemenizi tavsiye ederim. Hiç Silivri'de Hasdal'a tıkılıp çürümeye bırakılan tandığınız oldu mu bilmiyorum ama benim oldu. 2003 yılında hazırlandığı söylenen darbe planında 2008 model bir arabanın darbede kullanılması benim aklıma zaman makinesinin bulunduğunu ama darbecilerin gizlediği izlenimini izlenimini getiriyor. Sat komandosu Ali Tükşen'in TRT ile yaptığı Savaşta Barışta Türk Ordusu programının çekimlerinde suyun bilmem kaç metre altında çekim yaparken o saatte darbe planı yapması da bence gerçekten darbenin olduğu ile ilgili gerçek bir kanıt olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 16:41 
Süvariler

Sayın çıspıntır yani diyorsunuz ki kuşun kanadı var öyleyse yarasa da kuş. Elmayla armutları eşdeğer tutup bir sepete koymak mantıklı değil.
1) 28 şubat darbesinin kanıtı var öncelikle. 28 şubatla Ergenekon kumpası birbirine asla benzemez. Herşeyden önce ergenekon delilleri, cdler, belgeler, ses kayıtları fabrikasyon. Bunlarla ilgili teknik raporlar mevcut. Oysa mesela internete düşen AKP ses kayıtları fabrikasyon değil.
2) Bir sanatçının mesele ağaç değil diye yazması gezi protestolarının hükümet devirmek için yapıldığına kanıt olarak gösterilemez. Ben kahvehanede hergün 3 hükümet devirip 5 kere darbe yapıyorum. Gezi protestocularının hükümet devirmek amacında olmadığı çok açıktır.
3) Bakan çocuklarının paketlenmesini ardında bir ard niyet olduğu doğru. Bence vatana ihanet hariç seçilmiş hükümet hukuk kullanılarak alaşağı edilmemeli. Bu nedenle ben hükümeti haklı buldum ancak bakanlar ve çocukları paketlenemez diye bir kaide yok. Ortada beğenseniz de beğenmesiniz de bir suç var ve herkes biliyor ki bu iş hükümetin başına kadar gidiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 18:23 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Üstad bak sadece bakan çocukları değil Selam tevhid terör örgütü adı altında, İran ajanı suçlamalarıyla, Tayyip'in, mit müsteşarının ve bir çok bakanın kellesi gidecekti. Hepsinin ismi vardı o dosyalarda. Sadece yolsuzluk değil yani.
Bak ismin bile strateji üstadı. Yapma üstadım. Bu olaylar hep kendi kendine oldu demek biraz abes.
TSK nın darbe mevzusuna ve gezi parkına gelince dediğim ben böyle inanıyorum. Valla biz darbe bekliyorduk olmadı. Kısmet.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 18:39 
Süvariler

Alıntı:
Bakan çocuklarının paketlenmesini ardında bir ard niyet olduğu doğru.
Lütfen kendi kendine oldu mu demişim. Tabiki cemaatin hedefi Türkiye Cumhuriyeti hükümetini devirmekti. Ancak bunun hazırlanması ve altyapısı içinde bu hükümet tonla "gerçek malzeme" verdi karşısındakine. Ergenekon davasındaki gibi sahte delil üretme gereği bile duymadılar. Çünkü hakkında iddialar çıkan kişiler zaten boğazına kadar bu pisliğe batmıştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 19:03 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bakan çocuklarının paketlenmesini ardında bir ard niyet olduğu doğru.
Lütfen kendi kendine oldu mu demişim. Tabiki cemaatin hedefi Türkiye Cumhuriyeti hükümetini devirmekti. Ancak bunun hazırlanması ve altyapısı içinde bu hükümet tonla "gerçek malzeme" verdi karşısındakine. Ergenekon davasındaki gibi sahte delil üretme gereği bile duymadılar. Çünkü hakkında iddialar çıkan kişiler zaten boğazına kadar bu pisliğe batmıştı.
@Strateji üstad
Tamam o zaman feto konusunda hem fikirsiz. Onların badem bıyığına tüküreyim.

Sayın ceofest; benim kasetler hakkında da iki davayı bir tutmamın sebebi, FETÖ denen yapının hükümeti nasıl dinlediyse zamanında askerlerimizide eşlerinin telefon konuşmalarına kadar dinlemesidir.
Ergenekon kumpasını hükümetle beraber hazırladılar. YAŞ zamanı kaç tane kurmayın ayağını kaydırıp yükselmesini engellediler. 1980 lerden beri takiye yaparak TSK da kadrolaşan Feto'nun adamlarını terfi ettirdiler. Nazlı Ilıcak' ın kızı mesela Amerika'da sırf bu işin eğitimini almış. Kızın uzmanlık alanı bu ses kayıtlarını montajlamak.
Yolsuzluk konusunda mütabıkız, fakat bu selam tevhid örgütü delillerinin sahte olduğuna inanıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 19:13 
Akıncılar

Şimdi son duruma bakarsak. AKP yönetimi Devlet Bahçeli'ye destek oluyor algısı bu partiye oy verebilecek konuyu takip edecek kesim tarafından düşünülmeye başlandı. Şu durumda MHP ya yönetim değiştirir ve kaderini hep birlikte görürüz. Yada yönetim değişmez ve halktan oy ister ama ne diyecek bize oy verin AKP ye destek olalım mı? O zaman seçmen demez mi? Direkt AKP ye oy verelim o sorunları çözsün.

Bu görüntü siyaseten akıl alır gibi değil. Hükümet partisi desteğiyle kongre yaptırmamak. Siyasi intahar, kalan destekçilerden bile tepkiler gelmeye başlayacaktır. Benim kişisel tercihim Ümit Özdağ

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 20:23 
Süvariler

Şimdi son duruma bakarsak. AKP yönetimi Devlet Bahçeli'ye destek oluyor algısı bu partiye oy verebilecek konuyu takip edecek kesim tarafından düşünülmeye başlandı. Şu durumda MHP ya yönetim değiştirir ve kaderini hep birlikte görürüz. Yada yönetim değişmez ve halktan oy ister ama ne diyecek bize oy verin AKP ye destek olalım mı? O zaman seçmen demez mi? Direkt AKP ye oy verelim o sorunları çözsün.

Bu görüntü siyaseten akıl alır gibi değil. Hükümet partisi desteğiyle kongre yaptırmamak. Siyasi intahar, kalan destekçilerden bile tepkiler gelmeye başlayacaktır. Benim kişisel tercihim Ümit Özdağ
Bu şekilde ölümcül bir adım attırılmasının sebebi önümüzdeki seçimlerde başkanlık için oynanacak olması.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 May 2016, 22:16 
Üye
Kullanıcı avatarı

https://www.facebook.com/ali.colak.75/p ... nref=story

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2016, 17:04 
Süvariler

Meral Akşener ile Devlet Bahçelinin ülkücülüğünü kıyas bile etmemeliyiz....akşener zaten dyp ile siyasete girmiş tir...Bahçeli rahmetli basbuğun vafatından sonra parti baskanı iken akşener nerdeymiş(dyp),,1999 larda hükümet ortağı iken nerdeymiş bir irdelemek lazım....Devlet bahçeli çok itici evet ama devlet adamlığı vatanperverlik kıstaslarında bahçelinin eline akşener su dökemez..Bahçeli gitmesin azıcık sinirlerine hakim olsun,herseye hayır demesin,bazı şeylere de evet desin arada...(akp ile koalisyon gibi)Ben ilerde baskanlık yada yarı baskanlık sistemine geçilİrse(tayyıpsiz razıyım)ülkücü camidan birinin mutlaka baskan olabileceğini düşünüyorum...Şu anki oy oranı ile mhpnin tek basına iktidar olası zaten çok zor....Baskanlık sistemi ile sağ seçmenin eli rahatlar kim ne derse desin..Ama CB ELİNDE 10 sene baskanlık sistemi ülkeyi nereye götürür onu da ALLAH bilir....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2016, 17:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Devlet Bahçeli konusunda tek diyeceğim, "Ne Mertliğini Gördük, Ne Namertliğini". O yüzden artık onu bunu bırakıp, kendimi kullandırtmam desin aktif siyaseti bırakarak Tayyip Erdoğan'ın Mhp üzerinden siyaset yapmasını engellesin.Ya da kim ne derse desin ben bu partinin başında kalacağım diyerek ve Mhp'nin ipini çekerek her daim Akp'nin stepnesi olan kişi olarak tarihte yerini alsın. İlk seçeneği yaparsa helâl olsun Baykal'dan az hâlliceymiş derim.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2016, 17:42 
Üye

Bahçeli iktidara gelse sadece urgan ip salllar belki onu bile yapamaz. Kaç seçim kaybetti hala utanmadan koltuk sevdasındalar. Bahçelinin derhal kılıçdaroğlununda partiye soktuğu delegelerle birlikte defolup gitmesi gerekiyor. Ne chp eski chp ne mhp eski mhp.İki muhalifet lideri iki başarısız insan ve bunlara hala müsamma gösteriliyor. Neden chp ve mhpnin başına daha güçlü bir lider geçmesin ? Bunun kime zararı var bknz:RTE.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 May 2016, 17:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Meral Akşener ile Devlet Bahçelinin ülkücülüğünü kıyas bile etmemeliyiz....akşener zaten dyp ile siyasete girmiş tir...Bahçeli rahmetli basbuğun vafatından sonra parti baskanı iken akşener nerdeymiş(dyp),,1999 larda hükümet ortağı iken nerdeymiş bir irdelemek lazım....Devlet bahçeli çok itici evet ama devlet adamlığı vatanperverlik kıstaslarında bahçelinin eline akşener su dökemez..Bahçeli gitmesin azıcık sinirlerine hakim olsun,herseye hayır demesin,bazı şeylere de evet desin arada...(akp ile koalisyon gibi)Ben ilerde baskanlık yada yarı baskanlık sistemine geçilİrse(tayyıpsiz razıyım)ülkücü camidan birinin mutlaka baskan olabileceğini düşünüyorum...Şu anki oy oranı ile mhpnin tek basına iktidar olası zaten çok zor....Baskanlık sistemi ile sağ seçmenin eli rahatlar kim ne derse desin..Ama CB ELİNDE 10 sene baskanlık sistemi ülkeyi nereye götürür onu da ALLAH bilir....
Hocam Mhp sadece ülkücülerin partisi olarak kalmaya devam ederse hiç bir yere varamaz.Bu bağlamda Sn. Akşener daha genele hitap etmesiyle ön plana çıkıyor. Bunun dışında başkanlık sistemi hiç bir şekilde bu ülkeye gelmemelidir. Demokrasinin henüz gelişmediği ülkemizde, başkanlık ile monarşi arasında en azından pratikte hiç bir fark kalmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 10:50 
Üye
Kullanıcı avatarı

2006: MHP Genel Merkezi: Ümit Özdağ CIA ajanı

2012: MHP Genel Merkezi: Koray Aydın Cemaatin adamı

2015: MHP Genel Merkezi: Ümit Özdağ MHP Genel Başkan Yardımcısı

2015: MHP İstanbul İl başkanlığı Polisle karşı karşıya, Bugün TV kapatılmasın diye

2015: Sn. Bahçeli: Yolsuzlukları ağzından düşürmez, Saatini 17-25'e ayarlar, içeri atılan polislere vatan evlatları der, Ver bilali al hilali der....

2016: Sn Bahçeli: MHP'yi paralel ele geçirecek

2016: Koray Aydın: Akşener'i Cemaat Destekliyor

Bugün her derde deva bir ilacımız var, adı PARALEL.

Paralel mevzu bu kadar sulandırılır. Ben zaten AKP ağzı ile konuşmayı hiç bir zaman sevmem. Bu Paralel lafı ilk KCK için söylenmişti, kendi Paralel mahkemelerini, yöneticilerini atıyorlar diye, sonra Bebek katili bunu cemaat için kullandı, arası bozulunca da Tayyip kullanmaya başladı.

Feto'ya haddinden fazla güç isnat edip balon gibi şişirmeyi de doğru bulmuyorum. Komutanlara kumpası cemaat tek başına kurmadı bunu da en iyi bilenlerdenim. Akp ile birlikte nice vatan evlatlarının canını yaktılar. Şimdi AKP tüm suçu Feto'ya atıyor diye sazan gibi atlayacak değiliz.

Havuz medyasında ahlaksızca karalama kampanyaları sürüyor. Ben bunların Ağzından çıkan en ufak bir kelimeye dahi inanmam. Koray Aydın dışında ki tüm Genel Başkan adaylarına demediklerini bırakmıyorlar. Daha düne kadar Genel Başkanımız Sn. Bahçeli'ye ağza alınmayacak lafları edenler bugün birden bire Bahçeli şöyle vatansever şöyle dürüst bilmem ne.... Genel Başkan adayları ve 700'ün üzerinde delegede Pararlel oyuncağı imiş... Hadi ordan....

Bunlar ülkücü deyince cahil, serseri imajını yaymaya çalıştı yıllarca.... Mühendis, doktor, asker, avukat, hakim binlerce ülkücüyü aptal mı zannediyorlar. Herkes kim kimdir çok iyi biliyor ve her şeyin farkında....

Bugün MHP'deki değişim hareketi bu ülkenin uçurumdan önce ki son çıkış noktasıdır, ya ülke olarak tek adam diktasında uçuruma sürükleneceğiz yada CHP'lisi MHP'lisi İslamcısı, Ateisti demeden bu değişime sahip çıkacağız...

Bekleyip göreceğiz...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 13:46 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bahçeli ''Adaylar arasındaki tek ülkücü Koray Aydın''

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 14:12 
Üye

Alıntı:
Bunu da ekle üstat tam komedi.

Bir sayfa önce sn. kalyonkaptanı'nın Koray Aydın hakkındaki paragrafı bu açıklama ile örtüşüyor.

Ayrıca istenmediği artık çoğunluk tarafından dillendirilen birinin halen koltuğa yapışması akıl alır gibi değil.
Bundan sonra Bahçeli siyasi rakiplerine diktatör, tek adam falan filan demesin, muhalifler ağzıyla bile gülmez. Keza benim de Bahçeli olmasa tek oy vereceğim parti MHP iken, yani seçmeni iken ben bile ağzımla gülmem. Şu gelinen durum Türk siyaseti ve MHP adına trajedidir ve demokrasi kavramının senelerdir ülkemizde kavranamamış olmasının bir yansımasıdır.

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 16:45 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 16:59 
Akıncılar

Bunu da ekle üstat tam komedi.

Bahceli koltugu korumak icin AKP haric herkese saydiriyor. Gecen gun Bahceli tarafindan birisi TV'deydi. CB ve AKP hakkinda iyi bir yaglama yikama yapti. Teror ile mucadele ediyorlar diye ovdudurdu. Turkiye'de siyasetin yozlastigini goruyordum ama bu kadar kepazeligi hic tahmin edemiyordum. Daha dun cozum sureci icin elestirip, yikici basi diye elestirdigi iktidari bugun ovuyorlar. MHP'de gitmesi gereken bir kisi yok, akli fikri olmayan, dusunemeyen, lider emrinde binlerce adam var. Yeni gelecek liderin partiyi yeniden yapilandirmasi lazim.

Kurultay konusunda cok umitli olmaya gerek yok. YArgitay icinde kim bilir neler donuyordur. Hakimlerin serfest iradesi ve hukuk gereksinimleri ile karar vereceklerini sanmiorum. MHP'deki degisim AKP icin hayati onemede ve ne kadar gec olursa o kadar iyi olur. En azindan Bahceli koltukta otururken bir erken secim, bir anayasa degisikligi( partili Cumhurbaskani) yapilmasi AKP'nin isine gelir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 17:04 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Akşener cemaatin adayıysa Bahçeli de akp'nin, dolaylı olarak tecavüzcülerin, ensarcıların başkanı oluyor sanıyorum. Neymiş? Boş, altı doldurulamayacak ithamlarda bulunmamak lazımmış.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 17:12 
Uzaklaştırıldı

Akşener cemaatin adayıysa Bahçeli de akp'nin, dolaylı olarak tecavüzcülerin, ensarcıların başkanı oluyor sanıyorum. Neymiş? Boş, altı doldurulamayacak ithamlarda bulunmamak lazımmış.
Türkiye'de birisine belden aşağı vurmanın standardı haline geldi paralel etiketi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 17:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Türkiye'de birisine belden aşağı vurmanın standardı haline geldi paralel etiketi.
Kansızlar severek kullanıyor yaftasını. Sağa yakınsın ve akpli değil misin? O zaman paralelci, vatan haini ve terörörösün. Sola yakınsan zaten vatan haini ve btölü bir terörörösün. Kanlarına birlikte girdikleri insanları unutmadık. "Biz bilmiyorduk, arkamızdan iş çevirmişler. :( :( :( :( " diye kendi yaptıklarını saklamayı ne kadar daha sürdürebilecekler, göreceğiz.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 17:28 
Üye

Bahçeliye 1 tane sıkarlar bu olayda kapanır gider , ondan sonra parti ortak görüş ile Meral-Ümit-Sinan'dan birini seçer ve yollarına devam ederler. Genel dünya siyasi tarihine bakacak olursak Bahçeliyi bir insan nasıl suikast kurbanı olmayı başarır kategorisine koyabiliriz.

İyi hoş bu mesajımdan sonra olay gerçekleşirse gelip beni tutuklayabilirler yahu sen nereden biliyordun diyerek , birilerinin öngöremediğini tarihi irdeleyerek görmek gayet mümkün.

Bazı kurumlar kongre yaptırmayacağına Bahçeliye özel korumalar versin.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 18:22 
Akıncılar

Sizce kurultay olacak mi?
Bugün olmazsa yarın olur, daha olmazsa öbür gün olur. Bizim düşüneceğimiz mesele: sarayın akşenere'e kontrası ne olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 19:00 
Üye

Alıntı:
Ha Mustafa SARIGÜL, ha Meral AKŞENER. İkisi de aynı karekteri taşıyor. Şişirilmiş, parlatılmış figürler. Ümit ÖZDAĞ gibi bir değer varken, AKŞENER'e umut bağlamak neyin nesidir.
Ümit Özdağ'a oy vermek için ciddi zeka kapasitesine sahip olmak gerekiyor , kahvede ve berberde otururken '' neeee oluuucüüüüğğ bizde atghoom bombasıı atürüük '' diyen kitle kemikleşmiş MHP'li değilse Ümit Özdağ'ı anlayamaz , eğitim seviyesi izin vermez. Meral Akşener ise hem eğitimliye hitap ediyor hemde atom bombası atan göbekli amcalara hitap ediyor.

Ümit Özdağ Türkmeneli dediğinde eveeeeeettt diyen kitleye Türkmenelini haritada göster desen Tunus'u gösterir. Ben Bahçeliden dolayı MHP'ye oy vermeyen biriydim , Meral , Sinan , Ümit başa geçerse MHP'ye oy vereceğim ama Merale Paralelci diyen öbür şahıs benden oy moy alamaz , little Bahçelidir benim gözümde kendisi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 19:07 
Uzaklaştırıldı

Ha Mustafa SARIGÜL, ha Meral AKŞENER. İkisi de aynı karekteri taşıyor. Şişirilmiş, parlatılmış figürler. Ümit ÖZDAĞ gibi bir değer varken, AKŞENER'e umut bağlamak neyin nesidir.
Ümit Özdağ CHP'den 1 seçmen kapacaksa bence Meral Akşener 10 seçmen kapar. Ben Ümit Özdağ'ın MHP oylarını arttırabileceğini zannetmiyorum. Sadece AKP'ye kaptırılan bir kaç oyu geri alabilir ama fazlası gelmez. Meral Akşener'in bence potansiyeli çok daha fazla.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 20:06 
Uzaklaştırıldı

Ben MHP seçmeni olarak konuşuyorum. Akşener; sağdan, soldan seçmen kırpıp, sırf oy oranını yükseltecek diye desteklemem. Bu ülkeyi artık doğru insanların yönetmesi gerekiyor. Yani ERDOĞAN'I eleştirip, onun dişi versiyonuna bel bağlamak nedir anlamıyorum.Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, Meral hanıma MHP dışından verilen desteğin ve yapılan PR'ler ÖZDAĞ için yapılmıyorsa, düşünmek gerekir. Bakın buraya yazıyorum, AKŞENER benim için ülkeme ve partime sokulmak istenen bir proje ve dizayn aracı görünümündedir.Diğer bir konu ise, CHP seçmeni bizim partiyle uğraştıkları kadar, kendi partileriyle ilgilensinler bi zahmet. Zira bu gidişle HDP olacaklar.
Amma saçmalıyorsun ya.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 20:12 
Uzaklaştırıldı

E şimdi sen Meral Akşener'e Erdoğan'ın dişi versiyonu derken sorun yokta ben sana saçmalıyorsun deyince mi sorun oldu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 20:12 
Akıncılar

Size ne? ne haddinize?
Siyasi görüşlerinizi, kime oy verip kime vermeyeceğinizi kndinize saklayın. Buraya sadece ülkeymizin geleceğini ilgilendiren konulardaki görüşlerinizi taşıyın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 20:35 
Akıncılar

Foruma, kişisel görüşlerinizi aktardığınızı çok gördüm sayın İlhan. Geçiniz.
Kişisel görüş aktarabilirsiniz, uyarım siyasi partizanlık/taraftarlık konusunda.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 20:38 
Uzaklaştırıldı

Akşener hariç diğer bütün adayların bence Bahçeli'den hiç bir farkı olmayacaktır. Karizma yok, hitap yok. Baraj altı MHP görmek istiyorum diyenler buyursun ama denemesi pek bedava değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 21:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Değişim isteği her zaman insanlara cazip gelir. 2010 yılında CHP'de Baykal yerine Kılıçdaroğlu gelmesi gibi,bugün MHP içinde aynı durum var.
MHP yönetimi yıprandı evet değişmeli, sizi bilmem ama beni ikna etmeli gelecek kişi, ne söyledikleri önemli, Bahçeli gitsinde kim gelirse gelsin diyen bir MHP tabanı ya da Ülkücü kitle yok. En azından bu konuda CHP seçmeninden ya da parti üyelerinden daha kararlı ve iyisiniz. (Burada MHP'ye oy veren ya da kendi siyasi görüşünü MHP'de uygulanmasını isteyen arkadaşlar, sizleri tebrik ediyorum.)
Meral Akşener gelirse ya da Vekil olmayan başka bir aday ve sürecin sonunda CHP-MHP ve HDP koalisyonu olursa ne dersiniz olur mu? Lider değişimleri ile bazen hiç istemediğiniz konduramadığınız şeyler olabilir,(Bknz:Y-CHP) buna da hazırlıklı olmalısınız. Bunun olmaması için çözümde belli elinizi taşın altına koyup örgütlenecek, partinize üye olacak ve kadronuzla iyi yerlere gelip bu duruma engel olacaksınız.
Dokunulmazlık oylamasında ilk turda çıkan sonuç; cuma günüde değişmez ve 330-367 arasında kalan bir evet oyu çıkarsa referanduma hazır olun dostlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 21:36 
Süvariler

Valla Kılıçtaroğlunun gelmesini akp istedi getirdi. Akşeneri hiç istemiyor. Malum kişinin başkanlığı önünde engel. Kılıçtaroğlu ilk geldiğinde konuşmayı dahi beceremiyordu Akşener öyle değil. Kendi iktidarı için başka partinin iç işlerine karışılması çok çirkin bir olay. Hele ki Türk milliyetçiliğini ayaklar altına almış, milli sembolümüz kurdu köpek diye aşşağılayan bir parti bir güruh tarafından olunca daha da fena...
pek çok Ülkücünün bu tip bir partiye(akp'ye) arka çıkmaları, yakın durmaları beni şahsen utandırıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 21:38 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Akşener hariç diğer bütün adayların bence Bahçeli'den hiç bir farkı olmayacaktır. Karizma yok, hitap yok. Baraj altı MHP görmek istiyorum diyenler buyursun ama denemesi pek bedava değil...
Anlatamıyorum galiba. Ülke yönetmek karizma veya hitap meselesi değil. Çıkalım artık şu ortadoğu-arap kafasından. Yoksa hep iyi yalan söyleyenler yönetecek bizi. Çünkü yalancılar iyi hatip olur, karşısındakini etkiler. Eğitim, Diplomasi, Nezaket, Mantık aramalıyız adaylarda. Yani internet çağında yaşıyoruz, açın yutubeden izleyin, Akşener ve Özdağ'ın ülke meselelerinde ki yaklaşımlarını görün.
Ümit Hoca gerçekten değerli bir kişi fakat ülke siyasetine yön verecek kadar dinamik biri değil. Yukarıdaki mesajınızda Chp ile ilgili belirttiğiniz durumun parti seçmenleri olarak bizde farkındayız. Chp yönetimi aldıkları %25 oyun kemikleşmiş olduğunu ve seçmenlerinin başka bir partiye oy kullanmayacağını düşünüyor sanırım. Bu sebeple parti içerisinde bir revizyona gitmiyor olabilirler.

Akşener'in gelmesi Türkçü çizgide yer alan Chp seçmeninin ve oy kullanacakları alternatif parti bulunmayan sağ/merkez seçmeninin umudu olacaktır. Uzun yıllardır Türkiye Siyaseti böyle kapsayıcı bir figür görmemişti, heyecanla bekliyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 21:42 
Süvariler

Ergenekon balyoz olayları tam bir rezalet. O konuya gelicek olursak. Kozmik odalar açıldığında savaş planlarımız ortalığa saçıldığında, devlet sırrı çıkarı demeyip oh çekenler. Bu gün mit tırları için devlet sırrı vatana ihanetten dem vuruyorlar yine o günlerde bir devlet kurumu hukuksuz bir şekilde siyasi linçe uğradığında bu ülke bunu seyretti bu demokratik hukuk devleti tarihi için bir utançtır. Tarihimize kazındı bu utanç.

Seçilmiş hükümet hukuku çiğneyemez. Sadece vatana ihanet değil müdahale sebebi herhangi bir hukuksuzluğuna müdahale edilir. Görevden direk alınmaz ama suçlular cezalandırılır. Savcılar görevini yapıyor diye görevden alınmaz. Sonrasında ise halk gereken cevabı verir. Ama biz de böyle olmuyor.

Bizim CB'ımız anayasa mahmekesini tanımadığını ve saygu duymadığını açıkladı. Bunu Amerikan başkanı diyemez. Bu günler tarihimize hiç iyi bir şekilde geçmiyecek...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 May 2016, 23:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Anlatamıyorum galiba. Ülke yönetmek karizma veya hitap meselesi değil. Çıkalım artık şu ortadoğu-arap kafasından. Yoksa hep iyi yalan söyleyenler yönetecek bizi. Çünkü yalancılar iyi hatip olur, karşısındakini etkiler. Eğitim, Diplomasi, Nezaket, Mantık aramalıyız adaylarda. Yani internet çağında yaşıyoruz, açın yutubeden izleyin, Akşener ve Özdağ'ın ülke meselelerinde ki yaklaşımlarını görün.
MHP nasıl iktidar olur? CHP'den mi oy alarak yoksa AKP'den mi? CHP'den alacak olsaydı dediğiniz doğru olabilirdi ama maalesef AK Parti'den almak zorunda. Şimdi AKP'nin oy aldığı kitleden siz ne bekliyorsunuz ülke meselesine yaklaşıma göre oy vermesini mi? Kusura bakmayın ama uzaktan her şey sizin gördüğünüz gibi durmayabiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 May 2016, 10:07 
Uzaklaştırıldı

İşte "ilkeli" Bahçeli...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 May 2016, 17:38 
Süvariler

Yargıtay kurultay dosyasını Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı...

MHP'deki olağanüstü kurultay tartışmalarıyla ilgili karar vermesi beklenen Yargıtay 18. Hukuk Dairesi bugün flaş bir hamle yaptı. Daha önce mayıs ayı içinde karar vereceğini açıklayan daire dosya hakkında karar vermesi için Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı. Böylece kurultay kararı AYM'ye kaldı.

http://www.milliyet.com.tr/mhp-kararini ... efault.htm

Bu partiyi seçime götürmeyecekler belli :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 May 2016, 16:42 
Uzaklaştırıldı

Yargıtay kararını verdi. Kongre Haziran ayında.

Çarşı karıştı beyler...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 May 2016, 16:42 
Üye

Yargıtay, kurultay yapılması yönünde karar vermiş.
Genel Merkez'in açıklaması "Hukuk yolu bitmedi".
Birisi, istenmediğini anladığı dilden anlatsın şu adama yahu. :evil: :evil:

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 May 2016, 16:52 
Akıncılar

Yargıtay, kurultay yapılması yönünde karar vermiş.
Genel Merkez'in açıklaması "Hukuk yolu bitmedi".
Birisi, istenmediğini anladığı dilden anlatsın şu adama yahu. :evil: :evil:
Anayasa Mahkemesine gitmediler mi? Bir kac gun once o yonde haberler cikmisti. Hukuken konu cok basit aslinda. Parti tuzugune gore 200 kusur delege imza verirse, kurultay toplanmak zorunda. Adamlar 548 imza toplamislar ve sulh mahkemesi tamam, imzalar gercek kurultay toplansin diyor. Simdi imza veren delege sayisi 750 kusur sanirim. Bahceli direndikce kendini destekleyen insanlarida kaybedecek. Koseye sikisti iyice.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1204 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 121 22 23 24 25 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: