TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Kas 2017, 14:14

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1204 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 121 22 23 24 25 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 23:45 
Uzaklaştırıldı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Bahçeli son kıyağını da yapar ve partiyi baraj altına iter... Yargıyı bağlamışlardır mutlaka...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 23:49 
Uzaklaştırıldı

Ne kadar ideal zamanlama değil mi? MHP'nin baraj altı kalması yüksek bir olasılık, hdp %99 baraj altında...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 23:59 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Ne kadar ideal zamanlama değil mi? MHP'nin baraj altı kalması yüksek bir olasılık, hdp %99 baraj altında...
Meral AKŞENER'le MHP gümbür, gümbür geliyor. Sıkıntı yok.
Kan değişimi MHP'ye de CHP'ye de şart.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 00:12 
Uzaklaştırıldı

Chp'de lider değişimi en fazla 1-2 puan değiştirir zaten sol cenahın alacağı maksimum oyu alıyor Chp.

Ancak Mhp'deki değişim eyvah eyvah :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 00:28 
Üye

Chp'de lider değişimi en fazla 1-2 puan değiştirir zaten sol cenahın alacağı maksimum oyu alıyor Chp.

https://twitter.com/meral_aksener/statu ... 3668085760

Meral abladan korktukları kadar kimseden korkmuyorlar :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 00:43 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

:shock:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 01:08 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Akşener hayırlısıyla başa geçerse olası seçimde CHP'den de oy alacaktır.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 01:11 
Üye

Aslinda Umit Ozdag'i liderlik icin en uygun kisi olarak goruyordum. Meral Aksener bir anda piyasa yapti. 2013 yilinin sonlarindan beri adini sikca duymaya basladim. Simdi, insanlar ona inaniyor ama gerekceleri neler merak ediyorum.
Bence Umit Ozdag egitimi, tecrubesi ve ozellikle ongoruleri ile bu partinin basina yakisirdi. Sanirim Bahceliyi alasagi etmek icin baska yol kalmayinca, toplumun buyuk beklenti duydugu Meral Aksener etrafinda toplanip, beyin takimi icerisinde kalmayi tercih edecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 01:45 
Süvariler

MHP'de muhalefet kendi arasında anlaşmış durumda zaten. Güzelce yarışacaklar sonra öne çıkan aday desteklenecek.Ancak Bahçeli kadıyı satın almış gözüküyor. Mahkemeden ciddi siyasi bir karar çıktı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 12:29 
Akıncılar

Aslinda Umit Ozdag'i liderlik icin en uygun kisi olarak goruyordum..
Neden ve hangi özelliklerinden dolayı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2016, 01:10 
Üye

Alıntı:
Aslinda Umit Ozdag'i liderlik icin en uygun kisi olarak goruyordum..
Neden ve hangi özelliklerinden dolayı?
Parti gelenekleri, siyasi gelenekler ve şahıslarla aram iyi değil. Rant üzerine kurulu bir siyasi sistemi ve içinde bulunanları takip etmemi beklemeyin sakın. Yani çok fazla tanıdığımdan demiyorum bu olsun diye.

Birincisi: 21yy. Enstitüsünde yayınlanan yazılarını okuyordum, ara sıra TV'de denk geldiğimde göz ucuyla bakıyordum. Terör olaylarını ve siyasi manevraları iyi okuyabiliyor diye düşünüyorum.

İkincisi: Düzenin, Liderlik karizması diye ortaya attığı bir özellik var. Tırı vırı bana göre. Ama kitleler için bu önemli. Bunun içine giyim kuşamı, konuşması, halkla bütünleşmesi, politik açıklamaları vs. çoğlu şeyi sokabiliriz bence. İşte böyle birisi oy kazandırır.

Artık iyi politikayı, iyi yönetilmeyi falan geçtim. MHP'li de değilim ama seçmen çoğunluğunun milliyetçi ve muhafazakar çizgide-şuan için-olduğunu düşünürsek, MHP dışında iktidarı sağlamca frenleyecek bir oluşum olacağını sanmıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2016, 02:37 
Süvariler

Ogan ve Özdağ çok daha entellektüel insanlar ancak Akşener daha iyi lider. Seçmen spektrumunun daha geniş bir kısmına ulaşabileceğini düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2016, 04:04 
Akıncılar

Ana muhalefetten umudu kestik sanirim. Kala kala basi ile govdesi ayrilmis MHP kaldi. Turkiye'nin 14 yilda geldigi duruma bakin. Yargitay'in verecegi bir karari ile Turkiye'nin gelecegi belirlenecek. Son politik gelismelere bakilirsa, CB'nin Bahceli'ye kol kanat germesi ve MHP merkezindeki sandalyesini korumaya almasi muhtemeldir. Baskanlik hedefine ulasmasi icin az yolu kaldi. Daha once denedigi HDP ile uzlasarak baskanlik hedefine ulasmak yerine, simdi "mevcut" MHP yonetimi ile anayasa degisikligi uzerinde uzlasacaklar gibi gorunuyor. Toptan yeni anayasa yerine, MHP yonetiminden alacagi tavizlere gore bazi maddeleri CB'nin yetkilerini artiracak sekilde yari baskanlik gibi bir sisteme evrilebilir. Rus politik sistemini iyi incelemek lazim. Putin'den esinlenerek Turk tipi baskanlik veya yari baskanlik sistemine gecmek isteyebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 May 2016, 12:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

- Koray Aydın: D. Bahçelinin kendisine bilerek rakip çıkardığı hatta hangi delegenin kongrede K. Aydın'a oy vereceğini belirlediği, bu şekilde bak partide demokrasi var havası oluşturmaya çalıştığı, vizyon ve kafa yapısı olarak D. Bahçeli'den arta kalan bir özelliği olmayan, tam bir emanetçidir. 1200 delege içerisinde 70 civarında delegesi vardır.

- Sinan Oğan: Azerbaycan Türk'üdür, partiye sonradan dahil olan bir isimdir, fiziksel özellikleri ve hitabet gücü ve sivri dili ile R. Erdoğan'a benzetilir. Parti teşkilatında ve delege üzerinde çok fazla bir etkisi yoktur ama sempati uyandırır. Azerbaycan Türkleri 'nin büyük çoğunluğunda olduğu gibi Caferi olması bir handikap olarak görülmektedir(Türkiye seçmeninin profili göz önünde bulundurulduğunda), yaklaşık 70 delegesi vardır.

- Ümit Özdağ - D. Bahçeli'ye rakip çıkmış CIA ajanı olarak suçlanmış ve seçimde D. Bahçeli kazanmıştır. En son D.Bahçeli tarafından G. Başkan Yardımcısı yapılmış fakat sonrasında istifa ederek rakibi olmuştur. Hocadır, stratejisttir (bknz. 21.yy enst) fakat teorik bilginin pratikte nasıl etki yapacağı konusunda bilgi mevcut değildir (bknz. A. Davutoğlu). Seçmen kitlesi tarafından pek tanınmamakta fakat MHP teşkilatlarında çok sevilmekte ve partinin ufkunu açacak kişi olarak görülmektedir. MHP iktidarında Dışişleri veya İçişleri Bakanlıkları çok yakışacağı bir isimdir. Ülkenin terörden kurtulması konusunda askeri stratejiler yönü ile çok etkili olabilecek bir isimdir (her ne kadar MİT elemanı yakıştırılması yapılsada ), Delegede etkisi tam bir muamma, Akşener olmasa ve sahaya çıkmakta geç kalmasa idi favori isimlerden olabilirdi. Yaklaşık 100 delege oyu olduğu tahmin ediliyor. Seçmen kitlesi üzerinde MHP oyunu (%15-20 aralığında tutabilir)

- Meral Akşener - Abisi MHP il başkanlığı yapmış, ailecek ülkücü camii içerisinde yer almış, üniversitede hocalık yapmış, İçişleri bakanı olduğu zaman Rahmetli Türkeş'e gelip DYP'den istifa edeyim meclisteki MHP'nin tek temsilcisi ben olayım demiş bir ülkücüdür. Ülkücü camia içerisinde olan herkes tam itimat ettiği bir isimdir. İçişleri Bakanlığı dönemi ülkede terörle mücadelenin en hızlı yapıldığı ve sert dönemdir. Zamanında Hilal Bıyıklı Özel Harekat Polislerinin sayısı bir hayli artmış ve her yerde etkisini göstermiş, Beyaz Toroslar mevzu ve "devlet için ölende öldürende şereflidir" mevzunda etkisi vardır, günümüzde bu konu tartışmalıdır. 28 Şubatın en sert döneminde Paşalara kafa tutabilmiş ve dindar yapısı sebebi(paralel denmesinde ki sebep) ile hedefe konulmuştur. Teşkilat üzerinde müthiş sempatisi olan bir insandır. Dobra, dürüst, sözünü esirgememesi ve kadın olması halk ve MHP teşkilatı üzerinde oldukça büyük sempati uyandırmıştır. MHP teşkilatında ismi abladır. Özellikle AKP seçmeninde marjinal Erdoğanist (%20 yaklaşık) olanlar dışındakilerin oyunu alması şaşırtmaz, CHP'de ise Kılıçdaroğlu 'nu beğenmeyen ve dinle arasına mesafe koymayan kesimden oy alacaktır. Bunun yanında tüm seçmenler üzerinde kadın olanların parti gözetmeksizin destek verebileceği düşünülmektedir. MHP'nin seçmen kitlesinin büyük bir kısmının erkek olduğu düşünüldüğünde çok ciddi oy kazanma ihtimali vardır. Oy olarak tahmini (%25-35 aralığı ön görülebilir)- Yaklaşık 500 civarı Delegesi vardır.

Tek handikabı Kürtlerden oy alamayacak olmasıdır. HDP'nin baraj altında kaldığı bir seçimde Kürtlerin milletvekili sayısı (seçime bağımsız girmez iseler-yaklaşık 40-50 civarı) AKP'ye kayacaktır. Bu noktada AKP içinden dindar Kürtleri kucaklayacak bir parti çıkması yeni çıkacak partinin %10 civarı oy alması ve HDP'yi %3 lere kadar oyunun düşmesi demektir.

Naçizane öngörü ve bilgilerim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 16:24 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kongre yaptırmıyorlar, MHP'de ki muhalefetin bu şartlar altında dahi yapacağı hamleler ve elde edecekleri başarı gerçekten ülkeyi yönetmeye yetecek kapasitede olup olmadıklarını ispatlayacak...

Ben şahsen 15'inde Ankara'da olacağım, bakalım üzerimize kimi salacaklar...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 17:59 
Uzaklaştırıldı

Korkunun ecele faydası olmadığı gerçeğini Devlet Bahçeli hala görmedi galiba. CHP'ye yıllardır oy vermek zorunluluğunda kalmış bir kesim var ve Meral Akşener bu kesime de uygun politika yaparsa MHP şimdiki durumunu ikiye katlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 18:24 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Korkunun ecele faydası olmadığı gerçeğini Devlet Bahçeli hala görmedi galiba. CHP'ye yıllardır oy vermek zorunluluğunda kalmış bir kesim var ve Meral Akşener bu kesime de uygun politika yaparsa MHP şimdiki durumunu ikiye katlar.
CHP nin oyu kemikleşmiş. Belki Hdp ye oy verirler MHP ye oy vermezler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 18:29 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
CHP nin oyu kemikleşmiş. Belki Hdp ye oy verirler MHP ye oy vermezler.
Ben en az %5-8'lik bir kesimin alternatif olmadığından CHP'ye oy verdiğini düşünüyorum. Araştırma şirketlerinin çalışmalarını incelemek lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 20:15 
Uzaklaştırıldı

MHP yıllardır sadece ülkücü oylarını hedeflediğinden bu noktalara gelmedi mi? MHP'nin daha çok insana hitap etmesi lazım ve bu sebeple Meral Akşener bence doğru seçim olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 21:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bu kadar sorunu olan bir ülkede hele üç milyon civarı mültecisi olan bir ülkede milliyetçi partinin atağa geçmemiş olması açıkçası sadece partinin üstün gayretleri ile mümkün olabilir. MHP'nin bir şekilde kabuğunu kırıp kitle partisi olması lazım. Kanaatimce MHP tabanı ile AKP tabanı arasında oy geçişkenliği var. Eğer MHP iyi bir atak yapabilirse ülkemiz ve demokrasimiz açısından çok hayırlı olacaktır kanaatindeyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 21:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

MHP yıllardır sadece ülkücü oylarını hedeflediğinden bu noktalara gelmedi mi? MHP'nin daha çok insana hitap etmesi lazım ve bu sebeple Meral Akşener bence doğru seçim olacaktır.

Sonunda durumu anlayan birini görebildim şu forumda..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 22:02 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:

CHP'de aynı şekilde sadece eğitimli kesime hitap eden bir parti olmaktan çıkmadığı sürece hiç bir zaman iktidar olamayacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 22:11 
Akıncılar

...ülkede hele üç milyon civarı mültecisi olan bir ülkede milliyetçi partinin atağa geçmemiş olması..
Dazlaklar partisi mi bu yahu? Her gördüğünüzü istemeyin artık arkadaş..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 22:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
...ülkede hele üç milyon civarı mültecisi olan bir ülkede milliyetçi partinin atağa geçmemiş olması..
Dazlaklar partisi mi bu yahu? Her gördüğünüzü istemeyin artık arkadaş..

Kastım elimize sopa alıp mülteci kovalayalım değil ama ülkeye aniden giren ve muhtemelen kalıcı olan üç milyon tamamen yabancı adam insanları rahatsız ediyor. Ayrıca bu sorunun sadece küçük bir kısmı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 22:56 
Üye

Sezgin Tanrıkulu ve benzerleri CHP 'ye çok oy kaybettiriyor. Sırf bu kişiler yüzünden koyu CHP'li olup da olası bir seçimde Meral ablaya oy verecek çok kişi tanıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 23:13 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

CHP'de aynı şekilde sadece eğitimli kesime hitap eden bir parti olmaktan çıkmadığı sürece hiç bir zaman iktidar olamayacak.
CHP, gelişim seviyesinden çok her türden insana yönelmeyi tercih etti. Bununda örneklerini çıkardığı Sezgin Tanrıkulu vb. milletvekillerinden görebiliriz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 23:18 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Alıntı:

CHP, gelişim seviyesinden çok her türden insana yönelmeyi tercih etti. Bununda örneklerini çıkardığı Sezgin Tanrıkulu vb. milletvekillerinden görebiliriz.
Anket şirketleri eğitim seviyesi arttıkça CHP'nin oy yüzdesinin ciddi oranda arttığını söylüyor. Sadece en son seçim daha geniş kitlelere hitap eden bir seçim programı gördüm. Ama yılların verdiği bir konum var. Değişmesi için sürekli aynı yönde gitmek ve zaman gerekli. Bugünlerde CHP yine "özüne" döndü ve kendi seçmenine hitap eden politika yapıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 23:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Anket şirketleri eğitim seviyesi arttıkça CHP'nin oy yüzdesinin ciddi oranda arttığını söylüyor. Sadece en son seçim daha geniş kitlelere hitap eden bir seçim programı gördüm. Ama yılların verdiği bir konum var. Değişmesi için sürekli aynı yönde gitmek ve zaman gerekli. Bugünlerde CHP yine "özüne" döndü ve kendi seçmenine hitap eden politika yapıyor.
Ak Parti bu konuda çok başarılı. Fakat MHP yıllardır kendisini ve seçmenini ayrıştırdığı için ülke geneline hitap etmesi çok güç bu yüzden partinin imajının büyük bir değişikliğe ihtiyacı var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 May 2016, 23:42 
Uzaklaştırıldı

%10'luk seçim barajı belli bir kesime göre politika yapmayı bence engelliyor ve partileri geniş kitlelere göre politika yapmaya zorluyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 09:28 
Süvariler

AKP den değil de CB dan kurtulmak gerek...AKP bence sağa yönelmeli kürtlere mecbur kalmamalı(akp ye oy atan kurt oranını bilmiyorum)..mhp +akp daha türkçü-milliyetçi--dindar(ümmetçi değil)politikalar üretebilir bence akp fazlalıklardan kurtulabilir ,içindeki cerahıtı(rüşvetçi,ihaleci,adam kayırmacı)boşaltırsa ....teröre en buyuk darbeyı bu ikili vurur...chp+hdp den bir cacık olmaz......Bu yarı baskalnlık sisteminden bence bugun olmasa da yarın mhp li bir isim bile çıkabilir...çünkü öyle bir potansiyel var bu halkta...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 09:33 
Akıncılar

...içindeki cerahıtı(rüşvetçi,ihaleci,adam kayırmacı)boşaltırsa ...
Ne kaldı geriye?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 09:51 
Süvariler

sayın hds üstadım(tüm yorumlarınızı ilgiyle ve takdir ederek izliyorum): Haddime değil ama :nasıl bütün chpliler akplilerin dediği gibi dinsiz imansız değilse akp ye oy atmış 20 milyondan fazla insanın hepsinin rüşvetçi ,ihaleci, adam kayırıcı olduğunu söylemek de bence biraz insafsızlık...Tüm partilerde akçeli işlere girmiş bir çok insan var (gazete,tvlerde yayınlanan) ama bu o partilerin tamamını bağlamaz..Akp de bir koalisyon aslında temelinde dindar ve milliyetçilik damarının da olduğu bir akım...Ben isim verdim, cb ve ona destek veren yancıları....CB da gun gelecek ahirete intikal olacak ...Bugun akp dediğimiz (eski anap+dyp+fp)sağ seçmen her daim bu ülkede %60 lık bir dilimde olacak gibi duruyor..Benim düşünceme göre mhp+akp(dyp+anap+rp) politikaları ile ülkenin daha ileri gidebileceği terörün kökünün de kazınabileceği....Cerahatın ne olduğu belli ....Tüm seçmen değil bence...saygılarımla....

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 13:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ne kadar kolay değil mi MHP+AKP birleşsin ülke daha ileri gider, terör biter. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 17:20 
Süvariler

Arkadaslar yapmayın yahu niçin ülkeyi yıkıyorlar .....Tayyip erdoğansız akp ile bahçelisiz mhp den ben umutluyum...Keşke o günleri görebilsek...Bir de tek basına chp iktidar olsa mhp+akp den daha çok hizmet edebilir mi ondan şüpheliyim..))))Bir deTÜRKİYE CUMHURİYETİNİ hiçbir siyasi güç yıkmaz ..,,

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 18:27 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Erdoğan olmadan Akp ne kadar ayakta durabilir? Akp'nin iç dinamiklerini incelemek gerek. Bir gün desteklediklerini diğer gün Erdoğan istemiyor diye alaşağı edebiliyorlar. Akp içerisinde Erdoğan tek adam rolünde, fakat diğer partiler de Bahçeli'de gitse Kılıçdaroğlu'da gitse Mhp ve Chp yine ayakta kalır. Yani Erdoğansız Akp'yi düşünmek bence biraz güç. Güç ve çıkar kavgaları ile kendilerini kısa sürede parçalayacaktırlar.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 18:55 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Erdoğan olmadan Akp ne kadar ayakta durabilir? Akp'nin iç dinamiklerini incelemek gerek. Bir gün desteklediklerini diğer gün Erdoğan istemiyor diye alaşağı edebiliyorlar. Akp içerisinde Erdoğan tek adam rolünde, fakat diğer partiler de Bahçeli'de gitse Kılıçdaroğlu'da gitse Mhp ve Chp yine ayakta kalır. Yani Erdoğansız Akp'yi düşünmek bence biraz güç. Güç ve çıkar kavgaları ile kendilerini kısa sürede parçalayacaktırlar.
Türkiye'de Erdoğan'ı devirebilecek bir gücün olduğuna inanmıyorum. TSK darbe planladı olmadı,Gezi olaylarıyla devrilmedi,Paralelciler uğraştı deviremedi en son seçimlerde devrilir gibi oldu allem etti kallem etti AKP yi yine iktidar yaptı. O adam eceliyle ölmeden bu iktidar değişmez.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 May 2016, 21:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yahu ne Erdoğan'sız AKP'sinden umutlusunuz? Bi meclis tv'yi açıp bakın bakalım kaç tane AKP milletvekili orada çalışıyor. Geçen gün sıralarının altına bakıyorlardı belki oradadırlar diye. Hepsi parasını takır takır alıyor keyfini yapıyor sizde burada umutluyum diye sayıklıyorsunuz pes vallahi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 00:12 
Akıncılar

...Haddime değil ama...
Estağfurullah, Sadece ben bu işlerin bu kadar "sıradan" hale gelmesine illet oluyorum. Yoksa zaten o illete kendini teslim etmemiş kalabalıklarca ayakta duruyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 02:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ne kadar kolay değil mi MHP+AKP birleşsin ülke daha ileri gider, terör biter. :roll:
Daha iyi değil mi işte? En azından AKP belli konularda btö ye yakın kişilere muhtaç olacağına olmayan kişilere muhtaç olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 21:31 
Uzaklaştırıldı

Bahçeli'yi bence artık hiç bir şey koltukta tutamaz, korkunun ecele faydası yok...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 21:48 
Uzaklaştırıldı

"Ahmedin yedeği var, devletin yedeği yok"...

Ak Parti ne yapar eder kongre yaptırmaz Mhp'ye...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 22:38 
Akıncılar

Bahçeli'yi bence artık hiç bir şey koltukta tutamaz, korkunun ecele faydası yok...
Gider ayak AKP'ye son bir kiyak daha yapmaya niyetli sanirim. Germenek mahkemesi hakimi nobet bekliyormus. Ankara'dan bir karar geldi, dakikalar icinde karsi karar verildi. Yargitay'dan farkli bir karar cikacagini sanmiyorum. Kapilar arkasinda neler donuyor kim bilir. Partinin yaridan fazla delegesi kurultay diyor, parti yonetiminin hic orali oldugu yok. Bir digeride secilmis Basbakan'i durup duruken azlediyor, bakiyorum muhalefet haricinde olagan karsilaniyor. Piyasalar dahi alismis bu yonetim bicimine, tepki dahi yok. Turkiye demokrasinin geldigi son noktaya sahit oluyoruz bu gunlerde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 22:42 
Uzaklaştırıldı

Darısı CHP'nin başına. Bu ülke daha iyi muhalefet partisi başkanlarını hak ediyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 22:59 
Akıncılar

Bende acaba Bahceli'nin bir kasedi felan mi var ellerinde diye suphelenmeye basladim. Komplo teorilerine inanmam genelde ama bu sefer biraz farkli gibi. Dusunsenize daha dun birlikte calistigi ve partinin en ust makamlarinda gorev verdigi, muhalif dedigi insanlari ihanet ile suclayacak kadar ileri gidiyor. Demokrasilerde kuraldir, 2-2.5 milyon oyu 3 ayda kaybeden partinin basindaki kisi ve yonetimin hesap vermesi gerekir. Partisini iyi yonetmedigini biz yasarak gorduk zaten. Adam kendini dahi ifade edemiyor artik. Kenara cekilme zamani gelmis. Kaldi ki bugun muhaliflere imza veren delegeler, 1 sene once Bahceli'ye oy vermis insanlar. Ortacag donemi gibi siyasi parti yonetiliyor Turkiye'de.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 May 2016, 23:02 
Uzaklaştırıldı

MHP seçmeni bakalım bu olan biteni seyredecek mi? Yoksa Bahçeli'ye tepkisini koyacak mı?

Koltuk uğruna parti baraj altı mı kalacak yoksa, onun çalışmaları mı bunlar? Muazzam bir siyasal mühendislik var bu konuda...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 00:55 
Üye
Kullanıcı avatarı

Burada asıl eleştirilmesi gereken nokta yargının siyasi otoritelere boyun eğmesidir. Yargıtay tedbiri bozuyor, saatler geçmeden başka bir yerel mahkeme tekrar tedbir kararı çıkarıyor. Akıl alır gibi değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 01:10 
Uzaklaştırıldı

O mahkemenin kurulu olduğu yerin adını bile ilk kez duyuyorum. Sahi öyle bir yer var mı?..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 01:14 
Uzaklaştırıldı

Burada asıl eleştirilmesi gereken nokta yargının siyasi otoritelere boyun eğmesidir. Yargıtay tedbiri bozuyor, saatler geçmeden başka bir yerel mahkeme tekrar tedbir kararı çıkarıyor. Akıl alır gibi değil.
Buna müsaade eden kim? Bahçeli hodri meydan kongre mi dedi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 02:06 
Süvariler

Bu nasil istir arkadas? Bir haber geliyor kongre yapilacak diye, ardindan kongre yok, yapilamaz deniliyor. Uzun yine birseyler kurcaliyor bu isin altindan da o cikacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 03:30 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Buna müsaade eden kim? Bahçeli hodri meydan kongre mi dedi?
Bahçeli'den ne bekliyorduk ki ? O adam birileri yönlendirmeden kendi burnunu bile silemez. Kendisinin dinazorlarla birlikte yeryüzünden silinmesi gerekirdi.

Bana sorarsanız hata bizde. Carlin'in dediği gibi : Çöp giriyor, çöp çıkıyor. Politikacılarla ilgili yorumu %100 isabetle bizim ülkemizide yansıtıyor.

https://m.youtube.com/watch?v=7RGmPbny40c

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 May 2016, 10:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Darısı CHP'nin başına. Bu ülke daha iyi muhalefet partisi başkanlarını hak ediyor.

Bence yeni anayasaya hüküm eklenmeli. Genel seçimi kaybeden partiler genel başkanlarını değiştirirler diye. Yoksa bu molozlar beton döktükleri koltuklarından kalkmazlar.

Aynı liderlerle aynı seçim sonuçları devam eder.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1204 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 121 22 23 24 25 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: