TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 21 Eyl 2017, 00:47

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1204 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 525 Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sohbet
MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 17:02 
Akıncılar

Dünya üzerinde başka bir ülke var mıdır ki vatandaşlar kendi Cumhurbaşkanları oy çalmasın diye sandık peşinde koşsun...

1. Ak-troller ve müşahitler birbirlerini tanımak için yakalarına turunca kalem takmışlar, okula gelen insanlara musallat oluyorlar. Polis geldi, kalemlerin üzerinde parti logosu yok, müdahale edemezsiniz deyip Polisi gönderdiler, Polis gittikten 5 dk. sonra trollüğe devam.

2. Okullarda plakasız araçlar var.

Yarım saat okulda durdum karşılaştıklarım bunlar.

Ama yılmak yok, sana oy çaldırmayacağız ! Sabaha kadar oy kullandığım okuldaki bütün sandıkların oy sayımını takip edeceğim, ilçe seçim kuruluna kadar gideceğim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 17:09 
Süvariler

Oy kullanımı bittikten, sandıklar açılmaya başlandıktan sonra oy sayımını izlemek vatandaşlık hakkınız.
Parti görevlisi olmanıza gerek yok. Yanınızda kimliğinizin olması yeterli.

Saat 5'ten sonra sandıklarımızın başında olalım, hırsızlara göz açtırmayalım.
Türkiye'nin her yerinden haberleri gelen okulların etrafında park halinde duran plakasız araçlara da dikkat edelim.
Artık ne yaparsınız, sizin hayal gücünüze kalmış.
Bir çok bölgede plakasız araçlar okulların önünde bekliyor , normalde Polisin plakasız araçları kaldırması gerekiyor ancak yine aynı bölgelerde Polis bizim aracımız diyormuş.

Bunun dışında Şanlıurfa da MHP'liler başkaları adına oy kullanmaya çalışan bir kaç AK Yürüyeni Valyrian çeliği ile kesmişler , sanıyorum tarım işçileri adına oy kullanmaya kalkmışlar.

En son Sanchez tarafından 07 Haz 2015, 17:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
düzenlendi. Yasaklar henüz kalkmadı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 17:34 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yine şaibe, yine akıllarda bir sürü soru işaretine yol açacak durumlar.
Bu plakasız araçlar nereden çıktı?
Polisin kendi plakalı resmi hizmete mahsus aracı mı kalmamış?Vah vah polisime, asgari ücrete bir de polis vergisi koysunlar da polisimize bol bol araba alalım.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 17:45 
Uzaklaştırıldı

Polis aranan bazı kişileri yakalamak için bu tür bir yönteme başvurmuş ya da seçmeni ürkütmemek istemiş olabilir mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 17:48 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Vasip Şahin: Plakasız polis aracı olamaz. Sivil polis aracı da olsalar plaka bulundurmak zorundalar
http://t24.com.tr/haber/istanbul-valisi ... maz,298976

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 17:51 
Süvariler

Bizim buralarda lastiklerini patlatmaya başladılar plakasız araçların.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:09 
Uzaklaştırıldı

Polis aranan bazı kişileri yakalamak için bu tür bir yönteme başvurmuş ya da seçmeni ürkütmemek istemiş olabilir mi?
Tabii canım, sabıkalıların elinde sivil polis araçların plaka listesi devamlı vardır.... Afferin benim(!) polisime.....

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:16 
Süvariler

Milleti galyana getirmeyin bırakın memurlar vazifesini yapsın. sandığa sahip çık yeter, sağda solda araba lastiği patlatmak veya kolluk kuvvetinin yerine kendini koymak olmaz,
ters birine denk gelirsin adamı vurur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:20 
Uzaklaştırıldı

Sivil polis kılığında seçim sandıkları çevresinde gezinen 2 tane Akp li, farkedilince apar topar kaçırıldı. Okul bahçesinde sanki yer yarıldı içine sokuldu. Bacaklarına sıkmak için MHP li bir çok arkadaş fellik fellik arıyordu. 30 dk sonra tekrar bölgede olacağım Öncelikle yakalayalım, ters birisi varsa özellikle ben ilgilenecem.

Soytarıların ömrü, kralarınınki kadardır. (Fransız ata sözü)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:22 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Milleti galyana getirmeyin bırakın memurlar vazifesini yapsın. sandığa sahip çık yeter, sağda solda araba lastiği patlatmak veya kolluk kuvvetinin yerine kendini koymak olmaz,
ters birine denk gelirsin adamı vurur.
Memur mu istihbarat elemanı mı bunlar? Halkın değilse kimin istihbaratçısı? Derler ya, "adamınız gol diyor."

http://www.posta.com.tr/turkiye/HaberDe ... eID=285570

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:27 
Süvariler

Lafa bak ters biri gelir sıkarmış :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Türkiye'de Alman vatandaşları yaşıyor zaten hiç silahlanma kültürü yok , sıradan bir pompalı silah bile 250 tl olan memlekette evlerin %75'inde silah veya kesici aletler var , ben kendim lastik filan patlatmadım ama bizzat patlatmak için evimin yanındaki okulda plakasız araç aradım yoktu ancak çevre okullarda patlattılar.

Ters birisi gelecekse buyursun gelsin sıksın 2 dakika sonra benimde akrabam olan ters kişiler gelir gerekeni yapar veya ben ayakta durabilecek durumdaysam 5 dakika sonra o yaralı halimle gelir ben yaparım gerekeni , bu tip İŞİD vari tehditler biatçı Ortadoğu milletlerine söker.

Sandığa sahip çıksan ne olur ? adam plakasız araçla o sandığı götürdükten sonra arkasından böm böm bakarsın başka bir şey yapamazsın. XXXXX'in araç lastiklerini patlamasına karışamıyor oluşuna gelince , araçlar XXXXX'in araçları ve plakasız olduğundan sahibi belli değil adam geliyor patlatıyor şikayetçi olan yok eden yok kamu malı diyemezsin susup izlemek zorunda kalıyor , hadi bakalım 1 tane XXXX'in o lastik patlatanlara çıkıp desin dur ne yapıyorsun benim aracım , diyecek varsa buyursun aynı dakikada nasıl medyada günün konusu oluyor.

Yıllardır biz bu adamlara sabrediyoruz kimse kusura bakmasın oyumu çalacak adamı vurmakta dahil her türlü önlemi alırım. İnsanları bir zahmet gülünç gülünç sıkarlar gibi şeylerle tehdit etmeyin sıkana sıkarlar bu ülkede geberir gider.

Kimsenin plakalı araçlara vatandaşın araçlarına zarar verdiği yok , kamu malıysa bir zahmet plaka taksın XXXX insanlarda zarar vermesin , sonra çıkıp lastik patlatanlara vandallar gibi laflar etmesin birileri.

NOT: Koca bir teşkilatı genellememek için mesajda belli bölümler XXXXX olarak değiştirilmiştir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:40 
Üye

olayın içinden biri olarak ben size seçim sürecini anlatayım. bir okulun bir dersliğinde sabah gidersin oyunu kullanırsın. sen oyunu kullanırken orada her partiden bir temsilci olur. aynı mahallenin siyasetçisi olduklarından çoğu zaman bu farklı partilerin temsilcileri birbirlerini de tanırlar. sonra evine dönersin. akşam üzeri oy kullanma süresi bittiğinde (16:00 - 17:00 gibi bitiyor) sayma işlemi başlar. sandıklar açılır, zarflar ortaya koyulur. tüm zarflar açılır ve içlerindeki kağıtlar ortaya koyulur. bu arada zarflardan da oy kağıtlarından da sayım yapılır. gün içerisinde imza atan seçmen sayısı ile karşılaştırılır. ondan sonra tek tek kağıtlar havaya kaldırılarak oy atılan partinin ismi yüksek sesle okunur. bu meyanda bütün partilerin temsilcileri ellerindeki kağıtlara not alırlar. bu iş oldu bittiye getirilmez. ara ara durup tüm katılımcıların aynı sayıları not edip etmediği kontrol edilir. bu sayım da bittikten sonra oylar bir torbaya koyulur. herkes elindeki kağıtlarla mutabakat yapar. temsilciler mutabık kalmazlarsa, mutabakat sağlanana kadar tekrar sayım yapılır. mutabakat sağlandığında o derslikte kullanılan tüm oyların icmal*ini gösteren bir mazbata düzenlenir. bu mazbatayı orada bulunan tüm parti temsilcileri imzalar. isteyen tüm temsilcilere bir örneğinin verilmesi zorunludur. bu işlemler de bittiğinde mazbatası da iliştirilerek oyların bulunduğu torba mühürlenir. mazbatanın bir örneği de dersliğin kapısına, herkesin görebileceği şekilde asılır.

işte bu noktada sen gideceksin ve o mazbatanın fotoğrafını çekeceksin. çünkü bu anlattığım yere kadar 1 oy hatası bile pek olmaz. tabi sayım sırasında elektrikler kesilmedi ya da bir hengame olmadıysa. işte zaten sen de o yüzden oradasın. bir hengame olursa belgeleve bize söyle diye oradasın. ondan sonra bu torbalar yüksek seçim kuruluna gönderilir. başında birileri bekler, zamanı gelince mazbatalar kaydedilir. ilçe, il ve ülke toplamları da bu mazbataların üzerinden yapılır. bütün bu işlerin sonunda da ysk herbir sandıktan çıkan oy sayılarını gösteren bir organizasyon düzenler.

yapılacak şey şudur. senin fotoğrafını çektiğin sandıkların mazbatalarında yazan sayıları, chp'nin sistemi (bkz: chp sandık takip sistemi) ve ysk'nın sistemi üzerinden kontrol edeceksin. farklılık varsa itiraz hakkın var. hatta mümkünse tüm toplama işlemlerini doğrularsan çok güzel yaparsın.

işte ben bunları yaptım. bu sayede en çok benim konuşma hakkım oldu. ondan evvelki seçimde oy kullanmamıştım. o yüzden yıllarca büyük ve ağır laflar edemedim. laf etmeye hakkım yoktu çünkü. bir yıldır içim son derece rahat bir şekilde konuşuyorum.

ben bu seçimde de oy kullandığım okulun tüm sandık mazbatalarının fotoğraflarını çekeceğim. sonra da sistem*den kontrol edeceğim. ihtiyaç halinde fotoğrafları gönderebilirim bile. şimdi ben bunu geçen seçimde yaptım. kimseden de ne izin aldım, ne görev aldım. kendi mahallemin seçim sonuçlarının teminatı benim. seçimlerde yapılacak hileleri çok dert ediyorsanız gidersiniz sandığınızın başına, çekersiniz fotoğrafı.

seçimden sonra gelin burada aslan kesilin. istediğinize istediğiniz lafı edin. kimse bir şey diyemez. burada oylarım çalınacak diyenlerin hepsi seçim günü götünü yayıp evinde oturuyor. burnunun dibindeki okula bile gitmiyor. hiç kimseye en ufak bir söz söylemeye hakkınız yok. önce kendinize söyleyin.

muhalefet benim oyuma sahip çıkmıyor. ulan ibne, o oy senin. niye takibini elalemin herifine veriyorsun. erkek gibi git sandığına sahip çık. geçen seçimlerde bizim okulun işi saat 23:30 gibi bitmişti. bu kadar zamanını ayıramıyorsan, kalkıp burada bana goy goy yapmayacaksın.

debedit: ben bu dediklerimi tamamen bireysel olarak yapmistim. fakat siz ulke capinda bir organizasyona katilmak isterseniz. (bkz: oy ve otesi)

https://eksisozluk.com/entry/51396261

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:49 
Süvariler

Lafa bak ters biri gelir sıkarmış :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Türkiye'de Alman vatandaşları yaşıyor zaten hiç silahlanma kültürü yok , sıradan bir pompalı silah bile 250 tl olan memlekette evlerin %75'inde silah veya kesici aletler var , ben kendim lastik filan patlatmadım ama bizzat patlatmak için evimin yanındaki okulda plakasız araç aradım yoktu ancak çevre okullarda patlattılar.

Ters birisi gelecekse buyursun gelsin sıksın 2 dakika sonra benimde akrabam olan ters kişiler gelir gerekeni yapar veya ben ayakta durabilecek durumdaysam 5 dakika sonra o yaralı halimle gelir ben yaparım gerekeni , bu tip İŞİD vari tehditler biatçı Ortadoğu milletlerine söker , sıkabilecek bütün ters insanları bekliyorum.

Sandığa sahip çıksan ne olur ? adam plakasız araçla o sandığı götürdükten sonra arkasından böm böm bakarsın başka bir şey yapamazsın. XXXXX'in araç lastiklerini patlamasına karışamıyor oluşuna gelince , araçlar XXXXX'in araçları ve plakasız olduğundan sahibi belli değil adam geliyor patlatıyor şikayetçi olan yok eden yok kamu malı diyemezsin susup izlemek zorunda kalıyor , hadi bakalım 1 tane XXXX'in o lastik patlatanlara çıkıp desin dur ne yapıyorsun benim aracım , diyecek varsa buyursun aynı dakikada nasıl medyada günün konusu oluyor.

Yıllardır biz bu adamlara sabrediyoruz kimse kusura bakmasın oyumu çalacak adamı vurmakta dahil her türlü önlemi alırım. İnsanları bir zahmet gülünç gülünç sıkarlar gibi şeylerle tehdit etmeyin sıkana sıkarlar bu ülkede geberir gider.

Kimsenin plakalı araçlara vatandaşın araçlarına zarar verdiği yok , kamu malıysa bir zahmet plaka taksın XXXX insanlarda zarar vermesin , sonra çıkıp lastik patlatanlara vandallar gibi laflar etmesin birileri.

NOT: Koca bir teşkilatı genellememek için mesajda belli bölümler XXXXX olarak değiştirilmiştir.

Arkadaş kamu malı demedimki zaten sayın Sanchez de haberi paylaştı, yok vatandaşın aracı olur ön plaka düşmüştür arka plaka duruyordur görünce hemen hop indirelim lastigi denir herşey olabilir, sonuçta burası sosyal medya haberi duyan hoplar sokağa, milyonda 1 ihtimal dahi olsa gerçekleşmesi mümkündür söylediklerimin, milyon okul milyon seçmen var, olasılık var yanı, gergin günde kimse incinmesin, o plakasız araçlar kimlerin olduğu şase numarasından bulunur sanırım , denizi bulandırıp balık tutmak isteyenler olabilir, dikkatli olmak gerekir. evet 250 TL ye Avtüfeği alındığı için dedim biri çıkar vurur, sonra gitsin o onu vurdun bu bunu vurdun, neye yaradıki?

Oy bir insanın helalidir çalarken yakalarsan vurmak hakkındır, ama emin ol vurmadan önce.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 18:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Malum parti 9 civarlarında muhtemelen barajı açacaklar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:03 
Süvariler

Sayın Memleketim , ben ülkedeki bütün plakasız araçlar patlatılsın demedim ki , okullarda bulunan araçlar patlatılsın dedim. Adam arabayı yeni aldıysa veya benzeri durum varsa ne diye okulun bahçesine koysun ? zaten lastikleri patlatılan araçların resimleri çekiliyor patlatılmadan önce , kimse beyin yiyen zombiler gibi lastik lastik lastik diye saldırmıyor arabalara :P

Yeni araba alan bir komşumuz oturuyor apartmanda aracında belli eksiklikler var ama kalkıp okulun içerisine park etmiyor koyuyor apartmanın otoparkına veya apartman önüne , yani lastik patlatmadan önce insanlar bunu düşünüyor bakıyor ona göre hareket ediyor.

Tam tersi olduğunda özgürlük vb... deyip esnafa etrafa zarar veren Anarşist tayfadan hiç bir farkımız kalmazdı. Mesela bir ilde plakasız araç AK partili vekil adayına aitmiş kadının arabasının lastiğini patlatmışlar ancak araç plakasız olduğunda zerre üzülmedim , kime güvenip plakasız dolaşıyor ? Kuzey Kore mi burası Komünist Parti her istediğini yapar diye bir durum yok.

Yerel seçimlerde yapılan haksızlıklardan sonra birilerinin sandıkları sayıp götürmesinden ve yakmasından sonra '' Ankara'da '' insanların gözü döndü artık aynı şey yaşanmasın diye her şeyi yapıyorlar , benim bir sürü arkadaşım silahla gittiler okullara malum parti 30-40 tane adamını yığıp arbede ile sandıkları kaçırmaya kalkarsa geçmişte olduğu gibi ; yağdıracaklar üstlerine.

Malum adamlar hukuk tanımaz anayasa tanımaz olduğundan dolayı hayvana davranır gibi davranmak gerekiyor artık , hayvanda 2 şeyden anlıyor ya dayak ya mermi. MHP'liler pek çok yerde patır patır indiriyor , CHP zaten sadece İstanbul için 100.000 insan görevlendirdi HDP deseniz adamların geldiği altyapı belli çatışmaya dünden hazırlar.

Yani halk artık bu ülkede ne hukuka güveniyor ne anayasayı uygulamakla yükümlü makamlara bizzat kendisi önlemini alıyor , benimde oyumu çalmaya 20-30 kişi gelirse telefonum hazır bekliyor gidip sıkacağım kimse kusura bakmasın sonra buyursun alsın beni görevliler ben razıyım içeriye girmeye , yeter ki benden sonra gelecek insanlar ve çocuklar bir 10 yıl daha bu adaletsizliği çekmesinler , artık halkın sabrı taştı kusura bakmasın malum parti.

Neyse ortamı germeyelim daha fazla sakinleşelim biraz.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eNDmFLjfofA[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:07 
Süvariler

nasıl yani ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:07 
Uzaklaştırıldı

Sivil polis kılığında seçim sandıkları çevresinde gezinen 2 tane Akp li, farkedilince apar topar kaçırıldı. Okul bahçesinde sanki yer yarıldı içine sokuldu. Bacaklarına sıkmak için MHP li bir çok arkadaş fellik fellik arıyordu. 30 dk sonra tekrar bölgede olacağım Öncelikle yakalayalım, ters birisi varsa özellikle ben ilgilenecem.
Silah taşımak yasak değil mi hocam?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

nasıl yani ?

Açılan sandıklardan gelen sonuçlara göre %9.20-%9.25 civarı oyları var. %10 barajını aşacaklar gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:14 
Site Başkanı

Alıntı:
Alıntı:

nasıl yani ?

Açılan sandıklardan gelen sonuçlara göre %9.20-%9.25 civarı oyları var. %10 barajını aşacaklar gibi.
Genelde eğim düşer ilk yüksek çıkar doğu daha önce sayılıyor :)

Da

Sıkıntımız o değil %42-%45 yine sarılar gidiyor.

Balkon konuşması sonrası ülkemiz resmi olarak batmıştır hayırlı uğurlu olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Açıkçası ben 4. partinin baraj altında kalacağını düşünmüyorum artık. Bu da demek oluyor ki tek başına iktidar hayal gibi duruyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:32 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:34 
Süvariler

Açıkçası ben 4. partinin baraj altında kalacağını düşünmüyorum artık. Bu da demek oluyor ki tek başına iktidar hayal gibi duruyor.
Bence baraj isi Suriyede olan olaylar yuzunden coktan cokmus oldu. Heleki sinirda yasanan catismalardan dolayi AKP baya bi oy kaybetti gibime geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:39 
Akıncılar

Taraflar konumlarını muhafaza ederse 4-5 ay sonra tekrar seçim olur.

Kaos strikes back.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 19:50 
Süvariler

Biri %63 diyor biri %50 yeni sayıldı diyor. Cihan'da AKP%40 demiş , Anadolu Ajans %53'lerden başladı galiba yavaş yavaş sindire sindire düşüyor :lol: sonuçlar ne olursa olsun HDP barajı geçti , uzun adam artık Iron Throne'e oturmayı unutsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:14 
Site Başkanı

HDP geçti ne güzel onlara oy veren vatan hainlerinin sayısı 5 milyonu buldu.

Demek ki bir partiyi devirmek için terörist partiye bile oy veriyor hale geldiysek bir şey demiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Demek ki bir partiyi devirmek için terörist partiye bile oy veriyor hale geldiysek bir şey demiyorum.

Hocam çok güzel bir nokta burası. Bu anlayış başka mevzularda emin olalım bebek katillerinin dışarı çıkması pahasına farklı tavizlerde verecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:29 
Süvariler

Belki bu şer de bir hayır vardır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:38 
Site Başkanı

Alıntı:

Hocam çok güzel bir nokta burası. Bu anlayış başka mevzularda emin olalım bebek katillerinin dışarı çıkması pahasına farklı tavizlerde verecektir.

Çıkıcak zaten :)

Malum parti ile koalisyon olursa olay biter ev hapsi gelicektir.

Ondan sonra barış güvercini.

Hayır türk ve milliyetçi dediğim insanlar HDP barajı geçti diye zafer çığlıkları atıyor ya hepsini IŞİD Terör Örgütü e veresim var.

O kadar sinirliyim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:39 
Süvariler

Bu arada HDP'nin oyunun patlamasının sebebi CHP veya AKP değil , Almanya'da yaşayan Kürt kökenlilerin neredeyse %90'ı banko HDP bastı , Türk yaşayan kadar Kürt yaşayan insanda var Almanya'da.

Sayın Bahçeliyi çok pasif buluyordum yine pasif buldum bence biraz daha enerjik ve bu işi yükseltecek birisi gerekiyor MHP'nin başına veya sayın Bahçeli kendisini belli konularda yenilemeli diye düşünüyorum bir vatandaş olarak.

Bunun dışında CHP'den pek çok Kürt kökenli vatandaş sadece HDP barajı geçsin diye oy attılar , bir nevi strateji desek yeridir HDP'yi zerre sevmeyen adamlar '' üstelik Kürt kökenliler '' AKP çöküşe girsin diye HDP'yi mecliste güçlendirdi.

MHP'den daha fazla oy bekliyordum , gerçi sayımlar henüz tamamlanmadı.

Face videosunu nasıl düzgün paylaşıyoruz bilmiyorum bilen bir arkadaş söylerse düzeltirim ama yinede paylaşayım seçimlerin özeti :lol:

https://fbcdn-video-l-a.akamaihd.net/hv ... 429a2d4307

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:43 
Site Başkanı

Bu arada HDP'nin oyunun patlamasının sebebi CHP veya AKP değil , Almanya'da yaşayan Kürt kökenlilerin neredeyse %90'ı banko HDP bastı , Türk yaşayan kadar Kürt yaşayan insanda var Almanya'da.
Yanlış bilgi.

Yakından takip eden biri olarak CHP tarafının bir kısmı HDP ye verdi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:45 
Süvariler

Gözlemde bulunduğun okulda neredeyse her sandıktan 10-20 adet Hakan Şükür'e oy çıktı.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:51 
Süvariler

Yanlış bilgi.

Yakından takip eden biri olarak CHP tarafının bir kısmı HDP ye verdi.
KURT hocam bahsettiğiniz hususu mesajımda zaten belirttim , bende MHP-CHP arasında kararsız kalıp CHP'ye bastım ama tanıdığım pek çok CHP'li parti üyesi HDP'ye oy atacaklarını açık açık söylediler , büyük çoğunluğu Kürt kökenli olan kişiler bunlar içlerinde Türk kökenli olanlarda bahsettiğim aynı sebepten HDP'ye oy attılar. Bu şahıslarla oturup çay içseniz HDP'nin radikal Kürt milliyetçisi olduğunu dile getirip HDP'ye kin kusarlar ancak oy atma sebeplerini sorduğunuzda AKP'nin zayıflaması olduğu sonucuna ulaşıyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:54 
Akıncılar

Davutoğlu ile bu işin olmayacağı belli idi. Erdoğan'nın gidişinin etkisi görüldü. Sağcıların oyları MHP'ye, doğudaki oylarda HDP'ye gitti. CHP hep aynı ne uzuyor ne kısalıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 20:57 
Üye

Adam Almanya, da çalışıyor , yiyor , içiyor , sonra Türkiye için oy kullanıp Türkiye'nin kaderiyle oynuyor .
Yurtdışındakilerin oy kullanması bir bana mı saçma geliyor?

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 21:27 
Uzaklaştırıldı

Düşsün çeleng-i Rumün, eğilsün ser-i Frenk Vur Türk'ü gönderen yed'i takdir aşkına Son savletinle vur ki açılsın bu surlar Fecr-i hücum içindeki tekbir aşkına!

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 21:33 
Site Başkanı

Sonuçların Ak Parti için kötü olduğunu ifade eden x isimli şahıs (ismi lazım değil), "Bu tabloyu hak etmedik. Millete hizmetten başka bir şey yapmadık" dedi.
Ahahahaha olaya bak şimdi yazıyı değiştiriyorum :)

Sonuçların Ak Parti için kötü olduğunu ifade eden x isimli şahıs (ismi lazım değil), "Bu tabloyu hak etmedik. Millete kazık atmaktan soymaktan vatana ihanetten başka bir şey yapmadık" dedi.

:D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 21:45 
Uzaklaştırıldı

Terör örgütü elebaşının yeğeni milletvekili oldu...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 21:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Adalet ve Kalkınma Partisi olası Milliyetçi Hareket Partisi ile hükümet kurar ve güvenoyu alırsa çıkartacakları sayı ile Anayasayı değiştirebilir ve Başkanlık sistemini kurabilir mi?

Koalisyon konusunda her halükârda bence MHP kilit rol oynayacaktır.Bir diğer senaryo ile de seçimler tekrarlanırsa bu sefer iktidar partisi çıkar diye düşünüyorum.Çünkü hükümet kurulamamış olması koz olarak kullanılacaktır diğer partiler aleyhine.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 21:53 
Site Başkanı

Demek ki demokrasi böyle bir şeymiş :roll:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=0LaTYYpwJEQ[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:01 
Akıncılar

Adalet ve Kalkınma Partisi olası Milliyetçi Hareket Partisi ile hükümet kurar ve güvenoyu alırsa çıkartacakları sayı ile Anayasayı değiştirebilir ve Başkanlık sistemini kurabilir mi?

Koalisyon konusunda her halükârda bence MHP kilit rol oynayacaktır.Bir diğer senaryo ile de seçimler tekrarlanırsa bu sefer iktidar partisi çıkar diye düşünüyorum.Çünkü hükümet kurulamamış olması koz olarak kullanılacaktır diğer partiler aleyhine.
Bu saatten sonra tek geçer yöntem uzlaşmadır.
Ben yaptım oldu devri fiilen son bulmuştur.
Dönemi biraz "2.Meşrutiyetle" benzeştirmek istiyorum.
Bir ihtimal bu belirsiz ortam bize "güzel" günler getirebilir. Temennim budur.
Ülkemize hayırlı olsun.

En son TRAKYA tarafından 07 Haz 2015, 22:02 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:02 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Türk milliyetcileri ile Kürt milliyetcileri meclise girdi.Bence sandık meclise yansıdı.Bu seçimde HDP barajı geçsede geçemesede kazanan taraf olacaktı.Barajı geçemeseydi PKKnın şahin tarafı harekete geçecek ülke iç savaşa giderdi.Aldıkları oylara göre konuşacak olursak Türkiyenin hemen hemen her yerinden de oy almışlar dolayısıyla her yerdeler.Yani ülkenin hemen hemen her yerini karıştırabilecek potansiyelleri var.Şimdi meclise girdiler.Silahlı probaganda yerine siyasi probaganda yapacaklar.Böylesi daha mı iyi olacak bakıp görecez.Bana göre ülke çok tarihi bir karar verdi.Tarihi bir fırsat mı?Ülke iç barışını böylelikle sağlayıp enerjisini başka şeylere mi yöneltir?Yoksa ülke iyice karışır mı?Önümüzdeki süreç bunu göstereck.

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:07 
Süvariler

Allah bilir pazarlık yapmaya başlamışlardır !

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:12 
Akıncılar

Demek ki demokrasi böyle bir şeymiş :roll:
Yapana değil, yaptırana bak.. Olum o dediğin memleketin sokaklarında yürüyen tombik teyzeler arada kenara çekilip arkadan yürüyen gençlere "Hadi siz geçin" diye yol veriyor.. Kafelerde, dükkanlarda millet geberiyor kim geçecek nezaketinden..

Aha da bir dön memleketine bak..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:13 
Süvariler

AKP, HDP'ye mecbur kaldı.

Allah bilir pazarlık yapmaya başlamışlardır !
Sanmıyorum...
Erken seçim olacak ve AKP oy artışı ile yeniden iktidar olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:14 
Akıncılar

%51 erken seçim %49 AKP-MHP koalisyonu bekliyorum. AKP, HDP'ye 5-6 puan oy kaybettikten sonra koalisyon kurması biraz uzak bir ihtimal gibi geliyor bana ama siyasette hiç birşey belli olmaz. AKP-MHP koalisyonu kurulur ise büyük ihtimal ile btö tekrar aktif olması, çözüm sürecinin bitmesi gibi durumlar oluşacaktır. AKP-HDP koalisyonu ise çözüm süreci ile Erdoğan'ın başkanlık sistemi üstüne kilitlenecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:22 
Süvariler

%51 erken seçim %49 AKP-MHP koalisyonu bekliyorum. AKP, HDP'ye 5-6 puan oy kaybettikten sonra koalisyon kurması biraz uzak bir ihtimal gibi geliyor bana ama siyasette hiç birşey belli olmaz. AKP-MHP koalisyonu kurulur ise büyük ihtimal ile btö tekrar aktif olması, çözüm sürecinin bitmesi gibi durumlar oluşacaktır. AKP-HDP koalisyonu ise çözüm süreci ile Erdoğan'ın başkanlık sistemi üstüne kilitlenecektir.
Terörist partisinin başı "başkanlık sistemi tartışmaları artık bitmiştir" gibisinden açıklama yapıyor. Sanmıyorum başkanlık için AKP'nin terörist parti ile koalisyona gideceğini. Bu durumda zaten kendi tabanından da ciddi oy kaybedecektir. Çözüm süreci sırasında yapılan stratejik hataların ve verilen büyük tavizlerin sonucu görüyorlardır ve muhtemelen daha sert bir tutum sergileyeceklerdir artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Eğer koalisyon bir ihtimalse HDP koalisyonu MHP ile koalisyonundan daha olasıdır . MHP çözüm sürecini asla kabul etmez. Ayrıca oy oranı itibari ile daha hdp az bakanlık alır . Çözüm süreci dedikleri rezilliğe kaldıraç ortak bulurlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:26 
Akıncılar

4 numara şimdiden "muhalefetteyiz" açıklaması yaptı. 1-3 anlaşamazsa 2-3 ve açıktan 4'ü duyarsanız şaşırmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:27 
Akıncılar

HDP olası bir AKP hükümetini koalisyon ile içeriden, azınlık hükümetine destek ile dışarıdan desteklemeyeceğini beyan etti artık.
Muhtemel bir senaryo var konuşulan Ankara'da.. Ona göre beyanlar ile pozisyon alındı..

Ya tabi buna CHP'yi katmıyorum..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2015, 22:27 
Süvariler

Bahçeli AKP ile koalisyon yapmayacağız diye açıklamalarda bulunuyordu , bu kadar hain lafının üstüne gider koalisyon yaparsa MHP kendi içerisinde karışır.

4-5 ay sonra erken seçim olur AKP komple tarih sahnesinden silinir , kaybedeni kimse sevmez görün şimdi sanayiciler iş adamları nasıl patır patır destek çekmeye başlıyorlar AKP'den.

Bunun dışında Abdullah Gül ve Arınç gibi isimleri susturan sindiren Hülögggcü AK tayfa ile AKP'nin kurucu tayfası birbirine düşmeye başlar bir kaç gün içerisinde , kazanmaya oynayan bir parti kaybettiği an tarih sahnesinden çekilmeye başlar , MHP-CHP-HDP değil ki bu belli bir tabanı olsun yılların verdiği bir kökleşmesi olsun.

Şimdi ben Cumhurbaşkanından KCK operasyonları vb.. şeyler ile saldırı bekliyorum zaten çöküyoruz bari son savunmamızı yapalım diye düşünecektir.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 1204 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 525 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: