TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Şub 2017, 23:59

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4445 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 185 86 87 88 89 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 10:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yalnız konu başlığı otomatiğe bağlamış ona bi el atılırsa fena olmaz.
Blöfünü gördüm ve artırıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 10:51 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
ABD Özel Kuvvetleri değil mi bu?
Paralı asker/danışman. İtalyan Alex Pineschi.
Airsoftçu gibi eleman. Takım taklavat yakıyor. Çok ciks olmuş. Hiç öyle bir keleş görmedim. Kabzesi bile farklı. Nuckle ( Türkçesi nedir bilemiyorum) eldiven, kolundaki ( sanırım GPS aleti) alet, tabanca kılıfı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 23:47 
Süvariler

Sınırın ötesine geçilirse karşımıza ne çıkacağı belli olmaz.
3 gün önce Musul kuzeyinde peşmergeye insansız uzaktan kumandalı 3 bomba yüklü araçla saldırmışlar.
İnsanlı bomba yüklü araçları da böyle birşey işte.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 23:54 
Süvariler

IŞİD Terör Örgütü uzun ömürlü olmayacak, Türkiye sınırlarının ötesinde kesinlikle pozisyon almalıdır. Orta ve uzun vadede ülke menfaatine olacaktır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 May 2016, 23:57 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü uzun ömürlü olmayacak, Türkiye sınırlarının ötesinde kesinlikle pozisyon almalıdır. Orta ve uzun vadede ülke menfaatine olacaktır.
Şey.. Bu akşamla birlikte Türkiye biraz meşgul. IŞİD Terör Örgütü uzun ömürlü olmayabilir ama bizim mevcut tavrımızın uzun ömürlü olacağı muhtemel.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 10:52 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu örgüt artık bir devlet. Öncelikle bunu anlamak lazım. Adı değişir, liderleri değişir ama yok olmaz. Bölgedeki sünni arapları temsil ediyor. Kendi içinde ekonomisi ve devlet kurumları mevcut. Yoğun bombardımanada bağışıklık kazandılar. Eleman ve silah sıkıntısıda çekmiyorlar. Sonuçta ortadoğu dünyanın cephaneliği haline geldi.
Bu yüzden plan yapılacaksa bölge kürtlerin ve Türkmenlerin yanı sıra bu oluşumunda varlığını inkar etmesinler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 11:06 
Süvariler

IŞİD Terör Örgütü ile Suud güçleri, Mekke'de çatışıyorlar. Şehrin doğusundaki Vadi Numan'daki çatışmalara hava kuvvetleri & topçu birliklerinin destek verdiği söyleniyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 11:20 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Aslında olan suni yani yapay devletlerin çökerek doğal sınırların oluşması. Büyük devletlerin deneyi başarısızlıkla sonuçlandı zombi virüsü laboratuvardan kaçtı. Şimdi bunu çözmek için elde pekte fazla oyuncu kalmadı. Kürtler ve muhalifler haricinde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 16:35 
Süvariler

Suudi Arabistan'ın IŞİD Terör Örgütü hücre evlerine bir takım baskınları neticesinde IŞİD Terör Örgütü in hücre evlerini uyandırdığı söyleniyor. Mekke kırsalında çatışmalar var imiş. 5 Suud askerinin öldüğü söyleniyor.
Tam da Hac mevsimi öncesi sıkıntılı bir durum. Bu olayı nasıl yorumlamak gerek acaba. Çok saygıdeğer ve bilgili bir arkadaşım (ki kendisi vefat etti) ve çok sağlam analiz yeteneği olan bir arkadaşım şimdi detaya girmiyim , Rusya'nın bu IŞİD Terör Örgütü patlak verdiginde arkaplanda olduğunu düşünürdü ve söylerdi. Ana omurganın Putinin elinde olduğuna inanırdı.
Sanıyorum Obama gittikten sonra bazı şeyler ya kökten değişecek ya eski pozisyonlara dönülecek tam yeri burası mi bilemedim ama yazıyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 17:15 
Süvariler

İşid Palmirada rejimi bozguna uğratmış. Ele geçirdiği ekipmanlar şu şekilde:
Toplam 65 kontrol noktası ve rafineri
20 T-55 ve T-62
9 122 -130 mm top
1 57mmlik top
2 konkurs vs 1 kornet atgmsi
Çok sayıda 23 mm ZU-23
Ayrıca 100'den fazla Suriye askeri öldürülmüş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 17:21 
Süvariler

Alıntı:
İşidin can ilacı Rusya. Suriye düşüp muhalifler kontrolü sağlasaydı ne kürt derdi olacaktı ne de IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü kendini oturtacaktı. Muhtemelen Suriye'nin kontrolünü sağlayan muhalifler IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü üzerine yürüyecekti.

Doğru değil bu. Savaş daha yıllarca devam edecekti. Muhalif derken hangi muhalifler? Seküler muhalifler, selefi muhalifler ve Kürtler var ana grup olarak. Bu grupların altında da bir sürü alt grup var. Sanıyor musun ki Selefi muhalifler ÖSOya buyrun yönetin diyecekler. Suriyedeki gruplara genel anlamda bakıldığında Türkiyede olması muhtemel bir iç savaşta oluşabilecek gruplara çok benzerlik gösteriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 17:39 
Süvariler

Yahu pes bu kadar kayıp verilir mi? Suriye Rejim güçlerinin elinde kaç tane Tank kaldı acaba?
İkide bir küresel güçler küresel güçler denildigi icin ve nereye çekilmek istenirse oraya kullanıldığı için bu IŞİD Terör Örgütü-küresel güçler denklemi ben bunun böyle olmadığını ve artık safların sıklaşacağını daha net profiller ortaya çıkacağını düşünüyorum. Bunun bir prova bir piyes bir tiyatral olduğunu düşünüyorum anket bir nevi ancak gerçeğinin çok uzakta olmadığı da bir gerçek. Burda bize düşen iyi hazırlanmak provadan dönütlerimizi iyi almak sağlam notlar çıkarmak, başka yollar başka tarzlar alternatifler geliştirmek. Öyle de işte...
@Oguz dediğine bende katılamayacağım malesef ve @StrategyMaster ın söylediği yönde görüş belirtiyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 18:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kilis'e yine roket düşmüş, 1 ölü 7 yaralı var deniyor.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 18:25 
Süvariler

https://www.youtube.com/watch?v=9b0hFIf4Zaw

Şaka gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 18:57 
Üye

Putin abileri gemilerle Sovyetlerden kalma tankları yığdığı için esad o konuda sıkıntı çekmiycektir.
Benim merak ettiğim şu bir üstad cevaplarsa sevinirim:
Geri çekilirken bu tankları veya herhangi başka bir aracı niye imha etmiyorlar da karşı tarafın eline geçmesine izin veriyorlar?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 May 2016, 18:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

TSK: IŞİD Terör Örgütü mevzileri imha edildi 5 terörist etkisiz hale getirildi.

"Ben askerliğin her şeyinden çok sanatkarlığını severim." M.Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 00:22 
Süvariler

Son zamanlarda adamlar Esad ordusundan yüklü miktarda aşağıdaki bu anti-tank füzelerini ele geçirdiler. Bu füzeler hakkında Çin malı olduğunu biliyorum sadece. Menzil gibi özelliklerine dair bilgisi olan var mı ?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 01:06 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 01:16 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sınırın içine girip tampon kurmadan zor. Olmaz böyle. İsrail bile bu sanayi yapımı roketlerle başa çıkamadı da kendince maliyetli çözümlere girdi. Bizde daha tık yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 10:07 
Üye

Kilis'i nereye taşıyacaklarını düşünüyorlardır.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 11:48 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bölünmüş paramparça, karmakarışık Ortadoğu...

Bence büyük abiler ve İsrail için bundan güzel fotoğraf olamaz...

Ola ki bölücü terör örgüt'yı askeri olarak bitirme noktasına gelirsek (Ülke içi ve Ülke dışı) ve Kürt gençleri cahillikten kurtarmak için ciddi eğitim reformu yapılırsa (hoş sadece doğu için değil ülkenin tamamı için eğitim reformuna ihtiyaç var) ve insan hakları merkezinde demokratik ve özgürlükçü bir yönetim anlayışı ile bölücü terör örgüt belasından kurtulduğumuz gün yeni terör örgütümüzün İŞİD veya türevi bir örgüt olacağından hiç şüpheniz olmasın... Çünkü Ortadoğu da bu kafa tutuluyor....

Eeee bizde Ortadoğu ülkesiyiz...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016, 18:11 
Akıncılar

203 mm'lik M-110 KMO'den 16 adet sınır bölgesine Trakya'da ki birliklerden sevk edilmiş.

Resim

http://www.cumhuriyet.com.tr/foto/foto_ ... liyor.html

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016, 19:01 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Yok onlar Fırtına obüsü ... Üstelik her gazetede aynı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016, 22:08 
Uzaklaştırıldı

Yok onlar Fırtına obüsü ... Üstelik her gazetede aynı
155 mm. Fırtınaysa 203 mm'ler Kasırga falan olmalı ama :)

Bizimkiler namlusu tanktan uzun her silaha Fırtına dediklerinden böyle oluyor..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 May 2016, 23:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016, 12:26 
Üye

An itibari ile 12:25 TSİ. Felluca'nın kuzeyinde https://www.flightradar24.com/9d42668 (Beech 300 Super King Air 350) PYD'ye istihbarat destegi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016, 14:35 
Üye

bu Rakka'ya saldıranların 20-25 bini pyd'li, acaba İŞİD bu teröristlerin bize yaptığı eyp tuzaklarının benzerlerini PYD'ye yapabilir mi?
Rakka denen yer şehir mi? PYD içeri girmek zorunda mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016, 14:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Farazi soruyorum;
bu Rakka'ya saldıranların 20-25 bini pyd'li, acaba İŞİD bu teröristlerin bize yaptığı eyp tuzaklarının benzerlerini PYD'ye yapabilir mi?
Hocam ilk etapta hedef Rakka'nın merkezine kadar girmek değil. Şehrin dış bölgelerindeki köprübaşlarının tutulması ve ikmal/bağlantı yollarının kesilmesi. Havadan çok yoğun bir koalisyon desteği olmadan Pyd Rakka'nın içlerine girebilecek bir operasyon yapamaz. IŞİD Terör Örgütü sapkın ve pislik bir örgüt olabilir ama tecrübeli ve motivasyonu yüksek militanları var. Keza komuta kademeside benim diyen stratejistleri cebinden çıkarır. Pyd'de IŞİD Terör Örgütü'i Rakka'dan kazıyacak büzük yok.

Ama umarım Pyd topyekün bir taaruza kalkar, biz de iki katil sürüsünün birbirini boğazlamasını zevkle izleriz. Şahsen arkamı yaslanır, biramı açar ve keyifle izlerim bu savaşı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016, 15:00 
Süvariler

Farazi soruyorum;
Dun bombali arac ile yapilan saldirida 35 tane olmus, gun boyu ise 100 kadar oldurulmus.

-
Amerikan ozel kuvvetlerinden (birimlerini tam bilemem) buyuk bir miktar su an SDF/YPG ile beraber catismaya katiliyor, YPG pecleri bile takmislar. Fotograflar biraz bilerek verilmis gibi (bize mesaj olarak muhtemelen). Twitterdan gorebilirsiniz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 May 2016, 23:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Devgru olmalı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 01:09 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Devgru olmalı.

Resim
USSOCOM
Ama hangisi..
-
O kadar önemli mi ki :roll:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 08:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bağlı olduğu komutanlığın adı o, birimin değil Betfair.

Sanchez hocam, değil elbette ama mühim olan zaten katılım düzeyleri.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 10:32 
Süvariler

Farazi soruyorum;
Hocam toplam pyd li sayısı 24 bin. SDG adını verdikleri oluşum toplam 30 bin zaten daha geçen haftalarda ABD açıkladı. Bölgede saldırıya katılan SDG li sayısı 12 bin civarında.

Hocalar yazmış ilk etapta amaç Rakka merkezine girmek değil.

Afrin bölgesini hariç tutarsak SDG nin silahlı gücünün kabaca yarısı Rakka saldırısına katılıyor. Arkayı sanki biraz açıkta bıraktılar gibi :D

Isıd 3 gündür misilleme olarak Şeddadi bölgesinde taarruz ediyor. Birkaç yeri aldığı ve 30-40 pydliyi itlaf ettiği belirtiliyor.

Isıdten farklı yerlerde sürpriz saldırılar gelebilir. Son zamanda Cerablus bölgesine sağlam yığınak yaptıkları belirtiliyordu.

Bu iki terör örgütünün birbirini yemesi bitirmesi ikisininde helak olması dileklerimle

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 11:47 
Süvariler

Alıntı:
Farazi soruyorum;
Hocam toplam pyd li sayısı 24 bin. SDG adını verdikleri oluşum toplam 30 bin zaten daha geçen haftalarda ABD açıkladı. Bölgede saldırıya katılan SDG li sayısı 12 bin civarında.

Afrin bölgesini hariç tutarsak SDG nin silahlı gücünün kabaca yarısı Rakka saldırısına katılıyor. Arkayı sanki biraz açıkta bıraktılar gibi :D

Isıd 3 gündür misilleme olarak Şeddadi bölgesinde taarruz ediyor. Birkaç yeri aldığı ve 30-40 pydliyi itlaf ettiği belirtiliyor.

Isıdten farklı yerlerde sürpriz saldırılar gelebilir. Son zamanda Cerablus bölgesine sağlam yığınak yaptıkları belirtiliyordu.

Bu iki terör örgütünün birbirini yemesi bitirmesi ikisininde helak olması dileklerimle
Operasyonun durdurulduğu hakkında söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.
Daha ilk köylerde +100 kayıp verdikleri söyleniyor(gerçi hiçbir şey kesin değil)

Rakka'nın içine kadar gireceklerini zannetmiyorum, muhtemelen ilk aşama da çevre köyleri ve ikmal yollarını kontrol altına almayı hedefliyor ki o bile zor bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 11:58 
Süvariler

O değilde Azez-Mare hattı düşmek üzere. Acilen birşeyler yapılmaz ise Sınırımızdaki muhalif gruplar yok olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:04 
Süvariler

O değilde Azez-Mare hattı düşmek üzere. Acilen birşeyler yapılmaz ise Sınırımızdaki muhalif gruplar yok olacak.
Daha ne yapıcaz hocam? ISID o arada zaten kalan küçük bağlantıyı koparmaya çalışıyor.

ISID taaruza geçtiği anda biz obüsler ile koalisyonda uçaklar ile müdahale etmiş ama adamlar tutunamıyor.

ISID elinde sonunda alıcak gibi geliyor bana, fazla ümidim yok.

İleri ki senelerde ülkemize iyice dadanıcaklar ben ondan korkuyorum sadece bombalı saldırılar ile değil, insanlarımızın kafa yapısı o kadar yatkın.
Adamlar lzmir'de heykeli parçalamış dün, bu ISID kafası değil de ne yani?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:24 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Farazi soruyorum;

Operasyonun durdurulduğu hakkında söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.
Daha ilk köylerde +100 kayıp verdikleri söyleniyor(gerçi hiçbir şey kesin değil)

Rakka'nın içine kadar gireceklerini zannetmiyorum, muhtemelen ilk aşama da çevre köyleri ve ikmal yollarını kontrol altına almayı hedefliyor ki o bile zor bence.
Azez-Mare tarafina dogru yonelmisler diye haberler geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:46 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Türkiye'de iç savaş çıksa saflar hemen hemen Suriye'deki gibi olur.
Batının dikdatör ilan ettiği rejim
Seküler milliyetçi muhalifler
bölücü terör örgüt
Selefiler (IŞİD Terör Örgütü)
Türkiye'de bu Selefi düşünce imamhatiplerde, ilahiyat fakültelerinde çığ gibi büyüyor.
ODTÜ ye bile sarmışlar gerisini siz düşünün.
bölücü terör örgüt nü söylememe gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye'den IŞİD Terör Örgütü'üne fazla bir katılım olmaz. 70 küsür milyon ülke eğer iş ülkemiz içine sıçrarsa ciddi sayılarda bireysel katılım mümkün ama Irak tarzı toplu biatlar falan beklenmemeli. Fazla taban bulacağını sanmıyorum. Bu arada geçmiş olsun esasen çok mantıklı bir fikir olan muhalifler ile güvenli bölge kurma fikri becereksiz devletlülerimiz fiilen öldü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 14:04 
Süvariler

Son haberleri takip edin, harbi harbi ypg azez'e yürüyecek, ISID bazı yerleri ele geçirmiş bazı muhalifleri aileleri ile beraber infaz etmiş.

*SDF/YPG withdrawn heavy weaponry and equipment from Ain Issa towards Manbij in N. Aleppo. Raqqa offensive ending after 4 days.*

Hadi bakalım bizim hükümet şimdi ne yapıcak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 14:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

Türkiye'den IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'üne fazla bir katılım olmaz. 70 küsür milyon ülke eğer iş ülkemiz içine sıçrarsa ciddi sayılarda bireysel katılım mümkün ama Irak tarzı toplu biatlar falan beklenmemeli. Fazla taban bulacağını sanmıyorum. Bu arada geçmiş olsun esasen çok mantıklı bir fikir olan muhalifler ile güvenli bölge kurma fikri becereksiz devletlülerimiz fiilen öldü.
Ülkemizde iyi ki Kuran Türkçe okunmuyor okunsa idi Işide katılım artardı diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın sadece bazı ayetler farklı yorumlanabileceğinden bunu düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 14:52 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Türkiye'den IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü'üne fazla bir katılım olmaz. 70 küsür milyon ülke eğer iş ülkemiz içine sıçrarsa ciddi sayılarda bireysel katılım mümkün ama Irak tarzı toplu biatlar falan beklenmemeli. Fazla taban bulacağını sanmıyorum. Bu arada geçmiş olsun esasen çok mantıklı bir fikir olan muhalifler ile güvenli bölge kurma fikri becereksiz devletlülerimiz fiilen öldü.
Ülkemizde iyi ki Kuran Türkçe okunmuyor okunsa idi Işide katılım artardı diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın sadece bazı ayetler farklı yorumlanabileceğinden bunu düşünüyorum.
Ayrıntıyı bilmem de genel amaca bakılırsa belkide okunmadığı için bazı yozlaşmalara sessiz kalınıyordur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 15:22 
Süvariler

Bu noktada da Kuran, Türkçe okunup, anlaşılmaya çalışılmasının önemi ortaya çıkıyor. Ne yüdüğü belirsiz biri, binlerce insanı, sırf Kuran okumayı biliyor ve bir iki âyet ezberlemiş diye kontrol edebiliyor ya da en azından akıl bulandırabiliyor. Bu başat karakterler keyfine göre yorumlama yapıyor ya da kendi amacına yönelik yine bu binlerce insanı yönlendirebiliyor. Adam zannediyor ki Allahuekber diyen herkes süper, mükemmel. Terminolojiler o kadar manipüle edildi ki, o kadar karıştı ki meselede kimse ayılamıyor. Ayılmak için şok geçirmek gerekiyor. E iyi de zaten ayık olanların suçu ne?
Bu aymazlık ile işimiz iş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 16:52 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Selefi'ler zaten Kuran'ı kendi ana dillerinden okuyor. Çoğu Arap.
Çok birşey değişeceğini sanmıyorum. Sıkıntı bence Kuran'ın yorumlanması.
Bir çok ayette cihad edin diyor. O ayetleri nasıl yorumladığınla alakalı.

Türk'ler bu tufaya düşmez diyorsunuz ama IŞİD Terör Örgütü e katılan 10 kişiden biri T.C vatandaşıydı bir aralar.
Doğu Türkistanlı mücahitleri, Azerbaycan Türkü ve diğer Türki cumhuriyetlerden vehabileri saymıyorum bile.
Bir Türkçü olarak bu beni kahrediyor. Türkmen tugayları ile birlikte mavi sancağın altında savaşmak varken b.k mu var IŞİD Terör Örgütü e katılıyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 17:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kuran Türkçe olursa Kuran olmaz meal olur. Doğru düzgün meal ve tefsirler yayınlanmalı. Google alimlerine karşı düşününce pek yapılacak bir şey yok gibi. Esasında radikalleşme medya aracılığı ile oluyor. 10 dakikalık HD video onlarca saatlik bir sohbetten çok daha etkilidir. Selefiliğe meyil ondan sonra geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 20:58 
Akıncılar

Suriye'den atılan iki roket Gaziantep Oğuzeli havalimanına düşmüş. İslamcı tosunlar büyük vurgun peşindeler bu defa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 21:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Suriye başlığında söylüyorum tekrar söyleyeyim IŞİD Terör Örgütü'ün Kuzey Halep'te muhaliflere saldırarak elde edebileceği tek şey Türkiye'yi BTÖ'ye karşı Suriye'ye sokup Kürtlerle savaş işini bize yüklemek. Bir nevi Tel Abyad'ın intikamı. IŞİD Terör Örgütü oradan da bu mantıkla çekilmişti ancak işler beklediği gibi yürümedi. O adamlar bile Türkiye Cumhuriyeti Hükemeti'nin bu kadar çapsız olduğunu düşünemediler. Bana sorarsanız Azez gitti o arayı da BTÖ alır. Dünya liderimiz de yine biraz kükrer geçer gider.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2016, 20:56 
Akıncılar

IŞİD Terör Örgütü Mısır Sina'daki MFO (Multinational Force and Observers) kampını havan ile vurmuş. Bu askeri güç, Sina yarımadasında Mısır ile İsrail arasındaki barış koşullarını denetleyen uluslar arası bir güç.

https://twitter.com/trbrtc/status/736642640997945348

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 09:43 
Üye

Amerika, Türkiye'ye vermeyi planladığı HIMERS sistemini, Ağustos sonuna ertelemiş.
Dışişleri Bakanımız, “Bu konuda vardığımız anlaşmada da maalesef ABD sözünü tutmuyor. Biz tamamen hazırız, şimdi de bu anlaşmaları uygulamak yerine gidip YPG arması takıyorlar. Yaptıkları gerçekten müttefikliğe de dürüstlüğe de sığmaz. Tam çifte standart." diye konuşmuş.
Yazık, 14 senelik facia dış politikanın sonuçları. Adamlar açık açık 100 sene önce yürürlüğe koyamadıkları Sykes-Picot antlaşmasını yürürlüğe koyacaklarını, bizi böleceklerini, toprak bütünlüğümüze göz diktiklerini söylüyorlar. Halen hede hödö diye ağlamakla yetiniyoruz.
Tek kelime ile 'Müstehak' !

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 11:46 
Süvariler

BTÖ Rakka ve Münbiç te ISID e saldırıyor, ISID geliyor Azez-Mare hattındaki muhaliflerle cebelleşiyor. Yok ya artık ikna oldum bunların ikisininde yuları ABD nin elinde.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4445 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 185 86 87 88 89 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: