TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 14 Ara 2017, 18:12

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4266 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 180 81 82 83 8486 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016, 20:49 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Kabak gibi dizmişiz obüsleri sınır hattına...
Ne bir korugan var , ne bir kum set.
Adamlar gece gelip marşa basıp alıp gitseler yeridir.

Kafaların tamamen değişmesi lazım, karşındaki düşmana önem vermek dikkate almak lazım.
Süleyman Şahtan boş tabut getirirken yollarda kalan birliklerden sonra aylar geçti halen bir düzelme yok.
Boş tabut operasyonunda karşıdan bir ateş yokken bozulan yolda kalan araçlar bir de karşıdan Atgm tehditi olsa konvoyun yarısı orada kalırdı herhalde.

Uzman olan arkadaşlar simdi topa tutar yorum yazmayım diyorum ama stratejik derinlik herhalde ordumuzada bulaşmış.Bütün mekanize taburlarını sınıra dizinde bari keklik gibi avlasınlar. Obüsün o bölgede ne işi olabilir ki ? Burada asıl üzerinde durulması gereken şu arkadaş Türkiye nasıl bu hale geldi.İktidar hala 2023 Türkiyesi hayali kurarken şehirlerinde bombalar patlıyor , ordun anlamsız şekilde kayıplar veriyor. 2023 hayaline ülkende 3 milyon suriyeli ve sınırlarında savaş varken girmeyi düşünmüyorlar herhalde . Önemli olan şu bu teröristler sınıra gelip nasıl bu eylemi gerçekleştiriyorlar hiç korkmadan. Ben inanıyorumki ellerinide sallayarak kaçmışlardır bu alçaklar. Kilise roket yağıyor vali ben süpermenmiyim diyor sonrada biz yönetimi ve ülkeyi eleştirince örgüt propagandası yapıyor damgası yiyoruz. Kimse kendini kandırmasın bunlar daha iyi günlerimiz. Yılanın başını taa 22 haziran 2012 de ezmemiz gerekiyordu. Yok bölgesel güç yok yeni osmanlı kimsa burada maval okumasın Türk siyaseti ve ordu yönetimi hiç olmadığı kadar zaaf içerisinde. Arkadaşımız Süleyman şah operasyonuna değinmiş. Yandaş medya ve hükümetin bir zafer gibi nitelendirdiği operasyonlarda acaba kimlerle pazarlık yapılmış.Bunlar ileride oslo görüşmeleri gibi karşımıza çıkacak hiç merak etmeyin. Resmen aslanı çakala boğdurmaya çalışıyorlar koltuk sevdasına.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016, 21:00 
Uzaklaştırıldı

Boş tabut operasyonunda pazarlıktan öte , bakımsızlık veya beceriksizlik diyin sonu ne olursa olsun bozulup bırakılan zırhlı araçların durumu daha rezil.

Ortada bir tehdit yok, karşı ateş yok, eyp veya bir tuzak yok.
Ama palet atan teknik arıza yaşayan bir sürü araç var.

Vayy araç bu bozulur belli olmaz demesin kimse, bu konvoy bir anda hadi çıkıyoruz diyip hazırlanmadı.
Günler haftalar öncesinden seçildi araçlar hazırlıkları yapıldı. Bahanesi yok bu işin.

Kafa aynı kafa aylar önce bakımsızlıktan düşman topraklarında yolda kalan araçları sokan kafa ile sınır hattına korumasız olarak hela ibriği gibi Fırtına dizen kafa aynı...!!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Nis 2016, 21:05 
Üye

Boş tabut operasyonunda pazarlıktan öte , bakımsızlık veya beceriksizlik diyin sonu ne olursa olsun bozulup bırakılan zırhlı araçların durumu daha rezil.

Ortada bir tehdit yok, karşı ateş yok, eyp veya bir tuzak yok.
Ama palet atan teknik arıza yaşayan bir sürü araç var.

Vayy araç bu bozulur belli olmaz demesin kimse, bu konvoy bir anda hadi çıkıyoruz diyip hazırlanmadı.
Günler haftalar öncesinden seçildi araçlar hazırlıkları yapıldı. Bahanesi yok bu işin.

Kafa aynı kafa aylar önce bakımsızlıktan düşman topraklarında yolda kalan araçları sokan kafa ile sınır hattına korumasız olarak hela ibriği gibi Fırtına dizen kafa aynı...!!!
Operasyondaki şehidimizide unutmamak gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 00:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

T-155 Fırtına ve M-60T tanklarımızın vurulma görüntüleri. M60Tler yine sapasağlam kalmışlar, Fırtınamızın ise oluşan ısıyla mühimmatının alev alıp yandığı bilgiler arasında.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 02:31 
Uzaklaştırıldı

Oraya o tankların dizilmesi emrini veren kim acaba ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 03:07 
Üye

Herhalde kimse gelip bize roket atamaz diye düşündüler :(
Yahu Hocam kilise taş atar gibi roket atıyor adamlar. Endişelendiğim nokta halk olarak bir süre sonra BTÖ ye verdiğimiz kayıplar gibi bunlarada alışmamız ve duyarsız kalmamız. Gençlerimiz zaten uçurumda benana ya asQer düşünsün beğenmiyorsa Simit satsın parasını alıyor modunda. Zafiyet olduğu aşikar üzüldüğüm nokta eğer hollywood yönetmeni montaj yapmadıysa açıkca darbelenen 3 araç var fakat kaynaklar bunun tam tersini söyliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 03:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tank varsa, taksavar da var. Tanksavar kullanana karşı tespit gereçleri, korunma yöntemleri de var. Var oğlu var. Tanksavar füze var diye savaş sahasının en etkili aracını garajda mı bekleteceksiniz? O üzerindeki reaktif zırh bunun için yerleştirildi üzerine ve şuan görüyoruz ki epey de işimize yarıyor. Ortada imha olan, yok edilen bir araç yok ki kaynaklar tersini söylesin. Niye bu sitede üyelik sınıflandırması olduğunu şimdi daha iyi anladım.
Alıntı:
Herhalde kimse gelip bize roket atamaz diye düşündüler :( Benim aklımın almadığı şey saldırının ertesinde karşılık verilip nasıl 11 işidli köpek öldürüldü? Kim gitti saydı leşleri? Resimleri nerede? Şu küsüratlı sallamasyon sayılar TSK'ya olan güveni daha çok sarsıyor bana göre.
Ne zaman roket düşse taciz ateşi açılsa misliyle karşılık verilip düşman ağır kayıplara uğratılıyor.Şu haberleri alt alta toplasak binlerce işidli öldürmüşüzdür son 2-3 yılda v alla.
Hocam anti-Tsk propagandanızı başka bir yerde yapın derim. Sallamasyon dediğiniz sayıların hepsi alınan görüntü ve çeşitli tespit gereçleriyle toplanan istihbarattır, raporu falan da tutulur, herkesin görmesine ise gerek yoktur.

En son VSX tarafından 29 Nis 2016, 03:17 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 03:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Tank varsa, taksavar da var. Tanksavar kullanana karşı tespit gereçleri, korunma yöntemleri de var. Var oğlu var. Tanksavar füze var diye savaş sahasının en etkili aracını garajda mı bekleteceksiniz? O üzerindeki reaktif zırh bunun için yerleştirildi üzerine ve şuan görüyoruz ki epey de işimize yarıyor. Ortada imha olan, yok edilen bir araç yok ki kaynaklar tersini söylesin. Niye bu sitede üyelik sınıflandırması olduğunu şimdi daha iyi anladım.
O video çıkmasaydı sence TSK çıkıpta diyecekmiydi IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü sınırdaki obüsleri ve tanklarımızı vurdu diye?
Obüsler değil, obüs. Videodan önce açıklandı zaten.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 03:23 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
O video çıkmasaydı sence TSK çıkıpta diyecekmiydi IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü sınırdaki obüsleri ve tanklarımızı vurdu diye?
Azım sütten yandığı için sormakta tereddüt ediyorum ama Hafif hasarı tanımlarmısınız ? Fırtınanın hafif hasar aldığı söyleniyor ve bunun olmadığını hepimiz biliyoruz. Betfair39 un kötü niyetle yazmadığını biliyorum fakat yaşadığımız çağın bazı gereklilikleri var. İster istemez halk artık sosyal medya-resim ve videolar ile iç içe. İnsanların artık kaynak beklentisi çok farklı. Bu kaynaklar olmadığı zaman insanlar kolaylıkla manipule edilebiliyorlar ne yazikki.

Edit : Betfair39 mesajını düzelterek şenlendirmiş. Alıntı aldığımda bu tarz yorumlar yoktu. Kendisine katılmıyorum.

En son Dapoet tarafından 29 Nis 2016, 03:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 03:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
O video çıkmasaydı sence TSK çıkıpta diyecekmiydi IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü sınırdaki obüsleri ve tanklarımızı vurdu diye?
Azım sütten yandığı için sormakta tereddüt ediyorum ama Hafif hasarı tanımlarmısınız ? Fırtınanın hafif hasar aldığı söyleniyor ve bunun olmadığını hepimiz biliyoruz. Betfair39 un kötü niyetle yazmadığını biliyorum fakat yaşadığımız çağın bazı gereklilikleri var. İster istemez halk artık sosyal medya-resim ve videolar ile iç içe. İnsanların artık kaynak beklentisi çok farklı. Bu kaynaklar olmadığı zaman insanlar kolaylıkla manipule edilebiliyorlar ne yazikki.
Tsk iç güvenlik harekatında 'şu kadar terörist öldürüldü' diyorsa eldeki ceset, alınan görüntü bazında değerleme yapar ve sunar. Kafadan, sallamasyon değildir o rakamların hiçbirisi, bahsettiğim bu.

Hafif hasar, kal olacak kadar saf dışı kalmayan tüm araç gereç için kullanılır.
Hangi ciddi ordu bir yerde rakam verdikten sonra bunun görselini paylaşıyor? Koalisyon hava harekatında öldürdüğü adamları inip mi sayıyor yoksa hedef değerlemesini yapan iha, yerel güç kombinasyonu mu var? Bunu bir araştırın önce, sonra detaylıca görüşelim
Alıntı:
Hmmm.Combined Joint Task Force'un youtube kanalı var :) ISIS'e attığı bombaları roketleri oradan izleyebilirsin.Bayağ dünyada görebiliyor yani neler olduğunu.TSK'nın böyle bir kanalı varmı açıp izleyelim nereyi vurmuşlar patlatmışlar kaç işidli ölmüş?
Yukarıda yazdığım gibi, Tsk hava operasyonlarının görüntülerini yayınladığı zaman da 'hmmm' yazan karşımdaki kişi 'dağı taşı bombalamışlar' yazdığı için pek sallamamış olabilirler mi acaba? Yukarıda yine yazdığım gibi, inip mi sayıyorlar yoksa ne yapıyorlarmış, ilginç. Vahiyle alıyorlardır bilgileri. Her operasyonun görsel kayıtlı raporları var. Hepsinde ceset fotoğrafından yakın plan yüz fotoğrafına kadar, o olmazsa iha görüntüsünden en yakın unsurun görsel tespitine dayanan raporlar var ama dediğim gibi 'ay şimdi bunlar inanmazlar ya paylaşalım' demek zorunda hissetmedikleri için boşverin : )

(Yanlış alıntı editlendi)

En son VSX tarafından 29 Nis 2016, 03:52 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 03:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Sayın VSX madem İha ile gebertilen IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü leşlerini sayabiliyoruz sınır ötesinde, oldu olucak 500 metre dibimize gelip patır patır roket atan teröristleri daha roketi atmadan etkisiz hale getirmek daha mantıklı değilmidir?
Mantıklıdır da sınır hattının kaç km olduğu hakkında fikir var mıdır?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 04:30 
Üye

Dün 1,bugün 3 yarın ne olacak 9 tane mi? atacaklar ,şehirlere düşen roketin, havanın haddi hesabı yok. CB nin kafasında ne geçiyor merak ediyorum Avrupalının gözündeki İŞİD destekcisi görüşten kurtulmaya çalışıyor herhalde. Bakın bize de saldırıyorlar biz bunlara destek versek bize saldırırlar mı, demeye getiriyor. :evil: :evil: Bu olaylar daha büyümeden yangını birisinin söndürmesi lazım yoksa YouTube yeni videolar yüklenebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 11:13 
Uzaklaştırıldı

Branda altındaki 2 araç(vurulan son 2 araç) M 44. Kulenin ön yüzü daha eğimli duruyor, fırtınanın ön yüzü daha dik açılı.

İlk vurulan aracı ise çözemedim. Sadece 3. araçta patlama var. 1 ve 2'de hasar daha az olmalı. Ancak 1. aracın hasar durumu 2'ye göre daha da az gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 11:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İç savaş süresince bir kerede vurulan en fazla sayıdaki zırhlı araç herhalde. Suriye ordusuna değil bize nasip oldu. Utanç verici.
Tek seferde koca konvoyların imha edildiği saldırılar var. Kesinlikle yanlış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 11:34 
Süvariler

Bizi birşeylere zorlamaya çalısıyorlar, pyd yada esadla anlaş bu iş bitsin ..(muhaliflere desteği kes)....Yoksa yakında IŞİD Terör Örgütü sana topyekun saldırabilir görürsün o zaman demeyegetiriyorlar...Bir de bunun üstüne büyük şehirlerden sonra küçük şehirlerde de IŞİD Terör Örgütü ve bölücü terör örgüt bombalama eylemi yaparsa ülke yönetilemez hale gelebilir diye korkmuyor değilim..ALLLAH sonumuzu hayr eyleye...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 12:01 
Süvariler

Arda Bey'e ve DEFENCE BY T-REX' e göre Vurulanlar FIRTINA.

DEFENCE BY T-REX'te ayrıntılı inceleme yapılmış:
https://tyrannosurusrex.wordpress.com/2 ... vurulmasi/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 12:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
İç savaş süresince bir kerede vurulan en fazla sayıdaki zırhlı araç herhalde. Suriye ordusuna değil bize nasip oldu. Utanç verici.
Tek seferde koca konvoyların imha edildiği saldırılar var. Kesinlikle yanlış.
koşan hollandalı emin misiniz? En fazla iki tanklı durumlar hatırlıyorum. Üç tank yanyana vurulsa hit olurdu.
Hama'da bir gün hatta birkaç saat içinde toplamda kırktan fazla tank, bmp, şilka imha edildi. Olay Ruslar ilk geldiği zamanlarda gerçekleşmişti.

En son koşan hollandalı tarafından 29 Nis 2016, 12:21 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 12:17 
Üye

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

En son BekaKabiliyeti tarafından 03 May 2016, 14:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 12:20 
Üye

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

En son BekaKabiliyeti tarafından 03 May 2016, 14:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 15:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Koşan hollandalı benim kastım yan yana dizilmiş üç tank vurulmadığı idi. Zira rakip çok dişli değil ise müstesna bir beceriksizlik gerektirir. Eğer bu bahsettiğin çatışmlarda böyle birşey oldu ise kaçırmışım demekki.

Her neyse.IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'in üç tank ve obüs'ü vurması benim mesaj yazma azmi fena halde kırdı. Nesini eleştirsem bilemedim. Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye o da nerem doğru ki diye cevap vermiş.
Bizim hadisenin ne kadar kötü bir şey olduğunu tartışmıyoruz hocam. Bizim dün başımıza gelen gibi onlarca olay var Suriye'de ancak oradaki gibi geniş bir savaşta kimse pek tınlamıyor. Bizim sınır güvenliği için ip gibi yerleştirdiğimiz obüslerin vurulması gerçekten bazı şeylerin çok çok çok yanlış olduğunu gösteriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 16:23 
Uzaklaştırıldı

Elinde ATGM ile scramble durumda bekleyen birilerinin olduğuna hiç inanmıyorum ben bizim tarafta.
ATGM'ler sandığında hatta kilitli bir şekilde bile bekliyor olabilir.
Öyle bir bombalı araç saldırısında ATGM ile kontra süremiz ambulansların gelme süresinden fazla sürer bence

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 17:38 
Uzaklaştırıldı

Salla gitsin sınırda işite ait ne varsa...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 19:50 
Akıncılar

Eğer bu görüntüler gerçekse; Benim gördüğüm ikinci araç M-60T gibi geldi bana çok net görünmüyor. ilk aracı hiç çıkaramadım zaten.. Ama son araç Fırtına sanırım.. direkt isabet almış.. ATGM içe nüfuz etmiş.. içinde kimsenin olmaması büyük şans.. İkinci aracında direkt olarak isabet aldığı anlaşılıyor kopan parçalardan ama yangın yok, ERA zırha denk gelmiş gibi.. Oldukça üzücü.. Hiç tedbir alınmamış..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 19:59 
Uzaklaştırıldı

Vice News tarafından servis edilmiş bir video. Musul'un kuzeyinde peşmergeyle çatışırken öldürülmüş bir IŞİD Terör Örgütü üyesinin kamerasından çıkmış. ilginç bir bombatarları var. araçları da bir garip.

https://youtu.be/aM3ElTvF52I

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 20:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bana 3 obüsün o şekilde vurulması çok inandırıcı gelmiyor.
Gözetleme kulesi,cobra vs olmadan oraya dizmezler.Bu işte başka şeyler var gibi geliyor.
En önemlisi asker kaybımız yok.Hiç haberi çıkmadı.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 20:07 
Üye

Herkesin istediği daha etkili bir mücadele fakat unuttuğumuş birşey var oda Türkiyedeki 3 milyona yakın suriyeli. Bence Türkiyenin IŞİD Terör Örgütü ve sınır ötesindeki çatışmalardan olabildiğince uzak durması lazım. Bombalar yatağımızda kimse kendini kandırmasın. Tedir alınmamış doğru fakat bunların olucağı 4 sene önceden ön görülüyordu yanlışmıyım ? Türkiye güvenli bölge veya koridor artık hernederseniz oluşturmak için en azından sınıra yakın rayonları işgal etse hatta abd buna gözyumsa ve desteklese içimizdeki olağan süpheli 3 milyon suriyeliyi ne yapacağız. Bu çatışmada kim ne derse desin hükümetin politikaları yüzünden 3 milyon olağan süpheli +BTÖ + Rusya ile beraber olası bir mücadelede 30-0 geriden başlarız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 20:26 
Süvariler

Bakın bu işin şakası yok. Sınır birliklerinde önlemler ve harbe hazırlık seviyeleri gözden geçirilmeli. Isid denen örgütün ölecek adamı çok. Hatta ölmek için can atan manyak sayısı da çok. Yarın birgün Suriye sınırında aynı anda 4-5 yerden bombalı araç- atgm saldırısıyla başlayan en zayıf lokasyondan 150-200 kişilik yıldırım/intihar eylemi gelirse şaşırmayın. Bunu bölücü terör örgüt bölgesinde daha birkaç ay önce yaptılar. Buna hazırlık seviyemiz nedir? Sonra sınırdaki karakoldan ve hatta köy/kasabalardan işidi çıkarmaya uğraşırız. Adamda çıkar Türkiyenin şu kadar toprağını şu kadar zaman işgal altında tuttum der.

Hayal mi geldi size bu senaryo? 3 obüsü keklik gibi avlatan zihniyet kendine çeki düzen vermez ise bugünler uzak değil. Demedi deme İbrahim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 20:46 
Süvariler

trakya_forever Yerden göge kadar haklısın

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 21:07 
Akıncılar

Bakın bu işin şakası yok. Sınır birliklerinde önlemler ve harbe hazırlık seviyeleri gözden geçirilmeli. Isid denen örgütün ölecek adamı çok. Hatta ölmek için can atan manyak sayısı da çok. Yarın birgün Suriye sınırında aynı anda 4-5 yerden bombalı araç- atgm saldırısıyla başlayan en zayıf lokasyondan 150-200 kişilik yıldırım/intihar eylemi gelirse şaşırmayın. Bunu Bölücü Terör Örgütü bölgesinde daha birkaç ay önce yaptılar. Buna hazırlık seviyemiz nedir? Sonra sınırdaki karakoldan ve hatta köy/kasabalardan işidi çıkarmaya uğraşırız. Adamda çıkar Türkiyenin şu kadar toprağını şu kadar zaman işgal altında tuttum der.

Hayal mi geldi size bu senaryo? 3 obüsü keklik gibi avlatan zihniyet kendine çeki düzen vermez ise bugünler uzak değil. Demedi deme İbrahim.
Hayal degil, tam anlattigin gibi ISID yaptigi intihar saldirilari Irak'ta siklikla goruluyor. Daha gecen gun bir video yayinladilar. Resmen 3-5 mad max gibi garajda zirhlandirilmis araclar ile intihar saldisi yaptilar. Savunma yapan gucun elinde agir kalibre silahlar ve mumkunse bir kac gudumlu anti-tank silahi olmasi lazim bu araclarin durdurulmasi icin. Oyle 12.7mm felan guvenip siniri savunmasin bizimkiler. En hafif 25mm toplu ZMA veya tank veya MILAN, TOW gibi anti-tank sistemlerinin sinir bolgesinde, karakollarda ihtiyac var. Biraz daha inovatif olacak ise FNSS'in CIRIT kulesi Akinci araclarinda TSK'nin tedarik ederek sinir bolgelerinde nokta atis kabiliyetine kavusmasi lazim. Ozellikle Suriye tarafi cok duz ve bu bahsettigim CIRIT kuleli Akinci tam bu bolgede ISID'in araclarina karsi ideal bir savunma sistemi olur. 8km'ye kadar nokta atis kabiliyeti. Sistemde ortadogu ulkeleri icin gelistirilmis ama TSK'nin isine yarayacak sistem. TOW veya MILAN'in menzili 2-3km gecmiyor ve tel gudumluler. CIRIT kuleli Akinci uzerinde EO/IR/Lazer gimbal ile 8km kadar istenilen hedefe nokta atesi kabiliyeti var. Her karakol'a birer tane koyun, sinira yaklasana bir CIRIT yapistirin. Bundan iyi bir cozum olamaz sinir bolgemizde ISID'in intihar saldirilarina veya anti-tank roket fuze saldirilarina savunma yapmak icin.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 21:23 
Üye

Alıntı:
Bakın bu işin şakası yok. Sınır birliklerinde önlemler ve harbe hazırlık seviyeleri gözden geçirilmeli. Isid denen örgütün ölecek adamı çok. Hatta ölmek için can atan manyak sayısı da çok. Yarın birgün Suriye sınırında aynı anda 4-5 yerden bombalı araç- atgm saldırısıyla başlayan en zayıf lokasyondan 150-200 kişilik yıldırım/intihar eylemi gelirse şaşırmayın. Bunu Bölücü Terör Örgütü bölgesinde daha birkaç ay önce yaptılar. Buna hazırlık seviyemiz nedir? Sonra sınırdaki karakoldan ve hatta köy/kasabalardan işidi çıkarmaya uğraşırız. Adamda çıkar Türkiyenin şu kadar toprağını şu kadar zaman işgal altında tuttum der.

Hayal degil, tam anlattigin gibi ISID yaptigi intihar saldirilari Irak'ta siklikla goruluyor. Daha gecen gun bir video yayinladilar. Resmen 3-5 mad max gibi garajda zirhlandirilmis araclar ile intihar saldisi yaptilar. Savunma yapan gucun elinde agir kalibre silahlar ve mumkunse bir kac gudumlu anti-tank silahi olmasi lazim bu araclarin durdurulmasi icin. Oyle 12.7mm felan guvenip siniri savunmasin bizimkiler. En hafif 25mm toplu ZMA veya tank veya MILAN, TOW gibi anti-tank sistemlerinin sinir bolgesinde, karakollarda ihtiyac var. Biraz daha inovatif olacak ise FNSS'in CIRIT kulesi Akinci araclarinda TSK'nin tedarik ederek sinir bolgelerinde nokta atis kabiliyetine kavusmasi lazim. Ozellikle Suriye tarafi cok duz ve bu bahsettigim CIRIT kuleli Akinci tam bu bolgede ISID'in araclarina karsi ideal bir savunma sistemi olur. 8km'ye kadar nokta atis kabiliyeti. Sistemde ortadogu ulkeleri icin gelistirilmis ama TSK'nin isine yarayacak sistem. TOW veya MILAN'in menzili 2-3km gecmiyor ve tel gudumluler. CIRIT kuleli Akinci uzerinde EO/IR/Lazer gimbal ile 8km kadar istenilen hedefe nokta atesi kabiliyeti var. Her karakol'a birer tane koyun, sinira yaklasana bir CIRIT yapistirin. Bundan iyi bir cozum olamaz sinir bolgemizde ISID'in intihar saldirilarina veya anti-tank roket fuze saldirilarina savunma yapmak icin.

Resim
Bence en etkili çözüm Türkiye-Suriye-IRAK sınırı boyunca bize en yakın köylerin bombalanıp yaşanmayacak hale gelmesi ve mümkünse üslerin 10 km ilerisi mayınlanması. Bunlar olduktan sonra ne IŞİD Terör Örgütü köyleri ele geçirmeye çalısır nede btö geri almaya çalışır.BTÖ-rejim ve isidin sınırımızdaki çatışmalarında tarafların elegeçirmek istediği köy-şehir ne varsa dümdüz edilmesi lazım. Geçen yaz IŞİD Terör Örgütü kış geldiği için geri çekilmişti köylerden anlaşılan yine saldırıcak bu köylere. Mantık olarak barınacak yer olmazsa kimse sınırlarımıza yaklaşmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 21:54 
Uzaklaştırıldı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:05 
Akıncılar

Adamlar nişan alarak atıyorlar. Geçen çıkan videoda bizim PÖH'ler baş üstünden sallıyorlardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:20 
Üye

Çoğu ortadoğu ordusundan iyi çatışmışlar. En azından görerek darbeli sıkıyor abu hajaar :D Irak ordusu askerleri gibi 10 saniyede sarjör değiştirmiyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:22 
Akıncılar

Abu Hajaar'ın elinde gıcır gıcır bi mg3 olması da manidar :)
Mak. tüfeği en tecrübesize verirler. Kullanımı kolaydır komutan şuraya doğru ateş et der oraya ateş eder.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:30 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:35 
Üye

Ben izleyince üzüldüm açıkcası. Sünni Arapların içinde bulunduğu zavallı durumu bu video çok güzel açıklıyor. Yanlış ve akılsız politikaların adamları düşürdüğü duruma bakın, intihar görevi olduğu besbelli. Rakipleri kendilerinden çok üstün techizatla savaşırken, sanayide üretilmiş silahlarla birşeyler yapmaya çalışıyorlar. Adamların topraklarını savunmak için muhtaç oldukları örgüt İŞİD, düşünün artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:42 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Mak. tüfeği en tecrübesize verirler. Kullanımı kolaydır komutan şuraya doğru ateş et der oraya ateş eder.
Değinmek istediğim nokta 2016 yılında gıcır gıcır mg3'ü kimin stoklarından bulabilir acaba ^^.Ya da isteyen,kimin stoklarından bulabildiğini görmek isteyebilir.
Alman malı mg3 değil büyük ihtimal klona benziyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 22:44 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Değinmek istediğim nokta 2016 yılında gıcır gıcır mg3'ü kimin stoklarından bulabilir acaba ^^.Ya da isteyen,kimin stoklarından bulabildiğini görmek isteyebilir.
Peşmergeye giden Alman yardımları arasında Mg3'de vardı. İşid'in silah envanterinin çoğunu rakiplerinden ele geçirdiği silahlar oluşturuyor zaten. Eğer Mg3 ise peşmegen ele geçirmişlerdir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 23:06 
Süvariler

Alıntı:

Resim
Hocam bizim bir yerlerde sıkıntımız olduğu aşikar. Karar verici mekanizmada bir yerlerde revizyon şart. Daha yeni baktım forumdaki sayfaya elde 23 bin + tow, milan 4 binde eryx var. Omtas geldi gelecek. Meskun mahal operasyonlarında şüpheli ev içine asker sokuyoruz, ev içindeki teröriste makinalı tüfek atıyoruz. Atsakya bunlardan. Hele eryxler. 600 metre menzil ve ağırlığı itibariyle tam meskun mahal için yapılmış. Zaten kuvvet beğenmemiş. Harca baba bunları şehit yaralı verme. Sok evin kapısından penceresinden eyp tuzaklıysa zaten faaliyete geçip patlayacak. İçerde it varsa buhar olacak.Zaten sen oradaki tüm evleri yıkacaksın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2016, 23:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aksiyon kameranın hakkını vermişler.

Bu video biraz kötü olmuş adamlar öldüğünden dolayı gerek IŞİD Terör Örgütü gerek Nusra hatta Ahrar bile böyle videolar yayınladı. Nusra'nın bir videosunda kamerayı taşıyan ingimasi ölüyordu. Mücahidin şehit oluş anı diye yayınlamışlardı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 12:03 
Süvariler

Kacirilmis askerimiz ne olacak, kapilar arkasi ne deniyorlar? Belki Musul konsolosluktaki rehineleri geri alabildik ama bu sefer olay degisik.
Lubnanli pilotun sonunu hatirlayin, sozde konusmalar yapiyoruz diye gecinirken o pilotu coktan oldurmuslerdi.

Oyle bir video yayinlanirsa biz toplum ve ulke olarak hazirmiyiz bunun icin?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 14:51 
Süvariler

İncirlik'ten havalanan 2 Amerikan İHA'sı Türkiye'nin sağladığı istihbarat neticesinde Dabik'teki IŞİD Terör Örgütü bomba yapım yerini vurdular.
Alıntı:
Alıntı:
Kacirilmis askerimiz ne olacak, kapilar arkasi ne deniyorlar? Belki Musul konsolosluktaki rehineleri geri alabildik ama bu sefer olay degisik.
Lubnanli pilotun sonunu hatirlayin, sozde konusmalar yapiyoruz diye gecinirken o pilotu coktan oldurmuslerdi.

Devletin umrunda bile olmaz diye düşünüyorum.Bölücü Terör Örgütü'nın elinde bir sürü rehine var ,polis asker videolarıda yayınlandı kaç kez.Devlet naptı yada halk?
MİT, Sefer Taş'ı almak için çalışıyor. Bakkaldan ekmek almaya benzemez.

Pilot Lübnanlı değil Ürdünlüydü. Ayrıca Türkiye'yi Ürdün ile sakın ola karıştırmayın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 15:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alman malı mg3 değil büyük ihtimal klona benziyor.

Klon derken bunu nasıl fark ettiniz hocam ?

Mayonlar Alman tipi, geçme dolamalı mayon. Bizdeki gibi düşer baklalı olmayan tiplerden.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 17:07 
Süvariler

İncirlik'ten havalanan 2 Amerikan İHA'sı Türkiye'nin sağladığı istihbarat neticesinde Dabik'teki IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü bomba yapım yerini vurdular.
Alıntı:
Alıntı:

Devletin umrunda bile olmaz diye düşünüyorum.Bölücü Terör Örgütü'nın elinde bir sürü rehine var ,polis asker videolarıda yayınlandı kaç kez.Devlet naptı yada halk?
MİT, Sefer Taş'ı almak için çalışıyor. Bakkaldan ekmek almaya benzemez.

Pilot Lübnanlı değil Ürdünlüydü. Ayrıca Türkiye'yi Ürdün ile sakın ola karıştırmayın.
Peki Urdun olsun, yanlis yazmisim.

Karistirmiyim da ne yapayim hocam? Ortalik karisti ve simdiye kadar olanlar unutulmali. Sinirinda ATGM vurusu yapan adamlar bomba yuklu aracta gonderir, idam videosuda yayinlar.

Belkide Urdun olayinda gibi bizi oyalama isteyecekler? Simdilik sari giydirmisler ama turuncu resimler gelince ne olacak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 18:44 
Süvariler

Peki Urdun olsun, yanlis yazmisim.

Karistirmiyim da ne yapayim hocam? Ortalik karisti ve simdiye kadar olanlar unutulmali. Sinirinda ATGM vurusu yapan adamlar bomba yuklu aracta gonderir, idam videosuda yayinlar.

Belkide Urdun olayinda gibi bizi oyalama isteyecekler? Simdilik sari giydirmisler ama turuncu resimler gelince ne olacak?
Asker, Ekim ayından beri IŞİD Terör Örgütü'nün elinde. Yapmak isteselerdi çoktan yaparlardı. Gelecek ay yayınlanacak röportaj büyük ihtimalle son yaşanan olaylar hakkında olacaktır; bu da gösterir ki asker hala sağ. Yani 5 ay önce konuşup, sonra öldürüp, şimdi yayınlıyorlar durumu olmaz. IŞİD Terör Örgütü'nün Türkiye kamuoyu ve MİT'e cevap verme biçimi.

Ürdün, askeri yakıldıktan sonra basına Kral Abdullah'ın üniformalı 1-2 fotoğrafını verip, 1-2 kere saldırdıktan sonra bitirdi olayı. IŞİD Terör Örgütü bize karışmasın, takılsın kenarda demek maalesef ki seçenek değil. Esir askerin olması sebebiyle IŞİD Terör Örgütü'ne yapılan harekatlarımız sınırlı ve IŞİD Terör Örgütü de bunun farkında olduğu için süreci uzatıyor. Askeri aldığımız vakit sahada Muhaliflere daha çok destek verilecektir ve Halep'in kuzeyinde Muhaliflerin ilerleyişi hızlanacaktır.

Aslında konu uzun ve yazmaya mükemmel üşeniyorum. İlerleyen zamanlarda yapacağım bir iki görüşme ışığında konu hakkında oturaklı bir kaç şey yazabilirim. Eğer görüşürsem yazarım yani.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 18:57 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

El Kaide usulü bir infaz videosu gelirse de şaşırmamak gerekir bu kadar olaydan sonra.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 19:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Ben askerimizin Allah korusun ilk esir edildiği gün infaz edilmiş olmasından korkuyorum. Yok hala hayatta ise eğer infaz videosu yayınlanırsa bu bir infial olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 21:35 
Akıncılar

Umarım TSK'da sizin gibi düşünmüyordur muhalifler konusunda, Allah aşkına ne zaman bunun yanlış bir seçim olduğunu anlayacağız? Muhaliflerinden bir cacık olmaz.
Yahu hocam eğri oturalım doğru konuşalım. Beğenmediğiniz muhalifler kaç yıldır Suriye ordusu, İran devrim muhafızları, Şii gönüllüler, Hizbullah ve son olarak da Rusya ile savaşıyor. Yetmedi üstüne bide IŞİD Terör Örgütü denilen adamlar çıktı. Sizce bu kadar cephede savaşabilen adam cacık olur mu? Zayıf olduğu bölgeler var, güçlü olduğu bölgeler var ama böyle kestirip atmak çok yanlış bir analiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 21:41 
Süvariler

Umarım TSK'da sizin gibi düşünmüyordur muhalifler konusunda, Allah aşkına ne zaman bunun yanlış bir seçim olduğunu anlayacağız? Muhaliflerinden bir cacık olmaz.
Hayal kırıklığına uğrayacaksınız ama düşünmenin de ötesinde sınırdaki T-155'lerin vurduğu IŞİD Terör Örgütü köylerini, Muhalifler geri almaya gidiyor. Türkiye & Muhalifler koordineli çalışıyor.

Yahu "cacık olmaz." dediğiniz adamlar Rusya gelene kadar İran & Esad'a kök söktürüyordu. IŞİD Terör Örgütü ile ayrışmadan evvel de şimdilerde gördüğünüz Halep haritasının %85-90'ı adamların elindeydi. Ve daha nicesi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 21:51 
Süvariler

Alıntı:
Hayal kırıklığına uğrayacaksınız ama düşünmenin de ötesinde sınırdaki T-155'lerin vurduğu IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü köylerini, Muhalifler geri almaya gidiyor. Türkiye & Muhalifler koordineli çalışıyor.

Yahu "cacık olmaz." dediğiniz adamlar Rusya gelene kadar İran & Esad'a kök söktürüyordu. IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü ile ayrışmadan evvel de şimdilerde gördüğünüz Halep haritasının %85-90'ı adamların elindeydi. Ve daha nicesi.
Alıntı:
El Kaide usulü bir infaz videosu gelirse de şaşırmamak gerekir bu kadar olaydan sonra.
Ikinize de yaziyorum; sadece infaz olsa yine olur diyecek kadar duruma gelmis bulunuyorum ben sahsen. Birde sayin dalamperin dedigi gibi simdiye kadar fazla dokunmadi/dokunamadi ama zaman zaman mesajler vermeye calisiyorlar.

Hadi soyle diyelim, suriye sinirindaki ''yerel'' birlikler kafalarina gore harekat ediyor, birde Turkiye icerisinde teror saldirilari yapanlar var. Bu saldirilarin cogunu simdiye kadar ustlenmediler ama kasiniyor olmalari ortada.

Peki ya ''merkez'' kafa degistirirse? Hem bize, hem dunyaya, hemde kendi adamlarina propaganda amacli mesaj gondermek isterse?

Ilk once Irakta tankimiz vuruldu, bunlara yakin olan medya kurulumu yayinladi. Daha sonra ise T-155 hedef alindi. Ama iki saldiriyida adamlar ustlenmis bulunuyor.

Simdi ise ulke icindeki olan sahislerden bir saldiri gelebilir, belki bize dokunmayin diye ustlenmeyecekler, oyle olacak. Eh hadi ustlenirlerse, biz yaptik, devami gelecek derlerse?

Umarim hakli cikarsiniz sayin dalamper ve askerimiz sag salim geri doner. Ama geri gelemezse ne olabilir, o ihtimali hic bir zaman unutmamak lazim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 May 2016, 22:50 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Simdi ise ulke icindeki olan sahislerden bir saldiri gelebilir, belki bize dokunmayin diye ustlenmeyecekler, oyle olacak. Eh hadi ustlenirlerse, biz yaptik, devami gelecek derlerse?
Üstlenmediler zaten şimdiye kadar hiç birini.

Suruç'ta, Ankara'da, yüzlerce insanımız bu yaratıklar tarafından öldürüldü. Devamı geliyor zaten, hiç durmadılar 1 yıldır.

Suruç'ta, Ankara'da insanlarımız ölünce nasıl olsa solcu onlar, teröröröler diye kafalarını kuma gömdü ülkenin yarısı. O gün kanı dökülen insanlar unutuldu. Sultanahmet'te misafirimiz olan turistler unutuldu. Taksim'de ölen insanlar unutuldu. Gaziantep'te ölenler de unutulacak.

Hatırlar mısınız ISIL, Ayn El Arab'ı ele geçirecekti? Birbirlerini yiyeceklerdi? Pek istediğimiz gibi olmadı sanki? Yeni Türkiye'de artık 3 günde bir bomba patlıyor. Günde 2-3'ten aşağı şehit haberi gelirse mutlu oluyoruz. Yaşasın güçlü irade, yaşasın sıfır sorun, yaşasın istikrar.

Resim

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4266 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 180 81 82 83 8486 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: