TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 13 Ara 2017, 21:28

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4266 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 182 83 84 85 86
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2016, 16:36 
Üye

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Bu izlediğiniz görüntüler televizyon izlerken kolanın yanında yediğimiz patates cipsi gibi birşey,IŞİD Terör Örgütü'in içinde bu tarz sofistike işleri yapan belli başlı iki kısım var;

İlk grup çoğunluğu askerlik hizmetini Avrupadaki çeşitli ordularda yapmış veya askerliği meslek olarak yapmış kişilerden oluşuyor üç aşağı beş yukarı görevleri;''Sahada kullanılacak yeni taktikler belirlemek,teknolojik anlamda sahadaki IŞİD Terör Örgütü birliklerine yeni taktikler belirlemek,Avrupaya sızmayı başarmış militanlar tarafından kullanılan kaçma,kurtulma,izini kaybettirme,teknik takipten kurtulma gibi eğitimleri vermek ve Cihadi örgütler jargonunda Emniyye Ameliye adı verilen şehir içinde gizlilik içinde hazırlanılan ve planlanılan eylemlerin koordinesini yapmak.''

Diğer grup daha önceki konularda bahsetmiştim askeri anlamda Özel Kuvvetler diyebileceğimiz bir grup daha çok sahada savaşan bu grup ise ağırlıklı Kafkasya Emirliği ve Irak El Kaidesinden IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütüne kayma kişilerden oluşuyor görevleri ise ''IŞİD Terör Örgütü'in sahada almakta veya savunmakta zorlandığı,ani bir baskın yapacağı,belirli bir hedefe yönelik yapacağı saldırıları yapmak ve en üst kademedeki yöneticilerin yakın korumalığını yapmak.'' bu grubun en son icraatları Kerkükteki saldırıydı Kerküke girdiler saldırıları gerçekleştirdiler sıkıştırılanlar kendini patlattı veya öldü diğerleri şehri terketmeyi başardı.Zaten öldürülen teröristlerden ele geçen telefonda yer alan ve medyadada yer bulan fotoğraflara bakarsanız teçhizatlarından,üniformalarından ve silahlarından adamların dünkü çocuk olmadığını anlarsınız.

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Kas 2016, 17:32 
Üye

Medyayı bir süre meşgul eden sınırda yakalanan 14 yaşında Ankaralı IŞİD Terör Örgütü teröristi olayı vardı belki hatırlarsınız şimdilerde o IŞİD Terör Örgütü teröristi Ankaraya dönmüş ciddi bir cezai bir işlem uygulandımı uygulanmadımı bilmiyorum ama karakolda abisi ve babasıyla fotoğraf çekilmeyi imal etmemiş;

Suriyedeyken çekilen bir fotoğrafı;

Resim

Karakoldaki fotoğrafı;

Resim

Halinden pek memnun gibi gözüküyor,devlet bu çocuğu ne yapsın şimdi veya dönenlerden hangisini ne yapsın,Ankaradan Suriyeye gidenlerin çoğu döndü Ankaraya,nasıl ortaya çıkacak bu elemanların orada ne işler yaptığı ? Hapise atsan atmakla bitmezler,serbest bıraksan ne halt oldukları belli değil.Karakol fotoğrafının altına yapılan yorumlar enteresan ''Darısı Kemalin başına,İnşallah mesutta gelir'' anlaşılan bunlardan daha var ve geri gelmeye başladılar,Umarım bu elemanları kontrol altında tutacak bir önlem alınmıştır denetimli serbestlik veya fiziki takip gibi.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 10:35 
Üye

Terör örgütü üyelerine ne yapılıyorsa bunlarada aynısını yapmak lazım hatta tartışması bile olmamalı. Cezalar caydırıcı olacak ki gülemeyecekler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 15:20 
Üye

Alıntı:
Terör örgütü üyelerine ne yapılıyorsa bunlarada aynısını yapmak lazım hatta tartışması bile olmamalı. Cezalar caydırıcı olacak ki gülemeyecekler
Tamda orada kafamda soru işaretleri var eğer dönüyorlarsa %95 ihtimalle IŞİD Terör Örgütü gibi bir Terör Örgütünü çok sevdikleri için değil belirli şeylerde problem olmuş olabileceği için,ama yaptırım konusunda nasıl hareket edilecek ? Nasıl öğrenebilecek devlet bu şahısların orada ne işler yaptığını ? Rakkadaki IŞİD Terör Örgütü Emirliğinden ''Bu elemanınız orada kafa kestimi ?'' diye resmi yazı isteyecek halimiz yok,mecbur devlet bu şahısların dediğine inanmak zorunda çünkü karşıda doğrulayacak muhattap yok,zaten hepsi ''Ben birşey yapmayın gittim 4-5 ay Rakkadaydım operasyona katılmadım.'' falan diyor büyük ihtimal.

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 15:45 
Üye

Alıntı:
Tamda orada kafamda soru işaretleri var eğer dönüyorlarsa %95 ihtimalle IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü gibi bir Terör Örgütünü çok sevdikleri için değil belirli şeylerde problem olmuş olabileceği için,ama yaptırım konusunda nasıl hareket edilecek ? Nasıl öğrenebilecek devlet bu şahısların orada ne işler yaptığını ? Rakkadaki IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Emirliğinden ''Bu elemanınız orada kafa kestimi ?'' diye resmi yazı isteyecek halimiz yok,mecbur devlet bu şahısların dediğine inanmak zorunda çünkü karşıda doğrulayacak muhattap yok,zaten hepsi ''Ben birşey yapmayın gittim 4-5 ay Rakkadaydım operasyona katılmadım.'' falan diyor büyük ihtimal.
Bu konuda kanunlar açıktır. O zaman bölücü terör örgüt üyelerine nasıl ceza verilirse İŞİD üyelerine'de aynı ceza verilmeli. Madem eyleme katılıp katılmadığı bilinmiyor onun da cezası örgüt üyeliğinden verilir. Ayrıyeten Türkiyeye cihat ilan eden bir örgüte katılan insan bu ülkeye de dönmesin zaten. Bu işler oyun değil bugün cezayı düzgün vermezsen yarın bunun gibi adamlar hiç çekince olmadan benzer bir örgüte katılırla

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Kas 2016, 16:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bireysel olarak bu teröristin Suriye'de Irak'ta vs kafa kesip kesmediği hiçbirşey değiştirmez. Öyle ayıklamaya kalkılsa btö üyelerini de içeri atamazsın. Iraktaydım, 3 ay kampta kaldım tek mermi atmadım kaçtım geldim der, diyende var zaten. Ama bir halta yaramıyor, hepsi aynı çukura atılıyor. Olması gerekende o'dur. Kalkacaksın Türkiye'de bombalar patlatmış, sivil asker insanımızın hayatına kast etmiş terör örgütüne katılacaksın, 8 10 ay takılıp geri dönecek bir de sırıtacaksın. Türk Ceza Kanunun Terör Suçları ile ilgili maddeleri bellidir. Gereğini yapmayan gerek kolluk kuvveti, gerek hakim savcı var ise onlarında görevi kötüye kulkanmak ve dahi birçok suçtan yine Türk Ceza Kanununda karşılığı vardır. Kafa kurcalayan bir durum yok yani.

Ha devlet gizli bir politika yürütüyordur, bu asi gençlere dokunmayalım ya bi kereden birşey olmaz diyordur. O zaman Türkiye-İşid terör örgütü ilişkisi muallak diye vs Avrupa'dan yorumlar gelince paçası tutuşmuş ördek gibi zıplamayacaklar. Tanzimat zamparasının dediği gibi, aha da belgesi der sonra adamlar.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 15:31 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 17:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Askerlerimizle ilgili bir bilgi paylaşmadılar mı? Yada yayın yasağı falan mı geldi? Takip edemedim.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 18:25 
Üye

Alıntı:
Askerlerimizle ilgili bir bilgi paylaşmadılar mı? Yada yayın yasağı falan mı geldi? Takip edemedim.
Ne medyada nede sosyal medyada çıt yok. Unutturulmaya çalışılıyor, belkide pazarlık yapılıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2016, 19:28 
Süvariler

Keskin nişancı ile oyun:

Buradaki videoyu izleyince bunlarla kendilerini avuttuklarını gördüm.
http://heavy.com/news/2016/11/new-isis- ... red-video/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Şub 2017, 14:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İstanbul,Kocaeli, İzmir,Bursa, Elazığ, Şanlıurfa ve Adıyaman'ın da aralarında bulunduğu illerde terör örgütü IŞİD Terör Örgütü'a yönelik peş peşe operasyonlar düzenlendi. Operasyonlarda yaklaşık 400 kişi gözaltına alındı.
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-c ... m-2390799/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2017, 15:13 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

1 Haziran günü yapılan terör saldırıları. 5'i IŞİD Terör Örgütü:

Resim

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 00:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

26 Nisan 2016 tarihli bir twit. IŞİD Terör Örgütü'ün üzerine yattığı Sünni isyanının ilk kıvılcımları.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 12:06 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IŞİD Terör Örgütü Flames of War 2 isimli bir video yayınladı. İlk on dakikasına baktım sonra atlaya atlaya biraz inceledim, gaz veren hitaplar ve savaş görüntüleri var. Trump için öncekinden daha salak birisi demişler. Türkiye ile alakalı gördüğüm iki şey anlık geçen bir Reina katliamcısının görüntüsü ve Erdoğan ile Obama'nın el sıkışması. Palmira savaşı ile alakalı yeni görüntüler yayınlamışlar. ABD ve Avrupa'daki saldırılardan görüntüler var. Sina Yarımadası'ndan bahsetmişler. Sonunda bir tane Suriyeli pilot yakma görüntüsü koymuşlar. İngilizce ve Arapça olarak yayınlanmış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Kas 2017, 13:25 
Yeni Üye

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 19:10 
Süvariler

IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Flames of War 2 isimli bir video yayınladı. İlk on dakikasına baktım sonra atlaya atlaya biraz inceledim, gaz veren hitaplar ve savaş görüntüleri var. Trump için öncekinden daha salak birisi demişler. Türkiye ile alakalı gördüğüm iki şey anlık geçen bir Reina katliamcısının görüntüsü ve Erdoğan ile Obama'nın el sıkışması. Palmira savaşı ile alakalı yeni görüntüler yayınlamışlar. ABD ve Avrupa'daki saldırılardan görüntüler var. Sina Yarımadası'ndan bahsetmişler. Sonunda bir tane Suriyeli pilot yakma görüntüsü koymuşlar. İngilizce ve Arapça olarak yayınlanmış.
Videoyu izlemedim ama Twitterdan alinti yapiyorum, gecen yil Rus helikopteri vuruldu konusu vardi, ATGM ile vurmuslar.

Bu arada Istanbul Ataturk Havalimani saldirisini planladi diye medya da bahsi gecen Ahmet Catayev Gurcistanda baskin esnasinda oldurulmus/bomba yelegi ile kendisini patlatmis.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Ara 2017, 22:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Videoyu izlemedim ama Twitterdan alinti yapiyorum, gecen yil Rus helikopteri vuruldu konusu vardi, ATGM ile vurmuslar.

Bu arada Istanbul Ataturk Havalimani saldirisini planladi diye medya da bahsi gecen Ahmet Catayev Gurcistanda baskin esnasinda oldurulmus/bomba yelegi ile kendisini patlatmis.
Ahmet Çatayev öldürüleli bir iki hafta oldu aslında hatta bizim medyada da haberleri çıktı ama nedense geçtiğimizde günlerde tekrar hatırlandı öldürüldüğü.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4266 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 182 83 84 85 86

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: