TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 22 Kas 2017, 06:30

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4262 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 182 83 84 85 86 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 11:58 
Süvariler

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

O değilde Azez-Mare hattı düşmek üzere. Acilen birşeyler yapılmaz ise Sınırımızdaki muhalif gruplar yok olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:04 
Süvariler

O değilde Azez-Mare hattı düşmek üzere. Acilen birşeyler yapılmaz ise Sınırımızdaki muhalif gruplar yok olacak.
Daha ne yapıcaz hocam? ISID o arada zaten kalan küçük bağlantıyı koparmaya çalışıyor.

ISID taaruza geçtiği anda biz obüsler ile koalisyonda uçaklar ile müdahale etmiş ama adamlar tutunamıyor.

ISID elinde sonunda alıcak gibi geliyor bana, fazla ümidim yok.

İleri ki senelerde ülkemize iyice dadanıcaklar ben ondan korkuyorum sadece bombalı saldırılar ile değil, insanlarımızın kafa yapısı o kadar yatkın.
Adamlar lzmir'de heykeli parçalamış dün, bu ISID kafası değil de ne yani?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:24 
Süvariler

Alıntı:
Alıntı:
Farazi soruyorum;
bu Rakka'ya saldıranların 20-25 bini pyd'li, acaba İŞİD bu teröristlerin bize yaptığı eyp tuzaklarının benzerlerini PYD'ye yapabilir mi?
Rakka denen yer şehir mi? PYD içeri girmek zorunda mı?
Hocam toplam pyd li sayısı 24 bin. SDG adını verdikleri oluşum toplam 30 bin zaten daha geçen haftalarda ABD açıkladı. Bölgede saldırıya katılan SDG li sayısı 12 bin civarında.

Hocalar yazmış ilk etapta amaç Rakka merkezine girmek değil.

Afrin bölgesini hariç tutarsak SDG nin silahlı gücünün kabaca yarısı Rakka saldırısına katılıyor. Arkayı sanki biraz açıkta bıraktılar gibi :D

Isıd 3 gündür misilleme olarak Şeddadi bölgesinde taarruz ediyor. Birkaç yeri aldığı ve 30-40 pydliyi itlaf ettiği belirtiliyor.

Isıdten farklı yerlerde sürpriz saldırılar gelebilir. Son zamanda Cerablus bölgesine sağlam yığınak yaptıkları belirtiliyordu.

Bu iki terör örgütünün birbirini yemesi bitirmesi ikisininde helak olması dileklerimle
Operasyonun durdurulduğu hakkında söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.
Daha ilk köylerde +100 kayıp verdikleri söyleniyor(gerçi hiçbir şey kesin değil)

Rakka'nın içine kadar gireceklerini zannetmiyorum, muhtemelen ilk aşama da çevre köyleri ve ikmal yollarını kontrol altına almayı hedefliyor ki o bile zor bence.
Azez-Mare tarafina dogru yonelmisler diye haberler geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:46 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Türkiye'de iç savaş çıksa saflar hemen hemen Suriye'deki gibi olur.
Batının dikdatör ilan ettiği rejim
Seküler milliyetçi muhalifler
bölücü terör örgüt
Selefiler (IŞİD Terör Örgütü)
Türkiye'de bu Selefi düşünce imamhatiplerde, ilahiyat fakültelerinde çığ gibi büyüyor.
ODTÜ ye bile sarmışlar gerisini siz düşünün.
bölücü terör örgüt nü söylememe gerek yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 12:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye'den IŞİD Terör Örgütü'üne fazla bir katılım olmaz. 70 küsür milyon ülke eğer iş ülkemiz içine sıçrarsa ciddi sayılarda bireysel katılım mümkün ama Irak tarzı toplu biatlar falan beklenmemeli. Fazla taban bulacağını sanmıyorum. Bu arada geçmiş olsun esasen çok mantıklı bir fikir olan muhalifler ile güvenli bölge kurma fikri becereksiz devletlülerimiz fiilen öldü.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 14:04 
Süvariler

Son haberleri takip edin, harbi harbi ypg azez'e yürüyecek, ISID bazı yerleri ele geçirmiş bazı muhalifleri aileleri ile beraber infaz etmiş.

*SDF/YPG withdrawn heavy weaponry and equipment from Ain Issa towards Manbij in N. Aleppo. Raqqa offensive ending after 4 days.*

Hadi bakalım bizim hükümet şimdi ne yapıcak?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 14:35 
Üye
Kullanıcı avatarı

Türkiye'den IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'üne fazla bir katılım olmaz. 70 küsür milyon ülke eğer iş ülkemiz içine sıçrarsa ciddi sayılarda bireysel katılım mümkün ama Irak tarzı toplu biatlar falan beklenmemeli. Fazla taban bulacağını sanmıyorum. Bu arada geçmiş olsun esasen çok mantıklı bir fikir olan muhalifler ile güvenli bölge kurma fikri becereksiz devletlülerimiz fiilen öldü.
Ülkemizde iyi ki Kuran Türkçe okunmuyor okunsa idi Işide katılım artardı diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın sadece bazı ayetler farklı yorumlanabileceğinden bunu düşünüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 May 2016, 14:52 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Türkiye'den IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü Terör Örgütü'üne fazla bir katılım olmaz. 70 küsür milyon ülke eğer iş ülkemiz içine sıçrarsa ciddi sayılarda bireysel katılım mümkün ama Irak tarzı toplu biatlar falan beklenmemeli. Fazla taban bulacağını sanmıyorum. Bu arada geçmiş olsun esasen çok mantıklı bir fikir olan muhalifler ile güvenli bölge kurma fikri becereksiz devletlülerimiz fiilen öldü.
Ülkemizde iyi ki Kuran Türkçe okunmuyor okunsa idi Işide katılım artardı diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın sadece bazı ayetler farklı yorumlanabileceğinden bunu düşünüyorum.
Ayrıntıyı bilmem de genel amaca bakılırsa belkide okunmadığı için bazı yozlaşmalara sessiz kalınıyordur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 15:22 
Süvariler

Bu noktada da Kuran, Türkçe okunup, anlaşılmaya çalışılmasının önemi ortaya çıkıyor. Ne yüdüğü belirsiz biri, binlerce insanı, sırf Kuran okumayı biliyor ve bir iki âyet ezberlemiş diye kontrol edebiliyor ya da en azından akıl bulandırabiliyor. Bu başat karakterler keyfine göre yorumlama yapıyor ya da kendi amacına yönelik yine bu binlerce insanı yönlendirebiliyor. Adam zannediyor ki Allahuekber diyen herkes süper, mükemmel. Terminolojiler o kadar manipüle edildi ki, o kadar karıştı ki meselede kimse ayılamıyor. Ayılmak için şok geçirmek gerekiyor. E iyi de zaten ayık olanların suçu ne?
Bu aymazlık ile işimiz iş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 16:52 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Selefi'ler zaten Kuran'ı kendi ana dillerinden okuyor. Çoğu Arap.
Çok birşey değişeceğini sanmıyorum. Sıkıntı bence Kuran'ın yorumlanması.
Bir çok ayette cihad edin diyor. O ayetleri nasıl yorumladığınla alakalı.

Türk'ler bu tufaya düşmez diyorsunuz ama IŞİD Terör Örgütü e katılan 10 kişiden biri T.C vatandaşıydı bir aralar.
Doğu Türkistanlı mücahitleri, Azerbaycan Türkü ve diğer Türki cumhuriyetlerden vehabileri saymıyorum bile.
Bir Türkçü olarak bu beni kahrediyor. Türkmen tugayları ile birlikte mavi sancağın altında savaşmak varken b.k mu var IŞİD Terör Örgütü e katılıyorsunuz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 17:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kuran Türkçe olursa Kuran olmaz meal olur. Doğru düzgün meal ve tefsirler yayınlanmalı. Google alimlerine karşı düşününce pek yapılacak bir şey yok gibi. Esasında radikalleşme medya aracılığı ile oluyor. 10 dakikalık HD video onlarca saatlik bir sohbetten çok daha etkilidir. Selefiliğe meyil ondan sonra geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 20:58 
Akıncılar

Suriye'den atılan iki roket Gaziantep Oğuzeli havalimanına düşmüş. İslamcı tosunlar büyük vurgun peşindeler bu defa.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 May 2016, 21:47 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Suriye başlığında söylüyorum tekrar söyleyeyim IŞİD Terör Örgütü'ün Kuzey Halep'te muhaliflere saldırarak elde edebileceği tek şey Türkiye'yi BTÖ'ye karşı Suriye'ye sokup Kürtlerle savaş işini bize yüklemek. Bir nevi Tel Abyad'ın intikamı. IŞİD Terör Örgütü oradan da bu mantıkla çekilmişti ancak işler beklediği gibi yürümedi. O adamlar bile Türkiye Cumhuriyeti Hükemeti'nin bu kadar çapsız olduğunu düşünemediler. Bana sorarsanız Azez gitti o arayı da BTÖ alır. Dünya liderimiz de yine biraz kükrer geçer gider.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 May 2016, 20:56 
Akıncılar

IŞİD Terör Örgütü Mısır Sina'daki MFO (Multinational Force and Observers) kampını havan ile vurmuş. Bu askeri güç, Sina yarımadasında Mısır ile İsrail arasındaki barış koşullarını denetleyen uluslar arası bir güç.

https://twitter.com/trbrtc/status/736642640997945348

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 09:43 
Üye

Amerika, Türkiye'ye vermeyi planladığı HIMERS sistemini, Ağustos sonuna ertelemiş.
Dışişleri Bakanımız, “Bu konuda vardığımız anlaşmada da maalesef ABD sözünü tutmuyor. Biz tamamen hazırız, şimdi de bu anlaşmaları uygulamak yerine gidip YPG arması takıyorlar. Yaptıkları gerçekten müttefikliğe de dürüstlüğe de sığmaz. Tam çifte standart." diye konuşmuş.
Yazık, 14 senelik facia dış politikanın sonuçları. Adamlar açık açık 100 sene önce yürürlüğe koyamadıkları Sykes-Picot antlaşmasını yürürlüğe koyacaklarını, bizi böleceklerini, toprak bütünlüğümüze göz diktiklerini söylüyorlar. Halen hede hödö diye ağlamakla yetiniyoruz.
Tek kelime ile 'Müstehak' !

Yaylaları geçtik, karlı dağları aştık;
Siz salonda dans ederken bizler savaştık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 11:46 
Süvariler

BTÖ Rakka ve Münbiç te ISID e saldırıyor, ISID geliyor Azez-Mare hattındaki muhaliflerle cebelleşiyor. Yok ya artık ikna oldum bunların ikisininde yuları ABD nin elinde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 12:04 
Üye

Alıntı:
BTÖ Rakka ve Münbiç te ISID e saldırıyor, ISID geliyor Azez-Mare hattındaki muhaliflerle cebelleşiyor. Yok ya artık ikna oldum bunların ikisininde yuları ABD nin elinde.

Hocam, bu artık alenen bilinen birşey.
Önemli olan bizim nasıl bir politika izlememiz gerektiği.
Fakat ben görüyorum ki bizim de yularımız ABD'nin elinde.
Dışişleri bakanımız bulunduğu konumda ülkenin dış politikasına dair kendi fikirlerini söylemiyorsa, bu söylemler mevcut siyasi iradenin bütünüyle aciz bir politika güttüğünün, uzun dönemli ve bağımsız hiçbir stratejisinin olmadığının kanıtıdır. Açıkça söylüyorum, bizim kırmızı çizgileri delik deşik edecekler, biz de izleyeceğiz. Şimdiden çekirdek-kola ikilisini hazırlamak lazım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 12:29 
Süvariler

Alıntı:

Dışişleri bakanımız bulunduğu konumda ülkenin dış politikasına dair kendi fikirlerini söylemiyorsa, bu söylemler mevcut siyasi iradenin bütünüyle aciz bir politika güttüğünün, uzun dönemli ve bağımsız hiçbir stratejisinin olmadığının kanıtıdır. Açıkça söylüyorum, bizim kırmızı çizgileri delik deşik edecekler, biz de izleyeceğiz. Şimdiden çekirdek-kola ikilisini hazırlamak lazım.

Zaten Münbiç in dibine kadar girmişler hocam.

Bu oyun böyle devam ederse ISID in Suriye denkleminden çıkması çok uzun sürmez. Azez-Cerablus hattını BTÖ, Rakka yı rejim alır.

Sonra muhalifler Rejim-İran-Rusya-BTÖ ve ABD ile başbaşa kalır. Nusra ayağına ABD BTÖ ye havadan destek verip muhaliflerin Türkiye bağlantı hattına BTÖ yü saldırtır. Halep civarı ve Idlib iç kesimler Rusya ve rejime kalır.

Bizde oturup bekleriz önümüzdeki süreçte Rejim ile BTÖ ihtilafa düşsünde Rejim BTÖ ye saldırsın diye.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 12:50 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Zaten Münbiç in dibine kadar girmişler hocam.

Bu oyun böyle devam ederse ISID in Suriye denkleminden çıkması çok uzun sürmez. Azez-Cerablus hattını BTÖ, Rakka yı rejim alır.

Sonra muhalifler Rejim-İran-Rusya-BTÖ ve ABD ile başbaşa kalır. Nusra ayağına ABD BTÖ ye havadan destek verip muhaliflerin Türkiye bağlantı hattına BTÖ yü saldırtır. Halep civarı ve Idlib iç kesimler Rusya ve rejime kalır.

Bizde oturup bekleriz önümüzdeki süreçte Rejim ile BTÖ ihtilafa düşsünde Rejim BTÖ ye saldırsın diye.

Ben rejimin BTÖ ye saldıracağını düşünmüyorum. Dün Habertürk TV de Ece Üner'in programı vardı.
İsmini hatırlamıyorum bir kadın şunu söyledi." Yabancı güçler Sykes Picot ile sınırları cetvelle çizerek yanlış yaptıklarını anladılar, şimdi sınırları etnik farklılıklara göre çiziyorlar."
Geçen gün NY Times'in yayınladığı bölünmüş Türkiye haritası tırı vırı yayın değildi. Açıkça mesaj veriyorlar. Biz etnik yapıya göre haritayı şekillendiriyoruz, sizin de başınıza gelecek bu diye. Bizde senelerdir elimizde tuzluk yardıma koştuk. Son 2 senedir kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Ha gayret!
Zaten muhalifler ve diğer cihadist örgütler temizlenirse en son masada rejim ile işi çözerler. O bataklık nasıl temizlenir orası da muamma. Bu savaş çok uzun sürecek ama bundan sonraki başlık umarım 'Türkiye'de İç Savaş' olmaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 14:03 
Akıncılar

Bir hayalim var. Bir gün bu Suriye iç savaşa veya IŞİD Terör Örgütü başlıklı konuya gireceğim ve okuduğum mesajlar siyasi altyapılı yada uçuk fanteziler üstünden olmayacak, gerçekten sahayla ilgili olacak. İnanıyorum, o gün elbet gelecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 14:20 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bir hayalim var. Bir gün bu Suriye iç savaşa veya IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü başlıklı konuya gireceğim ve okuduğum mesajlar siyasi altyapılı yada uçuk fanteziler üstünden olmayacak, gerçekten sahayla ilgili olacak. İnanıyorum, o gün elbet gelecek.
Hayırlısı demek lazım :roll:

Ne durumda Azez ile Mare?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 14:33 
Üye

Alıntı:
Bir hayalim var. Bir gün bu Suriye iç savaşa veya IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü başlıklı konuya gireceğim ve okuduğum mesajlar siyasi altyapılı yada uçuk fanteziler üstünden olmayacak, gerçekten sahayla ilgili olacak. İnanıyorum, o gün elbet gelecek.

Sayın kabardey,
Siz mesajı ortaya yazdınız, isim de vermediniz ama mesajımda siyasi içerik barındıran biri olarak belirtmeliyim ki;
1. Saha üzerinden sağlıklı yorum yapmam için, ya sahanın içinde olmam, ya sahayı yöneten, yönlendiren olmam, ya da saha içinden birilerinden objektif bilgi almam gerekiyor. Bu üçü de bende yok.
2. Mesajlarımdaki siyasi eleştiriler tamamen bizim ülkemizin siyasetçilerinedir. Şunu açıkça belirteyim, Suriye topraklarındaki iç savaş, burada vuku bulan vekalet savaşları, benim ülkemin nüfus yapısını bozmasa, benim ülkemin, topraklarımızın geleceğini tehdit etmese gram umrumda olmaz.
3. Mesajlarımın içine siyaset karıştırıyorum çünkü 6 senedir süregelen adı iç savaş olan savaş tamamı ile siyasi çekişmelerin, hamlelerin bir yansıması olup çıkmıştır. Biz de bu tahtada ne piyonu yönlendirebildik, ne fili, ne atı oynatabildik ne de vezire sahip olabildik. Şahsi fikrim piyon yerine konulup, yakın zamanda tahta dışında bırakılacağımızdır. Bunun böyle olmasının sebebi hiç bir bağımsız siyasi hamlemizin olmaması, kendi uzun zamanlı planlarımızın olmamasıdır. Ne zaman bölücü örgüt sınır komşumuz oldu, arada sadece birleşmek için kısa mesafe kaldı o zaman kafamıza bir şeyler dank etti.

Bu mesajı yazma sebebim, size bir cevap verme gereği değil, geneldir.
Saygılarımla.

4. Bu arada size sormak istiyorum, kimi ya da neyi eleştirelim peki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 15:10 
Akıncılar

Ne durumda Azez ile Mare?
Bana sorarsanız Azaz ve Mare'yi Türkiye ile dalga geçmek için almıyorlar. Maalesef duygusal çizilmiş dış politikanın bizi zora soktuğu bir durum daha. Davutoğlu bu işlerden elini çektiği için biraz daha umutluyum. Türkiye sınırı hattındaki zayıf ve sayıca az muhaliflerin orayı tutamayacağını herkes biliyorken, biz ısrarla o zayıf birliklerde birde IŞİD Terör Örgütü kovalamaya çalıştık. Üstüne bize her yerde kazık atan ABD'nin muhaliflere vereceği desteğe güvendik. Şuan o sınırı temizleyebilecek tek güç TSK kaldı maalesef.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 15:21 
Akıncılar

Strake hocam, ben eleştiriye karşı değilim. Şahsen bende Türkiye'nin Suriye üstünde pek çok yanlış hamlesi olduğunu düşünüyorum, hatta hep birlikte görüyoruz, yaşıyoruz. Fakat bu eleştirileri yanlışlar üzerinden değil de siyasi desteklediği görüşü yüceltmek için yapanlar yada eleştiri yaptığını zannederken devlet ile dalga geçenler yada en kötüsü sadece Türkiye salakmış da herkes mükemmelmiş gibi yorum yapan o kadar çok adam var ki, can sıkıcı. Türkiye'yi küçümsemekle bir yere varılmaz. Zaten işin garibi Türkiye'yi bizden başka kimse de küçümsemiyor. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 17:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Türkiye'yi küçümsemekle bir yere varılmaz. Zaten işin garibi Türkiye'yi bizden başka kimse de küçümsemiyor. :roll:
Aksine biz kendimizi dev aynasında görüyoruz ve kimse bizi sallamıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 21:16 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Türkiye'yi küçümsemekle bir yere varılmaz. Zaten işin garibi Türkiye'yi bizden başka kimse de küçümsemiyor. :roll:

Aksine, biz potansiyelimizi kullanmıyoruz. Bu potansiyeli bir kinetiğe dönüştürsek, bölgenin en önemli ve güçlü devleti oluruz. Tabi Dünya böyle bir kuvveti ister mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 21:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:

Aksine, biz potansiyelimizi kullanmıyoruz. Bu potansiyeli bir kinetiğe dönüştürsek, bölgenin en önemli ve güçlü devleti oluruz. Tabi Dünya böyle bir kuvveti ister mi?

Yahu bırakın şu dünya böyle bir kuvveti istemez ayağını. Sanki biz bir şeyler yapabilecekmişiz de diğer devletler engelliyormuş gibi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 21:36 
Üye

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:

Yahu bırakın şu dünya böyle bir kuvveti istemez ayağını. Sanki biz bir şeyler yapabilecekmişiz de diğer devletler engelliyormuş gibi.
1. Yapmak isteyip istemediğimiz tartışılır.
2. Allah'tan engellemiyorlar :lol: :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 31 May 2016, 23:03 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bence en iyi footage hala bu

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 00:55 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Pyd Rakka'ya yürüyordu ne oldu, bir gelişme var mı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 01:13 
Akıncılar

Rakka bölgesinde 12 kadar köy ele geçirdiler, şu son saldırılarda. Menbic tarafında ise 2 köy ele geçirdiler. Şuan için IŞİD Terör Örgütü'den henüz düzgün bir direniş gelmedi.

Ayrıca,

"Biri Rakka'nın kuzeyindeki cephede, diğeri Irak Erbil kırsalında olmak üzere, iki ABD Ordusu mensubu "askeri danışman" yaralandı."

https://twitter.com/metesohtaoglu/statu ... 2179191809

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 01:32 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Rakka bölgesinde 12 kadar köy ele geçirdiler, şu son saldırılarda. Menbic tarafında ise 2 köy ele geçirdiler. Şuan için IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'den henüz düzgün bir direniş gelmedi.

Ayrıca,

"Biri Rakka'nın kuzeyindeki cephede, diğeri Irak Erbil kırsalında olmak üzere, iki ABD Ordusu mensubu "askeri danışman" yaralandı."

https://twitter.com/metesohtaoglu/statu ... 2179191809 [/quote]

Üstad IŞİD Terör Örgütü neden direnmiyor anlamış değilim. Artık güçleri sadece muhaliflere mi yetiyor. Ben binlerce pyd li iti itlaf etmelerini bekliyordum.
Hava saldırıları etkili oluyor galiba.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 01:42 
Süvariler

Asıl güçlerini hava saldırılarına açık köylerde harcamak istemiyorlar. Adam Gbu'yu sallar sağında solunda kat kat beton bina yok ki mevzi olsun kendilerine. Stratejik öneme sahip x sayıda köy ele geçirildi gibi haberlerde adı geçen köylerin hiç bir önemi yok aslında. Ana ikmal yolları kesildiyse köylerde güçlerini harcamak yerine Rakka'da şehir savaşı vermeyi tercih edeceklerdir. Buna hazırlıkları var demek ki şehre doğru çekiliyorlar. Pydlilerin mümkün olduğunca hızla hareket etmesini istiyorlar. Buda belkide Işidin bittiğini düşünerek pydlileri tam hazırlıksız olarak şehir savaşına sokacak. İş şehirde göğüs göğüse muharebeye döndüğünde hava desteğide alamayacaklardır. Işidin şehirde pydlilere yapışarak savaşacağını düşünüyorum.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 01:48 
Süvariler

İŞİD yüksek kayıp vereceği köy, kasaba, şehri savunmaz. Doğru da yapıyorlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2016, 01:50 
Akıncılar

Daha öncede bu konuda fikrimi belirtmiştim. IŞİD Terör Örgütü'nün ne yapacağını henüz bilmiyoruz, hatta kestiremiyoruz. Nasıl bir hızla doğduysa, o hızla da ortadan kaybolabilecek bir örgüt. Bir bakarsınız, bizim Suriye'deki ve Irak'taki operasyonlarımız bitti, derler ve lider kadro kaybolur, 5 yıl sonra Libya'da çıkar filan. Ayrıca @Erich Von Manstein haklı, şuan alınan bölgelerin bir değeri yok ki, IŞİD Terör Örgütü bunları bir gece saldırısı ile tekrar alır falan filan. Arap el Ayn'daki hatalarını tekrar edip koalisyon hava saldırısı ile ezilmek istemedikleri açık. Bakalım Menbic'e gidildikçe ne olacak, Rakka'ya gidilirse eğer ne olacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2016, 01:46 
Süvariler

Fransız çimento şirketi Lefarge ile IŞİD Terör Örgütü arasında Suriye'de bir takım ilişkiler yaşanmış. Bunu da Le Figaro haber yaptı.

Haberin orijinali: http://www.amerikaninsesi.com/a/fransiz ... 85720.html

En son dalamper tarafından 02 Haz 2017, 00:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Haz 2016, 19:06 
Süvariler

bölücü terör örgüt, Musul Operasyonu kapsamında, Kasım Süleymani'ye 2000 teröristini verecek. Konuyla ilgili bölücü terör örgüt'nın Şengal Dağı'ndaki komutanın açıklaması:

https://twitter.com/Mucagcyb/status/747458343996952576

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2016, 02:39 
Üye

2 gün önce İran bölücü terör örgüt'nın İran kolunu vurmuyor muydu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 28 Haz 2016, 03:47 
Süvariler

2 gün önce İran Bölücü Terör Örgütü'nın İran kolunu vurmuyor muydu?

Hayır.

İran, PDK-I ile çatışıyor. İran Peşmergeleri onlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 04 Tem 2016, 22:23 
Uzaklaştırıldı
Kullanıcı avatarı

Mescidi Nebevi'de intihar saldırısı düzenlenmiş. 2 kişi ölmüş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 01:02 
Akıncılar

Sanırım ABD sonunda Şişani'yi öldürdü. IŞİD Terör Örgütü'de bir açıklama yaparak Şişani'nin Musul yakınlarında bir hava saldırısında öldüğünü açıklamış.

http://www.militarytimes.com/story/mili ... /87095312/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 16:26 
Süvariler

Alıntı:
2 gün önce İran Bölücü Terör Örgütü'nın İran kolunu vurmuyor muydu?

Hayır.

İran, PDK-I ile çatışıyor. İran Peşmergeleri onlar.
Bknz. KDP-I(ran)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2016, 16:50 
Akıncılar

Şubat ayından beri IŞİD Terör Örgütü'nün kaybettiği bölgeler.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016, 03:32 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 14 Ağu 2016, 22:43 
Süvariler

Galiba Musul operasyonu başladı.
Üstad, bu operayon aylar öncesinden zaten Mahmur güneyi ve Bici kuzeyinden başlamamış mıydı ?

Peşmerge Musul güneydoğusunda birkaç köye operasyon yapmış ve iddaalarına göre 9 köyü alıp operasyonu bitirmişler. Kendi siteleri açıkladı.

Peşmerge sanırım Şirkat ve Kayyara'ya giremeyen Irak güçlerini rahatlatmak için İŞİD'i Musul'un güneydoğusuna çekip güçlerini bölmek istiyor olabilir. Kaç gün oldu Kayyara ve Şirkat kırsalında takılıp kaldılar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2016, 00:15 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir Haşdi Şabi vardı noldu ona ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2016, 00:44 
Süvariler

Takılıyorlar.
Alıntı:
Üstad, bu operayon aylar öncesinden zaten Mahmur güneyi ve Bici kuzeyinden başlamamış mıydı ?

Peşmerge Musul güneydoğusunda birkaç köye operasyon yapmış ve iddaalarına göre 9 köyü alıp operasyonu bitirmişler. Kendi siteleri açıkladı.

Peşmerge sanırım Şirkat ve Kayyara'ya giremeyen Irak güçlerini rahatlatmak için İŞİD'i Musul'un güneydoğusuna çekip güçlerini bölmek istiyor olabilir. Kaç gün oldu Kayyara ve Şirkat kırsalında takılıp kaldılar.
O dönem Irak başlatmıştı. Peşmergeler dahil olmamıştı, sadece ara sıra destek çıkıyorlardı. Ancak bu operasyon, Barzani tarafından yönetiliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Ağu 2016, 01:01 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Alıntı:
Takılıyorlar.
Alıntı:

O dönem Irak başlatmıştı. Peşmergeler dahil olmamıştı, sadece ara sıra destek çıkıyorlardı. Ancak bu operasyon, Barzani tarafından yönetiliyor.
Pardon Haşdül Vatani ile karıştırdım :D bizim eğitim verdiğimiz birlik Musul için. Sahada yaptıklarından önemli olanlar var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 02:39 
Akıncılar

Daha öncede değinmiştik, IŞİD Terör Örgütü'den kurtarılan Yezidiler şimdi de Kürtlerden kurtarılmak istiyorlar. Btö ve ypg'nin zorla Kürtleştirmeye çalıştığı ile ilgili bol bol şikayetler geliyordu, şimdi iş resmiyete döküldü. Çözüm olarak bölgeye uluslararası güç istemişler. Birinin bunlara ABD'nin sizinle reklamı bitti artık kendi başınasınız demesi lazım. Yoksa daha çok oradan buradan yardım isterler.

http://www.economist.com/news/middle-ea ... edomonhold

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 05:05 
Üye

Daha öncede değinmiştik, IŞİD Terör Örgütü Terör Örgütü'den kurtarılan Yezidiler şimdi de Kürtlerden kurtarılmak istiyorlar. Btö ve ypg'nin zorla Kürtleştirmeye çalıştığı ile ilgili bol bol şikayetler geliyordu, şimdi iş resmiyete döküldü. Çözüm olarak bölgeye uluslararası güç istemişler. Birinin bunlara ABD'nin sizinle reklamı bitti artık kendi başınasınız demesi lazım. Yoksa daha çok oradan buradan yardım isterler.

http://www.economist.com/news/middle-ea ... edomonhold

Sengal dagi ve cevresinde bulunan orgutun tamamami dogrudan BTÖ'ye bagli. Suriye'den Turkiye'ye yonelik yonetilen operasyonun ana merkezlerinden belki de en onemlisi..
Bu haberi siz paylasmadan once ingilizce tweet atan BTO mensuplari Yezidilerin BTÖ sayesinde nasil kurtulduklarinin belgeselini yayinlamakla mesgullardi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Ağu 2016, 05:32 
Akıncılar

Sengal dagi ve cevresinde bulunan orgutun tamamami dogrudan BTÖ'ye bagli. Suriye'den Turkiye'ye yonelik yonetilen operasyonun ana merkezlerinden belki de en onemlisi..
Bu haberi siz paylasmadan once ingilizce tweet atan BTO mensuplari Yezidilerin BTÖ sayesinde nasil kurtulduklarinin belgeselini yayinlamakla mesgullardi.
Bu daha başlangıç. Şöyle kurtardık, böyle kurtardık, diye ABD bombardımanıyla kazandıkları operasyonlarla hava atıyorlar. İki taraf da daha da beter olsunlar. Dün soykırımcı diye çamur attıkları bu Türk milletini, mumla arayacaklar. Asıl kimin ne olduğu şamar gibi yüzlerine vuracak.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 4262 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 182 83 84 85 86 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: