TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 25 Kas 2017, 14:04

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 507 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 18:55 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
Stockholm Sendromu bu olmalı?
Üstadım burada yaşıyor olmam algı ve analiz mekanizmamı etkilemez. Eşimin kuzeni asker olarak kırıma ilk girenlerden. Ayrıca eşimin amcası kievde yaşıyor ve politikacılarla içli dışlı. O yüzde taraflı batı haberciliği yerine haberler bana yerinde yaşayanlardan geliyor.

Burada olmayıp uzaktan ahkam kesmekte bu olsa gerek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 18:59 
Üye

Ukrayna Putin destekli hükumetin yaptığı aptallıklar kendi halkını öldürmesi bunlar yok sayılıp hiç ortada kanıtta yokmuş gibi polisin ateş ettiği ki hem görüntüleri hem fotoğrafları da var yapılmamış veya yaşanmamış gibi nasıl savunuyorsun.

Yada düşürülen sivil yolcu uçağı bunu da mı faşistler yaptı. Ses kayıtların da vurduk diye rapor edilmesini nasıl açıklayacaksın.

Tamam adamların ülkesinde yaşıyorsun da bari bura da hiç savunulmayacak taraflarını gelip lanet olası paraleller hep bunların suçu kıvamında savunma.

Ülkenin hangi yarısı isyan etmiş Rusya'nın işgal ettiği Kırım mı yoksa Rusya'nın ellerine bi nükleer silah vermediği ayrılıkçılar mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 19:06 
Süvariler

Su anda Ukrayna'da halk ikiye bolunmus durumda. Ukraynali olup Rusya yi destekleyen de var. Karman corman. Bati milliyetciligi ise ezelden Rus dusmani. Ukraynali Ruslar da Bati dusmani. Isin ilginc yani Bati deetekli hukumet Kirim i tek kursun atmadan teslim etti ama Dogu da savasiyor. Kirim gibi stratejik konum gitmis tabi Donetsk de onemli ama ... herif arka kapidan girmis sen halen on kapida itisiyorsun ... Buradaki olay Dogu ve Bati nin bilek guresi ve her 2 tarafi da suclu goruyorum. Olan normal halka oldu. Bir yandan Bati tahrik etti, Bati tahrik etmese belki Rusya yine girecekti, suclu her 2 taraf bence.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Oca 2015, 19:26 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Öncelikle vurulan yolcu uçağı hakkında herhangi bir yorumum olmadığı halde varmış gibi göstermeniz yakışık olmuyor. Ki burada benim düşüncemde doğu ukraymalıların bu uçağı yanlışlıkla askeri uçak zannederek düşürdüğü yönünde. Ama gerçeği bilemediğimiz için sadece düşünce halinde.

Hocam polis ve göstericiler arasındaki çatışmalara gelince. Bende olayların ilk zamanlarındaki görüntülerde polislerin ateş ettiğini gördüm.

Ama özellikle çok konuşulup paylaşılam bir videonun rusyada balistik uzmanlar tarafından defalarca yavaş oynatımlar mermilerin saplandığı yerler, vurulan insanların yere düşüş şeklinden. Göstericilere ateşin polislerin durduğu yerden değil başka bir taraftan geldiği üstelik aynı taraftan polislerede ateş açıldığı bunun sonrasındaysa olayların çığrından çıktığını gösterdiler.

Bu görüntülerin birinin altına Kılıç üstad Ukrayna polisinin göstericileri avlaması gibi yorumu vardı yanlış hatırlamıyor isem.

Ben polis ateş açmadı demiyorum. Ama olayları kışkırtan hem polise hemde göstericilere ateş eden başka bir gurup daha vardı.

Ukrayna örneği aslında bir ülkenin nasıl başka güçler tarafından kolaylıkla iç savaşa sürüklenebileceğinin en güzel örneği.

Tanrı bizim ülkemizi korusun diyorum. Ama başımızdaki yöneticilerin çapını gördükçede korkuyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Oca 2015, 06:06 
Yeni Üye

Öncelikle bu tür konuları sevdiğim için (üstatlardan özür dileyerek üniversiteli bir öğrenci olarak genel siyasi olaylar ilgimi çekmektedir) ukrayna'da ki gelişmeleri başlangıç tarihinden beri yakinen takip etmekteyim.Olayın her ne kadar ilk çıkış anı gezi parkı benzeri ukrayna halkının demokrasi istemesi gibi gözükse de alanen batının ve özellikle nato/ab yapılanmaların avrasya yanlısı hükümeti devirmesi oldu.
Akabinde Neo-Nazist gruplar ve II. Dünya savaşın da naziler ile işbirliği yapıp sovyetlere karşı savaşmış gruplar yeniden dirildiler ve şu an aşırı milliyetçi bir ukrayna oluşturmaya çalışıyorlar.Örnekleri resimlerde mevcuttur.Sağ sektör bu örgütlerin çatı oluşumudur.
[spoiler][*]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Sağ sektörün IŞİD Terör Örgütü sever askerleri.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
:)[/spoiler]

Tabi bu kuvvetlere karşı doğu da Novorossiya ismi verilen bir bölge devlet kurma çabasındalar.Donetsk vb. 8 şehir daha rus yanlısı milislere destek vermekte ve ukraynanın çeşitli bölgelerinden destek almaktalar.Çoğu Sovyet sevdalısı Komünist insanlar.Özellikle bir kaç amerikan askerini öldürmüş olmaları tankların üstüne yazdıkları ''yankee go home!'' sloganını hatırlatmakta.İçlerinde Çeçen askerler,İspanyol ve Brezilyalı partizanlar ve Sırp paralı askerler bulunmakta.Rusyadan da bir çok gönüllü ve paralı askerde gelmekte.Dün paylaşılan bir video da ''silinmeseydi buraya da koyacaktım'' iki ukrayna karakolunu daha vurdular.Lakin çatışmaların ana merkezi Donetsk Havalimanı bölgesi.
[spoiler]Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Havaalanının kontrolü sağlandığı an.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Söylediklerine göre ukrayna mevzilerini ateş altına alıyorlarmış.[/spoiler]

Kendi tabirimle ben bu mücadeleye II. Soğuk savaş ile III. Dünya savaşı arasında ki ince çizgi diyorum.Rusyanın ve Avrupanın destekledikleri ortada.
Tabi Ukrayna ordusunun kaybetmiş olduğu araç/gereci takip edemedim.Yalnız bir kaç fotoğrafını koydum kaybettikleri araç ve techizatların.
[spoiler]Resim
Esir ukraynalı askerler.
Resim
Ukrayna ordusundan ele geçirilen araçların onarıldığı fabrika.Baya öbüs ve btr cinsi araç onarmışlar.Geri hizmete sokmuşlar.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Ukraynadan ele geçirdikleri yepis yeni t-84 (diye hatırlıyorum).Halihazırda kullanıyorlar.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim[/spoiler]

Bonus;
[spoiler]https://www.youtube.com/watch?feature=p ... NJP8YxNw4E[/spoiler]
Forumda ilk iletimi atmış bulunmaktayım.Eğer bir yanlışım var ise affedin.Acemiyim daha.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 13:15 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Bir iddia dolaşıyor ortada. Ukrayna'da taktik nükleer silah patlatıldığına dair. İddianın kaynağı da gökyüzünde belli belirsiz oluşan mantar bulutu.

Kaynakta burada:
http://www.milliyet.com.tr/dunyayi-urku ... efault.htm

Video: http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/ ... t4DtF.html

Bana sanki silah deposu patlatılmış gibi geldi. Nuke patlamasında mantar bulutu ve ateş bir süre gökyüzünde asılı kalıyor.

Gece yapılan bir nuke denemesinden görüntü:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TJCDkpQIHW8[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 13:33 
Üye

Gece füze mühimmat deposunu vurmuşlar deniliyordu. Rusların yaptığı yığınağı göz önüne alırsak bu tip patlama normal geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 13:43 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Bir iddia dolaşıyor ortada. Ukrayna'da taktik nükleer silah patlatıldığına dair. İddianın kaynağı da gökyüzünde belli belirsiz oluşan mantar bulutu.[spoiler]Kaynakta burada:
http://www.milliyet.com.tr/dunyayi-urku ... efault.htm

Video: http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/ ... t4DtF.html

Bana sanki silah deposu patlatılmış gibi geldi. Nuke patlamasında mantar bulutu ve ateş bir süre gökyüzünde asılı kalıyor.

Gece yapılan bir nuke denemesinden görüntü:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TJCDkpQIHW8[/youtube][/spoiler]
Çernobil gereği o bölgeyi inceleyen çok sayıda alet var normalin biraz üzerine çıkacak bir radyasyonu biz haber vermesek dahi Finlandiya Norveç haber verir.
Birde mühimmat için AB ve ABD ye yalvaran bir Ukrayna Rusya ya karşı nükleer deneyemez. "final deterrent" olarak dahi yapamaz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 16:51 
Süvariler

bir arkadaş ekşisözlükte hızını falan hesaplamış. Nükleer olma ihtimali düşük. Sanırım o an bölgede çatışma var. Çünkü zaten cep telefonuyla bölge çekiliyormuş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 16:57 
Süvariler

Hocam nükleer değil cephanelik patlamasıdır o. Nükleer olsa yerlerinde duramazlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 19:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

SSCB dağılmadan önce Rusya bütün nükleer silahları Ukraynadan çekti . Ukrayna NPT anlaşmasına taraf bir ülke. Hiçbir kaynakta Ukraynanın nükleer silah yaptığına veya sahip olduğuna dair bilgi yok .

Nükleer Silahların Yayılmasının Önlenmesi Antlaşması:

http://tr.wikipedia.org/wiki/N%C3%BCkle ... Fmas%C4%B1

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 23:16 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Zaten bizde var veya yok demedik. Böyle bir iddia dolaşıyor dedik. Akşam saatlerine doğru haber cephanelik patlaması olarak düzeltildi :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Şub 2015, 23:54 
Süvariler

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ExDnfT81eZM[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Şub 2015, 00:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İligli patlamaya ait krater çukurunun videosu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=vOylJ-kYw5Q[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Şub 2015, 00:45 
Süvariler

Ukrayna-Rusya-AGİT üçlü temas grubunun, tek taraflı bağımsızlıklarını ilan eden Donetsk ve Lugansk'ın temsilcileriyle Belarus'un başkenti Minsk'te yaptıkları görüşmede, ateşkes anlaşmasına varıldığı bildirildi.
Rusya, Ukrayna Almanya ve Fransa liderlerinin buluşmasından önce Minsk'te Ukrayna için bir araya gelen temas grubu ateşkeste uzlaştı.

Tarafların, ağır silahları temas hattından uzaklaştırma ve ateşkesin kontrolü konularında anlaştığı belirtildi.

Kaynak:http://tr.sputniknews.com/haberler/2015 ... z3RNgKRlWN

''Soruyorum size... Topyekün bir savaş mı istiyorsunuz? Eğer gerekirse, hayal edebileceklerimizden daha büyük ve daha radikal?.. O halde, şimdi, ayağa kalkın ve bırakın, fırtına kopsun!''
Joseph Goebbels

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Şub 2015, 14:34 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Şub 2015, 16:26 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Şub 2015, 18:27 
Süvariler

Ukrayna, BAE ile silah anlaşması imzaladı.

Resim

BAE’de imzalayan kişi veliaht prens Muhammed Bin Zayid.

Ayrıca Poroşenko, Amerika’ya Ukrayna ordusunun ihtiyaç listesini göndermiş.

http://www.defenseone.com/management/20 ... po/105915/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2015, 18:09 
Süvariler

Resim

http://tr.sputniknews.com/abd/20150311/ ... z3U5WQYRq9

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Mar 2015, 00:07 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2015, 14:04 
Süvariler

Putin: ''Mart 2014’de Batı, Kırım’a müdahale etseydi nükleer silah kullanırdık.’’ demiş

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2015, 14:17 
Süvariler

Etmediği için demesi biraz kolay gelmiş sayın Putin'e.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Mar 2015, 17:13 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 12:04 
Süvariler

Erdoğan: Ukrayna'da ateşkesin kalıcı hale getirilmesini istiyoruz

Ukrayna ziyareti öncesinde havaalanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ukrayna'nın doğusunda kalıcı çözümün ancak barışçı yöntemlerle sağlanabileceğini savunuyoruz. Temennimiz ateşkesin kalıcı hale getirilmesidir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna'ya yapacağı ziyaret öncesi, Ankara Esenboğa Havalimanı'nda bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, Ukrayna'daki çatışmalar ve Kırım'ın düzenlenen referandum sonucunda Rusya'ya bağlanması hakkında şu açıklamaları yaptı:

"Ukrayna'da meydana gelen hadiseler ülkedeki tüm kesimleri yakından ilgilendiriyor. Bizim orada yaşayan Kırım Türkü ve Ahıskalı kardeşlerimiz var. Geçmişte göçlere maruz kalmış bu kardeşlerimizi ülkelerine dönebildiler. Oradaki çatışmaların sebep olduğu sıkıntılardan çok ciddi şekilde etkileniyorlar.

Kırım'ın yasadışı ilhakından sonra buradaki Tatar kardeşlerimizin bilhassa yerel makamlar tarafından baskı altına alınmasını kabul etmemiz mümkün değil. Atılması gereken adımları dile getiriyoruz. Kırım Tatarları ve Ahıska Türklerinin temsilcileriyle bir araya geleceğim. Ukraynalı kardeşlerimizle yapacağımız görüşmelerde bu kardeşlerimiz için neler yapılabileceği konusunda görüşmelerde bulunacağız. Başından beri Ukrayna konusunda ilkeli bir tutum benimsedik. Ukrayna'nın toprak bütünlüğünü destekleyeceğimizi, Kırım'ın ilhakını tanımayacağımızı ilan ettik.

Ukrayna'nın doğusunda kalıcı çözümün ancak barışçı yöntemlerle sağlanabileceğini savunuyoruz. 12 Şubat tarihli Minsk önlemleri paketini çok önemsiyor, bu ateşkesten büyük memnuniyet duyuyoruz. Temennimiz ateşkesin kalıcı hale getirilmesidir."

sputniknews.com

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 12:20 
Süvariler

Aciklama tabi ki politik olacak. Ukrayna ya gidip Rusya yi destekliyoruz diyemezsiniz. Ama aramizin su aralar bu kadar iyi oldugu Rusya yi boyle acikca nasil elestirmisiz anlamadim. Rusya bunu ciddiye alir mi bir cevap gelir mi yoksa politik sayip gormezden mi gelir gorecegiz. Ilk defa duyuyorum Kirim ilhakini kabul etmedigimizi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 12:50 
Süvariler

Ukrayna’dan ayrılan Donetsk ve Lugansk’ın kurduğu Novorossiya Federal Devleti’nin yeni kamuflajları:

Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 20:12 
Süvariler

Amerika, Polonya sınırında Ukrayna’ya askeri eğitim verecek.

Resim

http://thehill.com/policy/defense/polic ... G0.twitter

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Mar 2015, 20:28 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Mar 2015, 00:07 
Üye

Ayranı yok içmeye atla gider çeşmeye!Hey ALLAH'ım ya

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2015, 12:35 
Akıncılar

Alıntı:
Alıntı:
Alıntı:
Ukrayna'da Kiev'de yaşayan bir arkadaşımın son durum değerlendirmesi.

"Burası çok acaip bir ülke yaw, cumhurbaşkanı, başsavcı, istihbarat başkanı ve genel kurmay başkanı kaçtı Polis sokaklardan çekildi, trafik polisi bile yok sokakta... Ne olay var ne bir sorun... Bizde olsa, düşünemiyorum "
Haziran'daki Taksim Komünü gibi yani. Her insan evladının görmesi gereken manzaralardı. Arkadaşınız yanlış düşünüyor hocam.
Resim
Resim

Arkadaşı böyle şeyleri görmediği, katil t.c, ermeni soykırım bla bla.. gibi saçmalıkları duymadığı için şanslı, gelmediği iyi olmuş taksime. Anarşi iyi birşey değildir hocam.. adında komün geçtiği için "cool" olan o ortamda adidas ayakkabılı sevgi pıtırcığı devrimcileri döve döve gönderir sonra meydana mancınık kurar, apo posteri terör örgütü pankartı vb asarlar Türkiyede. Nitekim ilk haftanın sonundan itibaren böyle oldu Taksimde.
Anarşiyi başlatan iyi niyetli geniş topluluklar olsa bile bundan faydalanan anarşiyi yöneten hep küçük ama organize olmuş mitian örgütlenmeler oluyor.
Bkz. mısır, bkz. suriye, bkz az daha Türkiye...
Zaten bu mükemmel mantığınızdan dolayı kendi yaptığımız demokrasi örneği gösteri terörist bir eylem gibi halka lanse ettirildi ve bu mükkemel mantığınızın sonucu hüloğ tayfası doğudu.

zatalinize tebriklerimi kabul edin lütfen !!!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Mar 2015, 20:30 
Akıncılar

Çok bilmiş "anti-anarşist" arkadaş terörist dediğin adamla ülkenin geleceği üzerine müzakere ediyorlar.

Biz bir şey diyor muyuz be anacım?

Gücünüz kime yetiyorsa ona laf ediyorsunuz.

Ama ilahi adalet işte Nevruz'da o adamları koruyorsun! Ayn El Arab'ye giden peşmergenin güvenliğini sağlama işini saymıyorum bile!

Gezi'ye çıkmış orta sınıfa 1-2 fotoğrafa bakıp "terörist" yaftasını yapıştırırken iyi düşünün.

Ki bu orta sınıf sosyo-ekonomik ve eğitim düzeyi olarak ülke ortalamasının üzerini ifade eder.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015, 13:34 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Nis 2015, 13:50 
Süvariler

Alıntı:
Resim
Ukrayna krizinden bağımsız olarak birde bizim yaptığımız önlemeleri ekleseler güzel olurmuş

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2015, 12:14 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Kırım kaynamaya başlıyor. Tatar türkleri huzursuzlanmaya başladı. Rusya Sscb dönemindeki gibi davranmaya başlıyor gibi görünüyor. Günümüzde bunun sonuçları vahim olacaktır. Umarım Rusya yanlış yola sapmadan kırım tatarlarının huzursuzlamalarını engelleyecek doğru adımları atar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Nis 2015, 12:19 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Hiç sanmıyorum. Putin sscb aşkıyla yanıp tutuşuyor. Aslında ciddi bir kumar oynuyor. Eğer ki planları doğru gitmezse bu sefer ilk bölünmüş rusyayı bile mumla ararlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2015, 17:09 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Eyl 2015, 13:12 
Süvariler

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Eyl 2015, 14:18 
Süvariler

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2015, 10:48 
Süvariler

Sabaha karşı Odessa'da Güvenlik Servisi'nin (iç istihbarat diyebileceğimiz bir kurum) binasına bombalı saldırı gerçekleştirilmiş. Ölen ya da yaralanan yok.

Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Eyl 2015, 16:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Teknolojide Filmlerin etkisi olmuyor değil.

Resim

P-1 . minigun sırttan mühimmat çantası

Resim

Resim

Alien-2 . kameralı ve uzaktan kumandalı silah .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2015, 03:36 
Üye

Hollanda Guvenlik Arastirma Konseyi tarafindan yayinlanan MH17 raporu, ucagin Buk sistemi tarafindan nasil vuruldugunu anlatan video ve animasyonlarla desteklenerek paylasilmis. Rusya ise, rapordaki Buk fuzesine dair tespitlerin gercegi yansitmadigini savundu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KDiLEyT9spI[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Eki 2015, 23:18 
Süvariler

Svatove'da 30 dakika önce cephanelik de yaşanan patlama sonrası alevler yükseliyor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fEuKOrnNJks[/youtube]

Svatove:

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2015, 14:14 
Süvariler

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 30 Eki 2015, 16:52 
Süvariler

Cephanelik orduya mı ait yoksa ayrılıkçılara mı ?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 11:01 
Üye

Ukrayna'ya savaşmaya giden gönüllü Rus Kazakları , siz Çeçenleri çağırırsanız bizde Kazakları çağırırız demişler galiba , Ek bilgi ; Ayrıca '' Kazaklar her yerde her ortamda savaşta Çeçenlere karşı üstünlük kurmuştur , İmparatorluğun Kafkaslara ilerleyişinden sonra Kafkasların Ruslaşmasında inanılmaz faydaları vardır. Çarlık subayları bölge Ruslaşırken oluşan Çeçen tehditlerinden dolayı Kafkaslarda görev almakta isteksiz oldukları dönemde asayişi Kazak süvarileri ve milis güçleri muhafaza ediyor diye biliyorum.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qKyKNhIbCvg[/youtube]

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 17:11 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Cossack'lar zamanın gözü pek savaşçılarıymış.Ama delikli demir icâd olunca çoğu savaşçı millet sahneden silindi.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 21:59 
Süvariler

Cossack , Kazak , Mazakk v.b. Rus bayrağı taşıyorsa benim için Rus'tur. Uşaklar ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Kas 2015, 23:24 
Akıncılar

Kazaklar ile bizim Kazakların farklı milletler olduğunu biliyorsunuzdur umarım. Arkadaşın bahsettiği Kazaklar zaten Rus'dan daha Rustur. Bu arada o Kazaklar iyi savaşmaları ile değil acımasızlıkları ile bilinirler. Kafkasya'da da bu şekilde başarı sağlamışlardır. Kazakların en meşhur işlerinden biri, karşılıklı silahsız ve askersiz barış görüşmesi için çağırdıkları düşman liderlerini pusuya düşürüp barış görüşmelerinde öldürmeleridir. Herhangi bir inanış yada vicdan gibi sıkıntıları olmadığı için adamlar tam Ruslara uygun birer asker oldular.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Kas 2015, 01:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Kastettiğiniz bensem eğer zaten Kazakistan Kazakları ile Rus Kazaklarının farkını bildiğim için Cossack tabirini kullandım.Bir diğer adıyla Zaporojye Kazakları da denir.Savaşma konusuna gelirsek, savaşmayı bilen adam acımasız olur zaten, Osmanlıya az çektirmedi dedeleri zamanında.Shayka'lara atlayıp basıp dururlarmış bizim sahil kasabalarını.Viking'in Kazak versiyonuna benzetiyorum ben bunları.

William Shakespeare/ Macbeth

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2015, 05:10 
Süvariler

Iki farkli Kazak milletini biraz daha camaniz mumkun mu. Benim gibi konu hakkinda bilgisi sinirli olanlari aydinlatmis olursunuz. Birde mevcut durumda Cecenler hangi taraf icin savasiyor acaba ustte Exploration arkadasimiz bir cumlesinde bahsetmis ama ben tam vakif olamadim cunku internette Ruslar icinde savastiklarina dair cesitli soylentiler gorseller mevcut.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Kas 2015, 05:44 
Akıncılar

Iki farkli Kazak milletini biraz daha camaniz mumkun mu. Benim gibi konu hakkinda bilgisi sinirli olanlari aydinlatmis olursunuz. Birde mevcut durumda Cecenler hangi taraf icin savasiyor acaba ustte Exploration arkadasimiz bir cumlesinde bahsetmis ama ben tam vakif olamadim cunku internette Ruslar icinde savastiklarina dair cesitli soylentiler gorseller mevcut.
Şöyle verelim Kazakları;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kazaklar_(Slav)

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kazaklar

Çeçenlere gelirsek, Rusya'nın kukla lideri Kadirov'un askerleri ve onun taraftarları doğal olarak Rus ayrılıkçıların yanında savaşıyor. Birde Rusya'ya gıcık olan Çeçenler var, genelde Kadirov veya Rusya tarafından öldürülmeye çalışılanlar. Onlarda Ukrayna tarafında savaşıyor.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 507 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 17 8 9 10 11 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: