TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 24 Kas 2017, 21:21

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 515 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 511 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2017, 10:07 
Süvariler

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani başkanlığında bir araya gelen Kürt partileri, bağımsızlık için yapılacak referandumun tarihini 25 Eylül olarak belirledi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Haz 2017, 15:23 
Süvariler

Irak Hükümet Sözcüsü Erbil'in referandum kararı hakkında bağımsızlık konusunda atılacak tek taraflı her adımı reddiyoruz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 16:46 
Süvariler

Orta Doğu karışmışken iyi fırsat mı desem? Yoksa referandum için her yeri karıştırdılar mı desem? Türkiye'de de bir sürü olacak çıkacaktır. TAK tehdit mesajı yayınlamış.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 20:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

Katar olayi ilk ciktigi zaman ilk aklima bu referandum gelmisti . Zamanlama tesaduf degildir diye dusunuyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 20:36 
Süvariler

Bizimkilerin tutumu çok ilginç geldi. Bir kaç ay evvel Barzani' yi sanki devlet başkanıymış gibi Türkiye' de karşıladılar, adamın uyduruk Barzanistan bayrağını göndere çektiler; şimdi de Başbakan çıkmış ve yarım ağızla diyor ki; ''Biz ırak' ın toprak bütünlüğünden yanayız'' diyor. Yahu buna kim inanır (!) 15 yıldır Barzani' ye göstermedikleri teveccüh kalmadı. Acaba Barzani Türkiye' ye geldiğinde neler konuşuldu? Veya adamı niye devlet başkanı gibi karşıladılar? Şimdi de tutmuş bağımsızlık ilan edeceğiz diyor...! İnsan doğal olarak işkillenmektedir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Haz 2017, 21:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İran'ın​ Katar için Suudileri ve saz arkadaşlarını karşı alan açıklamaların ve yiyecek ihtiyaçları konusundaki ifadelerinin ardından hemen Türkiye ile bir olmalı ve iyi ilişkiler kurmalıyız gibisinden cümleler kurmasının asıl arkasında yatan meselenin Irak referandumu olduğunu düşünüyorum. İran'ın bu yaklaşımına karşılık bizimkiler yaklaşımı ne olacak merak ediyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 00:11 
Uzaklaştırıldı

Bütün bölücüleri buraya yollasak karşılığında da Irak'taki Suriye'deki Türkmenleri ülkeye alsak ne güzel olur.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 02:24 
Süvariler

Bütün bölücüleri buraya yollasak karşılığında da Irak'taki Suriye'deki Türkmenleri ülkeye alsak ne güzel olur.
Şii olanlar Türkiye'ye zaten güvenmiyor diğerleri ise bu saatten sonra sadece yaşamını sakin bir şekilde devam ettirmek istiyor.

21. yüzyılda nüfus mübadelesi zor biraz kimse yaşadığı memleketini ne kadar kötüde olsa bırakmak istemiyor bu Türkmenler içinde geçerli.

Kürtler lrak'ta bağımsızlıklarını eninde sonunda kazanıcaklar bizim yapmamız gereken şimdilik hala lrak bütünlüğünü savunmak ve BTÖ'nün kökünü kazımak ayrıca Kerkük, Tuzhurmatu gibi Türkmen ve Arap çoğunluğun yaşadığı yerleri bunlara bırakmamamız lazım.

Bağımsızlıklarını kazanınca en küçük taşkınlık çıkarıp kürtçülük propagandası yapanları oraya göndermekte en iyisi olur bence :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 02:33 
Üye

Alıntı:
O kafa bu ümmetçilerde yok!!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 10:41 
Üye

Şii olanlar Türkiye'ye zaten güvenmiyor diğerleri ise bu saatten sonra sadece yaşamını sakin bir şekilde devam ettirmek istiyor.

21. yüzyılda nüfus mübadelesi zor biraz kimse yaşadığı memleketini ne kadar kötüde olsa bırakmak istemiyor bu Türkmenler içinde geçerli.

Kürtler lrak'ta bağımsızlıklarını eninde sonunda kazanıcaklar bizim yapmamız gereken şimdilik hala lrak bütünlüğünü savunmak ve BTÖ'nün kökünü kazımak ayrıca Kerkük, Tuzhurmatu gibi Türkmen ve Arap çoğunluğun yaşadığı yerleri bunlara bırakmamamız lazım.

Bağımsızlıklarını kazanınca en küçük taşkınlık çıkarıp kürtçülük propagandası yapanları oraya göndermekte en iyisi olur bence :D
Mübadele yok da Kuzey Suriye'de Arap bırakmadılar. Biz olmasaydık hiç kalmayacaktı. Herhalde bir 20 sene sonra tekrardan değişen demografi nelere sebep olacak göreceğiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 21:15 
Süvariler

Mübadele yok da Kuzey Suriye'de Arap bırakmadılar. Biz olmasaydık hiç kalmayacaktı. Herhalde bir 20 sene sonra tekrardan değişen demografi nelere sebep olacak göreceğiz.
Kerkük'te nüfus dairelerindeki belgeleri yaktılar. Suriye'de de Kürt olmayanları kovaladılar. Hatta PYD kendisi gibi düşünmeyen Kürtleri bile kovaladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 21:39 
Üye

Kerkük'te nüfus dairelerindeki belgeleri yaktılar. Suriye'de de Kürt olmayanları kovaladılar. Hatta PYD kendisi gibi düşünmeyen Kürtleri bile kovaladı.
Kürtler oyunu gayet kuralına göre oynuyor. Biz Türklerin ağlamaya sızlamaya hakkı yok.

En son bekro tarafından 12 Haz 2017, 21:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 22:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Kürtler oyunu gayet kuralına göre oynuyor. Biz Türklerin ağlamaya sızlamaya hakkı yok.
Kürtler piyon sadece, bazen el üstünde tutulur vezir olurlar bazen de yem olurlar. Oyunu oynayanlar başka.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 23:42 
Üye

Bir zamanlar kırmızı çizgimizdi devlet kurmaları sanırım çizginin rengi değişti.

Bence şu dakikadan sonra konuşulması/tartışılması gereken konu kurulacak devlet ile ilişkiler nasıl olacak veya olmalı ?

Amcam kağan ile doğuda Yeşil Nehir, Şantung ovasına kadar ordu sevk ettik. Batıda Demir Kapıya kadar ordu sevk ettik. Kögmeni aşarak Kırgız ülkesine kadar ordu sevk ettik. Yekûn olarak yirmi beş defa ordu sevk ettik, on üç defa savaştık. İlliyi ilsizleştirdik, kağanlıyı kağansızlaştırdık. Dizliye diz çöktürdük, başlıya baş eğdirdik.

Bilge Kağan Yazıtından

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Haz 2017, 23:57 
Üye

Kürtler piyon sadece, bazen el üstünde tutulur vezir olurlar bazen de yem olurlar. Oyunu oynayanlar başka.
Adamlar Irak ve Suriye'nin yarısını ele geçirdi, de facto devlet kurdu bundan sonra adım adım hem diğer etnisitileri yerinden yurdundan edip kendine yer açtı hemde devlet olmanın gerekliliklerini yerine getirmeye başladı. Ondan sonrada ipi diğerlerinin elindeymiş.

Fark eder mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Haz 2017, 22:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

T.C. Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, son zamanlarda Irak Bağdat hukumeti ve Irak halkı ile çok haşır neşir.Fatih Yıldız son zamanda sosyal medyayı en iyi kullanan büyükelçi, takip etmenizi öneririm.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2017, 16:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Başkan Mesud Barzani, referandum için zamanın uygun olduğunu ve bunun daha fazla ertelenemeyeceğini söyledi.

Foreign Policy dergisine röportaj veren Başkan Barzani, “Irak Başbakanına referandumun köpekistan Bölgesi halkının yasal hakkı olduğunu söyledim. Referandumdan sonra da sonuç üzerine barışçıl görüşmelerde bulunmak istiyoruz” dedi.

Referandumun bağımsızlık için yapılacağı vurgusunda bulunan Barzani, buna halkın karar vereceğini belirtti.

Başkan Barzani, referandumla ilgili görüş farklılıklarına ilişkin ise, “Referandum, köpekistan Bölgesi halkının bütününü ilgilendiren bir konudur. Bu yüzden konu, tüm parti ve siyasi anlaşmazılıkların üstündedir. Nitekim köpekistan Bölgesi halkının büyük çoğunluğu referandumun yapılmasından yana” ifadelerinde bulundu.

Referandum tarihinin belirlenmesi hakkında ise Başkan Barzani şunları söyledi:

“Daha önce birçok kez referandumu yapmak istedik fakat durum elverişli değildi. Ancak bu konuyu daha fazla ertelememiz köpekistan Bölgesi halkının çıkarına değildir. Üstelik halkın geleceği üzerinde kötü sonuçları olacaktır. Bu yüzden referandum için en uygun zaman şimdidir.”

Referandumun, köpekistan Bölgesi’nde mevcut bazı sorunlar olmasına rağmen yapılacağı yönündeki soruya Barzani şu yanıtı verdi:

“Bütün sorunların çözülmesini bekeyemeyiz. Çünkü bu gerçekleşmez. Diğer ülkeler de bu adımları attığında aynı sorunları vardı. Bu konuyu erteleyemeyiz, çünkü bu, diğer sorunlardan daha büyüktür. Önce referandumu yapacağız. Daha sonra da köpekistan’ın bağımsızlığı için diğer sorunları çözeriz.”

“O bayrağın gölgesine doğdum”

Başkan Barzani, “Kürtlerin bağımsızlığı sizin mirasınız için ne kadar önemli?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben köpekistan’ın bağımsızlığı için doğdum. Doğduğumda, babam ve ailem ilk köpekistan cumhuriyetini desteklemek için Barzan bölgesinden İran’ın Mahabad bölgesine gitmişti. Ben orada doğdum. 16 yaşındayken elime silah aldım. Bunun benim mirasım için ne anlama geldiğini düşünün; bütün hayatım köpekistan’ın bağımsızlığı için geçti. Kürt tarihindeki ilk Kürt cumhuriyeti, Mahabad’daydı. Kürt bayrağını göndere çektiklerinde, ben o bayrağın gölgesine doğdum. Bağımsız bir köpekistan’ın bayrağının gölgesinde ölmek istiyorum.” (yasaklı kaynak)
Alıntı:
Başbakan Yardımcısı Kubad Talabani, referandumla ilgili, “Milletimizin görüşü, dost ve düşmanın görüşünden daha önemlidir” dedi.

Avrupa’da temaslarda bulunan heyetin başında yer alan Kubad Talabani, Belçika ve Hollanda’da gerçekleştirdikleri görüşmelerle ilgili konuştu. Talabani'nin açıklamaları ise şöyle:

“Belçika’ya Avrupa Birliği (AB) yetkilileriyle görüşmek üzere geldik. Hollanda hükümeti tarafından da davet edildik. Hem Irak’ın içinde bulunduğu siyasi durum hem de köpekistan'ın mali durumunu konuştuk. köpekistan'ın karşılaştığı engeller ve köpekistan'ın terörle mücadelede gösterdiği çaba ele alındı.

Hollanda hükümeti, şirketlerinin köpekistan'ın kalkınmasına destek vermesine yeşil ışık yaktı. Ayrıca reform planımızın uygulanmasında yardımcı olma sözü verdiler. Bu yüzden bize göre başarılı bir ziyaret oldu. İnşallah köpekistan için de hayırlara vesile olur ve reform planının uygulanmasında yardımcı olur.

Bütün toplantılarda olmasa bile yüzde 90’ında köpekistan'da yapılacak referandum ve bağımsızlıktan bahsedildğini belirten Talabani, Referandumla ilgili bilgi verdik, Referandum, bağımsızlık yolunda köpekistan için önemli bir adımdır. Referandum, halkın konuyla ilgili görüşünün alınmasıdır. Biz bazı şeyler söyledik, onlar da sorular sordu. Referandumun nasıl, ne zaman yapılacağıyla ilgili. Bu, ortak çıkarları olan iki dost olarak bu konuları konuşma fırsatı sağladı.

Bu konuyla ilgili, ülkelerin görüşünden çok kendi milletimizin görüşünü almak önemlidir. Çünkü bunu milletimiz için yapıyoruz, bir siyasi parti, hükümet ya da bir ülke için değil. Bir başka ülkeye karşı da yapmıyoruz. Bunun, köpekistan halkı, siyasi partiler ve köpekistan'daki kurumlarla ilgisi vardır. Dolayısıyla milletimizin görüşü, dost ve düşmanın görüşünden daha önemlidir.” (yasaklı kaynak)
Alıntı:
Başkan Barzani ve İngiliz Heyeti Bağımsızlığı görüştü
15 Haz 2017 -
köpekistan Başkanı Mesud Barzani, İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi Frank Baker’i Pirmam’daki başkanlık konutunda kabul etti.

köpekistan’ın bağımsızlık referandumunu görüşüldüğü toplantı sonrası yapılan açıklama da, Irak ve köpekistan'daki gelişmeler,terör örgütü IŞİD Terör Örgütü ile mücadele ve Erbil-Bağdat arasındaki ilişki konuları da gündeme geldi.

Başkanlık ofisinin açıklamasında, köpekistan Başkanı Mesud Barzani, görüşmede İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi’ne köpekistan’ın bağımsızlık referandumu kararına ilişkin bilgi verdi. Başkan Barzani görüşmede, ‘‘köpekistan halkı kendi kaderini kendi elleriyle barışçıl bir şekilde yazmak istiyor. Aynı zamanda Irak ile köpekistan arasındaki ilişkilerin iyi düzeyde olmasını istiyor’’ dediği belirtildi.

İngiltere’nin Bağdat Büyükelçisi Frank Baker’in ise İngiltere’nin dünyadaki tüm ulusların kendi kaderini belirleme hakkını desteklediğini, ancak köpekistan'ın referandumunun zamanlamasının yerinde olmadığını dile getirdiği kaydedildi.
Alıntı:
Putin: köpekistan ile ilişkilerimiz uluslararası boyutta devam edecek
16 Haz 2017
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da K24'e yaptığı açıklamada, Rusya’nın köpekistan ile ilişkilerini daha da güçlendireceğini dilet getirdi.

Putin ,Rusya’nın Kürt halkıyla her zaman iyi ilişkiler kurduğunu ifade ederek, bu ilişkilerin hiçbir zaman kesilmeyeceğini söyledi.

köpekistan’ın terörle mücadelesinden övgüyle söz eden Putin, “Peşmergeler, Kürt savaşçılar terör örgütü DAİŞ’e karşı etkili bir mücadele veriyor” diye konuştu.

Putin, son olarak: “Kürt halı ile en başından beri irtibat halindeydik ve ilişkilerimizin durması için hiçbir sebep görmüyorum. Peşmerge ve Kürt savaşçıların terörle mücadelesini çok kıymetli buluyoruz. Kürt davasının ne kadar hassas olduğunun farkındayız. köpekistan ile ilişkilerimiz uluslararası çerçevede devam edecek.” dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 16 Haz 2017, 17:01 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bunlara nasıl izin veriliyor anlamış değilim.Hukumet de referanduma izin vermeyiz gibisinden konuşuyor ama KDP Ankara'da temsilcilik açmak üzere.

Ankara'da temsilcilik açılmasıyla ilgili yasaklı kaynaktaki haber;
Alıntı:
köpekistan Demokrat Partisi (KDP) Dış İlişkiler Sorumlusu Wuşyar Siweyli, köpekistan hükümetinin Türkiye’de temsilcilik açacağını belirterek bunun, Erbil ile Ankara arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkilerin güçlenerek devam etmesini sağlayacağını belirtti.

Siweyli, bağımsızlık referandumuna doğru giden köpekistan’ın, Türkiye’de temsilcilik açmasının, köpekistan komşularının referandumuna karşı çıktığını iddia eden kesimlere bir cevap niteliği taşıdığını vurguladı.

Türkiye’nin köpekistan hükümetiyle resmi ilişkilerinin sürdüğünü belirten Siweyli, “Özellikle referanduma doğru gittiğimiz ve bağımsızlık sürecini başlattığımız böylesi bir dönemde bu adımın atılmasının önemi büyüktür. Çünkü Türkiye’nin bölgedeki rolü küçümsenemez.

Türkiye’de temsilcilik açılması, köpekistan halkının ve yönetiminin taleplerinin ne olduğunu, Türkiye halkına ve hükümetine iletmek açısından büyük bir önem taşımaktadır. Aynı zamanda Erbil Ankara ilişkileri güçlenerek devam etmesini sağlayacaktır” diye belirtti

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 12:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

25 Eylül'de referandum, Kasım ayında da başkanlık ve parlamento seçimleri yapılacakmış.
Ekleme; Mesud Barzani Kasım ayındaki seçime aday olmayacağını açıkladı.

En son aybars_batur tarafından 17 Haz 2017, 14:13 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 12:55 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
HÜDA-PAR’dan referandum açıklaması
Hür Dava Partisi (HÜDA- PAR) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yavuz, bağımsızlık referandumuna ilişkin, “Yapılacak referandumda Kürt halkı karar verecek ve herkesin bu karara saygı duyması gerekir" dedi.

Siverek ilçesinde düzenlenen iftar programına katılan Mehmet Yavuz, köpekistan Bölgesi’nde 25 Eylül'de yapılacak olan bağımsızlık referandumuna ilişkin şunları söyledi:

"Biz hiçbir İslami devletin parçalanmasını istemeyiz. Ama parçalanma mutlaka meydana gelecekse ve birlik mümkün değilse belki komşuluk ilişkileri dertlere derman olur diye denenmesi gerekir kanaatini taşıyoruz.

Bu sadece referandum kararı değil, İslam coğrafyasında yakılan bir ateş vardır. Alacağımız kararlar bu fitne ateşini alevlendirecek ise bunun zamanlamasına elbet dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun dışında halka sorulması bir mecburiyettir. Yapılacak referandumda Kürt halkı karar verecek ve herkesin bu karara saygı duyması gerekir."

Mehmet Yavuz, Katar ile bazı Arap ülkeleri arasında yaşanan krizle ilgili olarak ise, İslam coğrafyasında yeni savaş ve kaos senaryolarının gündeme gelmesinde küresel emperyalist güçlerin etkisinin olduğunu ifade etti.

Irak, Suriye ve diğer İslam ülkeleri üzerinde oynanan oyunun bu kez Katar üzerinde denenmeye çalışıldığını vurgulayan Yavuz, "Türkiye’nin Katar'a sahip çıkması doğru bir karardır. Biz de bu kararı destekliyoruz" diye konuştu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 17:58 
Uzaklaştırıldı

Yetersiz önlemler. Kürdstan diyeni alacaksın içeri her yerde propaganda yapıyorlar bu algıları ülke içinde diri tutmayacaksın.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 17 Haz 2017, 21:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Irak Hükümet Sözcüsü Saad Hadisi, IKBY'de yapılacak olan bağımsızlık referandumu için herhangi bir bütçe ayırmadıklarını söyledi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 21:02 
Süvariler

Benim en merak ettigim ilk taniyan ve taniyacak ulkeler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 21:12 
Üye
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 22:50 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 18 Haz 2017, 23:18 
Süvariler

İsrail, ilk tanıyan ülke olacağını açıklamıştı.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 00:45 
Üye

İsrail, ilk tanıyan ülke olacağını açıklamıştı.
Zaten İsrail kurduruyor, ilk tanımaları da normal.
Asıl mesele Akdeniz e açılmalarını engellemek. Sadece Irak ın kuzeyinde kalırlarsa Ermenistan gibi etkisiz eleman olurlar.
Şu saatten sonra yapılması gereken en iyi strateji, Akdeniz e inmelerini engellemek olur buda açık olmak gerekirse Suriye rejimini desteklemekle olur.
Şahsi fikrim Suriye politikasını artık değiştirmemiz gerekiyor.

Amcam kağan ile doğuda Yeşil Nehir, Şantung ovasına kadar ordu sevk ettik. Batıda Demir Kapıya kadar ordu sevk ettik. Kögmeni aşarak Kırgız ülkesine kadar ordu sevk ettik. Yekûn olarak yirmi beş defa ordu sevk ettik, on üç defa savaştık. İlliyi ilsizleştirdik, kağanlıyı kağansızlaştırdık. Dizliye diz çöktürdük, başlıya baş eğdirdik.

Bilge Kağan Yazıtından

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 00:53 
Süvariler

Asıl mesele Akdeniz e açılmalarını engellemek. Sadece Irak ın kuzeyinde kalırlarsa Ermenistan gibi etkisiz eleman olurlar.
Şu saatten sonra yapılması gereken en iyi strateji, Akdeniz e inmelerini engellemek olur buda açık olmak gerekirse Suriye rejimini desteklemekle olur.
+1

Yıllardır savunduğumuz ve anlatmaya çalıştığımız şey.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 01:06 
Üye

Biz Suriye 'de rejimi destekleriz , bu seferde Abd , Avrupa en koyu rejim düşmanı olurlar, senelerdir ses etmedikleri rejimi en kısa sürede indirirler, yine bu heriflere Akdeniz yolunu acarlar . Amaç Kuzey Irak yönetimini ve pyd denen itleri korumak hepimiz bunu biliyoruz sonuçta .Rejim şuan pyd'ye karışmadığı için kendisine askeri operasyon yapılmıyor . Karışınca da uçağını indiriyorlar bugün olduğu gibi. Tıpkı Saddam'a dedikleri gibi 36. paralelden yukarı geçemezsin misali rejimede pyd bölgelerine geçme mesajını verdiler bugün su 22 yi düşürerek .

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 01:27 
Süvariler

Bu oyunu bozsa bozsa, Türkiye bozar. Başka hiç kimsenin gücü yetmez hocam. YPG ile eninde sonunda çatışacağız, bundan kaçış yok. YPG ile çatışma demek; ABD ile savaş demek. Açık açık; YPG benim kara gücüm diyor yahu! O halde şimdiden ona göre hazırlanmak ve ilk etapta Barzani' nin referandumuna engel olmak lazımdır. Onu başarabilmek için de, merkezi Irak hükumetiyle diyaloğa geçmek ve Barzani' yi her türlü sıkıştırmak-yıldırmak öncelikli hedef olmalıdır. Adamın hayat damarlarını kurutacaksın arkadaş...! Ne demek ya, bağımsız Kürt Devleti... O lafı yedirmek lazım.

Elbette ki bunların tamamı, baştakilerin yanlış ve bilinçli uygulamalarının sonuçlarıdır. Şimdi en son noktaya gelmişiz, yumurta kapıya dayanmış; 15 sene sonra akılları başlarına yeni gelmiş veya geliyor mu? O da belli değil aslında. Ne yapacağız?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 19 Haz 2017, 13:23 
Süvariler

Bu oyunu bozsa bozsa, Türkiye bozar. Başka hiç kimsenin gücü yetmez hocam. YPG ile eninde sonunda çatışacağız, bundan kaçış yok. YPG ile çatışma demek; ABD ile savaş demek. Açık açık; YPG benim kara gücüm diyor yahu! O halde şimdiden ona göre hazırlanmak ve ilk etapta Barzani' nin referandumuna engel olmak lazımdır. Onu başarabilmek için de, merkezi Irak hükumetiyle diyaloğa geçmek ve Barzani' yi her türlü sıkıştırmak-yıldırmak öncelikli hedef olmalıdır. Adamın hayat damarlarını kurutacaksın arkadaş...! Ne demek ya, bağımsız Kürt Devleti... O lafı yedirmek lazım.

Elbette ki bunların tamamı, baştakilerin yanlış ve bilinçli uygulamalarının sonuçlarıdır. Şimdi en son noktaya gelmişiz, yumurta kapıya dayanmış; 15 sene sonra akılları başlarına yeni gelmiş veya geliyor mu? O da belli değil aslında. Ne yapacağız?
O tren kacti. Eylul geldi sayilir zaman kalmadi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017, 01:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Irak Başbakanı Abadi, Suudi Arabistan temaslarından sonra direk İran'a uçtu.Açıklanan ziyaret planında olmayan bir İran ziyareti yaptı.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Cabiri Ensari, İran basınına yaptığı açıklama plansız ziyeret hakkında Abadi ziyaretinin daha önce planlandığını ancak körfez ülkelerine yaptığı ziyaretler kapsamında programa alınmamasına rağmen görülen lüzum üzerine programda değişiklik yapıldığını söyledi ve Irak ve İran arasındaki ilişkilerin gelişmesini amaçlayan bu tür ziyaretlerin normal olduğunu söyledi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Irak Başbakanı Haydar Abadi ile yaptığı görüşmede, “Irak’ın parçalanması kabul edilemez.Bağdat ile çok yönlü ve güçlü ilişkilerimiz var. Coğrafi değişimlere ve bölünmelere karşıyız. Bu tür adımlar hiçbir ülkenin yararına değildir. İran, tek parça bir Irak’ı destekliyor. Irak’ın birlik ve beraberliğini zayıflatan hiçbir hareket kabul edilemez.” dedi.
Ayrıca İran’ın dini lideri Hamaney de “Irak’ın parçalanması kabul edilemez. Irak’ın tek parça kalmasından yanayız” dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017, 01:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

BTÖ artığı Duran Kalkan referandum hakkında açıklama yapmış.Yasaklı kaynaktaki açıklama haberi;
Alıntı:
bölücü terör örgüt’nin üst düzey yöneticilerinden Duran Kalkan köpekistan’a yapılacak bağımsızlık referandumunun propaganda amaçlı olduğunu öne sürerek, Kürtlerin devlete ihtiyacı olmadığını savundu.

bölücü terör örgüt’nin yayın organlarından News Channel TV'ye açıklamalarda bulunan Kalkan, köpekistan’da iki parti hariç tüm partilerin ortak kararıyla 25 Eylül’de bağımsızlık referandumu yapılması kararı alınmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede bunun salt KDP kararı olduğunu savunarak, “KDP kendi başına Kürt gündemi oluşturamaz. Güney köpekistan’daki durum da yalnız başına Kürt gündemini belirleyemez. Bundan da uzak durulmalı, vazgeçilmeli” dedi.

köpekistan’ın bağımsızlığa ve referanduma hazır olmadığını iddia eden Duran Kalkan, “Mevcut haliyle öyle bir duruma hazır falan değil. Şöyle bir propaganda yapılıyor, yani bu referandum konusu bazı güçlere karşı bir propaganda olarak sürdürülüyor. Sanki bazı güçler Türkiye’yi ve İran’ı tehdit etmek istediler de mi KDP yönetimine bunu söyletiyorlar? Birileri var, yaptırıyorlar. KDP yönetimi de bize karşı güya bunu yapıyor” diye konuştu.

bölücü terör örgüt ESKİDEN DEVLETÇİ PARADİGMAYI SAVUNDU

Bağımsızlık referandumu ile bölücü terör örgüt’nin zayıflatılmak istendiğini savunan Kalkan “Bu boş bir yaklaşımdır, başarıya götürmez. Yanlış çıkış noktasından kaynaklanıyor. Bununla bizi toplum nezdinde zorlamak ve zayıflatmak istiyorlar” ifadelerini savundu.

köpekistan’a devlet olgusunu bölücü terör örgüt’nin getirdiğini iddia eden Duran Kalkan, “bölücü terör örgüt eskiden devletçi paradigmayı çok güçlü savunan bir hareketti… Geçmişteki yanlış yetersiz bilincini eleştiriyle düzeltti. Toplumla daha uyumlu hale geldi. Kendini daha toplumcu kıldı. Yaşadıklarıyla söyledikleri şimdi daha uyumludur” diye konuştu.

DEVLET OLMAK HERŞEY OLMAK DEĞİLDİR

Kürtlerin devlete ihtiyaçları olmadığını savunan bölücü terör örgüt yöneticisi Kalkan, referandum ve devlet konularıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Referandum daha netleşmiş değildir. Tabii parlamento karar almamış. Hele bir somutlaşsın, biz o zaman görüş oluşturacağız. Fakat ben şunu söylemek isterim toplum açısından, devlet olmak her şey olmak değildir. Ulusal sorun devlet sorunu değildir. Ulusal sorun, adı üzerinde, bir toplumun var olma ve kendi kendini yönetme sorunudur. Yönetim eşittir devlet değildir. Bu egemen sömürü güçlerinin halkları kandırmak için uydurdukları bir şeydir. Yönetim toplumun kendi kendini yönetmesidir. Kürtler eskiden aşiret ve kabile olarak kendilerini yönetiyorlardı. Devlet değildi mesela. Ama toplum olarak kendi yönetimleri vardı. Bugün de var, yönetim odur. Devlet bir baskı ve sömürü aracıdır. Kimse öyle başka türlü tanımlayamaz. Herkes de öyle tanımlıyor zaten. Bütün kitaplar da öyle yazıyor. O nedenle önemli olan devlet olmak değil, önemli olan toplumun kendi kendini örgütlemesi ve yönetmesidir.”

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017, 01:24 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Türkiye’nin Erbil Başkonsolos Yardımcısını kabul eden köpekistan Başkanı Başdanışmanı Hemin Hewrami, köpekistan’ın bağımsız olmamasının komşuları için sorun teşkil edeceğini söyledi.
Pirmam’daki Başkanlık konutunda Türkiye’nin Erbil başkonsolos Yardımcısı Serkan Karamanoğlu ve beraberindeki heyeti kabul eden Hewrami, köpekistan ve bölgedeki siyasi gelişmeler üzerine değerlendirmelerde bulundu.
köpekistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önemine değinilen görüşmede konuşan Hewrami, “köpekistan’ın geçmişteki tecrübesi gösterdi ki, Irak’la birlikte yaşamak sadece güvensizlik ve istikrarsızlık getiriyor. Bu tecrübeye dayanarak köpekistan siyasi liderliği köpekistan halkını Irak’la birlikte yaşamak veya Irak’tan ayrılmak konusunda kendi kararını referandumla vermesi görüşünü tek çare olarak gördü” dedi.
BAĞIMSIZLIK KOMŞULARIMIZ İÇİN SORUN TEŞKİL ETMEZ
köpekistan’ın bağımsızlığının bölgenin istikrar ve güvenliğine katkı sağlayacağını vurgulayan Hewrami, şöyle konuştu: “köpekistan’ın bağımsızlığı bölgenin güvenliği ve istikrarını sağlayacaktır. Güney köpekistan’a komşu ülkeler tarihi geçmişe bir göz attıklarında, köpekistan’ın bağımsız olmamasının kendileri açısından sorun teşkil ettiğini göreceklerdir. Dolayısıyla biz bu sorunu ortadan kaldırmak istiyoruz. köpekistan’la Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesi her iki tarafın da başarılı olması anlamına gelir. Çünkü uzun bir ortak kültür ve maslahat ilişkilerine sahibiz.”

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017, 15:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur ÇEVİK, Irak Ankara Büyükelçisi Hisham AL-ALAWI, Nahrain Center Eski Müdürü Hamza CUBURİ ve IKBY Başkanı Başdanışmanı Hemin HAWRAMİ'nin katılımıyla SETA tarafından düzenlenen "IKBY’de Bağımsızlık Arayışı" paneli;

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 21 Haz 2017, 21:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Mesud Barzani France24 röportaj verdi.Barzani özellikle vurgulayarak ABD'nin buna karşı gelmediğini söyledi.Musul savaşı devam ederken böyle bir karar alınmasına zamansız denmesine de “Zaman, köpekistan’da bağımsızlık referandumunun gerçekleştirilmesi zamanıdır.Neden zamanı değil. Zamanıdır ve hatta geç kalınmıştır. Eğer Irak’ın bütün sorunlarının çözümünü beklersek, bu hiç gerçekleşmeyecektir çünkü Baas rejiminin yıkıldığı 2003 yılından bu yana gün geçtikçe sorunlar arttı ve çözüm geliştirilemedi. Bu yüzden biz geri adım atmayacağız ve referandumu 25 Eylül’de gerçekleştireceğiz.” dedi.
ABD, 2018 Mart'da yapılacak Irak parlamento seçimlerini bahane göstererek bağımsızlık referandumunun ileri tarihe alınmasını talep etmiş.Barzani bu isteğe 14 yıldır, referandumu hep erteledik ama artık ertelemeyeceğiz demiş.
Sunucunun Bağdat’ın sorunlu bölgelerde referandumun yapılmasına engel olma ihtimalinin olup olmadığı yönündeki sorusuna Barzani, “köpekistan yönetimi olarak bütün meselelerin diyalog ve karşılıklı anlayışla çözüme kavuşmasını diliyoruz. Ama bu olmaz ve zor kullanılırsa, biz de elimiz kolumuz bağlı durmayacağız. Erbil ile Bağdat arasında birçok sorun var ve bu çözümsüzlüklerden dolayı çok istemememize rağmen Irak’ta bir iç savaşın çıkma ihtimali var.” dedi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 22 Haz 2017, 18:42 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yasaklı kaynaktaki haber;
Alıntı:
köpekistan Başkanı Mesud Barzani, Avrupa Birliği Irak Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Patrick Simone ve AB ülkelerinin Irak’taki misyon temsilcilerini kabul etti.

köpekistan halkının Irak devleti tecrübesinin acılarla dolu olduğunu vurgulayan Başkan Barzani, “Biz Irak’ın bütünlüğünü esas alan bütün yolları denedik, bunun için bedel ödedik, ama olumlu bir sonuç alamadık. Bundan dolayı; madem bu şekilde bir sonuç alamıyoruz, biz de Irak ile yan yana iki komşu olmaya karar verdik.” dedi.

“KARARDAN DÖNÜŞ YOK”

Başkan Barzani AB misyon temsilcilerine, köpekistan yönetiminin aldığı bağımsızlık referandumu kararından dönmeyeceğini söyledi.

köpekistan halkının kendi kaderini tayin etme konusundaki fikrinin alınmasının kendileri açısından çok önemli olduğun vurgulayan Başkan Barzani, referandumdan sonra Bağdat yönetimi ile sorunların nasıl çözüleceğiyle ilgili masaya oturacaklarını söyledi.

“KATLİAMLARA RAĞMEN BİRLİKTE YAŞAM DEDİK AMA…”

1921’de Irak devletinin kuruluşundan 2003 yılana Baas rejiminin devrilmesine kadarki süreçte Kürlerin Irak’ta büyük katliamlardan geçtiklerini, 180 binden fazla Kürdün bu katliamlarda canını verdiğini, Kürtlerin 4 bin 500 köy ve kasasının yakılıp yıkıldığını anımsatan köpekistan Başkanı Mesud Barzani, şunları söyledi:

“Bu süreçte 12 bin Feyli genç, 8 bin Barzani ailesi ferdi katledildi. Halepçe bu katliam suçlarının sembolü olmuştur. Bütün bu katliam ve yıkımlar, Kürtlerin Irak devleti çatısında yaşadıkları dönemin acıları. Kürt halkı 1991’de yine Irak devleti bütünlüğü içerisinde yeni bir sayfa açmak istedi. Bütün katliamlara rağmen birlikte yaşam dedik ama bu olmadı. Çünkü Bağdat’ın hakim kültürü ve anlayışı, köpekistan halkını hep suçlu görmeye devam etti.”

2003 yılında demokratik temeller üzerine kurulacak federal bir yapı çerçevesinde köpekistan halkının büyük katkılarıyla yeni Irak’ın temellerinin atıldığını vurgulayan Başkan Barzani, Bağdat’ın eski zihniyet yapısını devam ettirerek köpekistan halkını açlık ve ekonomik ambargoyla cezalandırdığını ifade etti.

“ZİYARETİN AMACI BAŞKAN BARZANİ’YE AB’NİN MESAJINI İLETMEK”

AB temsilcisi Patrick Simone de, ziyaret amaçlarının AB’nin bağımsızlık referandumu ile ilgili mesajını iletmek ve köpekistan yönetiminin aldığı bu kararı anlamak olduğunu söyledi. AB Dışişleri Bakanlarının 19 Haziran’daki toplantısında aldığı kararı köpekistan Başkanı Mesud Barzani’ye ileten Patric Simon, AB’nin bölgede yaşanan sorunların çözümü konusunda Erbil ve Bağdat’ı desteklemeye devam edeceğini söyledi.

köpekistan halkı ve Peşmergenin teröre karşı verdiği mücadele ve köpekistan yönetiminin savaştan kaçan 1 milyondan fazla göçmene kucak açmasından övgüyle bahseden Simone, AB açısından Erbil-Bağdat ilişkilerinin önemli olduğunu, Irak’taki farklı etnisitelerin teröre karşı birlik olması ve sorunların çözümünde ortak noktalarda buluşmasının hem Irak’ın hem de köpekistan’ın yararına olacağını da savundu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 02:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Barzani bugün Erbil’de AB Irak Büyükelçisi Patrick Simonetta başkanlığındaki ve AB üyesi ülkelerin Irak büyükelçi ile konsoloslarından oluşan heyeti kabul etti. Barzani görüşme sonrası referandum kararından geri atmayacaklarını, AB ülkelerinin de bu karar saygı duyması gerektiğini söyledi.19 Haziran'da Brüksel'de de bir görüşme olmuştu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 16:18 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Avusturya Başbakanı Christian Kern, Brüksel'de AB zirvesinde IKBY yapılacak referandum ile ilgili, “Zamanı gelince düşüncemizi açıklayacağız” dedi.
Barzani'nin "Geri adım atmayacağız.AB saygı duymalı" açıklamaları ve 19 Haziran'da Brüksel'de, 23 Haziran'da Erbil'de AB heyetleri ve Barzani ile yapılan toplantılar Avrupa'nin bağımsızlık hakkında çelişkileri olduğunu belli ediyor.Barzani art arda toplantılar yaparak bu çelişkileri gidermek istiyor olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Haz 2017, 16:42 
Üye

Barzani ypg terör örgütünü muhalif tehdit olarak da görüyor olabilir. Bağımsızlık konusunda ısrar etmelerinin sebebi Suriye'de sonuca biraz daha yaklaşıldığını hissetmeleri ve bu sonucun kendi gerekliliklerini tehlikeye sokabilecek potansiyelde olmasıdır. Bu işin sonunda silahı ve gücü olan taraf daha avantajlı olacak. Abd'nin ypg terör örgütüne ağır silahlar vermesinin ve desteklemesinin sebebi de bu olsa gerek. Ypg'nin şu an için kontrol ettiği topraklara bakarak İKBY'ye yetiştiği söylenebilir. Suriye'de ki itler kendi açılarından siyasete gerek duymadan sessiz sedasız Abd öncülüğünde toprak parçası peşinde koşarken bir anda seslerini yükseltip siyasi atılımlara girişebilirler.

Suriye'deki Abd öncülüğündeki savaş bir nevi kürtlerin vekalet savaşı. Barzani bunu sezip harekete geçme gereği hissetmiş olmalı, aksi halde destekçilerinin yüzü bir anda ypg terör örgütüne dönebilir, bunu engellemenin tek yolu da Suriye'de ki savaş bitmeden bağımsızlığını ilan etmek.

Bu iş bizim lehimize de dönebilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Haz 2017, 21:26 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Irak Başbakanlık ofisi, ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un, Abadi’yi telefonla arayarak, “ABD, IKBY’inde alınan referandum kararını desteklemiyor” dediğini açıkladı.
Yukarılarda ABD'nin referandum konusundaki isteğini yazmıştım.
Alıntı:
ABD, 2018 Mart'da yapılacak Irak parlamento seçimlerini bahane göstererek bağımsızlık referandumunun ileri tarihe alınmasını talep etmiş.Barzani bu isteğe 14 yıldır, referandumu hep erteledik ama artık ertelemeyeceğiz demiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 03:19 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

-KDP, PSK, PAK, EDKS, ENKS, HAK-PAR, PDK-S, PDK-Bakur, PYKS ve birçok köpekistan sempatizanı parti ve kuruluş 26 Ağustos'da Almanya’nın Köln kentinde “köpekistan Bağımsızlık Referandumu Festivali” düzenleyecek.
-İngiltere ve Hollanda'nın yeni Erbil Büyükelçilerini Barzani'yi ziyaret etti.Barzani, "Referandum savaşı önlemek için" açıklamasını yaptı.
-köpekistan Özgürlük Partisi (PAK), köpekistan halkının özgürlük ve bağımsızlık yürüyüşüne karşı, köpekistan ile sorunları olan devletlerin her zamanki gibi saldırı yöntemlerini uyguladığı ve Türkiye ve İran’ın köpekistan’a gelen suyu kestiği, Türkiye’nin Efrin’e saldırdığı, bölücü terör örgüt’nin AK Parti yöneticilerini öldürdüğü ve her şekilde köpekistan halkının büyük zarar gördüğü yönünde açıklamalar yaptı.
Açıklamada "Güney köpekistan bağımsızlığı" diyorlar.Kuzeyi'de Güney Doğu bölgemiz oluyor.
-köpekistan Tarım ve Su İşleri Bakanı, İran’ı Zap suyunu bırakmaları konusunda uyardıklarını ancak sonuç alamadıklarını ifade ederek Irak’a giden suyu kesmek mecburiyetinde olduklarını açıkladı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Tem 2017, 03:32 
Üye

Hırtistan bayrağını Ankara'da , İstanbul'da göndere çektirenler biraz şu rozetlere baksınlar bakalım! Vatan hainleri. Türk'ün başına Türk gerek!!!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Tem 2017, 15:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

IKYB referandum için komisyon kurmuş.Komisyon bu Ankara'yı ziyaret edecek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 25 Tem 2017, 23:58 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yasaklı kaynaktaki yeni haberler;
Alıntı:
Irak Başbakanı Haydar Abadi, köpekistan’ın istemlerine saygı duyduklarını ve bu istemlerini tanklarla susturmayacaklarını ama referandum hakkının Irak anayasasında yer almadığını söyledi.
Alıntı:
Nalia şirketi (Irak merkezli finansal danışmanlık sağlayan bir şirket) Başkanı ve NRT televizyon kanalı (Irak merkezli) sahibi Şasuwar Abdulwahid’in köpekistan’da gerçekleştirilecek bağımsızlık referandumuna karşı faaliyet yürütmesi için ABD’de bir şirket kiraladığı bildirildi.
//Ek bilgi; NRT kameramanı Rojhat Doğru 25.07.2017 tarihinde Diyarbakır'da göz altına alınmış.
Alıntı:
köpekistan Referandum ve Seçim Bağımsız Yüksek Komisyonu Başkanı Hendrên Mihemed, yaptığı açıklamada, 25 Eylül’de köpekistan genelinde gerçekleştirilecek bağımsızlık referandumuna gözlemci olarak katılacak ABD’li üst düzey yöneticilerden oluşan bir heyetin bu ayın sonunda köpekistan’a geleceğini bildirdi.
Alıntı:
Başkan Mesud Barzani, “Referanduma ilişkin yapılan tehdit niteliğindeki açıklamaları kabul etmemiz mümkün değil” dedi.
Lavrov IKBY merkezli bir kanala verdiği röportajda, IKBY'nin arkasında olduklarını ve kararlarını desteklediklerini söyledi.
IKBY'nin referandum kararını net olarak desteklediği belirten 3 ülke var; ABD, Rusya ve İsrail.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Ağu 2017, 15:52 
Üye

Suriye BTÖ'sünün resmî sözcüsü gibi çalışan Bret McGurk ABD IKBY'de referanduma kesinlikle karşı açıklamasında bulunmuş ""Irak hükümetini destekliyoruz. Birleşik federal Irak'ı destekliyoruz. Güçlü, refah içinde ve kendisi ve komşularıyla barışık, birleşik federal Irak'ı destekliyoruz. "

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ağu 2017, 18:09 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Yasaklı kaynaktaki habere göre; "ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, dün akşam Başkan Mesud Barzani’yi arayarak, “Referandumu erteleyin” dedi."

İran Kürdistanı Demokrat Partisi'de, "Güney köpekistan bağımsızlık ilan ettiğinde İran ile sorun yaşamaması için tüm güçlerimizi geri çekmeye hazırız." açıklamasını yaptı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 20 Ağu 2017, 17:09 
Süvariler

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani Suudi medyasına yaptığı röportajda, bölücü terör örgüt'yı terör örgütü olarak görmediğini söylemiş.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Ağu 2017, 00:47 
Üye
Kullanıcı avatarı

Erbil'de silah deposu havaya uçmuş. Acaba kim uçurdu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 01 Eyl 2017, 20:15 
Üye

Kuzey Irak bölgesine birşekilde harekat yapsaydık FKH'ndaki gibi görev kuvvetiyle paket edebilirmiyiz peşmergeleri acaba ?

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 515 mesaj ]  Sayfaya git 1 2 3 4 511 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: