TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Eyl 2017, 17:46

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 3446 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 163 64 65 66 6769 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 21 Şub 2017, 19:24 
Akıncılar

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Alıntı:
https://twitter.com/KirpiveKobra/status ... 6862711808

Çok şükür bu bugünleri gördük. ;)
Biz yeni gördük. Bazıları görmekten sıkıldı. ;)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2017, 21:57 
Akıncılar

Benim anlayamadığım bir durum var.

-MPT-76 Birliklerde kullanulmaya başlandı mı? Yani ilk 500 adet sahaya sürüldü mü?
-Seri üretimde genel bir sıkıntı mı çıktı yada ürün bazlı (5-10 adet) bir soru mu var?
-Kalekalıp ilk teslimatlara ne zaman başlayabilir?
-Sarsılmaz ile sözleşme imzalandı mı? (10.000 Adet için )

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2017, 22:04 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Benim anlayamadığım bir durum var.

-MPT-76 Birliklerde kullanulmaya başlandı mı? Yani ilk 500 adet sahaya sürüldü mü?
-Seri üretimde genel bir sıkıntı mı çıktı yada ürün bazlı (5-10 adet) bir soru mu var?
-Kalekalıp ilk teslimatlara ne zaman başlayabilir?
-Sarsılmaz ile sözleşme imzalandı mı? (10.000 Adet için )
Suriye'de birliklerde görülmeye başlandı.
Resim
Kaynak: https://twitter.com/aybarsbtr
Sarsılmaz ile sözleşme imzalandı.
Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2017, 23:28 
Süvariler

Mpt-76 Modern Piyade Tüfeği demişler kendisine

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 23 Şub 2017, 23:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Pakistan ile bugün askeri bazı anlaşmaların imzalandığı söylendi. Bunların içinde MPT-76 var mı? Yüz binlerce satış mı oldu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 01:20 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Pakistan ile bugün askeri bazı anlaşmaların imzalandığı söylendi. Bunların içinde MPT-76 var mı? Yüz binlerce satış mı oldu?
Kendimize 500 taneyi zor teslim ettik, bu hiç inandırıcı gelmiyor. :lol:

Bu arada, Saraılmaz'ın tüfekleri için değil ama tabancaları hakkında bir malumatım var. Özellikle tabanca severleri ilgilendirecek.

Firma yeni bir tabancanın tasarımını tamamladı, yakında duyurulacak. :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 11:00 
Uzaklaştırıldı

Kalekalıp'ın bu tüfeğini mp-5'in yerine üretme üzerine bir düşünce ve proje var mı ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 12:29 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 12:49 
Süvariler

Sarsılmaz'dan AR-9 almışlardı. İleriye dönük bir plan vardır.

viewtopic.php?t=129&start=700
Alıntı:
Sarsılmazın AR-15 platformu üzerinden geliştirdiği 9x19mm lik SAR 109T makineli tabancası, EGM envanterine girmesi sevindirici. Umarım peyderpey servis ömürlerini doldurmaya başlayan MP5 lerin yerini alırlar...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Şub 2017, 14:23 
Site Başkanı

Sarsılmaz'dan AR-9 almışlardı. İleriye dönük bir plan vardır.

viewtopic.php?t=129&start=700
Numunelik olarak alınan SAR 109T ler pek beğenilmedi diye duydum ama aslı astarı var mıdır bilmem...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 12:50 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

BASYAN, AVAŞİN VE ZAP KAMPLARINA HAKİM NOKTA
Komandolar tarafından temizlenen Hisar Dağı'nda 2400 rakımlı noktaya kurulan üs bölgesi bölücü terör örgüt'lı teröristlerin hareket alanı kapatıldı. Üs bölgesi Türkiye ile Irak'ın sınırını belirleyen 68 numaralı sınır taşının yanına kuruldu. bölücü terör örgüt'nın Basyan, Avaşin ve Zap kampaları bu üs bölgesinden Aselsan üretimi ASIR termal kamerası, ACAR kara gözetleme radarı, mikro/mini İHA'lar ve diğer teknolojik cihazlarla gece gündüz izleniyor. Teröristlerin bölgede bulunan mağaralarını da brandalarla kamufle ettikleri bu cihazlarla yapılan izlemelerde tespit edildi.
MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ İLK OLARAK BU BİRLİĞE VERİLDİ
Terörle mücadelede önemli bir görev alan Dağ ve Komando Tugayı'nın silahları da özel. Yerli üretim ve önemli özellikleri bulunan Milli Piyade Tüfeği MPT-76, Hakkari'de ilk olarak bu birliğe verildi. Öte yandan bölücü terör örgüt'lı teröristlerin sık sık havanla saldırdığı Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Çevik üs bölgesine Aselsan tarafından üretilen Serhat havan tespit radarı kuruldu. Bu radar, bölücü terör örgüt'lılar tarafından atılan havanın noktasını anında belirleyerek atış birliklerine koordinat veriyor. Sarp ancak stratejik bir noktaya kurulan Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Çevik üs bölgesine mühimmat ve lojistik destek, kesintisiz ve hızlı şekilde helikopterlerle yapılıyor.
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-k ... m-2404012/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 13:52 
Yeni Üye

Alıntı:
BASYAN, AVAŞİN VE ZAP KAMPLARINA HAKİM NOKTA
Komandolar tarafından temizlenen Hisar Dağı'nda 2400 rakımlı noktaya kurulan üs bölgesi Bölücü Terör Örgütü'lı teröristlerin hareket alanı kapatıldı. Üs bölgesi Türkiye ile Irak'ın sınırını belirleyen 68 numaralı sınır taşının yanına kuruldu. Bölücü Terör Örgütü'nın Basyan, Avaşin ve Zap kampaları bu üs bölgesinden Aselsan üretimi ASIR termal kamerası, ACAR kara gözetleme radarı, mikro/mini İHA'lar ve diğer teknolojik cihazlarla gece gündüz izleniyor. Teröristlerin bölgede bulunan mağaralarını da brandalarla kamufle ettikleri bu cihazlarla yapılan izlemelerde tespit edildi.
MİLLİ PİYADE TÜFEĞİ İLK OLARAK BU BİRLİĞE VERİLDİ
Terörle mücadelede önemli bir görev alan Dağ ve Komando Tugayı'nın silahları da özel. Yerli üretim ve önemli özellikleri bulunan Milli Piyade Tüfeği MPT-76, Hakkari'de ilk olarak bu birliğe verildi. Öte yandan Bölücü Terör Örgütü'lı teröristlerin sık sık havanla saldırdığı Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Çevik üs bölgesine Aselsan tarafından üretilen Serhat havan tespit radarı kuruldu. Bu radar, Bölücü Terör Örgütü'lılar tarafından atılan havanın noktasını anında belirleyerek atış birliklerine koordinat veriyor. Sarp ancak stratejik bir noktaya kurulan Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Çevik üs bölgesine mühimmat ve lojistik destek, kesintisiz ve hızlı şekilde helikopterlerle yapılıyor.
http://www.milliyet.com.tr/son-dakika-k ... m-2404012/

Bu şekilde haber yapmalarının amacı nedir bir türlü anlayamadım. Stratejik bir noktadaki üs bölgesinin ne ile teçhiz edildiği neden gazetelerde haber yapılır. Orayı basmaya gelecek olan itler bu haberi okuyup gelir artık.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 18:05 
Süvariler

Bu şekilde haber yapmalarının amacı nedir bir türlü anlayamadım. Stratejik bir noktadaki üs bölgesinin ne ile teçhiz edildiği neden gazetelerde haber yapılır. Orayı basmaya gelecek olan itler bu haberi okuyup gelir artık.
Rezillik başka bir şey degil

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Şub 2017, 23:39 
Üye

Fotoğraflar çıktı İnstagram'da. Opscore miğferli, MPT-76'lı, Hakkari Dağ Komando Tugayı peçli asker fotoları çıkmış. Adamın yüzünü bile kapatmamışlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2017, 19:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Milli piyade tüfeği MPT-76’nın planlarını para karşılığı satmak isterken suçüstü yakalandığı iddia edilen MKE Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi’nin Kenya fotoğrafları ortaya çıktı. Tanrıverdi G-3 üretim bandı kurulması için gittiği Kenya’da dev bir maket timsahın ağzına kafasına koyup hatıra fotoğrafı çektirmiş.

Sözcü Gazetesi'nden Kamil Elibol'un haberine göre, Mustafa Tanrıverdi’nin silah şirketi sahibi Kutlay K.’ye verdiği iki flash bellekten ise yüzde 95’i tamamlanan yeni “milli” piyade tüfeği YPT-76’nın projesinin de çıktığı öne sürüldü. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın flash’ta sadece yüzde 85’lik kısmı görülen ikinci milli piyade tüfeğine ilişkin projeyi mercek altına aldığı öğrenildi.

Silah Fabrikası’nda AR-GE çalışmaları devam eden ve prototipi tamamlanan yeni piyade tüfeği YPT-76’nın projesi de “sır” gibi saklanıyor. Devletin zirvesi tarafından takip edilen projenin önümüzdeki günlerde tamamlanacağı ve seri üretimine geçileceği tahmin ediliyor."
http://eurasiadiary.com/tr/news/world/2 ... poz-vermis

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2017, 19:59 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

YPT 76 ilginç... Bu da ak 47 gibi bir şey mi olacak acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Mar 2017, 22:41 
Üye
Kullanıcı avatarı

Şu ana kadar kurmalı keskin nişancı tüfeği (bolt action), 7.62 ve 5.56 piyade tüfekleri üretildi. Yapılmayan yarı otomatik 7.62 keskin nişancı tüfeği (DMR) kaldı sanırım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 02:17 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

"Yerli Piyade Tüfeği"...(?)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 11:30 
Üye

MPT 55 ten bahsediyor olabilir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 13:10 
Süvariler

Alıntı:

Bundan daha öte birşey olduğunu sanmıyorum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 14:46 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

M ve Y harflerinin konumu çok uzak ama. Hayırlısı... :)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 18:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Modern Makineli Tüfeğin kodu olabilir mi?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 19:49 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Sayın @Avcı bilginiz varmıdır acaba? :)
İnsatgram milli.savunma sayfası paylaşmış ama ben birşey bulamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 19:51 
Site Başkanı

PÖH HK416 kullanmıyor ki bile SIG SG516, HK417A2 -ki onlarda yenilenmeyecek kadar yeni- ve sarsılmazın M4A1 klonlarını kullanıyorlar şu anda. Belki az miktarda kullanılan M16 ve M4 leri değiştirebilir yada yeni dönem PÖH ler için düşünüyor olabilirler ama yine de mantıklı gelmedi...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Mar 2017, 20:31 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
Sayın @Avcı bilginiz varmıdır acaba? :)
İnsatgram milli.savunma sayfası paylaşmış ama ben birşey bulamadım.
Açıkçası Girsan'dan haberim vardı ama Tisaş'tan yoktu. Yerli yivli askeri tüfek sektörü tam karnaval havasında demek, Sarsılmaz, Girsan, Tisaş... var mı artıran? :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 01:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Resim
TİSAŞ ZPT (Zigana Piyade Tüfeği)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 10:33 
Üye
Kullanıcı avatarı

Sonunda MKEK'nin tekelinden çıkılıyor. Yivli av tüfekleri de görürüz yakında umarım.

En son fforfoxtrot tarafından 09 Mar 2017, 10:38 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 10:36 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sonunda MKEK'nin tekelinden çıkılıyor. Yivli av tüfeği de görürüz yakında umarım.
Yivli av tüfeği zaten var. :)

Askeri tüfek yapan bir firma daha var şu anda ama onu da söylemeyeyim, sürpriz olsun.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 10:40 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Yivli av tüfeği zaten var. :)

Askeri tüfek yapan bir firma daha var şu anda ama onu da söylemeyeyim, sürpriz olsun.
Yukarıda bahsettiniz zaten. :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 10:44 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 14:11 
Süvariler

Burada bir saçmalık var gibi duruyor. MPT 76 nın tasarımı, üretimi bile yıllar aldı. TİSAŞ tüfek üretti diyorlar; Allah Allah ! Sektörü bilenler bilir de bizler bilmiyoruz. Ne kadar güvenilirdir, alt yapı var mı, altından kalkabilecek mühendislik birikimi var mı, imkânları nelerdir? falan... Bana pek güven vermedi doğrusu. MPT-76' yı bile içimize sindirmek hayli zaman aldı. Bir de Sarsılmaz M4 üretecekti güya... Beğenilmedi deniliyordu. O da yalan oldu. Doğrusunu üstadlar bilir de; açıkçası güvenilir bir habermiş gibi gelmedi.

Bizim ilham kaynağımız; doğrudan doğruya, Türk milletinin vicdanı olmuştur.
Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 17:42 
Akıncılar

MPT-76 illede MKEK'e yaptırıldıda ondan.! Yoksa, Diğer bir çok yerli üretici çok daha kısa sürede yapardı zaten. Gerçi bunuda Kale Kalıp yaptı, MKEK'e verdi ya zaten...

Haberlere çok sevindim. İnşallah şu anlamsız ve manasız tekel kırılır ve eşit şartlarda yarışmak üzere tüm yurdum özel teşebbüsleri bu sektöre girebilir. MKEK artık tabanca, tüfek işini bırakmalıdır. Büyük kalibre top, mühimmat ve ilgili silah sistemleri üzerinden yürümelidir. Yeter artık şu girişimci milletin önünü tıkamaya.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 21:32 
Akıncılar

Burada bir saçmalık var gibi duruyor. MPT 76 nın tasarımı, üretimi bile yıllar aldı.
Bu günlerde sağda solda nevzuhur tüfeklere de bir şüphe ile yaklaşmak gerek muhakkak, ama MPT de öyle çok aman aman bir mühendislik oldu diye o kadar uzun sürede çıkmadı.
Zaten çık-a-madı da anlaşılan. :x

_____

Hayır yapma demiyorum, yine yap. Verimsiz falan ol. Zaten öyle aman aman olman beklenmiyor. Yahut dünyada sayılı yenilikçi firma falan olma zaten. Dert değil. Para kazanma, kazandırma. Sen bize dar günler için lazımsın, tamam; Ama bu kadar da berbat olma be..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Mar 2017, 21:34 
Akıncılar

Yakında çok daha büyük kalibreli silahlarla da adları anılmaya başlayacak bu ufak tefek firmaların.
Belki bu vesile ile biraz daha disipline olur, bir üst lige ve onun düşünüş davranış haline çıkarlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2017, 01:16 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

@PARTİKÜL; Sarsılmaz M4 üreteli çok oluyor. Kalibresi ordu isterini karşılamadığından TSK almamıştı. Ama daha önceki M4'leri EGM'de mevcut. TİSAŞ da üretsin ne olacak, rekabet kalite getirir.

@Topgun; İlle de MKEK değil, Kalekalıp da yapıyor. Şimdi Sarsılmaz ile de anlaşıldı.

@HDS; mevcut mevzuatla özel şirketler 7.62'den büyük çapta üretim yapamıyor, MKE tekeli burada da işbaşında. Umarım gün gelir bu da çözülür.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Mar 2017, 03:22 
Akıncılar

@AVCI, ben yıllar süren tasarım ve üretim sürecine olan sorgulamaya cevaben verdim MKEK olarak.

E bi zahmet tüfeğin esas tasarımcısınada üretim bahşetmek zorunda kaldılar tepeden bastırınca! yoksa MKEK'e kalsa kızgın çölde su bile vermezdi Kale'ye... Sonrasında mevcut üretim hattı ile planlanan tedarik hızını yakalayamayacağı anlaşılınca ve bakanlığa bastırınca, zaten oldukça mağdur edilmekte olan 2. büyük oyuncu Sarsılmaz'a da üretim payı bahşedildi. Aslında bunlar bile büyük bir aşama hani memleketimde açıkçası. :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2017, 11:05 
Yeni Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Burada bir saçmalık var gibi duruyor. MPT 76 nın tasarımı, üretimi bile yıllar aldı. TİSAŞ tüfek üretti diyorlar; Allah Allah ! Sektörü bilenler bilir de bizler bilmiyoruz. Ne kadar güvenilirdir, alt yapı var mı, altından kalkabilecek mühendislik birikimi var mı, imkânları nelerdir? falan... Bana pek güven vermedi doğrusu. MPT-76' yı bile içimize sindirmek hayli zaman aldı. Bir de Sarsılmaz M4 üretecekti güya... Beğenilmedi deniliyordu. O da yalan oldu. Doğrusunu üstadlar bilir de; açıkçası güvenilir bir habermiş gibi gelmedi.
Merhabalar,bu fotoğrafı ben çektim bizim seminere gelmişti TİSAŞ yetkilisi,açıkçası bana da pek güvenilir gelmedi.Belli bir ekibin görevlendirildiğini,tam hatırlamasam da 3-4 ay gibi bir sürede prototipin hazır olduğu yönünde bilgiler verdi.Ayrıca bir ihalede glock ile yarışan kendi tabancalarının tutukluk yapmadan daha fazla atış yapabildiğinden bahsetti(?)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2017, 12:47 
Akıncılar

@HDS; mevcut mevzuatla özel şirketler 7.62'den büyük çapta üretim yapamıyor, MKE tekeli burada da işbaşında. Umarım gün gelir bu da çözülür.
Çözülür çözülür. MKE için işler öyle süper gitmiyor.
Zaten yaptıkları 40mm AGL ve 12.7 için de benzer bir yolu kullanıyorlar. Tüm işi başkası yapıyor -tasarım dahil, ama MKE bunun satışını yapıp üzerinden komisyonunu alıyor. Teknik resimler vs MKE olsa da, ürün hakkı onda olsa da heme tüm işi tedarikçileri yapıyor. Belki böyle devam ederler, ancak son gelişmeler pek öyle olmayabileceğini gösteriyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2017, 16:09 
Yeni Üye

Arkadaşlar iyi günler iki senedir sitenizi takip ediyorum,tanışma fırsatımızda olmadı biraz paldır kuldur giriyorum ama kusura bakmayın,zaten sadec okuyucuyum bunu bir mke çalışanı olduğum için yazma gereği duydum. Mke hakkında sahip olduğunuz duygu ve düşüncelerin aynısına birçok çalışan arkadaşımızda sahip ama ne hikmetse senelerdir heryere birşeyler yapımasına rağmen buralara kimse uğramıyordu(hikmetini hiç anlıyamadık). Kısa kesicem HDS üstadın kulağı delik galiba biraz birşeyler fısıldadı ama ben netleştreyim,senelerdir beklediğimiz yapılanma olayı nihayet ciddi anlamda başladı,biz öyle duyuyoruz, temennimiz inşallah hepimizin(hepinizin) istediği şekle,verimliliğe kavuşur kurumumuz. Bunu belirtmek istedim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 24 Mar 2017, 17:17 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Arkadaşlar iyi günler iki senedir sitenizi takip ediyorum,tanışma fırsatımızda olmadı biraz paldır kuldur giriyorum ama kusura bakmayın,zaten sadec okuyucuyum bunu bir mke çalışanı olduğum için yazma gereği duydum. Mke hakkında sahip olduğunuz duygu ve düşüncelerin aynısına birçok çalışan arkadaşımızda sahip ama ne hikmetse senelerdir heryere birşeyler yapımasına rağmen buralara kimse uğramıyordu(hikmetini hiç anlıyamadık). Kısa kesicem HDS üstadın kulağı delik galiba biraz birşeyler fısıldadı ama ben netleştreyim,senelerdir beklediğimiz yapılanma olayı nihayet ciddi anlamda başladı,biz öyle duyuyoruz, temennimiz inşallah hepimizin(hepinizin) istediği şekle,verimliliğe kavuşur kurumumuz. Bunu belirtmek istedim.
Teşekkürler.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 12:23 
Üye
Kullanıcı avatarı

MPT-55, MSB Bakanı Fikri Işık'ın korumalarına verilmiş. Sayı bilgisi yok. Kaynak yasak.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 15:27 
Yeni Üye

Üstatlarımızdan MPT-55 ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? şöyle bir haber okudum. http://savunmaveteknoloji.com/mkekden-y ... ah-mpt-55/

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 15:50 
Site Başkanı

Üstatlarımızdan MPT-55 ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? şöyle bir haber okudum. http://savunmaveteknoloji.com/mkekden-y ... ah-mpt-55/
Geçmiş sayfaları kurcalamanızda fayda var ama basitçe söylemek gerekir ise MKE nin MPT55 olarak gösterdiği şey sağını solunu makyajladığı HK416 klonu. Yeni el kundağı, kabza, dipçik ve at alıcı gidi değişmesi kolay küçük parçaları değiştirerek MPT55 olarak sürdüler. MPT nin esas 5.56 lık modelini kalekalıp üretti ki onun nihai modelini de IDEF17 de sergilemişti...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 15:53 
Akıncılar

MSB korumalarının fotoğraflarını görünce tüyleri diken diken olan tek ben miyim?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 16:05 
Süvariler

MSB korumalarının fotoğraflarını görünce tüyleri diken diken olan tek ben miyim?
Ucuz prim icin can guvenligini ortaya atmaktan mi bahsediyorsunuz ustadim? Bizimkilerden ne bekliyorsunuzki?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 16:17 
Yeni Üye

Alıntı:
Geçmiş sayfaları kurcalamanızda fayda var ama basitçe söylemek gerekir ise MKE nin MPT55 olarak gösterdiği şey sağını solunu makyajladığı HK416 klonu. Yeni el kundağı, kabza, dipçik ve at alıcı gidi değişmesi kolay küçük parçaları değiştirerek MPT55 olarak sürdüler. MPT nin esas 5.56 lık modelini kalekalıp üretti ki onun nihai modelini de IDEF17 de sergilemişti...
Çok teşekkürler. Bir komando olarak hafif ve modern bir silaha her zaman ihtiyaç duyuyorduk. inşallah bekleneni karşılar

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 18:41 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

MPT kodunu kullanmaları doğru mu bilmiyorum. Neticede "MPT"; ilgili proje ile ortaya çıkan bir kısaltma. Proje haricindeki(?) bir tüfeğe neden MPT demişler anlamadım.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 20:53 
Akıncılar

Alıntı:
+1
Bende. :? Vah güzel ülkem başkentinde sokağa ağır silahlı halde çıkılabiliyor. Nereye gidiyoruz böyle?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 26 Mar 2017, 21:02 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Şov Amaçlı resimler, bu gün İzmit'te camiye geldi Savunma Bakanı, Korumalarda MPT-55 yada herhangi bir makineli silah yoktu.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2017, 00:22 
Akıncılar

Asagidaki video bu guncel habere ait ve koruma personelinin atis testleride var. Sanirim ozellikle Alman ambargosu haberlerinden sonra ozellilkle hazirlanmis bir video gibi gorunuyor.
https://www.youtube.com/watch?v=Vkti85fvp3U

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 27 Mar 2017, 00:46 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Magpul Ms4 çakması tüfek askısı, qd askı kayışı noktaları. Troy kopyası nişangahlar. Lancer kopyası şarjör. Surefire tip alev gizleyen. Allahııııııımmmmmmmmmm. :D :D :D

Güneş tuğ olsun, gök kurıkan.
HUN Taktik

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 3446 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 163 64 65 66 6769 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: aybars_batur, azap5555, bertone, emre.arslan, Exabot [Bot], FrOzkan, goldenwings, hadbad, ilker0101 ve 24 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: