TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 19 Oca 2018, 16:16

Tüm zamanlar UTC+03:00

Üye alımı belirsiz bir tarihe kadar kapatılmıştır,mail yolu ile ve ya sosyal hesaplar üzerinden taleplerde bulunmayınız.
Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 119 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 13:32 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bir önceki sayfanın en son iletisi:

Bu Orta doğunun çöllerindeki keramet nedir de peygamberler hep bu coğrafyadan çıkmış. Bu Kudüs'ün değeri nedir de hep peygamberlerin yolu bu şehre çıkıyor. Neden bugün mesela uzak doğuda yaşamış bir peygamberden söz edemiyoruz. Bu durum sadece bana mı anlamsız geliyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 13:45 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Kudüs için savaş çıkacaksa, bir Müslüman olarak bende savaşırım ama bu işte başka bir şey var. Kudüs 50 senedir işgal altında, daha 3 sene önce İsrail askerleri Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girip tahrip etmedi mi? O zaman bu kadar ses çıkmadı. Kudüs'ün işgali, Mescid-i Aksa'nın tahribi bu kadar büyük sorun olmuyor da neden ABD'nin tanıması sorun oluyor onu anlamıyorum. Hem Trump hem de Netenyahu ülkelerinde ki zor dumularından kurtulmak için güzel gündem değiştirdiler aynı zamanda fiili olarak başkenti olduğu bilinen yeri de kabul etti. Bu gündem değişikliği Türkiye'nin de güzelce işine geldi. Millet meydanlarda birbirinin gazını alsın, Filistin de gençler taşlarla saldırıp, hayatını kaybetsin sonra zaten son kullanma tarihi geçer. Hep aynısı olmadı mı?

Şorun surada,bu tayfanın pislikleri yavaş yavaş deşifre olmaya başladıya orataya çıkan pisliği başka bir pislikle örtmeye çalışıyorlar.Yobaz için ne fark ediyor derseniz pisliğin içerden olması sorun değil bu leşler için pislik dıraşıdan olursa kuduruyorlar sorun bu. Kendi zihniyetinin ve inanç sisteminin pislikleri (tecavüz,adam öldürme,hırsızlık,namususzluk ve ne kadar pislik varsa) bunları rahatsız etmez ama ABD kudüsü başkent olarak tanıyınca kıyamet kopar işte,bak bak iki yüzlülüğe bak.

Adama sormazlar mı ulan puşt aynı ABD,silahları ile beslediği terör örgütleri aracılığı(adamlar gözünün içine baka baka ve tv'lerde şov yaparak yaparken bunu hemde) senin vatan evlatlarını şehit edip vatan toprağına göz diktiğinde neden bir cuma günü camilerininz önünde toplanmadınız.

Tanrı hasımlarıma acısın, zira ben onlara acımayacağım."

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 16:28 
Üye
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bu Orta doğunun çöllerindeki keramet nedir de peygamberler hep bu coğrafyadan çıkmış. Bu Kudüs'ün değeri nedir de hep peygamberlerin yolu bu şehre çıkıyor. Neden bugün mesela uzak doğuda yaşamış bir peygamberden söz edemiyoruz. Bu durum sadece bana mı anlamsız geliyor.
Resim
Resim
GenebyGene ve National Geographic’in Genographic Projesi var. Projenin birçok ilginç sonucu var. Kısacası dünyadaki tüm insanların kesiştiği nokta orta doğu coğrafyası. Ayrıca Filistin bölgesi çöl değil ki, zeytin yetişen her yer benim için kutsaldır :D

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 16:36 
Üye

Alıntı:

Bunun hakkında güzel bir söz var yanlış hatırlamıyorsam Nietzsche'nin. "Başkalarının (doğululardan bahsediyor) peygamberleri var, Yunanlıların ise düşünürleri.. (filozof)"
İş Sümerlere dayanıyor tarihte ilk olarak yazıyı bulunca ilk tek tanrılı din de Sümerlerin oluyor ve o dinin kutsal maddelerinin kopyasına Yahudi inancında aynen rastlanıyor. Yahudiliğin ırk dini olması onu kabul edilemez kılınca, evrensel katı kurallara sahip Hristiyanlık ve sonrasında evrensel özgürlükçü İslam dini kuruluyor. Hepsinin amacı aynı tek tanrılı din devrimi..
Çok tanrılı dinlerin sorunu aynı bölgede, aynı insanların farklı tanrılara inanması ve buna bağlı savaşlarının önüne geçilemez olmasıydı. O dönemlerde uygarlıklar için sistemli ve kurallı tek tanrılı din demek; insanların tek bir çatı altında toplanması, görüş ayrılıklarının giderilmesi ve güçlenmenin anahtarı demekti..

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 18:44 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Hadi iyisiniz dönek köftehorlar,Kim reisiniz noktayı koymuş.

Resim

Sakallı Nurettin Paşa”

“Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, Biz ki Türk oğlu Türk’üz; Biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün Başbuğuyuz!”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 21:15 
Üye

https://youtu.be/EqwQTgdVzPs

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 21:28 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

onlara da söyledim kimseyi tutan yok savaşmak isteyen gitsin savaşsın aha filistin orada, gına geldi artık şu filistin edebiyatından.

Yolları açık olsun. Başarılar dileriz. Ama niye bu tantana? Suriye de iç savaş çıkarıp İsrail'in en büyük düşmanı olan Suriye'yi tarumar eden bunlar değil mi?

Adam baktı Suriye'den kurtuldu geri kalanı zaten ABD iti, ilan ediverdi Kudüs'ü başkent diye.

Sana kim dedi ki Suriye'ye kamyonlar dolusu silah para adam gönder de içine et diye? Valla hiç gücenmesinler. Bu işte kendi ahmaklıkları ve payları herkesten daha çok. Yani yine ;aldatıldılar.

En son musti tarafından 09 Ara 2017, 23:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 22:12 
Süvariler

Suriye' nin İsrail' i domine ettiğini, üzerinde baskı kurduğunu, dengelediğini, İsrail' in panzehiri olduğunu da bilecektin.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 23:11 
Akıncılar

Görüyorum ki bazıları Kudüs'ün İslam açısından öneminden, imanlı kişilerin Kudüs konusunda kayıtsız kalamayacağından filan dem vuruyor.

İyi, güzel... Amma ve lakin size kötü haberlerim var: Duymamış olabilirsiniz ama Kudüs 1917 yılında İslam egemenliğinden çıktı. Yani ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından çok daha önce, sizin kriterlerinize göre her duyarlı müslümanın umursaması gereken büyük olay oldu.

Bu işi Arapların destek verdiği İngilizler başardı. Tabi kimisi "Efendim, Filistinliler o ihanete bulaşmadı" filan derler ama geçin bir kalem... Osmanlı'dan kurtulmak istemeyen Arap kabilesi yok gibiydi, çoğu isyana katıldılar. Katılmayanlar da tarafsız kaldılar. Elde silah Osmanlı ile birlikte cihat eden Araplar yok denecek kadar azdı. Dahası sizin kadar duyarlı olmayan Hint müslümanları da İngiliz ordusunda Osmanlı'ya karşı savaştılar.

Efendim, Osmanlı idaresini beğenmeyen bölgedeki mümin Arap kardeşlerimiz ta ki 1948'e kadar kafir İngiliz egemenliği altında yaşamakta bir sakınca görmediler. Fakat İngilizlerin bir süre kapıyı açtıkları, sonra da kapamaya çalıştıkları Yahudiler hiç de öyle düşünmüyorlardı. "Şu İngilizlerin onca güzelliğini gördük" filan demediler, terör örgütleri kurup İngilizlere kafa göz daldılar. Dediğim gibi, işgale ses çıkarmamalarına rağmen Kudüs'ün gerçek sahibi olduklarına zerre kuşkumuz olmayan mümin kardeşlerimiz böyle terbiyesizlikler yapmıyorlardı. Neyse, İngilizlerle Yahudiler bir süre birbirlerini öldürdükten sonra İngilizler tası tarağı toplayıp, topuklamayı uygun gördüler.

Onlar arazi olunca, Yahudiler hiç utanmadan devlet kurmaya kalktı! Araplar bundan hoşnut olmadığı için araya BM girdi ve Kudüs'ün uluslararası bir yönetim tarafından yönetilmesi ve de Filistin topraklarının %56'sının Yahudi devletine bırakılmasını önerdi. Arap kardeşlerimizin Yahudiye günahlarını bile vermeye niyetleri yoktu. Planı reddettiler ve savaş başladı. Bak, bilesin ki ne o savaşta, ne de müteakip savaşlarda kimse gelip Yahudilerle birlikte kurşun atmadı (Süveyş Krizi hariç); yanlış anlama olmasın... Silah verdiler ama Arapları da SSCB silahlandırıyordu; hem de fazlasıyla... Savaş başladığında Filistin topraklarında 630.000 Yahudi, 1.181.000 müslüman Arap vardı. İsrail 29.677 asker ile başladığı savaşta ordusunu bir kaç ay içinde 115.000 askere çıkardı.

Filistin'in gerçek sahibi olduğuna hiç şüphemiz olmayan Filistin halkı bu edepsizliğe tam 1306 adet aslan yürekli mücahit çıkararak karşılık verdi. 1.181.000 - 1306 = 1.179.694 adet Filistinli mümin ne yaptı bilemiyorum doğrusu. Senin gibi bilinçli ve çok akıllı müminlerin yardıma koşacağını umdukları için, çatışmaya girmeye zahmet etmemiş olabilirler. Nitekim Mısır, Suriye, Irak, Suudi Arabistan, Lübnan ve Yemen kayıtsız kalmadı. Tam 63.500 kişilik bir ordu kurdular. Peki bu ülkelerdeki onca müslüman nüfusa rağmen neden Yahudi ordusunun yarısı kadar? Kuran'ı Kerim'de sabırlı müminlerden oluşan bir ordunun kendisinin on katı, sabırsız müminlerden oluşan bir ordunun ise kendisinin iki katı kafir ordularını yeneceği vaat edildiği için akıllım! Arap kardeşlerimiz, aslında sabırlı müminler oldukları halde, işi sağlama almak babından Yahudi ordusunun onda biri kadar değil, yarısı kadar bir ordu çıkarmayı uygun görmüşlerdi. Ne var ki bu hesap tutmadı maalesef. Yahudilere Filistin topraklarının %56'sını vermeye yanaşmayan Arap kardeşlerimiz %78'ini kaptırıverdiler. Kudüs'ün batı kesimi dahil...

Dediğin gibi, imanlı kişiler bu işlere kayıtsız kalmamaya kalmamalı da artık çok geç değil mi? Yahudilerin henüz bir kaç çakaralmaz ile teçhiz edildiği 1948'de gereğini yapmayıp, dişlerine tırnaklarına kadar silahlandıkları bugün atıl kurt olayına girmek akıllı işi mi? Üstelik çoğu beş vakit namazında şu kadar milyon Arap varken neden biz? Yahu İngilizle bir olup, bizi sırtımızdan bıçaklayan bunlar değil miydi?

Kudüs elden çıkarken ses etmeyip, ABD İsrail'in başkenti olarak tanıyınca ayaklanmak niye? Hem RTE 2005'te Ariel Şaron'u Kudüs'te ziyaret etmemiş miydi? Şaron kendisine "İsrail'in ve Yahudi halkının ebedi başkenti Kudüs'e hoş geldiniz" diyerek selamlayınca, bu şahsın kanlı elini tebessüm ederek ve karşı bir çift kelam etmeden sıkmamış mıydı? O sıra boynunda iki de Yahudi nişanı yok muydu?

Neyse, yine de ben mümin kardeşlerimi tutmayayım. Aha da Kudüs orada... Gidecekseniz gitme demeyiz ve de arkanızdan su dökmeyiz. Kusura kalman gari...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 09 Ara 2017, 23:31 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Durumu resim ile özetleyelim,kafaları basmaz çünkü bunların.

Resim

Not: Resimi daha önce de vermiştim ama konuyu çok iyi özetlediği için tekrar veriyorum.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 11:23 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Görüyorum ki bazıları Kudüs'ün İslam açısından öneminden, imanlı kişilerin Kudüs konusunda kayıtsız kalamayacağından filan dem vuruyor.

İyi, güzel... Amma ve lakin size kötü haberlerim var: Duymamış olabilirsiniz ama Kudüs 1917 yılında İslam egemenliğinden çıktı. Yani ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasından çok daha önce, sizin kriterlerinize göre her duyarlı müslümanın umursaması gereken büyük olay oldu.

Bu işi Arapların destek verdiği İngilizler başardı. Tabi kimisi "Efendim, Filistinliler o ihanete bulaşmadı" filan derler ama geçin bir kalem... Osmanlı'dan kurtulmak istemeyen Arap kabilesi yok gibiydi, çoğu isyana katıldılar. Katılmayanlar da tarafsız kaldılar. Elde silah Osmanlı ile birlikte cihat eden Araplar yok denecek kadar azdı. Dahası sizin kadar duyarlı olmayan Hint müslümanları da İngiliz ordusunda Osmanlı'ya karşı savaştılar.

Efendim, Osmanlı idaresini beğenmeyen bölgedeki mümin Arap kardeşlerimiz ta ki 1948'e kadar kafir İngiliz egemenliği altında yaşamakta bir sakınca görmediler. Fakat İngilizlerin bir süre kapıyı açtıkları, sonra da kapamaya çalıştıkları Yahudiler hiç de öyle düşünmüyorlardı. "Şu İngilizlerin onca güzelliğini gördük" filan demediler, terör örgütleri kurup İngilizlere kafa göz daldılar. Dediğim gibi, işgale ses çıkarmamalarına rağmen Kudüs'ün gerçek sahibi olduklarına zerre kuşkumuz olmayan mümin kardeşlerimiz böyle terbiyesizlikler yapmıyorlardı. Neyse, İngilizlerle Yahudiler bir süre birbirlerini öldürdükten sonra İngilizler tası tarağı toplayıp, topuklamayı uygun gördüler.

Onlar arazi olunca, Yahudiler hiç utanmadan devlet kurmaya kalktı! Araplar bundan hoşnut olmadığı için araya BM girdi ve Kudüs'ün uluslararası bir yönetim tarafından yönetilmesi ve de Filistin topraklarının %56'sının Yahudi devletine bırakılmasını önerdi. Arap kardeşlerimizin Yahudiye günahlarını bile vermeye niyetleri yoktu. Planı reddettiler ve savaş başladı. Bak, bilesin ki ne o savaşta, ne de müteakip savaşlarda kimse gelip Yahudilerle birlikte kurşun atmadı (Süveyş Krizi hariç); yanlış anlama olmasın... Silah verdiler ama Arapları da SSCB silahlandırıyordu; hem de fazlasıyla... Savaş başladığında Filistin topraklarında 630.000 Yahudi, 1.181.000 müslüman Arap vardı. İsrail 29.677 asker ile başladığı savaşta ordusunu bir kaç ay içinde 115.000 askere çıkardı.

Filistin'in gerçek sahibi olduğuna hiç şüphemiz olmayan Filistin halkı bu edepsizliğe tam 1306 adet aslan yürekli mücahit çıkararak karşılık verdi. 1.181.000 - 1306 = 1.179.694 adet Filistinli mümin ne yaptı bilemiyorum doğrusu. Senin gibi bilinçli ve çok akıllı müminlerin yardıma koşacağını umdukları için, çatışmaya girmeye zahmet etmemiş olabilirler. Nitekim Mısır, Suriye, Irak, Suudi Arabistan, Lübnan ve Yemen kayıtsız kalmadı. Tam 63.500 kişilik bir ordu kurdular. Peki bu ülkelerdeki onca müslüman nüfusa rağmen neden Yahudi ordusunun yarısı kadar? Kuran'ı Kerim'de sabırlı müminlerden oluşan bir ordunun kendisinin on katı, sabırsız müminlerden oluşan bir ordunun ise kendisinin iki katı kafir ordularını yeneceği vaat edildiği için akıllım! Arap kardeşlerimiz, aslında sabırlı müminler oldukları halde, işi sağlama almak babından Yahudi ordusunun onda biri kadar değil, yarısı kadar bir ordu çıkarmayı uygun görmüşlerdi. Ne var ki bu hesap tutmadı maalesef. Yahudilere Filistin topraklarının %56'sını vermeye yanaşmayan Arap kardeşlerimiz %78'ini kaptırıverdiler. Kudüs'ün batı kesimi dahil...

Dediğin gibi, imanlı kişiler bu işlere kayıtsız kalmamaya kalmamalı da artık çok geç değil mi? Yahudilerin henüz bir kaç çakaralmaz ile teçhiz edildiği 1948'de gereğini yapmayıp, dişlerine tırnaklarına kadar silahlandıkları bugün atıl kurt olayına girmek akıllı işi mi? Üstelik çoğu beş vakit namazında şu kadar milyon Arap varken neden biz? Yahu İngilizle bir olup, bizi sırtımızdan bıçaklayan bunlar değil miydi?

Kudüs elden çıkarken ses etmeyip, ABD İsrail'in başkenti olarak tanıyınca ayaklanmak niye? Hem RTE 2005'te Ariel Şaron'u Kudüs'te ziyaret etmemiş miydi? Şaron kendisine "İsrail'in ve Yahudi halkının ebedi başkenti Kudüs'e hoş geldiniz" diyerek selamlayınca, bu şahsın kanlı elini tebessüm ederek ve karşı bir çift kelam etmeden sıkmamış mıydı? O sıra boynunda iki de Yahudi nişanı yok muydu?

Neyse, yine de ben mümin kardeşlerimi tutmayayım. Aha da Kudüs orada... Gidecekseniz gitme demeyiz ve de arkanızdan su dökmeyiz. Kusura kalman gari...
Öyle güzel anlatmışsınız ki elinize sağlık. Bence bu yorumun üzerine fazla konuşmaya gerek yok ama bir kaç cümle eklemek isterim.

Müslüman Türkiye ile Hristiyan Yunanlılar arasındaki anlaşmazlıklarda, BTÖ ile mücadelemizde bu din kardeşlerimiz hangi tarafta yer almışlar, nasıl bir tavır takınmışlardır bunları da araştırmak gerekir Kudüs' e gitmeden önce.

Ne zaman Filistin - İsrail meselesi açılsa aklıma ister istemez Lawrence of Arabia filmi gelir. Bu arada Lawrence Suudlar için bir kahramandır. Hatta Cidde' nin Beled bölgesinde ( Ankara' nın Ulus' u gibi bir yer ) Lawrence' ın müzesi vardır.

Her millet hakettiğini yaşar. Biz bu konuları bırakıp kendi hakedişlerimize odaklanmalıyız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 13:05 
Süvariler

Herkes eteğinde ki taşı döktüğüne göre, şimdi gelelim asıl meseleye.

Soru şu: Amerika Kudüs' ü niye başkent ilan etti?

Madem ki savunma ve strateji forum uyuz; bu sorunun cevabını verebilmemiz lazım.

Kudüs' ün başkent ilan edilmesi olayı; Suriye ve Irak' da ki gelişmelerin, Amerika-İsrail aleyhine gelişmeye başladığı bir döneme denk gelmesi ayrıca ilginç bir konudur. O halde satranç tahtasında ki bu hamlenin asıl amacı anlamamız lazım.

Sahada kaybetmeye başlayan Amerika-İsrail ikilisi; bundan sonraki dönem de direkt olarak sahaya inecektir. Amerika sahaya indiği zaman karşısında Rusya' yı bulacağından; İsrail'e ön verip, arkasından destek çıkacağını tahmin ediyorum. Şöyle ki,

Kudüs' ün başkent ilan edilmesinden sonra dünya Müslümanları işbu emrivakiyi kabul etmeyecekler ve İsrail' e karşı ses getiren eylemler yapmaya başlayacaklar. İşte tam da burada İsrail' e kendini müdafaa hakkı doğacak ve meseleye direkt olarak müdahale edecek. Ona karşı durabilecek hiç bir Müslüman ülke de olmadığından, İsrail topraklarını biraz daha genişletecek.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 13:23 
Süvariler

ABD bin son 30 yılda ayaklar altına almadığı bir islam değeri kaldı mı ki şu coğrafyada . Kudüs İsrail'in başkenti olmasın ama sanki bütün kuşları şey yaptık bir leylek kaldı gibi de davranmak sadece hamasettir.Mehmetciğin başına çuval geçirildiğinde "müzik notası mı bu "diyerek nota vermeyenler , reza denen şerefsiz için nota verirler , önüne yatarlar .Kudüsün başkent olmasımıdır sorun yoksa onlarca yıldır öldürülen binlerce Filistinli çocuklarmıdır.Bu soruya cevabı "ABD li askerlerin evlerine sağ Salim gitmeleri için dua ediyorum" diyen adama , biat edenlere soruyorum ...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 13:54 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:

Zamanlama muazzam ayarlandı.
-En güçlü iki arap devleti olan Suudi Arabistan ve Mısır' a tasmayı taktılar.
-Suriye' yi yerle bir ettiler.
- Türkiye' ye muazzam bir ekonomik ve siyasi taarruz yapıldı.
-Bir kaç hafta önce İran' ın Suriye' deki üsleri vuruldu.
- İsrail 3-5 gün önce F-35 leri operasyonel hale getirdiklerini açıkladı.
- Büyük ihtimalle Hava savunma füzeleri stoğu maksimuma ulaştı.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 14:05 
Süvariler

Trump'in secim vaadleri arasinda olan bir madde Kudus'un Israil'in baskenti olarak taninmasi.

Diget yandan savunma harcamalarini arttirmak ve silah satisini ucurmak icin, daha dogrusu yeni Bin Ladin'ler, ISID'ler yaratmak icin cok iyi bir yontem.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 14:14 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Kudüs nasıl kaybedildi izleyelim.

Sakallı Nurettin Paşa”

Başbuğ Timur

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 15:11 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kudüs nasıl kaybedildi izleyelim.

Bizimkiler 30 senedir evliler babam anamı böyle öpmedi :lol: :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 15:19 
Akıncılar

Zamanlama hususunda ben de bir iki noktaya dikkat çekeyim:

Netanyahu'nun başı bizzat kendisi hakkında, Trump'ın başı ise yakın adamları hakkında ama her an kendisine sıçrayabilecek soruşturmalarla dertte... Ha bizimkinin de başında Man adası, Zarrap filan işleri vardı, zamanlama onun için de cuk oturdu. Tabi bizimkinin bu olayla bir alakası yoktur. Tesadüftür...

Tesadüf demişken, Bahçeli'nin başkanlık sistemi konusunda kapıları açmasından on beş gün kadar önce bizimki ABD'de Yahudi önde gelenleriyle toplantıdaydı. Yanlış anlamayın, öyle gizli saklı filan değil... Toplantı haberi ve ilgili fotoğraflar Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayınlandı. Her ne hikmetse bu toplantıdan kısa bir süre sonra Bahçeli geçmişte dediği onca lafı, seçim vaatlerini filan yutuverdi, durup dururken ve de makul bir gerekçe bildirmeye tenezzül etmeden başkanlık (pardon cumhurbaşkanlığı) sisteminin önünü açıverdi. O da tesadüftür...

Sakın laf çakmaya çalıştığımı filan sanmayın. Prensip olarak komplo teorilerinden hazzetmem. Bunca tesadüf can sıkmakla beraber, "şunun kanıtıdır" diyemem. Samimiyim.

Demem o ki, havuz medyasının kendilerine yutturduğu, bu kadar bile denk gelmeyen bir kaç -sözde- bağlantıdan hareketle, aydınlandığını, "büyük resmi gördüğünü", kimin arkasında kimin olduğuna vakıf olduğunu sanan yandaşlar bir kere daha düşünsün...

Not: Bunları yazdım diye başkanlık sistemi, Bahçeli tartışmaları başlatmayalım lütfen. Ne konumuz, ne de bunları yazma amacım o değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 15:53 
Süvariler

El ele, göz göze, dudak dudağa, erkek erkeğe, g*t g*te...!

Orta doğulu olmadığımıza bin şükürler olsun.

Acaba bu kültürün gelişmesinde Lut Gölü' nün etkisi olmuş olabilir mi?

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 16:21 
Süvariler

ABD' nin cöküsü sandigimdan daha hizli gerceklesiyor galiba.

Yahudiler yine günah kecisi olmaya aday, bu kadarda bu ise atlamayin be.

Adam ne güzel kurtuldu rüsvet olayindan, meydanlarda basbas bagiriyor.

Bu cahil kitlelerden nasil kurtulacagiz acaba yada hic kurtulus sansimiz varmi ?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 16:24 
Süvariler

Sağdaki siyah cübbeli olan, Makarios'a benziyor.

Büyük Millet Meclisi sizin yiğitlik çevrenizde korkusuzca bağımsızlık mücadelesine devam edebilmiştir. Bu nedenle Ankaralı hemşehrilerimin, bu vatanı kurtarma mücadelesinde ayrı bir şeref hissesi vardır.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 17:15 
Akıncılar

1948 savaşından sonraki savaşlardan ve Filistin halkının mücadelesinden bahsetmeyeyim. Herkesin iyi kötü bilgisi vardır. Sadece bugün bize din iman satanların ağababalarının o işlere hiç karışmadığını, tam tersi, beğenmedikleri dinsiz imansız komünistlerin gidip destek verdiğini hatırlatayım, yeter. O sıralar yobazlar İsrail ve ABD düşmanlığını henüz icat etmemişlerdi. Tam tersi doğrudan onlara hizmet ediyor ve de yaptıklarından hiç utanmıyorlardı. 6. Filo'ya karşı secdeye vardıklarını herkes bilir.

Biz asıl bu Yahudiler zamanında topraklarını nasıl kaybetmişlerdi, Filistinli kardeşlerimiz kadar sıkı direnmişler miydi ona bakalım. Öncelikle Kudüs'ten Babil Kralı Nabukednazar tarafından sürülmeleri olayı vardır. Anlatım yapmamız için yeterli tarihi kayıt olmadığı için onu pas geçelim. Babillileri yenen Pers kralı Kirus kendilerini sevmiş olmalı ki topraklarına geri dönmelerine izin verdi. Sonra Kudüs'ün Büyük İskender yönetimindeki Makedon ordusunun eline düşmesinden, ardıl generallerinin yönetimindeki Seleukos devletinin kuruluşundan ve Yahudilerin zaferle sonuçlanan Maccabi Ayaklanması'ndan bahsedebiliriz. Böylece bağımsız devletlerine yeniden kavuştular ama bir süre sonra Romalılar gelip, çöktüler. Devletleri onlara bağlı bir krallık haline geldi.

Yahudiler o sıralar dünyanın tartışmasız süper gücü olan Romalılara karşı üç büyük ayaklanma düzenledi: Birinci Yahudi Ayaklanması, Kitos Savaşı ve Bar Kokhba Ayaklanması. Bu ayaklanmalar sırasında 4 Roma lejyonunu yok ettiler, diğer lejyonlara büyük kayıplar verdirdiler, Kıbrıs'taki, İskenderiye'deki ve Kirene'deki Yunan halkından yüz binlerce kişi öldürdüler, karşılık olarak Romalılar milyonu aşkın Yahudiyi öldürdükten sonra kahir ekseriyetini sürdüler. Fakat Yahudiler yine rahat durmadılar. Tam da İslam'ın ortaya çıktığı yıllarda Bizans'a karşı ayaklandılar, Heraklius bir çoğunu öldürdükten sonra kalanları da sürdü. Bu sefer işleri bitmişti. Ta ki 1948'e kadar...

Arap ve Filistinli kardeşlerimizin son dönemlerdeki kahramanca mücadelelerini hepimiz biliyoruz. Peki Haçlı seferlerinde ne yapmışlardı? Şöyle söyleyeyim: Son Haçlının Filistin topraklarından kovulması tam iki yüz yıl aldı! Bir müslüman denizinin içine düşen bir avuç Haçlı (Tamam, sık sık takviyeler aldılar ama yerli halka göre sayıları gerçekten de azdı) tam iki yüz yıl direnmeyi başardı!

Bakın, aynen Sayın Kılıç'ın vurguladığı gibi, geçmişten beri ve halihazırda Araplar kadınlarını nasıl daha iyi kapasalar, sınırlandırsalar, kafesteki tavuğa döndürseler diye uğraşırken, elin Yahudisinin kadınları şunca savaşın hemen hemen hepsinde elde silah savaştılar. Aslında Yahudi yobazının da kadınlara bakışı çarpıktır ama seçilmiş halk olduklarından mıdır, nedendir, Yahudiler kendi yobazlarına karşı, bizim insanlarımızdan, Araplardan filan daha uyanıklar; tasmayı takmışlar, bir şekilde elde tutmayı başarıyorlar. Takdire şayandır..

En son Rumeli tarafından 10 Ara 2017, 21:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 19:04 
Akıncılar

Yazmazsam içimde kalacak, değinmek istediğim bir konu daha var.

İsrail'in Batılı ülkelerden aldığı destek ve o desteğin sebepleri herkesin malumu... Fakat olaya bir de şöyle bakalım: İsrail aynen diğer Ortadoğu devletleri gibi şoparane bir şekilde yönetilse bu desteği alabilir miydi? Mesela İsrail'in başına kim geçse ilk iş diktatörlüğe soyunsa filan?

Bakın, geçenlerde Netanyahu hakkındaki yolsuzluk iddiaları sebebiyle polis tarafından altıncı defa sorgulandı. Dahası bu sefer evini de aradılar. Eski cumhurbaşkanları Moşe Katsav, tecavüzden 7 yıl hapis cezası yedi. 1973 savaşında zafer kazanmalarına rağmen, hiç zafer sarhoşluğuna kapılmadılar, Mısır saldırısını zamanında haber alamadıkları için sorumlu kim var kim yoksa görevden aldılar. Başbakan Golda Meir de koltuğunu koruyamadı.

Tüm bunlar yaşanırken kimsenin "Yetişin komşular, İsrail'e karşı komplo kuruluyor. Beka sorunu yaşıyoruz. Hakkımda iddialarda bulunanların alayı haindir. Ana muhalefet değil, ana hıyanet partisi... Montaj bunlar montaj... Ben sadece halka ve Yehova'ya hesap veririm" diye çığırıştığına, geniş kitleleri peşinde sürüklediğine şahit oldunuz mu? Herkes paşa paşa hesabını veriyor işte. Yan çizenin de ağzının payını veriyorlar. Netanyahu hakkındaki soruşturmayı durdurmaya değil ama kısıtlamaya yönelik bir adım atayım dedi, halk sokağa indi.

Ya hahamların paralel devlet kurmalarına, İsrail ordusuna karşı komplo kurmalarına, sonra da darbe yapmaya kalkmalarına izin verdiklerine şahit oldunuz mu? Ya laik düzeni bozmaya çalışmalarına?

Bir bunların haline bakın, bir Türkiye'nin haline bakın, bir de liderlerinin cesetleri teker teker kamyonetlere bindirilen Arap ülkelerinin haline bakın...

İsrail'in gücü sadece aldığı destekten ve de teknolojisinden gelmiyor dostlar. Herhangi bir Batılı devlet nasıl yönetiliyorsa aşağı yukarı öyle yönetiliyor olmalarından geliyor.

En son Rumeli tarafından 10 Ara 2017, 20:59 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 19:13 
Akıncılar

İsrail'in Batılı ülkelerden aldığı destek ve o desteğin sebepleri herkesin malumu... Fakat olaya bir de şöyle bakalım: İsrail aynen diğer Ortadoğu devletleri gibi şoparane bir şekilde yönetilse bu desteği alabilir miydi? Mesela İsrail'in başına kim geçse ilk iş diktatörlüğe soyunsa filan?

Bakın, geçenlerde Netanyahu hakkındaki yolsuzluk iddiaları sebebiyle polis tarafından altıncı defa sorgulandı. Dahası bu sefer evini de aradılar. Eski cumhurbaşkanları Moşe Katsav, tecavüzden 7 yıl hapis cezası yedi. 1973 savaşında zafer kazanmalarına rağmen, hiç zafer sarhoşluğuna kapılmadılar, Mısır saldırısını zamanında haber alamadıkları için sorumlu kim var kim yoksa görevden aldılar. Başbakan Golda Meir de koltuğunu koruyamadı.

Tüm bunlar yaşanırken kimsenin "Yetişin komşular, İsrail'e karşı komplo kuruluyor. Beka sorunu yaşıyoruz. Hakkımda iddialarda bulunanların alayı haindir. Ana muhalefet değil, ana hıyanet partisi... Montaj bunlar montaj... Ben hesabı sadece halka ve Yehova'ya veririm" diye çığırıştığına, geniş kitleleri peşinde sürüklediğine şahit oldunuz mu? Herkes paşa paşa hesabını veriyor işte. Yan çizenin de ağzının payını veriyorlar. Netanyahu hakkındaki soruşturmayı durdurmaya değil ama kısıtlamaya yönelik bir adım atayım dedi, halk sokağa indi.

Ya hahamların paralel devlet kurmalarına, İsrail ordusuna karşı komplo kurmalarına, sonra da darbe yapmaya kalkmalarına izin verdiklerine şahit oldunuz mu? Ya laik düzeni bozmaya çalışmalarına?

Bir bunların haline bakın, bir Türkiye'nin haline bakın, bir de liderlerinin cesetleri teker teker kamyonetlere bindirilen Arap ülkelerinin haline bakın...

İsrail'in gücü sadece aldığı destekten ve de teknolojisinden gelmiyor dostlar. Herhangi bir Batılı devlet nasıl yönetiliyorsa aşağı yukarı öyle yönetiliyor olmalarından geliyor.
Altına imza atılacak bir yazı daha teşekkürler üstat. Bireyin değil de, devletin önde olduğu nadir ülkelerden biri. Darısı başımıza. :roll:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 20:29 
Üye

Tüm bunlar yaşanırken kimsenin "Yetişin komşular, İsrail'e karşı komplo kuruluyor. Beka sorunu yaşıyoruz. Hakkımda iddialarda bulunanların alayı haindir. Ana muhalefet değil, ana hıyanet partisi... Montaj bunlar montaj... Ben hesabı sadece halka ve Yehova'ya hesap veririm" diye çığırıştığına, geniş kitleleri peşinde sürüklediğine şahit oldunuz mu? Herkes paşa paşa hesabını veriyor işte. Yan çizenin de ağzının payını veriyorlar. Netanyahu hakkındaki soruşturmayı durdurmaya değil ama kısıtlamaya yönelik bir adım atayım dedi, halk sokağa indi.

Katılmadığım bazı yerler var
İlk olarak Filistinlilerin bir Kandil'i yok. Sonra batıdan tonlarca silah almıyorlar. Sonra İsrail aleyhine çalışan Filistinlilere Silah Para ve eğitim veren istihbarat servisleri de yok. Amerika'nın Filistin'de Askeri Üssüde yok. Bu nedenle bizimle İsrail'i karşılaştırmak çok doğru değil
Filistin konusu ise bizim problemimiz değil. Tüm İslam dünyasının problemi ki göreceksiniz onlarında problemi değil. İİT acil toplanıyor bu hafta ne karar çıkacağını göreceğiz. Şimdiden söyleyeyim hiç bir şey çıkmayacak. Çünkü yöneticilerin derdi İslam Alemi değil saltanatın devamı ve ABD olmadan bu saltanat devam etmez. Gidişata bakılırsa bu konuda onlardan ayrışmaya başlayacağız.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 20:57 
Akıncılar

İtirazınızdaki mantığı anlayamadım Sayın Lcd.

Var, yokları ayrı ayrı tartışabiliriz ama velev ki durum dediğiniz gibi olsun. Yani İsrail'in derdi hayli az olsun.

Bir de varsayalım ki saydığınız eksik dertler bir şekilde İsrail'in başında da peydah olmuş olsun. Sizce İsrail bunca dert karşısında çözümü Ortadoğu şoparistanlarındaki yönetimleri taklit etmekte mi bulurdu sizce?

Yoksa onlara uymadığı için mi derdi daha az?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 21:52 
Süvariler

Arap ülkelerinin adam olacağı falan yok! Arap halkları, BASS Rejimlerini yerle bir ettiklerinde adam olma fırsatını da kaçırdılar. BAAS Partileri Sosyalist, Arap Milliyetçisi rejimler olmasının yanında az ya da çok laiktiler. Bu da o ülkelere biraz olsun nefes alma fırsatı veriyordu. Şimdi ki durumda ise dinci-yobaz kitlelerin elinde yaşayan ölüden farksız durumdalar. Vaziyet bu şekilde devam ederse; kıyamet gününe kadar Arapların adam olması mümkün değildir.

Atatürk, Cumhuriyetin ne demek olduğunu soran bir milletvekilline; “Cumhuriyet adam olmaktır.” şeklinde cevap vermişti. Başka bir zaman diliminde ise adam olmanın diğer bir şartını ''Cumhuriyet fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller ister'' şeklinde dile getirmişti. BAAS Partilerinin eksiği ise ikinci şartı yerine getirememiş olmalarıdır. Bundan sonra da Araplardan bir cacık olmaz. Şanlı Esad ve ülkesi hariç.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 21:59 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Katılmadığım bazı yerler var
İlk olarak Filistinlilerin bir Kandil'i yok. Sonra batıdan tonlarca silah almıyorlar. Sonra İsrail aleyhine çalışan Filistinlilere Silah Para ve eğitim veren istihbarat servisleri de yok. Amerika'nın Filistin'de Askeri Üssüde yok. Bu nedenle bizimle İsrail'i karşılaştırmak çok doğru değil
Koskoca Lübnan var Allah aşkına.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 22:08 
Üye
Kullanıcı avatarı

Koskoca Lübnan var Allah aşkına.
Koskoca Lübnan dediğiniz adamlar conilerden hibe silah alıp işidle anca baş edebildiler hatırlatmak isterim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 23:37 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

ISIL'in bu konuyla bir alakası yok. Kuzey Irak nasıl türkiye'nin yıllar boyunca hem arka bahçesi hem de yumuşak karnı olmuşsa Lübnan da İsrail için aynı konumdadır.

-
Hem ne yapacaktı, domates mi atacaktı, dua mı okuyacaklardı?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 10 Ara 2017, 23:45 
Üye

Alıntı:
Koskoca Lübnan dediğiniz adamlar conilerden hibe silah alıp işidle anca baş edebildiler hatırlatmak isterim
Demeye çalıştığı Hizbullah veya orada eğitim gören çeşitli filistin kökenli teröristler. Sayın @dalamper işin uzmanı ama Lübnan dünya üzerinde bir ordunun en az girmeyi isteyebileceği birkaç ülkeden biri. Roma hamamlarındaki mozaik parçalarından daha fazla etnik grup var. :?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 00:09 
Genel Yetkili
Kullanıcı avatarı

Hizbullah-İsrail savaşında İsrail ilk yenilgisini aldı diyebiliriz.Peki Hizbullaha İsrailin dayanıklılığı ile meşhur Markevalarını yokedebilecek tanksavarları kim verdi? Suriye.Peki sonra Suriye'nin başına ne geldi? Suriyeyi parça pinçik eden bi iç savaş. Peki bu Suriyeyi karıştıran ülkelerin başında kim geliyor?Cihatcı teröristleri topraklarından geçirip Suriyeye kim soktu?

SAVAŞ BARIŞTIR
ÖZGÜRLÜK KÖLELİKTİR
BİLGİSİZLİK KUVVETTİR

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 00:10 
Süvariler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''İsrail bir terör devletidir!'' açıklamasına Netenyahu, ''Ülkesindeki Kürt köylerini bombayalan, gazetecileri hapse atan, ambargoyu delmesi için İran'a yardım eden Erdoğan'dan ahlâk dersi alacak değilim!'' karşılığını verdi!

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 00:44 
Süvariler

Alıntı:
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''İsrail bir terör devletidir!'' açıklamasına Netenyahu, ''Ülkesindeki Kürt köylerini bombayalan, gazetecileri hapse atan, ambargoyu delmesi için İran'a yardım eden Erdoğan'dan ahlâk dersi alacak değilim!'' karşılığını verdi!
Yarın diyecek ki, ben Kudüs'ü savundum diye bize Rüşvet iftirası atıyor.

Malesef dünya medyası İsrail adına çalışıyor, bizi hiçbir şekilde ilgilendirmeyen dava nedeniyle Türk halkı bedel ödetilmeye çalışılacak.

Bu ülke bu kadar sorumsuz davranan bir insanı kaldırabilecek durumda olduğunu düşünmüyorum.
Artık bu riski nasıl atlatacağız bilmiyorum

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 09:16 
Akıncılar

Netenyahu bunun hiiiç aşağısında kalır bir herif değil. Görece liberal, Avrupai bir ülkenin canına okudu kendisinden beter suç ortakları ile.

Şu aralar Suud yönetimi ile kanki olmasakar, Netenyahu herhalde "Hayır anlamıyorum nedir yani? Mekke Müslüman bir yönetimde de ne oluyor? Namussuz bir sülale kafasına göre yıkıp döküyor." derdi. O zaman haklı olurdu herhalde.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 13:48 
Süvariler

Fark şu İsrailde devlet var Netenyahu'nun ümüğünü sıkıyor savcılar. Kudüs şovu da kendisini kurtarmayabilir. Kudüs için sağol ama seni şöyle içeriye alalım diyebilirler.
Alıntı:
Şanlı Esad ve ülkesi hariç.
Dostum sen yanlış gelmişsin. İşçi Partisi forumları az ötede. Esed'i seversin anlarım da 1 milyondan fazla insan öldüren cani bir diktatör ne zamandan beri şanlı oldu. Bunların çoğu İŞİD'li cihatçı selefi falan değil bildiğin sivil insanlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 17:02 
Süvariler

Dostum sen yanlış gelmişsin. İşçi Partisi forumları az ötede. Esed'i seversin anlarım da 1 milyondan fazla insan öldüren cani bir diktatör ne zamandan beri şanlı oldu. Bunların çoğu İŞİD'li cihatçı selefi falan değil bildiğin sivil insanlar.
Üslubun hiç hoş değil, evvela bunu belirtmiş olayım. Ve ayrıca kişilere yön gösterecek pusula olmadığını da bilmen lazım. Şayet kendi fikrine güveniyorsan; bunu karşıdakini suçlayarak değil, kendi düşünceni ortaya koyarak yapmalısın. Fikirlerinin gücü, ortaya koyduğun argümanlardan anlaşılır. Fakat sen bunları yapmayı değil, beni suçlamayı tercih etmişsin. Bu da ortaya sağlam bir düşünce koyamayacağının kanıtıdır. O halde seninle neyi tartışacağız ki? Baştan kaybettin. Ve düşüncelerinin yanlış olduğu, sana her türlü ispatlayabilirim.

Evet ''ŞANLI ESAD'' diyorum. Çünkü bütün dünyanın üstüne çullandığı bir dönemde; ülkesini bırakıp kaçmamış, başka ülkelere iltica etmemiş, ülkesini her şekilde savunmaya çalışmış ve günü sonun da zafere ulaşmıştır. Bunlar bir şanın ifadesi değil midir? Ayrıca 1 Milyondan fazla insanı öldürdüğü iddialar ise sadece ve sadece palavradan ibarettir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 21:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Üslubun hiç hoş değil, evvela bunu belirtmiş olayım. Ve ayrıca kişilere yön gösterecek pusula olmadığını da bilmen lazım. Şayet kendi fikrine güveniyorsan; bunu karşıdakini suçlayarak değil, kendi düşünceni ortaya koyarak yapmalısın. Fikirlerinin gücü, ortaya koyduğun argümanlardan anlaşılır. Fakat sen bunları yapmayı değil, beni suçlamayı tercih etmişsin. Bu da ortaya sağlam bir düşünce koyamayacağının kanıtıdır. O halde seninle neyi tartışacağız ki? Baştan kaybettin. Ve düşüncelerinin yanlış olduğu, sana her türlü ispatlayabilirim.

Evet ''ŞANLI ESAD'' diyorum. Çünkü bütün dünyanın üstüne çullandığı bir dönemde; ülkesini bırakıp kaçmamış, başka ülkelere iltica etmemiş, ülkesini her şekilde savunmaya çalışmış ve günü sonun da zafere ulaşmıştır. Bunlar bir şanın ifadesi değil midir? Ayrıca 1 Milyondan fazla insanı öldürdüğü iddialar ise sadece ve sadece palavradan ibarettir.
Görünen o ki Suriye'deki savaşı hiç tatmamışsınız. Burada birinin size bir şey anlatması veya göstermesi sizi bu saatten sonra zerre kadar etkilemez. İyi bir hayat sürmeniz dileğiyle.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 22:36 
Süvariler

Görünen o ki Suriye'deki savaşı hiç tatmamışsınız. Burada birinin size bir şey anlatması veya göstermesi sizi bu saatten sonra zerre kadar etkilemez. İyi bir hayat sürmeniz dileğiyle.
Şu saatten öncesi ve sonrasını defalarca yazdım. Ve öngörülerimin neredeyse tamamı doğru çıkmıştır. Başka düşüncelerin tesiri altında kalacağımızı mı düşündünüz? Hocam, bir yolumuzu kendimiz çizeriz; başkalarının aklıyla hareket edecek insanlar değiliz. Ki şu forumda ki herkes de öyledir. Yaşını başını almış, belli hayat tecrübelerinden geçmiş, iyi kötü mürekkep yalamış insanlarız. Vaziyet böyle iken, ıslık çalmayı bile günah sayan insanların masum olduğunu iddia edemezsiniz. İnsan haklarıymış, sivilleri öldürmüş müş (!) yahu karşıda ki radikal senin Türkü söylemene bile tahammül edemiyor. Hangi insan haklarından, hangi sivil ölümlerinden bahsediyorlar? Burada haklı olan Esad iken, güçlü olan radikallerdi. Günün sonunda haklı olan kazanmıştır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 11 Ara 2017, 23:32 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Vaziyet böyle iken, ıslık çalmayı bile günah sayan insanların masum olduğunu iddia edemezsiniz. İnsan haklarıymış, sivilleri öldürmüş müş (!) yahu karşıda ki radikal senin Türkü söylemene bile tahammül edemiyor. Hangi insan haklarından, hangi sivil ölümlerinden bahsediyorlar? Burada haklı olan Esad iken, güçlü olan radikallerdi. Günün sonunda haklı olan kazanmıştır.
Hiç olmamış bu yorum. bundan öncekiler de...

Zaten hiç kimse bu IŞİD Terör Örgütü yamyamlarına masum demiyor. Ayrıca IŞİD Terör Örgütü sürecin başında değil, isyanlar belli bir noktaya geldiğinde devreye girdi. Yani Esad IŞİD Terör Örgütü' e karşı savaşan bir kahraman değil; kendi halkına zulmeden, soykırım uygulayan, savaş açan, her türlü şerefsizliği, adiliği yapan , bunun sonucunda ülkesinde terör örgütlerin peydahlanmasını sağlayan, sonrasında da batıdan esen anti islam rüzgarına uyarak ülkesi içindeki BTÖ lüleri desteklerken IŞİD Terör Örgütü ile savaşan, bölgedeki Türkleri ve diğermuhalifleri IŞİD Terör Örgütü ile mücadele ediyorum diye bombalayan Aşağılık bir canlıdır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 00:10 
Süvariler

Esad'ın övülecek hiçbir tarafı yok. Ama Suriye'ye zarar vermenin sonuçlarının böyle bugün ki durum olacağını seneler önce yazmıştım zaten. Peki Esad gitseydi Suriyede nasıl bir durum olacaktı? Kim yönetecekdi?

Artık Esad'a Putin'e cani derken haklı olabilirsiniz,ama İsrailin 5 senedir pis işlerini, taşaronluğunu yapıp bölgeyi cehenneme çevirmede katkıda bulunan, dünün Abd nin 6. filosunu kıble olarak benimsemiş putperestleri, kendi mahallesinin günahlarını görmezden gelmemelerine şaşırdıkmı? Öyle günahlarki, Mehmetciklerin Şehit olmasına bile neden olmuş. Sınırlarımız boyunca köpekistan kurulma girişimine öncülük ve Müttefik katil olmayan, İşid i kontrol etmeyen ABD ye iki kelime eleştiri yazınca Allah günah yazarmı acaba?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 00:11 
Süvariler

Hiç olmamış bu yorum. bundan öncekiler de...
Konu başlığı Suriye olmadığı için konuyu uzatmak istemem fakat cevap verme anlamında diyeceğim odur ki; Arap Baharının nasıl başladığı herkesin gözünün önünde cereyan etmiştir. Bütün gerçekler ortadayken halen aynı noktadaysanız; o halde size söyleyecek sözüm yok.

Türkmen kardeşlerimizin vaziyeti, ayrıca konuşulması gereken bir durumdur. Burada AKP hükumetinin çok büyük hataları oldu. Bütün sıkıntı, ABD güdümlü siyaset anlayışlarından geliyor. Şayet birazcık milli olsalardı, Suriye' de iç savaş çıkmayabilirdi. Dünyanın her tarafında ki yobazlar Türkiye üzerinden Suriye' ye akmıştır. Bunlar bilinen gerçekler. Ayrıca kendi gözlerimizle şahidiz. Dünyanın en çapsız iktidarı ile yönetildik ve halen de öyledir. Son zamanlarda biraz olsun işi düzeltmekle birlikte, Türkiye' nin başına olmadık belalar açtılar. Günahları çok büyüktür.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 00:16 
Süvariler

Öncelikle üslubumu beğenmiyorsanız İşçi Partisi forumları sizin için daha uygun olacaktır. Orada bol bol Esed överler. Türk milletinin garip bir huyu var. Olayları kişiselleştirmek ve ideolojik körlük. Esed'le sonuna kadar konuşulmalı, yeri gelince işbirliğine de gidilmeli. Hatta keşke yapabilseydik de en başında Esed'le beraber olabilseydik. Ama bu durum Esed'in eli kanlı bir diktatör olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Esed iç savaş sırasında daha yeni diktatör olmuş biri değil. Suriye iç savaşı başlamadan önce de Esed diktatör idi. El Muhaberat'ın ortadan buharlaştırdığı sivillere sorabilseydik keşke Esed'i. Bazen çıkarlarınız için eli kanlı diktatörleri desteklemeniz hatta sonuna kadar savunmanız gerekir. Hele ki bu diktatörün alternatifi sınırlarınızun destabilizasyonu, PYD'nin güçlenmesi ve "selefiler" olduğu zaman. Kısaca Esedle konuşmamız gerekiyorsa konuşalım, hareket etmemiz gerekirse edelim ancak bunu yaparken bazılarının "selefi" hayranı olduğu gibi diktatör hayranı olmayalım. Ne diktatörlük ne selefilik şanlı değildir. Burada nasıl AKP'nin selefi övmesine karnımız toksa, İşçi partisinin de Esed övmesine karnımız tok.

Buhhu dünyadaki liderlerin çoğu katildir. Bunlar arasında başı çekeni ise siz daha iyi bilirsiniz. Bu katiller içinde en sevmediğim kendi vatandaşını, hatta kendi partilisini bile ölüme gönderendir. Sonra da bana mı sordular giderken deyip 20 milyona iş bağlayandır.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 00:49 
Süvariler

Öncelikle üslubumu beğenmiyorsanız İşçi Partisi forumları sizin için daha uygun olacaktır.
Kendini bilmez şekilde ileti yazıyorsun. Hayır yani, bu üslubun nesini beğenecekmişim! Git İşçi Partisinin forumunda yaz diyorsun. Senin böyle bir şey söylemeye hakkın ve de yetkin var mı ya? Admin olsan, rengin kırmızı olsa falan anlayacağım da... benim gibi masmavi bir adamsın. Kısacası yetki ve haddini aşıyorsun. Seni olgun bir insan gibi ileti yazmaya davet ediyorum.

İstediğin şekilde düşünceni yazabilirsin. Sana düşüncenden dolayı ithamda bulunan oldu mu? Fakat aynı olgunluğu gösteremediğine şahit oluyoruz. Ergen gibi ileti yazacaksan, konu hakkında tartışmamız mümkün değildir.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 02:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Osmanlıyı ve topraklarınızı satarsanız böyle olur :D
Bu haberi ilk duyduğumda derin bir kahkaha atmıştım.

Zaten o topraklar ilk onların mekanıydı.

Hristiyanlık,Yahudilik,Müslümanlık bu 3 nün tarih boyu birbirlerini yemesini kitaplarda okumaktan bıkmıştım.Hala aynı b.k var.
Genel anlamda Müslümanlar desen ayrı sayko.Hristiyanlarda sinsi.
Yahudilerdede denge namına bir şey yok :D
(Aşırıcılar için diyorum alevlenmesin arkadaşlar)

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 16:08 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Arap Baharının nasıl başladığı herkesin gözünün önünde cereyan etmiştir. Bütün gerçekler ortadayken halen aynı noktadaysanız; o halde size söyleyecek sözüm yok.

Türkmen kardeşlerimizin vaziyeti, ayrıca konuşulması gereken bir durumdur. Burada AKP hükumetinin çok büyük hataları oldu. Bütün sıkıntı, ABD güdümlü siyaset anlayışlarından geliyor. Şayet birazcık milli olsalardı, Suriye' de iç savaş çıkmayabilirdi. Dünyanın her tarafında ki yobazlar Türkiye üzerinden Suriye' ye akmıştır. Bunlar bilinen gerçekler. Ayrıca kendi gözlerimizle şahidiz. Dünyanın en çapsız iktidarı ile yönetildik ve halen de öyledir. Son zamanlarda biraz olsun işi düzeltmekle birlikte, Türkiye' nin başına olmadık belalar açtılar. Günahları çok büyüktür.
Yorumlarınızda şöyle bir hata var:
Yazdıklarınızın hepsinin doğru olduğunu varsayalım. Yani; ABD, Avrupa Ülkeleri, Türkiye, IŞİD Terör Örgütü, Cİhatçılar, vs... hepsinin bu işin sorumlusu olduğunu kabul edelim. Peki tüm bu unsurların yaptığı yanlışlar Esad' ın iğrençliklerini örter mi? Bunca sorumlu buluyorsunuz da kabak gibi sırıtan Esad' a nasıl methiyeler düzüyorsunuz? Türkiye' yi suçlarken bu kadar bonkör davranırken, Esad' ın günahlarını görmenizi engelleyen, onu bir kahraman gibi görmenizi sağlayan şey nedir?
Esad bu olaylardan önce bizimkilerin yüzünden mi bir dikdatördü?
Esad' a teröristleri bizimkiler mi destekletiyordu?
Esad 12-13 yaşında çocukları, biz dedik diye mi tutukluyordu?
Kendisine muhalif kadınların saçlarını bizimkiler mi sıfıra vurduttu?
Esadın aile fertlerinin ülkede her istedikleri kadına tecavüz edebilme hakkını bizimkiler mi vermişti?
İşine gelmeyen kişilerin esrarengiz şeklilde ortadan kaybolmasının sebebi NATO' muydu, Türkiye miydi, IŞİD Terör Örgütü' miydi?

Sizin yazılarınızı düşüncelerinizi çok beğeniyordum ama bu konuda yazdıklarınız gerçekten hiç hoş değil.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 20:25 
Süvariler

Yorumlarınızda şöyle bir hata var:
...
Esad; Arap Baharı’ na ve dolayısıyla BOP’ ne direnebilen tek lider. Bu özelliğinden dolayı bizim de taktirimizi kazanmıştır.

Türkçe’ de güzel bir söz var; Yiğidi öldür ama hakkını teslim et -demişler. Bizim yaptığımız da bundan ibarettir. Ne yani… falanca kişi diktatör, katil, zalim dedi diye; bizler de aynen tekrar mı edeceğiz? Bizim aklımız, fikrimiz yok mu? Biz kör müyüz, yaşananlardan habersiz miyiz !

Esad’ a muhalif olanlar ‘’diktatör’’ diyorlar. Peki onların getirmek istediği yönetim şekli ne; Demokrasi mi? Yapmayın hocam…!

İç savaş yaşaynan yerlerde hiç kimse pirüpak değildir. Herkesin eli kana bulaşmıştır veya birtakım mağduriyetler yaşamıştır. Bunlar iç savaşların doğasında var. Esad katil, şunu yaptı bunu yaptı diyorlar. Peki ötekiler melek mi? Konu hakkında değerlendirme yapılacaksa; bu gibi olaylar üzerinden analiz yapılmaz. Peki konu nedir? Malum ülkeler ve bir takım liderimsiler; BOP kapsamında Orta doğu ve Kuzey Afrika ülkelerini parçalamak istiyordu. Sıra Suriye’ ye gelince sert kayaya tosladılar. Mesele bu kadar basit. Demokrasi lafları, şunlar bunlar laf-ı güzaftır. Demokrasi için savaştığını iddia edenler; yoldan yürüyen suçsuz adamı tutup kellesini kesiyorlar yahu. Hangi demokrasi (!) Esad' da ne yapsın! Ülkesini savunmak için mücadele etmiştir. Etmesin mi? Diğerleri ise CIA’ nın, MOSSAD’ ın v.s. oyuncağı olmuştur.

Kudüs’ ün başkent ilan edilmesi nedeniyle bazı cemaat yayın organlarını takip edeyim dedim. Bakalım ne diyorlar derken; öyle anlaşılıyor ki, bazılarının jetonu yeni yeni düşmeye başlamış. Örneğin bir tanesi diyor ki;

‘’İsrail’ in düşmanı Saddam’ dı, Saddam’ ı bitirdiler. Kaddafi idi, Kaddafi’yi bitirdiler…’’ dedikten sonra şöyle bir yutkunuyor ve istemeye istemeye de olsa -diyor ki; Esed’ ti Esed’ i bitirdiler! (BİNGO) Şimdi de İsrail’ e direnebilecek kimse kalmadı -diyor. Eski videolarında ise; zalim Esed, katil Esed, diktatör Esed, Allahsız, Kitapsız, Kur’an sız Esed; alçak, namussuz… şeklinde saydırıyordu. Kudüs başkent ilan edildi ya…! Geldiği nokta itibariyle, bu sefer de Esed’ i bitirdiler -diyor. GÜNAYDIN (!)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 20:37 
Akıncılar

Fakat madem açıldı fikrimi söyleyeyim: Esad gibi bir Ortadoğu Hacivatından kahraman filan olmaz; eli kanlı katildir.

Kendi halkına yaptıkları bir yana, Teröristbaşı'nı koynunda beslemiş bir yılandır. Ha, bu demek değildir ki karşısındakiler düzgün tiplerdir, demokrasi ve özgürlük meraklısıdırlar... Ciğer yiyici kuduruk yamyamlardan bahsediyoruz. Kimin kim olduğu ortada...

Esad'ın ülkesindeki Rus hava üssünde düştüğü hali gördünüz mü? Efendisi Putin'in peşinden seyirteyim derken bir Rus askeri kolundan tuttuğu gibi durdurdu Hacivatı! Kendi ülkesinde, kendi topraklarında!...

Babası ve kendisi şunca yıldır iktidarda kaldılar, adam olsalardı da adam gibi yönetselerdi ülkelerini. Değil ülkelerini, katıldıkları savaşları bile doğru düzgün yönetemediler. Bakın, forumumuzun "Belgeseller" bölümünde Yom Kippur Savaşı'nın belgeseli var. İzleyin de bunun babası olacak domuzun işleri nasıl ağzına yüzüne bulaştırdığını görün. Rusya ve İran topa girmeden önce oğlu da baldırı çıplaklara karşı kaybetme raddelerine gelmişti hatırlarsanız.

En başından beri Türkiye'nin Esad karşıtı isyanlara hiç destek vermemesi gerektiğini düşünüyorum ki bu fikrim değişmiş değil. İsyanların arkasında ABD'nin olduğu, maksadın BOP kapsamında Akdeniz'e uzanan bir Terör Devleti kurmak olduğu, İsrail'in gücüne güç katmak olduğu zaten belliydi. Keza, karıştık da elimize ne geçti herkesin malumu... Fakat bu demek değildir ki Esad makbul adamdır...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 22:08 
Üye

Konu maalesef sadece Suriye yada filistin değil bu zihniyetin işidten talibandan ne farkı var?

Şimdi bu zehirlenmiş çocuklar yarın İsrail'in GKB, Cb olacaklar peki bunların alacağı karar ne kadar sağlıklı olacak, biz ortadoğu da Müslümana yobaz diyerek cahil diyerek etiketliyoruz buna ne diyeceğiz?

Yarın bu zehirlenmişlerin, armegedon arzusunu hayalini gerçeğe dönüştürmek için adım attıklarında kim engelleyecek?

İsrail'de de mutlaka aklı başında adamlar mevcuttur ama bu tip deliler daha çabuk gruplaşır-cemaatleşirler ve yönetimi ele geçirirler işte o zaman ortadoğu cehennemi yaşar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 22:54 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Bu yüzden yobazlık herkesin başına dert işte! Yobazın dini milleti olmaz. Bulunduğu yerden sökülüp atılmalıdır.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 12 Ara 2017, 23:01 
Süvariler

Buhhu. Savaş zamanı bilfiil cephede kendisi de aynı şartlarda savaşan kişi ile, barış zamanı ceylan derisi koltuğunda göt yayanı karşılaştırmak sonra da bana verdiğim örnek üzerinden yüklenmek. Ak koyun kara koyun ortaya çıkıyor.

Yobazlığın tüm türleri sıkıntılıdır. Hristiyan yobazın ortaçağda Kudüs'ü fethettiğinde yaptıkları ortada. Engizisyon, cadı avları vesaire malum. Yahudi'nin de yobazı Yahudi olmayanı hayvan olarak görmesi canının malının helal olması. Hristiyan yobazlığı çok kanlı süreçlerle kanlı olaylarla epey budandı. Birçoğu agnostisizm, ateizm, deizm, panteizme falan meyletti. Yahudi yobazlığı evrildi ve küçük düşünmüyor avrupada krallara borç veren gelenek elbet büyük oynuyor. İslam yobazlığı ise bayağılaşarak ayağa düştü. Önüne gelen yobaz.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 119 mesaj ]  Sayfaya git Önceki 1 2 3 Sonraki

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: