TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Kas 2017, 04:29

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 04:57 
Üye
Kullanıcı avatarı

Bugun Türkiye'nin popüler internet sitelerinin birinde birkaç fotoğraf gördüm. Kaynak olarak ta twitter da bir hesap gösterilmiş. Yanlış anlamayın her kesimden üyesi olsada bu site hükümet yanlısı aktrollerin sitesi değil. Zaten çoğu insanda resimleri ve yeni harbiye düzenini eleştirmiş. Resimlerde Milli Savunma Üniversitesi öğrencileri olduğu iddia edilen gençlerin uygunsuz, askeri disiplinden uzak hal ve davranışları utanç verici. Lafı çok uzatmadan resimleri paylaşayım.
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

1. Resimde öğrencilerin kimisi rahatta kimisi hazırol da duruyor. Karşılarında Hava Kuvvetleri Komutanı...
2. Resimde saçları uzun subay adayları.
3. Resime söylenecek laf yok zaten herşey ortada.
6. Resimde bir mesaj geçmişi.Torpille girdiğini yazmış doğruluk payı meçhul.
Bu resimlerin gerçeklik payı nedir? Montaj yada orduyu karalama kampanyası felan olma ihtimali ne?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 05:55 
Üye

Birinci fotoğraf forumda başka bir başlıkta da konuşulmuştu. Hatta medyaya da yansımıştı. Kızımız o zaman iddia olunduğu şekliyle intibaktaydı, şimdi akıbeti nedir belli değil. Diğerlerine gelecek olursak, üçüncü fotoğraftan emin olamamakla birlikte diğerlerinin askeri öğrencilikle bir alakası yok. Torpil mevzusu da ayrı hikaye, çok su kaldırır. Sadece şunu söyleyebilirim ki, bu süreçlerde torpil döndü mü, döndü ancak o şekilde değil. Ara sınıflardan öğrenci alımlarında safhaları atlayarak alım yok.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 10:15 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Temkinli yaklaşmak lazım.O ekran görüntüsü herkes tarafından yapılabilir. İnsan sizli bizli konuştuğu birine neden torpili falan anlatıp kendini yaksın?

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 10:35 
Akıncılar

Bu fotografları twitter'da yayanlar malum cemaat mensupları. Dikkat ederseniz kızlardan birinde komando beresi var, diğerinde tabanca var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 12:37 
Üye

Torpilin hası resmi ağızlardan devletin sitelerinde mevcut zaten bknz
http://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar ... _bazli.zip
Bunun haricinde düzensizlik düzen olmuş durumda, insanlar bu tür fotoğraflara inanma hazırbulunuşluğunda olduğu için sorgulamaz zaten.
Şahsen düzeliceğimiz yönünd bir umudum da yok, böyle gelmiş böyle gider.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 14:19 
Süvariler

FETÖ de dese Ahmet de dese Mehmet de dese birşey doğruysa doğrudur. Tabii ki burada her örgüt kendine çıkar sağlamak için ortada açık net doğru olan birşeyi farklı kullanabilir. Fakat bu durum işin özünü değiştirmiyor. Torpilin Allahı döndü bu işlerde. Hatta sadece bu işlerde de değil. Kıçı kırık bir memuriyet için torpil sırası, benim torpilim onun torpilini ezdi durumları yaşanıyor. Ve evet orduya alınan her yeni personel bir öncekinden daha kalitesiz.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 14:33 
Üye

Bu konulara çok temkinli ve akılcı yaklaşmak gerekiyor, bu kişilerin bazıları disiplinsiz olabilir kabul ancak hepsi değil. Son dönemde askeri okula girip çakı gibi öğrenci olan tanıdıklarımda var sadece benim tanıdıklarım değil başkalarıda böyledir. Ben bu tarz haberleri birazda dezenformasyon olarak görüyorum. Şunuda hatırlatayım KHK'lar sonrası okulundan ayrılmak zorunda bırakılmış öğrencilerden bir bölümünü sosyal medyada takip ediyordum, acaba durumları ne oldu gibisinden haber alabilmek için. Ancak bazıları ''TABİİKİ HEPSİ DEĞİL.'' sosyal medyada ilginç bir mantıkta hareket ediyorlardı, Şöyleki;

-Birisi istisnasız her tweetinde hükümete, devlete ve millete yönelik ''Harbiyeliler kininizi diri tutun, hesap sorulacak.'' ibarelerinde bulunmuş.
-Birisi tweetinde arkadaşıyla olan whatsapp sohbetini paylaşmış Whatsapp duvar kağıdı öldürülen darbeci komutanının resmi.
-Birisinin takip ettikleri kişilerin içinde FETÖ'ye yakın yazarlar, yurtdışına kaçmış gazeteciler.
-Birisi FETÖ ağzıyla hükümete giydiriyor falan.

Yani bu liste uzar gider. Tekrar söylüyorum bütün eski askeri okul öğrencilerinde bunu görmedim KHK'ların çıkarıldığı dönemde birkaç Twitter hesabını, instagram hesabını takip ediyordum birkaç öğrencide denk geldiğim konular bunlar. Kimsenin günahına giremem. Uzun lafın kısası ilk mesajdaki gibi öğrencilerin ilim, irfan yuvası askeri okullara girmesi veya buna müsaade edilmesi kocaman bir hata, ancak uzaklaştırılanlarında %100'ü normal kişiler değil. Benim temennim bu FETÖ ağzıyla, devleti tehdit eden, bu millete ''kin'' bağlayan sözde öğrencilerin Harp Okullarının semtinden geçirilmemesi. Ancak bu işe bulaşmamış öğrencilerimizin gerekli tahkikatlar yapıldıktan sonra okullarına geri dönmeleridir. Yahu kafayı yer insan menzuniyetine 1 yıl kalmış, olay akşamı hasta revirde yatıyor veya ailesinin yanında veya olayların cereyan ettiği şehirlerde bile değil ama 3-5 tane şerefsiz yüzünden okulundan, hayallerinden ediliyor. Kolaymı ?

Dışarısı dinamit, dışarısı enkaz!

No ISIS

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 16:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Bundan 10-11 yıl kadar ilkokulda bir sıra arkadaşım vardı ve o zamanlar bana "ben polis olacağım, istersen seni de yaptırabilirim amcam-dayım müdür" gibisinden bir şey dediği anı hatırlıyorum. Tabi o zamanlar öyle bir hayalim yoktu ve sağlık şartlarından birisini taşımadığımı bilmiyordum.

Orta okul bitti, lise son sınıfta Polis ve Astsubay MYO hatta Harp Okulu için hem derslerime hemde fiziki yeterlilik sınavlarına çalıştım ama sağlıktan olmayacağını biliyordum. Bu cemaatin 1 gün olsun yurdunda, dershanesinde ve kamplarında bulunmadım. Seviye Tespit Sınavlarına bile girdiğimi hatırlamıyorum. Ama 2012 ilkbaharında üniversiteden gelen stajyer (abi denilen kesimden) 2 coğrafya hocasının bulunduğum devlet okulunda isim topladıklarına şahit oldum. Arkadaşlarım benim istediğim mesleği bildikleri için bu abi denilen hocaya beni göstererek "bu arkadaşımız da sınava girecek" dediler. Yanına çağırdı gittim "Adını ve numaranı ver, yardımcı oluruz" dedi. "Gerek yok, istemiyorum" dedim ve ismimi vermedim ama sonra arkadaşlarımdan almış olacak ki ben evde yokken cep telefonumu aramış anneme "ben coğrafya hocasıyım, gelince beni arasın" demiş. 15-20 dakika gibi kısa bir sürede elendim bu beni niye arıyor ki diye eve gelince aldım elime mp3'ü, bastım kayıt tuşuna. Devletin aklına gelmeyen benim aklıma gelmiş ne hikmetse onların yaptıkları torpili çocuk aklımca kaydettim. Sonrasında dönemim başkanının bugün çıkıp "Polis okulu sınav sorularını çalmışlar" demesini de sineye çektim.

Yıllar geçti üniversiteden mezun oldum çok değil 5-6 ay önce 15 temmuz gibi bir acı dersten sonra bile adaletin doğum hanesini olan adliye koridorlarında adayın birisinin ".... Başkan" adıyla telefonunun çaldığını, ve adalet ölü doğduğunu gördüm. Y Üniversite x partisi gençlik kolları başkanı olduğunu öğrendiğim kişilerin cumhuriyet savcılarına hükmedercesine iş tutturması ağrıma gitti. Esat Bozkurt'a yöneltildiği iddia edilen neden "cumhuriyet hakimi" değil de "cumhuriyet savcısı" sorunun bir benzerini kendime sordum. O savcılar, bu savcılar mıydı ? dedim kendime. Aradan çok değil 2-3 ay geçti Şuan üniversiteden tanıdığım ne kadar gereksiz varsa polis okullarında. x partisi gençlik kolları başkanlığı yapmış olanından, bölücüler ile arkadaşlık edenlere kadar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 16:19 
Üye
Kullanıcı avatarı

Kolay değil elbet. Bu konuda bende size katılıyorum. En azından temiz , malum kalkışma ile alakası olmayan masum harbiyeliler orduya yeniden kazandırılmalıydı. Ama orduyu ve ülkeyi yıllarca öyle bir bataklığın içine soktular ki şimdi kendi pisliklerini örtpas etmek için sözüm ona köklü temizlik yapıyorlar. İhraç edilenlerin yerine girenlerin de kendi adamları olup olmadığı yada icraa edecekleri meslek hakkında yeterli donanıma sahip olup olmadıkları meçhul. Ne diyeyim sonumuz hayır olsun...

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 16:32 
Süvariler

Benim atılanlarla ilgili hiçbir sıkıntım yok gerekirse suçu olmayan bile atılır. Darbe olmuş sonuçta. Yeniçeri ocağında da çok iyi niyetli kişiler mutlaka vardı ama ocak lağvedildi nihayetinde. Asıl sorun atılanın yerine alınanlarda. Torpil tamamen organize hale gelmiş, devlet mafya devleti olmuş. Subay olacak kişiler belli bir standardın çok çok altında. Bu durum aslında bekaa sorunudur bir yerde. Bunları FETÖ söyleyip buradan kendine çıkar sağlamak istiyor olabilir. Ama böyle olması bunların yalan olduğu anlamına gelmiyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 16:52 
Üye
Kullanıcı avatarı

Madem Alpagut hocam anlatmış bir anımı da ben yazayım. Lise 3 e giderken okula 25-30 yaşlarında yeni bir din kültürü hocası atandı. Yarım saat 45 dk lık tanışma faslından sonra ikinci derste 16 kişilik sınıfımızı 4 er parçaya bölerek 4 lü grup yaptı ve hafta içi herhangi bir gün vereceği adrese sırasıyla gitmemizi istedi. İstedi dediğime bakmayın tatlı dille zorladı.(Sınav ve sözlü notu bahanesi ile) Bizde el mecbur sıra sıra gittik. Okulumuz nispeten şehir dışında ve 4 lise yan yana bir lise kampüsü gibi bir durum söz konusu. Gittiğimiz ev okula max. 1 km uzaklıkta. Eve gittiğimizde kapıda 10-15 çift ayakkabı saydık. İçeri girdiğimizde genç biri muhtemelen üniversite öğrencisi bizi o 15 kişinin bulunmadığı ayrı ufak bi odaya oturttu ve isimlerimizi, anne babaların ne iş yaptığını vs kişisel birkaç soru sorduktan sonra üniversite sınavına bedavaya çalıştırma bahanesi ile( haftada 2 gün yatılı) daha sınava 2 sene olmasına rağmen T.C kimlik fotokobisi vs birkaç kişisel bilgi istedi. Biz orda kıllanıp bir daha gitmemeye karar verdik ve bir öğretmen aracılığı ile durumu okul müdürüne izah ettik. Sonuç olarakta malum öğretmen ani bir atama ile başka okula gönderildi.

Bir diğer anım ise yine liseden. 3 sene boyunca mesleki derslerime giren hocam şuan Fetö den hapis yatıyor. Darbe ile alakası yok sadece zamanında atama karşılığı maddi yardım yapmış. Zaten bize ders verdiği zamanlarda da bizi kendi içlerine çekmeye , yönlendirmeye çalışmadı. Adam gibi dersini anlatıp artan zamanlarda birkaç dini sohbet ederdi.( içki içmeyin , sigara içmeyin , ailenize saygılı olun gibisinden) İşin ilginç tarafı hocamı tutuklayanda liseden sonra polis olmaya karar veren sınıf arkadaşım hocamında öğrencisi :)

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 16:55 
Akıncılar
Kullanıcı avatarı

Madem Alpagut hocam anlatmış bir anımı da ben yazayım. Lise 3 e giderken okula 25-30 yaşlarında yeni bir din kültürü hocası atandı. Yarım saat 45 dk lık tanışma faslından sonra ikinci derste 16 kişilik sınıfımızı 4 er parçaya bölerek 4 lü grup yaptı ve hafta içi herhangi bir gün vereceği adrese sırasıyla gitmemizi istedi. İstedi dediğime bakmayın tatlı dille zorladı.(Sınav ve sözlü notu bahanesi ile) Bizde el mecbur sıra sıra gittik. Okulumuz nispeten şehir dışında ve 4 lise yan yana bir lise kampüsü gibi bir durum söz konusu. Gittiğimiz ev okula max. 1 km uzaklıkta. Eve gittiğimizde kapıda 10-15 çift ayakkabı saydık. İçeri girdiğimizde genç biri muhtemelen üniversite öğrencisi bizi o 15 kişinin bulunmadığı ayrı ufak bi odaya oturttu ve isimlerimizi, anne babaların ne iş yaptığını vs kişisel birkaç soru sorduktan sonra üniversite sınavına bedavaya çalıştırma bahanesi ile( haftada 2 gün yatılı) daha sınava 2 sene olmasına rağmen T.C kimlik fotokobisi vs birkaç kişisel bilgi istedi. Biz orda kıllanıp bir daha gitmemeye karar verdik ve bir öğretmen aracılığı ile durumu okul müdürüne izah ettik. Sonuç olarakta malum öğretmen ani bir atama ile başka okula gönderildi.
Bir diğer anım ise yine liseden. 3 sene boyunca mesleki derslerime giren hocam şuan Fetö den hapis yatıyor. Darbe ile alakası yok sadece zamanında atama karşılığı maddi yardım yapmış. Zaten bize ders verdiği zamanlarda da bizi kendi içlerine çekmeye , yönlendirmeye çalışmadı. Adam gibi dersini anlatıp artan zamanlarda birkaç dini sohbet ederdi.( içki içmeyin , sigara içmeyin , ailenize saygılı olun gibisinden) İşin ilginç tarafı hocamı tutuklayanda liseden sonra polis olmaya karar veren sınıf arkadaşım hocamında öğrencisi :)
Konu başlığını açtığından beri şüphe ile yaklaşıyorum.
Ama sorun sende değil bende.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 17:01 
Üye
Kullanıcı avatarı

Konu başlığını açtığından beri şüphe ile yaklaşıyorum.
Ama sorun sende değil bende.
Anlamadım hocam istemeden yanlış birşey mi dedim? Açıklarsanız sevinirim.
Konuyu açarken herhangi bir art niyetim olmadı. Dün bu resimleri görünce kahroldum ve bu forumda ki üyelerin bilgilerine güvendiğim için konuyu buraya taşıyıp doğrumu değil mi öğrenmek istedim sadece.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 17:50 
Üye
Kullanıcı avatarı

1. fotoğraf zamanında tartışıldığı için bir şey demiyorum.
2. fotoğrafın yalan olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu fotoğraf 2016 kışında Twitter'da paylaşıldı ancak doğru hatırlıyorsam KHO Mart 2017'de açıldı yeniden. Yani yeni giren arkadaşlara iftira olur.
Diğerlerinin zaten ciddiye alındığını düşünmüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 18:10 
Üye

Word'de yazı yazamayan, iq'sü 60 olan bir tipi 2.900 TL aylıkla TRT'de işe başlattılar. Kız medyada kullanılan programları geçtim, word de karaladığı saçmalığı kaydetmeyi bile bilmiyordu. Yozlaşma ve çöküş devlletin her noktasına bulaştı. Hırtlarla takılıp aynı evde kalan adamı polis yaptılar, dağlıca baskınının sabahında kampüste ne güzel bir gün diyen it bu.

Devletin umrunda değilse, benim hiç değil. Basar giderim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 21:45 
Akıncılar

Bu fotografları twitter'da yayanlar malum cemaat mensupları. Dikkat ederseniz kızlardan birinde komando beresi var, diğerinde tabanca var.
Her zamanki cemaat prodüksiyonu; Hayalgücü süper, "execution" fucked up...
O tabanca kılıfı ne geri zekalı?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 13 Nis 2017, 21:52 
Site Başkanı

Birde buna inanan saflar var ya ne diyeyim.

Hayır gidip görmeden twit gençliğine bakıp birde burda yorum yapıyorlar gerçek olabilir diye.

Devleti mafya yapan hayalgücü yüksek arkadaşlara devleti gösterebilirim öm atmaları yeterli.

Cemaat saçmalıklarını başka yerde tartışın.

Konu kapanmıştır.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: