TRMilitary

Tam Bağımsız Türkiye için Yerli Savunma Sanayii
Zaman: 23 Kas 2017, 06:29

Tüm zamanlar UTC+03:00

Loading

Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Geleceğin Meslek Dalları
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 19:05 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Alıntı:
Bir çok kişinin hedef olarak belirlediği bu mesleğe ulaşmak için izlenmesi gereken bir kaç yol vardır. Ancak bu yolları anlatmadan önce kimlerin uçak teknisyeni olabileceğinden biraz bahsedeyim. Daha önceki yazılarımda da anlattığım gibi uçak teknisyenliği güvenlik yönünden çok önemli olduğundan, bir çok vasıf gerektirmektedir. Bu yüzden özellikle son zamanlarda uçak bakım kuruluşları teknisyen alımı konusunda oldukça titiz davranmaktadırlar.

Bakım kuruluşlarının teknisyen alımlarında göz önünde bulundurduğu gerekliliklerden en önemlileri; adayın teknik eğitim altyapısı ve İngilizce seviyesidir. Yani bu gün itibariyle uçak teknisyeni olarak bir bakım kuruluşuna girebilmenin yolu, ilgili bir teknik lise bitirip, İngilizce'de kendini geliştirebilmekten geçer. Bu noktada, İngilizce seviyesi yetersiz olan adayların kesinlikle tercih edilmediğini önemle belirtmek isterim. Teknik lise bölümlerinde öncelikli tercih edilmesi gereken Uçak Bakım Teknisyenliği ve Uçak Gövde-Motor bölümleridir. Bu bölümler Türkiye'de sadece Bursa, İstanbul, Kayseri ve Eskişehir'de bulunmaktadır. Bu bölümler dışında, ilgili bölümün meslek yüksek okuluna devam edip, bitirmiş olarak, teknik liselerin, elektrik, elektronik, motor vb. bölümlerini tercih edenler de uçak teknisyenliğine kabul edilmektedir. Eğer teknik liseye gitmekte geç kaldıysanız, düz liseden sonra belli başlı üniversitelerdeki sivil havacılık yüksek okullarındaki ilgili bölümleri de tercih edebilirsiniz.
Yukarıda belirttiğim yol, üç sene öncesine kadar bu mesleğe sahip olmak için yeterli idi. Ama son hızla gelişen havacılık sektörü ve uçak bakımdaki globalleşme sebebi ile bakım kuruluşları, işe alacakları teknisyen adaylarını,işe almadan önce, İŞ-KUR yardımıyla yoğun bir eğitim ve sınav maratonuna tabi tutmaya başladılar. Bu maratona da TYP (Teknisyen Yetiştirme Programı) adını verdiler.

Bu programın işleyişi kısaca şu şekilde gerçekleşmektedir;
Bakım kuruluşları kendi belirttikleri yollarla (bu yol genellikle internet aracılığıyla olur) başvuruları toplarlar. Yani ilk yapılması gereken bakım kuruluşlarının internet sitelerindeki ilanları takip etmektir. Başvurular arasından öncelikle yukarıda belirtilen ve istenen diğer kriterlere uyan adaylar, seviye belirleme sınavına çağırılırlar. Bu sınav; test şeklinde, genel kültür, genel yetenek, teknik bilgi ve ingilizce bilgisini sınayacak şekilde yapılır. Kuruluş, adayı bu sınav esnasında duruma göre İngilizce veya Türkçe mülakata da sokabilir. Bu sınavlar sonunda iş verence yeterli görülen adaylar TYP'ye çağırılırlar. Bu program dört ile altı ay arasında sürebilmektedir. TYP kapsamında adaylar, havacılık prosedürleri, uçak bakımı, insan faktörleri ve ingilizce gibi konularda teorik eğitim görmekte ve bakım hangarında diğer uçak teknisyenleri ile birlikte çalışarak pratik eğitim almaktadırlar. Adaylar TYP eğitimi sırasında gördükleri eğitimlerle ilgili sınavlara tabi tutulurlar. Teknisyen yetiştirme programına katılmak kesinlikle işe girmek anlamına gelmemekterdir. Çünkü bu program sırasında yapılan sınavlarda başarı gösteremeyen adaylar istihdam edilememektedirler. Bu programı başarı ile bitiren adaylar ise bakım kuruluşunun ihtiyacına göre farklı bölümlerde işe başlatılır.
Umarım yazımı okuyunca gözünüz korkup, umudunuz kesilmez. Size örnek verecek olursam; başta ben ve şu anda birlikte çalıştığım onlarca arkadaşım, bütün bu yollardan bıkmadan, usanmadan, yorulmadan geçtik. Şükürler olsun ki şimdi ise gösterdiğimiz yoğun gayretin karşılığını fazlasıyla almaktayız. Unutmayın! Çalışan insan herzaman verdiği emeğin bedelini alır.
Herşey gönlünüzce olsun...
Ahmet Fatih Gülgü
Uçak Bakım Teknisyeni

Esenboğa Havalimanı
THY Teknik A.Ş.
Kaynak : http://www.ucakteknisyeni.com/
Alıntı:
Bilal Ekşi, basın mensuplarına fuarda yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türk gençliği ve ailelerine seslenmek lazım. Güzel bir meslek seçmek istiyorlarsa, pilotluğu uçak teknisyenliğini seçsinler. Hem bunların geliri oldukça iyi. Oldukça imajı yüksek bir meslek. Sadece Türkiye'de değil dünyada da bu alanlarda açık var. Hatta belki duymuşsunuzdur. Ortadoğu ülkelerinden gelip Türkiye'deki pilotları kendi ülkelerine almak için çalışmalar oluyor. Kendi havayollarımızda dışarıya gidiyor. Şu anda Türkiye'de bin 200'e yakın yabancı pilot çalışıyor. Düşünün ki Türkiye'de bir taraftan gençlerde işsizlik var öbür taraftan da bin 200 tane yabacı pilot çalışıyor. Bu şu anlama geliyor. Bizim pilot yetiştirme konusunda daha fazla gayret sarf etmemiz lazım "

İHA'LAR İLE İLGİLİ KURAL

Türkiye dünyada İnsansız Hava Aracı (İHA) üreten 5. ülke olduğunu aktaran Ekşi, sözlerini şöyle tamamladı:

"Sivil amaçlı İHA kullanımlar konusunda 2013 yılında bir talimat yayınladık, dünyada bir iki ülkeden birisiyiz. Çok sert yazılmış bir talimattı ve uygulanabilirliği biraz zayıftı. Daha sonra sektörle bir araya gelerek yeni İHA talimatımızı yayınladık. Yeni İHA talimatı dünyadaki uygulamaları ile bire bir paralel. Şunu ben yapacağım, derseniz dünyanın hiçbir yerinde yok. 'Ben havalimanı etrafından uçmak istiyorum.' Öyle bir dünya yok. Eğer uçacaksanız izin alacaksınız. 'Ben evlerin kalabalıkların üzerinde uçacağım' derseniz, dünyada da böyle bir uygulama yok. Kurallara uyarak güvenli uçarız. İHA kontrol altına alınmazsa kötü amaçla da kullanılabilir. Gecenin yarısında İHA niye uçurulur. Bunun hobiyle alakası yok. Bu ancak özel hayatın gizliliğini ihlali için uçurulur. Bunun belirli bir etik değerler, kurallar içerisinde uçurulmasını sağlamalıyız ki bu sektör gelişsin."

Similatörle uçuş tecrübesi yaşayan Lise öğrencisi Aylin Bıyık, asker olmak istediğini söylerken simülasyon kullanırken kalkış esnasında zorlandığını ama çok eğlendiğini ifade etti.
Resim

Kaynak : http://www.kokpit.aero/

Umarım gelecek senelerde İha Bakım Teknisyeni gibi meslek dallarınıda görürüz. Ayrıca ek bir bilgi vermek gerekirse uçak bakım teknisyenleri 3 lisansa ayrılıyor. Bu lisanslar kendi içinde mekanik aviyonik olarak dallara bölünüyor. Biraz gayretle çok güzel bir alanda uzman olabilirsiniz arkadaşlar. Gelecek Türkiye'nin bu gibi mesleğe gönül vermiş insanlara ihtiyacı var.

Başa dön

Mesaj Başlığı: Re: Geleceğin Meslek Dalları
MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 19:14 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Aklıma geldikçe buraya meslek dalları ekleyeceğim. Sizlerde gelecekte ihtiyac olabilecek meslek dalları biliyorsanız gençlerimizi yönlendirmek açısından burada paylaşımda bulunun arkadaşlar.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 19:57 
Süvariler

İlla teknoloji üzerinden bakmayalim değil mi o zaman benden de bir öneri :D gençlere özellikle lise de okumakta olanlara bu önerim. Özellikle sayısal zekası düşük olan ve tam tersine sözel zekası yüksek olanlaradır bu önerim. Nedir bu meslek dalı Özel Eğitim Öğretmenliği. Eskiden zihinsel,görme,işitme olarak ayrı ayrı idi artık önümüzdeki ygs-lys den sonra bu bölümler birleştirilecektir.
Bakınız bundan 20 sene sonra bir oda içerisinde 20-30 hatta 5-10 kişilik gruplara bir şeyi dikte etmek yani günümüzde ki öğretmenlik fikir ve vicdan suçu sayılacaktır velhasıl kelam sağlıklı gelişim gösteren ülke veya toplumlarda da bu böyle olmalıdır. Bkz.Finlandiya eğitim sistemi. Bakmayınız şimdi ki bana göre %90 ı kiyafetsiz olan öğretmen güruhlarına artık ister az ister çok bilinçli bir öğretmenlik algoritması oluşturulmaya çalışılıyor ve bunun neticesinde Gazi,Marmara,Hacettepe vs. gibi üniversitelerin eğitim fakültelerin de güzel işler yapılmaya çalışıldığını işin mutfağında olan biri olarak biliyorum. Yani ilerleyen seneler de el mahkum öğretmene ve gerçek öğretmenlik kavramına duyulan ihtiyaçlar artacaktır. Ve yine bakmayınız formasyon alarak ne yüdüğü belirsiz kişilere öğretmenlik paydesinin verilmesini ki zaten günümüzde ki eğitim sistemimize yönelik yapılan eleştirilen en büyük kaynağıda bu durum. Bakmayın her televizyona çıkıp bangır bangır atanmak istiyoruz diyen öğretmen olduğunu sanan fırsatçılara. Ygs ve lys de barajı zor geçerek yerleştiği abuk sabuk bölümlerden hop para vererek formasyon alıp sonrada doğası gereği kpss den uygun puanı alamayan ve sonra da ağlamak heralde bu güruha aittir. Yani esas sorun burda ve bunların arasından bir sekilde sıyrılıp eğitim sistemizin dibine atılan mk84 ler olan bu insanlardır esas sorun. Neyse uzatmayayım.
Peki Özel Eğitim Öğretmenligi bu işin neresindedir onu anlatayım ben size özellikle rakamlar ile bir giris yapmak gerek. Ülkemizde her sene aşağı yukarı 2750 civarı Özel Eğitim Öğretmeni mezun olmaktadır. Ve bundan 4 sene önce ihtiyaç 18bin civarı olarak açıklanmış idi ancak üzerinden 4 sene gecmesine ve asağı yukarı 10 bin öğretmenin atanmasına ragmen şuan da belirlenen ihtiyaç sayısı 14bin dir. Bunun sebebi ise okullaşma oranında bir artış olmasıdır. Ancak yine de bu okullaşma çok yavaştır ve artması muhtemelerdir ne kadar eve mahkum evden kafasını çıkarmayan engelli yetişkin ve engelli okul çağında ki çocuk olduğunu bilseniz dudağınız uçuklar. Bu yüzden batı ülkelerinde oldugu gibi bu öğrencilerin normal okullara dağıtımı ve kaynaştırma eğitimine tabi tutulması planlanmaktadır ve bu durum okullarda görevli olacak aynen bir Rehberlik(pdr) hocası gibi bir Özel Eğitim Uzmanına ihtiyaç doğurtacaktır. Neyse daha fazla mesleğin dinamiklerine değinip uzatmak istemiyorum.
Sayısal zekaya sahip öğrencilerin bu bölümlere gelmesini ben şahsen istemiyorum ama sözel zekaya sahip gençlerin üniversiteden sonra ne yapacaklarını bilmeden dolaşmaları da ülkenin bir ayıbı olur. Kendine güvenen, hemmen bıkkınlık duymayan sabırlı olan gençlere güzel bir önerimdir. Manevi haz arayan insanlar için çok güzel bir meslektir ve merak etmeyin manevi hazı ararsanız maddi hazda zaten peşinden gelir. Bu yüzdendir ki gelecek için bizim ülkemizde ohtiyaç duyulacak ve yatırım yapılacak bir meslektir bu "Özel Eğitim Öğretmenliği". Yanlız uyarayım puanlar birazcık yüksektir. Ve daha da yükselecektir.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 20:09 
Üye

Çok çok güzel bir konu olmuş.Özellikle benim gibi kararsızlar için.En son cerrah olmak istemiştim ama sonra bir 10-20 yıla robotlar ameliyatlara girmeye başlarsa işsiz kalırım gibi paranoyak düşüncelere kapıldım.Dımdızlak geziyorum ortada.

''Türk Silahlı Kuvvetleri, bölücü terör örgütü tamamen yok edilinceye kadar bu haklı mücadelesine azim ve kararlılıkla devam edecektir. bu vesile ile aziz şehitlerimize bir kere daha huzurunuzda tanrıdan rahmet diler, aziz ruhları önünde saygı ile eğilir, ailelerine ve bütün Türk ulusuna başsağlığı dileriz."

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 20:13 
Süvariler

Alıntı:
Çok çok güzel bir konu olmuş.Özellikle benim gibi kararsızlar için.En son cerrah olmak istemiştim ama sonra bir 10-20 yıla robotlar ameliyatlara girmeye başlarsa işsiz kalırım gibi paranoyak düşüncelere kapıldım.Dımdızlak geziyorum ortada.
Sağlık sektörü bitmez, ATT bölümünde okuyan biri olarak söylüyorum.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 20:24 
Uzaklaştırıldı

Avukatların ve doktorların aç kalacağını hiç sanmam.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 20:51 
Akıncılar

Doktorlar için birşey diyemeceğim ama Avukatlık mesleğinde genelde ise hukuk fakültesinde okuyanlar için belli bir alana kanalize olma pek yok. Herkes fakülteyi bitirdikten sonra hakimlik&savcılık sınavına girip şansını deniyor. Gerçekten isteyenler de kazanana kadar devam ediyor. Kazanıp da mülakattı geçerler ve atanırlarsa ne alla... birde stajı bitirdikten sonra kurum avukatlığına geçenler var. Serbest piyasadaki kurtlar sofrası adliye & icra & meslektaşlar & müvekkiler arası ilişkiler insanı yıpratan cinsten olduğu için kurum avukatlığı rahat geliyor. En azından belli çalışma saatleri ve devlet garantisinde bir iş.

Serbest meslek olarak yapılan avukatlık daha çok fakülte mezunları arasında amaan hiçbirşey olamazsam avukatlık yaparım olarak algılandığı için ister istemez rekabetin yoğunlaştığı ve diğerlerine göre maddi artıları ya da tanıdık eş dost çevresi çok olmayan avukatlar için işi biraz daha zorlaştırıyor.

Kısacası geleceğin mesleğini arayan arkadaşlara, ne olursa olsun severek yapacağınızı düşündüğünüz işi yapın. Çünkü parası için ömür boyu nefret edeceğiniz bir iş yerine bir ömür dikenine katlandığınız gül misali severek bir işi yapmanız en hayırlısı

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 21:04 
Uzaklaştırıldı

Alıntı:
Doktorlar için birşey diyemeceğim ama Avukatlık mesleğinde genelde ise hukuk fakültesinde okuyanlar için belli bir alana kanalize olma pek yok. Herkes fakülteyi bitirdikten sonra hakimlik&savcılık sınavına girip şansını deniyor. Gerçekten isteyenler de kazanana kadar devam ediyor. Kazanıp da mülakattı geçerler ve atanırlarsa ne alla... birde stajı bitirdikten sonra kurum avukatlığına geçenler var. Serbest piyasadaki kurtlar sofrası adliye & icra & meslektaşlar & müvekkiler arası ilişkiler insanı yıpratan cinsten olduğu için kurum avukatlığı rahat geliyor. En azından belli çalışma saatleri ve devlet garantisinde bir iş.

Serbest meslek olarak yapılan avukatlık daha çok fakülte mezunları arasında amaan hiçbirşey olamazsam avukatlık yaparım olarak algılandığı için ister istemez rekabetin yoğunlaştığı ve diğerlerine göre maddi artıları ya da tanıdık eş dost çevresi çok olmayan avukatlar için işi biraz daha zorlaştırıyor.

Kısacası geleceğin mesleğini arayan arkadaşlara, ne olursa olsun severek yapacağınızı düşündüğünüz işi yapın. Çünkü parası için ömür boyu nefret edeceğiniz bir iş yerine bir ömür dikenine katlandığınız gül misali severek bir işi yapmanız en hayırlısı
Belli bir alanda uzmanlaşmayan mesleği ne olursa olsun aç kalma tehlikesinde. Yeni nesil mühendislerin kalitesi düştü, akademisyenlerin çoğu çağa adapte olamadı ve sonuç olarak "penguen mühendis" kavramı oluştu artık. Birbirinin tıpatıp aynısı mühendisler. Doğal olarak asgari ücretli mühendis artık şaka konusu değil...

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 21:33 
Süvariler

Üstadım çok yanılıyorsunuz ... :(

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 21:46 
Süvariler

Arkadaşlar ukalalik yapmak istemem bolum tanitimi ve onerisi yapmak için buraya yazmak daha mantıklı çünkü arayıp bilgi bulmak isteyecek gençler olacaktır illa ki. O yüzden tavsiyeler geride ve arada kalip kaybolabilir o yuzden burada kisa yerine aciklayici tanitivi mesajlar yazmak dogru olmayacaktır sanırım. Haksız mıyım?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 06 May 2016, 22:12 
Süvariler

Enformasyon teknolojileri ile ilgili iş imkanı ve bölüm tercihleri her geçen gün artıyor. Özel sektörde bu alandaki yeni mezunlar rahatlıkla iş bulabiliyor ve hala daha açık pozisyonlar var. Özellikle hem mühendislik hem işletme alanında eğitim görmüş kişiler için büyük bir fırsat.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 May 2016, 01:51 
Üye

İnşaat sektörü ile beraber düşünün. Discovery' de bol bol belgeseli var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 00:10 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Tıbbi sonografi uzmanı (Radyotom & Radyomar)

Arkadaşlar internette detaylı bilgi yok fakat bu bölümde geleceğin meslekleri arasında çok düşük puanlarla atanabilirsiniz.
Alıntı:
Ameliyattan korkuyor musunuz? O zaman tıbbi sonografi uzmanlarına çok şey borçlusunuz. Çünkü onlar iç organlarınızı dışarıdan hiçbir cerrahi müdahaleye başvurmadan inceleyebiliyor. Son yıllarda bu alandaki teknolojik gelişmelerle rahatsızlıklar çok daha hızlı ve net bir şekilde tespit edilebiliyor. Sonograf uzmanları, özellikle doğum öncesi kontrollerde büyük bir rol oynuyor. Bebeğin tüm gelişim süreçlerini inceliyor ve raporluyor. ABD’de bu mesleğin 2015-2025 arasında yüzde 33.3 oranında gelişme göstereceği tahmin ediliyor. Geleceğin meslekleri arasında hiçbir meslek alanı, tahmin edilen büyüme oranlarında tıbbi sonografi uzmanlığını yakalayamıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 06:08 
Üye

Coder coder coder.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 10:11 
Süvariler

Coder coder coder.
Yanliz web servislerini database ile baglayacak degil, ornegin o database'i yapabilecek kalitede coder lazim.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 14:10 
Akıncılar

Kriteri PARA'ya bağlamayalım. Her meslekte çuvalla para kazanılabilir. İslamda en sevdiğim öğüt şudur;"Biz ilmi isteyene, zenginliği istediğimize veririz"
Konuya gelirsek; Geleceğin mesleği temel teknolojilerde. Bugün hangi "muhteşem" proceden bahsedersek bahsedelim altında kimya fizik ve matematik yatar. Ama elinizde malzeme yok ise hiçbirşey yapamazsınız. Çocuklarımızı 3 dersle korkutuyoruz kimya, fizik ve illa ki matematik.
Kimya ne işe yarar diye soracak kimse sanırım yoktur ama, bu şema çok hoşuma gittiği için paylaşıyorum.
https://www.facebook.com/Chemistrynews. ... 55/?type=3
Resim

[email protected]
http://www.aktifkarbon.com

SosyalMedya:
http://twitter.com/aktifkarbon
http://www.facebook.com/aktifkarbon

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 15:46 
Süvariler

Geleceğin mesleği dahi olmuş olsa; işini doğru düzgün yapanlar kazanır;
Kendine, işine ve topluma saygısı olmayanlar ise kaybeder gider.

Kendisine ve işine saygısı olanlar; zaten işin gereğini yapmak zorunda olduklarını idrak ettikleri için;
Normal şartlarda ve atmosfer basıncında; işi gereğini yapacaklar ve illaki mükafatını alacaklardır.
Ancak anormal şartlar ve ortamlar hariç (!)

Mustafa Kemal ATATÜRK

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 19:15 
Süvariler

Çiftçilik, ama bilinçli çiftçilik. Bir senede birden fazla ürün alabilen, yanında besicilik yapabilen çiftçiler bu zamanda da, ilerde de çok para kazanacak.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 19:31 
Akıncılar

Çiftçilik, ama bilinçli çiftçilik. Bir senede birden fazla ürün alabilen, yanında besicilik yapabilen çiftçiler bu zamanda da, ilerde de çok para kazanacak.
Türkiye'de mümkün değil. Siz hiç çiftçilik alanında çalışmak isteyen işçi gördünüz mü? Yok eğer aileniz geniş ve her bireyi çiftçilik ile ilgilenecekse ancak o zaman mümkün bu işte çalışabilmek.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 15 Tem 2016, 19:48 
Süvariler

Gördüm. Güzel para kazananları da görüyorum. CnnTÜRK ten Cem Seymen'in programları var izleyebilirsiniz. Ayrıca etrafımda da güzel para kazananları gördüm. Vergi yok, destekler artıyor... Ama gençleri askeri ücretle çalışmaya özendirdikleri için gençler köyleri boşaltıyor.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:35 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

İpek Üniversitesi 2015'de bu bölümü YÖK 'ten gerekli izinleri alarak kurdu. Henüz mezun yok. İpek Stüdyolarında yetenekli öğrencileri dolgun maaşla işe alacaklar. Eğer kafanızda bölüm sorunları varsa. İpek Üniversitesi Animasyon yada yazılım bölümlerini tercih etmenizi tavsiye ederim. Kesinlikle pişman olmazsınız. Çok kaliteli insanlarla çalışacaksınız. Ayrıca Türkiye'de Oyun, Grafik ve Animasyon Üniversitesi kurulması için proje hazırlıyorum. Proje bittikten sonra sunumunu bir milletvekiline yapacağım. Ekonomiye katkısı 15 yıllık süreçte tahmin yürütülemeyecek boyotta. Dünya oyun piyasası şu an 2 trilyon dolar civarında. Öncülüğünü Japonya çekmektedir. İngilizceye açık iseniz şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar. Ayda 200,000 dolar gibi bir maaşla ünlü bir firmada soluğu alabilirsiniz.

Not : İpek Üniversitesi'ne Fetö sebebiyle kayyum atanmış. Daha sonra üniversite kapanmış. Şimdi araştırma yaptım. Fakat youtube 'den izlediğim kadarıyla çok yetenekli hocalar var. Bu hocalar gittikleri üniversitelerde bu bölümleri kurabilirler. Şimdilik beklemede kalın ilerisi için tekrar konuyu düzenlerim. (Az önce mesaj attıktan sonra İpek kelimesi aklıma geldi. Dedim ipek sorunlu bir kelime değil miydi yahu... Hz. Google'ye sordum. Sonuç malum Zirve İpek felan bu isme sahip kurumlar fetönün uzantısı galiba. Hepsinin temizlenmesi temennisiyle. )

En son KatipMaster tarafından 30 Kas 2016, 13:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 5 kere düzenlendi.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 21:45 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Oyun, Grafik ve Animasyon Bölümü

İpek Üniversitesi 2015'de bu bölümü YÖK 'ten gerekli izinleri alarak kurdu. Henüz mezun yok. İpek Stüdyolarında yetenekli öğrencileri dolgun maaşla işe alacaklar. Eğer kafanızda bölüm sorunları varsa. İpek Üniversitesi Animasyon yada yazılım bölümlerini tercih etmenizi tavsiye ederim. Kesinlikle pişman olmazsınız. Çok kaliteli insanlarla çalışacaksınız. Ayrıca Türkiye'de Oyun, Grafik ve Animasyon Üniversitesi kurulması için proje hazırlıyorum. Proje bittikten sonra sunumunu bir milletvekiline yapacağım. Ekonomiye katkısı 15 yıllık süreçte tahmin yürütülemeyecek boyotta. Dünya oyun piyasası şu an 2 trilyon dolar civarında. Öncülüğünü Japonya çekmektedir. İngilizceye açık iseniz şiddetle tavsiye ederim arkadaşlar. Ayda 200,000 dolar gibi bir maaşla ünlü bir firmada soluğu alabilirsiniz.
Başı ABD çekmiyor mu?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 29 Kas 2016, 22:12 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Hayır dünyanın en büyük ilk 10 oyun firmasının 9'u Japonya'da.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 01:38 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

EA, Activision, Ubisoft, Microsoft?

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 01:59 
Süvariler

Sony, Konami, Square Enix, Capcom ve belki Nintendo'yu sayabiliriz ama Sony ve Konami dışındakiler daha çok iç pazara yönelik çalışıyorlar. Pek bir kendilerine özgün eğlence kültürleri var.

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 02:01 
Site Başkanı
Kullanıcı avatarı

Sony, Nintendo, Square Enix, Konami, Namco Bandai, Sega..

Dünyanın en değerli 10 oyun firmasının 6'sı Japon, 3'ü Amerikan, 1'i Fransız.

Resim

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 02:02 
Süvariler
Kullanıcı avatarı

Sony, Nintendo, Square Enix, Konami, Namco Bandai, Sega..

Dünyanın en değerli 10 oyun firmasının 6'sı Japon, 3'ü Amerikan, 1'i Fransız.
E dokuz olmuyor işte. :lol:

Başa dön

MesajGönderilme zamanı: 07 Ara 2016, 02:11 
Üye

Şahsi kanaatim makine mühendisliği lisans + yazılım üzerine yüksek lisans tam da ihtiyacımız olan profil.

Başa dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder  Başlığa cevap ver  [ 28 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC+03:00

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu foruma dosya ekleri gönderemezsiniz

Geçiş yap: